Forum » Społeczeństwo

Kościół katolicki

  • 23 lut 2015

    Jestem ateistą.

    Możecie mnie nawet nazwać wojującym ateistą.

    Temat założyłem i będę tu zamieszczał materiały i osobiste refleksje w imieniu takich, jak ja i tych którzy mają już dość życia w państwie wyznaniowym, pod dyktat watykańskich najemników. Będę walczył jednak, o ile starczy sił i chęci, dla dobra Was wszystkich.

    Temat założyłem po to, żeby publikować materiały ukazujące prawdziwe oblicze kościoła katolickiego i jego prawdziwe cele. Zależy mi na tym, aby katolicki mainstream nie miał wyłączności na informacje, jak to ma dotychczas miejsce. Wiem, że żadne media nie są dziś obiektywne, zatem i mną nie będzie kierował obiektywizm i nie będzie mi zależało na odpowiadaniu na niewybredne komentarze i groźby. Mogę podjąć rzeczową polemikę i merytorycznie porozmawiać na temat niekorzystnego wpływu zbrodniczej działalności kościoła katolickiego w Polsce.

    Przewidując, jakie może to wywołać reakcje niektórych, na wstępie przestrzegam, że będę stał na straży swoich praw, jako człowieka i obywatela, zagwarantowanych mi przez ustawę zasadniczą, jak i szereg przepisów prawa.

    Jako patriota uważam, że watykańska okupacja Ojczyzny, która trwa w najlepsze, ale również socjotechniczne metody działania kościoła degenerują i zubażają polskie społeczeństwo, prowadzą one również do rozkradania majątku Państwa i jego destabilizacji politycznej. Najwyższy czas ratować Polskę.

    „Religia stanowi obrazę dla ludzkiej godności. Gdyby jej nie było, mielibyśmy dobrych łudzi robiących dobre rzeczy i złych ludzi czyniących zło. Tylko religia może sprawić, że dobrzy ludzie robią złe rzeczy” - Steven Weinberg

    25 90 Cytuj
  • 23 lut 2015

    Prosze aby udzielil Pan najpierw odpowiedzi na pytanie:

    Co bylo pierwsze: jajko czy kura?

    37 14 Cytuj
  • Def Ibrylator 23 lut 2015

    Jako osoba głęboko wierząca, ale bardzo krytycznie podchodząca do instytucji kościoła (z małej litery) z zaciekawieniem oczekuję na Pana pierwsze wiadomości. Myślę, że może z tego wyjść ciekawa konfrontacja na nieprzeciętnym poziomie.

    25 33 Cytuj
  • 23 lut 2015

    Szanowny Panie Jacenty Michorczyk... jeśli ma Pan dosyć życia w państwie, w którym się urodził to... proszę bardzo - granice są otwarte. Wielu takich, którym życie tutaj się sprzykrzyło już powyjeżdżali i nie sieją zamętu jak Pan.
    Droga wolna!

    55 30 Cytuj
  • Tomasz 23 lut 2015

    Pewnie komunista :)

    43 22 Cytuj
  • Def Ibrylator 23 lut 2015
    pan Kracy napisał/a:

    Szanowny Panie Jacenty Michorczyk... jeśli ma Pan dosyć życia w państwie, w którym się urodził to... proszę bardzo - granice są otwarte. Wielu takich, którym życie tutaj się sprzykrzyło już powyjeżdżali i nie sieją zamętu jak Pan.
    Droga wolna!

    A niby dlaczego każdy, kto ma ochotę krytykować stan własnego Państwa ma od razu wyjeżdżać ? Każdy ma prawo do własnej opinii. Jak matka krytykuje własne dziecko to nie zostawia go w rodzinie zastępczej, tylko stara się wpłynąć na nie poprzez krytykę.

    38 28 Cytuj
  • Samanta Rigerr 23 lut 2015

    Panie Jacenty, założył Pan temat ,który nie pozostawi na Panu suchej nitki,ponieważ w Polsce większość nadal myśli że człowiek został ulepiony z błota.

    25 40 Cytuj
  • 23 lut 2015

    Z całym szacunkiem Panie Michorczyk ale nie masz pan poważniejszych problemów na głowie??
    Czy może kolejny nawiedzony?

    37 18 Cytuj
  • 23 lut 2015
    def_ibrylator napisał/a:

    Jak matka krytykuje własne dziecko to nie zostawia go w rodzinie zastępczej, tylko stara się wpłynąć na nie poprzez krytykę.

    Szczęść Boże z takim podejściem i sposobem na wychowanie dziecka...

    11 12 Cytuj
  • 23 lut 2015

    Nie jesteś Pan ateistą tylko antyklerykałem to po pierwsze a to wielka różnica.Po drugie jesteś Pan na 100% ochrzczony tylko nie wystąpił Pan z Kościoła po trzecie jak powiedział Oleksy przed śmiercią będzie Pan maił kiedyś katolicki pogrzeb bo wszystkie komuchy miały.
    Jeżeli Pan taki odważny to proszę zaatakować inne religie bo tu Nergala Pan nie przebije a jako ateista nie wierzy pan w żadnego Boga więc dlaczego uczepił się Pan tylko Watykanu.A może by tak zaatakować Muzułmanów?A może wyznawców Judaizmu?Co brak odwagi ?
    Napisał Pan"
    Przewidując, jakie może to wywołać reakcje niektórych, na wstępie przestrzegam, że będę stał na straży swoich praw, jako człowieka i obywatela, zagwarantowanych mi przez ustawę zasadniczą, jak i szereg przepisów prawa. "czyli dobry początek dyskusji ,jak ktoś mnie zaatakuje w obraźliwy sposób to zawlokę go przed obliczę sprawiedliwości.Ja mogę obrażać innych ,inni mnie nie?Dziwi mnie tylko wiara w sprawiedliwość w państwie wyznaniowym rządzonych przez jak Pan powiedział"watykańskich najemników".
    Życzę dużo,dużo zdrowia.
    Stanisław Jerzy Lec powiedział kiedyś -
    "Nigdy nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!"
    i czasami warto słuchać starszych.

    42 20 Cytuj
  • Def Ibrylator 23 lut 2015
    krowka123 napisał/a:

    Jeżeli Pan taki odważny to proszę zaatakować inne religie bo tu Nergala Pan nie przebije a jako ateista nie wierzy pan w żadnego Boga więc dlaczego uczepił się Pan tylko Watykanu.A może by tak zaatakować Muzułmanów?A może wyznawców Judaizmu?Co brak odwagi ?

    A po co Pan Jacenty ma dywagować na temat innych religii, jak największy problem w Polsce (jeżeli już jest) to właśnie z "kościołem" katolickim ? (inne kościoły mają znikomy wpływ na nasz kraj)

    krowka123 napisał/a:

    Ja mogę obrażać innych ,inni mnie nie?

    Przeczytałem 4 razy post Pana Jacentego i nie widzę nigdzie miejsca, w którym by kogoś atakował. Krówko, chyba nie odróżniasz opinii od ataku.

    Nie chcę bronić Jacentego, ale myślałem, że będziemy w stanie porozmawiać tutaj ciekawie i na poziomie, nawet mając skrajne zdanie. Ale jak widzę "poziom" nie jest słowem zrozumiałym dla wszystkich, Pani Krówko.

    krowka123 napisał/a:

    Stanisław Jerzy Lec powiedział kiedyś -
    "Nigdy nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!"

    Oj, to małe faux pas, Krówko, bo pierwsza uruchamiasz się we wszystkich tematach związanych z polityką i religią (podobnie jak ja, ale ja się nie wstydzę czasami przyznać do bycia głupcem. Na tym polega moja "mądrość".)

    18 19 Cytuj
  • 23 lut 2015

    Nikogo nie atakuje,nikogo nie obraża to język miłości który pozwolę zacytować
    "dyktat watykańskich najemników".
    "zbrodniczej działalności kościoła katolickiego w Polsce."
    "watykańska okupacja Ojczyzny"
    Uważasz że z kimś kto używa takich określeń można kulturalnie dyskutować?
    Wybacz ale jak dyskutować z kimś kto sam nie wie kim jest bo na pewno nie ateistą(oni mają trochę więcej kultury) w przeciwieństwie do antyklerykałów i walczą jeżeli już to z każdą religią a nie tylko z Kościołem Katolickim.
    Nie wstydzę się przyznać do błędów,nie zjadłam wszystkich rozumów a że czasem zacytuję mądre zdanie które kogoś zaboli?
    Tak że nie porozmawiamy na tym poziomie .Jeszcze raz dużo zdrowia.

    23 14 Cytuj
  • 23 lut 2015

    Czyli jednak kolejny nawiedzony. "dyktat watykańskich najemników" niczego sobie :) i "watykańska okupacja Ojczyzny" pełen odlot:)

    16 5 Cytuj
  • mateusz nowakowski 23 lut 2015

    To pan krytykuje co w końcu? Watykan czy religie katolicka? Jeśli religie to od razu tyczy się to mnie bo jestem osoba wierzącą,praktykująca. Ja w Pana życie nie ingeruje i mnie to nie obchodzi co Pan robisz.

    19 9 Cytuj
  • 23 lut 2015

    Pan Jacenty jeszcze nic nie napisał a już podniosły się głowy tych którzy nadal żyją w przekonaniu że najważniejszy jest Bóg, potem honor a na szarym końcu Ojczyzna. Wstańcie z kolan.

    15 28 Cytuj
  • 23 lut 2015

    Myśleniczanin jeżeli Pan Jacenty nic nie napisał to gratuluję czytania ze zrozumieniem.Pytanie zasadnicze a co masz przeciwko-Bóg ,Honor Ojczyzna?Wstańcie z kolan?A co złego jest w klęczeniu przed Bogiem?Niektórzy uważali Stalina za Boga potem ich dzieci Jaruzelskiego,Tuska?
    Czy mamy wyrzec się wszystkiego?
    Bronimy tęczy a ktoś podpala mosty?Czy to nie symbol tego co dzieje się z Narodem?

    18 10 Cytuj
  • 23 lut 2015

    Zjarał się chłopak i tyle.

    16 8 Cytuj
  • Raphaell 23 lut 2015

    Krówka ma rację to jest antyklerykalizm.i daleko temu do ATEIZMU..Myśleniczanin007-jakie są twoje wartości wyniesione z domu? Dlaczego zawsze jest tak iż "ateista" szumnie nazywający się "ateistą" na dodatek np wojującym:)..gdy przychodzi Jego czas-postanawia się nawrócić?.Ostatnio był taki przypadek z Kimś Kto całe swoje życie walczył z Kościołem?!.Ponadto..Dziękuję Panu p.Jacenty ale o moje "dobro" nie musi Pan walczyć...sam się o to staram i jakoś mi się to udaje.Cóż mogę Panu odpisać na to ateistyczne motto? Może zacytuję Pańskiego autora?...."Dobrzy ludzie będą zachowywać się godnie, a źli niegodnie,bez względu na to czy są wierzący czy też nie":) / Steven Weinberg /

    14 5 Cytuj
  • Robert 23 lut 2015
    nowy_burmistrz napisał/a:

    Prosze aby udzielil Pan najpierw odpowiedzi na pytanie:

    Co bylo pierwsze: jajko czy kura?

    Zgodnie z doktryną większości religii odpowiedź brzmi oczywiście, że KOGUT!

    5 3 Cytuj
  • 24 lut 2015

    Indoktrynacja kościoła katolickiego powoduje głębokie zmiany osobowości u ludzi, którzy bez religii nie byliby w stanie zrobić tego co robią lub napisać tego, o czym można tutaj przeczytać, bo zwykła ludzka przyzwoitość nie pozwoliłaby im na to.
    Jeżeli do tego by postępować etycznie i być uczciwym potrzebujesz religii, to twoja sprawa. Ja tego nie potrzebuję.
    Jeżeli strach przed bliżej niezidentyfikowanym bytem osobowym, który ma nadnaturalne cechy i wymyślonym przez niego piekłem jest dla ciebie tym kagańcem, który powstrzymuje cię przed złem, to gratuluję moralności i wyczucia odpowiedzialności za siebie i innych.
    Od małego dziecka kościół, jego przedstawiciele, babcie, mamusie, panie w przedszkolu i szkole wpajają ci, że jesteś winny, nieczysty, grzeszysz i nic nie znaczysz, że bóg umarł za grzech popełniony długo przed twoim narodzeniem… O ile wierzyć w tą bajkę, bo jeżeli zwrócić się do chrześcijan z pytaniem, czy wierzą w Adama i Ewę, powiedzą, że to symbol. To symbol? To Symboliczna Ewa zjadła symboliczny owoc z symbolicznego drzewa poznania dobra i zła i namówił ją do tego symboliczny mówiący wąż? A gdzie był wtedy wszechwiedzący i wszechmogący, zrobił sobie wolny dzień i jak już się pojawił nie wiedział o niczym? I za tą symbolikę umarł bóg?
    Kościół rozwinął tą cywilizację śmierci i gloryfikację cierpienia, a także wzmocnił poczucie winy do granic możliwości, dowodząc przy pomocy pokrętnych dogmatów, że to człowiek jest winny śmierci boga. To piękny zabieg i nieprawdopodobny majstersztyk. Brawo!
    Co do mnie to jestem ateistą z wyboru, oczywiście ochrzczonym. W tym roku stuknie 15 lat, jak wystąpiłem z instytucji kościół katolicki.
    Moje wzburzenie na działalność kościoła i tylko tego kościoła pojawiło się dlatego, że ten ingeruje w każdą dziedzinę życia w Polsce. Ja ateista płacę za lekcje religii w szkołach, płacę za finansowanie szkół i uniwersytetów katolickich, płacę za „posługi” kapłańskie w armii, policji, służbie więziennej, płacę na emerytury księży i zakonnic, płacę za prąd, wodę, gaz i wywóz śmieci w parafiach, płacę za wiele innych rzeczy, a mianowicie:

    Roczne wydatki z budżetu państwa, związane z funkcjonowaniem Kościoła katolickiego
    źródła danych: KAI, MON, MEN
    Koszt związany za nauczaniem religii w szkołach około - 1 500 mln zł
    Dotacje dla kościelnych uczelni, wydziałów teologicznych, szkół, przedszkoli i ochronek - 521 mln zł
    Fundusz Kościelny - 89 mln zł
    Dotacje do remontów zabytków kościelnych - 26,6 mln zł
    Ordynariat Polowy Wojska Polskiego - 19,2 mln zł
    Caritas Polska - 5,5 mln zł
    Kapelani szpitalni - 3 mln zł
    Kapelani więzienni - 2,4 mln zł
    Kapelani Straży Granicznej - 842 tys. zł
    Kapelani Straży Pożarnej - 745 tys. zł
    Kapelani w Policji - 441 tys. zł
    Kapelani Biura Ochrony Rządu - 150 tys. Zł

    Ale może mało płacimy i dlatego bóg katolików pozwala na to, aby na całym świecie w ciągu roku umarło prawie 7 mln dzieci, które nie ukończyły piątego roku życia. Jeśli to twój bóg, to ja go nie chcę.

    Jeżeli ktoś nie dostrzega, że Watykan to państwo, które na świecie ma różnego rodzaju interesy, także te spod ciemnej gwiazdy i ma swoich oddanych szpiegów w postaci księży, biskupów i innych świeckich aparatczyków, to musi rzeczywiście być zindoktrynowany do szpiku kości. I jeszcze jeśli mówi, że ksiądz to patriota… Owszem patriota, ale watykański. Dla mnie to zdrajcy ojczyzny.

    Czytam, że wiecie o mnie to, czego sam o sobie nie wiem. Że jestem antyklerykałem. No pewnie, ze jestem, a co, to jest jakaś ujma? Patrz wyżej, to zrozumiesz. Nie będę grzeczny, bo nie chcę być grzeczny. Dość już nawijania na uszy historyjek, że oto winny molestowaniu przez księdza jest ten siedmioletni chłopczyk, bo uwiódł bogu ducha winnego kapłana, że gender to straszliwsza zbrodnia niż stalinizm i hitleryzm, że pedały to nie ludzie, że kobietom bitym i molestowanym niepotrzebna jest ochrona państwa, bo taka ich rola by być bitą i zastraszaną, że ocena z religii musi wejść do średniej, bo bez niej świadectwo będzie nieważne, że tabletka „dzień po” to zabijanie dzieci, że biblia tłumaczy powstanie wszechświata i wszystkie jego procesy, że religia ma odpowiedź na wszystko, kiedy naprawdę blokuje zadawanie pytań. Zero tolerancji dla religii.

    Widać po pierwszych wpisach, jak katotaliban ruszył do boju. Kapłani nic nie muszą robić, bo ich rottweilery zrobią wszystko, aby pokonać wroga. Dalejże ujadać! Kąsać! Przezywać! Szydzić! Pokazać prawdziwą twarz miłosiernego chrześcijanina. Przypomnę tylko, że macie nastawiać drugi policzek.

    „… to, co można twierdzić bez dowodów, można także bez dowodów odrzucić” Christopher Hitchens

    P.S. Od następnego wpisu będzie rzeczowo i pragmatycznie. Generalnie nie lubię chamstwa, które ze mnie wylazło, ale dałem upust swojej złości na komentarze, które nic nie wnoszą do dyskusji, a są tylko sekciarskim bełkotem.

    17 30 Cytuj
  • 24 lut 2015

    Ach, zapomniałbym.

    nowy_burmistrz napisał/a:

    Prosze aby udzielil Pan najpierw odpowiedzi na pytanie:
    Co bylo pierwsze: jajko czy kura?

    To pytanie mnie rozbawiło. Oczywiście, że jajko, ponieważ zwierzęta, od których wyewoluowały ptaki były jajorodne. Ale odpowiedź robertko5 jest chyba w świetle doktryny lepsza.

    12 20 Cytuj
  • 24 lut 2015

    A tu macie przykład manipulacji, którą posługują się katoliccy apologeci:

    Tiger72 napisał/a:

    "Dobrzy ludzie będą zachowywać się godnie, a źli niegodnie,bez względu na to czy są wierzący czy też nie":) / Steven Weinberg /

    Gdy Stefan powiedział:

    "Dobrzy ludzie będą się zachowywać godnie, a źli niegodnie, bez względu na to, czy są wierzący czy nie. Do tego jednak, by dobrzy ludzie czynili zło, potrzeba religii".

    11 23 Cytuj
  • mateusz nowakowski 24 lut 2015
    Jacenty Michorczyk napisał/a:

    A tu macie przykład manipulacji, którą posługują się katoliccy apologeci:

    Gdy Stefan powiedział:

    "Dobrzy ludzie będą się zachowywać godnie, a źli niegodnie, bez względu na to, czy są wierzący czy nie. Do tego jednak, by dobrzy ludzie czynili zło, potrzeba religii".

    Panie Panie jednego tu nie rozumiem... By dobrzy ludzie czynili zło potrzebna religia?Czyli ja jako wierzący czynie zło tak?hmm...
    Aha odpowiedz Pan na pytania a nie tylko wklejaj Pan cytaty.
    Ps.2 Z kim Pan walczysz?Watykan czy wiara?

    8 5 Cytuj
  • 24 lut 2015

    Jacenty
    Zastanawia mnie jedna rzecz , czy ateiści skoro w Boga nie wierzą, to czy w ogóle powinni się nim zajmować.
    A jeśli tak i jeśli powinni nawet z Bogiem walczyć, to kim jest Bóg, którego próbują pokonać?

    14 7 Cytuj
  • mateusz nowakowski 24 lut 2015
    malina napisał/a:

    Jacenty
    Zastanawia mnie jedna rzecz , czy ateiści skoro w Boga nie wierzą, to czy w ogóle powinni się nim zajmować.
    A jeśli tak i jeśli powinni nawet z Bogiem walczyć, to kim jest Bóg, którego próbują pokonać?

    On sam chyba nie wie z kim chce walczyć... Coś tam mówił o Watykanie... ;)

    7 5 Cytuj

Odpowiedz