Forum » Społeczeństwo

Czy Owsiak to Szatan a Caritas to Anioł?

  • 28 sty 2014
    aaa napisał/a:

    Malina napisała to w co wierzą ludzie dający pieniądze na szczytny cel. Jak to ładnie napisała ,,Środki z WOŚP tylko na cele medyczne". A z czego Owsiak finansuje ok. 2 mln zł na Woodstok? A z czego kupił budynki w Warszawie za 8 mln zł i itp? Malina napisała ,,...zbiórki pt. Finał WOŚP w całości muszą być przeznaczone na cele zbiórki". Takie opinie to kłamstwo. WOŚP ma bardzo szczytny cel, ale jest wiele niejasności i pytań bez odpowiedzi.

    I wierzy pewno około 80 % społeczeństwa , tylko tacy ludzie zawistni jak Ty nie wierzą.
    "Takie opinie to kłamstwo " nie no Ty na pewno znasz prawdę. to co Ty piszesz jest w 100% prawdą.

    1 Cytuj
  • 28 sty 2014

    aaa
    Statutem, który sobie napisał i założył WOŚP
    To pisz babo status zakładaj fundację kto Ci broni hahahahah
    Ja przepraszam wszystkich "normalnych" forumowiczów ale jak czytam coś takiego to się we mnie gotuję.

    1 Cytuj
  • 28 sty 2014

    aaa Dzisiaj 19:40
    bono mówisz że insynuuje? No blondynka plotkuje dalej. Dokument który jest wskazywany przez WOŚP.
    http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%202012.pdf
    Rozliczenie dotyczy 2012r
    65.273.575,55 przychód z działalności statutowej
    46.999.883,18 koszt realizacji statutowej
    17.202.215,42 wynik finansowy netto. Tyle WOŚP zostawił sobie z przychodu i nie na zakup do szpitali. No cóż to tylko marne 17 mln złotych.

    WG. tego dokumentu wartość budynków i lokali, które posiada WOŚP to ok 17,5 mln zł.

    Odsetki z banku w 2012r to 2.954.853,42 zł. malina powiedziałaby, że te pieniądze poszły na zakupy do szpitala a Ty ja myślisz na co zostały wydane.

    Wynagrodzenia 1.856.073,36 zł dla 32 osób. W tym żona Owsiaka jak sam podał otrzymuje ok 12 tyś miesięczni.

    bono mam do Ciebie jeszcze pytanie. W dokumencie są takie pozycje:
    Wydatki na działalność propagatorską, informacyjną i pożytku publicznego 7.898.950,39
    Struktura kosztów działalności administracyjnej:
    - usługi obce 1.195.237,36
    CO ONE OZNACZAJĄ?
    No wiem to tyko ok 9 mln zł.
    Ale wiesz blondynka nie może z tego powodu spać.

    A Ty krowa123
    to tych wyliczę do tego kopiuj wklej widzę ,że sie nie przyczepiłaś bo to Ci pasuję nie.

    1 Cytuj
  • 29 sty 2014

    Bono wcześniej napisał że Owsiak wykonuje swoją pracę,więc czym się tu zachwycać?Tak pomysł był dobry a teraz to normalna praca z czego gro roboty wykonują dzieciaki.samorządy które sr...ją w pory przed Owsiakiem .Jeżeli zasługują na pochwałę to wolontariusze i darczyńcy do puszek.Instytucje i firmy dają nie swoje pieniądze więc nie ma ich za co chwalić bo robią dobry interes,za nie swoją kasę mają jeszcze reklamę

    Cytuj
  • 29 sty 2014
    krowka123 napisał/a:

    .Jeżeli zasługują na pochwałę to wolontariusze i darczyńcy do puszek.Instytucje i firmy dają nie swoje pieniądze więc nie ma ich za co chwalić bo robią dobry interes,za nie swoją kasę mają jeszcze reklamę

    Mamy jeszcze drugiego wielkiego zbieracza pieniędzy, to Caritas.
    Czy widziałeś takie zeznanie z Caritasu?. Czy wiesz na co idą przez nich zebrane pieniądze?
    Ile sprzętu i do którego szpitala zakupił Caritas, komu i w jakiej wysokości udzielił pomocy?
    Raport Caritasu, ze zbiórki pieniędzy, czy ktoś widział? Jeżeli macie takie rozliczenia i raporty, proszę o ich zamieszczenie.
    Także innych fundacji, bo jeżeli skupiamy się tylko na Owsiaku, to jest to czysta nagonka, jak za komuny.

    Cytuj
  • 29 sty 2014

    Bono a czy pomoc chorym polega na zastępowaniu właściciela w zakupach sprzętu dla szpitali?Jeżeli tak to chyba coś Ci się po....ło?Mam znajomych którzy korzystają ze sprzętu Caritas,od lat do chorej osoby przyjeżdża na rehabilitację pracownik Caritas.Fakt nie ma przy tym fajerwerków ani tarzania w błocie więc to takie nie medialne.Nie życzę abyś kiedyś musiał korzystać z ich pomocy .

    1 Cytuj
  • 29 sty 2014

    bono, napisałeś

    bono napisał/a:

    Ktoś kto deklaruje, że robi coś za darmo, to naciągacz, takiemu nie ufaj.

    To co w końcu myślisz o Owsiaku?
    A może on bierze wynagrodzenie?

    1 Cytuj
  • Andrzej 29 sty 2014
    krowka123 napisał/a:

    Instytucje i firmy dają nie swoje pieniądze(...)

    Taa, Twoje pieniądze dają te firmy i instytucje.

    A że robią sobie przy okazji reklamę - łączą przyjemne z pożytecznym.

    Cytuj
  • 29 sty 2014

    Endrju wypadałoby użyć niezbyt cenzuralnego słowa-czy burmistrz czy inny samorządowiec wywalając kasę na organizację finału daje ze swojego skromnego uposażenia?A firmy dają z funduszu na promocję czy reklamę i to też są pieniądze które gdyby nie wydali zabrałby US.Ze swoich to dają biedni do puszek.
    Na ten temat wypowiadał się już kiedyś Doktor Strosmajer z popularnego czeskiego serialu.

    1 Cytuj
  • 29 sty 2014
    krowka123 napisał/a:

    Bono a czy pomoc chorym polega na zastępowaniu właściciela w zakupach sprzętu dla szpitali?Jeżeli tak to chyba coś Ci się po....ło?Mam znajomych którzy korzystają ze sprzętu Caritas,od lat do chorej osoby przyjeżdża na rehabilitację pracownik Caritas.Fakt nie ma przy tym fajerwerków ani tarzania w błocie więc to takie nie medialne.Nie życzę abyś kiedyś musiał korzystać z ich pomocy .

    Chwila chwila, nie odpowiedziałeś na moje pytanie, ile z tego ma Caritas i dlaczego nie ma nigdy sprawozdania z ich działalności, oni tylko działają z a Bóg zapłać. I ja mam to przyjąć na wiarę. A niewierzący też tak mają przyjmować?
    Jako, że ilość niewierzących rośnie lawinowo, sukces Orkiestry jest murowany.
    Pomoc Caritasu jest OK. Podobnie jak pomoc Owsiaka. Osobiście uważam, że z kwot zebranych przez Owsiaka procentowo niewielka ilość wchłania WOŚP,
    zaś z zebranych przez Caritas funduszy, nie wiem czy połowa przeznaczana jest na pomoc, gdyby to nie było oczywiste, Caritas nawet dla reklamy poddał by się kontroli i publikował raporty.

    1 Cytuj
  • 29 sty 2014
    aaa napisał/a:

    bono, napisałeś
    To co w końcu myślisz o Owsiaku?
    A może on bierze wynagrodzenie?

    Bierze jego Żona, to przecież jedno i to samo, mają wspólny budżet więc sprawa jest oczywista. Nie wiem jaki masz problem.

    2 Cytuj
  • 29 sty 2014
    bono napisał/a:

    Bierze jego Żona, to przecież jedno i to samo, mają wspólny budżet więc sprawa jest oczywista. Nie wiem jaki masz problem.

    Ale jej zwyczajnie żal bo ona nie ma.

    1 1 Cytuj
  • 29 sty 2014

    Znalazłem raport Caritas-u za 2012 rok na ich stronie internetowej. Wcześniejsze też tam znajdziecie. Jeśli to pomoże w Waszej dyskusji wklejam link do raportu za 2012: http://www.caritas.pl/publikacje/raporty/raport-caritas-2012

    Cytuj
  • 29 sty 2014

    Trudno to porównać mając nie takie same dokumenty. Ale po pierwsze rzuca się w oczy podpisany dokument. Można porównać 2012r;
    Caritas - zadania statutowe ok 130 mln zł i koszty administracji ok. 2,5 mln zł a,
    WOŚP - zadania statutowe ok 47 mln zł i koszty administracji ok 4,2 mln zł.
    Z tych dwóch danych wynikają bardzo duże różnice, ale na korzyść Caritasu.

    Ja nie jestem przeciwnikiem Wielkiej orkiestry. Ponieważ Owsiakowi udało się i udaje się pociągnąć ludzi za sobą. I chociaż wielu mu pomaga to jest to przede wszystkim jego wielka zasługa. Natomiast kupowanie, albo za co jest kupowany sprzęt to już nie jego zasługa tylko społeczeństwa. I to społeczeństwo ma prawo pytać i otrzymywać odpowiedzi czy to się Owsiakowi podoba czy nie. Również uważam że pracuje on i jego żona i powinni otrzymywać wynagrodzenie. Tyko czy dużo więcej od ofiarodawców? Pytań bez odpowiedzi jest więcej. A taka sytuacja rodzi domniemania i pomówienia, ale tu jest winny sam Owsiak. Kiedyś czytałem wypowiedź piosenkarza, który mówił, że współpracował przez pierwsze lata z WOŚP, ale widząc w jakim kierunku to idzie zrezygnował. Za to mówiono, że jest antyspołeczny.

    2 1 Cytuj
  • 29 sty 2014
    taki_gość napisał/a:

    Znalazłem raport Caritas-u za 2012 rok na ich stronie internetowej. Wcześniejsze też tam znajdziecie. Jeśli to pomoże w Waszej dyskusji wklejam link do raportu za 2012: http://www.caritas.pl/publikacje/raporty/raport-caritas-2012

    Ten link nie doprowadził mnie do raportu a jedynie do strony Caritas.

    Cytuj
  • 29 sty 2014

    taki_gość podał stronę. I trzeba trochę pomyśleć. Może Ci się uda. Życzę powodzenia.

    Cytuj
  • 30 sty 2014

    Widzę, że się nakręcacie w sprawie Owsiaka i zbieracie posiłki.
    Moja darmowa terapia, nie może trwać wiecznie, zostawiam Was samych z Waszym problemem wrogości do Owsiaka. Musicie sobie z tym poradzić z tym sami.

    aaa napisał/a:

    taki_gość podał stronę. I trzeba trochę pomyśleć. Może Ci się uda. Życzę powodzenia.

    taki_gość napisał/a:

    Znalazłem raport Caritas-u za 2012 rok na ich stronie internetowej. Wcześniejsze też tam znajdziecie. Jeśli to pomoże w Waszej dyskusji wklejam link do raportu za 2012: http://www.caritas.pl/publikacje/raporty/raport-caritas-2012

    malina napisał/a:

    Ale jej zwyczajnie żal bo ona nie ma.

    krowka123 napisał/a:

    Bono a czy pomoc chorym polega na zastępowaniu właściciela w zakupach sprzętu dla szpitali?Jeżeli tak to chyba coś Ci się po....ło?.

    Cytuj
  • 30 sty 2014

    Nie rozumiem czemu mnie wkleiłeś między nimi ?

    Cytuj
  • 30 sty 2014

    Przepraszam -malina- .
    "wypadek przy pracy"

    Cytuj
  • 30 sty 2014

    Rozumiem Bono że będziesz światkiem na procesie beatyfikacyjnym Owsiaka jako że byłeś na wczasach w Egipcie wtedy co Owsiak?Przypomina mi to stary dow***** który nie pamiętam dokładnie jak brzmiał
    Niedźwiedź w lesie nieopacznie podtarł sobie tyłek zającem. Zając po powrocie do żony chwali się w norze: Żono! Udało mi się nawiązać współpracę z niedźwiedziem!!

    Cytuj
  • 30 sty 2014
    bono napisał/a:

    Widzę, że się nakręcacie w sprawie Owsiaka i zbieracie posiłki.
    Moja darmowa terapia, nie może trwać wiecznie, zostawiam Was samych z Waszym problemem wrogości do Owsiaka. Musicie sobie z tym poradzić z tym sami.
    :

    Dlaczego bono jeśli coś nie jest po Twojej myśli reagujesz agresywnie? Nie wspomagam Twoich oponentów w dyskusji, ale z ciekawością czytam Twoje i ich argumenty. Pisałeś, że nie możesz znaleźć rozliczenia finansowego Caritas-u, to pogrzebałem trochę w necie i podrzuciłem Ci link. Gwoli wyjaśnienia.do puszki WOŚP wrzucam co roku :)

    Cytuj
  • 30 sty 2014

    taki_gość

    Źle odczytałem Twoje intencje, ale umieszczenie Ciebie pośród oponentów, nie było agresją, po przeczytaniu postu zrozumiałem, że to był błąd, ale już poszło i nie było odwrotu.
    Pozdrawiam.

    Cytuj
  • 8 lut 2014

    Powoli Owsiaka zatapiają.
    Ile przy tym radości.
    No, w końcu mu udowodnią, że nie taki święty-słyszę na mieście.
    No cóż, był Owsiak, nie ma Owsiaka, nic się nie stało.
    Na pewno pieniędzy nam nie przybędzie, sprzętu też, za to więcej w portfelu zostanie darczyńcom, ale oni obdarowywanie maja we krwi, to na pewno znajdą inną fundację, której oddadzą pieniądze.

    Cytuj

Odpowiedz