Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 16 mar 2019

    Rusza budowa autostrady A1.
    PiS spełnia marzenia, będziemy mieć nareszcie prawdziwą autostradę od Czech do Bałtyku.
    Ależ im się robota pali w rękach, poprzednicy rządzili 25 lat i nic, a
    tu ledwo się kończy pierwsza kadencja a PiS już się bierze do budowy. Jeszcze ze sześć lat i PiS wybuduje całe A1.

    Że myśmy ich wcześniej nie wybrali a już dawno jeździli byśmy do Berlina, Zakopanego, Szczecina, Gdańska i Wilna super drogami.

    1 Cytuj
  • Włodek 16 mar 2019

    Słyszeliście dzisiaj Boniego? Zaczął kablować na PO. Korwin miał jednak co do niego rację.

    1 Cytuj
  • 16 mar 2019
    WodnikSzuwarek napisał/a:

    Słyszeliście dzisiaj Boniego? Zaczął kablować na PO. Korwin miał jednak co do niego rację.

    Podasz jakiegoś linka?

    1 Cytuj
  • 16 mar 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Podasz jakiegoś linka?

    Eeeee w sumie nic wielkiego. Chyba nie warto. Chłop focha strzelił bo mu obiecali ale w końcu wystawili i odchodzi. Coś a'la WKibic. Ten też nie wiadomo czy odejdzie czy nie. Oni tacy zdecydowani i ogarnięci jak zwykle. Programu nie ma, jedyny cel mieć więcej od PiS, Grzesiek się ratuje już wszystkim, wewnętrzne rozterki ale zadowoleni z sondaży z ulicy :-))) ....to tak po krótce

    1 1 Cytuj
  • 16 mar 2019

    Boni powinien już dawno pójść na śmietnik historii za podpisanie papierka dla SB. Takich ludzi którzy podpisali cokolwiek z SB nie powinno być w ogóle w przestrzeni publicznej. Od Woloszanskiego skończywszy na Bonim.

    Cytuj
  • 16 mar 2019
    bono napisał/a:

    Rusza budowa autostrady A1.
    PiS spełnia marzenia, będziemy mieć nareszcie prawdziwą autostradę od Czech do Bałtyku.
    Ależ im się robota pali w rękach, poprzednicy rządzili 25 lat i nic, a
    tu ledwo się kończy pierwsza kadencja a PiS już się bierze do budowy. Jeszcze ze sześć lat i PiS wybuduje całe A1.

    Że myśmy ich wcześniej nie wybrali a już dawno jeździli byśmy do Berlina, Zakopanego, Szczecina, Gdańska i Wilna super drogami.

    A analizowałeś skąd to przyspieszenie mogło powstać? Podpowiem Ci, że system wystarczyło odebrać Austriakom i dać w zarządzanie ITD. Po jaką cholerę te pieniądze za obsługę wychodziły z kraju?
    https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-coraz-blizej-nowego-systemu-poboru-oplat-sejm-znowelizowal-u,nId,2885790

    A jak słysze Grabarczyka (nieudolnego frajera infrastruktury transportowej) to mi flakami przewraca. Czy on pajacuje czy nie zdaje sobie sprawy, że nawet jego smartfon zostawia ślad nawet jak jest w burdelu, a jak się zatrzyma na dlużej przed jakąkolwiek galerią to już mu reklamami sypią....i bidula nie wie dlaczego? :-))))

    Strozaninek napisał/a:

    Boni powinien już dawno pójść na śmietnik historii za podpisanie papierka dla SB. Takich ludzi którzy podpisali cokolwiek z SB nie powinno być w ogóle w przestrzeni publicznej. Od Woloszanskiego skończywszy na Bonim.

    Hmmmm......bo ja wiem. Nie umiem się wypowiedzieć tak zdecydowanie co do UB i SB. Mi najbardziej Bolkiem mózg zaorali. Był dla mnie faktycznie ikoną. Nie pałam miłością ale i go za SB nie oceniam. Innych tez nie chcę, chyba się nie powinno. Owszem aktywistom SB wyrywać jaja z kręgosłupem ale było sporo ludzi kompletnie nie świadomych podpisu, a część z nich miała spreparowane teczki.
    Polecam na spokoju film :
    https://www.youtube.com/watch?v=iZPM-zqeKMM

    SB plus STASI i KGB to była najlepiej zorganizowana mafia na świecie. Papier i podpis był dla nich najmniejszym problemem.
    Temat do rozwinięcia ale radykalnie bym się nie wypowiadał, jednak masz rację niech sobie żyją ale polityka powinna być bez nich, bez tych którzy świadomie podpisywali lojalki. Tyle, że te układy cały czas funkcjonują, musi wymrzeć poprzednie pokolenie aby się deko przeczyściło.

    1 Cytuj
  • 16 mar 2019

    Ale ja nikomu nie odbieram prawa do życia, ja tylko uważam, ze osoby tego typu nie powinny być dopuszczone do funkcji publicznych, lub tez powinny na każdym kroku być zmuszone do zaznaczania tego kim były w tamtych czasach.

    Cytuj
  • 16 mar 2019

    Tyle wiemy o sobie, na ile nas sprawdzono. Boniego złamali na sprawie obyczajowej. Nie ześwinił się. Nie bronię go. PO mu zaufało, ludzie wybrali, choć wiedzieli. W Brukseli był pracowitym. Nie powinien strzelać focha i zrozumieć obecną sytuację. Wyjść ponad osobiste ambicje. Czy demokratyczną Polskę nie stać na zagospodarowanie takich ludzi? Powtarzam, wybierając Boniego, wyborcy wiedzieli o tym fakcie. Kujda sam lub nie ten fakt ukrył. I wielu innych. Są po jednej i drugiej stronie barykady. Mądrzenie się tych, co nie działali w PRLu w opozycji, Rydzyk, Korwin, mnie irytuje. Podobnie jak tych, co im wiek nie pozwolił się sprawdzić. Ponieważ niewiele, ale z opozycją miałem do czynienia, wystąpiłem do IPN o informację na ten temat. Informację otrzymałem. Działalność z lat 1989_ 90 została prawie zupełnie wyczyszczona, a SB działało do lipca 1990. Moje działanie w SSPONZ--ie w latach 1979-80 też nie zasłużyło na uwagę służb. Ani na mnie nie donoszono, anim ja nie zanotowany jako TW. Przy ocenie tych spraw zalecałbym ostrożność.

    1 1 Cytuj
  • 16 mar 2019
    Seneka napisał/a:

    Tyle wiemy o sobie, na ile nas sprawdzono. Boniego złamali na sprawie obyczajowej. Nie ześwinił się. Nie bronię go. PO mu zaufało, ludzie wybrali, choć wiedzieli. W Brukseli był pracowitym. Nie powinien strzelać focha i zrozumieć obecną sytuację. Wyjść ponad osobiste ambicje. Czy demokratyczną Polskę nie stać na zagospodarowanie takich ludzi? Powtarzam, wybierając Boniego, wyborcy wiedzieli o tym fakcie. Kujda sam lub nie ten fakt ukrył. I wielu innych. Są po jednej i drugiej stronie barykady. Mądrzenie się tych, co nie działali w PRLu w opozycji, Rydzyk, Korwin, mnie irytuje. Podobnie jak tych, co im wiek nie pozwolił się sprawdzić. Ponieważ niewiele, ale z opozycją miałem do czynienia, wystąpiłem do IPN o informację na ten temat. Informację otrzymałem. Działalność z lat 1989_ 90 została prawie zupełnie wyczyszczona, a SB działało do lipca 1990. Moje działanie w SSPONZ--ie w latach 1979-80 też nie zasłużyło na uwagę służb. Ani na mnie nie donoszono, anim ja nie zanotowany jako TW. Przy ocenie tych spraw zalecałbym ostrożność.

    To, ze jesteś człowiekiem starszym nie daje ci prawa do nadymania się w ten sposób.
    mojej rodzinie były osoby internowane i palowanie przez ZOMO i ORMO. Przez szacunek do nich, nie życzę sobie, by w przestrzeni publicznej ludzie, którzy dali się złamać byli obecni. Ten Pan jest wyjątkowo niesmaczna postacią. Poza tym prezentuje postawę „nolezy mi się”. Co to znaczy, ze mu się z góry należy jedynka? Może czas dla nowych ludzi. Choroba jaka toczy często stare pokolenie to dossanie się do koryta. Jedyni od samego początku przysssali się do koryta samorządowego i jak z niego w końcu spadli to ujadają. Drudzy. Jak ktoś im mówi „czas dla innych, dajmy k, szanse” robią focha i kopia swoje środowisko, które wcześniej ich karmiło.

    Świetne standardy ludzi wychowanych w PRL. My dzieci nie pamiętające kartek, możemy się uczyć od nich. Brawo.

    https://nczas.com/2019/03/15/kapus-sb-zali-sie-i-placze-na-twitterze-michal-boni-nie-znalazl-sie-na-listach-koalicji-europejskiej-platformo-moze-do-zobaczenia/

    Pan Boni forsuje tez ACTA2 które zniszczy wolność w Europejskim Internecie. Nie, jego niemchcemy.

    1 Cytuj
  • 16 mar 2019
    bono napisał/a:

    Rusza budowa autostrady A1.
    PiS spełnia marzenia, będziemy mieć nareszcie prawdziwą autostradę od Czech do Bałtyku.
    Ależ im się robota pali w rękach, poprzednicy rządzili 25 lat i nic, a
    tu ledwo się kończy pierwsza kadencja a PiS już się bierze do budowy. Jeszcze ze sześć lat i PiS wybuduje całe A1.

    Że myśmy ich wcześniej nie wybrali a już dawno jeździli byśmy do Berlina, Zakopanego, Szczecina, Gdańska i Wilna super drogami.

    Vivaldi napisał/a:

    A analizowałeś skąd to przyspieszenie mogło powstać? Podpowiem Ci, że system wystarczyło odebrać Austriakom i dać w zarządzanie ITD. Po jaką cholerę te pieniądze za obsługę wychodziły z kraju?
    https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-coraz-blizej-nowego-systemu-poboru-oplat-sejm-znowelizowal-u,nId,2885790

    A jak słysze Grabarczyka (nieudolnego frajera infrastruktury transportowej) to mi flakami przewraca. Czy on pajacuje czy nie zdaje sobie sprawy, że nawet jego smartfon zostawia ślad nawet jak jest w burdelu, a jak się zatrzyma na dlużej przed jakąkolwiek galerią to już mu reklamami sypią....i bidula nie wie dlaczego? :-))))

    .

    Kupiłeś tą propagandę sukcesu w moim wykonaniu!

    1 2 Cytuj
  • 16 mar 2019
    Strozaninek napisał/a:

    To, ze jesteś człowiekiem starszym nie daje ci prawa do nadymania się w ten sposób.
    mojej rodzinie były osoby internowane i palowanie przez ZOMO i ORMO. Przez szacunek do nich, nie życzę sobie, by w przestrzeni publicznej ludzie, którzy dali się złamać byli obecni. Ten Pan jest wyjątkowo niesmaczna postacią. Poza tym prezentuje postawę „nolezy mi się”. Co to znaczy, ze mu się z góry należy jedynka? Może czas dla nowych ludzi. Choroba jaka toczy często stare pokolenie to dossanie się do koryta. Jedyni od samego początku przysssali się do koryta samorządowego i jak z niego w końcu spadli to ujadają. Drudzy. Jak ktoś im mówi „czas dla innych, dajmy k, szanse” robią focha i kopia swoje środowisko, które wcześniej ich karmiło.

    Świetne standardy ludzi wychowanych w PRL. My dzieci nie pamiętające kartek, możemy się uczyć od nich. Brawo.

    https://nczas.com/2019/03/15/kapus-sb-zali-sie-i-placze-na-twitterze-michal-boni-nie-znalazl-sie-na-listach-koalicji-europejskiej-platformo-moze-do-zobaczenia/

    Pan Boni forsuje tez ACTA2 które zniszczy wolność w Europejskim Internecie. Nie, jego niemchcemy.

    Boniego fochów nie popieram. Przy takim życiorysie dużo zyskał. Ktoś mu zaufał i dał szansę. To , przecież, wyraźnie napisałem. Mądrzenie się Rydzyka i Korwin-Mikkego mnie irytuje. Podobnie młodych dr. z IPN. Odebrałeś do siebie. Niepotrzebnie. Młodym dr. z IPN brak znajomości realiów z autopsji i bazowanie tylko na dokumentach nie pozwala oddać prawdy. Cenię prof. Friszke i Paczkowskiego. Zwróciłem uwagę na fakt masowego czyszczenia akt z lat 1989- 1990. Początki III RP i samorządu . Szczególnie tych lokalnych akt, a notowali i obserwowali do końca, czyli lipca 1990 roku. Tyle chciałem do użytku ogólnego podać.

    Cytuj
  • 16 mar 2019
    Seneka napisał/a:

    Boniego fochów nie popieram. Przy takim życiorysie dużo zyskał. Ktoś mu zaufał i dał szansę. To , przecież, wyraźnie napisałem. Mądrzenie się Rydzyka i Korwin-Mikkego mnie irytuje. Podobnie młodych dr. z IPN. Odebrałeś do siebie. Niepotrzebnie. Młodym dr. z IPN brak znajomości realiów z autopsji i bazowanie tylko na dokumentach nie pozwala oddać prawdy. Cenię prof. Friszke i Paczkowskiego. Zwróciłem uwagę na fakt masowego czyszczenia akt z lat 1989- 1990. Początki III RP i samorządu . Szczególnie tych lokalnych akt, a notowali i obserwowali do końca, czyli lipca 1990 roku. Tyle chciałem do użytku ogólnego podać.

    Zniknęły tez różowe teczki i nikt nie wie, gdzie jest 21 tys. Teczek homoseksualistów. Nikt nie wie, ile osób było tym szantażowanych. Ale my nie mówimy o tym, jak żenujące było to ze nie ujawniono wszystkich teczek od razu i zastosowano politykę grubej kreski. My mówimy o tym, ze ludzie którzy podpisali, są w naszym życiu publicznym. Guzik mnie obchodzą ich rehabilitacje. Niech sobie żyją, pieką chleb, pracują normalnie, a nie pełnia funkcje publiczne.

    Cytuj
  • 16 mar 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Zniknęły tez różowe teczki i nikt nie wie, gdzie jest 21 tys. Teczek homoseksualistów. Nikt nie wie, ile osób było tym szantażowanych. Ale my nie mówimy o tym, jak żenujące było to ze nie ujawniono wszystkich teczek od razu i zastosowano politykę grubej kreski. My mówimy o tym, ze ludzie którzy podpisali, są w naszym życiu publicznym. Guzik mnie obchodzą ich rehabilitacje. Niech sobie żyją, pieką chleb, pracują normalnie, a nie pełnia funkcje publiczne.

    Myślę podobnie. Złamano Cię, zajmij się czymś innym. Mnie jednak nie sprawdzono. Nie wiem, jak bym się zachował.

    1 Cytuj
  • 17 mar 2019

    Czas podsumować bo obydwoje macie racje. Jestem wiekiem pośrodku, doskonale pamiętam kartki, stałem w kolejkach od 4:00 nad ranem po kawę i masło solone ale byłem jeszcze za krótki wzrostem aby gonić w opozycji. Strózaninek ma racje. Nie powinni udzielać się w polityce jeśli świadomie byli TW. Ale tak jak sugerowałem a Seneka zalecałby ostrożność i też ma (o dziwo) rację. Problem obydwoje macie taki, że Olszewski chciał ujawnić teczki (sam się przestraszył tego co w nich jest) to niestety Tusk go spuścił po bandzie - pewnie miał powód. Dalej 6 lat temu Czesi i Niemcy ujawnili (na ile rzetelnie tego nie wiadomo ale dali dostęp, wyczyścili sprawę). Zostaliśmy za rządów PO chyba jedynym krajem w którym teczki trzymano w tajemnicy - pewnie był powód ciekawe dlaczego za PO znów ten sam powód? Tego już nie dojdziemy. Zatem nie było łatwo nawet na życzenie dotrzeć do teczki. Co więcej nie wiadomo ile w IPNie jest rzetelności w teczkach. To, że Seneka sprawdził to nie może być pewny do końca życia, że nie istnieje coś więcej, coś co ktoś mógłby wyjąć w prywatnym domu np z szafy u Kiszczaka. Bez znaczenia byłoby już czy to spreparowane czy prawdziwe. Nie wiadomo ile teczek jest np u Ruskich. Pewnie jak "będzie potrzeba" powyłażą jakieś mniej lub bardziej prawdziwe.
    Również uważam, że ucięcie resortowych emerytur było słuszne, że Ci ludzie którzy po części pchają się na wybory w maju nie powinni istnieć politycznie. Ale jest możliwy i ten problem, że wymyślając scenariusz np nie daj Boże Seneka chciałby na wybory do UE w maju a wylazłaby teczka o której sam nie wiedział a w niej zarzut, że udzielając się w opozycji inwigilował środowisko i mniej lub bardziej przekazywał resortowi i bez znaczenia byłoby, że to nie jest prawdą. My mamy z tym problem, Ci ludzie z teczkami też mają z tym problem a winnych dwa razy wskazałem. Chyba tych świadomie współpracujących jest najwięcej w PO skoro dwa razy blady strach padł na wyczyszczenie historii. Domysły ale ......
    Na prawde polecam ten film:
    https://www.youtube.com/watch?v=iZPM-zqeKMM

    bono napisał/a:

    Kupiłeś tą propagandę sukcesu w moim wykonaniu!

    cóż rzec.....obawiam się, że Ty cały jesteś dzieckiem (z) propagandy sukcesu ;-)

    Strozaninek napisał/a:

    Ten Pan jest wyjątkowo niesmaczna postacią. Poza tym prezentuje postawę „nolezy mi się”. Co to znaczy, ze mu się z góry należy jedynka?
    Pan Boni forsuje tez ACTA2 które zniszczy wolność w Europejskim Internecie. Nie, jego niemchcemy.

    Zgadza się. Pracuje dla dobra publicznego czy mu się należy? Co to za postawa? Co Wam się w jego wieku należy? Owszem prwyatnie może mu się z racji wieku szacunek należeć, jakaś emerytura ale jakieś roszczenia do stanowiska w działaniu dla dobra publicznego ??? Nie rozumiem i też stwierdzę : NIC WAM SIĘ NIE NALEŻY chyba kop w dupę na takie żądania.

    3 Cytuj
  • 17 mar 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Problem obydwoje macie taki, że Olszewski chciał ujawnić teczki (sam się przestraszył tego co w nich jest) to niestety Tusk go spuścił po bandzie - pewnie miał powód. Dalej 6 lat temu Czesi i Niemcy ujawnili (na ile rzetelnie tego nie wiadomo ale dali dostęp, wyczyścili sprawę). Zostaliśmy za rządów PO chyba jedynym krajem w którym teczki trzymano w tajemnicy - pewnie był powód ciekawe dlaczego za PO znów ten sam powód? Tego już nie dojdziemy. Zatem nie było łatwo nawet na życzenie dotrzeć do teczki.

    cóż rzec.....obawiam się, że Ty cały jesteś dzieckiem (z) propagandy sukcesu ;-)

    Włącz racjonalne myślenie i przestań oglądać przez chwilę te propagandowe bzdury swoich mocodawców.

    Tusk jest twoją obsesją bo tak ci wmówił Kaczyński.
    Przypomnę :
    Tusk należał do założycieli Kongresu Liberalno-Demokratycznego. W 1991 został przewodniczącym KLD, który w wyborach parlamentarnych w tym samym roku zdobył 37 mandatów w Sejmie i 6 w Senacie. Donald Tusk został wówczas jednym z posłów I kadencji. Kierowana przez niego partia znalazła się w opozycji wobec rządu Jana Olszewskiego. W 1992, po przegłosowaniu wotum nieufności wobec tego gabinetu, był jednym z inicjatorów zawiązania koalicji parlamentarnej siedmiu ugrupowań politycznych, która powołała rząd Hanny Suchockiej. Po upadku tego gabinetu w 1993 odbyły się przedterminowe wybory, kierowana przez Donalda Tuska partia nie przekroczyła wynoszącego 5% progu wyborczego i nie dostała się do Sejmu.

    Nie mógł być więc beneficjentem obalenia rządu Olszewskiego!!!
    Bo nawet nie był później w Sejmie!!!!

    A kolejne piszesz jak bezmózgowiec, że Tusk spuścił Olszewskiego po brzytwie..... i takie tam puszczane tępym ludziom bzdety przez obecny obóz rządzący.

    Obalenie Olszewskiego było konsekwencją wcześniejszego spotkania i rozmów w których uczestniczyli: Donald Tusk, Tadeusz Mazowiecki, Mieczysław Wachowski, Leszek Moczulski, Waldemar Pawlak, Stefan Niesiołowski, Bronisław Geremek, Ryszard Bugaj, Gabriel Janowski, Aleksander Łuczak, Paweł Łączkowski i inni.

    Tusk i jego KLD mieli tylko 37 mandatów a do obalenia rządu była potrzebna większość parlamentarna czyli połowa z 460 - czyli no ile Valdi? no próbuj policzyć .... tak 230.. brawo jak chcesz to potrafisz myśleć logicznie.

    29 maja 1992 przedstawiciel Unii Demokratycznej Jan Rokita złożył w imieniu 65 posłów z UD, KLD i PPG wniosek o wotum nieufności dla rządu Jana Olszewskiego.
    Gabinet został odwołany przez Sejm w nocnym głosowaniu po północy 5 czerwca 1992.
    Dlaczego za to nie obwiniasz Rokitę????

    Rząd Jana Olszewskiego nie dysponował trwałą większością parlamentarną. Nie powiodły się próby rozszerzenia jego zaplecza najpierw o Unię Demokratyczną, Kongres Liberalno-Demokratyczny i Polski Program Gospodarczy, a potem o Konfederację Polski Niepodległej.
    24 maja 1992 rada Unii Demokratycznej podjęła uchwałę wzywającą rząd Olszewskiego do ustąpienia.
    To był rząd mniejszościowy i był na łasce opozycji!!!!!!

    Tusk -był za obaleniem Olszewskiego, ale jako jeden z wielu, dlaczego twoja propaganda nie bierze na ostrze noża -pozostałych?
    bo taka jest strategia polityczna twoich mocodawców. Należy zniszczyć wskazanego człowieka jak czarownicę i oczyścić klimat dla obecnie rządzących.
    Za chwilę będzie kierunek przekazu taki, że to Merkel się dogadała z Tuskiem i Tusk obalił rząd Olszewskiego aby być prezydentem UE.
    Czy ty jesteś zamkniętą konserwą do której z zewnątrz nic nie dociera?- kupujesz tą tępą propagandę o dobrej i złej dziewczynce?

    Piszesz bzdety o Czechach, a nie masz pojęcia poza tym czym cię faszeruje obecna propaganda- co tam było. Czesi zrobili lustrację na niby, pokazowo usunęli z działalności politycznej parę osób i 'konec"
    Obecny premier jest typowo nomenklaturowym gościem, ze służb komunistycznych, które uwłaszczyły się na majątku publicznym i stąd jest najbogatszym obywatelem Czech i zarazem Czechami trzęsie.

    Nie masz wiedzy a chcesz rozsądzać o racji. "Lekarzu ulecz samego siebie"

    Pisz o faktach, ale nie jak nawiedzony PiSior, spróbuj być choć trochę ponad idiotyzmami PiS.(propagandowymi)

    Weź co dobre z PiS i weź co dobre z poprzednich rządów (nie koniecznie z Tuska)

    Czy nie ma u poprzedników żadnego dobra, pozytywu, korzyści?
    Jest samo zło a od prawie czterech lat jest samo dobro.... no co ty pieprzysz. Nawet Hitler miał pozytywy.

    5 1 Cytuj
  • 17 mar 2019
    Vivaldi napisał/a:

    A analizowałeś skąd to przyspieszenie mogło powstać? Podpowiem Ci, że system wystarczyło odebrać Austriakom i dać w zarządzanie ITD. Po jaką cholerę te pieniądze za obsługę wychodziły z kraju?

    o.

    Przyjmij do wiadomości, bo widzę że nie dociera że w 2016 r. PiS dostał w prezencie:
    https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/p/podsumowanie-2016-roku-najwaznie_24396/Raport%20roczny%202016%20.pdf

    5 2 Cytuj
  • 17 mar 2019

    Z tym Olszewskim było dokładnie tak, jak bono nakreślił. Obsesja do PO i Tuska wychodzi. Zarówno Strozaninek jak i ja chcieliśmy tylko zaznaczyć, że jak ktoś współpracował ze służbami PRL-u , to mógłby sobie dać spokój i nie jojczyć, że mu miejsca nie dali. Wdarcie się tutaj ordynarnej propagandy vivaldiego z Tuskiem w roli głównej nie na miejscu. Podam przy okazji dwa przykłady, że lustracja jest problemem w zasadzie nierozwiązywalnym. Piłsudski jako agent austriackiego wywiadu został zdemaskowany przez gen. Zagórskiego, jeszcze jako oficera armii cesarskiej. Za śmierć generała odpowiedzioalnością niektórzy historycy do dziś obarczają Piłsudskiego. Drugi przykład. W rejestrze TW sporządzonym przez SB IPN znalazł imię i nazwisko, datę urodzin i kryptonim znanego mi księdza. Reszta wyczyszczona. IV departament SB inwigilował księży. Mimo wyczyszczenia sprawy wychodzą i będą wychodzić, bo dany TW jest wzmiankowany w kilku dokumentach. prawdopodobnie dotarł do nich Marek Lasota, skoro w publikacji "Karol Wojtyła i agenci bezpieki" , opisując wzmożoną działalność agentury w czasie papieskich podróży do Polski jako jednego z wielu podaje kryptonim tego księdza. Wystarczy połączyć dwa dokumenty i wiemy, o kogo chodzi. Czy zachowały się donosy i czy Lasota je widział, ba czy wie, kto nosił ten pseudonim, to pytania, które pojawiają się przy tego typu sprawach. kryptonim zachowuję dla siebie, bo chłop żyje i opinią cieszy się dobrą.

    3 2 Cytuj
  • 17 mar 2019
    bono napisał/a:

    Przyjmij do wiadomości, bo widzę że nie dociera że w 2016 r. PiS dostał w prezencie:
    https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/p/podsumowanie-2016-roku-najwaznie_24396/Raport%20roczny%202016%20.pdf

    Widzisz chłopie kto tu ulega propagandzie? Gdybyś choć umiał cyfry ze sobą zestawić to nie pisałbyś połowę bredni które wrzucasz. Co powiesz na to, jakbym zbudował dom dla siebie, odbębnił sukces że go zbudowałem ale zapomniałbym dodać, że dług będziesz za mój dom sukcesu płacił Ty ?
    https://jazdaprawna.pl/nie-placa-za-budowe-autostrad-to-trwa-juz-4-lata-2/
    Art.z roku Twojego świetnego podsumowania "zbudowali....śmy" autostrady. Poczytaj. Juz o tym kiedyś klikaliśmy. Nie sposób jest wywrzeszczeć sukces i udawać, że długi i afery przekazujesz w ....prezencie? Nie mając na zabezpieczenie finansowe chcesz drogi rozdawać i jeszcze przekazywać je w prezencie?
    Jesteś dzieckiem propagandy w pełnym wymiarze. Człowiekiem który mówi sąsiadowi, że nowe auto jest jego zapomina tylko, że w leasingu jest :-))) a w dowodzie rejestracyjnym wpisany jest bank. Ważne żeby "somsiedzi" cmokali jaki to on zaradny, jak umi się dorobić.....w tym przypadku na bidzie ludzkiej.
    Sukces na miarę PO - jak większość afer.

    bono napisał/a:

    Czesi zrobili lustrację na niby, pokazowo usunęli z działalności politycznej parę osób i 'konec"

    Rozumiem, że u nas nie było zgody za PO na lustrację z powodu, że Czesi zrobili lipę a nie lustrację.
    Rozumiem, że innych powodów na brak lustracji nie było :-)))
    Aaaaa no to jest argument i "koniec".

    bono napisał/a:

    Tusk i jego KLD mieli tylko 37 mandatów a do obalenia rządu była potrzebna większość parlamentarna czyli połowa z 460 - czyli no ile Valdi? no próbuj policzyć .... tak 230.. brawo jak chcesz to potrafisz myśleć logicznie.

    tak podziel to na kilku i Ci wyjdzie po 10 mandatów, co więcej Tuska prawie tam nie było....no coś Ty on nie winny i cała reszta też niewinna, pomogli Olszewskiemu jak mogli....jak obecnie pajacyki z KODu. Dziecko propagandy.
    https://www.youtube.com/watch?v=yJrOt3wPcxE&t=0s

    no i widze doskonale, że Tobie i Senece marzy się to samo. KOD był na to nastawiony ale się wysypało. Wy "pomagacie" na swój sposób tutaj w każdym wątku. Nie przeciw absolutnie ale byleby nie za.

    2 Cytuj
  • 17 mar 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Widzisz chłopie kto tu ulega propagandzie? Gdybyś choć umiał cyfry ze sobą zestawić to nie pisałbyś połowę bredni które wrzucasz. Co powiesz na to, jakbym zbudował dom dla siebie, odbębnił sukces że go zbudowałem ale zapomniałbym dodać, że dług będziesz za mój dom sukcesu płacił Ty ?
    https://jazdaprawna.pl/nie-placa-za-budowe-autostrad-to-trwa-juz-4-lata-2/
    Art.z roku Twojego świetnego podsumowania "zbudowali....śmy" autostrady. Poczytaj. Juz o tym kiedyś klikaliśmy. Nie sposób jest wywrzeszczeć sukces i udawać, że długi i afery przekazujesz w ....prezencie? Nie mając na zabezpieczenie finansowe chcesz drogi rozdawać i jeszcze przekazywać je w prezencie?
    Jesteś dzieckiem propagandy w pełnym wymiarze. Człowiekiem który mówi sąsiadowi, że nowe auto jest jego zapomina tylko, że w leasingu jest :-))) a w dowodzie rejestracyjnym wpisany jest bank. Ważne żeby "somsiedzi" cmokali jaki to on zaradny, jak umi się dorobić.....w tym przypadku na bidzie ludzkiej.
    Sukces na miarę PO - jak większość afer.
    Rozumiem, że u nas nie było zgody za PO na lustrację z powodu, że Czesi zrobili lipę a nie lustrację.
    Rozumiem, że innych powodów na brak lustracji nie było :-)))
    Aaaaa no to jest argument i "koniec".

    tak podziel to na kilku i Ci wyjdzie po 10 mandatów, co więcej Tuska prawie tam nie było....no coś Ty on nie winny i cała reszta też niewinna, pomogli Olszewskiemu jak mogli....jak obecnie pajacyki z KODu. Dziecko propagandy.
    https://www.youtube.com/watch?v=yJrOt3wPcxE&t=0s

    Znowu piszesz ballady nie na temat. Brak argumentów, głupi ci że kibic PiS - Rokita i ulubieniec kiedysiejszy Kaczyńskiego- Bugaj, Janowski...też głosowali przeciw.

    Tusk tam kart nie rozdawał, był za cienki i za zielony.

    Co do autostrad, to to niepłacenie jest analogiczne do niepłacenia przez Kaczyńskiego Austriakowi.
    Dla usprawiedliwienia, Włosi robiący dla PiS robią to samo.
    Jak ktoś ma złodziejskie geny, to robienie interesu z takim, jest zawsze obarczone wysokim ryzykiem.

    2 Cytuj
  • 17 mar 2019
    bono napisał/a:

    Co do autostrad, to to niepłacenie jest analogiczne do niepłacenia przez Kaczyńskiego Austriakowi.
    Jak ktoś ma złodziejskie geny, to robienie interesu z takim, jest zawsze obarczone wysokim ryzykiem.

    O czym Ty piszesz? Ktoś przy autostradach podkładał f-ry po czasie? Ktoś nie znał rozpiętości wybudowania danego odcinka autostrady? Ktoś nie zapłacił podatków bo akurat tu firmy które upadły musiały podatek zapłacić? O których ty złodziejach mówisz?
    Wiesz jak to jest każdy mierzy własną miarą. Sukces odbębnij będzie OK.

    1 2 Cytuj
  • 17 mar 2019

    Ja zaneguje. Ale nie fakty a skutki. Gierek pozadłużał się za granicą i my to odczuwamy. Nie wiem co gorsze bo PO puściło z torbami nie tylko na autostradach rodaków. Ale fakt faktem jeździ się lepiej......tylko czy tym kosztem?
    Wiesz jak to jest słyszałem, że dzięki PO 500+ może teraz funkcjonować taaaaki zostawili po sobie budżet :-))) coś a'la lokalnie Maciej zostawił, ale bono by przedstawił sukces bo pięknie przycięty i oświetlony park na Zarabiu - owszem nie zaprzeczę, kłopot tylko w tym, że wodę u źródła mamy droższą niż w Krakowie.
    podyskutuj z tymi faktami
    http://www.grzechy-platformy.org/drogi-i-autostrady/
    a potem zaptaj dlaczego nikt nie egzekwował gwarancji na autostrady budowane za PO. Dlatego, że były zrobione poza projektem wykonawcy gwarantujący wykonanie ewentualnych napraw gwarancyjnych. Tak z cyframi można się nie zgodzić, bo można je przedstawić w zależności od potrzeby. Pamiętaj nigdy nie mów, że masz jedno koło uszkodzone, mów że trzy masz dobre !!!
    Za dużo w korporacjach przesiadasz.....też umiem manipulować tabelami i danymi :-)))

    Tu masz jak manipuluje się sukcesem widzę, że uczysz się od najlepszych : "Premier Donald Tusk zapowiedział, że od 11 maja zostaną obniżone o połowę opłaty za przejazd odcinkami autostrad państwowych. Przekaz premiera był taki, że to decyzja rządu, jednak był to wymóg Unii Europejskiej, która wykazała, że opłaty są zawyżone, a GDDKiA nie może zarabiać na trasie, której budowę w większości sfinansowała Unia. "

    Służę danymi o drogach
    http://www.grzechy-platformy.org/rekordy/drogi/

    Widzisz to było tak. Mieli obniżyć VAT ale podnieśli na 23%, bo mechanizm był taki sam jak przy drogach czyli czym drożej tym więcej do kieszeni można skitrać, to prosta "dźwignia ekonomiczna" :-)))

    3 Cytuj
  • 18 mar 2019
    Vivaldi napisał/a:

    O czym Ty piszesz? Ktoś przy autostradach podkładał f-ry po czasie? Ktoś nie znał rozpiętości wybudowania danego odcinka autostrady? Ktoś nie zapłacił podatków bo akurat tu firmy które upadły musiały podatek zapłacić? O których ty złodziejach mówisz?
    Wiesz jak to jest każdy mierzy własną miarą. Sukces odbębnij będzie OK.

    Dyskusja z tak zaprogramowanym umysłem jak ty, nie ma sensu.
    Ty jesteś fanatykiem i dotarcie do takiego umysłu nie jest możliwe.

    Tacy jak ty piszą że każdy homoseksualista jest pedofilem , a każdy odcinek autostrady to złodzieje budowali i firmy upadały.
    Z tego zestawienia o budowie autostrad, które miażdży nieróbstwo PiS, przedstaw mi z detalami i wyliczeniami, za ile kilometrów, nie zapłacono podwykonawcom???????
    I jaki to procent wobec całej sieci autostrad???

    Ty propagandowa machino na usługach, chamskiej i prymitywnej propagandy.

    Robicie w koło propagandę sukcesu, którego nie ma . W budownictwie mieszkań socjalnych , autostrad to zapaść, ale z TVP idzie taka propaganda sukcesu, że Gierek to by się od was musiał uczyć.

    5 2 Cytuj
  • 18 mar 2019

    Widzisz wspomniałem o Gierku więc odwracasz retoryke. Chciałeś niepodważalnie nie podważać faktów to Ci podałem. Co Cię tak mocno zirytowało?

    bono napisał/a:

    Z tego zestawienia o budowie autostrad, które miażdży nieróbstwo PiS, przedstaw mi z detalami i wyliczeniami, za ile kilometrów, nie zapłacono podwykonawcom???????
    I jaki to procent wobec całej sieci autostrad???

    Ty propagandowa machino na usługach, chamskiej i prymitywnej propagandy.

    Wchodzimy w etap argumentów to zaczynasz od wyzwisk? Co się z Tobą stało?

    Tu masz trochę cyferek:
    https://www.tvp.info/14535487/kto-stracil-na-budowie-autostrad-po-prostu-rozlicza-rzad

    o jakiej Ty sieci mówisz? Bo w pierwszym rzucie 2011-2015 nie zrobiono nawet połowę z planowanych, utracono pieniądze unijne a dalsza budowę tej twojej siatki autostrad przerzucono na lata 2016-2020. Może wiesz dlaczego? Podpowiem: skupiając się jak ukraść PO nie radził osobie z finansowanem autostrad. Jak nie budowali za pieniądze wykonawców, to kradli na jakości w tym na dolomicie i asfalcie. Następnie przerzucili budowanie na PiS a teraz trafia się bono i mówi, że tylko dzieki PO zostal tak igrunt przygotowany a nawet baaaa sieć zbudowali :-))) pytam jaką? Spuściznę dlugów PiS dostał po PO.

    1 Cytuj

Odpowiedz