Forum » Społeczeństwo

Wesele !!! Udane czy nie ? ORGANIZACJA, SALE, ZESPOŁY

  • 23 sty 2012

    [quote=gość: Kowboy] Bardzo dobry zespół, ale jak to bywa z górną półką wolny termin jaki na 2013 znajdziesz jedynie w listopadzie. Wiem bo rozmawiałem z jednym z nich tydzień temu. Więc musisz szukać czegoś półkę niżej. [/quote]

    Jeżeli uważasz, że zespół grający z play backu to "górna półka" to gratuluję słuchu.
    Bez urazy ale jesteś głuchy muzycznie.

    8 Cytuj
  • 23 sty 2012

    [quote=gość: ciastko] gość: Kowboy napisał/a: Bardzo dobry zespół, ale jak to bywa z górną półką wolny termin jaki na 2013 znajdziesz jedynie w listopadzie. Wiem bo rozmawiałem z jednym z nich tydzień temu. Więc musisz szukać czegoś półkę niżej.

    Jeżeli uważasz, że zespół grający z play backu to "górna półka" to gratuluję słuchu.
    Bez urazy ale jesteś głuchy muzycznie. [/quote]

    Jeżeli uważasz, że Sami Swoi grają z playbacku to chyba ty masz niedowład w ktorejś z półkul. Zazdrośnik zz konkurencji, która ma cały przyszły rok wolny?
    Tak się składa, że wiem dokładnie co leci z automatu a co leci na żywo, więc nie ucz ojca dzieci robić. A co do profesjonalizmu i górnopilkowoście to decydują o tym a klienci a nie zespoły, i to co tobie wydaje się profesjonalizmem, jest w przypadku imprezy weselnej zwykłym kiczem, a jak widać zajęty w 99% cały 2013 rok świadczy jednoznacznie o tym kto jest z której pułki a kto z rynsztoka?

    1 9 Cytuj
  • 23 sty 2012

    [quote=gość: Karola26]
    Tak się składa, że dzięki Bogu już mamy ich zarezerwowanych na 2013 ;) A pytam po prostu,żeby się upewnić,że dokonaliśmy dobrego wyboru, bo obejrzeliśmy ich tylko na you tube i 1 płytkę z wesela gdzie grali. Po prostu chcę się dowiedzieć,żeby w razie czego jeszcze móc zmienić gdyby szło coś nie tak ;)
    dziękuję za info :) utwierdzam się,że będzie wszystko w porządku :)) [/quote]

    Pędzie lepiej niż w porządku, bo ten zespół jest jednym z nielicznych kapel, które potrafią wyciągnąć nawet wybrednego gościa do zabawy. Naprawdę rewelacyjne aranżacje znanych utworów weselnych to ich to ich bardzo mocny punkt.
    Bardzo dobry wybór. Gratuluję.

    2 6 Cytuj
  • 23 sty 2012

    [quote=gość: KapeloSłuchacz] gość: Karola26 napisał/a:
    Tak się składa, że dzięki Bogu już mamy ich zarezerwowanych na 2013 ;) A pytam po prostu,żeby się upewnić,że dokonaliśmy dobrego wyboru, bo obejrzeliśmy ich tylko na you tube i 1 płytkę z wesela gdzie grali. Po prostu chcę się dowiedzieć,żeby w razie czego jeszcze móc zmienić gdyby szło coś nie tak ;)
    dziękuję za info :) utwierdzam się,że będzie wszystko w porządku :))

    Pędzie lepiej niż w porządku, bo ten zespół jest jednym z nielicznych kapel, które potrafią wyciągnąć nawet wybrednego gościa do zabawy. Naprawdę rewelacyjne aranżacje znanych utworów weselnych to ich to ich bardzo mocny punkt.
    Bardzo dobry wybór. Gratuluję. [/quote]

    Dziękuję za info :))

    Swoją drogą czytając o forum tutaj to się człowiekowi aż włos na głowie jeży. Jak tak można jechać jeden po drugim?? Wg mnie to forum powinno służyć do tego,żeby doradzić, powiedzieć a nie do dyskutowania o gustach. Z tego co wiem to o nich się nie dyskutuje. Każdy człowiek jest inny i każdemu podoba się coś innego. Najlepiej by było,żeby to każdy przyjął do swojej główki.
    Jeden nie wyobraża sobie wesela bez kapeli, inny bez Dj'a a jeszcze inny w ogóle sobie nie wyobraża wesela. Po co się tutaj kłócić?? Jeden poleci jakąś kapele a drugi zaraz po tej kapeli jedzie. MASAKRA. Typowy instynkt konkurencyjny się tutaj włącza. Dobrze ktoś napisał,że sam fakt tego ze SAMI SWOI w 99 % mają już zajęty przyszły rok to o czymś świadczy. Jestem w 100 % pewna,że będę zadowolona z tego zespołu ;)) Utwierdziło mnie w tym już parę osób. Aha i to że oni graja z play backu to jest dopiero non sens. Pozdrawiam wszystkich konkurentów tego forum jadących po sobie tylko po to,że poniżyć innych i podnieść swoje własne ego.

    3 3 Cytuj
  • 23 sty 2012

    sami swoi to marny play back i do tego marny wokal ,ale za to cały wieczór żępolą na dwa saksofony,niektórym dziatkom z mojej wsi też się to podoba ale mnie niestety nie ,jeżeli bym miał ich zatrudnić na swoim weselu to wolał bym wziąć dobrego DJ.

    9 2 Cytuj
  • 23 sty 2012

    [quote=gość: Kowboy Znajomy SS] gość: ciastko napisał/a: gość: Kowboy napisał/a: Bardzo dobry zespół, ale jak to bywa z górną półką wolny termin jaki na 2013 znajdziesz jedynie w listopadzie. Wiem bo rozmawiałem z jednym z nich tydzień temu. Więc musisz szukać czegoś półkę niżej.

    Jeżeli uważasz, że zespół grający z play backu to "górna półka" to gratuluję słuchu.
    Bez urazy ale jesteś głuchy muzycznie.

    Jeżeli uważasz, że Sami Swoi grają z playbacku to chyba ty masz niedowład w ktorejś z półkul. Zazdrośnik zz konkurencji, która ma cały przyszły rok wolny?
    Tak się składa, że wiem dokładnie co leci z automatu a co leci na żywo, więc nie ucz ojca dzieci robić. A co do profesjonalizmu i górnopilkowoście to decydują o tym a klienci a nie zespoły, i to co tobie wydaje się profesjonalizmem, jest w przypadku imprezy weselnej zwykłym kiczem, a jak widać zajęty w 99% cały 2013 rok świadczy jednoznacznie o tym kto jest z której pułki a kto z rynsztoka? [/quote]

    Skoro uważasz, ze nie grają z play backu to powiedz mi kto gra u nich na basie?
    Może, źle się wyraziłem w poprzedniej wypowiedzi, że grają z play backu. Grają z pół play backu.

    4 2 Cytuj
  • 23 sty 2012

    Play back, to play back. Pół, ćwierć, cały - wszystko jedno.

    4 2 Cytuj
  • 23 sty 2012

    [quote=gość: ciastko]
    Skoro uważasz, ze nie grają z play backu to powiedz mi kto gra u nich na basie?
    Może, źle się wyraziłem w poprzedniej wypowiedzi, że grają z play backu. Grają z pół play backu. [/quote]

    No właśnie potwierdziłeś jaki z ciebie znaFca. Tak zgadza się bas leci z klawisza, ale to nie upoważnia cię do kłamstwa jakim jest nazwanie to playbackiem. Bas to instrument który z powodzeniem można pominąć dogrywać go z klawisza i dobrze to wiesz, ale jesteś jak pies ogrodnika, samemu nie masz klientów a starasz się z zazdrości pomawiać drugiego, który i tak się z ciebie śmieje, bo stosunek jego podpisanych umów i jakości grania jest proporcjonalny.
    ciekawi mnie jaka kapela w okolicy ma zarezerwowany już w połowie rok 2014 :)
    Dobra rada: nie trać czasu na pisanie bzdur na forum a zabierz się za naukę gry, bo jak tak dalej pójdzie to będziesz musiał zamienić gitarę na łopatę :)

    1 5 Cytuj
  • 23 sty 2012

    Witamy zespół Sami Swoi na forum!
    Tylko skoro macie terminy do 2014, to po co reklamujecie się tutaj?

    9 1 Cytuj
  • 23 sty 2012

    [quote=gość: ciekawy] Witamy zespół Sami Swoi na forum!
    Tylko skoro macie terminy do 2014, to po co reklamujecie się tutaj? [/quote]

    Wiedzialem że taki będzie odpis :) Sami Swoi nie znają nawet tego forum ani Piotrek ani Wojtek a tym bardziej reszta nie musi sie reklamować, bo jak wiadomo od zawsze ZNAJĄCY SIĘ NA RZECZY KLIENT SAM ZNAJDZIE DOBRY PRODUKT. Ale podniecaj się że to oni samo o sobie piszą :) A nuż ci ulży :)

    1 6 Cytuj
  • 23 sty 2012

    To wisz co, kulego "Kowboju..."? Właśnie załatwiasz Samym Swoim totalną krytykę tutaj. Poczytaj cały temat, to może załapiesz o co chodzi.

    8 1 Cytuj
  • 24 sty 2012

    [quote=gość: ciekawy] To wisz co, kulego "Kowboju..."? Właśnie załatwiasz Samym Swoim totalną krytykę tutaj. Poczytaj cały temat, to może załapiesz o co chodzi. [/quote]

    Krytyki :) Ja widzę, że z ciebie taki krytyk jak z koziej trąba :) Przez ciebie zazdrość przemawia a nie krytyka. Ale trudno się dziwić jak się jest grajkiem z przeciętnej kapeli wiejskiej :) Trzeba się było uczyć jak był na to czas :)

    1 4 Cytuj
  • 24 sty 2012

    [quote=gość: Kowboy Znajomy SS] gość: ciastko napisał/a:
    Skoro uważasz, ze nie grają z play backu to powiedz mi kto gra u nich na basie?
    Może, źle się wyraziłem w poprzedniej wypowiedzi, że grają z play backu. Grają z pół play backu.

    No właśnie potwierdziłeś jaki z ciebie znaFca. Tak zgadza się bas leci z klawisza, ale to nie upoważnia cię do kłamstwa jakim jest nazwanie to playbackiem. Bas to instrument który z powodzeniem można pominąć dogrywać go z klawisza i dobrze to wiesz, ale jesteś jak pies ogrodnika, samemu nie masz klientów a starasz się z zazdrości pomawiać drugiego, który i tak się z ciebie śmieje, bo stosunek jego podpisanych umów i jakości grania jest proporcjonalny.
    ciekawi mnie jaka kapela w okolicy ma zarezerwowany już w połowie rok 2014 :)
    Dobra rada: nie trać czasu na pisanie bzdur na forum a zabierz się za naukę gry, bo jak tak dalej pójdzie to będziesz musiał zamienić gitarę na łopatę :) [/quote]

    A ty właśnie udowodniłeś, że nie masz bladego pojęcia o graniu w zespole.
    Bas nie jest byle jakim instrumentem, który można pominąć i go dogrywać.
    Bas albo jest albo go nie ma!
    W przypadku zespołu Sami Swoi "leci" on z automatu w prostych kawałkach typu polka (kwarty i podejścia - każdy keyboard ma taką funkcję) walczyk (prymy i podejście) disco (oktawy). Natomiast w nieco ambitniejszych piosenkach ładuje się plik MIDI z wykasowanymi pozostałymi ścieżkami i zostawionym basem i ogień. Tylko perkusista musi być w miarę ogarnięty, żeby grać z równiuteńkim basem - wtedy nie on rządzi tylko bas.

    Posłuchaj sobie na youtube piosenki Sen o Victorii (Marysi) w wykonaniu zespołu Sami Swoi.
    Jeżeli po przesłuchaniu tego utworu nadal będziesz sądził, ze nie grają z play backu, czy pół playbacku to zaprawdę jesteś głuchy.

    Pozdrawiam cię. Nie obrażaj mnie bo ja tego nie robię.
    Odpisuje tylko jak widzę, że ktoś pisze brednie.

    PS: Mój zespół, też ma prawie cały rok 2013 zajęty. A na 2014 nie przyjmuję jeszcze zleceń bo to o wiele za wcześnie, to jakieś szaleństwo.
    Strasznie nie lubię jak ktoś opowiada, że ma na 3 lata do przodu zajęte wszystkie terminy.
    Ja osobiście mam nawet kilka wolnych w 2012 - i nawet dobrze bo nie da się grać tydzień w tydzień, po jakimś czasie przechodzi się w rutyne.

    6 Cytuj
  • 24 sty 2012

    Piszecie o tym utworze z youtube po wpisaniu : sami swoi sen o viktorii ???
    Jeżeli o tym to ja nie wiem o co wam biega, bo jest to bardzo dobre wykonanie i nie ma tu mowy o plejbeku. Nie znam zespołu ale jeżeli piszecie że nie mają basu to pewno nie mają ale w tym utworku i tak jest go niewiele, a w perkusji słyszę że jest jednak grana (dogrywana) to samo gitara (jest kilka niewielkich pomyłek), aczkolwiek wokale wymiatają i jeżeli ten zespół na prawdę tak gra to jest to rewelacja.

    4 Cytuj
  • 24 sty 2012

    [quote=gość: Meloman] Piszecie o tym utworze z youtube po wpisaniu : sami swoi sen o viktorii ???
    Jeżeli o tym to ja nie wiem o co wam biega, bo jest to bardzo dobre wykonanie i nie ma tu mowy o plejbeku. Nie znam zespołu ale jeżeli piszecie że nie mają basu to pewno nie mają ale w tym utworku i tak jest go niewiele, a w perkusji słyszę że jest jednak grana (dogrywana) to samo gitara (jest kilka niewielkich pomyłek), aczkolwiek wokale wymiatają i jeżeli ten zespół na prawdę tak gra to jest to rewelacja. [/quote]

    Tak o tym.

    Ktoś tam wcześniej pisał, ze klawiszowiec dogrywa bas. Spoko:) A kto gra partię pianina? Też klawiszowiec? Ma 3 ręce? A kto gra wstawkę na dęciaku? Też klawiszowiec? Ma 4 ręce?
    Nikt mi nie w mówi to saksofon, jak już kiedyś słyszałem:)

    2 Cytuj
  • 24 sty 2012

    [quote=gość: filemon]
    Ktoś tam wcześniej pisał, ze klawiszowiec dogrywa bas. Spoko:) A kto gra partię pianina? Też klawiszowiec? Ma 3 ręce? A kto gra wstawkę na dęciaku? Też klawiszowiec? Ma 4 ręce?
    Nikt mi nie w mówi to saksofon, jak już kiedyś słyszałem:) [/quote]

    Bas leci z automatu, bo Sami Swoi nie mają basisty. Pianino gra klawiszowiec - nie interpretuj głupio bo się zaraz zapętlisz.
    Sami Swoi to dwa saksofony, klawisz, perkusja i gitara, więc nie za bardzo łapię o co ci chodzi pisząc o saksie?

    Pewnie napiszesz jeszcze że gitara i pianino to też automat, a wokale ściągli z netu i puszczają z mptrójki :) Robisz się śmieszny z zawiści koleś :)

    3 Cytuj
  • 24 sty 2012

    ta dyskusja to chyba najlepsza reklama dla zespołu sami swoi... ciekawe ile z tych wypowiedzi pochodzi od neutralnych osób a ile od samych członków zespołu...

    4 Cytuj
  • 24 sty 2012

    Obawiam się, że nie masz racji, bo oni nie znają zupełnie tego forum (są spoza Myślenic), ale jak będę się widział z którymś to na pewno dam im poczytać jakie ludzie zazdrośni piszą o ich graniu z playbacku. Nieźle się uśmieją :)

    1 2 Cytuj
  • 24 sty 2012

    Przeszedłbym obojętnie obok tego wątku, ale na moje nieszczęście coś mnie podkusiło do odsłuchania owej "Marysi". Panowie wstydziłbym się pokazać tego nagrania ludziom pijanym do nieprzytomności. To przez takie perełki, ciężko pracujący muzycy, ćwiczący po kilka godzin dziennie dorabiają się miana chałturników i wiejskich grajków. Żenada. Czteroręki klawiszowiec, wokal okropny, nieczysty zaciągający w niewiarygodny sposób, a już to co wyprawia tam gitarzysta, zostawię bez komentarza, wypadły mi wszystkie plomby. Gratuluję. Obym nigdy nie był gościem na weselu z waszym udziałem

    4 Cytuj
  • 24 sty 2012

    To ja też wstawię swoje trzy grosze. Mnie się podoba i nie bardzo wiem o co wam wszystkim po kolei chodzi.
    123 - co ty chcesz od tego gitarzysty? Jesteś wielbicielem disco polo, czy biesiadnych pieśni? Słucham rocka i alternative rocka i śmiało mogę powiedzieć że jeśli w tym utworze gitara gra na żywo, to jest to niezły gitarzysta, a że gra chałtury to już jego wybór by się dalej nie rozwijać. Gitara w tym kawałku jest o wiele ponad przeciętną typowych grajków ślubnych.

    1 Cytuj
  • 24 sty 2012

    Gitara jest tragiczna, jeden wielki fałsz, niedograne mnóstwo dźwięków, a to co gra w trakcie zwrotek ,to zaczynam się zastanawiać czy ten Pan w ogóle słyszy. Co to ma być? Nie słyszysz, że tam żaden prawie dźwięk nie trzyma się kupy? Większość jest nie w tonacji, zagranych byle jak i bez żadnego ładu i składu. Solo przemilczę, bo jak pisałem wcześniej w tym jazgocie wypadają plomby z zębów. Nie wiem w jakich kręgach "grajków" się obracasz, ale ja niewielu słyszałem gorszych. "Gitara w tym kawałku jest o wiele ponad przeciętną typowych grajków ślubnych." ?????? z jakiej ty Marko jesteś epoki? Zasnąłeś gdzieś na 20 ostatnich lat? Halo obudź się, epoka Defili i czeskich Jolan już się skończyła. Nie każdy którego stać na gitarę musi koniecznie na niej grać publicznie. Dzisiaj każdy z tych młodych chłopaków co przewijają się po weselach jest o całe lata świetlne przed tym Panem.

    2 Cytuj
  • 24 sty 2012

    Ja osobiście znam chłopaków z samych swoich i prywatnie mogę powiedzieć że są fajni ale na wesele bym ich nie zaprosiła bo nie umieją ani grać ani śpiewać ,nadają się co najwyżej na wiejskie zabawy.Niedawno widziałam ich na weselu w Raciechowicach totalna klapa.

    2 Cytuj
  • 24 sty 2012

    Sorry, nie będę się kłócił bo może niewiele wesel zaliczyłem w ostatnim roku/dwóch i może niewiele jeszcze słyszałem ale dla mnie jest OK w porównaniu z tym co miałem okazję usłyszeć. Byłem na weselu gdzie grał zespół z Myślenic, nazwy dokładnie nie pamiętam ale chyba coś z "Night" i grali słabo ale już drugi to totalna klapa nazywali się tadeks band i jeszcze jeden pamiętam z tamtego roku saxon band czy bez band ale coś w tym stylu i to też porażka. Tak więc miałem co nieco porównanie z tym o czym tutaj piszemy i jest to muzyka o kilka klas lepsza niż tych trzech zespołów które wymieniłem.
    Może poleć coś co uważasz za lepsze bym mógł posłuchać i zmienić swoje zdanie, bo w tej chwili to piszesz o niebie a jest jak widać.

    2 1 Cytuj
  • 24 sty 2012

    widać jak panowie z zespołu sami swoi nie słyszeli o tym forum,życzę udanej autoreklamy

    4 1 Cytuj
  • 24 sty 2012

    jestem z konkurencyjnego zespolu ale znam chopakow z samych swoich i nie wierze ze tu siedza pisza to i czytaja. dajcie im spokoj i grajcie swoje. jak kazdy bedzie robil swoje to bedzie dobrze. zajmijmy sie sobą

    5 Cytuj

Odpowiedz