Forum » Społeczeństwo

Wesele !!! Udane czy nie ? ORGANIZACJA, SALE, ZESPOŁY

  • 12 sie 2010

    gabrysiu, Immunitetu i Pabla, chyba żartujesz.
    Popatrz na to a nie na pebla pepehola http://www.zuczekfilm.pl/
    A zespół jak chcesz to posłuchaj tego a nie biadol o tanich alternatywach
    http://www.markband.pl/

    W czerwcu byłem na weselu na śląsku i to był zawodowy skład. Fotografa mieli tylko jakiegoś rozczochranego w potarganych portkach ale zdjęcia zapłacili młodzi 4800, a zdjęć takich nie widziałem a jestem fotografem. Opad szczenki.

    kamerzysta - ponad godzinę filmu 3900
    Zespół podobno po promocyjnej cenie 5500
    Limuzuna 1800

    Razem masz prawie 16000 więc czego się chcesz spodziewać po chałturnikach grających za wikt i opierunek bo 1000zł dla członka zespołu za dwa dni grania to śmiech, kręcioł weźmie 1500 fotograf 1200 auto 1200 i masz 9000.
    Nie lepiej dopłacić te kilka tysiów i mieć profesjonal na całego.

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    Maestro. Tak sie rodzą plotki - sprawdź proszę najpierw swoje dane co do cen zespołu Mark Band a później je upubliczniaj.

    Natomiast jeśli chodzi o nazwijmy to rentowność zespołów weselnych w porównaniu z fotografami i filmowcami dysproporcje są kolosalne.
    Jeśli przeciętny filmowiec inkasuje za jednodniowe zlecenie 1500 to zespół Immunitet czy Magnum musiałby inkasować 7500 a Calvados lub Hot Night 9000 aby być dopiero na równi wynagrodzonymi ( zlecenie jednodniowe ) :(:(:(

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    nasz filmik z wesela jest nie do pobicia!...nie tylko ja tak mysle ale wiekszosc moich znajomych w Stanach tez tak sadzi...wszyscy dopytuja sie czy peephole czasem nie wybiera sie do Stanow...he's simply the best...definitely better than all the rest!!!

    3 Cytuj
  • 12 sie 2010

    Popatrz ale obiektywnie sobie na różnicę klas tych dwóch kapel. Za coś należy więcej zapłacić
    http://www.youtube.com/watch?v=C7J84N3QFR4&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=c4bceBnfi4M&feature=related

    Pierwszy link bije tylko jakością wstawionego filmu, reszta to przepaść. Różnica wokalu to jak Queen przy Bayer Fullu. Przy tej różnicy klas wymagana jest różnica ceny minimum dwukrotna, nie sądzisz?

    Ty chyba nie wiesz ile pracy kosztuje fotografa oddanie 180 ujęć? Posiedź sobie kilka dniówek przed komputerem i doprowadź je do stanu nieosiągalnego dla przeciętnego posiadacza lustrzanki z dobrym szkłem, a wtedy zmienisz zdanie. To samo tyczy się filmowca a raczej tego który siedzi przy montowaniu. Łatwo się kogoś osądza jak siedzi się w innej ławce.

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    [quote]nasz filmik z wesela jest nie do pobicia!...nie tylko ja tak mysle ale wiekszosc moich znajomych w Stanach tez tak sadzi...wszyscy dopytuja sie czy peephole czasem nie wybiera sie do Stanow...he's simply the best...definitely better than all the rest!!![/quote]

    Czy ty facet nie masz pracy z weselami że całymi dniami ci się nudzi i ładujesz swoją autoreklamą.
    Bieda z terminami że tak kurczowo błagasz o klienta. Ale sobie opinię robisz nie ma co.
    Słoma z butów i całkowity brak wyczucia i godności. Szok.

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    aha...zapomnialam dodac ze bardzo polecam peephole studio ... a nie ktore osoby moglyby duzo nauczyc sie od Ponego... zwlaszcza profesjonalizmu... buziaki!

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    Jak sie kogoś poleca to zaraz niektórzy "mądrzy "ludzie myślą że to autoreklama, strasznie nie profesjonalne zachowanie, my jako osoby które miały styczność z pracami pewnego kamerzysty polecamy go bo jest dobry, a tu zaraz jakieś mądrale piszą o autoreklamie. Czy ty Bobik jak sie tak rzucasz widziałeś moich przyjaciół filmik z wesela, mówie tu o Karolinie( wyżej spójrz) i Waldku Bartosz, bo jeśli nie to sobie zobacz a nie wywijaj nam na tym forum z autoreklamą przewrażliwiony zazdrośniku. Nie masz nawet pojęcia kim są wyżej wymienione osoby, a uważasz że sztucznie napędzają reklamę,podoba się im to piszą po to jest to forum.

    Osobiście uważam że siedzisz tu właśnie TY cały czas, i chcesz zrobić na tym forum mały monopol (czyt.str.32.) Pozdrawiam wszystkich....buziolki....z zwłaszcza Państwa Bartoszów : )

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    :) :)
    Monopol? Gabrysiu jaki monopol. To co robią kamerzyści tutaj prezentowani to przeciętność i nie podniecałbym się zbytnio wychwalając tego czy tamtego. Zwykłe przeciętniaki robiące to w taki lub inny sposób, jeden ten Pablomc robi to standardowo proste ujęcia czyli zwyklak a drugi Beephole wymachuje kamerą jak sierpem przez to uważa że filmuje inaczej i co z tego. Do profesjonalizmu obu brakuje tyle co traktorowi do Mercedesa.
    Podałem ci stronę
    www.zuczekfilm.pl wejdź w galerię i w film ślubny a zobaczysz że to co dla ciebie jest takie najlepsze w tych całych filmach Pablomc jest tak naprawdę niczym.
    Zabierz teraz zdanie, bo ominęłaś ten temat i zobacz wreszcie jak pracują profesjonaliści a nie wciskaj ciemnoty że golfem się jeździ najlepiej na świecie tylko dlatego że samemu tylko golfem się jeździło, a na Merca się nadawało bo nie było cię stać na niego.

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    Witam .....

    Panie i Panowie sprawa autoreklamy to chyba przesadnie rozdmuchany temat. Przenieście się może do tematu "obrońcy krzyża pod pałacem prezydenckim" albo do pochodnych może tam wyładujecie swoje frustracje.
    Sprawą oczywistą jest że jednemu coś się podoba innemu nie. Gdyby wszystkie kobiety były tak ładne jak moja żona świat byłby nudny :) Nie może się wszystkim podobać to samo tak ciężko to zrozumieć?
    A reklama (czy autoreklama) na forum?
    Sądzę że wszelkie próby marketingu pod różnymi postaciami tutaj i tak nie są skutecznym narzędziem. To forum jest zbyt lokalnym medium oraz audytorium tego wątku jest w przeważającej większości branżowe a nie wywodzące się z kręgów naszych potencjalnych klientów. Dlatego w przypadku mojego zespołu jak również przypuszczam w przypadku zespołów w których grają koledzy oraz przedstawicieli innych branż którzy przesiadują tutaj godzinami

    TO FORUM NIE PRZYSPORZYŁO NAM WSZYSTKIM ANI JEDNEGO KLIENTA ORAZ NIE ZREZYGNOWAŁ ŻADEN Z WCZEŚNIEJ ZDECYDOWANYCH.

    Mr. Maestro
    Ooooooo ... jak miło. Nasze stare nagranie jeszcze z Ilonką

    W kwestii różnicy wokalu masz rację.
    Może przesadziłeś nieco z tym porównaniem Queen do Bayer Full ale nie da się ukryć że Łukasz T. to profesjonalny wokalista obdarzony świetnymi predyspozycjami oraz kształconym wokalem gdzie słychać wypracowany warsztat oraz że spec od emisji głosu ukierunkowywał go technicznie, dlatego nie ripostuję. Nie jestem wokalistą i zgadzam się że odniesienie porównawcze obu przytoczonych przykładów jak słusznie zresztą zauważasz wypada zdecydowanie na moją niekorzyść.

    Jest to nagranie jeszcze z poprzednią wokalistką oraz z czasów kiedy bazowaliśmy na półplaybackach. Wykonawczo także mi się nie podoba Wokale o barwie nie wspomnę ale mogłyby być czyściej zaśpiewane saxofon o wiele luźniej nie tak nerwowo i po właściwych dźwiękach. Dlaczego je zostawiliśmy na naszym profilu? patrząc na statystyki wyświetlania tego filmu oraz na statystyki przekierowania na stronę oraz ilość bezpośrednich maili z zapytaniem ofertowym gdzie jako pierwsze zdanie pada "widzieliśmy państwa film Polka Mix na Youtube chcielibyśmy was zaangażować na nasze wesele - był by to marketingowy strzał w stopę gdybym przejał sie Twoim zdaniem (raz jeszcze podkreślam że go szanuję) i zdjął film z youtube :)

    Masz również prawo twierdzić że porównywane zespoły różni przepaść tylko zastanawiam się dlaczego Twój osąd nie ma racjonalnego odzwierciedlenia w ilczbie, (nieeleganckie określenie ale także w jakości) i zainteresowaniu klientów.
    Jeśli uważasz że powinna nas różnić minimum dwukrotna różnica cen to zadzwoń do zespołu Mark Band i domagaj się aby swoją cenę podnieśli na 8000 pln za jeden dzień. :):):)

    Tym razem Ty musisz się ze mną zgodzić ze jeden przytoczony przykład muzyczny nie jest wykładnikiem klasy zespołu., czy jeden cytowany link z filmem nie jest odzwierciedleniem możliwości twórczych filmowca.

    A fotografia?
    Panie na fotoszopie godzinami ślęczą amatorzy którym braki w sprzęcie głównie optycznym nie pozwalają osiągnąć zamierzonych efektów bezpośrednio na matrycy :) Braki w doświedczeniu w budowaniu kadru i doborze parametrów ekspozycji (konkretnie korekcja tego co pokazuje światłomierz oraz istota wpływu czasu otwarcia migawki na całą resztę oddanej ekspresji)
    Ja uważam ze jeśli zdjęcie jest niedoskonałe to fotoszop jedynie go przypudruje
    Profesionaliści PSa używają jedynie do dodania paspartu lub ramki. Nie odniosłeś nigdy wrażenie że "ciągnięte" na maxa foty w PS są sztuczne jak granie z dyskietki?

    Jeśli chciałaś kogoś zaskoczyć jakością oraz ceną przytaczanych przykładów - chyba się nie powiodło.

    Prywatnie to mój wyznacznik do którego powinien dążyć każdy w branży ślubnej w Polsce :)

    Videofilmowanie
    http://www.mpstudios.pl/

    Fotografia
    http://www.anfoto.pl/

    Zespól na wesele
    http://drugitydzien.com/

    Życzę miłej i przyjemnej lektury :):):)

    Cytuj
  • Paweł Kęsek 12 sie 2010

    Witam.

    Nie osądzajcie jeżeli nie chcecie być osądzeni. To nie ja sam wstawiałem owe linki ze strony 32 (mam tyle pracy że pragnę bardziej by coś się zwolniło a nie dążenie do poszukiwania nowych terminów dla stworzenia sobie jeszcze większego Sajgonu ;) ) i uważałem za ważne, dojście do tego kto je wstawiał dla zasady bo i tak mi to w niczym nie przeszkadzało, tym bardziej że zawsze unikałem tego forum, a do promocji są znacznie lepsze sposoby niż pisanie pochwalnych postów na samego siebie.
    Garysiu to nie ja jestem bobikiem jako że dziś w tym czasie byłem u Kapera w domku a wcześniej u Kadrów w zakładzie i z tegoż powodu nie mogłem tego napisać, a Kaper ma uszkodzony komputer.
    Linki z hasłami najprawdopodobniej poszły od kogoś z zespołu, więc proszę na następny raz nie oskarżać gdy nie ma się na to pewności a tylko domysły.

    Bruce: A co z tą twoją płytką? Bo leży od kilku miechów i czeka. Sprawa odpuszczona? Płytkę mam sobie zachować?

    OK. To chyba tyle bo tyle tych postów się narobiło że ciężko ogarnąć co jest do kogo ;)
    wo
    A witam Peephole w temacie. Uważam że nie ma się czym przejmować, czasy takie że dzieci neostrady uważają za super zabawę tworzenie zamieszania i napuszczanie jednych na drugich.
    To jeszcze nie czasy i miejsce (małe miasteczko) by potrzebna była walka o klienta, ale bardzo dla nas (dla mnie nawet bardzo) jest by pracować z dobrymi zespołami bo jak kilka tygodni temu trafiłem na kapelę która zatrzymała się w czasie z repertuarem na nowości złote obrączki, to miałem ochotę się pociąć ;)

    Warto może porozmawiać na tego typu tematy, współpraca i oczekiwania młodzi-goście-kapela-filmowiec-fotograf, bo to uważam bardzo ważny temat dla każdego elementu tego łańcuszka.

    Cytuj
  • 13 sie 2010

    [quote]Popatrz ale obiektywnie sobie na różnicę klas tych dwóch kapel. Za coś należy więcej zapłacić
    http://www.youtube.com/watch?v=C7J84N3QFR4&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=c4bceBnfi4M&feature=related

    Pierwszy link bije tylko jakością wstawionego filmu, reszta to przepaść. Różnica wokalu to jak Queen przy Bayer Fullu. Przy tej różnicy klas wymagana jest różnica ceny minimum dwukrotna, nie sądzisz?[/quote]
    Na tym forum jest tak: Racja nie jest twoja tylko moja bo moja jest mojsza niż twojsza. Maestro to ja ci powiem mojszą rację- Człowieku bredzisz!!!

    Ludzie to forym jest ostatnim miejscem na ziemi gdzie powinniście szukać obsłógi weselnej !!!!!

    Cytuj
  • 16 sie 2010

    Witajcie dziewczyny. Mam wstępnie zarezerwowaną salę w strażnicy w Zawadzie jednak jeszcze nie zapłaconą. Ostatnio dowiedziałam się że sala ta ma złą akustyke. Była tam na weselu znajoma mojej mamy i mówiła że dużo gości było niezadowolonych że musieli siedzieć u góry. Że było tam strasznie duszno i bardzo śmierdziało. Kiedyś słyszałam też że strasznie zdziwiają tam z ceną sali.... Dlatego też chciała bym poznać opinie osób które wiedzą coś na temat tej strażnicy lub mieli tam wesele albo byli tam na weselu. Bardzo proszę o komentarze

    Cytuj
  • 16 sie 2010

    A i kiedyś słyszałam już kilka podobnych opini tylko że nie zwracałam na nie uwagi do czasu aż kolezanke tam wyrolowali ijej termin zarezerwowali komuś innemu i na szybkiego musiała szukać sali no i jak znajoma mamy opowiedziala o wrazeniach z wesela w tej srażnicy.

    Cytuj
  • 16 sie 2010

    Tak sobie czytam...
    Mam wesele we wrześniu. Zdecydowaliśmy się na zespół Red Band a filmował będzie Paweł Kęsek. Jestem przekonana że dokonałam najlepszego wyboru. Filmy i styl pana Pawła najbardziej mi odpowiadał a zespół Red Band oprócz gry fantastycznie prowadzi całą imprezę. Co mi napiszecie teraz ze jestem głupia i sie nie znam? Przeciez to moje wesele i jestem przekonana ze swojego wyboru nie bedę załować. Pozdrawiam Panowie i do zobaczenia we wrześniu.

    Cytuj
  • 16 sie 2010

    Nie no błagam Panowie przestańcie u licha. Ja mam wesele w listopadzie i będzie grał Dave Matthews Band a kręcił będzie Spielberg.... Zabierz głos dziewczę post factum. Miałam wesele zagrał taki zespół, taki kamerzysta filmował podobało się, bądź nie podobało, podpisz ładnie imieniem i nazwiskiem i wreszcie ten post spełni swoje podstawowe zadanie. " Przeciez to moje wesele i jestem przekonana ze swojego wyboru nie bedę załować ".... A ja jestem przekonany, że większość z was jest zdrowo po.....bana. Dajcie wreszcie spokój chłopakom od grania i filmowania bo zamiast pomóc robicie im niezły syf. Inna sprawa, że większość postów zamieszczają sami zainteresowani. Jaki kraj taki obyczaj, róbcie tak dalej, a na sam dźwięk słowa kamerzysta czy zespół weselny połowa Myślenic będzie puszczać pawia.

    Cytuj
  • 17 sie 2010

    Hej

    Mam zamiar niedługo stanąć na ślubnym kobiercu i wraz z Narzeczoną powoli organizujemy nasze wesele , brakuje nam tylko zespołu i tu moje pytanie , czy mógłby ktoś podać nazwy zespołów w których śpiewa wokalistka ? Mam też pytanie odnośnie sali w Rudniku - Rezydent , jak tam jest z akustyką ? Chce zrobić wesele na 150 osób i nie wiem czy lokal nie będzie zbyt duży ... z góry dzięki za odpowiedź

    Pozdrawiam Mefi

    Cytuj
  • 17 sie 2010

    Hej
    Co do zespołów to na pewno Red Band, Magnum, Hot Night. Tak na biegu tyle mi przyszło na myśl, adresów poszukaj w necie, a sala w Rezydencie po "remoncie akustycznym" jest ccałkiem przyjemna. 150 osób? Myślę, że nie będzie za duży, przynajmniej goście będą mieli swobodę ruchów :)

    Cytuj
  • 17 sie 2010

    Thx wielkie za pomoc =)

    Mefi

    Cytuj
  • 17 sie 2010

    Moim zdaniem to za duża sala jak na 150 osób.

    Cytuj
  • 17 sie 2010

    hmm a jakaś alternatywa ? sprawdzona ? na 150 osób w podobnej cenie , ewentualnie taniej :) ? W okolicach Kalwarii Zebrzydowskiej ? Jutro będę oglądał sale w rudniku więc będę wiedział coś więcej. I jeszcze jedno pytanie , czy organizował ktoś tam wesele na podobną liczbę gości ? Będę wdzięczny za pomoc ;)

    Cytuj
  • 17 sie 2010

    KOŁO MYŚLENIC SĄ TYLKO CZTERY SALE - REZYDEN ,HOTEL GALA ,AGROGOŚCINIC,KRAKOWIACY I GÓRALE, GDZIE SPOKOJNIE WEJDZIE 150 OSÓB. CENOWO NIE WIEM JAK JEST ,:)

    1 Cytuj
  • 17 sie 2010

    Zrozpaczona ja byłam na weselu w Zawadzie, było to pierwsze wesele tam po otwarciu i mnie osobiście bradzo się podobało, sala bardzo ładna, z akustyką nie było problemu,jedynie racja co do tego balkonu, goście, ktorzy tam siedzieli trochę "izolowali" się od reszty, ale to raczej od ludzi zależy. Co do tego jak tam jest obecnie to sie nie wypowiadam, zwłaszcza w kwestii duchoty, bo jednak kwiecień(a wtedy to było) to nie sierpień. Sporo też zalezy od tego na ile gości będziesz robiła to wesele, na tym na którym ja byłam góre wybrali głownie młodzi, a starsze osoby jednak lepiej posadzić na dole, bo może stąd wzięło się niezadowolenie tych osób z ktorymi rozmawiała znajoma Twojej mamy. Ja tez mam sale, tyle że w Mogilanach z balkonem, bo my dla odmiany zdecydowanie chcieliśmy balkon i tam własnie planuje cała młodzież "wrzucić" :-) Tak mi się wydaje, że każda sala ktora jest nowa jest dobra, może tam nie zadbali o otwarcie okien, bo sala jest wysoka i mysleli, że nie nie będzie duszno? Trudno powiedzieć. Ja tam będę jeszcze w przyszłym roku w czerwcu i sierpniu, tak więc wtedy będę mogła powiedzieć coś więcej:-)

    Cytuj
  • 17 sie 2010

    [quote]KOŁO MYŚLENIC SĄ TYLKO CZTERY SALE - REZYDEN ,HOTEL GALA ,AGROGOŚCINIC,KRAKOWIACY I GÓRALE, GDZIE SPOKOJNIE WEJDZIE 150 OSÓB. CENOWO NIE WIEM JAK JEST ,:) [/quote]

    I nowa sala w Limexie gdzie można zrobic wesele z własną obsługą gastronomiczną. 200 osób tam wejdzie.

    Cytuj
  • 17 sie 2010

    A ile za wynajęcie bierzecie ??? sali Limex

    Cytuj
  • 17 sie 2010

    Ale te forum jest jebnięte!! Człowieku nie jestem właścicielem limexu mówię tylko że jest tak sala.

    Cytuj

Odpowiedz