Forum » Społeczeństwo

Dobra zmiana? antypis

  • Janek Sal 16 sty
    NikiLauda napisał/a:

    Oho, Tygrysek szykuje nas do wojny 😺

    https://youtube.com/shorts/sYdYTlBQNDg?si=lvCTzlj87kcWd8aZ

    Kto z was pójdzie do boju, oddać życie za Tuska, Kaczyńskiego, za polityków, za praworządność ? 🤡

    Ja powiem tylko tyle 🖕

    za tuska chcesz by ktoś walczył - bede walczył za swój dom a to jest moja Polska .
    Za tuska protestowałem kilka razy a walczył bede o spokój w granicach ustalonych tez nie przez naszych ale to akceptuje

    3 2 Cytuj
  • 16 sty
    jaskokrakow napisał/a:

    za tuska chcesz by ktoś walczył - bede walczył za swój dom a to jest moja Polska .
    Za tuska protestowałem kilka razy a walczył bede o spokój w granicach ustalonych tez nie przez naszych ale to akceptuje

    Polacy, zwłaszcza ci młodzi , nie uważają Polski za swój dom. W swoim domu masz swoje zasady, ustalasz swoje reguły. Czy w Polsce możesz żyć jak chcesz ? Kilka osób na stołkach w Brukseli mówi Ci, co wolno a czego nie. Konsekwentnie odbierają ludziom wolność w imie wolności 😅
    Narzucają nam, czym masz ogrzewać dom, czym masz jeździć, co masz jeść, jak masz sie zachowywać, co oglądać, jak masz żyć i pracować itd.
    Ostatnio oglądałem podróż przez Afganistan kanał nazywa się "jak to daleko".
    Gdyby nie ograniczenia dla kobiet, to śmiem twierdzić, że pod rządami talibów mają więcej wolności niż my pod rządami eurokratów

    5 2 Cytuj
  • 16 sty
    NikiLauda napisał/a:

    Polacy, zwłaszcza ci młodzi , nie uważają Polski za swój dom. W swoim domu masz swoje zasady, ustalasz swoje reguły. Czy w Polsce możesz żyć jak chcesz ? Kilka osób na stołkach w Brukseli mówi Ci, co wolno a czego nie. Konsekwentnie odbierają ludziom wolność w imie wolności 😅
    Narzucają nam, czym masz ogrzewać dom, czym masz jeździć, co masz jeść, jak masz sie zachowywać, co oglądać, jak masz żyć i pracować itd.
    Ostatnio oglądałem podróż przez Afganistan kanał nazywa się "jak to daleko".
    Gdyby nie ograniczenia dla kobiet, to śmiem twierdzić, że pod rządami talibów mają więcej wolności niż my pod rządami eurokratów

    To prawda, do niedawna USA był krajem wolności. odwracał bieg rzek by zasilić np. Los Angeles. Ale naraz teren z którego zawrócona została rzeka, obumiera.
    Tam były wielkie pastwiska masa bydła, a teraz teren pusty.
    Indianie mają swoje "rezerwaty", to tereny wielkości Słowacji czy Słowenii, tam mają swobody. Miasteczka kilkuset osobowe.

    Ale ta wolność USA, czy Wielkiej Brytanii, Niemiec, Chin, Indii, spowodowała to, że nie mamy czym oddychać na ziemi. Wycięli wszystkie lasy, a teraz zakazują wyrębu Amazonii.
    A Brazylijczycy też jak my poczuli wolność i nie chcą aby im ktoś coś narzucał. Chcą rąbać by i my i oni pogrążyli się w samozagładzie.
    Wolność to piękna idea, dopóki Bysinka nie jest zasypana oponami, śmieciami, dopóki nie palimy w CO plastikami i śmieciami, dopóki oceany nie grzeją a ryby w ciąż w nich żyją.

    5 3 Cytuj
  • 16 sty
    Prawicowiec napisał/a:

    To prawda, do niedawna USA był krajem wolności. odwracał bieg rzek by zasilić np. Los Angeles. Ale naraz teren z którego zawrócona została rzeka, obumiera.
    Tam były wielkie pastwiska masa bydła, a teraz teren pusty.
    Indianie mają swoje "rezerwaty", to tereny wielkości Słowacji czy Słowenii, tam mają swobody. Miasteczka kilkuset osobowe.

    Ale ta wolność USA, czy Wielkiej Brytanii, Niemiec, Chin, Indii, spowodowała to, że nie mamy czym oddychać na ziemi. Wycięli wszystkie lasy, a teraz zakazują wyrębu Amazonii.
    A Brazylijczycy też jak my poczuli wolność i nie chcą aby im ktoś coś narzucał. Chcą rąbać by i my i oni pogrążyli się w samozagładzie.
    Wolność to piękna idea, dopóki Bysinka nie jest zasypana oponami, śmieciami, dopóki nie palimy w CO plastikami i śmieciami, dopóki oceany nie grzeją a ryby w ciąż w nich żyją.

    Każdy z podanych przez ciebie przykładów to dewastacja przyrody przez rządzę pieniądza a to nie o to chodzi.
    Biznes drenuje środowisko, a potem dostajesz zakaz ścięcia drzewa w swoim lesie i spalenia go w swoim kominku. W międzyczasie hektary lasów są wycinane i eksportowane do Chin itd itd...

    6 1 Cytuj
  • 16 sty
    NikiLauda napisał/a:

    Każdy z podanych przez ciebie przykładów to dewastacja przyrody przez rządzę pieniądza a to nie o to chodzi.
    Biznes drenuje środowisko, a potem dostajesz zakaz ścięcia drzewa w swoim lesie i spalenia go w swoim kominku. W międzyczasie hektary lasów są wycinane i eksportowane do Chin itd itd...

    OK, UE cywilizacyjnie nas wyprzedza i dostrzega to wcześniej niż my, stąd ograniczenia o których piszesz i to nie UE, a obywateli Europy reprezentowanych przez UE.
    Stąd twoje:
    Narzucają nam, czym masz ogrzewać dom, czym masz jeździć, co masz jeść, jak masz się zachowywać, co oglądać, jak masz żyć i pracować itd.
    UE jest rządem dla całej Europy. To jakby wszędzie w Polsce rząd zakazał palić plastikami a Myślenice powiedziało nie, jesteśmy wolny i palimy czym chcemy.

    5 4 Cytuj
  • 16 sty

    A co mi tam, macie 💩
    Polacy będą musieli sobie zrobić nie jedna a dwie dziurki w pasie, bo będzie chudo.... 🤡

    https://www.money.pl/gospodarka/wiceministra-klimatu-wywolala-oburzenie-ws-redukcji-emisji-co2-hennig-kloska-sie-odcina-6985058722109952a.html

    2 2 Cytuj
  • 16 sty
    Prawicowiec napisał/a:

    OK, UE cywilizacyjnie nas wyprzedza i dostrzega to wcześniej niż my, stąd ograniczenia o których piszesz i to nie UE, a obywateli Europy reprezentowanych przez UE.
    Stąd twoje:
    Narzucają nam, czym masz ogrzewać dom, czym masz jeździć, co masz jeść, jak masz się zachowywać, co oglądać, jak masz żyć i pracować itd.
    UE jest rządem dla całej Europy. To jakby wszędzie w Polsce rząd zakazał palić plastikami a Myślenice powiedziało nie, jesteśmy wolny i palimy czym chcemy.

    Gdyby UE martwiła się o Twoje nasze dobro, ekologię itd to by nie stwarzała warunków ,które wymuszają przenoszenie produkcji do krajów w których nie ma żadnych norm.
    Po drugie z tego właśnie powodu o którym wspomniałeś,.czyli UE jest rządem dla całej Europy, młodzi ludzie nie postrzegają Polski jako swojego domu. Mamy przyjmować warunki stawiane przez UE ale mamy żyć na stopie poniżej średniej unijnej.

    4 1 Cytuj
  • 16 sty

    Jakoś przez ostatnie 8 lat nie martwiło was łamanie prawa, bezczelność władzy itp....... Żenada, zero klasy po przegranej.....

    5 2 Cytuj
  • 16 sty
    NikiLauda napisał/a:

    Gdyby UE martwiła się o Twoje nasze dobro, ekologię itd to by nie stwarzała warunków ,które wymuszają przenoszenie produkcji do krajów w których nie ma żadnych norm.
    Po drugie z tego właśnie powodu o którym wspomniałeś,.czyli UE jest rządem dla całej Europy, młodzi ludzie nie postrzegają Polski jako swojego domu. Mamy przyjmować warunki stawiane przez UE ale mamy żyć na stopie poniżej średniej unijnej.

    UE nie gwarantuje równych zarobków, to robiła ZSRR i PRL.
    Nie podobało się to nam i obaliliśmy tamte poglądy.
    USA, też nie gwarantują równych zarobków -są biedne stany i stany bogate, bezdomnych jest więcej niż u nas. W ramach USA jest też Puerto Rico, o statusie „wspólnoty” .

    Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy byli liderem zarobków w Europie.
    Korea Południowa była biedniejsza od Korei Północnej.
    Samsunga LG, Hyundai nie przywieźli im Amerykanie.

    Przyjęcie euro awansowało Grecję z PKB do grupy bogactwa Czech czy Słowenii, a Grecja produkuje niewiele, a Grecy siedzą w kafejkach.
    Podobnie Hiszpania, mój sąsiad starszy pan pracował w Pemod i był na delegacji w Bilbao,
    gdy Hiszpania miała swoją walutę, (lata siedemdziesiąte-komuna).
    Mówi że stać go było na wszystko, i na usługi panienek..

    Wtedy Niemcy jeździli tam z DM, i byli królami świata. Gdy przyszła wspólna waluta są tylko bogatsi.
    Podobnie relacje zarobkowe Niemców z DM były do Włoch, Grecji, Jugosławi, nie mówiąc o Polsce.
    Wspólna waluta zmieniła te relacje, Już za 10 DM, zamienione na € żadna loda tam nie zrobi.

    5 3 Cytuj
  • 16 sty
    Prawicowiec napisał/a:

    OK, UE cywilizacyjnie nas wyprzedza i dostrzega to wcześniej niż my, stąd ograniczenia o których piszesz i to nie UE, a obywateli Europy reprezentowanych przez UE.
    Stąd twoje:
    Narzucają nam, czym masz ogrzewać dom, czym masz jeździć, co masz jeść, jak masz się zachowywać, co oglądać, jak masz żyć i pracować itd.
    UE jest rządem dla całej Europy. To jakby wszędzie w Polsce rząd zakazał palić plastikami a Myślenice powiedziało nie, jesteśmy wolny i palimy czym chcemy.

    Wszystko byłoby spoko, gdyby zaczęli od siebie samych, i nie omijali innych bogaczy.

    1 1 Cytuj
  • 16 sty
    Dorota_S napisał/a:

    Wszystko byłoby spoko, gdyby zaczęli od siebie samych, i nie omijali innych bogaczy.

    Wydaje się, że oni już już z węgla zrezygnowali , czy o czymś nie wiem i trują bardziej niż my?
    A kogo omineli?

    3 4 Cytuj
  • 17 sty

    Zamykanie produkcji, to nie tylko problem pracowników zakładów to również zamykanie firm kooperujących, zaczynając od Polskich przewoźników, po malutkie biznesy typu zwykła stołówka czy kawiarnia przy zakładzie. Kto na tym zarabia? Głównie chiny które są największym producentem technologi dla samochodów elektrycznych i największym trucicielem. Polacy zapłacą olbrzymią cene za fikcyjną ekologię.
    https://www.dziennik.pl/artykuly/9404767,zamykane-zaklady-likwidacja-miejsc-pracy-jakie-wyzwania-stoja-przed.html

    5 1 Cytuj
  • 17 sty
    NikiLauda napisał/a:

    Zamykanie produkcji, to nie tylko problem pracowników zakładów to również zamykanie firm kooperujących, zaczynając od Polskich przewoźników, po malutkie biznesy typu zwykła stołówka czy kawiarnia przy zakładzie. Kto na tym zarabia? Głównie chiny które są największym producentem technologi dla samochodów elektrycznych i największym trucicielem. Polacy zapłacą olbrzymią cene za fikcyjną ekologię.
    https://www.dziennik.pl/artykuly/9404767,zamykane-zaklady-likwidacja-miejsc-pracy-jakie-wyzwania-stoja-przed.html

    Raz piszesz że jesteśmy wyrobnikami UE
    Teraz płaczesz, że wyrobników nie chcą.

    To wkoncu dobrze że u nas inwestują, czy powinni płacić tyle co u siebie o u siebie produkować?

    3 2 Cytuj
  • 17 sty

    Skoro nie udał się deal z Putinem i Niemcy nie stały się hurtownią gazu dla Europy, co można zrobić ? Zakazać używania gazu, i zacząć sprzedawać Niemieckie rozwiązania do ogrzewania budynków.

    https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/9403750,zakaz-ogrzewania-gazem-w-polsce-czy-i-kiedy-bedzie-kalendarz-nowych.html

    5 1 Cytuj
  • 17 sty
    NikiLauda napisał/a:

    Skoro nie udał się deal z Putinem i Niemcy nie stały się hurtownią gazu dla Europy, co można zrobić ? Zakazać używania gazu, i zacząć sprzedawać Niemieckie rozwiązania do ogrzewania budynków.

    https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/9403750,zakaz-ogrzewania-gazem-w-polsce-czy-i-kiedy-bedzie-kalendarz-nowych.html

    To teraz jak nie mają gazu, to na czym mają zarobić?
    Na słońcu , powietrzu?
    To kopią sobie grób , bo jak znów gaz popłynie ,
    to nie zarobią nic. Jak ominiemy gaz to nie zarobi też Rosja.
    To znaczy, że już nie grają z Rosją tylko z nami, bo grają na swoją niekorzyść i na niekorzyść Rosji.

    3 3 Cytuj
  • 17 sty
    Prawicowiec napisał/a:

    To teraz jak nie mają gazu, to na czym mają zarobić?
    Na słońcu , powietrzu?
    To kopią sobie grób , bo jak znów gaz popłynie ,
    to nie zarobią nic. Jak ominiemy gaz to nie zarobi też Rosja.
    To znaczy, że już nie grają z Rosją tylko z nami, bo grają na swoją niekorzyść i na niekorzyść Rosji.

    Są inne źródła gazu. Problemem jest to że nie będzie sprzedany przez Niemcy. Dlatego nie będziesz go mógł używać, i zapłacisz bezpośrednio i pośrednio za nałożony zakaz. Nie będziesz decydować czym chcesz ogrzać własnego domu 💩

    5 2 Cytuj
  • 17 sty
    NikiLauda napisał/a:

    Są inne źródła gazu. Problemem jest to że nie będzie sprzedany przez Niemcy. Dlatego nie będziesz go mógł używać, i zapłacisz bezpośrednio i pośrednio za nałożony zakaz. Nie będziesz decydować czym chcesz ogrzać własnego domu 💩

    To prawda , że nie będziesz ogrzewać czym chcesz.
    Ale teraz już tak jest.

    3 4 Cytuj
  • 17 sty
    Prawicowiec napisał/a:

    To prawda , że nie będziesz ogrzewać czym chcesz.
    Ale teraz już tak jest.

    Więc nie żyjesz w wolnym kraju, ani nie jesteś Panem własnego domu.

    4 1 Cytuj
  • 17 sty
    NikiLauda napisał/a:

    Więc nie żyjesz w wolnym kraju, ani nie jesteś Panem własnego domu.

    Ale nie przez UE, tylko burmistrza, bo nie pozwala palić czym chcę.
    Nie mogę też zażywać co chcę.
    No i jeździć pod prąd,
    Dużo rzeczy mi w Polsce zabraniają, bez UE.

    4 3 Cytuj
  • 17 sty

    mam dylemat.... Duda pojechał do UE skarżyć się na polski rząd.... To dobrze, że donosi czy żle ????? Bo pamiętam, że jak rządzili PiS-dzielce to było to złe ... A teraz ?????

    5 2 Cytuj
  • 18 sty

    Komuna wolnorynkowa , to pomysł na mówy ustrój myśliciela i rewolucjonisty - Kaczyńskiego.

    Po prostu po Leninie, Stalinie. Castro, Ceaușescu
    to kolejny reformator myśli Marksa, Engelsa i Lenina.

    Z monopolem ustroju dla PiS i towarzyszy i poprawką dla koalicji z klerem.

    Ps
    Opozycjonista z 6 - letnim stażem w więzieniu ,
    Stefan Niesiołowski, powiedział w wywiadzie, że stawał w komunie wielokrotnie w obronie kościoła, ale dzisiaj by tego nie powtórzył.

    10 3 Cytuj
  • Janek Sal 18 sty
    NikiLauda napisał/a:

    Więc nie żyjesz w wolnym kraju, ani nie jesteś Panem własnego domu.

    A jesli komus pasują takie zakazy bo tez to rozumie to tez jest niewolnikiem? Mnie pasują wybory zachodniego swiata , zyją tam ludzie ,jedni bogatsi inni biedniejsi podobnie jak u nas ale nie wiem czy zauwazyles ,? moze .

    Jadąc do płn Dakoty, Pensylwanii. bieda jak ........... i nie przesadzam że altanke na swojej działce miałem lepszą niz oni tam domek całoroczny np Syracuze koło salmon river . ale wszyscy sie usmiechają , sa szczesliwi w przeciwienstwie do naszych zawsze malkontenckich srogich min wiecznie niezadowolonych .
    Pytam rodowitego amerykanina siedzącego na brzegu parkingu , czerwonoskórego jak mu sie żyje a on co mi tam jutro mnie nie interesuje jutro ,dzis jest super i szerokiej drogi mi zyczy . i tez nie wolno mu gdyby mieszkał w jakims bloku w swojej łazience zamontowac pralki automatycznej - prawo zabrania
    Wiec poczekajmy wezmy długopis i przy wyborach oddajmy krzyzyk gdzie trzeba .
    12 mln oddało , wsród nich i ja ,*8 lat byłem najgorszym sortem ,wiec uszanowac to nalezy

    2 2 Cytuj
  • 18 sty
    jaskokrakow napisał/a:

    A jesli komus pasują takie zakazy bo tez to rozumie to tez jest niewolnikiem? Mnie pasują wybory zachodniego swiata , zyją tam ludzie ,jedni bogatsi inni biedniejsi podobnie jak u nas ale nie wiem czy zauwazyles ,? moze .

    Jadąc do płn Dakoty, Pensylwanii. bieda jak ........... i nie przesadzam że altanke na swojej działce miałem lepszą niz oni tam domek całoroczny np Syracuze koło salmon river . ale wszyscy sie usmiechają , sa szczesliwi w przeciwienstwie do naszych zawsze malkontenckich srogich min wiecznie niezadowolonych .
    Pytam rodowitego amerykanina siedzącego na brzegu parkingu , czerwonoskórego jak mu sie żyje a on co mi tam jutro mnie nie interesuje jutro ,dzis jest super i szerokiej drogi mi zyczy . i tez nie wolno mu gdyby mieszkał w jakims bloku w swojej łazience zamontowac pralki automatycznej - prawo zabrania
    Wiec poczekajmy wezmy długopis i przy wyborach oddajmy krzyzyk gdzie trzeba .
    12 mln oddało , wsród nich i ja ,*8 lat byłem najgorszym sortem ,wiec uszanowac to nalezy

    I tu widać różnicę w rozumieniu czym jest wolność. Jeśli chcesz mieć ograniczenia zachodniego świata, masz do tego prawo, ja Ci tego nie zabraniam, ale dlaczego inni dosłownie kilka osób ma narzucać milionom osób jak ma żyć w swoim we własnym domu ?

    5 2 Cytuj
  • Janek Sal 18 sty

    Urodziłes sie - musiales słuchac ojca i matki - i dobrze
    Poszedłes do szkoły - musiałes słuchac wychowawcy , trenera....
    wykształciłes sie - słuchałes wykładów , pisałes prace ,ktos cie prowadził , oceniał .
    Dorosłes - ożeniłes sie musiałes słuchac ....no własnie zony ,tesciowej .. dzieci ....
    jadac pojazdem musisz słuchac komunikatów drogowych,przestrzegac przepisów....
    Mozesz nie słuchac , nie wykonywac polecen -np policjanta drogowca ....ale jak daleko zajedziesz.
    Mozesz nie zgadzac sie co do zasadnosci kary za predkosc,postój - ale sa od tego instytucje i tam sie skarżysz .
    Nie palisz drewnem bo miasto tego zabroniło - głupie? pewnie ale tak jest i tego sie trzymam.
    jedynie jak chcesz zmieniac a jestem za tym to kartka i długopis podczas głosowania
    Zadałes pytanie - czy w Polsce mozesz zyc jak chcesz -
    odpowiem mozesz ,
    Ja tak żyje

    4 4 Cytuj

Odpowiedz