Forum » Społeczeństwo

Prezydent 2015

  • 4 maj 2015

    Za wyjściem z unii jest prawdopodobnie 3 kandydatów
    Korwin
    Wilk
    I prawdopodobnie Braun bo nazywa unię Eurokołchozem

    2 1 Cytuj
  • Def Ibrylator 4 maj 2015

    Ja w Unii chcę zostać. Chcę ją zmieniać, ale zostać. Kukiz ma takie podejście ? Bo szukam o nim informacji w internecie i dostaję szczątkowe wyniki.

    1 5 Cytuj
  • 4 maj 2015
    michall_s napisał/a:

    Za wyjściem z unii jest prawdopodobnie 3 kandydatów
    Korwin
    Wilk
    I prawdopodobnie Braun bo nazywa unię Eurokołchozem

    Qrwin do Eurokołchozu dopiero wszedł choć ZAWSZE był za jego rozwiązaniem. No ale to cały "un".

    7 1 Cytuj
  • Andrzej 4 maj 2015

    Kukiz sam, nawet jakby chciał, to z Unii nie wyjdzie. W sumie sam z chęcią przeczytałbym wszystkie założenia programowe Kukiza ;)

    2 1 Cytuj
  • 4 maj 2015

    dziękujemy za te "cuda" może jeszcze reaktywujemy obozy w Berezie Kartuskiej i asygnujemy pakt przyjaźni z Białorusią bo system jakby skopiowany.

    1 5 Cytuj
  • 4 maj 2015
    Endrju napisał/a:

    Kukiz sam, nawet jakby chciał, to z Unii nie wyjdzie. W sumie sam z chęcią przeczytałbym wszystkie założenia programowe Kukiza ;)

    Tylko nigdzie ich nie ma.
    Założenia programowe u tego "śpiewaka" zmieniają się w zależności z kim się spotyka..

    4 4 Cytuj
  • 4 maj 2015
    pan Kracy napisał/a:

    Tylko nigdzie ich nie ma.
    Założenia programowe u tego "śpiewaka" zmieniają się w zależności z kim się spotyka..

    Kto jak kto, ale Kukiz to jedyny człowiek, który tak stanowczo i niezmiennie przedstawia swoje postulaty. Więc proponuję Panu słuchać i czytać ze zrozumieniem. I najważniejsze przestać używać swoich tanich i słabych manipulacji tj: "że w drugiej turze odda głos czy elektorat na komoruskiego". Kukiz nigdy nie wypowiedział takich słów. Proponuję zerknąć na jego facebooka i doczytać. Ale jak widać to chyba ma Pan z tym spory problem.
    Dla tych, którzy chcą posłuchać Kukiza polecam : https://www.youtube.com/watch?v=e61VUQzeqQo

    2 3 Cytuj
  • 4 maj 2015

    wpolityce.pl można przeczytać artykuł "Sześć powodów, dla których Paweł Kukiz ma już poparcie ponad 10 proc. wyborców".
    Jednym z powodów jest, zacytuję: "Kukiz jest postrzegany jako ten, kto przywraca polityce i społeczeństwu sens pojęcia empatia. Politycy często zachowują się tak, jak gdyby byli empatyczni, ale ludzie wyczuwają, że to gra, że to zachowanie pod publiczkę, bo to się politycznie opłaca. Powszechne jest natomiast przekonanie, że polityka to wielki ocean cynizmu z wysepkami pragmatyzmu. Za powszechny grzech klasy politycznej uważa się brak empatii, kompletną obojętność i nieczułość na problemy zwykłych ludzi. Kukiz pokazał autentyczną empatię: zarówno wtedy, gdy pojechał do emigrantów w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a potem przeżywał ich problemy, jak i wtedy, kiedy bardzo emocjonalnie reagował na niesprawiedliwość w III RP, czyli chronienie przez prawo kasty wybranych i gnojenie zwykłych ludzi. Być może Kukiz tę empatię straci, gdy zostanie zawodowym politykiem, ale na razie ją ma, demonstruje i ona wywołuje w ludziach pozytywną reakcję. Oni widzą, że Kukiz się przejmuje, przeżywa i nie jest obojętnym pragmatycznym cynikiem. A wyborcy chcieliby polityków empatycznych, a nie takich, którzy się izolują we własnym sytym i zadowolonym kręgu. Paweł Kukiz odpowiada na wielkie oczekiwanie, by politycy byli po prostu bardziej ludzcy."

    3 1 Cytuj
  • 4 maj 2015
    krowka123 napisał/a:

    Nie ma to jak trwałość poglądów
    https://www.youtube.com/watch?v=m_ATXXfYx3s
    potem poparcie dla PO i Tuska,potem bratanie się z tym który nie bałby się wydać rozkaz strzelania do górników ,dla mnie bomba z każdym mu po drodze-Prezydent wszystkich Polaków.

    nie ma to jak trwałość poglądów Dudy, najpierw Unia Wolności potem PiS, jakoś krówka to dla Ciebie nie jest bomba, ale pisowskie oszołomy jak w przysłowiu, belki u siebie nie zauważą a u innych drzazgę wypatrzą

    6 2 Cytuj
  • 4 maj 2015

    Program Kukiza to przede wszystkim JOW - jednomandatowe okręgi wyborcze, jest to zmiana systemu politycznego, na taki jak w najbardziej rozwiniętych i najbogatszych demokracjach świata, teraz mamy system partyjny taki sam jak w trzecim świecie, po zmianie systemu to już od nas wyborców a nie od kacyków partyjnych będzie zależało jak będzie się rozwijała Polska, Kukiz nie jest ani Tuskiem ani Kaczyńskim, wodzem ,któremu zależy tylko na dobru swojej bandyckiej partii,

    2 1 Cytuj
  • 4 maj 2015

    Wszystko pięknie tylko na żadną z tych rzeczy Prezydent nie ma wpływu,Konstytucja jest tak skrojona że może pilnować paprotki w Pałacu.Nie wierzycie ,poczytajcie,Program kandydata to coś co zna kilka osób ze sztabu a czasami nawet sam kandydat nie czytał(idę o zakład że Główny nie czytał) a wybory wygrywa kto ma służby i telewizję oraz kasę.Tak jest przynajmniej w naszym kraju nie licząc wypadku przy pracy w 2005 roku.

    1 Cytuj
  • 4 maj 2015

    Po pierwsze szanuję Kukiza ale wiem że nie ma szans po drugie sam się chwalił że dobrze żyje z Grzegorzem czyli raczej blisko Mu do PO.Program ma niezły ale to tylko program.

    1 3 Cytuj
  • 4 maj 2015
    krowka123 napisał/a:

    Po pierwsze szanuję Kukiza ale wiem że nie ma szans po drugie sam się chwalił że dobrze żyje z Grzegorzem czyli raczej blisko Mu do PO.Program ma niezły ale to tylko program.

    "chwalił że dobrze żyje z Grzegorzem czyli raczej blisko Mu do PO" jakież to twórcze wnioski krówko wyciągasz. Cóż za analityk z Ciebie. Proponuję trochę więcej posłuchać co ma Kukiz do powiedzenia, np. https://www.youtube.com/watch?v=edVXhnjs4oA
    https://www.youtube.com/watch?v=xgDKwH-e84w

    3 Cytuj
  • ten triggers 4 maj 2015

    Jak mantrę można pisać, że PO i PiS to to samo bagienko z jedną tylko różnica że to pierwsze stara się maskować swoje jestestwo propagandową "roślinnością". Niemniej jedno i drugie, śmierdzi i pogrąża ludzi !
    Dlatego też mój głos powędruje do pana Mikke, jeśli wasze zasilą słupki kandydatów spoza "wielkiej polityki" też dobrze, nie ma czegoś takiego jak głos stracony (chyba że leśne dziadki przekombinują).

    Odnośnie głosujących na "dużych graczy" cóż... współczuje, być może na równi z tym jak oni mnie współczują z racji mojego wyboru.

    Ps. krowka123 być może prezydent nie ma dużej władzy ale może Cię przykładowo ułaskawić jeśli przypadkiem odstrzelisz pana rydzyka. Taaak wszystko ma swoje plusy.

    3 4 Cytuj
  • ten triggers 4 maj 2015

    Lubię i szanuje gościa, ale nie wiedzieć czemu nie widzę go w prezydenckim uniformie na spotkaniu g8 (jak nas tam wepchnie zamiast Rosji) aczkolwiek mylić się jest rzeczą ludzką.
    Gdybym miał więcej zbieżnych poglądów z kandydatem, z pewnością miał by mój głos. O układzie sitwy i konstrukcji "państwa" mówi dobrze (w sensie prawdziwie) ale poglądowo jest jak dla mnie za dużo "na lewo", choć czuć w nim nutę wolnościowca (chyba dla tego go lubię).

    Reasumując, stokroć lepszy kandydat niż pacynki PO PiSowskie.

    4 2 Cytuj
  • 4 maj 2015
    bonobo napisał/a:

    Lubię i szanuje gościa, ale nie wiedzieć czemu nie widzę go w prezydenckim uniformie na spotkaniu g8 (jak nas tam wepchnie zamiast Rosji) aczkolwiek mylić się jest rzeczą ludzką.
    Gdybym miał więcej zbieżnych poglądów z kandydatem, z pewnością miał by mój głos. O układzie sitwy i konstrukcji "państwa" mówi dobrze (w sensie prawdziwie) ale poglądowo jest jak dla mnie za dużo "na lewo", choć czuć w nim nutę wolnościowca (chyba dla tego go lubię).

    Reasumując, stokroć lepszy kandydat niż pacynki PO PiSowskie.

    Z jednym się zgadzam w 100%. Nie ma nic gorszego od partyjnych manipulantów. Wybór miedzy PO a PiS to wybór między dżumą a cholerą.

    8 1 Cytuj
  • 4 maj 2015

    Kukiz może i nie będzie prezydentem, ale to pierwsza kostka domina, przyszłość przed nami, a dokąd to nas doprowadzi? mam nadzieję, że prędzej czy później komuna popisowska padnie

    5 2 Cytuj
  • 4 maj 2015

    Bonobo w tych wyborach jeszcze zagłosujesz na JKM ale w następnych może byc problem
    http://parezja.pl/korwin-mikke-chce-pozbawic-praw-wyborczych-urzednikow-pobierajacych-zasilki-2/
    Osobiście lubię Kukiza i życzę mu aby osiągnął sukces ale jestem realistką i wiem że wszystko rozegra się między Komorowskim a Dudą.Dorze byłoby aby sukces Kukiza spowodował że jego ludzie wejdą do parlamentu i pozwolą odsunąć Magdalenkę od władzy.

    1 1 Cytuj
  • 4 maj 2015

    Ten realizm jest kreowany sondażami. Ciekaw jestem jaki byłby wynik takich czy innych wyborów, gdyby ludzie nie byli mamieni sondażami przez które zapewne dość spora część zagłosuje na tych dużych graczy myśląc, że jego kandydat i tak nie da rady...

    1 Cytuj
  • ten triggers 4 maj 2015

    Aż tak źle mi wróżysz ? swoją drogą co w tej ustawie budzi Twoją niechęć, boisz się że bank zabierze Ci nieruchomość ?

    1 Cytuj
  • 5 maj 2015

    Obywatel, widzisz chociażby nawet tego kukiza (pisownia nieprzypadkowa) na zagranicznej delegacji?
    W kurtce skórzanej?
    Klnącego jak majster na budowie (jeśli nie słuchałeś jego ostatniej płyty to zachęcam - możesz się od niego jeszcze wiele z łaciny nauczyć).

    5 8 Cytuj
  • Andrzej 5 maj 2015

    Ale chrzanisz panie kracy (pisownia nieprzypadkowa). Gajerek zawsze ubrać może, jak będzie to wymagane. Większość posłów czy kandydatów na prezydenta klnie, co nie znaczy, że robią to publicznie. W sztuce jest przyzwolenie na takie rzeczy, więc dlatego pojawiają się przekleństwa, jako środek artystycznego wyrazu, często w celu podkreślenia istoty wypowiadanego tekstu jak też emocjonalnego nacechowania tejże wypowiedzi.
    Stawiam dolary przeciwko orzechom, że Duda też przeklina.

    7 2 Cytuj
  • Andrzej 5 maj 2015

    Idźmy na całość - prof. zw. dr hab. Gliński prezydentem (skoro premierem nie został).

    4 Cytuj
  • 5 maj 2015
    pan Kracy napisał/a:

    Obywatel, widzisz chociażby nawet tego kukiza (pisownia nieprzypadkowa) na zagranicznej delegacji?
    W kurtce skórzanej?
    Klnącego jak majster na budowie (jeśli nie słuchałeś jego ostatniej płyty to zachęcam - możesz się od niego jeszcze wiele z łaciny nauczyć).

    Specjalnie dla Ciebie nasz kandydat w stroju przyszłego Prezydenta RP:
    https://www.youtube.com/watch?v=bm1aEBgpiMQ

    4 1 Cytuj

Odpowiedz