Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 18 gru 2018
    piotr1976 napisał/a:

    O to dobra zmiana o oczekiwana obiecana obniżka cen wody
    Rachunek za grudzień
    Cena za kubik wody z 3,69
    Cena za kubik ścieków 9,10

    Prognoza na styczeń
    Cena za kubik wody 3,99
    Cena za kubik ścieków 9,83

    (oczywiście rachunek oraz prognozę mogę okazać)

    I co na to powiesz Bagietko ? A może co pan Burmistrz powie ?
    Kiełbasa zjedzona !!!

    Panie Burmistrzu może jakaś konferencja prasowa na której powie pan, że się mylimy i że zmiana ceny z 3,69 na 3,99 to nie podwyżka a obniżka tak samo jak 1:27 to zwycięstwo.

    Można się było spodziewać !!!

    Dam porównanie. Moja gmina Dobczyce. Cena za kubik wody około 4,20 brutto ,kubik ścieków około 5.95 brutto

    2 Cytuj
  • 18 gru 2018
    piotr1976 napisał/a:

    O to dobra zmiana o oczekiwana obiecana obniżka cen wody
    Rachunek za grudzień
    Cena za kubik wody z 3,69
    Cena za kubik ścieków 9,10

    Prognoza na styczeń
    Cena za kubik wody 3,99
    Cena za kubik ścieków 9,83

    (oczywiście rachunek oraz prognozę mogę okazać)

    I co na to powiesz Bagietko ? A może co pan Burmistrz powie ?
    Kiełbasa zjedzona !!!

    Panie Burmistrzu może jakaś konferencja prasowa na której powie pan, że się mylimy i że zmiana ceny z 3,69 na 3,99 to nie podwyżka a obniżka tak samo jak 1:27 to zwycięstwo.

    Można się było spodziewać !!!

    Daj nowemu szanse, może to ostatnia podwyżka?
    Poza tym ludzie dostali 500+ i podwyżki od prywatnych to niech oddają.

    Może budżetówka tez doczeka się wypłat europejskich, bo wyzysk przez rząd jest o wiele większy niż przez korporacje.
    A mówią jak obcy kapitał nas doi.
    Ile zarabia policjant, nauczyciel czy urzędnik skarbowy w UE
    za tą samą robotę?
    Dobrze premierowi się mówi, bo ma szmalu jak lodu.
    Ale, jak rząd mówi o wyzysku to budżetówka powinna mieć minimum 100% wyższe płace, jak pokażą jak należy płacić, to i inni za tym pójdą i zaczniemy niedługo zrównywać płace ze średnią UE.

    12 Cytuj
  • Beata 20 gru 2018
    piotr1976 napisał/a:

    O to dobra zmiana o oczekiwana obiecana obniżka cen wody
    Rachunek za grudzień
    Cena za kubik wody z 3,69
    Cena za kubik ścieków 9,10

    Prognoza na styczeń
    Cena za kubik wody 3,99
    Cena za kubik ścieków 9,83

    (oczywiście rachunek oraz prognozę mogę okazać)

    I co na to powiesz Bagietko ? A może co pan Burmistrz powie ?
    Kiełbasa zjedzona !!!

    Panie Burmistrzu może jakaś konferencja prasowa na której powie pan, że się mylimy i że zmiana ceny z 3,69 na 3,99 to nie podwyżka a obniżka tak samo jak 1:27 to zwycięstwo.

    Można się było spodziewać !!!

    Skoro bredzisz to proszę. Gdzie ta zamiana ceny o której piszesz?

    zdjecie

    1 5 Cytuj
  • 20 gru 2018
    bono napisał/a:

    Może budżetówka tez doczeka się wypłat europejskich, bo wyzysk przez rząd jest o wiele większy niż przez korporacje.

    .....Ty pracujesz na własnym czy u kogoś ? Powiem Ci, że ja nie odczuwam tego co napisałeś a nawet przeciwnie - dużo łatwiej i sprawniej mi się teraz biznes prowadzi

    bono napisał/a:

    Dobrze premierowi się mówi, bo ma szmalu jak lodu.
    Ale, jak rząd mówi o wyzysku to budżetówka powinna mieć minimum 100% wyższe płace, jak pokażą jak należy płacić, to i inni za tym pójdą i zaczniemy niedługo zrównywać płace ze średnią UE.

    Ty już teraz tak p****isz, że w oczy szczypie. Nawet szkoda dywagować.

    piotr1976 napisał/a:

    Panie Burmistrzu może jakaś konferencja prasowa na której powie pan, że się mylimy i że zmiana ceny z 3,69 na 3,99 to nie podwyżka a obniżka tak samo jak 1:27 to zwycięstwo.

    Można się było spodziewać !!!

    Wy razem z bono z Petersburga klikacie takie bzdury?
    Żrecie fake newsy jak pies kiełbasę. Ja to mam wrażenie, że aby takie bzdury pisać to trzeba mieć płacone i podpowiadane, bo niemożliwością jest aby tworzyć samemu te wiadomości. Jest jeszcze jedna możliwość, często na forach stosowana : ktoś z adminów loguje się jako konto zewnętrzne i podsypuje karmy, ludzie wdają się w dyskusję pto to aby klikać, klikać = pozycjonowanie forum czyli pozycjonowanie reklamowe (wyświetleń) portalu, reklama = pieniądź. Ja chyba odpuszczę bo śmierdzi mi tu właśnie podrzucaniem karmy pod kliki.

    1 13 Cytuj
  • 20 gru 2018
    Vivaldi napisał/a:

    .....Ja chyba odpuszczę bo śmierdzi mi tu właśnie podrzucaniem karmy pod kliki.

    To znakomity pomysł. Dobrze ze sam do tego doszedłeś.

    10 Cytuj
  • Piotr 21 gru 2018
    Bagietka napisał/a:

    Skoro bredzisz to proszę. Gdzie ta zamiana ceny o której piszesz?

    Pięknie to wygląda na stronie MZWiK.
    Natomiast na załączonej fakturze proforma tak to wygląda i tyle mam do zapłaty a nie to co Ty przedstawiasz. To co ty tutaj podajesz to są ceny aktualne prawdopodobnie do 31.12.2018
    zdjecie

    Oczywiście standardowo zaczynasz od obrażania "bredzisz" bez jakiejkolwiek weryfikacji. Dlaczego nie spytałaś czy mam na to dowody ?? Zresztą sam o tym pisałem, że mogę przedstawić rachunek z prognozą.
    Ahh jakież to dojrzałe zachowanie naszej wszechwiedzącej Beatki.

    Vivaldi napisał/a:

    Wy razem z bono z Petersburga klikacie takie bzdury?
    Żrecie fake newsy jak pies kiełbasę. Ja to mam wrażenie, że aby takie bzdury pisać to trzeba mieć płacone i podpowiadane, bo niemożliwością jest aby tworzyć samemu te wiadomości. Jest jeszcze jedna możliwość, często na forach stosowana : ktoś z adminów loguje się jako konto zewnętrzne i podsypuje karmy, ludzie wdają się w dyskusję pto to aby klikać, klikać = pozycjonowanie forum czyli pozycjonowanie reklamowe (wyświetleń) portalu, reklama = pieniądź. Ja chyba odpuszczę bo śmierdzi mi tu właśnie podrzucaniem karmy pod kliki.

    Pomyśl, przemyśl może skłoni cię to do jakiejś refleksji. Odpowiadając na Twoje pytanie piszę z Myślenic. Fake newsów nie "żrę" natomiast dostaję do ręki dokumenty, które później przedstawiam. Zatem również Tobie polecam najpierw przeanalizować, przepytać ewentualnie poprosić o dowody a nie rzucać na prawo i lewo oskarżeniami. Bo ja również mogę odbijać piłeczkę i pisać, że to ty jesteś "PiS -matołkiem", komunistą, złodziejem itp itd. Jednak tego nie czynię bo nie mam na to dowodów.

    7 Cytuj
  • Beata 21 gru 2018

    Konto usuniete

    Ceny Brutto? Ciekawe :)

    Patrzcie jaki pech! Z pisma od prokuratury wynika, że na Wiertniczej "zaginęły" surowe nagrania z "urodzin Hitlera" w lesie.

    Prokuratura zwróciła się do TVN z prośbą o udostępnienie wszystkich materiałów z wydarzenia. Stacja najpierw miała twierdzić, że nie może udostępnić nagrań ze względu na "okres ferii zimowych", a teraz z pisma od prokuratury wynika, że części materiału "nie udało się odnaleźć".

    "Należy wskazać zatem, iż Prokuratura dysponuje tylko fragmentami zapisów kilkugodzinnego spotkania, wyemitowanymi w kilkunasto-minutowym reportażu TVN. Nie posiada całości nagrania, co niewątpliwie stanowiłoby obiektywny i bardzo cenny materiał dowodowy" – możemy przeczytać w piśmie prokuratury.

    zdjecie

    Taśmy NASA z lądowania na księżycu też się zgubiły :)

    2 7 Cytuj
  • 21 gru 2018

    Teraz temat prądu.
    Kolega prowadzący działalność w jednym z Centrów Handlowych, dostał zawiadomienie od Centrum, że od 1 stycznia prąd drożeje o 50%. On prowadzi gastronomię, więc prąd u niego to znaczna część ceny pożywienia które oferuje klientom.

    Zapytał mnie, jak myślisz rząd podnosi ceny czy nie.
    Mówię, tobie tak.
    A on -mnie tak i takim jak ja, w ten sposób umywa ręce
    i Morawiecki może powiedzieć nie jestem winny podwyżek, to kapitaliści mają taki apetyt na zyski.

    9 1 Cytuj
  • 22 gru 2018
    Bagietka napisał/a:

    Konto usuniete

    Prokuratura zwróciła się do TVN z prośbą o udostępnienie wszystkich materiałów z wydarzenia. Stacja najpierw miała twierdzić, że nie może udostępnić nagrań ze względu na "okres ferii zimowych", a teraz z pisma od prokuratury wynika, że części materiału "nie udało się odnaleźć".

    "Należy wskazać zatem, iż Prokuratura dysponuje tylko fragmentami zapisów kilkugodzinnego spotkania, wyemitowanymi w kilkunasto-minutowym reportażu TVN. Nie posiada całości nagrania, co niewątpliwie stanowiłoby obiektywny i bardzo cenny materiał dowodowy" – możemy przeczytać w piśmie prokuratury.

    :)

    Prokuratura powinna zwrócić się z prośbą do prezydenta Trumpa,
    o pomoc w egzekwowaniu prawa wobec amerykańskiego nadawcy TVN.
    Ale znając system amerykański i podejście prezydenta do ochrony amerykańskich firm, na pewno odmówi.
    No cóż amerykański kapitał medialny rozpanoszył się na polskim gruncie i nie służy polskiemu rządowi.

    5 Cytuj
  • Beata 22 gru 2018

    Gdyby nie Prawo i Sprawiedliwość, wszystkie te obrazki byłyby podobne

    zdjecie

    1 8 Cytuj
  • 22 gru 2018
    Bagietka napisał/a:

    Gdyby nie Prawo i Sprawiedliwość, wszystkie te obrazki byłyby podobne

    To PiS musi szybko rozbudować armię, bo jak będzie wojna a na to się zanosi, to musimy ich pogodzić.

    Jeden z profesorów mówi, że nowe społeczeństwa nie pamiętają wojen i pokój dla nich jest czymś powszednim, a to pierwszy okres pokoju w Europie trwający prawie 80 lat. Dodał, że było to możliwe dzięki demokratycznej Europie, która dążyła do połączenia zwaśnionych narodów, w jeden organizm.
    Przypomniał szczyt w Lizbonie na którym zaproponowano debatę na temat relacji NATO - UE. Na to zabrał głos David Cameron i powiedział, wysilając swoją nadzwyczajną inteligencję, że to żaden problem i szkoda czasu, wystarczy spotkać szefa NATO i szefa UE i po pół godziny temat będzie załatwiony. Na to Angela Merkel (którą prof. zaliczył do grona historycznych przywódców), zwróciła się do Camerona słowami, David my ci damy dwa lata- załatw to.
    Cameron skończył w niesławie jako najbardziej tępy premier Wielkiej Brytanii, a problem NATO UE pozostał do dzisiaj.

    Ten sam prof. rozwinął, że gdy w Niemczech rządy przejmie inna opcja, i dojdą do głosu podobne wartości jakie reprezentuje PiS,
    czyli narodowe, to szykujmy się na wojnę, bo Niemcy do bloku z PiS nie wejdą. A PiS nie podporządkuje się Niemcom, a karty wszyscy będą chcieć rozdawać.

    Tak, że droga Bagietko, twoja reakcja na rozpierduchy w UE jest podobna jak u blondyny, która szła przez zarośla a tu naraz tygrys. Jej koleżanka nagarnęła piasek, rzuciła tygrysowi w oczy i wdrapała się na drzewo i woła blondynę, chodź tu szybko, uciekaj.
    Na to jej koleżanka:
    a dlaczego, ja mu piaskiem w oczy nie rzucałam.

    8 Cytuj
  • 22 gru 2018
    bono napisał/a:

    To PiS musi szybko rozbudować armię, bo jak będzie wojna a na to się zanosi, to musimy ich pogodzić.

    Jeden z profesorów mówi, że nowe społeczeństwa nie pamiętają wojen i pokój dla nich jest czymś powszednim, a to pierwszy okres pokoju w Europie trwający prawie 80 lat. Dodał, że było to możliwe dzięki demokratycznej Europie, która dążyła do połączenia zwaśnionych narodów, w jeden organizm.

    Tak, że droga Bagietko, twoja reakcja na rozpierduchy w UE jest podobna jak u blondyny, która szła przez zarośla a tu naraz tygrys. Jej koleżanka nagarnęła piasek, rzuciła tygrysowi w oczy i wdrapała się na drzewo i woła blondynę, chodź tu szybko, uciekaj.
    Na to jej koleżanka:
    a dlaczego, ja mu piaskiem w oczy nie rzucałam.

    Odpowiadając od góry :
    ja mam największą obawę, że Ci wszyscy deklarujący konstytucję, patriotyzm, ojczyznę na wypadek wojny podwiną ogony i będą spieprzać w popłochu, nikt nie stanie do obrony i walki dlatego, że nikt ich w domu nie uczył oddania za szlachetne ideały, honor itd ale uczyli sprzedaży dupska za pieniądze, że zawsze coś za coś, żeby grabić jak najwięcej pod siebie bo....wszyscy tak robią.

    A Ty przespałeś ostatnie 3-4 lata ? I co się stało po połączeniu narodów europejskich w jeden? O ile połączenie Europy w symbiozie jestem w stanie zrozumieć (przy czym do tej pory symbioza kija i marchewki ale niech i tak będzie) o tyle tworzyć twór z ludźmi nie potrafiącymi się zintegrować doprowadza do tego co się własnie w Europie dokonuje i PiSem tu gęby nie wycieraj. To nie PiS robi rozpierduchę w niemieckich czy francuskich miastach, to nie przed PiSem strach wyjść u nich wieczorem na ulice, to są Ci ludzie których przyjęli z myślą tanich roboli do pracy zapominając, że oni w życiu nie pracowali tylko się domagali, że się należy.

    A co do przypowieści o tygrysku czy nie zauważyłeś nie dopisanej puenty : nie ma znaczenia czy mu sypniesz w oczy czy nie zeżre i tą blondi na dole i po wejściu na drzewo tą drugą. Jedni sobie tłumaczą pożarcie powodem użycia piasku w oczy a drudzy przeciwnie nie sypnęła więc została pożarta. Sypniesz czy nie sypniesz możesz zostać pożarty .....więc coś z tym zrób żeby tygrys nie podszedł.

    7 Cytuj
  • 22 gru 2018
    Vivaldi napisał/a:

    Odpowiadając od góry :
    ja mam największą obawę, że Ci wszyscy deklarujący konstytucję, patriotyzm, ojczyznę na wypadek wojny podwiną ogony i będą spieprzać w popłochu, nikt nie stanie do obrony i walki dlatego, że nikt ich w domu nie uczył oddania za szlachetne ideały, honor itd ale uczyli sprzedaży dupska za pieniądze, że zawsze coś za coś, żeby grabić jak najwięcej pod siebie bo....wszyscy tak robią.

    A Ty przespałeś ostatnie 3-4 lata ? I co się stało po połączeniu narodów europejskich w jeden? O ile połączenie Europy w symbiozie jestem w stanie zrozumieć (przy czym do tej pory symbioza kija i marchewki ale niech i tak będzie) o tyle tworzyć twór z ludźmi nie potrafiącymi się zintegrować doprowadza do tego co się własnie w Europie dokonuje i PiSem tu gęby nie wycieraj. To nie PiS robi rozpierduchę w niemieckich czy francuskich miastach, to nie przed PiSem strach wyjść u nich wieczorem na ulice, to są Ci ludzie których przyjęli z myślą tanich roboli do pracy zapominając, że oni w życiu nie pracowali tylko się domagali, że się należy.

    A co do przypowieści o tygrysku czy nie zauważyłeś nie dopisanej puenty : nie ma znaczenia czy mu sypniesz w oczy czy nie zeżre i tą blondi na dole i po wejściu na drzewo tą drugą. Jedni sobie tłumaczą pożarcie powodem użycia piasku w oczy a drudzy przeciwnie nie sypnęła więc została pożarta. Sypniesz czy nie sypniesz możesz zostać pożarty .....więc coś z tym zrób żeby tygrys nie podszedł.

    Pominąłeś środek!
    A tak, nawiasem - uderz w stół a blondyna się odezwie.
    Ty pracujesz na tym forum skutecznie na miano blondyny.

    Ps. odpowiadając tylko na pierwsza część twojej wypowiedzi powiem tak:
    w czasie trudnym, w stanach zagrożenia i wojny przeważnie bohaterami zostają teoretyczni tchórze , ludzie z trzeciej linii.
    Ci co mówią o honorze, bohaterstwie itd. głupio się później tłumaczą z braku odwagi.
    Już widzę tych Błaszczaków Brudzińskich i z Kaczorem na uchodźstwie a w bohaterskiej obronie, dzisiaj anonimowe postaci.

    8 1 Cytuj
  • 23 gru 2018
    bono napisał/a:

    Jeden z profesorów mówi, że nowe społeczeństwa nie pamiętają wojen i pokój dla nich jest czymś powszednim

    mówisz wojen nie ma? Człowieku wojna trwa w Europie w najlepsze
    https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/18412-czy-szwecje-mozna-jeszcze-uratowac-oto-co-sie-dzieje-w-kraju-maksymalnie-otwartym-na-multikulti

    a jeśli ktoś nie widzi u nas takich słów, zachowań, standardów wypowiadanych przez osiedleńców jak i turystów to trzeba być na prawdę tępym albo sterowanym
    https://kobieta.interia.pl/gwiazdy/news-pierwsze-swieta-we-troje,nId,2737722

    1 7 Cytuj
  • 23 gru 2018
    Vivaldi napisał/a:

    mówisz wojen nie ma? Człowieku wojna trwa w Europie w najlepsze
    https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/18412-czy-szwecje-mozna-jeszcze-uratowac-oto-co-sie-dzieje-w-kraju-maksymalnie-otwartym-na-multikulti

    a jeśli ktoś nie widzi u nas takich słów, zachowań, standardów wypowiadanych przez osiedleńców jak i turystów to trzeba być na prawdę tępym albo sterowanym
    https://kobieta.interia.pl/gwiazdy/news-pierwsze-swieta-we-troje,nId,2737722

    Czym bliżej Wigilli i świąt, tym bardziej Vivaldi " chrześcijańską" twarz pokazuje. Nie zapomnij pustego miejsca przy wigilijnym stole dla takiego jak Ty ksenofoba zostawić. Do spowiedzi to Ty byłeś? Tradycja i powierzchowny snobizmem narodowym podszyty polski katolicyzm. Zagłaskacie się w tym podbijaniu polskości i katolickości. Z Soboru Watykańskiego II nioewiele w polskim kościele ostało. JP II się w grobie przewraca. Przynajmniej nie kryjesz, że wolałbyś po łacinie. Byle odklepać i pychę pokazać. Polska Mesjaszem narodów, a Chrystus to Polak. Podobnie jego Matka. Idż, chłopie, i nie kompromituj się więcej. Ewangelię poczytaj, nauczanie JP II przypomnij sobie. I nie grzesz więcej. Polska, Polska, ponad wszystko i zle pojęte chrześcijaństwo.

    5 1 Cytuj
  • 23 gru 2018

    Gębę sobie wycierasz pokoleniem JPII to co się dzieje w Europie ma najmniej wspólnego z chrześcijaństwem. Jeżeli przebywając łącznie kilkanaście lat w różnych Państwach w Europie i to długo przed Islamizacją widziałem pozamykane kościoły z mszami generalnie tylko dla katolickich Polaków, Słowaków, Chorwatów, Słoweńców itp a te kościoły które były otwarte wiały pustkami, na mszy niemieckiej czy austryjackiej lub francuskiej było osób na palcach jednej ręki w wieku około 70-80lat to proszę Cię zamilcz i nie udowadniaj, że ta chrześcijańska Europa otworzyła swoje granice na podstawie etyki chrześcijańskiej i tylko z tego powodu.
    Nie wycieraj sobie gęby siankiem, opłatkiem i wolnym miejscem przy stole wigilijnym. Rozejrzyj się i zacznij naprawę świata od siebie. Byłeś dzisiaj w kościele? Jesteś po spowiedzi?

    https://ekumenizm.wiara.pl/doc/5218986.Francja-Sad-nakazal-usuniecie-szopki-bozonarodzeniowej-z

    http://pitu-pitu.pl/2016/11/27/o-tym-szwedzi-swiat-bozego-narodzenia-zakazali/

    9 Cytuj
  • 23 gru 2018

    6ty Grudnia 11stym Września?

    zdjecie

    1 Cytuj
  • 23 gru 2018
    Vivaldi napisał/a:

    Gębę sobie wycierasz pokoleniem JPII to co się dzieje w Europie ma najmniej wspólnego z chrześcijaństwem. Jeżeli przebywając łącznie kilkanaście lat w różnych Państwach w Europie i to długo przed Islamizacją widziałem pozamykane kościoły z mszami generalnie tylko dla katolickich Polaków, Słowaków, Chorwatów, Słoweńców itp a te kościoły które były otwarte wiały pustkami, na mszy niemieckiej czy austryjackiej lub francuskiej było osób na palcach jednej ręki w wieku około 70-80lat to proszę Cię zamilcz i nie udowadniaj, że ta chrześcijańska Europa otworzyła swoje granice na podstawie etyki chrześcijańskiej i tylko z tego powodu.
    Nie wycieraj sobie gęby siankiem, opłatkiem i wolnym miejscem przy stole wigilijnym. Rozejrzyj się i zacznij naprawę świata od siebie. Byłeś dzisiaj w kościele? Jesteś po spowiedzi?

    https://ekumenizm.wiara.pl/doc/5218986.Francja-Sad-nakazal-usuniecie-szopki-bozonarodzeniowej-z

    http://pitu-pitu.pl/2016/11/27/o-tym-szwedzi-swiat-bozego-narodzenia-zakazali/

    Najlepsze szopki odstawiał ksiądz Jankowski i to w kościele św. Brygidy. Chrześcijaństwo to nie tylko katolicy. Może protestantom więcej empatii do uchodźców zostało? Miejscem szopki jest Kościół, nie merostwo. U nas polityka wchodzi butami do kościołów. W Europie politykę goni się od kościoła. Samo chodzenie do kościoła nie czyni chrześcijaninem. Dobrze, że przyznałeś, że to nie islam jest jej powodem. Gdyby nie otwartość Zachodu to Polakom, Słowakom, Słoweńcom nie udostępniano by kościołów, bo to dzicz słowiańska. Do tego prowadzi Twoja ksenofobia i nacjonalizm. Zaskoczyłeś mnie kompletnie. I to tuż przed świętami. Nic z JP II nie zrozumiałeś. Choć wypinasz dumnie piersi, że to Polak.

    7 Cytuj
  • 23 gru 2018
    Vivaldi napisał/a:

    Jeżeli przebywając łącznie kilkanaście lat w różnych Państwach w Europie i to długo przed Islamizacją widziałem pozamykane kościoły z mszami generalnie tylko dla katolickich Polaków, Słowaków, Chorwatów, Słoweńców itp a te kościoły które były otwarte wiały pustkami, na mszy niemieckiej czy austryjackiej lub francuskiej było osób na palcach jednej ręki w wieku około 70-80lat to proszę Cię zamilcz i nie udowadniaj, że ta chrześcijańska Europa otworzyła swoje granice na podstawie etyki chrześcijańskiej i tylko z tego powodu.

    Jedyny sposób aby u nas za kilkanaście lat nie było tak jak na zachodzie, jest zatrzymanie rozwoju cywilizacji. Najlepsza w tym była komuna i również wtedy kościoły były pełne. Nie znam innego sposobu.
    Dziwię się tylko zachodowi, że doświadczony w przeszłości, że kler z butami wchodził w administrowanie krajami, nie biorąc za nic odpowiedzialności, pozwolił zastąpić jeden kler innym klerem i tu nie ma żadnego usprawiedliwienia.

    10 Cytuj
  • Beata 23 gru 2018
    bono napisał/a:

    To PiS musi szybko rozbudować armię, bo jak będzie wojna a na to się zanosi, to musimy ich pogodzić.

    Jeden z profesorów mówi, że nowe społeczeństwa nie pamiętają wojen i pokój dla nich jest czymś powszednim, a to pierwszy okres pokoju w Europie trwający prawie 80 lat. Dodał, że było to możliwe dzięki demokratycznej Europie, która dążyła do połączenia zwaśnionych narodów, w jeden organizm.

    I miał rację. Demokratycznych narodów jest tutaj słowem kluczem a to co rządzi dzisiejszą Unią Europejską nie ma nic wspólnego z demokracją a raczek z kooptacją.
    Dlatego też tego co piszesz poniżej nie ma już sensu rozważać.
    Obecnie Putin gra na podziały w EU i widząc po Francji, Belgii, Holandii czy Hiszpanii, jakoś mu się udaje, bo obecna UE to kamieni kupa, rozgrywana przez Niemców, którzy z powyższych podziałów także czerpią korzyści.
    Największym wrogiem Putina jest UE bazująca na narodach i oparta o współpracę gospodarczą, bez wspólnej polityki zagranicznej i z suwerennymi armiami należącymi do NATO opartym na USA. Dlatego tak bardzo chwali koncepcję wspólnej europejskiej armii a dodatkowo Macron, który widzi tą armię jako obronę przed USA.

    bono napisał/a:

    Ten sam prof. rozwinął, że gdy w Niemczech rządy przejmie inna opcja, i dojdą do głosu podobne wartości jakie reprezentuje PiS,
    czyli narodowe, to szykujmy się na wojnę, bo Niemcy do bloku z PiS nie wejdą. A PiS nie podporządkuje się Niemcom, a karty wszyscy będą chcieć rozdawać.

    Z bazami amerykańskimi i pod zarządem USA i z taką armią jak mają Niemcy to sobie mogą.
    Niemcy myślą, że USA przegra wojnę gospodarczą z Chinami, bo to jest dla nich jedyna szansa by próbować się wyzwolić, ale to mrzonki. Niemcy bez USA są obecnie nikim.

    bono napisał/a:

    Tak, że droga Bagietko, twoja reakcja na rozpierduchy w UE jest podobna jak u blondyny, która szła przez zarośla a tu naraz tygrys. Jej koleżanka nagarnęła piasek, rzuciła tygrysowi w oczy i wdrapała się na drzewo i woła blondynę, chodź tu szybko, uciekaj.
    Na to jej koleżanka:
    a dlaczego, ja mu piaskiem w oczy nie rzucałam.

    Swoje nędzne mądrości zostaw dla siebie i podobnych.

    13 Cytuj
  • 23 gru 2018
    WKibic napisał/a:

    W Europie politykę goni się od kościoła. Samo chodzenie do kościoła nie czyni chrześcijaninem. Gdyby nie otwartość Zachodu to Polakom, Słowakom, Słoweńcom nie udostępniano by kościołów, bo to dzicz słowiańska. Nic z JP II nie zrozumiałeś.

    Hm......może się mylisz, może jesteś nieomylny. Ale nie mnie to oceniać. Ale w tym temacie skoro w UE politykę goni się od kościoła to jaka była podstawa przyjęcia imigrantów, bo zarzucałeś że na pewno nie ekonomiczna a chrześcijańska. Nic z tego nie rozumiem, do czego zmierzasz. Takie wycieranie gęby wiarą i sloganami, które rzeczywiście czasami (patrząc przez pryzmat Tadeusza) nic nie mają kościołem wspólnego. A to czy Ciebie akurat zaskoczyłem czy nie mam głęboko w dupie, napraw siebie a naprawisz mnie przy okazji.

    bono napisał/a:

    Jedyny sposób aby u nas za kilkanaście lat nie było tak jak na zachodzie, jest zatrzymanie rozwoju cywilizacji. Najlepsza w tym była komuna i również wtedy kościoły były pełne. Nie znam innego sposobu.

    Jeżeli uważasz, że w imię rozwoju jesteś w stanie poświęcić fundamentalne wartości to ja jestem przeciw, jeżeli np rozwój motoryzacji chcesz oprzeć na błędach planowanych gdy nowe auto nie może bezawaryjnie kilku lat przejechać jestem przeciw. Wszystko co jest poszukiwane i deficytowe jest cenne. Zawsze możesz użyć stwierdzenia, że płynąc pod prąd zmachasz się i okaże się, że jesteś zmęczony i stoisz w miejscu. Ale być może będziesz w miejscu w lepszej kondycji niż płynąc z prądem. A wtedy będą potrzebnie ludzie którzy mając zachowane ideały i kondycje pomogą nieść tych którzy dryfowali z prądem zatracając i kondycję i kręgosłupy także moralne. Czas pokaże. Obecnie wszyscy w nowoczesnej i "cywilizowanej oraz rozwojowej Europie tęsknią za spokojem życia jaki jest w Polsce, szukają zasad i polskich tradycji. Te miejsca i czasy są im bliskie, spokojne chcą tym żyć. Dziwne prawda? Dziwne jak te konserwatywne tradycje są cenione i poszukiwane.

    15 Cytuj
  • 23 gru 2018

    " Obecnie wszyscy w nowoczesnej i "cywilizowanej oraz rozwojowej Europie tęsknią za spokojem życia jaki jest w Polsce, szukają zasad i polskich tradycji. Te miejsca i czasy są im bliskie, spokojne chcą tym żyć. Dziwne prawda?" Przyznam, że masz humor. Konserwatywne tradycje w Europie są cenione i istnieją. Nie trzeba Polski. Polska raczej je osłabia. Zależy, co rozumiemy przez konserwatyzm. Polska obecna jawi się jako anty przykład. Populizm, nacjonalizm, ksenofobia, sobkostwo, brak solidarności od Polski odrzuca. Fundamenty zjednoczonej Europy są przez Węgry i Polskę niszczone. Chadeckie fundamenty. Przypominam, że Merkel jest chadekiem. Europejska Partia Ludowa to chadecy. Chrześcijańskie wartości przetrwały w praktyce, niekoniecznie w zapełnionych kościołach. Żyją w ludziach. Polska obecna nie wzmacnia chadeków, konserwatystów, jak chciał JP II, lecz populistów i eurosceptyków różnych maści. W imieniu Putina rozwala UE. Mocni chadecy stanowią przeciwwagę dla liberałów. Polska jest wskazywana palcem jako truteń, pasożyt, a nie wzór spokoju. Za komuny też nie było problemu z uchodźcami. Stoimy w miejscu, ba zawracamy. Rozwoju cywilizacyjnego nie zahamujemy, laicyzacja postępować w Polsce też będzie. Ważne, aby dobra zmiana i hierarchowie jej nie przyśpieszali. A wszystko robią, aby ludzi od Kościoła odciągać. Aggiornamento zatracone. Syndrom oblężonej twierdzy popychający nas w ręce Putina, Wschodu. Mogliśmy wnieść do Europy dużo świeżej konserwatywnej jakości. daliśmy plamę na całej linii. Szkoda, że nie napisałeś, że oprócz spokoju, ludzie Zachodu zazdroszczą nam pensji, poziomu życia i braku smogu w naszych miastach. Bono z sarkazmem , a Ty serio dyndolisz.

    6 Cytuj
  • 23 gru 2018

    Może nie na temat. ale też ciekawe co tam piszą u naszych najwierniejszych sojuszników... Przypominam. że już nas Ruskim raz w Jałcie sprzedali....

    Washington Post" bije w PiS. "Trump powinien przemyśleć poparcie dla polskich nacjonalistów"

    "Washington Post" krytykuje w redakcyjnym komentarzu rządy Prawa i Sprawiedliwości. Dziennik pisze m.in. o upolitycznieniu służb czy zamianie państwowych mediów w "organy propagandowe". Artykuł kończy się apelem do Donalda Trumpa.

    W pierwszym akapicie komentarza redakcji "Washington Post" wymienione zostają trzy kraje - Polska, Węgry i Rumunia - jako przykłady państw, które zmierzają w stronę autorytaryzmu. Cały artykuł dotyczy jednak przede wszystkim Polski pod rządami Prawa i Sprawiedliwości. Redakcja amerykańskiego dziennika przypomina o podpisaniu przez Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. "Prezydent, który zaledwie trzy miesiące temu kpił z Unii Europejskiej jako z 'wyimaginowanej wspólnoty' w poniedziałek podpisał prawo przywracające sędziów, których zmuszono do opuszczenia swojej pracy" - czytamy.

    "Washington Post" uderza w PiS i apeluje do Trumpa

    "Washington Post" stwierdza, że próba "czystki w Sądzie Najwyższym" to jeden z całej serii kroków, podjętych przez Prawo i Sprawiedliwość w celu przejęcia władzy nad sądownictwem w Polsce.

    Zarzutów gazeta ma więcej. Czytamy o "upolitycznieniu służb", zmianie mediów publicznych w "organy propagandy" czy "presji wywieranej na niezależnych dziennikarzy". W sprawie reformy sądownictwa Komisja Europejska, jak czytamy w komentarzu, pokazała, że może "walczyć z autokratycznym kierunkiem", a dzieje się tak dlatego, że większość Polaków chce, by Polska należała do UE.

    Redakcja na końcu zwraca się do prezydenta USA Donalda Trumpa, który "powinien przemyśleć poparcie dla polskich nacjonalistów".

    4 Cytuj
  • 23 gru 2018
    Bagietka napisał/a:

    Największym wrogiem Putina jest UE bazująca na narodach i oparta o współpracę gospodarczą, bez wspólnej polityki zagranicznej i z suwerennymi armiami należącymi do NATO opartym na USA. Dlatego tak bardzo chwali koncepcję wspólnej europejskiej armii a dodatkowo Macron, który widzi tą armię jako obronę przed USA.

    .

    Są ludzie myślący skrótami, wspaniali managerowie, widzący to czego 90% nie dostrzega. I tak już zostanie, dlatego ci którzy przemawiają dla pozostałej populacji trochę inaczej postrzegającej- wygrywają, bo tępych ludzi jest znacznie więcej.

    Sięgnę po próbę dotarcia do Twoich szarych komórek. Kiedy wspólnota państw narodowych jest mocna? Gdy jest Rzymem Cesarskim, ZSRR, Chinami, Indiami lub USA. Pokaż mi wspólnotę narodów kierowanych przez wiele państw, która odegrała strategiczną rolę w historii- Jugosławia, Czechosłowacja?
    Wskaż armię, która ma wielu przywódców i odnosi sukcesy!
    Nie wiem jak to twoja wyobraźnia postrzega, że Kaczyński Orban, Merkel, Macron i pozostała 16 -tka, mieszka w jednym budynku i podejmuje decyzje- pytam jak?
    jak nawet konklawe aby zrobiło wybór, dwa razy na stulecie nie może dojść do porozumienia.

    11 Cytuj
  • 23 gru 2018
    Vivaldi napisał/a:

    Jeżeli uważasz, że w imię rozwoju jesteś w stanie poświęcić fundamentalne wartości to ja jestem przeciw, jeżeli np rozwój motoryzacji chcesz oprzeć na błędach planowanych gdy nowe auto nie może bezawaryjnie kilku lat przejechać jestem przeciw. Wszystko co jest poszukiwane i deficytowe jest cenne. Zawsze możesz użyć stwierdzenia, że płynąc pod prąd zmachasz się i okaże się, że jesteś zmęczony i stoisz w miejscu. Ale być może będziesz w miejscu w lepszej kondycji niż płynąc z prądem. A wtedy będą potrzebnie ludzie którzy mając zachowane ideały i kondycje pomogą nieść tych którzy dryfowali z prądem zatracając i kondycję i kręgosłupy także moralne. Czas pokaże. Obecnie wszyscy w nowoczesnej i "cywilizowanej oraz rozwojowej Europie tęsknią za spokojem życia jaki jest w Polsce, szukają zasad i polskich tradycji. Te miejsca i czasy są im bliskie, spokojne chcą tym żyć. Dziwne prawda? Dziwne jak te konserwatywne tradycje są cenione i poszukiwane.

    W imię rozwoju, już od lat poświęcamy fundamentalne wartości, a to że Ziemia nie jest spodkiem, a to że robimy przeszczep serca............ itd, itp.
    Auto będzie sie psuło to z fundamentalizmem w żaden sposób nie koresponduje.
    Co do płynięcia pod prąd, to wspaniałe zajęcie dla sportowców, narody mają ich 2-3%, życzę szczęścia.
    Jeżeli jak w ostatnim zdaniu piszesz, wszyscy tęsknią za Polską, to dlaczego emigracja jest odwrotna? Gubisz się w tych swoich przemyśleniach. Masz swoje doświadczenia życiowe, swój wiek, pomyśl ty już świata nie zmienisz.

    15 Cytuj

Odpowiedz