Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 22 lut 2021
    bono napisał/a:

    Ty namawiasz na wyjazd?, który pierwszy zwiałeś z Polski, bo była bida i wolałeś zamiast odbudowywać kraj, robić dla Niemca?
    Śmierdzisz fałszem.

    Ty nie rozumiesz słowa pisanego? Wyjeżdżałeś już kilka razy i ciągle tu krwi se upuszczasz :-) ale że jak była bida ? Za Tuska bida była? No coś ty, poczytaj swoje posty z tamtych lat - mnie bawią lepiej jak kabaret. Ale skoro ta bida jednak była to znaczy że już jej nie ma? Stabilny jesteś jak woda w kiblu :-)

    3 11 Cytuj
  • Anty 22 lut 2021
    Vivaldi napisał/a:

    skąd wy wiecie że groszem nie śmierdziałem? :-))) to nie ja się prosiłem ale mnie tam zapraszali :-))) i jeszcze za to zapłacili :-))) ale jeden i drugi wie lepiej i dzięki temu wiem czym pachnie wielki zachód i na czyjej smyczy chodzicie :-) jeden drze jape co chwila, że nie kupuje lizaka za euro a drugi w tęczowych marzeniach hipokryta spod innego nicku .....coś jeszcze o porażkach życiowych ? :-)

    Baju, baju będziemy w raju. Mokry sen o potędze, a toz to zwykły chop na dorobku był, co to musiał wyjechać, bo jak mawia ferdek kiepski „ W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem”...

    A potem jak juz w reichu zbudował dobrobyt, to wrócił do Polski na gotowe pouczać wszystkich.

    Cała Spyra,

    15 3 Cytuj
  • 22 lut 2021
    Vivaldi napisał/a:

    skąd wy wiecie że groszem nie śmierdziałem? :-))) to nie ja się prosiłem ale mnie tam zapraszali :-))) i jeszcze za to zapłacili :-))) ale jeden i drugi wie lepiej i dzięki temu wiem czym pachnie wielki zachód i na czyjej smyczy chodzicie :-) jeden drze jape co chwila, że nie kupuje lizaka za euro a drugi w tęczowych marzeniach hipokryta spod innego nicku .....coś jeszcze o porażkach życiowych ? :-)

    Czyli ty byłeś w pracy w UE. prekursorem Tuska.
    Wyglada na to, że byłeś im jeszcze bardziej potrzebny.

    13 3 Cytuj
  • Janek Sal 22 lut 2021

    Ta polemika niczego nie wnosi a raczej potęguje animozje z ulicy , odpuście te riposty złośliwe z obu stron,
    Kto nie miał ochoty wyjechać za chlebusiem z masłem czy to za Tuska czy za zimnego Lecha czy za Lecha Wałęsy czy za Jaruzelskiego - Kto miał łeb na karku jechał wracał i zainwestował tu by pomnażać to co tam zarobił - Więc po co wypominać jaki byl stan ekonomiczny przed wyjazdem .
    Teraz za to pomnożone zaczyna się dzielić bo benzyna za wszystko mogę wójta Pcimia juz po 5 pln a baryłka koło 40 usd po piątaku tez była za Tuska ale baryłka stała 120 usd

    pojednania w tym WP

    2 16 Cytuj
  • Anty 22 lut 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    Ta polemika niczego nie wnosi a raczej potęguje animozje z ulicy , odpuście te riposty złośliwe z obu stron,
    Kto nie miał ochoty wyjechać za chlebusiem z masłem czy to za Tuska czy za zimnego Lecha czy za Lecha Wałęsy czy za Jaruzelskiego - Kto miał łeb na karku jechał wracał i zainwestował tu by pomnażać to co tam zarobił - Więc po co wypominać jaki byl stan ekonomiczny przed wyjazdem .
    Teraz za to pomnożone zaczyna się dzielić bo benzyna za wszystko mogę wójta Pcimia juz po 5 pln a baryłka koło 40 usd po piątaku tez była za Tuska ale baryłka stała 120 usd

    pojednania w tym WP

    Straszny z Ciebie symetrysta, który już kolejny raz wtrąca się między wódkę, a zakąskę. Vivaldi ze uczynił ze swojego jestestwa na tym forum pewien modus operandi: czyli jak ktoś chce do Europy, Zachodu i Niemiec to jest zły, bo złe Niemcy, przy czym sam pojechał do Reichu wczasach, kiedy w Polsce było biednie i wrócił panicz na gotowe - tylko to jest obśmiewane. Hipokryzja się to nazywa.

    Nie ma nic złego w tym, że pracował zagranicą, w Niemczech, skoro był uczciwy, to tylko trzymać kciuki, ale niech teraz nie zgrywa fetniaka w internecie, bo znajdzie się inny fetniak, który mu przypomni, gdzie był i co robił...

    15 4 Cytuj
  • 22 lut 2021

    Ale on nie chciał, ale musiał(jak klasyk), bo tak go prosili.
    A przynajmniej tak pisze.

    10 2 Cytuj
  • 22 lut 2021

    Lepiej jechać do pracy do Niemiec niż do ciotki do Ameryki.

    2 18 Cytuj
  • Anty 22 lut 2021
    taki_gość napisał/a:

    Lepiej jechać do pracy do Niemiec niż do ciotki do Ameryki.

    No nie zupelnie, bo jak jedziesz do pracy do Niemca, a jednoczesnie plujesz na wszystko co Niemieckie i na każdym kroku podkreślasz jak Cię obrzydzają i śmieszą to jesteś hipokrytą.

    Zupełnie tak jak 1/2 katolików w Polsce. Rączki do Kościoła złożone i opłatek przyjęty, przy czym na forum internetowym prywatnej osobie wyciągają rzekome problemy z alkoholem... Miłosierdzie po byku

    10 3 Cytuj
  • 22 lut 2021
    taki_gość napisał/a:

    Lepiej jechać do pracy do Niemiec niż do ciotki do Ameryki.

    Też byłeś, to wiesz.

    9 3 Cytuj
  • 23 lut 2021

    Już? Popuścili wszyscy ciśnienie ? Wy chyba macie jakieś problemy zdrowotne :-))) Porządkowi ładu i moralności z oceną wszystkiego i wszystkich :-) łatwo można odczytać wasze obawy
    Stróżaninek ciebie chyba swędzi mocno :-) bateryjki wymień może się coś poprawi :-) bo nie ma większej hipokryzji jak złapanie focha na innym nicku, udawanie jakiegoś alternatywnego życia i chowanie się za trzecie -jak dobrze liczę- internetowe życie :-) nieeee no coś ty to nie jest hipokryzja to kreowanie rzeczywistości swojej i innych :-) normalnie sztos .....to życie myślisz, że ci się uda czy też damskiego lub męskiego focha złapiesz lada chwila

    2 11 Cytuj
  • Anty 23 lut 2021
    Vivaldi napisał/a:

    Już? Popuścili wszyscy ciśnienie ? Wy chyba macie jakieś problemy zdrowotne :-))) Porządkowi ładu i moralności z oceną wszystkiego i wszystkich :-) łatwo można odczytać wasze obawy
    Stróżaninek ciebie chyba swędzi mocno :-) bateryjki wymień może się coś poprawi :-) bo nie ma większej hipokryzji jak złapanie focha na innym nicku, udawanie jakiegoś alternatywnego życia i chowanie się za trzecie -jak dobrze liczę- internetowe życie :-) nieeee no coś ty to nie jest hipokryzja to kreowanie rzeczywistości swojej i innych :-) normalnie sztos .....to życie myślisz, że ci się uda czy też damskiego lub męskiego focha złapiesz lada chwila

    A ten znowu swoje. Musiałeś bardzo kochać tego Stróżaninka.
    Zamiast chodzić w LO na ogniska ze swoim wychowawcą, a obecnym wielkim orędownikiem #piekłokobiet i #mediabezwyboru mogłeś uważać na geografii lokalnej bo Krzyszkowice to nie Stróża.
    :-)

    Kiedy już to sobie wyjaśnisz, to zrozumiesz że praca dla Niemca, a potem krytykowanie wszystkich którzy liczą się z ich zdaniem lub patrzą na to co robią i jak robią to hipokryzja.

    Moralizator, który wyjechał do Niemiec, bo miał tyle co na sobie i bez tych złych Niemców nadal miałby brązowe gie.

    Ale to tak jak z naszymi rządzącymi - krytyka Polaków odpoczywających w górach - bo oni są nieodpowiedzialni - a samemu szusowanie na nartach i powrót do domu „na sygnale”.

    Wszyscy jesteście po jednych pieniądzach, niestety.

    10 1 Cytuj
  • 23 lut 2021

    Tak myśle o postawie Vivaldiego i jego zwierzeniach.
    I wyglada na to że Niemcy zapraszali ludzi tamtego systemu. Lubili ich pokomunistyczna fachowość, wiadomości i chęci do każdej pracy oraz ich oczekiwania płacowe.
    I taki Vivaldi tam nie musiał chodzić do kościoła.
    Tu urósł na bosa i wielkiego tuza religijnego .
    I takiego już Niemcy nie zapraszają.
    Zastanawiam się czy gdyby go ci z USA zaprosili, jeszcze od Trumpa, to pewnie by przebierał nogami.
    A dzisiaj po zmianie prezydenta,by wracał, z podobną oceną jak po Niemcach.

    7 3 Cytuj
  • Janek Sal 23 lut 2021

    [cytat=bono]Tak myśle o postawie Vivaldiego i jego zwierzeniach.
    I wyglada na to że Niemcy zapraszali ludzi tamtego systemu. Lubili ich pokomunistyczna fachowość, wiadomości i chęci do każdej pracy oraz ich oczekiwania płacowe.
    I taki Vivaldi tam nie musiał chodzić do kościoła.
    /cytat]

    znowu wejde miedzy wódke a zakąske- ale polemizując kto nie wchodzi....

    wiec z tym kosciołem w Niemczech to nie do konca znasz waćpan realia- bedąc w Niemczech legalnie w ówczesnych czasacjh miałes obowiązek zameldowania się gdziekolwiek byłeś i tam dostawales możliwosc okreslenia się do ktorego kościoła chcesz płacic jeden procent podatku z twoich poborów. jesli w tym landzie byli sami protestanci a ty chcesz do katolickiego płacić to dostawałes liste najblizszych kościoołow żebys mógł skorzystać z mszy w niedzielę - tak ze mozna było uczęszczac na naborzeństwo .

    Jesli ktoś był kumaty to mógł jeszcze skorzystać z odpisu socjalnego i np isc raz na miesiąc na koncert lub film do kina - też była rekompensata .

    po zakonczeniu kontraktu i wymeldowaniu sie otrzymywałes podziekowanie i kwote ile kasy przekazałes i komu .

    2 3 Cytuj
  • Janek Sal 23 lut 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    [cytat=bono]Tak myśle o postawie Vivaldiego i jego zwierzeniach.
    I wyglada na to że Niemcy zapraszali ludzi tamtego systemu. Lubili ich pokomunistyczna fachowość, wiadomości i chęci do każdej pracy oraz ich oczekiwania płacowe.
    I taki Vivaldi tam nie musiał chodzić do kościoła.
    /cytat]

    znowu wejde miedzy wódke a zakąske- ale polemizując kto nie wchodzi....

    wiec z tym kosciołem w Niemczech to nie do konca znasz waćpan realia- bedąc w Niemczech legalnie w ówczesnych czasacjh miałes obowiązek zameldowania się gdziekolwiek byłeś i tam dostawales możliwosc okreslenia się do ktorego kościoła chcesz płacic jeden procent podatku z twoich poborów. jesli w tym landzie byli sami protestanci a ty chcesz do katolickiego płacić to dostawałes liste najblizszych kościoołow żebys mógł skorzystać z mszy w niedzielę - tak ze mozna było uczęszczac na naborzeństwo .

    Jesli ktoś był kumaty to mógł jeszcze skorzystać z odpisu socjalnego i np isc raz na miesiąc na koncert lub film do kina - też była rekompensata .

    po zakonczeniu kontraktu i wymeldowaniu sie otrzymywałes podziekowanie i kwote ile kasy przekazałes i komu .

    Boże - ale zrobiłem nabożeństwo - sorry za zyda

    3 Cytuj
  • 23 lut 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    [cytat=bono]Tak myśle o postawie Vivaldiego i jego

    znowu wejde miedzy wódke a zakąske- ale polemizując kto nie wchodzi....

    wiec z tym kosciołem w Niemczech to nie do konca znasz waćpan realia- bedąc w Niemczech legalnie w ówczesnych czasacjh miałes obowiązek zameldowania się gdziekolwiek byłeś i tam dostawales możliwosc okreslenia się do ktorego kościoła chcesz płacic jeden procent podatku z twoich poborów. jesli w tym landzie byli sami protestanci a ty chcesz do katolickiego płacić to dostawałes liste najblizszych kościoołow żebys mógł skorzystać z mszy w niedzielę - tak ze mozna było uczęszczac na naborzeństwo .

    Jesli ktoś był kumaty to mógł jeszcze skorzystać z odpisu socjalnego i np isc raz na miesiąc na koncert lub film do kina - też była rekompensata .

    po zakonczeniu kontraktu i wymeldowaniu sie otrzymywałes podziekowanie i kwote ile kasy przekazałes i komu .

    A jak deklarowałeś ateizm, to co wtedy?
    A jak byłeś w landach typowo protestanckich, to gdzie był kościół katolicki?

    6 2 Cytuj
  • Janek Sal 23 lut 2021

    nie ma landów typowo protestanckich w kazdym jest kościół katolicki , w Nadrenii jest ich mało ale są . jesli sie nie zdeklarowałeś to tak jak z Twoim podatkiem - wpiszesz KRS to komus dasz nie wpiszesz to państwo zachachmęci .
    teraz następny pasztet od tej kurewsko dobrej zmiany .
    Pewnie mało kto wie o tym .

    Jesli posiadasz samochód zarejestrowany na firmę to musisz zrobić sprawozdanie z ochrony środowiska , cóż to takiego .
    a więc jesli zatankowałeś w roku 2020 samochód powyżej 800 pln musisz zapłacic opłate klimatyczną jeśli dla jednego podmiotu zatankowałeś do 100 pln nie musisz niczego składać do 800 musisz złożyć nie płacąc ale powyżej 800 pln musisz zapłacić - wiec matołuszek wie co robi .
    ***** ***

    4 1 Cytuj
  • Janek Sal 23 lut 2021

    Który przedsiębiorca posiadający samochód tankuje za mniej jak 8 stowek na rok

    3 Cytuj
  • Janek Sal 23 lut 2021

    Szanowni Państwo,

    W związku ze zbliżającym się terminem złożenia sprawozdania z ochrony środowiska, chcielibyśmy poinformować, iż do dnia 31 marca 2021 r. podmioty korzystające ze środowiska powinni przedłożyć Marszałkowi Województwa wykazy za rok poprzedni zawierające informacje i dane o zakresie korzystania ze środowiska oraz wysokości należnych z tego tytułu opłat. Wykazy te należy sporządzić zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 lutego 2014 r. w sprawie wykazów zawierających informacje i dane o zakresie korzystania ze środowiska oraz o wysokości należnych opłat oraz rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 12 grudnia 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazów zawierających informacje i dane o zakresie korzystania ze środowiska oraz o wysokości należnych opłat.

    Przedsiębiorca, który wykorzystuje w swojej działalności samochód powinien takie sprawozdanie sporządzić. Chodzi tutaj o wprowadzenie gazów lub pyłów do powietrza.

    Nie wnosi się opłat za korzystanie ze środowiska, których roczna wysokość dla jednego rodzaju korzystania ze środowiska nie przekracza 800 zł. Natomiast gdy roczna wysokość takiej opłaty nie przekracza 100 zł, nie przedkłada się także wykazów o zakresie korzystania ze środowiska (art. 289 ustawy – Prawo ochrony środowiska).

    Sprawozdanie natomiast należy sporządzić i zachować w dokumentacji firmy. Nie złożenie wspominanego sprawozdania lub nie przechowywanie go w dokumentacji firmy w razie kontroli, może grozić nałożeniem mandatu za jego brak.

    W związku z tym Grupa Tax-Net Sp. z o.o. oferuje przygotowanie sprawozdania za dodatkową opłatą. Koszt takiego sprawozdania wynosi 99,00 zł netto do 30 pozycji rejestrujących zakup paliwa, każdy następny wpis wynosi 2,50 zł netto.

    Bardzo prosimy o informację zwrotną do dnia 5 marca 2021 roku z informującą o chęci zlecenia Grupie Tax-Net Sp. z o.o. wykonania przedmiotowego sprawozdania.

    To wiadomośc od mojego biura księgowego - więc min 5 tankowań w miesiącu - to 6 miesiecy za 99 pln , następne 6 miesięcy to 75 pln

    3 Cytuj
  • 23 lut 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    wiec z tym kosciołem w Niemczech to nie do konca znasz waćpan realia- bedąc w Niemczech legalnie w ówczesnych czasacjh miałes obowiązek zameldowania się gdziekolwiek byłeś i tam dostawales możliwosc okreslenia się do ktorego kościoła chcesz płacic jeden procent podatku z twoich poborów. jesli w tym landzie byli sami protestanci a ty chcesz do katolickiego płacić to dostawałes liste najblizszych kościoołow żebys mógł skorzystać z mszy w niedzielę - tak ze mozna było uczęszczac na naborzeństwo .

    Jesli ktoś był kumaty to mógł jeszcze skorzystać z odpisu socjalnego i np isc raz na miesiąc na koncert lub film do kina - też była rekompensata .

    po zakonczeniu kontraktu i wymeldowaniu sie otrzymywałes podziekowanie i kwote ile kasy przekazałes i komu .

    dokładnie :-) jeden kumaty reszta tylko udaje ogarniętych. Ale mogłeś też wybrać polską misję katolicką. Generalnie w każdej miejscowości był polski ksiądz dojeżdżający więc co tydzień nie było problemu znalezienia polskiej mszy. Oczywiście pod jurysdykcją episkopatu niemieckiego więc 1% z automatu schodził z wynagrodzenia.

    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    A ten znowu swoje. Musiałeś bardzo kochać tego Stróżaninka.
    Zamiast chodzić w LO na ogniska ze swoim wychowawcą, a obecnym wielkim orędownikiem #piekłokobiet i #mediabezwyboru mogłeś uważać na geografii lokalnej bo Krzyszkowice to nie Stróża.
    :-)

    no i widzisz pajacujesz jak Strózaninek, słabiutki jesteś skoro musisz podobnie jak on -zmienne IP nic nie zmieniają :-) - personalizować posty, a co miałdo tego wychowawca Bogu ducha tutaj winny? Brak argumentów, doświadczenia życiowego prowadzą do właśnie tak niskiego poziomu i łapania się jakiś bzdetów sprzed 30 lat. Masakrycznie słabo. I znów chcesz na siłę pokazać, że Spyrę znasz? W sumie to miłe ale już ci raz pisałem żebyś zaczął żyć swoim życiem :-) wtedy być może będzie dalej słabe i cienkie ale twoje :-) dramat chłopie, weź się ogarnij.

    1 9 Cytuj
  • Anty 23 lut 2021
    Vivaldi napisał/a:

    no i widzisz pajacujesz jak Strózaninek, słabiutki jesteś skoro musisz podobnie jak on -zmienne IP nic nie zmieniają :-) - personalizować posty, a co miałdo tego wychowawca Bogu ducha tutaj winny? Brak argumentów, doświadczenia życiowego prowadzą do właśnie tak niskiego poziomu i łapania się jakiś bzdetów sprzed 30 lat. Masakrycznie słabo. I znów chcesz na siłę pokazać, że Spyrę znasz? W sumie to miłe ale już ci raz pisałem żebyś zaczął żyć swoim życiem :-) wtedy być może będzie dalej słabe i cienkie ale twoje :-) dramat chłopie, weź się ogarnij.

    Oczywiście, jak ktoś przypomina niewygodne fakty z Twojego NIESKAZITELNEGO życiorysu to nie ma swojego życia.
    Robiłeś u Niemca? Robiłeś? Nadajesz na Niemców? Nadajesz. Jak to się nazywa? Hipokryzja
    To jak z PiSem i PAD - są obostrzenia? Są. Polacy mają zachowywać dystans i umiar. Mają, ale PAD na sygnale pędzi z Wisły, bo musi jeździć na nartach.
    Albo z tym waszym wstawaniem z kolan, wystarczyło że pani "Moszbaszer" napisała tłita i już zgięci w pół i na baczność przed Panią.

    Po jedynych pieniądzach hipokryci :). Nie ma o czym mówić i z tym polemizować.

    10 1 Cytuj
  • 23 lut 2021
    bono napisał/a:

    Też byłeś, to wiesz.

    Chyba coś Ci się pomyliło

    2 12 Cytuj
  • 23 lut 2021

    Patus ty się musisz leczyć ale nie na serce choć z takim podejściem to i serducho nie wytrzyma. Znasz to powiedzenie? "Szkoda głową o mur tłuc....." Jakiś masz problem z samoakceptacją i emanujesz wokół jakąś toksyną bo ja nie mam sobie nic do zarzucenia a Ty bredzisz o życiu innych :-))) chłopie drugi raz ci powtórze ogranij się sam ze soba nie ogarniaj innych

    3 13 Cytuj
  • Anty 23 lut 2021
    Vivaldi napisał/a:

    Patus ty się musisz leczyć ale nie na serce choć z takim podejściem to i serducho nie wytrzyma. Znasz to powiedzenie? "Szkoda głową o mur tłuc....." Jakiś masz problem z samoakceptacją i emanujesz wokół jakąś toksyną bo ja nie mam sobie nic do zarzucenia a Ty bredzisz o życiu innych :-))) chłopie drugi raz ci powtórze ogranij się sam ze soba nie ogarniaj innych

    A po polsku byś to napisał, bo Kuś to dobrze polskiego uczył,

    10 3 Cytuj
  • 23 lut 2021
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    A po polsku byś to napisał, bo Kuś to dobrze polskiego uczył,

    A weź sobie patus namaluj punkt na murze, dobrze się rozpędź i traf. Może ci się poprawi z tym rozpamiętywaniem półwiecza. Może ci się jeszcze coś przypomni jak się pierwszym raz jednym piwem opiłeś, jak chłopaki nie chcieli żebyś się za nimi pałętał - bo jakiś uraz Ci na pewno został. Ludzie takich bredni nie wypisują jak wyżej. Człowieku ogarnij się, podciąg skarpetki, ubierz sandały i wyjdź na świeże powietrze. Przewietrz głowę....może Spyrę spotkasz to sobie selfi z nim zrobisz :-)))

    3 7 Cytuj
  • Anty 23 lut 2021
    Vivaldi napisał/a:

    A weź sobie patus namaluj punkt na murze, dobrze się rozpędź i traf. Może ci się poprawi z tym rozpamiętywaniem półwiecza. Może ci się jeszcze coś przypomni jak się pierwszym raz jednym piwem opiłeś, jak chłopaki nie chcieli żebyś się za nimi pałętał - bo jakiś uraz Ci na pewno został. Ludzie takich bredni nie wypisują jak wyżej. Człowieku ogarnij się, podciąg skarpetki, ubierz sandały i wyjdź na świeże powietrze. Przewietrz głowę....może Spyrę spotkasz to sobie selfi z nim zrobisz :-)))

    Od Spyry to sąsiedzi stronią, dlatego tak na internecie fetniakuje, bo go gaszą w realu :)

    7 1 Cytuj

Odpowiedz