Forum » Społeczeństwo

Oszukani przez pobieraczek.pl

  • 23 lis 2011
    1 1 Cytuj
  • 23 lis 2011

    --------------------------------------------------------------------------------

    BARDZO WAZNE ! POKRZYWDZENI ZAWIADAMIAJCIE POLICJE W GDANSKU-PRZYMOŻE /adres podany/to najlepszy sposób poradzenia sobie z POBIERACZKIEM.
    Poniżej przedstawiam Wam wzór zawiadomienia policji na podstawie, którego każdy może zredagować swoje zawiadomienie jeśli uzna to za zasadne i wysłać listem tradycyjnym.:

    ZAWIADOMIENIE o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu

    Warszawa, dnia 1 listopada 2009 r.
    Dane osobowe osoby zawiadamiającej :
    .......................................................
    ul....................................................
    00-976 Warszawa

    Komisariat Policji V Gdańsk
    Gdańsk, ul.Obronców Wybrzeża 19,
    tel. (0 58) 521 12 22

    Zawiadomienie
    o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu
    Niniejszym zawiadamiam o popełnieniu przez spółkę Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona
    Kwiatkowska z siedzibą w Gdańsku, ul. Chłopska 72 na moją szkodę przestępstwa określonego
    w art. 286 k. k., w art. 115 § 12 k.k. oraz w art. 190 § 1 k.k. oraz
    wnoszę o wszczęcie postępowania przygotowawczego przeciwko spółce Eller Service S.C.
    Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Gdańsku, ul. Chłopska 72, która prowadzi
    stronę internetową http://www.pobieraczek.pl

    Uzasadnienie

    W tym miejscu należy opisać sprawę

    2 1 Cytuj
  • 23 lis 2011

    wczoraj była o tym mowa w Magazynie Ekspresu Reporterów w tvp 2. Ludzie oszukani przez tą firmę złożyli pozew zbiorowy a także zgłosili sprawę do Urzędu Ochrony Konsumenta

    3 1 Cytuj
  • 12 gru 2011

    Bardzo pilne!!!!
    Mam 16 lat i zarejestrowałam się na Pobieraczku. ale nie pobierałam żadnych danych z tej strony. ostatnio przyszedł mi mail że mam zapłacić 94.80 zł za jakąś usługę. co mam zrobić.??? miał ktoś podobną sytuację? proszę o kontakt to pilne!!!!!!!! gg 10914151
    z góry dziękuję

    4 1 Cytuj
  • 12 gru 2011

    czytaj wyżej:-)

    1 1 Cytuj
  • 12 gru 2011

    Zignoruj e-maila. Nic ci nie grozi. Ich regulamin i podstawy prawne są skonstruowane nieudolnie i przy rozprawie sądowej to raczej oni będą się tłumaczyć z wpisów niezgodnych z ustawą i prawem.

    3 1 Cytuj
  • 12 gru 2011

    [quote=gość: Dominika] Bardzo pilne!!!!
    Mam 16 lat i zarejestrowałam się na Pobieraczku. ale nie pobierałam żadnych danych z tej strony. ostatnio przyszedł mi mail że mam zapłacić 94.80 zł za jakąś usługę. co mam zrobić.??? miał ktoś podobną sytuację? proszę o kontakt to pilne!!!!!!!! gg 10914151
    z góry dziękuję [/quote]
    Zapomnij o tym , i żeby Ci nie przyszło na myśl płacić ! Tylko nabijesz oszustom kieszenie. Był niedawno program w TVP2 i przestrzegali wszystkich aby tego nie płacić .

    4 1 Cytuj
  • 7 lut 2012

    Też mi się przytrafiło wdepnąć w to g***o. W marcu 2010r. weszłam na tę nieszczęsną stronę, ale nic nie ściągnęłam. Po jakimś czasie zaczęły przychodzić maile, wiadomej treści. Dzisiaj dostałam list o również znanej zawartości. Nic nie płaciłam. Ale zaczęło mnie ciekawić, czy mają podstawy do wpisywania osób do Krajowego Rejestru Dłużników. Będę wdzięczna za odpowiedź.

    PS. Do osób, które zapłaciły. Mam wrażenie, że w bezpieczny, dla siebie sposób, możecie zgłosić tę sprawę na policję. Ponieważ dokonując wpłaty, czy to przez przekaz, czy przelewem pozostaje Nam potwierdzenie jej dokonania. Wziąć dokumenty w łapki i zgłosić próbę wyłudzenia.

    3 1 Cytuj
  • Finezyjny Gość 7 lut 2012

    Moja rada to olewać maile, które do was wysyłają. Chyba nie ma internauty, który by nie wpadł na pobieraczek.pl . Ja oznaczyłem maile od pobieraczka jako spam i mam spokój. Nikt do mnie nie przyszedł, komputera nie zabrali...
    Zwykli naciągacze, którzy tak naprawdę są bezkarni.

    4 2 Cytuj
  • 7 lut 2012

    POWTARZAM JESZCZE RAZ !!!!

    Kto zapłaci JEST DURNIEM. W tamtym roku we wrześniu zarejestrowałem się świadomie i dobrowolnie na ich stronie w celach testowych (pisałem o tym wyżej) i nawet coś tam pobierałem, chyba kilka filmów, żeby nie było, że nie korzystam i nie zapłacę bo nie mam za co.
    I z tego co pamiętam dopiero po 2 miesiącach przyszedł od nich mail z wezwaniem do zapłaty (stworzyłem specjalnie sobie fikcyjne konto mailowe, dane podałem z kosmosu) i z tego co pamiętam chyba po 4 mailach od nich i 4 moich odpowiedziach chyba dali całkowicie mi spokój.

    Na wszystkie maile od nich odpowiadałem czterem słowami (żadnych tłumaczeń, czy linków do opisów ich przekrętów). Odpisywałem po prostu : CAŁUJCIE MNIE W D....E :-)

    Widać poskutkowało to bardziej niż tłumaczenia coponiektórych. Możliwe że Panowie z pobieraczka, bardziej łapią proste odpowiedzi :)

    5 1 Cytuj
  • Finezyjny Gość 7 lut 2012

    Być może poziom postrzegania rzeczywistości na więcej im nie pozwala. Ale swoją drogą to krętacze niezłą kasę robią :)

    1 2 Cytuj
  • 16 lut 2012

    Witam i chcialem dodac odnosnie pobieraczka -naciagaczka .Jest 15.o2.2012 a we wtorek otrzymalem od nich list windykacyjny do zaplaty naleznej kwoty 94.80 zl i zaraz nastepny w kopercie liscik z przedsadowym wezwaniem do zaplaty i odsetki ,kary i cos tam jeszcze i ciekawa kwota conajmniej 658.72 zl :> .Jak czytam na forum sprawa rozpoczela sie juz 2009 r i nadal pobieraczem ma sie dobrze .Chcialem zapytac czy ktos im placil i dali im spokoj ,ale czytam ze nadal nekaja ich ze nie zaplacili .Czy pobieraczek wniosl wniosl na kogos sprawe do sadu o egzykucje zaleglosci bo w tym moim liscie brzmi to dosc groznie .Ponadto taki nakaz powinien przyjsc conajmniej listem poleconym a nie zwyklym .Prodze odpisac co robic dalej bo zaczynam sie martwic bo dali termin 7 dni od daty otrzymanie przesylki. Mysle sprawe wniesc na policje i ewentualnie do prokuratury jak bede mnie dalej nekac .

    1 Cytuj
  • 16 lut 2012

    Wez ich postrasz prokuratorem to sie odczepia...

    1 3 Cytuj
  • Marcin 16 lut 2012

    [quote=gość: wiktor] Witam i chcialem dodac odnosnie pobieraczka -naciagaczka .Jest 15.o2.2012 a we wtorek otrzymalem od nich list windykacyjny do zaplaty naleznej kwoty 94.80 zl i zaraz nastepny w kopercie liscik z przedsadowym wezwaniem do zaplaty i odsetki ,kary i cos tam jeszcze i ciekawa kwota conajmniej 658.72 zl :> .Jak czytam na forum sprawa rozpoczela sie juz 2009 r i nadal pobieraczem ma sie dobrze .Chcialem zapytac czy ktos im placil i dali im spokoj ,ale czytam ze nadal nekaja ich ze nie zaplacili .Czy pobieraczek wniosl wniosl na kogos sprawe do sadu o egzykucje zaleglosci bo w tym moim liscie brzmi to dosc groznie .Ponadto taki nakaz powinien przyjsc conajmniej listem poleconym a nie zwyklym .Prodze odpisac co robic dalej bo zaczynam sie martwic bo dali termin 7 dni od daty otrzymanie przesylki. Mysle sprawe wniesc na policje i ewentualnie do prokuratury jak bede mnie dalej nekac . [/quote]

    nie płać , bo i tak jest to bezprawne działanie - UOKiK prowadzi ich sprawę , jest to na niekorzyść konsumentów - umowy zostaną unieważnione.

    gregory - prokuratorem to możesz straszyć swoje dzieci :>

    3 Cytuj
  • 16 lut 2012

    Przepraszam.A co to jest przedsądowe wezwanie do zapłaty? Karę może naliczyć Ci tylko Sąd a egzekwować komornik tylko z prawomocnym wyrokiem sądu. Więc w czym problem.
    A dostałeś pocztą umowe która podpisałeś z pobieraczkiem?
    Są jeszcze ważniejsze akty prawne, które nas na szczęście chronią przed taki OSZUSTAMI I
    WYŁUDZACZAMI, a mianowicie firma ta jak pobieraczek działa na podstawie
    przepisów Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. ustawa o świadczeniu usług
    drogą elektroniczną, może poczytaj troszkę zwłaszcza Art.7 ustęp 1) b
    i ustęp 2} , na koniec Art. 27 który powinien wszystko wyjaśnić , więc
    mam pytanie CZY PODPISYWAŁAŚ JAKIŚ DOKUMENT PAPIEROWY ? CZY DOSTAŁAŚ
    POTWIERDZENIE TWOJEJ NIBY UMOWY W FORMIE PAPIEROWEJ? JEŚLI ODPOWIESZ, ŻE"
    TAK" NA TE PYTANIA TO MUSISZ ZAPŁACIĆ, NIE MASZ WYJŚCIA !!!
    I jeszcze jedna Ustawa z dnia 2 marca 2000 r., która głownie ma tu zastosowanie to ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny-rozdział 2 Art.6.

    1 1 Cytuj
  • Marcin 16 lut 2012

    [quote=gość: Trzeźwo myślący.] Przepraszam.A co to jest przedsądowe wezwanie do zapłaty? Karę może naliczyć Ci tylko Sąd a egzekwować komornik tylko z prawomocnym wyrokiem sądu. Więc w czym problem.
    A dostałeś pocztą umowe która podpisałeś z pobieraczkiem?
    Są jeszcze ważniejsze akty prawne, które nas na szczęście chronią przed taki OSZUSTAMI I
    WYŁUDZACZAMI, a mianowicie firma ta jak pobieraczek działa na podstawie
    przepisów Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. ustawa o świadczeniu usług
    drogą elektroniczną, może poczytaj troszkę zwłaszcza Art.7 ustęp 1) b
    i ustęp 2} , na koniec Art. 27 który powinien wszystko wyjaśnić , więc
    mam pytanie CZY PODPISYWAŁAŚ JAKIŚ DOKUMENT PAPIEROWY ? CZY DOSTAŁAŚ
    POTWIERDZENIE TWOJEJ NIBY UMOWY W FORMIE PAPIEROWEJ? JEŚLI ODPOWIESZ, ŻE"
    TAK" NA TE PYTANIA TO MUSISZ ZAPŁACIĆ, NIE MASZ WYJŚCIA !!!
    I jeszcze jedna Ustawa z dnia 2 marca 2000 r., która głownie ma tu zastosowanie to ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny-rozdział 2 Art.6. [/quote]

    Umowa papierowa a umowa podpisana na nośniku elektronicznym są sobie równoważne. także nie ma znaczenia czy podpisał papierową czy poprzez kliknięcie regulaminu. Tu jest kwestia niedozwolonych klauzul umownych i postanowień zawartych w umowie między pobieraczkiem a użytkownikami - sprawa w dalszym ciągu jest w SOKiK, ale orzeczenie będzie wiążące i zakwestionują te wszystkie umowy. Nie płać i tak nie mają "bata" na Ciebie.

    5 Cytuj
  • 2 mar 2012

    Witam mam 14 lat i w 2010 roku zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl ale nic nie sciągałąm i wyszłąm z tego i teraz dzisiaj przyszło mi zawiadomienie że mam zapłacić 94.80zł za jakąś umowe ....Ale jek tu piszecie nic nie przyszło do mnie jakaś um9wa którą podpisałam kompletnie nic tylko na pocztę przysyłali.
    I jak po 7 dniach nie zapłace to karę ponad 600 złotych bęę płaciła co mam ro=bić w tej sprawie płacić czy nie moja siostra mówiła że miała tak samo i że podała inny adres i tylko jej przychodziło na pocztę i juz to ucichło...
    I czy to prawda że pobieraczek miał sprawę w sadzie??????????

    2 Cytuj
  • 3 mar 2012

    JUSTA ostatnio był artykuł w gazecie. Pobieraczek ma zapłacić coś ponad 200 tysięcy za praktyki nie zgodne z prawem. Tak więc jeżeli byś się zapoznała z sytuacją to byś wiedziała, iż tego e-maila możesz olać w zupełności.

    4 1 Cytuj
  • 4 mar 2012

    Witam. Też mam podobną sytuację. Dostałem emaile, w których mnie straszą komornikiem. Jednakże jeśli podane dane na pobieraczku i moim emailu sa zmyslone, to mam sie czego bac? Dodam, że nie dawno usunąłem to konto e-mail, bo go nie używałem.

    1 1 Cytuj
  • 4 mar 2012

    Wczoraj zapłaciłam 94,80 jestem załamana na @ siostry tez wysłano :(( POMOCY

    1 4 Cytuj
  • Marek 4 mar 2012

    [quote=gość: Efka] Wczoraj zapłaciłam 94,80 jestem załamana na @ siostry tez wysłano :(( POMOCY [/quote]

    O to im wlasnie chodzi - 10 nie zaplaci ale 2 sie wystraszy i... kasa leci. Koszty niewielkie /korespondencja elektroniczna/ wiec zysk pewnie pokazny :).

    ps. pomoc moze byc jedna - NIE PLACIC

    5 Cytuj
  • 7 mar 2012

    A ja dzisiaj dostałam list pocztą i zaczęłam się teraz naprawdę bać..

    4 Cytuj

Odpowiedz