Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 28 kwi 2019

    Bieńkowska powiedziała że za 6 tyś. nie da się żyć i TVP co rusz to powtarza,
    a Gowin wice premier, powiedział że za 12 tyś nie wyżyje i przechodzi to bez echa.
    O co tu chodzi? Pisowiec ma mieć powyżej 12 tys.

    6 104 Cytuj
  • 28 kwi 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Na interii było, po co kopiujesz newsy dnia bieżącego? Uważasz, że nie czytamy newsów?
    ale oddychaj bo ja dotąd dotarłem w czytaniu.

    Ale konkretnie to wszystko OK panie ViValdi??? Jak zwykle żadnych wątpliwości ????

    3 1 Cytuj
  • 28 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Bieńkowska powiedziała że za 6 tyś. nie da się żyć i TVP co rusz to powtarza,
    a Gowin wice premier, powiedział że za 12 tyś nie wyżyje i przechodzi to bez echa.
    O co tu chodzi? Pisowiec ma mieć powyżej 12 tys.

    A bono raz się martwił o minusy, że nikt go plusikami nie klepie po główce a do tego już nie raz martwił się znów o nie swoje pieniądze nie wiedząc czy lizaki w euro lepiej smakują czy te kupione za złotówki :-)
    A co do tematu (znów "nibypytania") znam takich co mówili, że serwis nic nie będzie kosztował i faktycznie robili serwis gratis ale później okazało się, że towar dawał zarobić wielokrotnie bo szedł po karuzeli.....ostrożnie podchodziłbym do tego co widzisz i czytasz bo nie wiesz tego co nie podano abyś mógł przeczytać :-))) zrozumiałeś?

    12 6 Cytuj
  • 29 kwi 2019

    Vivaldi. PiS jest dobry, reszta zła. Tak trzymaj za TVP .

    4 12 Cytuj
  • 29 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Vivaldi. PiS jest dobry, reszta zła. Tak trzymaj za TVP .

    Ty tu robisz za taka lokalna Ogórek

    4 12 Cytuj
  • 29 kwi 2019

    Jak sprawić, żeby 412 było mniej niż 268

    Głównym powodem nerwów ministerstwa jest kwestia ceny nowych maszyn. Polska zapłaci włoskiemu koncernowi Leonardo 1,65 miliarda złotych. Oznacza to średnio 412 milionów złotych za jedną maszynę.

    Niecałe trzy lata temu zerwano natomiast negocjacje w sprawie zakupu 50 śmigłowców H225M Caracal francuskiego koncernu Airbus Helicopters za 13,4 miliarda złotych. Czyli średnio 268 milionów złotych za sztukę. Wówczas politycy i zwolennicy PiS przedstawiali właśnie tę kwotę jako dowód, że PO chciało kupić "najdroższe śmigłowce na świecie". Teraz jako sukces przedstawiają zakup maszyn o połowę droższych.

    Vivaldi no jak to jest ??? Czego nie rozumiem ???? Jakaś nowa pisowska matematyka ???
    412 mln <268mln !!!!!
    No jakoś tak nie chcesz rozwinąć tematu ..... Nauczyciele już się skończyli, więc ciekawe jak teraz wytłumaczysz pisowskich geniuszy ekonomii..

    4 1 Cytuj
  • 30 kwi 2019

    Przecież juz baaaardzo długi tekst o tym napisałeś. Nie zauważyłeś, że nie za bardzo masz tutaj z kim gadać na rożne wrzucane tematy? Nikt nie podejmuje twojej nerwicy. Słabo docierasz.
    z nimi pogadaj, zapytaj :
    https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/portal-politykapl-mija-sie-z-prawda-porownujac-wartosc-smiglowcow-aw101-z-caracalami
    Ty oczywiście kupiłbyś cokolwiek zrobionego z gównolitu nawet newsy byleby się tu wysmarkać
    https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-skandal-we-francuskiej-armii-az-75-proc-caracali-uziemionych,nId,2477176

    Najpierw czołgu wgryź się w słowo ekonomia jako nauka EFEKTYWNEGO zarządzania zasobami ale ty oczywiście kupiłbyś Dacie Duster czyli tą wyśmienitą francuską "terenówkę" za ułamek ceny prawdziwego wszędołaza i wmawiał wszystkim, że kupiłeś "dżipa" i przekazałbyś Dacię z wielką pompą bieszczadzkiej straży granicznej do jeżdżenia po lasach :-))) czaisz różnicę? I tak wyglądała hipokryzja i Twoja i Twoich idoli z PO, wszystko było zbudowane na gównolicie byleby jakoś wyglądało albo dało się wytłumaczyć. Rure się przykręci do plastikowego zderzaka Dacii i powie się, że będzie działać w bagnie po szyby. Tak wyglądały zakupy Caracali.

    t-34 napisał/a:

    Jak sprawić, żeby 412 było mniej niż 268
    Vivaldi no jak to jest ??? Czego nie rozumiem ???? Jakaś nowa pisowska matematyka ???

    Bardzo podobna do tej z PO kiedy lata się w piąteczek ze Stolycy do Gdańska samolotem. Zadaj Donaldowi pytanie jak sprawić by żyło się lepiej a nie taniej :-)
    A jesli pytasz czego nie rozumiesz to ......chyba krócej będzie wymienić co rozumiesz :-)

    1 5 Cytuj
  • 30 kwi 2019

    no i znowu ... przez osiem lat Polki i Polacy......zresztą teraz nie latają ???
    No w sumie tak, zamiast 50 dacii duster zakupiono 4 porszaki i jest ok !
    A tak właściwie to jaja sobie z ciebie robię i sprawdzam tylko twoją rewolucyjną czujność....
    I znajomość doskonałą w każdym temacie towarzyszu.

    5 2 Cytuj
  • 30 kwi 2019
    Vivaldi napisał/a:

    kupiłbyś Dacie Duster czyli tą wyśmienitą francuską "terenówkę" za ułamek ceny prawdziwego wszędołaza i wmawiał wszystkim, że kupiłeś "dżipa" ie taniej :-)
    :-)

    Renault nie zestawiałbym z Jeepem, Chrysler-em czy Dodge które należą obecnie do włoskiego Fiata, a nawet z Oplem-kiedyś GM, który dzisiaj należy do Francuzów .

    Renault jest reprezentowany w Formule 1, wiec porównywanie go z markami Fiata wydaje się niezasadne.
    Porównywałbym go raczej z Ford ze wskazaniem na Renault. Markę Dacia z grupy Renault zestawił bym raczej z marką DEU z grupy GM. I tu też wygrywa Dacia.

    1 1 Cytuj
  • 30 kwi 2019
    t-34 napisał/a:

    no i znowu ... przez osiem lat Polki i Polacy......zresztą teraz nie latają ???
    No w sumie tak, zamiast 50 dacii duster zakupiono 4 porszaki i jest ok !
    A tak właściwie to jaja sobie z ciebie robię i sprawdzam tylko twoją rewolucyjną czujność....
    I znajomość doskonałą w każdym temacie towarzyszu.

    Nie nie robisz sobie jaj, działasz wg tego samego wzorca co bono: zagoniony faktami w róg przechodzisz na żarcik lub ironię. Masz cienką wiedzę, małą wyobraźnię analityczną i zerowe wykształcenie ekonomiki zakupów. Łowisz gównowiadomości i wklejasz je tutaj, brak Twojego komentarza (tylko przekopiowane teksty plus pytania wiecznie zdziwionego). Razem z bonem i seneką używasz niezrozumiałego dla mnie zwrotu towarzyszu ale cóż.....tak Cię nauczono i tak mierzysz własną miarą.
    Teraz ja mam pytanie : na tych samych twoich cyfrach uzasadnij zakup caracali :-))) zwłaszcza pod kątem eksploatacji. Dajesz ciężki, dajesz :-) chce zobaczyć co potrafisz.... :-)
    Co do caracali weź sobie zadaj trochę trudu aby zrozumieć i poszukaj doposażonej Daci w wersji niby rajdowej lub niby przeprawowej, dopisz jedno zero do jej ceny wyjściowej i odpowiedz sobie na pytanie śmigłowców. Podstawowa Dacia Duster nadaje się co najwyżej na mokrą trawę :-) ale zawsze mozna ją kupić za parę groszy, bez napędu 4WD i udawać że można było "dżipy" tanio kupić :-)))
    Człowieku żenada ten Twój poziom wiedzy....nie tylko technicznej.

    bono napisał/a:

    Renault jest reprezentowany w Formule 1, wiec porównywanie go z markami Fiata wydaje się niezasadne.

    Ooooo jest i drugi motofachowiec :-) noooo popatrz Williams też istnieje w F1 i co ..... i nic. Aaaa mamy nawet Dacia Cup i co z tego powodu. Czy to oznacza, że rajdowa Dacia nie mająca nic wspólnego z Dacią w salonie wskazuje, że trzeba kupić Dacię wojsku i straży granicznej.....właściwości terenowo-przeprawowe ŻADNE a wciąga ją nosem nawet podstawowy z salonu Uaz Hunter a podstawowy przeprawowy kosztuje 2x tyle co podstawowa Dacia Duster ten "dżip" (słowo "dżip" użyte nie w kontekście fiata tylko potocznie używane jako nazwa "terenówka" - o tym też musiałem oczywiście napisać, pokazać palcem i popchnąć pilotem? :-))) ) . Proszę Cię bono czasem lepiej sobie pierdnij niż się odezwij.

    1 5 Cytuj
  • 30 kwi 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Proszę Cię bono czasem lepiej sobie pierdnij niż się odezwij.

    Jak ciebie czytam, robię to cały czas.
    Ty forumowa Magdaleno Ogórek, znawco od wszystkiego, specjalisto i wykładowco.
    Unikam zawsze takich "specjalistów" w każdym temacie.

    Mam propozycję zrób jakąś krytykę pis, przecież każdego można skrytykować,
    chyba że to doskonałość.
    Będziesz bardziej wiarygodny gdy zaczniesz rozróżniać dobro od zła i pisz tu elaboraty na temat wspaniałości twoich mocodawców, ale jak chcesz być trochę mądrzej postrzegany od przemądrej M.Ogórek, napisz coś czasem co spie.dolił pis.

    W innych tematach nie podejmuję z tobą dyskusji, bo jesteś w nich po prostu świetny, ja takich określam słowem które nie nadaje się na to forum.

    2 2 Cytuj
  • 30 kwi 2019

    Dacie, renault, jeepy, porche, etc. Skierowanie towarzysza Vivaldiego w te rewiry wydaje się słuszne. Słowotok jego uroczy. Caracale wybierano przez cztery lata, uwzględniając potrzeby polskiej armii, SIWZ przygotowywali wybitni eksperci i wojskowi. Żaden Vivaldi mnie nie przekona, że dorywcza, chaotyczna , ratująca sytuację decyzja o obecnym zakupie od Włochów jest lepsza. To sk...two. Misiewicze, dyletanci rozp...ją dalej wojsko. Z patriotycznymi frazesami na ustach. I tak jest ze wszystkim. Genera Electric zaś testuje w Europie samolocik dla armii włoskiej przy udziale naszego słynnego i wielce zasłużonego Instytutu Lotnictwa.

    4 1 Cytuj
  • 30 kwi 2019

    Lepsze Caracale niż MisiePysie.

    Cytuj
  • 30 kwi 2019

    https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/poslowie-zadecydowali-polacy-zaplaca-nowy-podatek-paliwo-bedzie-po-6-zl-aa-Rdy6-fQx5-hrzB.html

    eJ moze zrobmy taki fun i sie wyprowadzmi z Polski? Zaczynam sie byc zaszczuty iloscia podatkow ktore trzeba placic w panstwie ekonomicznie-opresyjnym

    1 Cytuj
  • 30 kwi 2019

    No cóż, napiszę teraz odwrotnie niż zawsze, ku uciesze Vivaldiego;
    to świetny pomysł, pis czyści powietrze, dba o ludzi i jest to pierwszy krok, by zmniejszyć kolejki do służbie zdrowia.

    PiS działa ze znawstwem, wyczuciem i profesjonalnie, wspaniale kompensują wyprowadzanie Polski z ubóstwa innymi podatkami dla wszystkich, tak że ubogich ubyło na czas kampanii wyborczej, a po wyborach, oddadzą tą kasę z nawiązką.

    1 1 Cytuj
  • 30 kwi 2019

    http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24716085,kaczynski-do-niepelnosprawnej-ktora-zadawala-pytania-jest.html

    Widzę, że Jarkowi przeszkadzają niepełnosprawni. To może dlatego przy okrągłym stole dla nauczycieli był janusz Korwin Mike, któremu to 7 lat temu przeszkadzały w mediach osoby niepełnosprawne, jak i paraolimpiada.

    <3

    2 Cytuj
  • 30 kwi 2019

    1. Widzisz towarzyszu Vivaldi, niby z ciebie taki wybitny fachowiec, intelektualista, ekonomista, znawca oświaty, medycyny i czego tam jeszcze chcesz... a nie jesteś w stanie zrozumieć jednej podstawowej rzeczy.
    Nie wiem jak Bono czy Seneka, ale ja po prostu cały czas robię sobie z ciebie normalne jaja. Po prostu już dawno zauważyłem że jesteś kolejnym wcieleniem krówki i paru innych pisowskich trolli. Więc sprawdzam twoją czujność (o różnej porze nocy bo w dzień to raczej uczciwie pracuję i nie mam czasu na te twoje bzdety) podrzucam ci ciekawe tematy i patrzę jak wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi wychwalasz ten swój ukochany PiS. Jak coś nie idzie po twojej myśli albo coś tłumaczenie nie wychodzi bo temat nie do obrony to zaczynasz coś o g.ó.w.n.i.e. albo obrażasz innych itp.
    I tyle w tym temacie

    2. "Teraz ja mam pytanie : na tych samych twoich cyfrach uzasadnij zakup caracali :-))) zwłaszcza pod kątem eksploatacji. Dajesz ciężki, dajesz :-) chce zobaczyć co potrafisz.... :-)"

    Według danych brytyjskiego wojska sprzed kilku lat godzina lotu to 42 tysiące funtów (około 208 tysięcy złotych). Dla porównania - według danych francuskiego wojska za 2016 rok w przypadku H225M Caracal są to 34 tysiące euro (około 145 tysięcy złotych). AW101 są też na tyle duże, że nie wylądują na żadnym z posiadanych i planowanych polskich okrętów. Co więcej, cztery to niewiele w porównaniu z potrzebami Marynarki Wojennej.

    No ale przecież ty i tak wiesz lepiej więc ???????

    2 2 Cytuj
  • 30 kwi 2019

    Poszedł po instrukcje.

    2 2 Cytuj
  • 30 kwi 2019

    Wiem, że nie na temat ale trudno......

    Walker zniknął chyba w sierpniu 2018, potem była Bagietka od sierpnia 2018, ale chyba coś słabo sobie radziła bo oto........... 13.11.2018 - 16:11 objawił się nam prostaczkom genialny Vivaldi, który od tego czasu nie śpiąc, nie jedząc, prowadząc swoją firmę miedzy kolejnymi wpisami objaśnia nam głupim genialne posunięcia genialnego PiSu !!!!

    2 Cytuj
  • 30 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Poszedł po instrukcje.

    Będzie ciężko bo Jarosław podobno z powodu najlepszej znajomości dróg w Polsce ma teraz robić w auto nawigacji.

    2 Cytuj
  • 30 kwi 2019
    Seneka napisał/a:

    Dacie, renault, jeepy, porche, etc. Skierowanie towarzysza Vivaldiego w te rewiry wydaje się słuszne. Słowotok jego uroczy. Caracale wybierano przez cztery lata, uwzględniając potrzeby polskiej armii, SIWZ przygotowywali wybitni eksperci i wojskowi. Żaden Vivaldi mnie nie przekona, że dorywcza, chaotyczna , ratująca sytuację decyzja o obecnym zakupie od Włochów jest lepsza. To sk...two. Misiewicze, dyletanci rozp...ją dalej wojsko. Z patriotycznymi frazesami na ustach. I tak jest ze wszystkim. Genera Electric zaś testuje w Europie samolocik dla armii włoskiej przy udziale naszego słynnego i wielce zasłużonego Instytutu Lotnictwa.

    Po motoznawcach jest i ekspert wojskowy :-) tak się fortunnie składa, że mam wielu a nawet bardzo wielu zawodowych żołnierzy z którymi sporo ostatnio dyskutowaliśmy. Do takiego stanu jak Co Twoi eks-perci wojskowi za PO doprowadzi wojsko to nawet nie wiesz. Burdel niemiłosierny, w papierach, w porządku, w procedurach. Ale to może na oddzielny temat ale będzie kłopot, bo za mało jest danych do poczytania o obronności podanych do poczytania. Poznaj kogoś, zagłęb się w temat wojska. Bez tego szkoda gadać o stanie obecnym. Ci Twoi eksperci popatrz nie wzięli pod uwagę, że u źródła te śmigłowce nie latają, Francji nie stać na ich serwisowanie. No chyba, że nas miałoby być stać skoro kupilibyśmy golasy niezdolne do niczego więc i serwisować byłoby dużo taniej.

    Strozaninek napisał/a:

    https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/poslowie-zadecydowali-polacy-zaplaca-nowy-podatek-paliwo-bedzie-po-6-zl-aa-Rdy6-fQx5-hrzB.html

    eJ moze zrobmy taki fun i sie wyprowadzmi z Polski? Zaczynam sie byc zaszczuty iloscia podatkow ktore trzeba placic w panstwie ekonomicznie-opresyjnym

    Hmmm....znów podeprę się wiedzą z emigracji, bo ja to widzę trochę inaczej. W tej materii jesteśmy gdzieś 15 lat i gdzieś w ekologicznej dupie Europy. W Niemczech w 2004r roczny koszt utrzymania auta diesla z normą EURO2 to było dla klasyka 1,9TDI jakieś 800EUR (podatek ekologiczny zależny od normy i mocy a nie jak u nas od pojemności i bez znaczenia normy). Jednocześnie zakup auta z normą EURO4 też 1,9TDI było rocznym wydatkiem co do opłat na poziomie 150EUR. Małe benzyniaki było około 100EUR rocznie.
    Czy trzeba na walkę ze smogiem sięgać znów do kieszeni kierowców? Tu nie zajmę stanowiska, jestem za krótki tyle, że od dokładnie 2000r grzeję chałpę bardzo ekologicznym gazem i nie pyskuję gdy w tym samym czasie ktoś w Pcimiu palił gumiokami i pampersami a dzisiaj spala węgiel. Do kogo mam się zwrócić i gdzie zastrajkować, że przez 18 lat byłem dyskryminowany przez każdą władzę mającą mnie ekologicznego palacza gazem wedeupie? Nie pyskowałem i nie pyskuję tylko płacę za gaz a wypuszczam kominem parę wodną. Zdaję sobie jednak sprawę, że mało kto podważy w obecnym świecie trzy słowa klucze : ekologia, rodzina i bezpieczeństwo a każdy świadomy gałgan te słowa wykorzystuje.
    Jednak coś z art jest nie tak skoro mowa o podwyżce 10gr na litrze a wytłuszczonym drukiem pytanie czy paliwo będzie po 6zł skoro dzisiaj kosztuje 5,30zł?
    Możemy się jednak wyprowadzić .....no właśnie dokąd? Proponuję coś na końcu zadupia globu gdzie jak sobie zapalę starą oponę w zielone świątki to nikt nawet na to nie zareaguje. Dzisiaj nawet nie mogę u siebie w ogródku liści podpalić :-))) .....jeśli to powód do przeprowadzki to pakujemy walizki i dokąd? Azerbejdżan? Gruzja? Tylko kim tam będziesz? Kim będzie Bono skoro tam jedyne drogi to klepisko i las? Dla kogo będzie skakał hop hop Seneka? Czołga nie bierzemy, chyba że ma walizki nosić to OK :-)))

    t-34 napisał/a:

    bo oto........... 13.11.2018 - 16:11 objawił się nam prostaczkom genialny Vivaldi, który od tego czasu nie śpiąc, nie jedząc, prowadząc swoją firmę miedzy kolejnymi wpisami objaśnia nam głupim genialne posunięcia genialnego PiSu !!!!

    Jestem tu dzbanie od co najmniej 2010 roku niezmiennie pod tym samym nickiem ..... :-) dawco danych palcem napisanych

    12 2 Cytuj
  • 30 kwi 2019

    Moja propozycja - poczytaj z czego pozyskiwane jest biopaliwo - czesto z oleju palmowego. Wytworzenie oleju palmowego pochlania tyle wody i energii ze nie ma nic wspolnego z ekologia.

    3 16 Cytuj
  • 30 kwi 2019

    Oj nerwy puszczają.... pijawki sobie przyłóż dzbanie Vivaldi (tak chyba będzie lepiej i bardziej zrozumiale dla towarzysza no i po nowoczesnemu, i tak młodzieżowo, bo to podobno jakiś wyraz roku na określenie polityków ), żeby krwi upuścić bo ci jeszcze żyłka pęknie i kto wtedy będzie tak pięknie pitolił na forum ????
    Może i jesteś od 2010 r, nie chciało mi się sprawdzać całego forum. Oczywiście jak skończę pisać od razu lecę do kotłowni głowę popiołem w ramach pokuty posypać....
    No i oczywiście tylko TWOJE dane i wypowiedzi są wiarygodne i prawdziwe. (ale to już wszyscy wiedzą przecież).
    A radzili mi dobrzy ludzie ...."nie dyskutuj z głupim, bo sprowadzi cie do swojego poziomu i pokona doświadczeniem" (podobno jakieś mądre chińskie przysłowie).

    2. "Teraz ja mam pytanie : na tych samych twoich cyfrach uzasadnij zakup caracali :-))) zwłaszcza pod kątem eksploatacji. Dajesz ciężki, dajesz :-) chce zobaczyć co potrafisz.... :-)"

    Według danych brytyjskiego wojska sprzed kilku lat godzina lotu to 42 tysiące funtów (około 208 tysięcy złotych). Dla porównania - według danych francuskiego wojska za 2016 rok w przypadku H225M Caracal są to 34 tysiące euro (około 145 tysięcy złotych). AW101 są też na tyle duże, że nie wylądują na żadnym z posiadanych i planowanych polskich okrętów. Co więcej, cztery to niewiele w porównaniu z potrzebami Marynarki Wojennej.

    No ale przecież ty i tak wiesz lepiej więc ???????

    No dzbanie Vivaldi ale co dalej z tymi śmigłowcami ???? Na jakim okręcie będą lądować ??? lotniskowiec sobie MON kupi czy jak ??
    Wyjaśnij jeszcze czemu 25% offsetu jest lepsze od 100 % ???
    Czemu 4 jest lepsze od 50 ??
    Czemu przetarg przygotowany przez kilka lat jest gorszy od zakupu na "chybcika"??
    Z góry zaznaczam, że nie znam się na śmigłowcach, przetargach i potrzebach wojska więc korzystam z dostępnych artykułów zakładając, że są w miarę solidnie napisane.. Choć gdzie tam autorom piszącym o wojsku czy oświacie, sadach, ekonomii, polityce itd do naszego drogiego kochanego i wielce szanowanego dzbana Vivaldiego (naiwnie zakładam, że ten dzban to jakiś nowy, pisowski zwrot grzecznościowy właśnie wprowadzany do użytku)

    Dajesz mądry..... dajesz !!!!

    2 18 Cytuj
  • 30 kwi 2019

    Oj nie V-di będzie spał tej nocy.

    1 18 Cytuj

Odpowiedz