Forum » Społeczeństwo

Kocham PiS

  • jeden język a dwoje uszu 3 sty 2016

    Prawda jest taka że jak chce się duże gówno posprzątać to trzeba liczyć się z tym ze się też troszkę ośmierdnie.

    Realia są takie, że wielka polityka jest jaka jest. Przynajmniej w Polsce, ale za granicą pewnie podobnie. Jak by ktoś chciał być idealnie uczciwy i mówić dokładnie to co myśli to pewnie by się na listach wyborczych nie znalazł - a jeżeli już, to i tak nikt by go nie wybrał.

    Rewolucje (pytanie do historyka) to chyba nigdy na dłuższa metę nie wychodziły ludziom na dobre, a przynajmniej nigdy ich ideały nie zgadzały się z rzeczywistością. Chcąc coś zmieniać ku lepszemu najlepiej zmieniać małymi kroczkami. Mocne postanowienie poprawy to nie jest to które mówi że nie będę już nic robił złego, tylko to które jest konkretne drobne i łatwo weryfikowalne. Jeżeli chcemy aby politycy nie kłamali to na początek trzeba aby przez wybory każdy z nas eliminował najpierw tych konkretnych ludzi, którzy nam w sposób oczywisty kłamią wielokrotnie i bezwstydnie prosto w oczy w sprawach bardzo ważnych. Jak tych wyeliminujemy to będziemy myśleć co dalej.

    1 3 Cytuj
  • 3 sty 2016
    bono napisał/a:

    Piszesz tak, jakby jedynym sposobem zapłodnienia kobiety, był gwałt. Znam chrześcijański sposób na demografie, wydaje mi się być bardziej cywilizowany, ale może ja jestem kretynskim katolikiem, i w małżeństwie widzę cywilizowany sposób rozwoju ludzkosci

    Kompletnie nie rozumie co chciales przez to powiedziec....

    2 4 Cytuj
  • 3 sty 2016
    albert7575 napisał/a:

    Kompletnie nie rozumie co chciales przez to powiedziec....

    Widzisz bo sprawa wygląda tak że taki forumowicz jak Bono nie rozumie kompletnie albo do niego nie dociera że w telewizji jest całkowity syf który trzeba posprzątać. Są tam pozatrudniani na etatach dziennikarzy ludzie którzy już dawno nimi nie są. Choćby ten jegomość:
    https://www.youtube.com/results?search_query=lis+kod

    1 3 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 3 sty 2016
    Walker84 napisał/a:

    Widzisz bo sprawa wygląda tak że taki forumowicz jak Bono nie rozumie kompletnie albo do niego nie dociera że w telewizji jest całkowity syf który trzeba posprzątać.

    Mojemu koledze pracującemu jako magazynier w pewnej firmie zdarzyło się już, że jak przyszedł do klient z działu technicznego pewnej znanej telewizji, to nie widział czy ma mówić proszę Pana, czy proszę Pani.

    1 4 Cytuj
  • 3 sty 2016
    Walker84 napisał/a:

    Widzisz bo sprawa wygląda tak że taki forumowicz jak Bono nie rozumie kompletnie albo do niego nie dociera że w telewizji jest całkowity syf który trzeba posprzątać. Są tam pozatrudniani na etatach dziennikarzy ludzie którzy już dawno nimi nie są. Choćby ten jegomość:
    https://www.youtube.com/results?search_query=lis+kod

    Zwolnią i wsadzą swoich i koło się zamyka. Ale tobie ciężko w to uwierzyć

    3 2 Cytuj
  • 3 sty 2016
    Walker84 napisał/a:

    forumowicz jak Bono nie rozumie kompletnie albo do niego nie dociera że w telewizji jest całkowity syf który trzeba posprzątać.

    Forumowicz Bono, to tępa pała i nijak nie może zrozumieć tego sprzątani, tej naprawy.

    Dotarło już do niego, że część dziennikarzy nie służyła PiS a sympatyzowała z poprzednim z rządem.
    Należy takie praktyki zmienić, ale nie na zamianie na nowych swoich, ale na poszukaniu dziennikarzy nie identyfikujących się z żadną partią.
    Zgoda Olejnik jest stroną dyskusji, Lis też- notabene więcej mówią aniżeli zaproszeni goście.
    Ale ta tępa pała Bona nie może znaleźć w Kurskim, dziennikarza bezstronnego, w Pospieszalskim również i wielu dziennikarzach z pochodów z pod pałacu prezydenckiego nie można nazwać bezstronnymi.
    A może oni wiedzą, że tylko PiS ma monopol na mądrość? ja tego nie wiem, chciałbym zawsze usłyszeć dwie strony, ale za Asnykiem "tak mało mi trzeba
    a jednak widzę że żądam za wiele..." i tu krzyk, tępej pały.

    3 2 Cytuj
  • 3 sty 2016
    Bartol26 napisał/a:

    Walker każdy polityk jak się na niego żłe mówi to by wsadził do pierdla na długie lata,bo oni myślą że my jesteśmy dla nich a nie odwrotnie,
    A co powiesz o ułaskawieniu Kamieńskiego a teraz ekipy Madryckiej? Dalej uważasz jak pis że nic się nie stał?
    Wiesz dlaczego temat smoleńska jest wałkowany i Jarek nie popuści tego bo to on wciągną Lech w polityke i ma wyrzutu. Dalej mam ci opowiedzieć ''ciekawostki'' o Jarku? Ale zaraz napiszesz że wiem to z TVN....

    ciekawe czemu tyle samo szumu robiłes jak kwaśniewski na 3 dni przed koncem swojej kadencji ułaskawił swojego kolesia zamieszanego w afere starachowickaj,gdzie zgineło wielu funkcjonariuszy,a głownym powodem strzelaniny bylo powiadomienie przestepców przez sobotke ze maja byc aresztowani,16 listpada sąd wymierzył wyrok 3,5 roku pozbawienia wolności dla Zbiegniewa Sobotki a 28 listopada Kwaśniewski go ułaskawil,co ciekawe o ułąskawienie starali sie tez dwaj mezczyzni ( na podstawie ich losów powstał film Dług) niestety Kwaśniewski ich zlekcewazył,dopiero Lech Kaczyński dał im prawo łaski

    jak dla mnie Kamiński nie powinien dostać prawa łaski ale tylko dlatego że nie powinien dostać zadnego wyroku...
    a co do afery madryckiej to nie bardzo rozumie o czym piszesz,bo aferzysci z afery madryckiej byli tylko małymi złodziejaszkami w porównianiu z ówczesnym ministrem Radosławem Sikorskim który w ciągu roku "okrążył trzy razy ziemie samochodem",Hofmana i kolegów spotkała kara,zostali usunieci z PISu,a jaka kara spotkała Sikorskiego?

    chciałbym jeszcze abyś napisał co to PIS zrobił z mediami 10 lat temu w ciagu nocy,piszesz o tym w jednym z postów

    3 3 Cytuj
  • 3 sty 2016
    bono napisał/a:

    Forumowicz Bono, to tępa pała i nijak nie może zrozumieć tego sprzątani, tej naprawy.

    Dotarło już do niego, że część dziennikarzy nie służyła PiS a sympatyzowała z poprzednim z rządem.
    Należy takie praktyki zmienić, ale nie na zamianie na nowych swoich, ale na poszukaniu dziennikarzy nie identyfikujących się z żadną partią.
    Zgoda Olejnik jest stroną dyskusji, Lis też- notabene więcej mówią aniżeli zaproszeni goście.
    Ale ta tępa pała Bona nie może znaleźć w Kurskim, dziennikarza bezstronnego, w Pospieszalskim również i wielu dziennikarzach z pochodów z pod pałacu prezydenckiego nie można nazwać bezstronnymi.
    A może oni wiedzą, że tylko PiS ma monopol na mądrość? ja tego nie wiem, chciałbym zawsze usłyszeć dwie strony, ale za Asnykiem "tak mało mi trzeba
    a jednak widzę że żądam za wiele..." i tu krzyk, tępej pały.

    akurat co do Pospieszalskiego to był on w TV już od poczatku lat 90tych,prowadził i redagował "Swojskie Klimaty",pamietam też że kiedys gdzieś było "warto rozmawiać" ale na jakim kanale ? kiedy i gdzie? nie pamietam ,nie ogladałema o reszcie których wymieniłeś jakoś nie słyszałem aby mieli byc dziennikarzami mediów publicznych....tak wiec cytat kompletnie nie ilustruje "twojej" sytuacji

    3 2 Cytuj
  • 3 sty 2016
    albert7575 napisał/a:

    ciekawe czemu tyle samo szumu robiłes jak kwaśniewski na 3 dni przed koncem swojej kadencji ułaskawił swojego kolesia zamieszanego w afere starachowickaj,

    Widzę nieodpartą chęć równania w dół. To nie jest naprawa, tylko rewanżyzm.

    albert7575 napisał/a:

    akurat co do Pospieszalskiego to był on w TV już od poczatku lat 90tych,prowadził i redagował "Swojskie Klimaty",pamietam też że kiedys gdzieś było "warto rozmawiać" ale na jakim kanale ? kiedy i gdzie? nie pamietam ,nie ogladałema o reszcie których wymieniłeś jakoś nie słyszałem aby mieli byc dziennikarzami mediów publicznych....tak wiec cytat kompletnie nie ilustruje "twojej" sytuacji

    To jest przykład pozytywny, tzn. że można być dziennikarzem antyrządowym i mieć posadę w publicznej TV.
    Tutaj rozumiem Twoje zdziwienie. Nie zakładasz aby Olejnik czy Lis mogli mieć taka pozycję w Pisowskiej TV jak W PO- wskiej Pospieszalski?
    Na tym polega różnica między wyznawcami PiS i wyznawcami opozycji do PiS.

    3 4 Cytuj
  • 3 sty 2016

    czy ty nie rozumiesz pajacu ze wtedy jeszcze nie byo ani PISu ani PO gdy Pospieszalski był juz w TV,czy tobie wszystko trzeba rozkladac na czynniki pierwsze abys zrozumial?
    Olejnik juz od dawna nie ma w publicznej TV a Lis juz był w TV gdy był rzą PISu

    ja nikogo nie równam,jesli któs równa w dól to jest to autor postu który komentowałem,tego nie zrozumiałeś?

    jedyne o co moge miec do siebie za złe to wdawanie sie w dyskusje z tobą ,

    1 3 Cytuj
  • 3 sty 2016
    albert7575 napisał/a:

    czy ty nie rozumiesz pajacu,

    Pajac kretyna znakomicie zrozumiał.

    4 1 Cytuj
  • 3 sty 2016
    bono napisał/a:

    Pajac kretyna znakomicie zrozumiał.

    Cieszę się, że pojętny jesteś, bono.

    2 2 Cytuj
  • 4 sty 2016
    pan Kracy napisał/a:

    Cieszę się, że pojętny jesteś, bono.

    Cieszę się, ze kolejna persona identyfikuje się z użytym określeniem.

    4 3 Cytuj
  • 4 sty 2016
    albert7575 napisał/a:

    ciekawe czemu tyle samo szumu robiłes jak kwaśniewski na 3 dni przed koncem swojej kadencji ułaskawił swojego kolesia zamieszanego w afere starachowickaj,gdzie zgineło wielu funkcjonariuszy,a głownym powodem strzelaniny bylo powiadomienie przestepców przez sobotke ze maja byc aresztowani,16 listpada sąd wymierzył wyrok 3,5 roku pozbawienia wolności dla Zbiegniewa Sobotki a 28 listopada Kwaśniewski go ułaskawil,co ciekawe o ułąskawienie starali sie tez dwaj mezczyzni ( na podstawie ich losów powstał film Dług) niestety Kwaśniewski ich zlekcewazył,dopiero Lech Kaczyński dał im prawo łaski

    jak dla mnie Kamiński nie powinien dostać prawa łaski ale tylko dlatego że nie powinien dostać zadnego wyroku...
    a co do afery madryckiej to nie bardzo rozumie o czym piszesz,bo aferzysci z afery madryckiej byli tylko małymi złodziejaszkami w porównianiu z ówczesnym ministrem Radosławem Sikorskim który w ciągu roku "okrążył trzy razy ziemie samochodem",Hofmana i kolegów spotkała kara,zostali usunieci z PISu,a jaka kara spotkała Sikorskiego?

    chciałbym jeszcze abyś napisał co to PIS zrobił z mediami 10 lat temu w ciagu nocy,piszesz o tym w jednym z postów

    Ja pisze o pis a nie o Kwaśniewskim jak byś nie zauważył ale zmiana tematu musi być.... brawo

    2 4 Cytuj
  • Andrzej 4 sty 2016
    albert7575 napisał/a:

    czy ty nie rozumiesz pajacu(...)
    jedyne o co moge miec do siebie za złe to wdawanie sie w dyskusje z tobą ,

    Idź, wyjedź na jakieś wakacje (a przynajmniej odpuść sobie forum, jak dyskutować nie potrafisz), a nie obrażaj innych.

    2 4 Cytuj
  • 5 sty 2016

    Lubię czasem obejrzeć: Max Kolonko Mówi Jak Jest, np.

    https://www.youtube.com/watch?v=NqvwHQnCG18

    3 1 Cytuj
  • 5 sty 2016

    he Max Kolonko jak mówi o pisie w samych plusach to jest super a jak Lis mówi jak jest to już żłe.... he he masakra jaki ten pis jest... znaczy się jego ciemni wyborcy...

    1 6 Cytuj
  • 5 sty 2016

    Niema w tym nic dziwnego, że nowa władza ustawia swoich ludzi. W końcu każdy burmistrz też się stara sobie dobrać współpracowników.

    Sęk w tym aby dobierać ludzi równających w górę. To normalne, że ludzi tymi będą ludzie PIS.
    Chodzi o to aby nie byli to "mierny bierny ale wierny".
    Nikt z nas nie chce abyśmy byli wyczytywani w UE. A później zagranicą w wakacje będą na nas patrzyli jak na uchodźców.
    Niechże, tematami zajmą się PiSowscy specjaliści od wielkich zadań i robią zmiany tak jak się je dokonuje na całym cywilizowanym świecie po przejęciu władzy.
    Czyli z uwzględnieniem zwyczajów demokratycznych.

    Przez pierwsze tygodnie rządzenia PiS zachowywał się jak nowe władze Egiptu, po pierwszych demokratycznych w tym kraju wyborach, powrót prawa szariatu i władza duchownych.

    Nowym władzom Egiptu, też się wydawało, że jak w demokratyczny sposób zdobyły władzę, to mogą wszystko. No i okazało się że nie, już ich nie ma a wojskowi rządzący krajem zadowolili większość.
    O nas Europa myśli w kategoriach Egiptu, że nowi rządzący się z łańcucha zerwali i kąsają wszystko w okół i chcą przywrócić państwo wyznaniowe.

    Walka z religiami w historii świata, nie miała na celu wybić boga z głów ludzkich (przykład USA) i zrobić z nich ateistów. USA zrobiło pluralizm wyznaniowy (wiele religii i wiele kościołów), aby osiągnąć to co w starożytnej Grecji. Każdy kraj grecki miał swojego boga, siła religii ograniczała się do regionu i duchowny nie mógł decydować o wszystkich Grekach. Na Mykenach mieli swoich bogów a w Troi swoich.

    Walka z wpływami religii na politykę państwa, to jest i było to, co zwalczała cywilizacja, bo nasza religia kiedyś, niewiele różniła się od ISI, dzięki odsunięcia duchownych od polityki, religię zdołano ucywilizować i oddać ją wiernym a nie politykom.

    Przypomnijmy sobie, że kiedyś nie król decydował o ustroju państwa, to duchowni mówili mu jak i co ma myśleć.

    Więc nic dziwnego, że po tych sukcesach w odebraniu władzy klerowi, świat patrzy z niepokojem na próby przywrócenia starego porządku, właśnie na wzór egipski.

    1 1 Cytuj
  • 5 sty 2016

    Czy wg Was TV jest pluralistyczna???
    https://youtu.be/CQx7gf21CyE

    Rozgonić to towarzystwo na cztery wiatry!

    1 1 Cytuj
  • 5 sty 2016
    pan Kracy napisał/a:

    Czy wg Was TV jest pluralistyczna???
    https://youtu.be/CQx7gf21CyE

    Rozgonić to towarzystwo na cztery wiatry!

    Sorry, ale jeżeli program nie idzie na żywo, to jest normalny warsztat dziennikarski, tak samo dla Dudy i wszystkich innych.
    To że dziennikarka z prezydentową była na ty, Tusk z Lechem Kaczyńskim też byli i z Jarkiem też, a to że Jarek się mówiąc po myślenicku opiórkował?.
    Niektórzy to nazywją- "wyżej s..a niż dziurę ma"

    1 2 Cytuj
  • 6 sty 2016
    bono napisał/a:

    Tragedia.

    Dlatego przeszedłem do PiS, bo PO zostało zachwaszczone jakimiś Pisiorami przez nogawkę robionymi.
    To już nie jest PO, to podróba PiS. Taka chińszczyzna.

    Bo Wy to jedno bagno także żadna zmiana .

    Cytuj
  • 6 sty 2016
    Bartol26 napisał/a:

    he Max Kolonko jak mówi o pisie w samych plusach to jest super a jak Lis mówi jak jest to już żłe.... he he masakra jaki ten pis jest... znaczy się jego ciemni wyborcy...

    Chyba mówisz o innym kolonce. Gdzie on kiedykolwiek zachwalał pis? On własnie piętnuje "dziennikarzy" mieszających się w politykę i stających po czyjejś stronie. Tak jak choćby ostatnio tutaj:
    https://www.youtube.com/watch?v=NqvwHQnCG18
    A to co odstawił lis w ostatnim odcinku to jest już w skali światowej niespotykane. Największym paradoksem jest to że ci pajace w studio bredzą coś o tym że powróciliśmy do komunizmu czy jeden nawet faszyzmu i jednocześnie w publicznej telewizji która jest z definicji zarządzana przez skarb państwa czyli przez Rząd który właśnie wyzywają od oszołomów a lis urządza sobie dalej swoje szopki medialne. Na szczęście już ostatni raz. Mam też nadzieję że właściciele Newsweeka zrozumieją w końcu czym zajmuje się ich podwładny w Polsce.

    1 3 Cytuj
  • 6 sty 2016

    Był kiedyś taki pomysł aby jeden z kanałów był rządowym a w drugim były godziny dla opozycji, oczywiście w ramach TV publicznej.
    Tego pomysłu nikt nie kupił i nie ma woli aby tak się stało.

    Więc zgadzając się z Tobą, że Lis spanikował i inni będący etatowymi w TV.

    Ale ta panika nie jest z wierności PO (ich bardzo często krytykowali,gdy się
    pewnie czuli), tylko walką o własną dupę, własny interes, a nie identyfikacja z poprzednim rządem.
    Olejnik nieraz przeprowadzała wywiad z Tuskiem, rozmawiając z nim z pozycji wyższości, a Tusk się tłumaczył, jak dziecko rodzicom.

    Po prostu w pewnym momencie dziennikarzom uderzyła palma, i poczuli się częścią władzy.

    2 1 Cytuj
  • 6 sty 2016
    bono napisał/a:

    Był kiedyś taki pomysł aby jeden z kanałów był rządowym a w drugim były godziny dla opozycji, oczywiście w ramach TV publicznej.
    Tego pomysłu nikt nie kupił i nie ma woli aby tak się stało.

    Więc zgadzając się z Tobą, że Lis spanikował i inni będący etatowymi w TV.

    Ale ta panika nie jest z wierności PO (ich bardzo często krytykowali,gdy się
    pewnie czuli), tylko walką o własną dupę, własny interes, a nie identyfikacja z poprzednim rządem.
    Olejnik nieraz przeprowadzała wywiad z Tuskiem, rozmawiając z nim z pozycji wyższości, a Tusk się tłumaczył, jak dziecko rodzicom.

    Po prostu w pewnym momencie dziennikarzom uderzyła palma, i poczuli się częścią władzy.

    Ten pomysł z dwoma kanałami to czysta dziecinada. Tak jak za platformy władzę w tv publicznej sprawowali ich ludzie , tak jak i za sld i tak jak na całym świecie władzę w telewizji państwowej sprawują ludzie wybrani przez władzę i w każdej spółce skarbu państwa tak jest. I niestety co poniektórzy o tym zapomnieli.
    Odnośnie liska ,stokrotki i reszt tych klakierów to ich "krytyka" w stosunku do ludzi po jeżeli już była , to zamierzona i ostrożna aby nie zaszkodzić rządzącym. Polegała to tylko na tym aby uwiarygodnić tych pseudodziennikarzy w zmanipulowanym społeczeństwie. Nikt z tego tytułu nie poniósł większych strat w słupkach sondażowych. Zwyczajnie było to pitolenie o dupie marynie.
    Sam lisek był fanatykiem kwacha i ekipy postkomunistów co wielokrotnie udowadniał zapraszający do dyskusji w cztery oczy jolkę aby ta mogła się wytłumaczyć z wiadomych machlojek bez żadnego udziału / pytań osób trzecich. Tak samo było w przypadku kwacha. Platformiani to ta sama złodziejska banda toteż lisek robił podobne akcje z tym min. od zegarków który mógł spokojnie prze pół godziny spowiadać się z swojej wtopy. I podobnie donek i cała reszta. Już nie wspomnę o doborze publiki w tych jego pseudo programach. Zresztą tutaj jest to świetnie skwitowane przez Prof. Kieżuna:
    https://www.youtube.com/watch?v=JHhHNdTAT4E
    Reszta działa w podobny sposób. Bardzo często robiąc z siebie idiotów jak np: tutaj ostatnio:
    http://www.wykop.pl/link/2937981/andrzej-rosiewicz-o-teczy/
    Tak więc nie myl tych ludzi z dziennikarzami.
    Dziennikarzem to jest może Stankiewicz czy Graczyk i kilku jeszcze co najwyżej..

    1 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 6 sty 2016

    A ja kolejny raz powtarzam patrz Węgry! Tam nowa władza też spotkała się z wielką krytyką - także bankierów i UE. Dlaczego? Opodatkowała banki i postanowiła zakończyć współpracę z tym bankiem światowym, który niby ma pomagać ubogim, a jakoś nikt komu pomagali z zadłużenia nie wyszedł do tej pory :-)

    Jak to jest? Zdobyła jako pierwszy po 1990r większość w sejmie, a zanim w nim na dobre zasiadła spotkała się z tak wielką, że chyba jeszcze przez te 26 lat nie spotykaną krytyką?

    Ja myślę że po prostu jest mnóstwo bogatych i mających tym samym łatwiejszy dostęp do mediów ludzi, którzy się boją że przez PiS stracą kasę, a co ważniejsze wpływy i szeroko rozumianą władzę formalną i nie formalną.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz