Forum » Społeczeństwo

Światowe Dni Młodzieży

  • Def Ibrylator 29 mar 2016

    Czy to prawda, że aby dostać się na ŚDM trzeba zapłacić od 150 do 690 zł od osoby ??????? Nie chce mi się wierzyć, a niektóre lewicujące portale informują o takiej ciekawostce.

    15 16 Cytuj
  • 29 mar 2016

    Poznaliśmy ceny pakietów pielgrzyma na Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie

    Od 150 do 690 zł będą kosztowały tzw. pakiety pielgrzyma podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Młodzież polska, która zarejestruje się i wybierze pakiet A, czyli udział w pełnym tygodniu wydarzeń, otrzyma 10 proc. rabatu – poinformował w sobotę Komitet Organizacyjny ŚDM.

    Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka potrwają od 26 do 31 lipca 2016
    Foto: AFP Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka potrwają od 26 do 31 lipca 2016

    System rejestracyjny ŚDM ruszy jutro. Zainteresowane osoby będą mieć do wyboru pakiety typu A, B i C w zależności od długości pobytu w Krakowie. Najdroższy wariant ma wartość 690 zł, najtańszy – 150 zł.

    Pakiet A (190-690 zł) zakłada obecność w Krakowie od 26 lipca do 1 sierpnia, B (250-310 zł) przewiduje pobyt od piątku 29 lipca do poniedziałku 1 sierpnia, a C (150 zł) dotyczy pielgrzymów, którzy będą uczestniczyć tylko w sobotnim czuwaniu i niedzielnej mszy św. na Campus Misericordiae (30-31 lipca 2016).

    Wszystkie typy pakietów obejmują transport pielgrzymów w obrębie Krakowa i do stref zakwaterowania oraz ubezpieczenie. Pakiety A i B są jeszcze podzielone na warianty w zależności od tego, czy pielgrzymi wybiorą także zakwaterowanie i wyżywienie. Zakwaterowanie przewidziane jest u rodziny, w szkole lub w miasteczku namiotowym. Do noclegu jest przypisane śniadanie, które będzie wydawane na podstawie talonu śniadaniowego. Pozostałe posiłki będą wydawane na podstawie talonów w punktach gastronomicznych, z którymi organizatorzy podpiszą umowy.

    Każdy zarejestrowany uczestnik ŚDM otrzyma także plecak pielgrzyma z zestawem publikacji i materiałów duszpastersko-identyfikacyjnych, pomagających w dobrym przeżyciu uroczystości i poruszaniu się po mieście. W kosztach organizacji ŚDM uczestniczyć będą także wolontariusze (50-300zł). Również oni mogą zadeklarować chęć skorzystania z noclegu lub wyżywienia.

    Z doświadczeń z poprzednich spotkań papieża z młodymi wynika, że nie wszyscy ich uczestnicy zgłaszają się wcześniej – rejestracji dokonuje ok. 30-40 proc. osób.

    Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 liczy, że zarejestrują się nie tylko grupy pielgrzymów z zagranicy, ale też z Polski. Byłoby to dużym ułatwieniem przygotowań logistycznych. Młodzi Polacy, którzy wybiorą pakiet typu A, obejmujący udział w pełnym tygodniu głównych wydarzeń ŚDM będą mieć 10 proc. zniżki – to docenienie ich zaangażowania w przygotowania na poziomie parafii i diecezji oraz gest wdzięczności dla tych wiernych, którzy złożyli ofiary na ŚDM podczas dwóch dotychczasowych ogólnopolskich zbiórek w kościołach.

    W kulminacyjnym momencie ŚDM spodziewanych jest prawie 2,5 mln pielgrzymów, ale już w pierwszych dniach może ich być w Krakowie ok. 500-700 tys.

    Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka potrwają od 26 do 31 lipca 2016. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania – poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

    9 11 Cytuj
  • 29 mar 2016

    Zauważ, że wolontariusze, którzy mają pracować na ŚDM też płacą (50 - 300 zł). Ciekawe czy ochotnikom z OSP też każą zapłacić za pomoc jaka będą świadczyć. Ciekawe też, kto weźmie pieniądze za śniadania, które opłacił pielgrzym, a które przygotują za swoje ludzie, którzy zdecydowali się przyjąć pielgrzymów????

    30 12 Cytuj
  • 29 mar 2016
    t-34 napisał/a:

    Zauważ, że wolontariusze, którzy mają pracować na ŚDM też płacą (50 - 300 zł). Ciekawe czy ochotnikom z OSP też każą zapłacić za pomoc jaka będą świadczyć. Ciekawe też, kto weźmie pieniądze za śniadania, które opłacił pielgrzym, a które przygotują za swoje ludzie, którzy zdecydowali się przyjąć pielgrzymów????

    Powiem tylko tyle, że jeżeli wymuszą zapłatę to sporo osób z mojego otoczenia wprost powiedziało, że w takim układzie nigdzie nie pojedzie. To jest kpina by ktoś kto poświęca swój czas jeszcze miał za to płacić.

    19 9 Cytuj
  • 29 mar 2016

    zastanawiam się za co ten minus ????/

    7 17 Cytuj
  • 29 mar 2016

    Niestety coraz mniej na tym swiecie rzeczy za darmo... Jednak nawet przez mysl mi nie przeszlo, ze SDM jest impreza platna i organiztor zechce zarabiac, bardziej widzialem to jako przedsiewziecie non profit.

    14 10 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 29 mar 2016

    Skąd taki wniosek że organizator chce na tym zarabiać? To ze organizatorzy pobierają za to pieniądze to jeszcze nie oznacza że na tym zarabiają. Piesze pielgrzymki kosztują kilka razy mniej, ale zwykle organizatorzy nie zapewniają w tej cenie wyżywienia i codziennego przejazdu po kilkadziesiąt kilometrów.
    Natomiast to czy i ile wolontariusze powinni płacić to myślę że powinno zależeć od ich obowiązków. Część nie powinno płacić, a część góra tyle co koszt wyżywienia i ubezpieczenia.

    8 24 Cytuj
  • Def Ibrylator 30 mar 2016
    sh_ma napisał/a:

    Skąd taki wniosek że organizator chce na tym zarabiać?

    Proszę Cię... Kościół Katolicki i "niezarabianie" ? Haha, dobre sobie. Za długo żyję na tym świecie.

    Powiem Wam, byłem pewny, że te pieniądze to ściema i że szybko ktoś sprowadzi mnie na ziemię hasłem - ŚDM są dla wszystkich.

    Ps. To nie o to chodzi, że ja żyduję, bo mam to szczęście, że pieniądze jakieś mam. Ale mi chodzi o zasadę. Nie dość, że Małopolska straci na ŚDM kilkaset milionów złotych, to jeszcze trzeba płacić za wstęp. Wsadźcie sobie tą imprezę tam, gdzie szatan mówi dobranoc.

    25 12 Cytuj
  • 30 mar 2016

    FRANCZYZA

    Istota systemu polega na tym, że franczyzodawca nadaje swoim poszczególnym franczyzobiorcom prawo oraz nakłada na nich obowiązek prowadzenia działalności zgodnie z jego koncepcją.

    W ramach umowy sporządzonej na piśmie oraz w zamian za bezpośrednie lub pośrednie świadczenia finansowe uprawnienie to upoważnia indywidualnego franczyzobiorcę do korzystania z nazwy franczyzodawcy, własności intelektualnej.

    Zawiera on sposób prowadzenia danej działalności gospodarczej. Udostępnia go franczyzodawca w ramach zawieranej z franczyzobiorcą umowy. Zawiera on szereg uprawnień i obowiązków. Ponadto upoważnia do działalności franczyzobiorcę na określonym terytorium.

    Jeżeli odpowiednio pod franczyzodawca i franczyzobiorca podstawimy słowa kuria i parafia, otrzymujemy produkt, który jest pierwszym produktem franczyzowym od czasów Konstantyna i przetrwał do dzisiaj, a w Polsce pięknie się rozwija, bo obiekty franczyzowe w postaci parafii, wyrastają jak grzyby po deszczu.

    14 14 Cytuj
  • 30 mar 2016
    def_ibrylator napisał/a:

    Czy to prawda, że aby dostać się na ŚDM trzeba zapłacić od 150 do 690 zł od osoby ??????? Nie chce mi się wierzyć, a niektóre lewicujące portale informują o takiej ciekawostce.

    Czy pielgrzymi niezarejestrowani mogą wziąć udział w wydarzeniach ŚDM,,odp. Wstęp na wydarzenia ŚDM jest otwarty i darmowy dla wszystkich . Komitet Organizacyjny ŚDM nie będzie wprowadzał płatnych wejściówek ani biletów na wydarzenia centralne i towarzyszące . Osoby niezarejestrowane będą miały zagwarantowany wstęp do tzw. sektorów otwartych .,, Def wstęp masz za darmo , wykupujesz pakiet czyli nocleg , wyżywienie ,transport ,ubezpieczenie możesz ale nie musisz . Wyobraz sobie pielgrzymów z całej Polski , Europy czy innych krajów , którzy sami szukają noclegu , jedzenia i trafią na nieuczciwych ludzi to jak myślisz ile to ich będzie kosztowało ? Zapytaj Polaków którzy byli w Rio co tam mieli za darmo .

    20 4 Cytuj
  • 26 maj 2016

    Wszystko w porządku jeśli chodzi o tzw pakiet pielgrzyma bo tych ludzi trzeba nakarmić zakwaterować i przetransportować ale żądanie wpłat od wolontariuszy to już lekkie przegięcie. Oni swoją pracą spokojnie zarobią na 2 posiłki dziennie.

    9 2 Cytuj
  • 26 maj 2016
    Miś Grizli napisał/a:

    Wszystko w porządku jeśli chodzi o tzw pakiet pielgrzyma bo tych ludzi trzeba nakarmić zakwaterować i przetransportować ale żądanie wpłat od wolontariuszy to już lekkie przegięcie. Oni swoją pracą spokojnie zarobią na 2 posiłki dziennie.

    Jakieś potwierdzenie tych rewelacji ? Bo na razie to ta dyskusja tutaj wygląda bez sensu ...

    3 7 Cytuj
  • 2 lip 2016

    Cóż, jesli ktoś koniecznie chce bić pokłony królowi Dudzie na tronie musi jeszcze za tą łaskę zapłacić http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/andrzej-duda-zazadal-tronu/50dg5b9
    W Myślenicach SDM koordynuje dla swojego króla poseł Szlachetka.

    A miała być impreza religijna... Co mamy? Sami sobie odpowiedzcie.

    3 11 Cytuj
  • 2 lip 2016

    Oczywiście że są jakieś śmieszne pakiety, żeby jechać trzeba płacić ;D porażka

    prywatnie napisał/a:

    Cóż, jesli ktoś koniecznie chce bić pokłony królowi Dudzie na tronie musi jeszcze za tą łaskę zapłacić http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/andrzej-duda-zazadal-tronu/50dg5b9
    W Myślenicach SDM koordynuje dla swojego króla poseł Szlachetka.

    A miała być impreza religijna... Co mamy? Sami sobie odpowiedzcie.

    Co ma chłopie Duda i pis do tego ? jeszcze powiedz że to Pis wymyślił brzegi :D szkoda tylko że podpisał papiery platfuskimi rękoma ;) A co do bicia pokłonów to jest tutak taki Bono któro to robi

    Ps.Mimo iśc śmieszne źródło podałeś to jednak Duda przynajmniej wie, że na tronie się siedzi a nie stoi jak pacan komoruski ;D

    12 7 Cytuj
  • 2 lip 2016
    Kibel z Vegi napisał/a:

    Co ma chłopie Duda i pis do tego ? jeszcze powiedz że to Pis wymyślił brzegi :D szkoda tylko że podpisał papiery platfuskimi rękoma ;) A co do bicia pokłonów to jest tutak taki Bono któro to robi

    Ps.Mimo iśc śmieszne źródło podałeś to jednak Duda przynajmniej wie, że na tronie się siedzi a nie stoi jak pacan komoruski ;D

    Wy czytacie wgl to co piszecie? Bo agresja słowna poraża i przeraża. Przypomina to język propagandy w najgorszym wydaniu, z wcale nie najlepszego okresu w przeszłości. Przy okazji, choć to nie ten temat, jeśli to Wy chcecie zmieniać konstytucję to wcześniej zapytajcie wszystkich Polaków czy Wam ufają i pozwalają na jakieś zmiany i jakie (?). Przepraszam za offtopa, ale musiałem.

    5 13 Cytuj
  • 2 lip 2016

    przypominam ze mozliwe sa platnosci zblizeniowe na tacke

    9 5 Cytuj
  • 2 lip 2016

    :-d

    1 8 Cytuj
  • 2 lip 2016
    maktor napisał/a:

    Wy czytacie wgl to co piszecie? Bo agresja słowna poraża i przeraża. Przypomina to język propagandy w najgorszym wydaniu, z wcale nie najlepszego okresu w przeszłości. Przy okazji, choć to nie ten temat, jeśli to Wy chcecie zmieniać konstytucję to wcześniej zapytajcie wszystkich Polaków czy Wam ufają i pozwalają na jakieś zmiany i jakie (?). Przepraszam za offtopa, ale musiałem.

    Gdzie w mojej wypowiedzi widzisz agresje ? rozumiem, że dzisiaj upał i piszesz bzdury, dlatego lepiej odejdź od komputera :) Platfusy pytały polaków jak podnosiły podatki albo zamiatały pod dywan afery? cieszę się, że was to boli że Pis "jedzie z wami bez mydła" :D nawet nie wiesz jaką mam z tego satysfakcję :D Pis rządzi i zrobi to co będzie uważał za stosowne i twoje ujadanie na forum nic w tej kwestii nie zmieni :D :D :D pogódź się bądź wyjedź, lepiej dla nas :D

    11 6 Cytuj
  • 2 lip 2016
    Kibel z Vegi napisał/a:

    Pis rządzi i zrobi to co będzie uważał za stosowne i twoje ujadanie na forum nic w tej kwestii nie zmieni :D :D :D pogódź się bądź wyjedź, lepiej dla nas :D

    Brawo Kibel, pojedź czymś jeszcze w temacie o SDM. No dawaj o gorszym sorcie Polaków itp. Ulżyj sobie... tu i teraz, bo ciśnienie masz i jeszcze się... uuuu :-D.

    5 13 Cytuj
  • 2 lip 2016

    Gościu to ty masz jakiś chory problem ;D ja napisałem prawdę ale widzę że platfusków to boli :D i dobrze, ma boleć :D

    10 7 Cytuj
  • 2 lip 2016

    ...

    2 9 Cytuj
  • 6 lip 2016

    Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu naukowym dotyczącym organizacji Światowych Dni Młodzieży:

    https://www.ankietka.pl/ankieta/235435/sdm.html

    Badanie to jest prowadzone przez grupę naukowców UMCS, Uniwersytetu SWPS i ALK. Posłużyć ma ono lepszemu zrozumieniu organizacji imprez masowych. Badanie jest w pełni anonimowe i zajmuje kilka minut. Dziękujemy za udział w badaniu.

    1 6 Cytuj
  • 12 lip 2016

    Odstąpię nocleg w Krakowie w centrum Kazimierza dla 12 osób w Hostelu z dostępem do kuchni na 1 dobę 27/28 lipca w cenie 80 zł za osobodobę w pokojach 6-osobowych.
    Kontakt akademia.kursy@gmail.com

    1 5 Cytuj
  • Niebieskooka 24 lip 2016

    ŚDM przypomina organizację EURO. FIFA organizuje imprezę, ale trzeba wybudować stadiony, zapłacić za licencje, transmisję a zyski zostają u..... FIFA. Jestem trochę uprzedzona do KK, ale czytając artykuł że na biletach nie będzie loga ŚDM bo licencja kosztuje, to dla mnie jest to okradanie obywateli. Normalnie bilet jednodniowy aglomeracyjny kosztuje 20zł - miasto dało cenę 15zł za cały okres trwania imprezy, i do tego kościół kazał zapłacić za logo. Na tacę daj, chrzest daj, ślub daj, pogrzeb daj. W Niemczech kościół jest utrzymywany z podatków a wszystkie usługi są bezpłatne czasem zdarzy się opłata za ślub od 15-50 euro co nie jest dużo - dla niezorientowanych co o warunków życie naszych sąsiadów dla nich to tak jak u nas 15-50zł . Mam nadzieję że skończy się okradanie biednych owieczek i wprowadzą u nas system niemiecki.

    9 9 Cytuj
  • 24 lip 2016
    niebieskooka123 napisał/a:

    ŚDM przypomina organizację EURO. FIFA organizuje imprezę, ale trzeba wybudować stadiony, zapłacić za licencje, transmisję a zyski zostają u..... FIFA. Jestem trochę uprzedzona do KK, ale czytając artykuł że na biletach nie będzie loga ŚDM bo licencja kosztuje, to dla mnie jest to okradanie obywateli. Normalnie bilet jednodniowy aglomeracyjny kosztuje 20zł - miasto dało cenę 15zł za cały okres trwania imprezy, i do tego kościół kazał zapłacić za logo. Na tacę daj, chrzest daj, ślub daj, pogrzeb daj. W Niemczech kościół jest utrzymywany z podatków a wszystkie usługi są bezpłatne czasem zdarzy się opłata za ślub od 15-50 euro co nie jest dużo - dla niezorientowanych co o warunków życie naszych sąsiadów dla nich to tak jak u nas 15-50zł . Mam nadzieję że skończy się okradanie biednych owieczek i wprowadzą u nas system niemiecki.

    Jak ci się nie podoba to się wypisz. Jak nie jesteś w tej organizacji to co cię to obchodzi ?

    5 9 Cytuj

Odpowiedz