Forum » Społeczeństwo

IMIGRANCI

  • 23 lip 2016

    Płaczą Niemcy, płacze Francja, tak się kończy tolerancja...

    4 2 Cytuj
  • 23 lip 2016

    To nie żadna tolerancja, tylko cyniczna kalkulacja.
    Państwa kolonialne, widząc swoją demografię, założyły, że należy dać prawa obywatelom byłych kolonii, aby ci się w ich krajach rozmnażali jak koty.
    Założyli przy tym, że swoją cywilizacją zaszczepią w ciemno nowych przybyszy z kolonii, pamiętając, że gdy oni byli panami w koloniach, to podbity naród był posłuszny i pokorny.
    W swej zarozumialczej tępocie i uwielbieniu własnego państwa, założyli, że nowi z byłych kolonii, będą służalczy, poddańczy i ich cywilizację będą chłonąć jak gąbka, bo jest dla nich czymś nobilitującym.
    Nie chcieli, obywateli z byłych demoludów, bo bali się zaszczepienia komunizmem.

    Pomylili się, bo wschód komunizmu im nie zaszczepił, a byli słudzy, lokaje przynieśli własną kulturę i nie kupili kultury wyższej kolonisty.

    7 1 Cytuj
  • 24 lip 2016

    @bono czysta prawda. Tak samo to widzę.
    Ciekawy tekst o islamie w linku poniżej, poniżej wklejam podsumowanie.

    -----------------------------
    Zbyt niewielu ludzi docenia siłę psychologii zagnieżdżonej w religii i kulturze. Jak się przekonaliśmy, żadna armia pracowników społecznych, hojnych systemów pomocy społecznej, złotoustych polityków, politycznie poprawnych dziennikarzy i szerzących demokrację żołnierzy nie powstrzyma tych gigantycznych sił. Rozsądne prawo imigracyjne ograniczające islamizację naszych krajów może ograniczyć cierpienie. Jednakże moje wykształcenie i psychologiczne doświadczenie zawodowe w pracy z muzułmanami pozwala mi ocenić, że tego wielowymiarowego, agresywnego ruchu przeciw naszej kulturze nie uda się ani zneutralizować, ani zmienić jego toru.

    Jestem przekonany, że jako demokratyczne i wykształcone społeczeństwa możemy się skupić na zachowaniu naszych wartości i konstytucji, że możemy wygrać konfliktu, którego źródłem są częstokroć nasi domorośli zwolennicy szariatu. Pytanie brzmi, ile godności, praw obywatelskich, krwi, pieniędzy i łez stracimy po drodze do tego zwycięstwa.

    http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,9376
    -----------------------------

    3 Cytuj
  • 24 lip 2016

    Pytanie od kiedy zaczął sie problem z imigrantami?
    Przecież Europe zamieszkują już miliony imigrantów którzy od lat tu się osiedlali i nic się nie działo ale wtedy działo się to w sposób ucywilizowany a nie na żywioł.Wtedy też były wojny i konflikty ale nie było takiej fali uchodźców.Dopiero gdy postępowe lewactwo otwarło granice i zaczęło wpuszczać wszystkich jak idzie zaczęły się problemy.Pytanie czy tymi pożal się Boże politykami kierowała głupota (co jest normalne u tego typu ludzi)czy byli sterowani przez grypy robiące na imigrantach ogromne interesy?Co to za potęga za jaką uważa się UE której granice można sforsować na chińskim pontonie kupionym w markecie?Jak oni chcą nas bronić przed realnym zagrożeniem gdy nie poradzą sobie z grupami uchodźców?Przykład "siły "zachodnich armii mieliśmy w Srebrenicy gdy pod okiem "bohaterów" którzy mieli bronić cywili wymordowano tysiące niewinnych ludzi.Armia utrzymywana za miliardy Euro nie upilnuje swojej granicy?

    3 1 Cytuj
  • 24 lip 2016

    W Reutlingen 21-letni uchodźca z Syrii zamordował maczetą ciężarną Polkę.

    zdjecie

    Cytuj
  • 24 lip 2016

    Ciekawe, co teraz napisze Rafał Ziemkiewicz?

    2 3 Cytuj
  • ania 25 lip 2016

    Poczytałam trochę komentarzy pod artykułami o zamachach. Wiecie co mnie powaliło? Absolutny brak oburzenia na to co się dzieje. Zaraz po tym przypomniałam sobie, że słyszałam o czymś takim
    http://www.rp.pl/Rzecz-o-zdrowiu/305139923-Paracetamol-obniza-empatie.html

    Jestem zagorzałą przeciwniczką teorii spiskowych ale tu mi dzwonek zadzwonił.

    Jakie to wszystko okropne.

    W Wolnym Mieście Gdańsk Niemcy próbowali podburzać się przeciw Polakom. Władze zastanawiały się jak wyeliminować ataki na naszych obywateli. Któryś mądry wymyślił.
    Kiedy złapali Niemca na akcie wandalizmu zarówno on jak i jego rodzina była odstawiana za granicą polsko-niemiecką. Ataki ustały w ciągu tygodnia. I to jest sposób.
    Ja się tak zastanawiam, co człowiek, któremu odmówiono azylu robił jeszcze w granicach UE?
    Nie dostał azylu - w samolot i do domciu.
    Pamiętacie jak sobie idealnie radzono z Polakami nielegalnie pracującymi w Austrii i Niemczech?
    Areszt do momentu uzbierania odpowiedniej liczby "klientów" potem "misiek" i pociąg pod specjalnym nadzorem do Polski. Ale Polak jechał w tym pociągu pijąc z rozpaczy bo właśnie stracił twarz i pracę

    3 Cytuj
  • 25 lip 2016
    krowka123 napisał/a:

    Co to za potęga za jaką uważa się UE której granice można sforsować na chińskim pontonie kupionym w markecie?Jak oni chcą nas bronić przed realnym zagrożeniem gdy nie poradzą sobie z grupami uchodźców?

    Krówka, wydawało mi się, że trochę przetrzeźwiałeś, ale chyba jednak nie tak całkiem. Unia Europejska jest pięknym pomysłem, wiadomo że jak wszędzie są wpływy lobbingu i mocnych grup interesu. Lecz gdzie ich nie ma? W tym wszystkim chodzi o dojrzałość społeczeństw, kręgosłup moralny. Społeczeństwo nie podatne na przekupstwo nie pozwoli sobie wcisnąć kitu. Zapamiętaj, izolowani nie ostoimy się, co najwyżej można będzie pomachać szabelką tak jak na tym propagandowym filmiku PiS: https://m.youtube.com/watch?v=DANS1rF6Abo

    Co można zrobić, to współpracować w ramach UE nad doskonaleniem metod, anula powyżej podaje rozsądne wyjście. Współpracować, nie zajmować się krytykanctwem. I PiS ma możność forsowania takich pomysłów w UE. Trzeba pokazać, że Polska ma inicjatywę, chęci, ma propozycje, a nie tylko krytykę i trzymanie się w opozycji. Przepraszam, ale to głupie i niedojrzałe.

    Mentalnie (bo rozumiem że nadal jesteś członkiem PiS) tkwicie w czasach, które się już nie wrócą. Narody się rozwijają, rośnie świadomość. A wy chcecie nachalnie cofać ludzi wstecz i przeszczepiać na nasze czasy rozwiązania z przedwojnia. Realnie mamy taki wybór: EU + NATO lub powrót pod zwierzchnictwo Rosji. I to są tylko te 2 alternatywy. Stosunek PiS do UE jest dziwnie fobiczny i irracjonalny.

    PiS nie wyrwie Polaków z UE, bo społeczeństwo na to nie pozwoli. Niezależnie od tego jaki scenariusz ma przewidziany Jarosław co do formy rządów - przywrócenie rządów jednej partii (komunizm), czy rządy jednej osoby (dyktatura), to odcięcie się od Unii jest podawaniem się Putinowi na talerzu.

    2 3 Cytuj
  • 25 lip 2016

    Maktor napisał
    " Niezależnie od tego jaki scenariusz ma przewidziany Jarosław co do formy rządów - przywrócenie rządów jednej partii (komunizm), czy rządy jednej osoby (dyktatura), to odcięcie się od Unii jest podawaniem się Putinowi na talerzu."
    Ręce opadają,to po co są wybory?Jeżeli wyborcy zadecydują że dają większość jednej partii to ta partia a dzielić się władzą bo tak opozycja chce?To co powiedzieć na takie USA gdzie rządzi jedna partia albo Republikanie albo Demokraci?
    Co tak czepiacie się teraz Putina a jak robił sobie "misia" z Tuskiem to był cacy?Co takiego się stało ?
    Całe szczęście że w Niemczech zamachów dokonują chorzy psychicznie albo z powodów miłosnych a nie terroryści islamscy.Widać u naszych sąsiadów multi-kulti się sprawdziło.

    3 1 Cytuj
  • 25 lip 2016
    krowka123 napisał/a:

    Widać u naszych sąsiadów multi-kulti się sprawdziło.

    UK, NIemcy to jest jedno wielkie multi-kulti. Popytaj rodaków emigrantów czy chcą wracać do Polski skoro multi-kulti jest takie złe.

    Jak czytam prawicowe media to widzę jedną wielką nagonkę i spiralę nienawiści. Lewaki znowu usiłują bronić ich polityki "refugee welcome" jakimiś absurdalnymi wyjaśnieniami. Czy ludzie już przestali używać rozumu? Jak tak dalej pójdzie to znowu powtórzy się Jugosławia i jedna wielka wojna religijno-etniczna.

    2 2 Cytuj
  • 25 lip 2016

    Krowka123, liczyłem, że w Tobie więcej rozsądku niż u kolegów, którzy tu bywają.

    krowka123 napisał/a:

    Maktor napisał
    Ręce opadają,to po co są wybory?Jeżeli wyborcy zadecydują że dają większość jednej partii to ta partia a dzielić się władzą bo tak opozycja chce?To co powiedzieć na takie USA gdzie rządzi jedna partia albo Republikanie albo Demokraci?

    Nie chodzi o to, czy rządzi jedna partia, czy koalicja. Chodzi o przestrzeganie zasad, nie robienie rozpierdziuchy z której nie wiadomo co ma wyniknąć. Ludzie się boją i mają podstawy do podejrzewania Jarosława o przymiarki do zmiany ustroju w Polsce. Tak, w Stanach rządzi na przemian jedno albo drugie stronnictwo, lecz żadne z nich nie łamie zasad praworządności i nie podkopuje fundamentów demokracji. Więc jeśli coś wiesz, to uspokój nas teraz, że Duda zgodzi się na kompromis z Rzeplińskim i będą szanowane zalecenia instytucji pozapaństwowych. Wszystko wróci do normy, a PiS weźmie się za fachową robotę. Bo robić jest co. Ma po temu świetną okazję, rządzi samodzielnie, dzięki czemu może wiele spraw uzdrowić (pomijam już kompetencje, bo ktoś komu zależy zatrudnia najlepszych fachowców, bez względu na opcję polityczną).

    krowka123 napisał/a:

    Co tak czepiacie się teraz Putina a jak robił sobie "misia" z Tuskiem to był cacy?Co takiego się stało ?

    Tu nie chodzi o Tuska, czy kogokolwiek innego. Powtarzam: będzie PiS partnerem dla UE, będzie brał udział we wspólnym rozwiązywaniu jej problemów, --- będzie git.

    2 3 Cytuj
  • 25 lip 2016

    Dziwne, ale piszą to przeważnie ludzie, którzy znają tylko Polskę, ci za granicą, jak już są na swoim uciekają od Polaków jak najdalej i wolą to multi kulti, aniżeli egzystencję ze swoimi rodakami. Czy my naprawdę dążymy do samounicestwienia?

    Czy czekają nas znowu rozbiory? bo to do rozbiorów prowadzi, nie mamy ani jednego sojusznika, jak w przeszłości. Wszyscy są be, idioci. My Polacy (z Pis) jesteśmy najmądrzejsi na świecie i wiemy lepiej, takie liberum veto. Historia zatacza koło.

    Ja osobiście wybierał bym zabór, chyba jednak niemiecki, bo czuł bym się w nim stabilnie i dość pewnie.

    3 2 Cytuj
  • 25 lip 2016

    Cytat"UK, NIemcy to jest jedno wielkie multi-kulti. Popytaj rodaków emigrantów czy chcą wracać do Polski skoro multi-kulti jest takie złe."
    A ja naiwna myślałam że rodacy jadą do Niemiec dla zarobku?Ale naiwna byłam.

    3 1 Cytuj
  • 25 lip 2016
    krowka123 napisał/a:

    A ja naiwna myślałam że rodacy jadą do Niemiec dla zarobku?Ale naiwna byłam.

    Widzisz. Naiwnych jest więcej. PIS twierdzi że multi-kulti to koniec świata, że imigranci osaczają. A tu co 4mln polaków wyraża chęć wyjazdu. Ci co wyjechali nie chcą wracać. Przecież tych wszystkich ludzi całe to multi-kulti (którego Polacy tez są składową) zabija. Czy oni sobie z tego sprawy nie zdają?

    2 4 Cytuj
  • 25 lip 2016

    Społeczeństwo wielokulturowe nie jest założeniem złym. Pomysł a realizacja to wiadomo - dwie różne rzeczy. Takie multi-kulti będziemy mieć teraz w Krakowie i co, nie dogadają się? Od stuleci Europejczycy mieszają się między sobą w rezultacie różnych czynników. W rezultacie tego np. blondyni nie zamieszkują tylko i wyłącznie Skandynawii i blondynki mamy też w Polsce. Otwarcie się na świat służy wszystkim. Jest ubogacające.

    4 1 Cytuj
  • 25 lip 2016
    m_markos napisał/a:

    Widzisz. Naiwnych jest więcej. PIS twierdzi że multi-kulti to koniec świata, że imigranci osaczają. A tu co 4mln polaków wyraża chęć wyjazdu. Ci co wyjechali nie chcą wracać. Przecież tych wszystkich ludzi całe to multi-kulti (którego Polacy tez są składową) zabija. Czy oni sobie z tego sprawy nie zdają?

    Markos, daj spokój z tą Twoja propagandą. Chcą wyjeżdżać bo nie widzą przyszłości w tym dusznym i gnuśnym kraju gdzie każdy sąsiad zagląda Ci do ogródka i zazdrości sam będąc na bezrobociu już drugi rok.
    Wyjeżdżają bo zarobki w tym kraju nie dość że są śmieszne to jeszcze obdarowane tysiącem podatków i podateczków że ciężko wyżyć od pierwszego do pierwszego.
    Wyjeżdżają bo przy wyższym wykształceniu bez znajomości można jedynie dostać pracę na kasie w supermarkecie.
    Wyjeżdżają bo mają dosyć narzekania i wreszcie chcą godnego życia dla siebie i swojego potomstwa.
    Wyjeżdżają bo ten kraj nie daje im poczucia solidnej przyszłości.
    I z powyższych powodów nie chcą wracać z powrotem do tego kraju.

    3 1 Cytuj
  • 25 lip 2016

    Trochę sarkastycznie odpowiem wojownikom wymiany kultur;

    Szwed powinien być prawdziwym Szwedem, a Niemiec Niemcem, Fin Finem a Polak Polakiem.
    Takie mieszanie ludzi nie ma sensu. Lepiej jak rasa się utrwala czyli rodzą się takie ludzkie angory.
    Taki Niemiec niech pozostanie wiecznie rudym i protestantem, Szwed pięknym niebieskookim wysokim blondynem, Fin to świński blondyn, a Polak to taki ni to pies ni wydra- trochę tatara, Ukraińca, Rumuna, Litwina, Ruska, Niemca Czecha, Słowaka i Węgra, Żyda i Austriaka. (Sthur)
    Gdybym miał określić ty,p Polak to:
    rudy, czarny , blondyn, brunet, biały kolorowy-
    to wyszło by mi jedynie że -katolik. I to jedyne co do Polaka pasuje.

    A czarnego, jasnego ateistę czy katolika Polaka, poznasz w Londynie po cugu i po ku.wa mać.

    1 1 Cytuj
  • 25 lip 2016
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Markos, daj spokój z tą Twoja propagandą. Chcą wyjeżdżać bo nie widzą przyszłości w tym dusznym i gnuśnym kraju gdzie każdy sąsiad zagląda Ci do ogródka i zazdrości sam będąc na bezrobociu już drugi rok.
    Wyjeżdżają bo zarobki w tym kraju nie dość że są śmieszne to jeszcze obdarowane tysiącem podatków i podateczków że ciężko wyżyć od pierwszego do pierwszego.
    Wyjeżdżają bo przy wyższym wykształceniu bez znajomości można jedynie dostać pracę na kasie w supermarkecie.
    Wyjeżdżają bo mają dosyć narzekania i wreszcie chcą godnego życia dla siebie i swojego potomstwa.
    Wyjeżdżają bo ten kraj nie daje im poczucia solidnej przyszłości.
    I z powyższych powodów nie chcą wracać z powrotem do tego kraju.

    Nie propaganda, post do którego referujesz to była ironiczna odpowiedz do głupiego stwierdzenia.
    Jest dokładnie tak jak piszesz a sam jestem tego przykładem. Nie ma co ukrywać tego.

    Przez ostatnie kilka wieków Polacy tylko emigrowali, a to rozbiory, a to bieda galicyjska, a to druga wojna światowa, a to komunizm albo teraz za lepszym życiem.

    Nasi emigranci są częścią środowiska multikulturalnego w przeróżnych krajach. I nikt ich nigdzie nie gnębi, nie prześladuje a oni sami zapuścili tak głeboko korzenie tak że bliżej im do tych krajów niż do Polski. Dlatego jak słyszę takiego Błaszczaka który używa ironicznie multi-kulti nie mając pojęcia o tym to mnie krew zalewa. Taką samą retorykę używa cały PIS. Chce wszczepić strach, niechęć do innych nacji i zamknięcie się na obcych nie biorąc pod uwagę że Polonia na ponad 20mln ludzi. My się zamykamy na obcych ale od innych wymagaliśmy przyjęcia naszych i pełnej akceptacji. Co za schiza i krótka pamięć.

    Ja nie neguję że są obawy, jest zagrożenie z islamu lub zagrożenie płynące od imigrantów. Ale mamy tak samo zagrożenie lokalnymi świrami, mafiami, rosjanami. Trzeba się za to wziąć na nie robić atmosferę linczu. Mam dość napędzania spirali strachu i nienawiści przez naszych rządzących. Głupi populistyczny rząd który nie zdaje sobie że każdy tekst wypowiedziany przez z ktoregoś z ministrów ma konsekwencji w kraju oraz poza nim.

    2 Cytuj
  • 25 lip 2016

    A ja bym był za unijnym mieszaniem się, czyli tym stricte europejskim, bez domieszki islamu. Dzięki temu można mieć żonkę, skąd popadnie:-d. I tak: Niemka - nie wiem czy coś by z tego wyszło, może ciut mają nas po sąsiedzku dość, Austriaczka - podobnie, ale już Czeszka, Słowaczka fajne dziouchy, Szwedki, Norweżki - hmmm (są ciekawe Polaków), Ukrainki - ładne, choć tu może bardziej z wyrachowania, Francuzki - ciut takie nijakie, Brytyjki - jakoś nie są urzekające, a Hiszpanki? - Si, si. Ulala... :-D

    2 1 Cytuj
  • 26 lip 2016
    mateusz100 napisał/a:

    Nie mogę zrozumieć was ludzie. Coraz bardziej widzę w jakim kraju żyje. Naprawdę smutne jest to co piszą ludzie o imigrantach. Oni uciekają przed śmiercią,głodem. Uciekają jak polacy na zachód. To samo można mówić o naszych rodakach że to uchodzcy. Jak ktoś napiszę że Polak może a oni nie to daje przykład:
    Ameryka nie chce Polaków tak samo jak Europa imigrantów a przykład BRAK wiz do Stanów! Nie chcą nas tam.
    Ci ludzie którzy chcą dotrzeć do Austri,Niemiec w większości mają wykupione bilety i co? Na węgrzech pociąg staje w szczerym polu i zaczyna się wyrzucanie ludzi z pociągu i oznaczanie ich jak jak bydło.
    Przecież to są ludzie tak jak my! Jesteśmy narodem katolickim ale coraz mniej w nas miłości do drugiej osoby . ... Naprawdę smutne to wszystko.

    Mateusz 100 ,czy Ty kiedys spotkales emigranta muzulmanina ? [o takich w przewazajacej wiekszosci mowa],studenta muzulmanina? turyste muzulmanina? ,czy moze mieszkales w okolicach gdzie wiekszosc stanowili muzulmanie ? a moze zaprzyjazniles sie z jakims \\jakimis? Zapewniam CIE ze w pojedynke to sa bardzo fajni ludzie,Problem zaczyna sie jak ich jest ,parudziesieciu,paresetek ,paretysiecy.!!!Rdzenne spoleczenstwa europy zachodniej sa bardzo zlaicyzowane ,lewackie,.Oni[muzulmanscy emigranci] maja w wiekszosci bardziej lub mniej widoczna POGARDE dla takich spoleczenstw,I to nawet rodzeni tam dzieci czy wnuki EMIGRANTOW ! To sa dla nich dojne krowy,kozly ofiarne ,pacholki do lania. Polakow jako tako szanuja, wlasnie przez to nasze przywiazanie do religi I wartosci, ale to wcale nieoznacza ze nam nienarobia bajzlu!!!!!!Moze juz czas skonczyc z ta glupawa ideologia polskiego mesjanizmu,ktora tyle zlego nam narobila ;Zadbajmy wreszscie o swoje tylki! Zachodnie spoleczenstwa niech przejma ta role!!! A jesli trzeba nam emigrantow ,bo przy takiej rozrodczosci jak teraz to pewno tak ,to proponuje ludzi z AMERYKI LACINSKIEJ !!!!! POZDRAWIAM I jeszcze jedno Mateusz 100, NIEMAMY PRAWA ROBIC PRZYSZLYM POKOLENIOM PROBLEMOW.
    ;

    1 Cytuj
  • 26 lip 2016

    Dyskusja tutaj przypomina ten skecz
    https://www.youtube.com/watch?v=0Y1tjIrJgRk
    Szkoda klawiatury.

    1 1 Cytuj
  • 26 lip 2016
    alehandro napisał/a:

    A jesli trzeba nam emigrantow ,bo przy takiej rozrodczosci jak teraz to pewno tak ,to proponuje ludzi z AMERYKI LACINSKIEJ !!!!! POZDRAWIAM I jeszcze jedno Mateusz 100, NIEMAMY PRAWA ROBIC PRZYSZLYM POKOLENIOM PROBLEMOW. ;

    Dwie rzeczy:
    1. Meksykanie są tak bardzo agresywni, pełni przemocy że nie wiem czy chciałbyś ich u siebie pomimo że sa katolikami. Poczytaj a kartelach oraz ile ludzi a szczególnie kobiet znika kazdego dnia. Filmiki z porachunkami mafii nie wstydzą się przy filmach z egzekucji przeprowadzanych przez ISIS. W innych krajach ameryki masz znowu bojówki lewackie i prawicowe, kolejni wykolejeńcy.

    2. W Syrii jest ponad 2% katolików na 22mln ludzi nie mówiąc o innych nie islamskich mniejszosciach (Jazydzi). Całkowite zamknięcie granic sprawia że zostawiasz ich na wycięcie przez muzułmanów. Bo własnie to się z nimi dzieje teraz.

    1 Cytuj
  • 26 lip 2016

    Bo do tanga trzeba dwojga
    Zgodnych ciał i chętnych serc
    Bo do tanga trzeba dwojga
    Tak ten świat złożony jest

    Cytuj
  • 26 lip 2016
    krowka123 napisał/a:

    Szkoda klawiatury.

    Autorytetów masz u nas żadnych.
    Tylko święci, są prawdziwymi autorytetami.
    A więc jeżeli PiS nie beatyfikuje Kaczyńskiego, za parę lat inni go oplują, zmieszają z błotem i będzie po autorytecie.
    Tak z Piłsudskim robił przedwojenny kościół.

    Jeżeli nie będziemy się szanować nawzajem, autorytetem nie będzie Bartoszewski, ale nie będzie też nim Kaczyński Lech.

    3 2 Cytuj
  • 26 lip 2016

    Dramat we Francji. Uzbrojeni muzułmanie wzięli zakładników w kościele, poderżnęli gardło księdzu.

    1 Cytuj

Odpowiedz