Forum » Społeczeństwo

Czy to prawda?- Zmiana Księży!!

 • jeden język a dwoje uszu 27 cze 2015

  Ponoć w pierwszych wiekach Chrześcijaństwa nie bez powodu po Wielkanocy nie klękano... Pewnie jest dużo racji w tym co piszesz Krabik, ale musimy uważać aby nie przegiąć w drugą stronę. Musimy pamiętać, ze ludzie mają skłonność do przechodzenia z jednej skrajności w drugą. Bo gdy przyjmę Komunię Świętą, to w którą stronę powinienem klękać? Mnie ostatnio urzeka Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie. Tam główne ołtarze są z dala od Tabernakulum. Powoduje to, że Eucharystię przeżywa się po prostu troszkę inaczej.

  Warto jeszcze zwrócić uwagę, że dawniej w kościołach Tabernakulum nie było umieszczane w centralnym miejscu. W kościele przy Rynku w prezbiterium są aż dwa Tabernakula! Jedno na środku ołtarza przedsoborowego, a drugie (prawie zawsze puste) z boku przy wyjściu z zakrystii. To drugie zostało wykonane właśnie w tym miejscu, w którym prawdopodobnie było na początku po wybudowaniu kościoła.

  1 Cytuj
 • 27 cze 2015
  krabik napisał/a:

  Protestantyzm i brak prawdziwej Wiary Eucharystycznej - prostuje ludziom kolana.....

  Portugalczycy i Chorwaci, to katolicy.

  2 Cytuj
 • 27 cze 2015
  Endrju napisał/a:

  A skąd wiesz, czy w postaci im znanej nie objawia im się i nie ostrzega o wojnie?

  A stąd, że niektóre religie nie uznają świętych a tym samym ich objawień.

  3 2 Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 27 cze 2015
  krabik napisał/a:

  http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,22576,kongregacja-nauki-wiary-nie-uznala-autentycznosci-objawien-w-medjugorie.html

  Jak to zwykle w mediach bywa...

  http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,22585,watykan-decyzja-ws-medjugorie-najwczesniej-jesienia.html

  Gdyby nawet następujące stwierdzenie z pierwszego artykułu było prawdziwe [quote]Kongregacja Nauki Wiary nie uznała autentyczności objawień w Medjugorie, które może być miejscem wiary, modlitwy, pobożności, ale nie sanktuarium[/quote] to czy to oznacza, że te objawienia są na pewno nieprawdziwe? Myślę że nie.

  Proszę zauważyć, że powiedzieć "nie uznała autentyczności" to wbrew pozorom nie to samo co powiedzieć "uznała za nieautentyczne"

  Jeżeli te objawienia zostaną kiedyś oficjalnie uznane za prawdziwe, to prawie na pewno nie za życia widzących.

  1 Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 27 cze 2015

  [cytat]Czy Bóg w postaci Matki Boskiej[/cytat]
  Między innymi przez coś takiego protestanci odłączyli się. Matka Jezusa to tylko Matka Boga - Bogiem nie jest!

  5 Cytuj
 • 28 cze 2015

  [cytat=sh_ma

  Proszę zauważyć, że powiedzieć "nie uznała autentyczności" to wbrew pozorom nie to samo co powiedzieć "uznała za nieautentyczne"

  Jeżeli te objawienia zostaną kiedyś oficjalnie uznane za prawdziwe, to prawie na pewno nie za życia widzących.[/cytat]

  W Medjugorje tłumaczone to jest tak, że objawienia dalej trwają, i ich badaniem można będzie się ząjać po ich zakończeniu.

  2 1 Cytuj
 • anka polek 6 wrz 2018
  bono napisał/a:

  Dzięki sh_ma
  To co napisałeś brzmi logicznie.
  Mam do Ciebie inne pytanie. Podczas objawien (Fatimy Medziugore) ukazuje się osobom (Medziugore do dzisiaj), Matka Boska, które robią następnie przekaz rozmowy, chodzi o to abyśmy odmawilli różaniec za pokój na świecie .
  I teraz moje pytanie;
  Dlaczego przekaz jest tylko do katolików,
  dlaczego nie ma przekazu dla nie chrześcijan, np. zjatow muzulman, przecież oni nic nie wiedzą o zagrożeniu wojennym na świecie i o modlitwie o pokój na świecie .
  Czy Bóg w postaci Matki Boskiej wybrał tylko jedną religię do posłannictwa?
  A przecież wojny wciąż trwają i morderstwa związane z nimi, np. w Afryce i Azji,
  Czy Matka Boska w postaci im znanej nie może im się objawiać ostrzegają o wojnie?

  @bono: Pismo święte daje jasny przekaz: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą"(Łk 16,31) Przeczytaj Ewangelię Łk 16,19-31
  "Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu". Lecz Abraham odrzekł: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać". Tamten rzekł: "Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca! Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki". Lecz Abraham odparł: "Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!" "Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł tamten - lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą". Odpowiedział mu:(Łk 16,19-31)

  1 2 Cytuj
 • 6 wrz 2018
  oppdal napisał/a:

  @bono: Pismo święte daje jasny przekaz: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą"

  Droga Anko Polek wspaniały cytat ale, gdy jeszcze nie było dogmatu o Matce Boskiej, że była dziewicą i że została wniebowzięta.
  Nauka którą cytujesz odwołuje się do żydowskiego testamentu, a Jezus to boski reformator owej religii.
  To nie Jezus podał nam dzisiejszą ideologię wiary. Tą ideologię wymyślali przez pokolenia tacy, którzy obwoływali się Jego namiestnikami.

  5 4 Cytuj

Odpowiedz