Forum » Społeczeństwo

Prośba o pomoc-potrzebna krew!!!

  • 27 lut 2012

    Jestem z rodziny Marka Bujasa na razie nic nie wiem. Z góry dzięki za oddanie krwi.

    6 2 Cytuj
  • 27 lut 2012

    Jak się dowiem coś nowego dam znać.

    2 3 Cytuj
  • 27 lut 2012

    kilka słów wyjaśnień. Całkowicie błędnym jest wyobrażenie, że w ramach oddawania krwi dla konkretnego pacjenta, pobiera się tylko krew zgodną. Niemal nigdy nie jest tak, że krew, którą oddajesz dla bliskiej osoby, trafia właśnie do niej. Nim bowiem zostaje ona przekazana jakiemuś pacjentowi, wymaga odpowiedniego przebadania i przetworzenia. Lekarze muszą mieć absolutną pewność, że jest wartościowa i bezpieczna. Zatem, osobie, dla której oddajesz krew, zostanie prawdopodobnie przetoczony dar życia od kogoś, kto odwiedził punkt krwiodawstwa znacznie wcześniej. Ty pomożesz innemu człowiekowi, być może dziś jeszcze całkowicie zdrowemu. System opracowano ze względu na spadek honorowego krwiodawstwa

    13 4 Cytuj
  • 27 lut 2012

    Wyjaśnijcie mi coś.
    Jakim trzeba być dnem moralnym, żeby negatywnie oceniać czyjąś prośbę o ratowanie życia drugiej osoby?
    I nie chodzi mi tylko o pierwszy post. Prawie każdy z pozostałych dostał choć jednego minusa.
    Może w końcu admin zlikwiduje ten idiotyczny sposób oceniania wypowiedzi?

    30 5 Cytuj
  • 27 lut 2012

    i co z tym Markiem?

    2 4 Cytuj
  • 27 lut 2012

    [quote=gość: Zdegustowany] Wyjaśnijcie mi coś.
    Jakim trzeba być dnem moralnym, żeby negatywnie oceniać czyjąś prośbę o ratowanie życia drugiej osoby?
    I nie chodzi mi tylko o pierwszy post. Prawie każdy z pozostałych dostał choć jednego minusa.
    Może w końcu admin zlikwiduje ten idiotyczny sposób oceniania wypowiedzi? [/quote]

    Zgadzam się ale cóż zrobić na debilizm nie ma lekarstwa.

    Marek trzymaj sie chłopie, zbieram ekipe i uderzamy oddać krew. Ci którzy moga zachęcam !

    21 2 Cytuj
  • 27 lut 2012

    Gdzie i kiedy mam odddać krew A Rh+ mam jeśli mogę w czymś pomóc jade do Myślenić jeszcze dzis

    5 2 Cytuj
  • E....... 28 lut 2012

    Krew można oddać przy ul Szpitalnej 2,w Stacji Krwiodawstwa.Grupa nie ma znaczenia.

    5 2 Cytuj
  • 28 lut 2012

    [quote=gość: Zdegustowany] Wyjaśnijcie mi coś.
    Jakim trzeba być dnem moralnym, żeby negatywnie oceniać czyjąś prośbę o ratowanie życia drugiej osoby?
    I nie chodzi mi tylko o pierwszy post. Prawie każdy z pozostałych dostał choć jednego minusa.
    Może w końcu admin zlikwiduje ten idiotyczny sposób oceniania wypowiedzi? [/quote]

    A może ten ktoś zna moralność pana marka i stąd te minusy

    4 10 Cytuj
  • E....... 28 lut 2012

    [quote=gość: misiekk] A może ten ktoś zna moralność pana marka i stąd te minusy [/quote]
    A co w takiej chwili ma do tego moralność???? Ludzie,opamiętajcie się.......

    14 3 Cytuj
  • 28 lut 2012

    takim ludziom nie powinno się powierzać tak odpowiedzialnej pracy!

    4 17 Cytuj
  • 28 lut 2012

    ja wiem, że prawda w oczy kole.. stąd te minusy

    6 13 Cytuj
  • 28 lut 2012

    System jest bardzo prosty, znajomy jest w potrzebie, potrzebuje krwi, więc lekarze muszą mu ja podać taką jak trzeba z zapasów jakie zostały zgromadzone, naszym zadaniem jest dbanie by krwi w bankach krwi było na tyle dużo, że lekarze mogą ja przebaczać naszemu znajomemu i znajomym innych ludzi bez obaw o to, że w banach pojawi się deficyt, oddając nawet nie panującą grupę zostanie przekazana zupełnie komuś innemu ale w zamian za nią znajomi tego kogoś oddadzą krew która przyda się naszemu znajomemu. Wymiana fifty fifty.

    9 1 Cytuj
  • 28 lut 2012

    [quote=gość: smutna prawda] ja wiem, że prawda w oczy kole.. stąd te minusy [/quote]..i połowa skasowanych postów pozatym w pełni popieram "ktośkę":)...a posty nawet teraz znikają ha ha ha PRLLLL?

    2 5 Cytuj
  • 28 lut 2012

    Dzisiaj Marka wybudzają trzymajcie kciuki.

    10 1 Cytuj
  • 28 lut 2012

    ..dzięki za info stary...

    4 2 Cytuj
  • 28 lut 2012

    UWAGA wszyscy którzy chcą oddać krew w myślenickim oddziale krwiodawstwa mogą to zrobić jedynie w godz. od 8-12 w innych godzinach punkt jest nieczynny niestety Marek B.

    6 1 Cytuj
  • 28 lut 2012

    [quote=Ktośka] Krew można oddać przy ul Szpitalnej 2,w Stacji Krwiodawstwa.Grupa nie ma znaczenia. [/quote]
    UWAGA wszyscy którzy chcą oddać krew w myślenickim oddziale krwiodawstwa mogą to zrobić jedynie w godz. od 8-12 w innych godzinach punkt jest nieczynny niestety Marek B.

    5 3 Cytuj
  • 28 lut 2012

    czy trzeba być na czczo jak się oddaje krew???

    5 2 Cytuj
  • E....... 28 lut 2012

    [quote=gość: smutna prawda] takim ludziom nie powinno się powierzać tak odpowiedzialnej pracy! [/quote]
    -Takim-tzn.jakim???? Czytam już któryś Twój post i tak zastanawiam się, czy pomyślałeś(aś),że tym co piszesz możesz sprawić komuś ból...

    11 2 Cytuj
  • 28 lut 2012

    trzeba być po lekko strawnym posiłku nie wolno palić przez 30 min. przed oddaniem krwi

    4 1 Cytuj
  • 28 lut 2012

    Jak to jest z tym Markiem? Podobno dzisiaj mają go wybudzać, a na Naszej Klasie Marek Bujas nawiązuje nowe znajomości. Moze jest jakiś inny jeszcze Marek Bujas? Ale zdjęcie na NK jest tego od Tirów.

    2 2 Cytuj
  • 28 lut 2012

    A nie przyszło Ci do głowy, że być może kiedyś wysłał zaproszenie a ta osoba teraz zaakceptowała ?

    7 1 Cytuj
  • 28 lut 2012

    Zaproszenia na NK mógł powysyłać dawno temu, a teraz wszyscy chcą go wśród znajomych, bo zrobiło się o nim głośno. Z jednej strony, to wiocha, ale z drugiej - może więcej ludzi odda dla niego krew.

    6 1 Cytuj
  • E....... 28 lut 2012

    [quote=gość: Lilka1] Jak to jest z tym Markiem? Podobno dzisiaj mają go wybudzać, a na Naszej Klasie Marek Bujas nawiązuje nowe znajomości. Moze jest jakiś inny jeszcze Marek Bujas? Ale zdjęcie na NK jest tego od Tirów. [/quote]
    Dokładnie,właśnie chodzi o to,żeby jak najwięcej ludzi,jeżeli mogą, oddało krew.

    3 3 Cytuj

Odpowiedz