Forum » Społeczeństwo

WYBORY 2023

  • 16 paź 2023

    Po publikacji late poll niewielkie zmiany.

    4 Cytuj
  • Janek Sal 16 paź 2023

    WIĘC GRATULACJE -

    WIEKSZOSCI PIS SIE PRZEJADŁ - NIBY 8 LAT- MIELI I MIELI WSZYSTKO .
    ALE WINIEN BYŁ TUSK.

    Moze znowu zaczniemy sie usmiechać , jeszcze raz gratulacje ,
    Zobaczyłem swiatełko w tunelu 4 czerwca oraz 1 pażdziernika .

    a gdzie nasze słonce oponiarskich Myslenic -?

    20 5 Cytuj
  • 16 paź 2023

    Okopany w Jaworniku. Miszcz elokwencji;)

    21 3 Cytuj
  • 16 paź 2023
    jaskokrakow napisał/a:

    WIĘC GRATULACJE -

    WIEKSZOSCI PIS SIE PRZEJADŁ - NIBY 8 LAT- MIELI I MIELI WSZYSTKO .
    ALE WINIEN BYŁ TUSK.

    Moze znowu zaczniemy sie usmiechać , jeszcze raz gratulacje ,
    Zobaczyłem swiatełko w tunelu 4 czerwca oraz 1 pażdziernika .

    a gdzie nasze słonce oponiarskich Myslenic -?

    Współczesna komuna upadła apelują.
    Oczyścić już łzy płaczące.
    W końcu .ludność miejska zdominowała jezioranów, Którzy zawsze mieli ciągoty do komuny.
    To wielki postęp w cywilizowaniu potomków niewolników chłopskich..
    W końcu proporcje sprzed wojny 75%do 25% zostały zrównoważone, jak w bardzo przeciętnej cywilizacji.

    5 5 Cytuj
  • 16 paź 2023

    A u nas kto wszedł Maciek czy Jozek, czy Władek?

    3 6 Cytuj
  • 16 paź 2023

    Na ten moment (75% podliczonych głosów) jedynie Wład może liczyć na to, że ponownie psim swędem dostanie się do parlazamętu. Niemniej tylko pod warunkiem, że PiS weźmie 5 mandatów. Brakuje wyników z kilku największych gmin w naszym okręgu więc sprawa nie jest do końca jasna. Choć sztaby kandydatów pewnie już wiedzą. Co łączy naszą trójcę to fakt, że żaden z nich nie potrafił dotrzeć do wyborców z innych powiatów niż myślenicki.

    Po zliczeniu 100% głosów podział miejsc 5-2-1.
    Wład ostatecznie wygrał z wójtem Ryczowa i wejdzie jako czwarty z listy.

    8 4 Cytuj
  • 16 paź 2023

    Jadąc do pracy słuchałem TOK FM i zacząłem się śmiać :) na prawdę warto posłuchać jaką wizję mają politycy 3 różnych partii politycznych. Udało się odsunąć PIS od władzy, ale jak będzie wyglądał rząd 3 różnych partii o skrajnie różnych poglądach ? Dla przykładu"
    lewica chce jeszcze więcej socjalu niż dawał pis, typu waloryzacje emerytur o wskaźniki inflacyjne + ekstra %, zwiększanie płacy minimalnej itd, trzecia droga chce skończyć z rozdawnictwem, chce przywrócenia handlowych niedziel. Różnice światopoglądowe są olbrzymie, pomiędzy partiami. Jedno co ich łączyło to walka z PIS, ciekawi mnie co się stanie kiedy zabraknie wspólnego wroga ? :)

    8 2 Cytuj
  • 16 paź 2023
    NikiLauda napisał/a:

    Jadąc do pracy słuchałem TOK FM i zacząłem się śmiać :) na prawdę warto posłuchać jaką wizję mają politycy 3 różnych partii politycznych. Udało się odsunąć PIS od władzy, ale jak będzie wyglądał rząd 3 różnych partii o skrajnie różnych poglądach ? Dla przykładu"
    lewica chce jeszcze więcej socjalu niż dawał pis, typu waloryzacje emerytur o wskaźniki inflacyjne + ekstra %, zwiększanie płacy minimalnej itd, trzecia droga chce skończyć z rozdawnictwem, chce przywrócenia handlowych niedziel. Różnice światopoglądowe są olbrzymie, pomiędzy partiami. Jedno co ich łączyło to walka z PIS, ciekawi mnie co się stanie kiedy zabraknie wspólnego wroga ? :)

    Niestety wspólny wróg dalej istnieje i ma wysoki wynik.....

    4 4 Cytuj
  • 16 paź 2023
    NikiLauda napisał/a:

    Jadąc do pracy słuchałem TOK FM i zacząłem się śmiać :) na prawdę warto posłuchać jaką wizję mają politycy 3 różnych partii politycznych. Udało się odsunąć PIS od władzy, ale jak będzie wyglądał rząd 3 różnych partii o skrajnie różnych poglądach ? Dla przykładu"
    lewica chce jeszcze więcej socjalu niż dawał pis, typu waloryzacje emerytur o wskaźniki inflacyjne + ekstra %, zwiększanie płacy minimalnej itd, trzecia droga chce skończyć z rozdawnictwem, chce przywrócenia handlowych niedziel. Różnice światopoglądowe są olbrzymie, pomiędzy partiami. Jedno co ich łączyło to walka z PIS, ciekawi mnie co się stanie kiedy zabraknie wspólnego wroga ? :)

    rozpisane zostaną nowe wybory na wiosnę 2024

    5 Cytuj
  • 16 paź 2023

    Też tak myślę

    4 Cytuj
  • 16 paź 2023

    Okręg nr 12 (100% obwodów) – do Sejmu wchodzą:

    PiS:

    – Rafał Bochenek
    – Łukasz Kmita
    – Filip Kaczyński
    – Władysław Kurowski
    – Mariusz Krystian

    KO:

    – Dorota Niedziela
    – Marek Sowa

    3D:

    – Paweł Śliz

    3 1 Cytuj
  • 17 paź 2023

    Czyli gdzie się dwóch biło tam Władek skorzystał :)

    6 2 Cytuj
  • 17 paź 2023

    Za długo opozycja była w opozycji, żeby się im koalicja miała rozpaść. Tylko PiS nie potrafi się z nikim dogadać. Tacy są najlepsi:)

    11 4 Cytuj
  • 17 paź 2023
    t-34 napisał/a:

    Niestety wspólny wróg dalej istnieje i ma wysoki wynik.....

    Do następnych wyborów wykreuje się nowy wróg czyli UE.
    Jak się podoba nowy podatek od 2024 ? :)
    https://www.money.pl/podatki/nowy-podatek-do-konca-2024-r-uderzy-we-wlascicieli-samochodow-6947716749503360a.html

    5 Cytuj
  • 17 paź 2023

    Znaczy dalej wina Tuska??? On to negocjował w Unii czy te PiS-owskie oszusty ??? Pytam bo po prostu nie wiem..... Co do kolejnego podatku to pewnie mamy takie samo zdanie.

    5 4 Cytuj
  • 17 paź 2023
    t-34 napisał/a:

    Znaczy dalej wina Tuska??? On to negocjował w Unii czy te PiS-owskie oszusty ??? Pytam bo po prostu nie wiem..... Co do kolejnego podatku to pewnie mamy takie samo zdanie.

    Czy wina Tuska to się pewnie okaże, bo to jeden z wielu kamyczków milowych do odblokowania KPO. Z tego co mówił to dzień po wyborach odblokuje pieniądze dla Polski. Oczywiście rozumiem, że to był taki żart wyborczy. Niektóre lemingi myślały, że to tak na serio, pojedzie i załatwi 😀
    Ale żartem nie jest że za pożyczkę pieniędzy z kpo, Polska będzie musiała wiele takich kamyczków połknąć. Więc może lepiej jak Tusk jednak nie załatwi tej pożyczki którą potem trzeba spłacać?

    9 7 Cytuj
  • 17 paź 2023

    Mieliśmy ludzi którzy odegrali role w świecie.
    Był nim JP2, był Wałęsa, był Tusk.
    Cieniasy z Polski, współcześni Leszczyńscy, opluli i skopali każdego który wyrósł ponad nich.
    Czyli cecha narodowa połowy Polski zniszczyć każdy nie mój sukces jest dalej celem nr 1. tej połowy.

    10 8 Cytuj
  • 18 paź 2023

    Wybory się skończyły. Wątek nie wart uwagi do następnych wyborów. Pozdrawiam!

    3 Cytuj
  • 19 paź 2023
    klisdis napisał/a:

    Wybory się skończyły. Wątek nie wart uwagi do następnych wyborów. Pozdrawiam!

    watek o tyle aktualny ,ze wlasnie wychodza kolejne klamstwa M.Karuzela vat okazuje sie fikcja w kwestii zalatwienia.Dziura w vat jest nadal ogromna i dlug panstwa straszny.Ciezko wiec bedzie rzadzic deficytem.Z pustego to nawet Salomon nie naleje.......ni no zapomnialem PIS mogl

    9 3 Cytuj
  • 19 paź 2023
    zygi napisał/a:

    watek o tyle aktualny ,ze wlasnie wychodza kolejne klamstwa M.Karuzela vat okazuje sie fikcja w kwestii zalatwienia.Dziura w vat jest nadal ogromna i dlug panstwa straszny.Ciezko wiec bedzie rzadzic deficytem.Z pustego to nawet Salomon nie naleje.......ni no zapomnialem PIS mogl

    Czyli już pieniędzy nie ma i nie będzie 😅
    W 3 dni nie mogli wszystkiego ukraść 🤔

    7 3 Cytuj
  • 19 paź 2023
    zygi napisał/a:

    watek o tyle aktualny ,ze wlasnie wychodza kolejne klamstwa M.Karuzela vat okazuje sie fikcja w kwestii zalatwienia.Dziura w vat jest nadal ogromna i dlug panstwa straszny.Ciezko wiec bedzie rzadzic deficytem.Z pustego to nawet Salomon nie naleje.......ni no zapomnialem PIS mogl

    Pis to trzeba zlikwidować żeby Czarnek zdążył się jeszcze do Pslu zapisać zanim nowy rząd powstanie 😀

    4 2 Cytuj
  • 19 paź 2023

    Pieniędzy jest bardzo dużo, to tylko kwestia drukarni.
    Ale ile za nie kupisz, to już inna sprawa

    7 4 Cytuj
  • 21 paź 2023
    zygi napisał/a:

    watek o tyle aktualny ,ze wlasnie wychodza kolejne klamstwa M.Karuzela vat okazuje sie fikcja w kwestii zalatwienia.Dziura w vat jest nadal ogromna i dlug panstwa straszny.Ciezko wiec bedzie rzadzic deficytem.Z pustego to nawet Salomon nie naleje.......ni no zapomnialem PIS mogl

    .... ale nadal 35% obywateli chce być oszukiwane... NIE POJMUJĘ TEGO.
    Ale oczywiście pomogła reżimowa telewizja... pranie mózgów do białego przez tyle lat.

    7 2 Cytuj
  • 31 paź 2023

    To ze prawi i sprawiedliwi teraz odchodzą masowo w stan spoczynku zabierając ciężka kasę w konsekwencji tych posunięć, mnie nie razi, bo goście grabili nie od dzisiaj.

    Nazwa Prawo i Sprawiedliwość ma tyle wspólnego
    z intencjami kryjących się za ta nazwą, jak
    miłość i pokój w Gazie.
    Wydaje się nawet że twórcy haseł maja wspólne korzenie drzewa genealogicznego .

    8 3 Cytuj
  • 31 paź 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    To ze prawi i sprawiedliwi teraz odchodzą masowo w stan spoczynku zabierając ciężka kasę w konsekwencji tych posunięć, mnie nie razi, bo goście grabili nie od dzisiaj.

    Nazwa Prawo i Sprawiedliwość ma tyle wspólnego
    z intencjami kryjących się za ta nazwą, jak
    miłość i pokój w Gazie.
    Wydaje się nawet że twórcy haseł maja wspólne korzenie drzewa genealogicznego .

    jak praktycznie każda partia polityczna i zdecydowana większość władzy duchowej / religijnej

    8 Cytuj

Odpowiedz