Forum » Społeczeństwo

Kocham PiS

  • 2 kwi 2020
    bono napisał/a:

    Zaczęły się zwolnienia, niedoczekawszy się pomocy, firmy zaczęły zgłaszać zwolnienia.
    W Szwecji i Niemczech pomoc nadeszła natychmiast. U nas zapowiadana jest od kwietnia, ale jej wciąż nie ma.

    A w sumie nie wiem na co liczyłem w twoim przypadku, bo wpis typowy dla ciebie. Ciekawi mnie jak podejdziesz do np Słowacji którą dawałeś wielokrotnie za przykład tej mekki EURo. A w podróżach po Chorwacji wręcz piałeś z zachwytu. Jak ma się to do wysokości siły pomocy w mld EURo ? Potrafisz złapać taką statystykę?

    https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/tarcza-antykryzysowa-kwota-ile-wydaja-usa-niemcy-i-inne-kraje-na-walke-z/6s2338w

    1 5 Cytuj
  • 2 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    niepotrzebnie cytujesz swojego wieszcza Tusku ale cieszę się, że pamiętasz te nieodległe czasy tankowania na zielonej wyspie bez mała za 7 zł/litr :-)

    Vivaldi napisał/a:

    z tymi zwolnieniami mnie podpytywałeś 2x. Widze, że sam zacząłeś szczujnie tutaj. Ty ale weź napisz do twoich kolegów w Senacie i zapytaj czy długo się będą p.....ić w tańcu?

    Może potrzebnie, żeby pokazać że twoja ekipa goni jego rekord.

    Nie wiem o jakiej szczujni mówisz- rozwiń temat.
    Co do senatu, dzwoniłem do nich i zapewnili mnie że już przegłosowali.

    4 1 Cytuj
  • Janek Sal 4 kwi 2020

    Jak ich nie kochać - ta bieda Gówin wczoraj w kropce nad i tak straszył że nie dla wyborów 10 maja że teraz myslą tylko o obywatelach ., o zdrowiu - ze wyjdzie z koalicji ,,,,,,,a dzis juz wiadomo POPIERA PLAN PISU O GŁOSOWANIU TELE>>>>>graficznym,patycznym,listownym ..... plan KORYTO się powiódł

    4 1 Cytuj
  • 4 kwi 2020

    Takie głosowanie sprzyja przekrętom.
    Ale załóżmy że głosowanie będzie uczciwe,
    zakładałem, że takie głosowanie zbojkotuję,
    ale mogę zmienić zdanie i powiedzieć sprawdzam.
    A za mną wszyscy Polacy, którzy normalnie w czasie wyborów są na weekendach, albo tacy którzy nie mają ochoty pokazywać się publicznie.
    I naraz gdy dostaną do ręki papier, przemyślą że można gdzieś krzyżyk jednak postawić,
    podejdą do skrzynki, nawet w nocy aby się nie dać złapać że głosują i......
    może być rekordowa frekwencja i Kaczyński się przejedzie, na tym głosowaniu.
    Polacy robią na przekór, więc może być niespodzianka.

    4 2 Cytuj
  • Janek Sal 4 kwi 2020
    bono napisał/a:

    Takie głosowanie sprzyja przekrętom.
    Ale załóżmy że głosowanie będzie uczciwe,
    zakładałem, że takie głosowanie zbojkotuję,
    ale mogę zmienić zdanie i powiedzieć sprawdzam.
    A za mną wszyscy Polacy, którzy normalnie w czasie wyborów są na weekendach, albo tacy którzy nie mają ochoty pokazywać się publicznie.
    I naraz gdy dostaną do ręki papier, przemyślą że można gdzieś krzyżyk jednak postawić,
    podejdą do skrzynki, nawet w nocy aby się nie dać złapać że głosują i......
    może być rekordowa frekwencja i Kaczyński się przejedzie, na tym głosowaniu.
    Polacy robią na przekór, więc może być niespodzianka.

    OBY.tez bym tak chciał - tylko wiceminister ten od uzbrojenia jest naczelnikiem poczty , komisle wyborcze nie działają . liczydła sa w jednych rekach . scenariusz putinowski sie nasuwa

    4 1 Cytuj
  • 4 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    A w sumie nie wiem na co liczyłem w twoim przypadku, bo wpis typowy dla ciebie. Ciekawi mnie jak podejdziesz do np Słowacji którą dawałeś wielokrotnie za przykład tej mekki EURo. A w podróżach po Chorwacji wręcz piałeś z zachwytu. Jak ma się to do wysokości siły pomocy w mld EURo ? Potrafisz złapać taką statystykę?

    https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/tarcza-antykryzysowa-kwota-ile-wydaja-usa-niemcy-i-inne-kraje-na-walke-z/6s2338w

    Wpadłeś kolego w pułapkę, która sam na siebie zastawileś.

    1 1 Cytuj
  • 4 kwi 2020

    Słowacja przeznaczyła na ten tok 40 mld zł, a jest prawie 10 razy mniejsza od nas , to tak jakby dała 400 mld zł. My dajemy tylko 200 mld.
    Zgłupiałeś co? Nie doczytałeś całości artykułu, te 1 mld euro przeznaczyli miesięcznie. Głupio ci?

    3 2 Cytuj
  • 8 kwi 2020

    Wydaje się, ze pandemia sprzyja rządzącym. Ludzie właściwie się godzą na , udawaną demokrację. Moja mama mówi, że przetrwaliśmy komunę, stan wojenny, Jaruzela przetrwamy i Pis i pandemie i Kaczora.
    Dla nich (moich rodziców) powrót jedynowładztwa, to powrót do czasów młodości a ją wspomina się zawsze przyjemnie, niezależnie od reżimów.

    1 2 Cytuj
  • 8 kwi 2020

    Już wywaliliście sobie flaki na lewą stronę między sobą? I jak ? Szczęśliwi?

    bono napisał/a:

    Takie głosowanie sprzyja przekrętom.

    bono napisał/a:

    Wydaje się, ze pandemia sprzyja rządzącym. Ludzie właściwie się godzą na , udawaną demokrację.

    Rozumiem, że podobne głosowania przeprowadzone w Niemczech, Szwajcarii i są równie niedemokratyczne?
    Poparcie też jest u nas niedemokratyczne?
    Wróćmy na początek kiedy co drugi dzień tłumaczyłem jak grochem o ścianę do Was, że demokracja to nie anarchia. Demokracja to głos większości, mandat zaufania ogółu a nie waszej mniejszości mówiącej o demokracji.
    Demokracja to właśnie KON-STY-TU-CJA ale nie na koszulkach ale w realu :-)

    https://www.o2.pl/artykul/ktore-kraje-wprowadzily-stan-wyjatkowy-jak-radza-sobie-z-koronawirusem-6496184476674177a

    Bono chciałby aby wybory się nie odbyły z wiadomych względów. Użyje każdego gównianego argumentu. A jak by się darł gdyby mu prewencyjnie wprowadzili kontrole korespondencji i cenzure a tak m.in. działa stan wyjątkowy. Wtedy gdyby już wybory były przesunięte na podstawie stanu wyjątkowego to zacząłby się drzeć, że go znów obdarli i znów z tej demokracji.
    Wy nie zrobiliście sobie z konstytucji tylko napisu na koszulkach? Mam wrażenie, że rozumowanie to macie wybiórcze tzn wyborczo-wybiórcze.

    2 5 Cytuj
  • 8 kwi 2020

    Gdzie wybierano korespondencyjnie głowę państwa?

    4 2 Cytuj
  • 8 kwi 2020

    Niejaka Pawlowicz, profesor nr 1 PiS, 7 lat temu, udowodniła w sejmie, ze takie wybory są niedopuszczalne.
    Punk widzenia zależy od miejsca siedzenia?

    5 2 Cytuj
  • 9 kwi 2020
    bono napisał/a:

    Gdzie wybierano korespondencyjnie głowę państwa?

    chcesz udowodnić demokratyczny cel czy nie demokratyczny (wg was) sposób głosowania? Ty popatrz to wtedy było uczciwie a dzisiaj to byłoby nie uczciwe? :-)))
    Pajacowanie na maxa.
    https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25828333,spor-o-glosowanie-korespondencyjne-beata-mazurek-bije-w-po.html

    1 6 Cytuj
  • 9 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    chcesz udowodnić demokratyczny cel czy nie demokratyczny (wg was) sposób głosowania? Ty popatrz to wtedy było uczciwie a dzisiaj to byłoby nie uczciwe? :-)))
    Pajacowanie na maxa.
    https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25828333,spor-o-glosowanie-korespondencyjne-beata-mazurek-bije-w-po.html

    Ty jesteś godny Urbana tego z uszami, bo masz identyczną retorykę, jak zresztą cały PiS, jak ten gość w stanie wojennym, gdy był rzecznikiem rządu.

    Podajesz przykład, który został storpedowany przez ówczesną opozycję, która słowami prof Pawłowicz udowodniła że ten sposób jest niedemokratyczny.

    A może byś podał przykład wyborów prezydenta państwa, w świecie przez pocztę?
    Ty zestawiasz głosowanie inne też ważne niemniej nie na głowę państwa.
    To może w przyszłości odejść w ogóle od demokracji bezpośredniej na rzecz demokracji pośredniej we wszystkich sprawach.
    Referendum przez pocztę, parlament, senat też, burmistrz też itd.

    Ależ wy macie łby do bałamucenia ludzi. Drukarnia szmalu pracuje na obrotach, drukuje nowiutkie pieniądze na pomoc (co prawda konieczną), ale w słowach rządowych dodrukowanie pieniądza zostało przedstawione jako cudotwórstwo Glapińskiego.
    Wziął paczkę 5 000 zł i rozmnożył.
    Nazywacie to skupem obligacji od banków, a w zamian za te obligacje banki dostają
    transport pieniądza z drukarni.
    Tymi obligacjami można sobie będzie podetrzeć tyłki, bo nie mają pokrycia.
    Po prostu rząd w zadłużeniu przekroczył próg zadłużenia przewidziany przez konstytucję,
    i ukrył to w niby nie zadłużaniu.
    A Glapiński z uśmiechem Sorosa, robi za iluzjonistę.

    8 2 Cytuj
  • Janek Sal 9 kwi 2020

    ale sie q- wa slinicie jeden super katol i wielki tydzien a cytuje co flaki juz na lewą strone sobie wywaliscie i co między soba >

    koncz waśc wstydu oszczędz - sobie

    bono dobrze zacytował mgr czy prof ale chyba tylko mgr Pawłowicz co dla niej i nie tylko największym złem i możliwością oszustw bedzie głosowanie korespondencyjne , guru jego niskosc kaczor to samo dwa lata temu a dzis to jest samo dobro,. Przełożone matury , przełożone egzaminy ośmioklasistów , nawet do koscioła we sświęta można tylko w 5 osób , ale do urn <symbolicznych > jazda .

    Daj facet spokój nie wypruwaj flaków sobie bo jak zdązyłem przeczytać sporo twoich postów i ri-postów to czasem są bardzo zenujące . - czasem dosyć merytoryczne .
    zdrowia i wesołego alleluja

    5 1 Cytuj
  • 10 kwi 2020

    Wydawało się że PiS, to tacy twardziele którzy mają pomysł i sposób i moc na sprowadzenie ze Smoleńska samolotu.
    Ale zawiedli.

    3 3 Cytuj
  • 10 kwi 2020
    bono napisał/a:

    Wydawało się że PiS, to tacy twardziele którzy mają pomysł i sposób i moc na sprowadzenie ze Smoleńska samolotu.
    Ale zawiedli.

    a pokaż mi wpis w którym twierdziłeś, że to tacy twardziele ale nie czyjś tylko swój wtedy będziesz miał prawo mówić, że cie zawiedli w przeciwnym wypadku to tylko fake

    2 6 Cytuj
  • 10 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    a pokaż mi wpis w którym twierdziłeś, że to tacy twardziele ale nie czyjś tylko swój wtedy będziesz miał prawo mówić, że cie zawiedli w przeciwnym wypadku to tylko fake

    Zawiedli mnie tym, że z poprzedników robili miękczaków, którzy nie potrafią sprowadzić wraku.
    W domyśle, że jak oni przyjdą, to potrafią sprowadzić wrak. I tu - mnie, zawiedli.
    Ciebie nie, to normalne twoja miłość jest ślepa.

    10 2 Cytuj
  • 10 kwi 2020

    Akurat ciebie nie pierwszy raz zawiedli i nie ostatni :-)))

    2 7 Cytuj
  • 11 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Akurat ciebie nie pierwszy raz zawiedli i nie ostatni :-)))

    W tym przynajmniej się zgadzamy.
    A takich jak ja, którzy nie przystąpili do wspólnoty religii smoleńskiej , jest większość.

    6 1 Cytuj
  • 12 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Akurat ciebie nie pierwszy raz zawiedli i nie ostatni :-)))

    bono napisał/a:

    W tym przynajmniej się zgadzamy.
    A takich jak ja, którzy nie przystąpili do wspólnoty religii smoleńskiej , jest większość.

    Nie lubisz gdy się z tobą zgadzam!
    O czym tu pisać , gdy jest zgoda?
    Ani nie ma się z kim posprzeczać, robi się nudno i nieznośnie. No załóżmy, ze wszyscy robią wszystko za prezesem.
    Ja pierdzielę , nie ma małżeństw, zdrad nie ma restauracji- bo dla kogo?
    Wszędzie jest kot i mieszkanie w kamienicy. Solid stoi pod domem i kierowca w Fabii, jedynym zajęciem jest myślenie i przygotowywanie riposty na sąsiada. Biegać nie wolno ani zwiedzać np. Peru. Jedyna turystyka to pielgrzymka smoleńska i zwiedzanie Wawelu.
    Języki są niepotrzebne bo zakładamy ze świat ma mówić w naszym języku .
    Co pozostaje, bywanie w Toruniu i na mszy w kościele, i kombinowanie w wigwamie, co by tu jeszcze zmienić panowie, co by tu jeszcze?
    Wyciągamy zatem ludzi na wybory, niech rusza dupska do listonosza i zaniosą kopertę do skrzynki.
    I teraz mam na nich pomysł, bo koperty są u mnie, Brudziński z Kaminskim mnie nie zawiodą i wygra mój faworyt w pierwszej rundzie. Miał wygrać w drugiej, ale w pandemii muszę zapewnić ludziom bezpieczeństwo i drugi raz nie będę ich narażał na wirusa.

    4 2 Cytuj
  • 12 kwi 2020

    Polecam ciekawy tekst:

    "Wiarygodność i notowania takich liderów mogą znacząco spaść"

    "Wielu ludzi, dotychczas biernych politycznie, ma dzisiaj czas i przygląda się światu. Wiarygodność liderów może znacząco spaść - mówił w TVN24 psycholog Jacek Santorski. Komentował zgromadzenie polityków PiS podczas obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz wizytę prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu, zamkniętym w tym czasie dla innych obywateli.

    W czasie zakazu zgromadzeń przedstawiciele rządu 10 kwietnia pojawili się na uroczystościach rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zgromadzenie to nazwano "realizowaniem obowiązków służbowych". Dzień później Polacy, którzy sami nie w każdym przypadku mogą odwiedzić bliskich na cmentarzach, zobaczyli w mediach zdjęcia prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, który na warszawskie Powązki wjechał limuzyną.

    Takie zachowania mogą "boleć i wkurzać"
    Odnosząc się do tych wydarzeń, psycholog Jacek Santorski tłumaczył we "Wstajesz i weekend" w TVN24, że w psychologii biznesu coraz większą wagę odgrywa tak zwane autentyczne przywództwo. - Żeby pozwolić sobie być sobą w roli lidera, trzeba być kimś. "Być kimś" to między innymi oznacza, żeby być spójnym. Ludzie podświadomie rozliczają z tego, czy ich władza jest zadekretowana, czy wynika z ich charakteru - tłumaczył. Dodał przy tym, że "brak spójności jest dostrzegany przez wszystkich". (...)"

    https://tvn24.pl/polska/psycholog-jacek-santorski-o-zgromadzeniu-politykow-pis-i-wejsciu-jaroslawa-kaczynskiego-na-cmentarz-mimo-zakazu-4552887

    2 Cytuj
  • 12 kwi 2020
    Luna napisał/a:

    Żeby pozwolić sobie być sobą w roli lidera, trzeba być kimś. "Być kimś" to między innymi oznacza, żeby być spójnym.

    takie korpopierdoloty pana psychologa z TVNu :-))) przerabiałem to, ja się już nie łapie na te teksty a jeśli to cytujesz to widocznie ci odpowiada.

    1 9 Cytuj
  • 12 kwi 2020

    Typowy wyborca platformy ? Prawdziwy facet :) A może to była ona ? Ono ?
    https://youtu.be/7RgOlrt5zQY

    Policja ma stalowe nerwy.

    2 5 Cytuj
  • 13 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    takie korpopierdoloty pana psychologa z TVNu :-))) przerabiałem to, ja się już nie łapie na te teksty a jeśli to cytujesz to widocznie ci odpowiada.

    Jak nie jest pisiorem to normalne że nie ogląda TVP info i wiadomości i nie słucha psychologów z KUL i innych prowincjonalnych uczelni.

    Przecież podział jest wyraźny.
    Ty nie słuchasz autorytetow opozycji, ona autorytetow rządowych.

    4 Cytuj

Odpowiedz