Forum » Społeczeństwo

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

• 28 cze

Ktoś wymyślił, że ludzie urodzeni jako ci którzy kochają ta samą płeć, to ideologia.

A to by znaczyło, że ta grupa jest jak sekta, która werbuje ludzi do siebie i indoktrynuje ich do ideologii LGTB.

Ciężko się z tym zgodzić, bo 90% tacy ludzie rodzą się takimi, a wiec wg. teorii powyższej rodzą się już w tej ideologii.

Ideologią, byłaby grupa blondynów, szatynów, czy rudych.

Wydaje się że nazwę ideologia można przypisać do indoktrynacji do swoich przekonam. Takim czymś był komunizm, faszyzm, partie np konserwatywna, ludowa czy demokratyczna, ale też ideologią są religie.
    Stąd odwieczna walka pomiędzy nimi na wielkość zindoktrynowanych do swojej.

Nadużywane jest słowo i pojęcie ideologii, bo ta oznaczałaby, że człowiek się rodzi już wolnym, zniewolonym, faszystom, komunistom, wierzącym, ateistą. A przecież tak nie jest.

11 67 Cytuj
  • DajMI MINUSY! 28 cze
    bono napisał/a:

Ktoś wymyślił, że ludzie urodzeni jako ci którzy kochają ta samą płeć, to ideologia.

A to by znaczyło, że ta grupa jest jak sekta, która werbuje ludzi do siebie i indoktrynuje ich do ideologii LGTB.

Ciężko się z tym zgodzić, bo 90% tacy ludzie rodzą się takimi, a wiec wg. teorii powyższej rodzą się już w tej ideologii.

Ideologią, byłaby grupa blondynów, szatynów, czy rudych.

Wydaje się że nazwę ideologia można przypisać do indoktrynacji do swoich przekonam. Takim czymś był komunizm, faszyzm, partie np konserwatywna, ludowa czy demokratyczna, ale też ideologią są religie.
    Stąd odwieczna walka pomiędzy nimi na wielkość zindoktrynowanych do swojej.

Nadużywane jest słowo i pojęcie ideologii, bo ta oznaczałaby, że człowiek się rodzi już wolnym, zniewolonym, faszystom, komunistom, wierzącym, ateistą. A przecież tak nie jest.

Bono, do 21 jest cisza wyborcza, zamknij się chociaż przez 24 godziny. Tak po prostu.

34 35 Cytuj
  • 29 cze

Na pytanie w tytule: "Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła?", odpowiadam: Nie tylko można, ale należy. Mówię tu o kościele w Polsce. Kimże jest np. pan Jędraszewski, żeby wyzywać ludzi np. od "tęczowej zarazy"? Ktoś jest piekarzem, lekarzem, kierowcą itp., a ktoś jest z zawodu biskupem. W czym on jest lepszy ode mnie, od ciebie? Ostatnio często brałam udział w mszach on-line, ale np. w USA czy Wielkiej Brytanii. I tam byłam faktycznie na mszy, a nie na wiecu wyborczym. Słuchałam Słowa Bożego (po to chodzę do kościoła), a nie obraźliwych słów kościelnego urzędnika. Wiem jedno: szybko do kościoła w Polsce nie wrócę.

2 2 Cytuj
  • 30 cze

O Jedraszewskim, wiele wie ksiądz Izakowicz Zaleski.
    Wydaje się że Jedraszewski jest ostatnim, który powinien się wypowiadać na temat inności płci a na pewno nie jest w tym temacie wiarygodny.

4 2 Cytuj
  • 1 lip

Jezu ciebie się już nie chce słuchać. Za duzo wam Soros płaci że już gadacie sami ze sobą

2 Cytuj
  • Ania Zagórska 2 lip

Kościół to nie wiara! Kościół to pieniądze.

1 1 Cytuj
  • DajMI MINUSY! 2 lip

Ania, ale z Ciebie oszustwo.

1 Cytuj
  • 2 lip
    Vivaldi napisał/a:

Jezu ciebie się już nie chce słuchać. Za duzo wam Soros płaci że już gadacie sami ze sobą

No tak kolejny mądry się znalazł. Ty masz tak że jak cię złapią za rękę to mówisz że to nie twoja ręka.

Kuwa, Terlikowski i Izakowicz są na pensji Sorosa? Mądry ty jesteś?
    Powtarzasz takie pierdoły dla takich z IQ od słuchania tych idiotyzmów.

1 1 Cytuj

Odpowiedz