Forum » Społeczeństwo

Kocham PiS

  • 13 kwi 2020

    Jak słyszę te korpopierdoły w stylu "żeby byś kimś trzeba być spójnym" to mi to wystarczy. Tobie może to wystarczy i łapiesz się na błyskotki parafrazując "nie jestem spójny to jestem nikim" to już trudno. Coś a`la : "wezmą mi kartę na siłkę - bo nie jem z nimi kiełek buraka w przerwie lunchowej - to będę nikim"....bono żal mi ciebie, bardzo niska samoocena :-))) ale że się na to łapiesz to już masakra.

    1 8 Cytuj
  • 13 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Jak buraka w przerwie lunchowej - to będę nikim"....bono żal mi ciebie, bardzo niska samoocena :-))) ale że się na to łapiesz to już masakra.

    Nie masz czego żałować. Moja samoocena jest bardzo wysoka.
    Co do łapania się na to.....
    to, to to moje życie, podejrzewam że żyjesz w innej prawdzie, tej Kaczyńskiego. Ok. Każdy ma prawo dla swojej prawdy.

    Ps.
    Z innej beczki, ale tak jakoś mi przeszło przez głowę w trakcie uczestniczenia we mszy w tv:
    Jaki kler jest mały bez wiernych i jaki bezradny.
    Wydaje się że to wierni są bardziej potrzebni klerowi, niż kler wiernym.

    I jakoś tak mi się skojarzył Bocelli który śpiewa bez widowni do pustych siedzeń.
    I byłem kiedyś w Bradze(Portugalia), i natrafiłem na procesję, która wyszła z katedry. Szli sami biskupi i księża. Smutnie to wyglądało.

    8 1 Cytuj
  • Janek Sal 14 kwi 2020

    cytat-
    Wlewają w nas ten jad nienawiści i ci z lewa i ci z prawa ,tylko po to abyśmy się zarli nawzajem ,wyzywali i bili się między soba .A oni? oni zawsze się dogadają , będa kraść ,bogacić się i będą robili z nami co tylko będą chcieli i powiedzą ze to wszystko w imię demokracji .

    śp.Andrzej Lepper

    9 Cytuj
  • 14 kwi 2020

    Vivaldi napisał:

    "takie korpopierdoloty pana psychologa z TVNu :-))) przerabiałem to, ja się już nie łapie na te teksty a jeśli to cytujesz to widocznie ci odpowiada."

    Vivaldi teraz w dobie kryzysu autorytetów warto poczytać czym jest spójność w postawie autorytetu. Polecam parę ciekawych tekstów na ten temat. Równocześnie warto zastanowić się jak powstaje autorytet lidera, między innymi czy jest on z nadania czy jest wypracowany.

    https://nowemotywacje.pl/lider-z-autorytetem-czyli-kto/

    https://pti.edu.pl/czym-jest-autorytet/

    Andrzej Michał de Tchorzewski "Autorytet i jego struktura aksjologiczna"

    6 1 Cytuj
  • 14 kwi 2020

    Wygląda na to, że rząd eliminuje opozycje wraz z koronawirusem.
    Wydaje się ze budowa jednopartyjnego państwa. już się nie da zatrzymać.
    Obecny suweren niszczy konkurencję bezwzględnie, stosując dostępne środki propagandowe łącznie z największym samolotem transportowym, który nie jest przeznaczony do transportu masówki.
    Dwa tygodnie temu gdyby zamówić w Chinach trzydziestowagonowy pociąg z Chin tez by dzisiaj zameldował się w Polsce a przywiózłby trzy - cztery razy więcej towaru , za pół tej ceny.
    Ale nie byłoby to wizualne, nie można by uczynić z tego sensacji na miarę lądowania na księżycu.

    Ta władza już raz zdobytej władzy nie odda. To widać po niszczeniu wszystkiego co nie jest związane z rządem. I to niszczenie wszystkich myślących inaczej przynosi skutek. Stąd sądzę, ze zmiana władzy w tym pokoleniu, raczej jest bez szans, bo zaciskanie pętli na szyi nie będących z PiS przybiera na sile. a pandemia w tym służy rządzącym, bo ją umiejętnie rozgrywają przeciw opozycji.

    Gdyby obecnie rządzący sprawowali władze w czasie stanu wojennego, komuna by rządziła do dzisiaj.

    6 2 Cytuj
  • 15 kwi 2020
    Luna napisał/a:

    Vivaldi teraz w dobie kryzysu autorytetów warto poczytać czym jest spójność w postawie autorytetu.

    Wszystko o czym mówisz można zamknąć w jednym zdaniu. Trzymałem się go od zawsze, tzn tego zdania. Myślę, że moja zasada jest słuszna a przynajmniej zawsze funkcjonowała bez zarzutu: "lider ciągnie zespół a nie pcha" ..... mi wystarczy. Środki realizacji tego zdania wybierz sama.

    1 5 Cytuj
  • Janek Sal 15 kwi 2020

    [cytat=Vivaldi]Wszystko o czym mówisz można zamknąć w jednym zdaniu. "lider ciągnie zespół a nie pcha" ...

    i ciągnie i ciągnie az urwie sobie to za co ciągnął .

    nie ten wuc nie ma tego

    6 1 Cytuj
  • 17 kwi 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    [cytat=Vivaldi]Wszystko o czym mówisz można zamknąć w jednym zdaniu. "lider ciągnie zespół a nie pcha" ...

    i ciągnie i ciągnie az urwie sobie to za co ciągnął .

    nie zrozumiałeś, no ale trudno. Polecam, działa.
    https://frame.org.pl/pchac-czy-ciagnac/

    1 6 Cytuj
  • 17 kwi 2020
    bono napisał/a:

    Harry Potter nowym ministrem finansów

    myślisz, że ten od "piniendzy ni ma i nie będzie" jednak był bardziej odpowiedni? Dałeś szanse tamtemu daj szanse temu.
    http://www.grzechy-platformy.org/finanse/

    1 5 Cytuj
  • 17 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    myślisz, że ten od "piniendzy ni ma i nie będzie" jednak był bardziej odpowiedni? Dałeś szanse tamtemu daj szanse temu.
    http://www.grzechy-platformy.org/finanse/

    No Harry Potte,r to pozytywny bohater, to porównanie jest trafione.
    Świeży, nowy umysł, brak lęku i umiejętność szarżowania.
    A tamten to jak wódz plemienia indiańskiego, dawał poczucie bezpieczeństwa,
    ale nie miał pokerowego zmysłu.

    4 1 Cytuj
  • Janek Sal 17 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    nie zrozumiałeś, no ale trudno. Polecam, działa.
    https://frame.org.pl/pchac-czy-ciagnac/

    to Ty nie zrozumiałeś - też mi przykro

    4 Cytuj
  • 17 kwi 2020

    Wydaje się, że aby przyspieszyć wybór Dudy na prezydenta, dobrze byłoby aby pozostali kandydaci zrezygnowali ze startu w wyborach.
    Wydaje się że zaraz po reelekcji Dudy na prezydenta, najważniejsza rzeczą będzie szybkie opuszczenie UE.
    Alternatywą za nie opuszczaniem UE mógłby być wybór przedstawiciela PiS lub przedstawiciela wskazanego przez Orbana z Węgier na szefa UE.

    2 1 Cytuj
  • 17 kwi 2020

    Ale Ty się meczysz sam ze sobą. A na marginesie......bez różnicy, nie muszą pozostali rezygnować.

    1 1 Cytuj
  • Janek Sal 17 kwi 2020

    A mnie sie wydaje ze po tych podchodach w< izbie lordów > czytaj sejmioe pod przywództwem również cpuna głosy zostały już policzone

    3 Cytuj
  • 17 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Ale Ty się meczysz sam ze sobą. A na marginesie......bez różnicy, nie muszą pozostali rezygnować.

    Staram się podzielać twoje myśli.
    Chce się zbliżyć do PiS .

    2 1 Cytuj
  • Anty 19 kwi 2020

    https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-duda-rozmawial-przez-telefon-z-trumpem-polska-wysyla-wojskow,nId,4447239

    Kiedyś, dawno temu, za komuny, w czasach kryzysu w Polsce rząd wysłał śpiwory, dla bezdomnych w USA, żeby pokazać wyższość gospodarki socjalistycznej, nad imperialistyczna- bo przecież w PRL nie było bezdomnych. Taki prztyczek, do Amerykanów. Urban ogłosił to na konferencji prasowej - te konferencje były transmitowane w TV, bo Urban ze swoim ciętym językiem, fajnie bronił władz (jak sam mówił, do tego był wynajęty). Szybko pojawiły sie ogłoszenia w gazetach; "zamienię m4 w Warszawie na śpiwór w Nowym Jorku" . Historia zatacza koło.

    Wiem, wiem powiecie, że to PR naszego Państwa - niestety - my sami mamy problem z tym wirusem, a lecimy pomagać innym nie uporawszy się z problemem u siebie.

    Serdeczności

    T. M. z Krzyszkowic.

    5 35 Cytuj
  • 19 kwi 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-duda-rozmawial-przez-telefon-z-trumpem-polska-wysyla-wojskow,nId,4447239

    Kiedyś, dawno temu, za komuny, w czasach kryzysu w Polsce rząd wysłał śpiwory, dla bezdomnych w USA, żeby pokazać wyższość gospodarki socjalistycznej, nad imperialistyczna- bo przecież w PRL nie było bezdomnych. Taki prztyczek, do Amerykanów. Urban ogłosił to na konferencji prasowej - te konferencje były transmitowane w TV, bo Urban ze swoim ciętym językiem, fajnie bronił władz (jak sam mówił, do tego był wynajęty). Szybko pojawiły sie ogłoszenia w gazetach; "zamienię m4 w Warszawie na śpiwór w Nowym Jorku" . Historia zatacza koło.

    Wiem, wiem powiecie, że to PR naszego Państwa - niestety - my sami mamy problem z tym wirusem, a lecimy pomagać innym nie uporawszy się z problemem u siebie.

    Serdeczności

    T. M. z Krzyszkowic.

    Różnica jednak jest, między Urbanem i rządem który reprezentował,
    a ówczesnym społeczeństwem,
    a rządzącymi dzisiaj i współczesnym społeczeństwem.
    Tamto społeczeństwo tamtemu rządowi nie ufało, wiedziało ze rząd z nich robi wała.
    Obecne społeczeństwo nie ma takiego wyczulenia w odbiorze propagandy i przyjmuje wszystko jako pewnik.
    Tamten rząd mógł o wiele mniej, bo był wyśmiewany w kabaretach, klubach studenckich w Piwnicy pod. Baranami.
    Tamten rząd nie zadzierał z artystami, ludźmi kultury (Wajda). Nie miał za koalicjanta, (przynajmniej oficjalnego, bo 30% współpracowało) -kleru.
    Ten rząd ma strategię inną. Jego koalicjantem strategicznym jest kler, emeryci i renciści oraz rodziny są traktowani wybiórczo. Zaś artysta nie może mieć innego zdania niż przekaz rządowy.
    Kabarety zostały wyrzucone z tv, a zastąpione disco polo. To disco polo trafia pod strzechy a z nim dobra wiadomość o pomocy dla USA, i o dobrobycie w kraju.

    Ważne jest by społeczeństwo miało przekonanie o wyjątkowości swojego kraju i z tym czuło się dobrze. A ten przekaz temu rządowi wychodzi znakomicie.
    I chyba o to chodzi.

    4 Cytuj
  • 19 kwi 2020
    bono napisał/a:

    Staram się podzielać twoje myśli.
    Chce się zbliżyć do PiS .

    A ja cie prosiłem tyle razy żebyś nie pomagał, bo wtedy nie przeszkadzasz :-)

    bono napisał/a:

    Kabarety zostały wyrzucone z tv, a zastąpione disco polo. To disco polo trafia pod strzechy a z nim dobra wiadomość o pomocy dla USA, i o dobrobycie w kraju.

    Only for you :-)
    https://www.youtube.com/watch?v=1BT3HAIqVPk

    3 Cytuj
  • 19 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    A ja

    Only for you :-)
    https://www.youtube.com/watch?v=1BT3HAIqVPk

    Gdy powstał Polsat, zaczynał od ćwiczeń na antenie i od disco polo. Bo to robili bezkosztowo, wtedy była to tv dla wieśniaków.
    TVP jeszcze po komunie miała misje kształcenia kulturalnego społeczeństwa,
    które było proste aż do bólu.
    Stad ukłon władz komuny w stronę ludzi kultury, bo sama ta władza potrzebowała takiej odnowy.
    Dzisiejsza władza. gardzi kulturą wspolczesną (poza disco polo), natomiast
    podpiera się kulturą z lat komuny, (klepanie w kółko powtórki z rozrywki z lat komuny), filmy z komuny i filmy zrealizowane na zlecenie obecnie rządzących.
    Ludzie to kupują, stojąc w miejscu z rozwojem intelektualnym. Czyli amerykanizujemy się, i chyba tak ma być wychowane współczesne społeczeństwo . Stąd duma ludzi z lat komuny, ze ich inteligencja i wrażliwość musiała być wyjątkowa. Ci którzy jej nie mieli , krzyczeli do do Gierka- pomożemy i naród z partią , w nagrodę dostawali parówki do sklepu górniczego i wczasy w Wiśle.

    6 Cytuj
  • 21 kwi 2020
    bono napisał/a:

    Gdy powstał Polsat, zaczynał od ćwiczeń na antenie i od disco polo. Bo to robili bezkosztowo, wtedy była to tv dla wieśniaków.
    TVP jeszcze po komunie miała misje kształcenia kulturalnego społeczeństwa,
    które było proste aż do bólu.
    Stad ukłon władz komuny w stronę ludzi kultury, bo sama ta władza potrzebowała takiej odnowy.
    Dzisiejsza władza. gardzi kulturą wspolczesną (poza disco polo), natomiast
    podpiera się kulturą z lat komuny, (klepanie w kółko powtórki z rozrywki z lat komuny), filmy z komuny i filmy zrealizowane na zlecenie obecnie rządzących.
    Ludzie to kupują, stojąc w miejscu z rozwojem intelektualnym. Czyli amerykanizujemy się, i chyba tak ma być wychowane współczesne społeczeństwo . Stąd duma ludzi z lat komuny, ze ich inteligencja i wrażliwość musiała być wyjątkowa. Ci którzy jej nie mieli , krzyczeli do do Gierka- pomożemy i naród z partią , w nagrodę dostawali parówki do sklepu górniczego i wczasy w Wiśle.

    to teraz napisz coś swojego ..... :-)
    poza tym nie zgadzam się z tym. Dlaczego oceniasz wrażliwość ludzi do muzyki na podstawie własnych fanaberii i wyborów muzycznych. To, że mam kwit ze szkoły muzycznej, bywałem w filharmoniach, grywałem ciężki metal i piłem jabcoka na Metalmanii nie świadczy o tym, że nie mogę postukać palcem w kierownicę ze Sławomirem czy innym Zenkiem. Nikt ciebie nie potrzebuje do szufladkowania wymuszonego samopoczucia aby tak jak ty pozorować miłość do innego gatunku muzyki ....bo tak wypada a akurat z pozoranctwa jesteś znany.
    W jakim celu grasz na odczuciach i wmawiasz niedorozwój intelektualny z podstawami w gatunkach muzyki?

    bono napisał/a:

    Stąd duma ludzi z lat komuny, ze ich inteligencja i wrażliwość musiała być wyjątkowa. Ci którzy jej nie mieli , krzyczeli do do Gierka- pomożemy i naród z partią , w nagrodę dostawali parówki do sklepu górniczego i wczasy w Wiśle.

    A obecni jeżdżą do Hurgady i tam po wódce wyłazi z tych yntelygentnych cała "miłość, miłość w Zakopanym" a zwracam uwagę, że nie tak dawno (na życzenie mogę znaleźć) opisywałeś jak świetnie bawiłeś się przy lokalnym folku chorwackim a to nic innego jak lokalne CROdisco ale, że nie rozumiałeś ani słowa to pewnie poczułeś się półeczkę intelektualną wyżej czy tak?

    4 Cytuj
  • 21 kwi 2020

    Lepiej już nie pisz, wstydu oszczędź.
    Nie chce pisać gdzie umiejscawiam twoja inteligencje .

    Folk bałkański to muzyka z filmu Underground Kusturicy z muzyka Bregovica i podobne np z filmu Spotkałem nawet szczęśliwych Cyganów.
    Ale dla ciebie to wystarczy Skalinada i podobne zawodzenia z Makarskiej,
    w Hurghadzie możesz wyć miłość w Zakopanem i podobne ,przy rozgrywajacej dupe klątwie faraona , to w sam raz dla ciebie.

    4 1 Cytuj
  • 21 kwi 2020

    no i wyszła yntelygencja z wyższego poziomu zamiłowania sztuką muzyczną :-)))
    chyba wezmę kilka lekcji u ciebie co wypada słuchać, co można słuchać i w jakich kręgach :-)))
    https://www.youtube.com/watch?v=9rdOPjo5QLA

    3 Cytuj

Odpowiedz