Forum » Społeczeństwo

Czy to prawda?- Zmiana Księży!!

  • Monika l**** 7 lut 2014

    Doszły mnie słuchy że Ksiądz Leszek H. ma odejść z naszej parafii. Podobno mają go gzdeiś przenieść!
    Jestem zrozpaczona! Niech mi ktoś powie że to nie jest prawda !!!!!!!!!!

    6 41 Cytuj
  • 8 lut 2014
    fikumikunaguziku napisał/a:

    Niech mi ktoś powie że to nie jest prawda !!!!!!!!!!

    To nie jet prawda.

    11 3 Cytuj
  • 8 lut 2014

    Bono zaskakujesz mnie ?Czyżbyś miał kreta w kurii bo z tego co zauważyłem to kościół omijasz szerokim łukiem aby nawet wieży nie widzieć .Chyba że się mylę?

    9 6 Cytuj
  • 8 lut 2014
    krowka123 napisał/a:

    Bono zaskakujesz mnie ?.Chyba że się mylę?

    Szczerze?- najwyższy czas aby odszedł.
    To on jest autorem słynnego pytania na spowiedzi, na deklarację, że nie byłem na mszy bo byłem za granicą, jego pytanie brzmiało:
    a co u muzułmanów byłeś?-miał pecha bo byłem w Egipcie.

    27 5 Cytuj
  • 8 lut 2014

    Jednak człowiek jest omylny.

    6 2 Cytuj
  • Monika l**** 8 lut 2014

    To dobrze. Mam nadzieję że masz rację że nie odchodzi bo bym się załamała. Kto by pomagał tym wszystkim biedakom.

    4 33 Cytuj
  • 8 lut 2014
    fikumikunaguziku napisał/a:

    Kto by pomagał tym wszystkim biedakom.

    O których biedakach piszesz? bo ja znam wielu.

    14 4 Cytuj
  • Andrzej 8 lut 2014

    ks.Leszek H. to ten ksiądz, który był w Myślenicach na początku lat 90-tych? Będąc na kursie lektorskim (lat temu 20 i kilka) miałem styczność z ks. Leszkiem - wyrazista osobowość, chociaż nie po drodze nam było. Ale chyba mówimy o innym księdzu, bo wydaje mi się, że tamten opuścił parafię lata temu.

    7 2 Cytuj
  • Raphaell 8 lut 2014
    fikumikunaguziku napisał/a:

    Doszły mnie słuchy że Ksiądz Leszek H. ma odejść z naszej parafii. Podobno mają go gzdeiś przenieść!
    Jestem zrozpaczona! Niech mi ktoś powie że to nie jest prawda !!!!!!!!!!

    bono napisał/a:

    To nie jet prawda.

    Więc "Bono" napisał Monice-TO NIE JEST PRAWDA:) ha ha ha dooooobre...juz wie.Tak serio nie wiem skąd to wiesz..jakieś przecieki?:)..Księży przenoszą zawsze w czerwcu a dziś jest luty...ale cóż jakiś supraise?:))

    Endrju napisał/a:

    ks.Leszek H. to ten ksiądz, który był w Myślenicach na początku lat 90-tych? Będąc na kursie lektorskim (lat temu 20 i kilka) miałem styczność z ks. Leszkiem - wyrazista osobowość, chociaż nie po drodze nam było. Ale chyba mówimy o innym księdzu, bo wydaje mi się, że tamten opuścił parafię lata temu.

    Zmartwię Cię Endrju-to TEN sam x z czasów kiedy byliśmy lektorami:) Tylko tamten był PRZED zrobieniem tytułu DR. a ten jest już PO:) Powrócił...ale jakaż duma i poczucie bycia KIMŚ?:)...heh...żal i szkoda słów:) Pozdrawiam

    12 3 Cytuj
  • Andrzej 8 lut 2014

    Ale dobrze kojarzę, że został przeniesiony lata temu? Czy cały czas był na parafii? Jeśli jego ego urosło proporcjonalnie do tytułu, to może być ciekawie :D (jak wspomniałem, miałem styczność tylko na kursie ale dyskusje między nami wywiązywały się czasami gorące, bardziej gorące, niż z ks. Sieją).
    Ja z myślenickiej parafii nie jestem więc nie jestem na bieżąco ze zmianą księży (prędzej na osiedlu, skąd żonka pochodzi).

    5 2 Cytuj
  • 9 lut 2014
    Tiger72 napisał/a:

    )Zmartwię Cię Endrju-to TEN sam x z czasów kiedy byliśmy lektorami:) Tylko tamten był PRZED zrobieniem tytułu DR. a ten jest już PO:) Powrócił...ale jakaż duma i poczucie bycia KIMŚ?:)...heh...żal i szkoda słów:) Pozdrawiam

    Ta duma i poczucie bycia kimś, jak piszesz, nazwał bym raczej butą.
    To bardzo butny ksiądz.

    16 5 Cytuj
  • 9 lut 2014

    To przykre ale niektórzy księża zapomnieli że to oni maja służyć a nie im się ma służyć a żaden tytuł nie czyni jeszcze dobrym człowiekiem.

    15 3 Cytuj
  • Raphaell 9 lut 2014
    Endrju napisał/a:

    Ale dobrze kojarzę, że został przeniesiony lata temu? Czy cały czas był na parafii? Jeśli jego ego urosło proporcjonalnie do tytułu, to może być ciekawie :D (jak wspomniałem, miałem styczność tylko na kursie ale dyskusje między nami wywiązywały się czasami gorące, bardziej gorące, niż z ks. Sieją).
    Ja z myślenickiej parafii nie jestem więc nie jestem na bieżąco ze zmianą księży (prędzej na osiedlu, skąd żonka pochodzi).

    :) x L nigdy nie odszedł z myślenickiej parafii zawsze był tutaj..gdy x idzie na PAT by kontynuować naukę nie zostaje "przenoszony" nigdzie lecz pozostaje w tej parafii...że jako pracuje.Fizycznie jest jednak w Kraku.Powrócił bo...był:)****.

    bono napisał/a:

    Ta duma i poczucie bycia kimś, jak piszesz, nazwał bym raczej butą.
    To bardzo butny ksiądz.

    ....masz rację "Bono" w całej rozciągłości tematu tylko są ludzie,którzy po otrzymaniu tytułu...uważają się za najmądrzejszych:)....

    krowka123 napisał/a:

    To przykre ale niektórzy księża zapomnieli że to oni maja służyć a nie im się ma służyć a żaden tytuł nie czyni jeszcze dobrym człowiekiem.

    ...i Ty także masz rację:)-dlatego znam wiele osób,które po tytułach przed nazwiskiem mają niższe cele życiowe i inny system myślenia niż osoby po zawodówkach.W ten sposób ludzi się nie "szufladkuje".Pozdrawiam:)

    5 2 Cytuj
  • 9 lut 2014

    Zapuścił korzenie w Myślenicach, w nadziei, że zostanie proboszczem.
    Ale kuria też go nie ceni.

    12 5 Cytuj
  • Raphaell 9 lut 2014
    bono napisał/a:

    Zapuścił korzenie w Myślenicach, w nadziei, że zostanie proboszczem.
    Ale kuria też go nie ceni.

    :) Oj oj...wątpliwa rzecz w Mcach:)....względnie lata czekania:D....

    fikumikunaguziku napisał/a:

    To dobrze. Mam nadzieję że masz rację że nie odchodzi bo bym się załamała. Kto by pomagał tym wszystkim biedakom.

    Albo jesteś stanowczo ZA młoda:) by znać pewne fakty albo nie wiesz o co chodzi w tej pomocy?..Całą "Betanię" założył x.Piotr Sulek obecny proboszcz parafii w Lubniu:)..Pózniej był x.Adam Biłka,który jest proboszczem w Kraku gdzieś na ul.Półłanki.Nie wiem dlaczego to x.Leszkowi wszyscy przypisują założenie 'Betanii"?..X.Piotr.S.- Super gość.Jego celem była jednak pomoc wszystkim niepełnosprawnym jak i najuboższym z parafii.Jednak ludzie,którzy są raz po raz pod Betanią....nie są do końca "najubożsi"..znam ich i uwierz mi Oni wymagają leczenia i...nie są z Mc......

    10 2 Cytuj
  • 9 lut 2014

    Tak jeżeli chodzi o tego księdza z tytułem doktora to fakt był on już w Myślenicach na parafii w pierwszej połowie lat 90-tych. Pamiętam go dobrze. Jeszcze jak Baniak był proboszczem to przyszedł. Potem go gdzieś wywiało i powrócił w pierwszej połowie lat 2000. A co mają go przenosić?

    4 3 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 9 lut 2014
    fikumikunaguziku napisał/a:

    Doszły mnie słuchy że Ksiądz Leszek H. ma odejść z naszej parafii. Podobno mają go gzdeiś przenieść!
    Jestem zrozpaczona! Niech mi ktoś powie że to nie jest prawda !!!!!!!!!!

    Po pierwsze jeżeli jesteś zrozpaczona, bo jakiś ksiądz odchodzi z parafii, to bardzo niedobrze. Do kościoła nie chodzi się dla jakiegoś księdza czy nawet biskupa.

    Apostoł Paweł do szczególnie trudnego duszpastersko kościoła w Koryncie napisał/a:

    10 A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli. 11 Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe7, że zdarzają się między wami spory. 12 Myślę o tym, co każdy z was mówi: «Ja jestem Pawła, a ja Apollosa8; ja jestem Kefasa8, a ja Chrystusa». 13 Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni? 14 Dziękuję Bogu, że prócz Kryspusa i Gajusa9 nikogo z was nie ochrzciłem. 15 Nikt przeto nie może powiedzieć, że w imię moje został ochrzczony. 16 Zresztą, prawda, ochrzciłem dom Stefanasa10. Poza tym nie wiem, czym ochrzcił jeszcze kogoś.

    Po drugie nie sądzę, aby jakiekolwiek decyzję co do przeniesień księży zapadały u nas w styczniu z wyjątkiem szczególnych i nagłych sytuacji związanych np ze śmiercią proboszcza na jakiejś parafii.

    Co do historii jest strona http://sanktuarium.myslenice.pl/duszpasterze.html - poprzedni duszpasterze - pozycja 304 i 314

    3 3 Cytuj
  • Andrzej 10 lut 2014
    sh_ma napisał/a:

    Co do historii jest strona http://sanktuarium.myslenice.pl/duszpasterze.html - poprzedni duszpasterze - pozycja 304 i 314

    Za linka masz plusa. Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem ;)

    2 2 Cytuj
  • 16 lut 2014

    nigdy nie wierzcie w księży tylko w Boga bo dzięki niemu jak wierzymy żyjemy
    wierzcie w słowo Boże zawarte w ewangeliach nim żyjcie bo w nim jest życie wieczne
    przeczytajcie chociaż Ewangelie wg. Św. Mateusza
    bo który chrześcijanin przeczytał choćby jedna z czterech z Ewangelii
    trzeba żyć tak jak Jezus nakazał a nie według jakiegoś swojego widzi mi się "sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po mojej stronie"

    12 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 16 lut 2014

    Zgoda z jednym ino dopowiedzeniem. Nie wierzyć w księży nie oznacza, że nie należy ich słuchać. Jezus wyraźnie powiedział: "Zachowujcie wszystko, co wam powiedzą, a uczynków ich nie naśladujcie." Zapewne miał tu myśli złe uczynki uczonych w prawie. Czyli nie odmawiał prawa do nauczania tym uczonym w prawie, którzy bynajmniej nie prowadzili wzorowego życia.

    Powyższe słowa są ogólnym stwierdzeniem i nie są ukierunkowane na konkretną osobę

    9 1 Cytuj
  • 16 lut 2014

    a dalej jest napisane "I Ja wam mówię: jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszy, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego” (Mt 5, 20)

    4 1 Cytuj
  • 29 mar 2014

    Tak dobrze znacie Księdza Leszka, że wylewacie na niego tyle pomyj? Już pomijam fakt, że z pewnością jesteście bez winy, co umożliwia Wam pierwszym rzucenie kamieniem.

    Psychologia mówi, że najczęściej wytykamy innym własne wady, hm, ciekawych rzeczy można się o was dowiedzieć z powyższego...

    Z tego, co wiem, to do wszystkich działań prowadzonych przez Księdza (Betania, Caritas, Apostolstwo Chorych i ci od Ducha Świętego, nie pamiętam jak to się nazywa... :/ ) wstęp jest wolny, każdy może przyjść i pomóc jako wolontariusz, bądź działać jako uczestnik. Rozumiem, że byliście tam, widzieliście wszystko z bliska. Że poświęciliście tym działaniom chociaż promil tego, co poświęcił Ksiądz Leszek.

    No właśnie, poświęciliście czy tylko szczekacie z daleka, powtarzając pomówienia wypowiadane przez równie co wy aktywnych na tym polu ludzi?

    bono napisał/a:

    ...autorem słynnego....

    buahahahaha, a to pisali o tym pytaniu w gazetach, że ono takie słynne? ;)

    Też usłyszałem od niego, żebym nie jeździł do krajów protestanckich skoro nie mam tam jak uczestniczyć we Mszy św. I nie przeżywam tego jak stonka wykopki! Rozumiem, że ma on bardzo radykalny światopogląd, wiem że na co dzień sam się trzyma swojego radykalizmu, i szanuję, że między jednym i drugim jest u niego zgodność. Wymagasz bono od księży, żeby byli naukowcami, mieli ambitne i głębokie kazania, żeby byli wzorami dla innych i prowadzili ludzi do doskonałości. Ksiądz Leszek chyba właśnie trafia idealnie w Twoje oczekiwania. Powinien trafiać. Problem w tym, że są ludzie, którym po prostu zawsze coś będzie nie pasować, a jeśli już wszystko będzie grało, to i ta na siłę znajdą sobie coś, do czego będą mogli się przyczepić. Chyba do takich się zaliczasz...

    Ksiądz zły, bo się przyczepił na spowiedzi! A co miał zrobić? Pogłaskać i powiedzieć: rób tak dalej?

    Pozdrawiam,
    LR

    12 8 Cytuj
  • 29 mar 2014
    Lambzer napisał/a:

    Ksiądz zły, bo się przyczepił na spowiedzi! A co miał zrobić? Pogłaskać i powiedzieć: rób tak dalej

    LR

    Jesteś niesprawiedliwy. Dlaczego nikt nie pisze o innych księżach, uparli się na tego jednego, czy ten jeden jest jakiś inny.

    4 7 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 29 mar 2014
    Lambzer napisał/a:

    Psychologia mówi, że najczęściej wytykamy innym własne wady, hm, ciekawych rzeczy można się o was dowiedzieć z powyższego...

    Potwierdzam zdecydowanie! Gdzieś z dwa lata temu uświadomiłem sobie, że to co mnie irytuje u jednego z pracowników parafii, zapewne innych (także tego pracownika) irytuje w mojej osobie.

    2 3 Cytuj
  • 30 mar 2014
    bono napisał/a:

    Jesteś niesprawiedliwy. Dlaczego nikt nie pisze o innych księżach, uparli się na tego jednego, czy ten jeden jest jakiś inny.

    Chodzi Ci o to, że skoro nie tylko Ty narzekasz to coś musi być na rzeczy? Bo nie bardzo rozumiem co masz na myśli :-/.

    Pozdrawiam,
    LR

    5 3 Cytuj

Odpowiedz