Forum » Społeczeństwo

WYBORY PARLAMENTARNE 2015: Na kogo głosować i dlaczego?

  • 22 paź 2015
    Lightman napisał/a:

    A Szlachetka powinien odpowiadać na pytania na swoim profilu a nie je kasować. Skoro je kasuje "bo mu się nie podobają" to ja już nie mam nic więcej do dodania.

    Takich mamy kandydatów. Żal. A pan "aaa" wypowiadający się tu w każdym temacie i zawsze bijący pokłony przed Szlachetką jest aż zabawny w tej obronie, zero obiektywizmu, zawsze tylko można przeczytać "ja głosuję za Szlachetką, to mój kandydat" - aż nudne, ale dobrze że Szlachetka Cię ma bo kto by go tu tak mocno bronił.

    Fakty są jasne - ludzie mają dość karierowicza Jarosława kandydującego na każde stanowisko.

    4 2 Cytuj
  • 22 paź 2015
    mucha123 napisał/a:

    [cytat=bono]Adrian Zandberg i Wipler u Olejnik.
    Fajna dyskusja z jednej niestety strony, Zanberga, bo gość wie co mów.

    Wpierw Bono zapoznaj się z "dorobkiem" pana Zandberga a potem wychwalaj, też oglądałam ten program i poza głupowatym, wyśmiewnym i pełnym buty uśmiechem marksisty nic nie dostrzegłam wartościowego (daruj sobie - potrafię słuchać i rozumieć:))
    Boże chroń nas przed takimi jak Zandberg!

    Źle mnie zrozumiałeś, krytykowałem głównie Olejnik. Nie lubię jej programów, bo robi show na czas i taki Wipler pieprzy jak myślenicki radny powiatowy. Ona za każdą minutę tego pieprzenia bierze grubą kasę, a jej zadaniem jest napuszczenie rozmówców na siebie, co mówią nie jest istotne, ważna jest gorąca atmosfera.

    5 3 Cytuj
  • 22 paź 2015
    pan zgoda napisał/a:

    Fakty są jasne - ludzie mają dość karierowicza Jarosława kandydującego na każde stanowisko.

    Tak ludzie, a ilu tych ludzi?

    2 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 22 paź 2015

    mysle ze nie przesadzilem. Jak przy wychowaniu dziecka zaleglosci z okresu przedszkolnego nie da się pożniej całkiem nadrobic, tak i w polityce czy gospodarce pewnych bledow z przeszlosci nie da sie po ludzku juz calkiem naprawic. Przykladowo co by kto nie mowił podniesienia wieku emerytalnego nie da się uniknąc. Można jedynie probolem odwlec w czasie, ale nie za darmo

    2 1 Cytuj
  • 22 paź 2015

    Jak spora część polskich katolików radzi sobie z taką różnicą?

    Kara śmierci:
    Kościół Katolicki: nie
    Jan Paweł II: nie
    Benedykt XVI: nie
    Franciszek I: nie

    PiS: tak

    ?

    Pozdrawiam,
    JM

    2 2 Cytuj
  • 22 paź 2015

    Ale PiS jest z Kościołem kiedy im pasuje , kiedy nie to nie. Im tylko chodzi o władzę.

    Naprawdę to jest straszne.

    6 4 Cytuj
  • Andrzej 22 paź 2015
    krowka123 napisał/a:

    Tylko nie mówcie że wyborca ma być świadomy na kogo oddaje głos i jak nie umie to niech zostaje w domu ale wy też kiedyś będziecie starzy i nie wiem czy dla was będzie przyjemne jak ktoś będzie sobie z was kpił"zabierz babci dowód" czy że babcia nie doczyta i postawi krzyżyk na stronie 2 zamiast każdej innej

    No przepraszam, ale jak ktoś nie potrafi zagłosować, to może lepiej, jak odda nieważny głos. I tak, wyborca ma być świadomy, na kogo oddaje głos. Bo jeśli nie, to może niech małpy i psy głosują z nami. A czemu nie?

    2 3 Cytuj
  • 22 paź 2015
    SredniPiotr napisał/a:

    Ale PiS jest z Kościołem kiedy im pasuje , kiedy nie to nie. Im tylko chodzi o władzę.

    PiS rozumiem, nie rozumiem tych katolików...

    Pozdrawiam

    1 3 Cytuj
  • 22 paź 2015
    JOW Myślenice napisał/a:

    PiS rozumiem, nie rozumiem tych katolików...

    Pozdrawiam

    Też prawda :)
    PiS jest wszędzie taki sam , Kaczyński już rozdaje stołki i zaczyna myśleć co będzie po poniedziałku. Jak by był odpowiedzialny to by wiedział a teraz mówi "musimy się zastanowić" .

    Co by nie powiedzieć od wtorku proszę spać czujnie, bo rano można spodziewać się wizyty smutnych panów w kominiarkach, podsłuchów, kontroli w firmach (gdzieś muszą się znaleźć pieniądze na obietnice), religii na maturze, kastracji gejów itd. Damy Radę :) i damy popalić wszystkim kto nie z nami.

    Obym się mylił.

    3 5 Cytuj
  • 22 paź 2015
    SredniPiotr napisał/a:

    Ale PiS jest z Kościołem kiedy im pasuje , kiedy nie to nie. Im tylko chodzi o władzę.

    Naprawdę to jest straszne.

    Kościół jeszcze zapłacze nad wyborem Kaczyńskiego. Kaczyński jest za kościołem tylko w tedy gdy ten je mu z ręki.

    Już raz Rydzyk mówił o czerwonej małpie i zwalczał Kaczyńskiego a kochał Giertycha.

    Teraz albo będzie jadł z ręki Kaczyńskiego, albo skończy jak Hejmo, Wielgus, kś Maliński.
    Też raz Polsat podskoczył Kaczyńskiemu, i zaraz Solorz stał się konfidentem, współpracującym ze służbami itd. tak że Polsat do dzisiaj boi się PiS.

    Na Rydzyka Kaczyński też znajdzie haka, jak się wyrwie spod kontroli i nie będzie posłuszny.

    4 4 Cytuj
  • 22 paź 2015
    bono napisał/a:

    Kościół jeszcze zapłacze nad wyborem Kaczyńskiego. Kaczyński jest za kościołem tylko w tedy gdy ten je mu z ręki.
    .

    Nie zapłacze bo Kościołowi chodzi o kasę , a tą Jarek będzie lekką ręką im dawał i nie zniknie ani fundusz kościelny ani religia w szkole.

    2 5 Cytuj
  • 22 paź 2015
    SredniPiotr napisał/a:

    Nie zapłacze bo Kościołowi chodzi o kasę , a tą Jarek będzie lekką ręką im dawał i nie zniknie ani fundusz kościelny ani religia w szkole.

    No chyba, że kościół zapragnie władzy!

    3 5 Cytuj
  • 22 paź 2015

    Skąd Wasze oburzenie?

    Skoro PO rozdaje stołki, to nie ma się co dziwić pod tym względem PiSowi.

    Skoro PO trzyma z Kościołem, to czemu PiS nie miałby tego robić?

    I PO i PiS są partiami, dla nich liczy się przede wszystkim dobro partii. Oraz jej przyjaciół...

    Pozdrawiam

    2 4 Cytuj
  • 22 paź 2015

    Widzę że dalej sporo naiwniaków i ludzi którzy nie znają się na polityce wypisuje tutaj różnego typu brednie. A potem głosują. Niestety takie uroki demokracji..

    3 2 Cytuj
  • 22 paź 2015
    Walker84 napisał/a:

    Widzę że dalej sporo naiwniaków i ludzi którzy nie znają się na polityce wypisuje tutaj różnego typu brednie. A potem głosują. Niestety takie uroki demokracji..

    Czyżbyś odszedł od lustra?

    4 3 Cytuj
  • 22 paź 2015

    Szlachetka miał podobno być przeproszony, a tu na polecenie prokuratury policja prowadzi postępowanie....... będzie się działo.

    4 4 Cytuj
  • Samanta Rigerr 22 paź 2015

    Prosty sposób na normalność
    https://www.youtube.com/watch?v=l1oFGmzHiKY

    3 Cytuj
  • 22 paź 2015

    Szlachetki w tym spocie nie widać - się ukrywa

    5 3 Cytuj
  • 23 paź 2015
    małyksiąże napisał/a:

    Szlachetka miał podobno być przeproszony, a tu na polecenie prokuratury policja prowadzi postępowanie....... będzie się działo.

    Nie podobno tylko na pewno ma być przeproszony i podaj źródło tych rewelacji prokuratorsko-policyjnych

    5 3 Cytuj
  • Andrzej 23 paź 2015

    Zrobiłem barometr wyborczy i wyszło mi, że najlepiej dopasowaną partią do moich poglądów jest Korwin (28,3%), Nowoczesna (25,3%) i Kukiz (21,7%, tu pewnie przez JOWy). Reszta na plusie, ale wyniki jednocyfrowe, oprócz... Razem (-10%)

    2 5 Cytuj
  • 23 paź 2015
    Endrju napisał/a:

    Zrobiłem barometr wyborczy i wyszło mi, że najlepiej dopasowaną partią do moich poglądów jest Korwin (28,3%), Nowoczesna (25,3%) i Kukiz (21,7%, tu pewnie przez JOWy). Reszta na plusie, ale wyniki jednocyfrowe, oprócz... Razem (-10%)

    Korwin też wprowadził do programu Jowy tylko że nie Brytyjskie jak Kukiz ale Australijskie typu STV !!
    Czyli zaznaczanie kandydata numerem 1,2,3,4 od najlepszego którego chcemy wybrać do najsłabszego.

    3 Cytuj
  • 23 paź 2015

    Przez lata "kręcili lody" kosztem obywateli i polskiego państwa. Oto 52 powody, aby nie głosować na PO! Udostępniajcie wszystkim! http://niewygodne.info.pl/artykul6/52-powody-aby-nie-glosowac-na-Platforme-Obywatelska.htm

    Zdeprawowana, zdegenerowana i bezsilna partia, która brnie w fatalną politykę personalną, agresję i demonstracyjną wręcz pogardę dla większości Polaków. Po 8 latach jej nieprzerwanych rządów wyłania się obraz Polski osłabionej, targanej korupcją czy kryminalnymi układami, zredukowanej do roli dostarczyciela taniej siły roboczej i łatwego kapitału dla obcych gospodarek. Czas powiedzieć "Stop!" i w najbliższą niedzielę pogonić całe to towarzystwo! Poniżej prezentuję 52 konkretne powody, aby nie głosować na ekipę Platformy.

    Mija osiem lat od czasu przejęcia władzy przez ludzi Platformy Obywatelskiej. Myślę, że warto w jakiś sposób podsumować ten okres, szczególnie w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych. Zastanowić się co udało się tym ludziom "osiągnąć"? Do czego doprowadzili? Co uchwalili? Na co mieli wpływ (choćby pośredni)? Jak podczas ich rządów działały organy państwa? Czy skutecznie walczyły z nieprawidłowościami, patologią i przestępczymi układami? Czy hasło wyborcze z 2007 roku – "By żyło się lepiej" – zostało wcielone w życie? Jeśli tak, to wobec kogo?

    Czy beneficjentami rządów ekipy Tuska nie jest jedynie wąska grupa osób, tak zwana platformerska "sitwa", obstawiająca swoimi osobami zarządy spółek Skarbu Państwa i ustawiająca pod siebie intratne przetargi? Co z resztą społeczeństwa? Czy jego rolą ma być jedynie śledzenie w rządowych telewizjach tematów zastępczych oraz bezrefleksyjne płacenie coraz większych podatków?

    52 powody, aby w najbliższych wyborach parlamentarnych nie głosować na Platformę Obywatelską:

    1) Afera taśmowa
    2) Afera hazardowa
    3) Afera wyciągowa
    4) Afera stadionowa
    5) Afera autostradowa
    6) Afera stoczniowa
    7) Afera AmberGold
    8) Afera SKOK-Wołomin (b.WSI)
    9) Afera Elewarru
    10) Afera z informatyzacją MSW (tzw. Infoafera)
    11) Afera z ustawą o rajach podatkowych
    12) Afera z ustawianiem konkursów w NIK
    13) Kompromitacja z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
    14) Kompromitacja z budową elektrowni atomowej (od 6 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
    15) Rezygnacja z suwerennej polityki zagranicznej (kluczowe dla Polski decyzje podejmuje Angela Merkel i eurokraci z Brukseli)
    16) Decyzja o sprowadzeniu do Polski islamskich imigrantów
    17) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
    18) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
    19) Rozrost biurokracji (60 tysięcy nowych etatów)
    20) Przyzwolenie na drenaż kapitału z Polski przez zagraniczne firmy i korporacje
    21) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do ponad 1 bln zł)
    22) Dramatyczny wzrost deficytu budżetowego (z 30 do 54,6 mld zł)
    23) Podniesienie VAT-u na wszystko
    24) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
    25) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
    26) Podniesienie akcyzy na paliwo
    27) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
    28) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
    29) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
    30) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
    31) Przyjęcie podatku "miedziowego"
    32) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
    33) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
    34) Prace nad podatkiem katastralnym
    35) Rekordowa ilość Polaków przebywająca na emigracji (oficjalne dane 2,32 mln osób, nieoficjalne - ponad 3,0 mln)
    36) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
    37) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
    38) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
    39) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
    40) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)
    41) Zmielenie w sejmowej niszczarce kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
    42) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013
    43) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych (w Sejmie zabrakło kilku głosów)
    44) Próba przyjęcia ACTA (zdławiona dzięki obywatelskiemu oporowi)
    45) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
    46) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
    47) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
    48) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
    49) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów czy PKP Energetyka)
    50) Ograniczenie potencjału militarnego
    51) Kompromitacja z ewakuacją Polaków ze wschodniej Ukrainy
    52) Wszechobecny nepotyzm, kolesiostwo i układy.

    4 2 Cytuj
  • 23 paź 2015
    głos Myślenic napisał/a:

    Przez lata "kręcili lody" kosztem obywateli i polskiego państwa. Oto 52 powody, aby nie głosować na PO! Udostępniajcie wszystkim! http://niewygodne.info.pl/artykul6/52-powody-aby-nie-glosowac-na-Platforme-Obywatelska.htm
    .

    Wydrukuj to w 20 kopiach i przeleć się z tym po mieście, mogę ci pożyczyć zszywacz, pozaklejaj wszystkich poza PIS-taka terapia, niewiele kosztuje, a jak poprawia nastrój?

    1 1 Cytuj
  • 23 paź 2015
    lulu napisał/a:

    Nie podobno tylko na pewno ma być przeproszony i podaj źródło tych rewelacji prokuratorsko-policyjnych

    W Pcimiu też w wyborach samorządowych cyrki z listą PiS-u porobili. Sprawa trafiła do prokuratury, ale brak środków na grafologa spowodował umorzenie sprawy.

    5 1 Cytuj
  • 23 paź 2015

    [cytat=bono]Źle mnie zrozumiałeś,

    Bono- jestem kobietą:)

    1 Cytuj

Odpowiedz