Forum » Społeczeństwo

Czy Owsiak to Szatan a Caritas to Anioł?

  • 20 sty 2014

    Czy fundacje poza kościelne powinny mieć rację bytu,
    czy raczej ten rodzaj działalności powinien być przypisany wyłącznie do kościoła?

    3 14 Cytuj
  • 20 sty 2014

    Głupie pytanie, dlaczego kościół miał by mieć monopol ? powinny być jasno określone zasady, między innymi zasada jawności przeznaczenia środków i niech się tym zajmuje kto chce byle by z pieniędzy podatnika na to kasa nie szła, a obecnie zawyża się podatek dochodowy o 1% po to aby przekazywać go na dziwne fundacje, jak by normalnie po ludzku nie mogli o 1% podatków obniżyć.

    6 Cytuj
  • 20 sty 2014

    Powinny jak najbardziej występować, kościół jest tylko jedną z organizacji. Największą i o najlepszej reputacji ale jedną z wielu

    5 4 Cytuj
  • 20 sty 2014

    Moje pytanie nie jest przypadkowe, zważywszy jaka jest ostatnio nagonka na Owsiaka.

    1 5 Cytuj
  • 20 sty 2014

    Co do Owsiaka to sie nie wypowiadam bo doceniam inicjatywe ..co nam Państwo dało-tylko zabiera..ale zastanawia mnie pewna "firma" pod nazwą Instytut i.Piotra Skargi w Kr. Wysyła do ludzi nieustannie ulotki i materiały religijne, proszac o datki, jak sie dowiedzialam niema nic wspolnego z kosciolem i nie posiada aprobaty Kurii..mowiac potocznie ktos zbija kase .pare osob ktore zalozylo ta dzialalnosc i zeruje na niewiedzy biednych ludzi. prosze o opinie czy ktos wie o czym pisze

    11 Cytuj
  • 20 sty 2014
    klementyna napisał/a:

    "firma" pod nazwą Instytut i.Piotra Skargi w Kr. Wysyła do ludzi nieustannie ulotki i materiały religijne, proszac o datki, jak sie dowiedzialam niema nic wspolnego z kosciolem i nie posiada aprobaty Kurii..mowiac potocznie ktos zbija kase .pare osob ktore zalozylo ta dzialalnosc i zeruje na niewiedzy biednych ludzi. prosze o opinie czy ktos wie o czym pisze

    Stowarzyszenie nie mające nic z pomocą innym ot jakbyśmy razem, założyli stowarzyszenie krzewiące spacery po lesie.
    Załączam link do ich złożeń:http://www.piotrskarga.pl/o-nas,10223,1.html

    2 1 Cytuj
  • 20 sty 2014

    dziekuje..wypowiedz ze "działalność ma charakter niezarobkowy" jest trochę śmieszna bo przypuszczam że nikt godzinami w biurze za darmo nie pracuje..i listów nie wysyła... ja również kilka lat wysyłałam im datki dopóki Pan A.S z Instututu nie zakupił w znajomej firmie mebli ( pare stolikow) do jednego z biur za ogromna kwotę pochodzaca bez watpienia z datkow katolików...poczułam sie ogromnie oszukana i juz nie odpisuje na ich listy..nikogo nie oskarżam tylko pisze co wiem..

    5 Cytuj
  • Andrzej 20 sty 2014

    Ja tam świeczkę i diabłu i aniołowi...
    Owsiakowi daję, na caritas też.
    Co o WOŚP sądzę, to zapewne bono wyczytałeś w innym wątku tego forum.

    1 3 Cytuj
  • 20 sty 2014
    Endrju napisał/a:

    Owsiakowi daję, na caritas też.
    .

    Cieszę się że w naszym mieście, nie ma nagonki na Owsiaka.

    3 3 Cytuj
  • 20 sty 2014

    Bono jak zwykle lubi prowokować.Nazywanie zaś nagonką zadanie kilku pytań ktore wyprowadziły z równowagi Bożka salonu jest lekką przesadą.Jakim organizacją ludzie dają pieniądze to ich sprawa natomiast nikogo z obdarowanych nie powinny denerwować pytania o dalszy los tych pieniędzy.po co te nerwy i skakanie po stole?

    3 2 Cytuj
  • 20 sty 2014
    krowka123 napisał/a:

    Bono jak zwykle lubi prowokować.Nazywanie zaś nagonką zadanie kilku pytań ktore wyprowadziły z równowagi Bożka salonu jest lekką przesadą.Jakim organizacją ludzie dają pieniądze to ich sprawa natomiast nikogo z obdarowanych nie powinny denerwować pytania o dalszy los tych pieniędzy.po co te nerwy i skakanie po stole?

    Lubię prowokować to prawda, ale jeżeli zadajemy pytania róbmy to z równym podziałem emocji do wszystkich podmiotów charytatywnych. Widziałem w różnych publikatorach, rozliczenia Orkiestry od prawa do lewa. nie widziałem natomiast nigdy takich rozliczen np. Caritasu, co wiecej, nikt nawet nie śmiał zadać takiego pytania.

    7 2 Cytuj
  • 21 sty 2014

    Czasem anioł ukrywa się w przebraniu szatana a szatan w przebraniu anioła i żadna nagonka nie powali tych dwoje gigantów . Fundacja Anny Dymnej jest godna polecenia .,

    5 Cytuj
  • 21 sty 2014
    jasmin napisał/a:

    . Fundacja Anny Dymnej jest godna polecenia .,

    I blisko nas. Pozdrawiam.

    Cytuj
  • 21 sty 2014

    uzupełnie swoją wypowiedz na temat Owsiaka, ludzie .jakby nawet wziął ..nie wyliczam ..nie mam zamiaru sprawdzac- TO SIE MU NALEŻY! tyle pracy , tyle zaangażowania..facet głos zdziera dla pieknej inicjatywy a Ci co g..no robią tylko chcą sprawdzac i kontrolować.. nie ma szpitala w którym nie byłoby coś od WOŚP.. ile pieniedzy wycieka z rzadu bokiem to nikt nie sprawdzi..z mojej strony ogromny szacunek dla Owsiaka i całej WOŚP!

    6 5 Cytuj
  • 21 sty 2014
    klementyna napisał/a:

    uzupełnie swoją wypowiedz na temat Owsiaka, ludzie .jakby nawet wziął ..nie wyliczam ..nie mam zamiaru sprawdzac- TO SIE MU NALEŻY! tyle pracy , tyle zaangażowania..facet głos zdziera dla pieknej inicjatywy a Ci co g..no robią tylko chcą sprawdzac i kontrolować.. nie ma szpitala w którym nie byłoby coś od WOŚP.. ile pieniedzy wycieka z rzadu bokiem to nikt nie sprawdzi..z mojej strony ogromny szacunek dla Owsiaka i całej WOŚP!

    Jestem jak najbardziej za tym co pisze Klementyna.

    A co do Caritasu....nigdy nie dam. Wiem z mojego bliskiego otoczenia , że z pieniędzy Caritasu najbardziej korzystają rodziny tych , którzy stoją najbliżej żłoba. I tutaj podam przykład: Wyjazdy na wczasy, drogie samochody "w spadku". Oszustwo.

    8 1 Cytuj
  • 21 sty 2014

    znam potrzebujące osoby, które od Caritasu pomocy nie otrzymały. Nad Caritas władze sprawuje Kuria czyli złodziej złodzieja pilnuje można powiedzieć. Dlaczego Caritas nie rozlicza się, nie publikuje swoich finansów, tak jak muszą to robić instytucje poza kościelne. Oburzyły mnie słowa p. Pawłowicz i ostatnie wydarzenia. Nie dziwię się że Owsiak tak zareagował. co roku mobilizuje Polskę i świat i zbiera grube miliony na poprawę służby zdrowia. oprócz tego przez cały rok prowadzi działalność charytatywną. I co roku w ramach wdzięczności słyszy że jest złodziejem, że utrzymuje ćpunów itp. Mam nadzieje że kiedyś ten ciemnogród się skończy i zarówno Owsiak jak i inne tego typu organizacje otrzymają godne podziękowanie. A my kupujmy dalej świeczki, opłatki i baranki na rzecz Caritasu, żeby mieli co dzielić między siebie. Tyle.

    7 1 Cytuj
  • 21 sty 2014

    Osobiście uważam, że bardziej przejrzyste są fundacje, których twarzą są znane osoby np. Ewa Błaszczyk "Budzik", czy wymieniona przez renaw, Anna Dymna "Podaruj Uśmiech",
    Janina Ochojska itp. aniżeli fundacje których personalnie nikt nie reprezentuje.

    1 1 Cytuj
  • Def Ibrylator 21 sty 2014

    Myślę, że my katolicy powinniśmy nauczyć się jeszcze jednego mądrego powiedzenia - "Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień". Ja wiem, to bardzo ogólne i "łatwe" do użycia sformułowanie. Często używane zbyt często, jako łatwe "odbicie piłeczki". Ale prawda jest taka, że w tym banalnym wyrażeniu schowany jest cały sens tej kłótni.

    Niestety jesteśmy tylko szarymi obywatelami. Dla 99% z nas prawda działania wielu organizacji nigdy nie wyjdzie na jaw. Ważne, aby działać wg swojego sumienia i pozwolić to samo robić drugiemu człowiekowi. Moim zdaniem wyrzucanie oszczerstw w stronę innych jest grzechem ciężkim (nie omija i mnie). Sam niedawno krytykowałem Caristas za ich zachowanie względem moich znajomych, za ich rozliczenia itp itd. Czy jest w tym sens ? Zaczynam wątpić w korzyści płynące z oszczerstw. Na pewno więcej da nam wspieranie wszelakich organizacji, wg własnego sumienia, niż usilne przekonywanie "wrogów", że to co robią jest złe.

    Wszystko na ziemi stworzone jest przez człowieka. Tam gdzie jest człowiek, będą i ludzkie pragnienia, które dążą do przekrętów, zakłamania, oszustwa. I tak na Woodstocku będą narkotyki, ale Lednica nie jest święta. Bo i tu i tu są ludzie, którzy zawsze zrobią coś złego. Haki znajdzie się na wszystkich. I tak w WOŚP znajdzie się pomniejsze przekręty, bo zarządza go dużo ludzi. Caritas też nie jest idealny, bo wiele osób chce zamoczyć łapy w pieniądzach. Kościół - robi i robił lewe przekręty. Przekręty robili też w policji, straży, w służbie zdrowia, w sejmie, w szkołach, w firmach, przekręty zdarzały się też w naszych domach. Nad przekrętami stali politycy, mafiozi, Pani Halinka ze sklepu monopolowego, Pan Staszek, co zbierał butelki, ksiądz Stefan, lekarz z pobliskiego szpitala.... wymieniać dalej ? NIE MA ludzi bez grzechu = nie ma idealnych organizacji. Gdybyśmy chcieli wspierać tylko te nieskazitelne, musielibyśmy przestać wspierać kogokolwiek.

    Jesteśmy tylko ludźmi i pozostając nimi wspierajmy słuchając naszego sumienia i pozwólmy innym decydować o tym, co dla nich jest ważne a co nie.

    7 2 Cytuj
  • 22 sty 2014
    krowka123 napisał/a:

    Wymiana ciosów trwa nadal
    http://niezalezna.pl/50908-luksusowy-apartament-na-strzezonym-osiedlu-tak-wyglada-blok-jerzego-owsiaka

    Ja myślę, że w związku z tym co podał portal jw. , że Owsiak kupił apartament, aby zamieszkać z żoną, należy zabrać mu WOŚP i przekazać np. Caritasowi. Będą grać tym razem na organach, będzie Arka Noego i chóry kościelne. Obrazy i inne gadżety będą, słuchacze Radia Maryja. Całą akcję będzie transmitowała na żywo tv Trwam i RM.
    Zaś hitem będzie przebój zespołu Piersi "Będzie, będzie zabawa". Nowy dyrektor WOŚP
    Tadeusz Rydzyk, zbierze jeszcze więcej pieniędzy aniżeli Owsiak, głównie na placu zabawy przed klasztorem w Częstochowie i wszystkie te pieniądze, naprawdę wszystkie odda na szpitale. Zrobi publiczne rozliczenie i poda je do publicznej informacji. - wierzysz w to krówko?
    To taka moja skrótowa wizja schedy po Owsiaku.

    A logicznie podsumowując: WOŚP działa dwadzieścia lat, to jeżeli ten milion podzielisz przez ten okres to wyjdzie 4 tyś miesięcznie. Prezes wodociągów w Myślenicach zarabia
    9 tyś miesięcznie (burmistrz i starosta jeszcze więcej) i nikt nie zarzuca mu że okrada miasto.
    O jakich ty pieniądzach krówko piszesz? Chyba że z zazdrość przesłania ci możliwość logicznej oceny.
    Identycznie niszczono Marka Kotańskiego, twórcę Monaru, jakoś po jego śmierci kościół nie przejął schronisk, dla ćpunów i nikt inny z podobnych zazdrośników, nie przejął po nim działalności.

    Zniszczycie człowieka a z nim piękną ideę i wspaniałego ducha w społeczeństwie. Nawet gdyby się okazało, że łoży jeszcze na kochankę, to finał jego działalności wychodzi na plus i dla mnie i dla Ciebie boża krówko i dla tych co przyjdą po tobie. Myśl zawsze bilansem
    i dobrem finalnym, nie kieruj się doraźnymi wyniszczającymi emocjami, które poza tym że pozostawiają po sobie efekt spalonej ziemi, pozostawiają jeszcze wielkiego kaca.

    6 4 Cytuj
  • 22 sty 2014

    Bono bo przestanę uważać cię za inteligentnego człowieka.Wrzucam link że wojna nadal trwa a ty traktujesz to jakbym ja był autorem tekstu i jeszcze piszesz do mnie w liczbie mnogiej"zniszczycie człowieka" dawniej na wy mówili na wsi starsi ludzie albo głębie z UB czy Milicji.

    1 3 Cytuj
  • 22 sty 2014

    Ale wrzucenie takiego linka, miało czemuś służyć?
    Byłem przekonany, że ten link reprezentuje Twoje poglądy.

    1 1 Cytuj
  • 22 sty 2014

    Czasem trzeba zamieszać w kotle albo włożyć kij do mrowiska aby ożywić dyskusję;);)

    1 Cytuj
  • 22 sty 2014
    krowka123 napisał/a:

    Czasem trzeba zamieszać w kotle albo włożyć kij do mrowiska aby ożywić dyskusję;);)

    No to efekt osiągnęłaś.
    Co do zysków, to sądzę, że największe korzyści osiągają lekarze. Szpital, który ma dobry sprzęt do ratowania ludzkiego życia, ma też kolejkę oczekujących na zabieg. Aby ominąć tą kolejkę należy dać w łapę. Bez tego sprzętu, sława lekarza topnieje a portfel się kurczy.
    Myślę więc, ze gdyby lekarze zrobili ściepę na Owsiaka, jako że im służy, też pewnie na apartament by mu też wystarczyło. Lekarze którzy zrzucili by się na apartament dla Owsiaka, patrząc ze swych willi na pewno by mu apartamentu nie wytykali.
    Poza tym Owsiak żyje już 60 lat a WOŚP prowadzi od dwudziestu. Myślę, że wcześniej też posiadał jakieś walory finansowe i nie tworzył orkiestry jako bankrut.

    Ostatnia rzecz która ciśnie mi się na usta to, w jakim to mieszkanku i na jakim osiedlu mieszka dobroczyńca Tadeusz Rydzyk, słynny dobroczyńca, wolontariusz, fundator i uzdrowiciel dusz ludzkich. Czyżby podobnie papież Franciszek w domu Św. Łazarza?

    3 Cytuj
  • 22 sty 2014

    Wasza dyskusja nie ma sensu. Weźcie kartkę i policzcie. Budżet NFZ to 63 miliardy zł. Owsiak uzbiera 50 milionów. Pełnymi liczbami na to popatrzcie

    Budżet NFZ:

    63 479 324 000 zł

    Owsiak uzbierał:

    50 600 000 zł

    W procentach jest to 0,07 %

    Czyli jeśli budżet NFZ to 1 kg to Owsiak uzbierał 0,7 grama

    Kiedyś tam 20 lat temu gdy sytuacja była dramatyczna po PRL to to miało sens rzeczywiście pomagało. Teraz Polska jest bogatym i nowoczesnym krajem i te śmieszne miliony kompletnie nic nie zmieniają i nie robią żadnej różnicy. Ja wiem, że wy myślicie jak to bardzo pomaga szpitalom bo tak zobaczyliście w TV ale to nie ma znaczenia żadnego. Równie dobrze mogłoby grać w Polsce 100 orkiestr i 100 Owsiaków wtedy to co uzbierali byłoby dopiero bardzo lekko zauważalne.

    Ale kilkaset tysięcy ludzi stoi sobie z puszkami coś się dzieje zrzucamy się fajerwerki są i ogólnie fajna zabawa i niech sobie grają. Ale nie róbcie z tego jakiejś ważnej sprawy bo to tylko zabawa

    3 3 Cytuj

Odpowiedz