Forum » Społeczeństwo

IV RP

  • 2 gru 2015

    To nawet nie oto chodzi aby za kimś tęsknić.
    Niech to będzie PiS, Polska Razem, Kukiz, czy Solidarna Polska, jak ich zwał tak ich zwał.
    Ale jeżeli wybieramy nowe, to nie w nadziei, że będzie gorsze ale,
    że więcej zbuduje, będzie mieć więcej inwencji, będzie bardziej kreatywne, pomysłowe, że zostawią po sobie wspaniałe publiczne inwestycje w postaci szpitali, domów opieki przedszkoli żłobków, rond, obwodnic, dróg szybkiego ruchu, autostrad, stadionów, hal koncertowych, filharmonii i teatrów, uregulowanych rzek, traktów pławnych, kanałów, magazynów gazu i paliw, alternatywnych źródeł energii, elektrowni, trakcji przesyłu (bo za chwilę prąd do mieszkań nie dotrze)itd, itp.

    A ja widzę, że nowy rząd stawia się na straży moralności, prawa {PiSowskiego prawa}
    żandarma obywateli i stróża moralności, wyznaczającego kierunki rozwoju rodziny, lektury, macierzyństwa i zamożności.

    Reszta jak za komuny, jakoś to będzie, ma się zbudować sama.

    9 2 Cytuj
  • 2 gru 2015

    do nowoczesnej......,kiedy zamiast Petru zobaczymy w końcu Balcerowicza? bo to on jest załozycielem i głównym mózgiem tej parti.

    4 8 Cytuj
  • 2 gru 2015
    albert7575 napisał/a:

    do nowoczesnej......,kiedy zamiast Petru zobaczymy w końcu Balcerowicza? bo to on jest załozycielem i głównym mózgiem tej parti.

    Balcerowicza i z czasem resztę szemranej ekipki KDL , UW ,UD platformianych.. Ale już chyba w dobie wszechobecnego internetu ludzie się generalnie nie dadzą na to nabrać jak jeszcze na początku lat 2000. Choć sądząc po kilku wpisach na tym forum trochę naiwniaków się zawsze znajdzie..

    5 9 Cytuj
  • 2 gru 2015
    Walker84 napisał/a:

    Balcerowicza i z czasem resztę szemranej ekipki KDL , UW ,UD platformianych.. Ale już chyba w dobie wszechobecnego internetu ludzie się generalnie nie dadzą na to nabrać jak jeszcze na początku lat 2000. Choć sądząc po kilku wpisach na tym forum trochę naiwniaków się zawsze znajdzie..

    Staraj się nie pisać pod wpływem emocji...nic nie wnosisz do dyskusji i widać brak Ci argumentów nie chce Cie obrazić ale chyba to co napisałeś trąci trochę" przeczkolakiem"równie dobrze można napisać że ta partia którą preferujesz to "toćka w toćkę" nsdap..gdyż jak masz ochotę poczytać też tak się wszystko toczyło jak dziś w sejmie :'( i też ta partia nacjonalistyczna twierdziła że jest Prawicową partią...i wszystko co robi to dla dobra obywateli:-D A JA MYŚLĘ ŻE WIEKSZOŚĆ TEGO SEJMU NIE WIE CO ROBI ALBO UDAJE .....PRZYKRE ŻE ZNÓW MAMY POWTÓRKĘ JAK ZA LEPPERA A CIERPIĄ POŹNIEJ OBYWATELE CZYLI MY....znów kłutnie i tematy zastępcze a później jak zwykle cierpią Inni czyli my...życze wszystkim pogody ducha i mniej spinania się ci ludzie co niby nas reprezentują nie muszą nam psuć humorów jeśli ktoś ma kobiete mówie o facetach radze zająć się nią niż myśleć o wiejskiej i tej szopce....już za pare godzin nowy dzień i jak się postaramy będzie zajefajny tego wam i mi życze :-P

    5 2 Cytuj
  • Andrzej 2 gru 2015

    Dobrze piszesz, ale strasznie ciężko się to czyta. Jakoś tak nie po polsku, z błędami.

    3 2 Cytuj
  • 2 gru 2015
    albert7575 napisał/a:

    do nowoczesnej......,kiedy zamiast Petru zobaczymy w końcu Balcerowicza? bo to on jest załozycielem i głównym mózgiem tej parti.

    Jakoś Balcerowicz przewija się w rankingach światowej ekonomii, nie ma problemu z pracą na całym świecie.
    Tego o Kaczyńskim bym nie powiedział. Nie słyszałem aby na forach międzynarodowych był wymieniany w śród prawników, nie wiem nic aby ktoś proponował mu posadę jako wykładowcy, a nawet prawnika gdziekolwiek zagranicą.

    7 3 Cytuj
  • 3 gru 2015

    zdjecie

    8 14 Cytuj
  • 3 gru 2015
    Endrju napisał/a:

    Dobrze piszesz, ale strasznie ciężko się to czyta. Jakoś tak nie po polsku, z błędami.

    Sorki masz racje ale czasem pisze na forum za pomocą telefonu i jęz.t9 ucina wyrazy i zmienia nawet jak pisze gramatycznie mój błąd troche techniki i człowiek gubi ;-)

    4 1 Cytuj
  • 3 gru 2015

    Nocna zmiana?
    Prezydent pracuje nocą.
    Komorowski, prezydent sympatyzował z PO.
    Duda jest kosztownym członkiem rządu PiS zwanym potocznie prezydentem.
    Dobrze że na niego nie głosowałem, a wahałem się bo z mojej lokalnej ojczyzny, Małopolski.

    Profesor Dudek, sympatyk i wyborca PiS, prawicowiec i konserwatysta powiedział, że
    jeżeli Duda przyjmie ślubowanie od pięciu to okaże się prezydentem PiS.

    Sugerował kompromis zatwierdzenie trzech wybranych wcześniej i dwóch wybranych przez PiS.

    9 12 Cytuj
  • 3 gru 2015

    Relacja ze ślubowania nielegalnych sędziów TK.

    zdjecie

    Chyba czas by prezes zmienił uchwalą godziny pracy i życia narodu, on nie ma z kim spać to inni też nie będą.

    11 15 Cytuj
  • 3 gru 2015

    Z reguły nie udzielam się w temacie krajowej polityki uważając że nie dyskutuję o tym na co nie mam wpływu jednak nasuwa mi się jedna konkluzja którą chciałbym się z Wami podzielić - kto był kiedyś na wsi to doskonałe pamięta jak kwiczą świnie gdy zabiera im się koryto. Tyle mojego komentarza.

    8 8 Cytuj
  • 3 gru 2015
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    kto był kiedyś na wsi to doskonałe pamięta jak kwiczą świnie gdy zabiera im się koryto. Tyle mojego komentarza.

    W rzeźni świnie jeszcze intensywniej kwiczą przed śmiercią,
    Ludzie przed śmiercią milczą, czekając na pustyni na klęczkach, aż im zetną głowę.

    Jeżeli tego oczekujesz od połowy Polaków nie będących poddanymi Kaczyńskiego, to się rozczarujesz.

    8 7 Cytuj
  • 3 gru 2015

    1000% poparcia dla działań PIS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego !

    Widać że gruube interesy resortowych prosiaków i piątej kolumny działającej w naszym Kraju są zagrożone. Dlatego łże media tak szczekają o braku demokracji.

    Okazuje się że nie wybory prezydenckie czy parlamentarne miały takie znaczenie jak zmarginalizowanie ostatniej ostoi komuny czyli TK. Skowyt pokazuje co tracą bezpowrotnie.

    Przebić komunę kołkiem osinowym, raz a dobrze i skutecznie !

    14 13 Cytuj
  • Def Ibrylator 4 gru 2015

    Problem w tym, że PIS tak bardzo narzeka na PO, a zachowują się dokładnie tak samo. Kompletny brak sumienia w ich działaniu.

    Przypominam, że Hitler też był legalnie i demokratycznie wybrany. Czy to znaczy, że wszystko co robił było wolą ludzi i było nieskazitelne ?

    5 4 Cytuj
  • 4 gru 2015
    głos Myślenic napisał/a:

    Widać że gruube interesy resortowych prosiaków i piątej kolumny działającej w naszym Kraju są zagrożone. Dlatego łże media tak szczekają o braku demokracji.

    Okazuje się że nie wybory prezydenckie czy parlamentarne miały takie znaczenie jak zmarginalizowanie ostatniej ostoi komuny czyli TK. Skowyt pokazuje co tracą bezpowrotnie.

    Przebić komunę kołkiem osinowym, raz a dobrze i skutecznie !

    W ciągu ubiegłych lat nagromadziło się w życiu Polski wiele zła, nieprawości i bolesnych rozczarowań. Idee demokracji przeniknięte duchem wolności człowieka i poszanowania praw obywatela, w praktyce uległy głębokim wypaczeniom. Słowa nie znajdowały pokrycia w rzeczywistości. Te lata minęły bezpowrotnie w przeszłość.

    Stworzyło ono nowy okres naszej pracy, nowy okres w dziejach narodu. Kierownictwo partii powiedziało całemu narodowi całą prawdę, prawdę bez osłonek i niedomówień o naszej sytuacji gospodarczej i politycznej, o trudnościach, które trzeba przezwyciężyć, by pójść naprzód i uzyskać trwałą poprawę życia ludzi w Polsce.

    Mówimy : mamy potężne moce produkcyjne, zbudowane w ciągu lat ubiegłych, ale nie są one należycie wykorzystywane. Mamy duże zasoby gospodarki narodowej, w tysiącach fabryk i kopalń, w przemyśle i rolnictwie, które są jeszcze w niemałym stopniu trwonione przez marnotrawną, złą gospodarkę.

    Powołując nowy rząd, wydajemy zdecydowana walkę wszystkiemu, co hamowało i dławiło dotąd demokrację życia w kraju. Nasza partia wymagać będzie od swych działaczy pełnej odpowiedzialności za wypełnianie powierzonych im obowiązków. Ludzie, którzy skompromitowali się nieudolnością czy poważnymi błędami, nie mogą pozostawać na odpowiedzialnych stanowiskach.

    Jedynie krocząc konsekwentnie po drodze demokratyzacji i wyrywając z korzeniami wszystko zło minionego okresu, dojdziemy do zbudowania najlepszego i odpowiadającego potrzebom naszego narodu modelu państwa.

    Na fali olbrzymiej aktywności politycznej , którą wyzwoliła zwycięska prtia, tu i ówdzie dochodzą do głosu siły wrogie demokracji, wrogie sojuszowi polsko-węgierskiemu, wrogie władzy , siły, które chcą wykrzywić, zahamować i cofnąć demokratyzację.

    Nie pozwólmy reakcyjnym podżegaczom i różnym chuliganom stawać w poprzek naszej drogi. Wara im od czystego nurtu walki patriotycznych sił narodu!
    Pędźcie przecz prowokatorów i reakcyjnych krzykaczy! Władze państwowe ani na chwilę nie będą tolerować jakiejkolwiek akcji wymierzonej w polską rację stanu i przeciwko naszemu państwu.

    Czas nagli. Rząd musi przystąpić do rozwiązywania codziennych, trudnych spraw naszej gospodarki i życia państwowego. Czym dzisiaj możecie pomóc rządowi?

    Dzisiaj zwracamy się do obywateli Warszawy i całego kraju z wezwaniem: dość wiecowania i manifestacji! Czas przejść do codziennej pracy, ożywionej wiarą i świadomością, że wybrana partia zespolona z narodem poprowadzi Polskę po nowej drodze do demokracji.

    5 3 Cytuj
  • 4 gru 2015
    głos Myślenic napisał/a:

    1000% poparcia dla działań PIS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego !

    Widać że gruube interesy resortowych prosiaków i piątej kolumny działającej w naszym Kraju są zagrożone. Dlatego łże media tak szczekają o braku demokracji.

    Okazuje się że nie wybory prezydenckie czy parlamentarne miały takie znaczenie jak zmarginalizowanie ostatniej ostoi komuny czyli TK. Skowyt pokazuje co tracą bezpowrotnie.

    Przebić komunę kołkiem osinowym, raz a dobrze i skutecznie !

    Widzę że to co się teraz dzieje Ty odbierasz inaczej to przykre musisz zacząć słuchać dokładniej i ze zrozumieniem :(przeczytałem wszystkie Twoje posty i aż ciarki przechodzą np.;gdy ktoś mówi wyraźnie jak TK że prezydent ma niezwłocznie przyjąć przysięgę od 3 sędziów Ty to zrozumiałeś inaczej..ale człowieku jak byś to przekręcał i chciał inaczej ugryźć to uwierz nie da się...PO wybrało 5 sędziów ,3 prawnie 2 nie zgodnie z konstytucją i kropka...Co do komuny PIS ma dwóch panów w sejmie którzy prężnie działali w ORMO a jeden był prokuratorem PRL skazywał ludzi niewinnych tylko za przekonania...I zgadzam się że P. BONO to wielki mąciciel :) ale ja tak myślę że robi to dla zabawy i dla dyskusji i na forum możesz też poczytać innych 'WIELKICH"przewodników z różnymi opcjami politycznymi z którymi możesz się zgadzać lub nie...(Mysleniczanin007.Endrju.Walker84.aaa.malina.bill itp)i wiem że jak by doszło do spotkania mógłbym z Tymi osobami rzeczowo i konkretnie na temat porozmawiać Z TOBĄ NIE TERAZ NAWET DOCHODZĘ DO WNIOSKU ŻE TWÓJ NIK MI PRZESZKADZA I OBRAŻA INNYCH NIE JESTEŚ GŁOSEM MYŚLENIC WIĘKSZOŚĆ TWOICH POSTÓW WYNIKA Z MAŁEJ WIEDZY NA TEMAT I BRAKU ZROZUMIENIA.To np.;jak pisałeś o imigrantach wklejałeś odnośniki o nich,teraz zrozumiałem że Ty nic o tym temacie nie wiesz krzyczysz że terroryści że sikają i śmiecą po miastach...a ja powiem tak dużo z naszej gminy osób jeździ do Austrii do Niemiec porozmawiaj z nimi na ten temat jak oni to widzieli.Albo inaczej jak idzie pielgrzymka do Częstochowy gdzie ci ludzie załatwiają swoje potrzeby...a jak był Papierz w Polsce GŁOŚNO było w TV I GAZETACH o sikających ludziach pod budynkami a jak idziesz do Morskiego Oka 9km..ci ludzie co idą w las nie idą na grzyby...sorki za taki wykład ale chciałem ABYŚ ZROZUMIAŁ NIE WSZYSCY TO TERRORYŚCI I BRUDASY czasem sytuacja zmusza nas do takich zachowań co do śmieci,matki wysypywały śmieci z koszów i brały worki aby ubrać dzieciom aby było im cieplej przykre że widzisz tylko jedną stronę medalu...

    6 5 Cytuj
  • 4 gru 2015

    Jaruzelski WRÓĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Twoje nocne wprowadzenie stanu wojennego to pestka w porównaniu z nocnymi działaniami naszego PAD-a.

    5 8 Cytuj
  • 4 gru 2015
    kumi napisał/a:

    a ja powiem tak dużo z naszej gminy osób jeździ do Austrii do Niemiec porozmawiaj z nimi na ten temat jak oni to widzieli.

    Jak jeżdżą tylko do roboty to dużo musieli widzieć :-)

    Tak się składa, że mam w rodzinę mieszkającą na stałe w Niemczech i znajomych którzy mieszkają na stałe tylko w innych Landach i widzą najlepiej co się wyrabia a nie znajomych którzy zasuwają tylko do roboty a potem wracają do Polski ...

    Co oni mogą wiedzieć jak tam nie mieszkają na stałe i wątpię, aby znali na tyle dobrze język niemiecki żeby mogli sobie przeczytać całą gazetę ze zrozumieniem czy porozmawiać z drugim Niemcem na inne tematy niż tylko praca, także twoje głupie uwagi zostaw dla siebie ...

    PS: Jeżeli Ty problem z imigrantami sprowadzasz jedynie do sikania i śmiecenia to chyba żartujesz ? Bo jeżeli tak to nie mamy o czym dalej rozmawiać.

    6 7 Cytuj
  • 4 gru 2015

    Wiktor Fedorowycz Janukowycz ukraiński polityk, naukowiec, profesor ekonomii i prawa, autor ponad 50 publikacji z dziedziny ekonomii, w latach 2010–2014 prezydent Ukrainy.
    Zwiał po Majdanie do Rosji.

    Boję się, że Majdan w Polsce się zbliża.
    Nasze profesory Wiktoropodobne, Jarosławy, Piotry, Ryszardy.... Polskowycze,
    do tego doprowadzą.

    Gdzie Prawdziwi Polacy Profesorzy będą uciekać , na Węgry?

    "Demokracja jest najbardziej zawoalowaną formą tyranii."- ale nie wymyślono nic innego.

    3 4 Cytuj
  • 4 gru 2015

    Krytyczne spojrzenie na siebie nie jest oznaką braku patriotyzmu. Ba,to patriotyzm w najlepszymwydaniu.PiS stanowi osłonę i szyld dla prostackiego,ksenofobicznego patriotyzmu,korzysta z niego i go konserwuje. Przykre, ale ten płytki patriotyzm w naszym powiecie i dalej na południe dominuje.Poczytajcie o Goralenvolk.

    6 1 Cytuj
  • 4 gru 2015
    bono napisał/a:

    Boję się, że Majdan w Polsce się zbliża.

    Przecież Majdan już od dawna jest w Warszawie:

    zdjecie

    2 3 Cytuj
  • 4 gru 2015
    kumi napisał/a:

    Staraj się nie pisać pod wpływem emocji...nic nie wnosisz do dyskusji i widać brak Ci argumentów nie chce Cie obrazić ale chyba to co napisałeś trąci trochę" przeczkolakiem"równie dobrze można napisać że ta partia którą preferujesz to "toćka w toćkę" nsdap..gdyż jak masz ochotę poczytać też tak się wszystko toczyło jak dziś w sejmie :'( i też ta partia nacjonalistyczna twierdziła że jest Prawicową partią...i wszystko co robi to dla dobra obywateli:-D A JA MYŚLĘ ŻE WIEKSZOŚĆ TEGO SEJMU NIE WIE CO ROBI ALBO UDAJE .....PRZYKRE ŻE ZNÓW MAMY POWTÓRKĘ JAK ZA LEPPERA A CIERPIĄ POŹNIEJ OBYWATELE CZYLI MY....znów kłutnie i tematy zastępcze a później jak zwykle cierpią Inni czyli my...życze wszystkim pogody ducha i mniej spinania się ci ludzie co niby nas reprezentują nie muszą nam psuć humorów jeśli ktoś ma kobiete mówie o facetach radze zająć się nią niż myśleć o wiejskiej i tej szopce....już za pare godzin nowy dzień i jak się postaramy będzie zajefajny tego wam i mi życze :-P

    A Ty staraj się pisać poprawną polszczyzną, bo jak widzę z podstawową ortografią i interpunkcją u Ciebie na bakier ...

    Przedszkolakiem to trąci z twoich postów, dlatego, że dzieci z podstawówki już lepiej piszą ...

    Jeżeli masz zamiar tak dalej pisać bez ładu i składu to się lepiej zastanów, ponieważ to świadczy o Tobie.

    5 5 Cytuj
  • 4 gru 2015

    Tak się zastanawiam, że katedry prawa powinni budować przynależne politycznie
    i np.
    na UJ katedra lemingów a
    na UW katedra Prawdziwych Polaków.
    W Toruniu i Lublinie katedra religijna, a
    w Szczecinie i Gdańsku katedra prawa liberalnego.

    4 Cytuj
  • Andrzej 4 gru 2015
    głos Myślenic napisał/a:

    A Ty staraj się pisać poprawną polszczyzną, bo jak widzę z podstawową ortografią i interpunkcją u Ciebie na bakier ...

    Masz rację, ciężko czytać, co @kumi pisze, sam na to zwróciłem uwagę.

    głos Myślenic napisał/a:

    Przedszkolakiem to trąci z twoich postów, dlatego, że dzieci z podstawówki już lepiej piszą ...

    Jeżeli masz zamiar tak dalej pisać bez ładu i składu to się lepiej zastanów, ponieważ to świadczy o Tobie.

    Nie masz argumentów, to zaatakuj rozmówcę :p

    głos Myślenic napisał/a:

    1000% poparcia dla działań PIS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego !

    Nie można popierać w 1000%, bo poparcie może być najwyżej 100%.
    Ale niech zajmują się TK i innym rozliczaniem, niech się kłócą, byle gospodarki nie zepsuli i nie zadłużali nas na potęgę, żeby rozdawać obiecane pieniądze. Już chodzą głosy, że deficyt budżetowy chcą zwiększyć o 150%.
    Najpierw zaróbmy, później rozdajmy.

    1 3 Cytuj
  • 4 gru 2015

    Streszczenie cyrku z TK:
    1. PO po przegranych wyborach prezydenckich robi skok na TK.
    2. USTAWA pisana jest przez PO na szybko i na kolanie z pomocą TK.
    3. TK nie zgłasza zastrzeżeń do własnej ustawy (o dziwo) która była wbrew konstytucji (o czym dzisiaj im się przypomniało).
    4. PIS wykorzystuje ustawę PO, przeciwko PO.
    5. PO bóldupi, że te działania, na które pozwala ich ustawa, są niezgodne z konstytucją i "demokracją".
    6. TK uznaje, że USTAWA którą współtworzył TK jest niezgodna z konstytucją.
    Przypomnijmy jeszcze:
    7. prawdziwym i jedynym celem USTAWY z 23 czerwca było całkowite upolitycznienie TK przez PO.
    8. efekt braku działań PiS - w TK 15/15 sędziów byłoby z PO-PSL.
    9. efekt działania PiS - w TK 10/15 sędziów jest z PO-PSL.
    10. to PO upolityczniło i zdyskredytowało TK, które wyrokowało wbrew konstytucji (np za OFE i wiekiem emerytalnym).

    Gdzie byli ci dzisiejsi "obrońcy demokracji" gdy TK wydawał polityczne wyroki i aktywnie uczestniczył w tworzeniu patologicznej relacji z partią rządzącą ?

    4 3 Cytuj

Odpowiedz