Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 28 cze 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Chyba mnie przekonałaś.
    Należy dodrukować pln, to będzie się bardziej opłacało pracować poza Polską

    Dlaczego wkładasz mi w usta słowa, których nigdy nigdzie nie wyartykułowałam? Wg ciebie jeśli nie wprowadzimy teraz euro, to musimy dodrukować PLN? Takie dwa wyjścia widzisz? To zapytam inaczej: jakim cudownym sposobem wprowadzenie euro naprawi naszą sytuację w tej chwili?

    1 Cytuj
  • 28 cze 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Poza tym mamy Ukraińców, których trzeba leczyć, szkolić, ubezpieczać,musimy się zbroić, pandemia, wysyłać broń na Ukrainę

    Nie, nie trzeba. Trzeba leczyć ludzi, którzy mają opłacane składki na ubezpieczenie zdrowotne. Pomóc można każdemu, ale doraźnie, czyli do jakiś granic. W nieskończoność nie da się rozdawać pieniędzy. Bez urazy dla Ukraińców, ale jeśli mają korzystać z pomocy, muszą w którymś momencie zacząć na nią pracować.
    Oddawania naszej broni w ogóle komentować nie będę.

    Prawicowiec napisał/a:

    A wiec musimy mieć drukarnie własnych złotówek, bo skąd na to wszystko wsiąść pieniądze.

    (Wziąć) Nawet w PiSie wiedzą, że pieniądze na państwowe wydatki gospodaruje się z państwowych przychodów, tyle, że oni zagospodarowali zbyt dużo na własne korzyści, dlatego braki zadrukowują. Przecież głupszy od standardowego polityka PiSu nie jesteś więc chyba wiesz, że inna waluta tychże przychodów nic nie zmieni, poza może tym, że pisiory eurosów dodrukować nie będą mogły. Ale jak jest problem dodruku pieniędzy przez rząd, to się wymienia rząd, a nie walutę, bo problem ten oznacza, iż rząd jest zły i bezmyślny, nie waluta.

    P.s - z ciekawości zapytam: jak ci się zdaje, że "dostaniemy" euro? Wymiana 1:1 że złotówką, czy może jednak po kursie rynkowym? ;)

    1 1 Cytuj
  • 28 cze 2022

    Euro to symbol waluty. Możesz mieć franka szwajcarskiego czy dolara kanadyjskiego.
    Filozofia mocnej waluty, leży w kulturze ekonomicznej narodu.
    Uważasz że nasza waluta jest "wielka", a będzie taka ? Nie, bo w naszej kulturze manipulacja pieniędzmi jest jest naszym chlebem powszednim .
    Taka była pierwszą wojną i po wojnie i jest teraz.
    Czarnogóra, kupiła sobie euro i nim obraca na co dzień. Nie dodrukuje.
    Stąd tęsknota nie za euro, a za mocną walutą. A że nigdy takiej nie doczekamy, należy przyjąć obcą, najłatwiej euro. Ale zgoda na jena funta franka i większość dolarów.

    1 2 Cytuj
  • 28 cze 2022
    DM_S napisał/a:

    P.s - z ciekawości zapytam: jak ci się zdaje, że "dostaniemy" euro? Wymiana 1:1 że złotówką, czy może jednak po kursie rynkowym? ;)

    Oczywiście, inny kurs by nas położył na łopatki, jak Greków.
    Ale nasze PKB, przecież jest liczone w takim kursie, nic nie tracisz, a w przyszłości zyskasz bo twoja waluta będzie zawsze miała ten sam kurs w całej UE, a nie raz masz 10% więcej raz jesteś 15% w plecy.
    Twoje zarobki będą zawsze np 500Euro a nie raz 500 eu a za chwilę 437 eu.

    1 1 Cytuj
  • 2 lip 2022

    Ogłoszono największą inflację od 25 lat....... Dziękujemy ci Jarosławie i całej PiS owskiej elicie za ten wynik!!!

    8 Cytuj
  • 2 lip 2022
    t-34 napisał/a:

    Ogłoszono największą inflację od 25 lat....... Dziękujemy ci Jarosławie i całej PiS owskiej elicie za ten wynik!!!

    Czytałem na pasku TVP:
    „Tusk nie radzi sobie z inflacją”

    To o co w tym chodzi?

    8 1 Cytuj
  • 2 lip 2022

    No proste przecież... Tusk był takim patałachem, że nie potrafił zrobić porządnej inflacji..... Dopiero teraz mamy fachowców....... No i 94 mln kosztów za centralny port lotniczy.........

    11 Cytuj
  • 2 lip 2022
    t-34 napisał/a:

    No proste przecież... Tusk był takim patałachem, że nie potrafił zrobić porządnej inflacji..... Dopiero teraz mamy fachowców....... No i 94 mln kosztów za centralny port lotniczy.........

    A ten Bandera, ten bohater Ukraińców to kto to był.
    Bo mi tu jeden Ukrainiec mówi, że walczą o nasze
    za naszą wolność.
    I będziemy musieli ich odbudować.
    A jak już wejdą do UE, to urosną ma taką potęgę, że będziemy musieli im z ręki jeść.

    4 1 Cytuj
  • 2 lip 2022

    Nie bardzo rozumiem jaki związek ma Bandera z moją wypowiedzią i Tuskiem????? No chyba że wojna to też jego robota...... Z drugiej strony wolisz kumplować się z Ruskimi???

    4 1 Cytuj
  • 2 lip 2022
    t-34 napisał/a:

    Nie bardzo rozumiem jaki związek ma Bandera z moją wypowiedzią i Tuskiem????? No chyba że wojna to też jego robota...... Z drugiej strony wolisz kumplować się z Ruskimi???

    Prawicowiec to dawny @bono on lubi prowokować i stąd takie jego wrzutki o Banderze itp.

    3 1 Cytuj
  • 2 lip 2022
    t-34 napisał/a:

    Nie bardzo rozumiem jaki związek ma Bandera z moją wypowiedzią i Tuskiem????? No chyba że wojna to też jego robota...... Z drugiej strony wolisz kumplować się z Ruskimi???

    Bez obrazy.
    Oglądnąłem Holecką w TVP i jakoś mi się wszystko z Tuskiem kojarzy.

    5 1 Cytuj
  • 2 lip 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Bez obrazy.
    Oglądnąłem Holecką w TVP i jakoś mi się wszystko z Tuskiem kojarzy.

    No popatrz jaki sukinsyn, Siedem lat temu przegrał i dalej rządzi ...........

    8 1 Cytuj
  • 2 lip 2022
    t-34 napisał/a:

    No popatrz jaki sukinsyn, Siedem lat temu przegrał i dalej rządzi ...........

    Patrz, a o jego następcy (Belgiu )na stanowisku w UE, ani słowa.
    Ale gość ma szczęście, że nie jest Polakiem spoza PiS.

    5 1 Cytuj
  • 4 lip 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Euro to symbol waluty. Możesz mieć franka szwajcarskiego czy dolara kanadyjskiego.
    Filozofia mocnej waluty, leży w kulturze ekonomicznej narodu.
    Uważasz że nasza waluta jest "wielka", a będzie taka ? Nie, bo w naszej kulturze manipulacja pieniędzmi jest jest naszym chlebem powszednim .
    Taka była pierwszą wojną i po wojnie i jest teraz.
    Czarnogóra, kupiła sobie euro i nim obraca na co dzień. Nie dodrukuje.
    Stąd tęsknota nie za euro, a za mocną walutą. A że nigdy takiej nie doczekamy, należy przyjąć obcą, najłatwiej euro. Ale zgoda na jena funta franka i większość dolarów.

    W sumie trochę podziwiam twoja wiarę w UE po tylu latach traktowania nas w niej jak gorszy sort....

    3 2 Cytuj
  • 4 lip 2022
    DM_S napisał/a:

    W sumie trochę podziwiam twoja wiarę w UE po tylu latach traktowania nas w niej jak gorszy sort....

    Może dlatego, że Belgowie nie plują, jątrzą i bluźnią, na swojego prezydenta UE.
    Nas traktują tak, jak my swojego prezydenta w UE.

    Mieliśmy swoje 10 min w UE - Buzek, Tusk, Bieńkowska, Lewandowski, a my wysłaliśmy na nich kubeł pomyj.
    Traktują nas tak, jak nas widzą.

    5 2 Cytuj
  • 4 lip 2022
    DM_S napisał/a:

    po tylu latach traktowania nas w niej jak gorszy sort....

    Słoiki przyjechały do Warszawy, to nie znaczy że Warszawa miała przyjąć zwyczaje słoików, to raczej słoiki przyjęły styl warszawski.
    Do Krakowa zjechała prowincja z disco polo, nie spowodowało to zmiany repertuaru teatrów czy radia Kraków na ten styl. To z czasem prowincja przyjęła cyganerię Krakowską.
    Nie oczekuj aby Polska dyktowała styl UE.
    To my musimy wejść w ten styl.

    5 2 Cytuj
  • 5 lip 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Słoiki przyjechały do Warszawy, to nie znaczy że Warszawa miała przyjąć zwyczaje słoików, to raczej słoiki przyjęły styl warszawski.
    Do Krakowa zjechała prowincja z disco polo, nie spowodowało to zmiany repertuaru teatrów czy radia Kraków na ten styl. To z czasem prowincja przyjęła cyganerię Krakowską.
    Nie oczekuj aby Polska dyktowała styl UE.
    To my musimy wejść w ten styl.

    Nie lubię lania wody. Możesz konkretniej? Jaki to ten "styl"? Że np na ciemnoskórych imigrantów w Niemczech czy we Francji kasa unijna jest, choćby dostali do mieszkania blaszak lub namiot, ale na uchodźców wojennych z Ukrainy, których Polacy przyjęli pod własne dachy, jakoś tak nie wiadomo czemu nie ma ani grosza?

    2 1 Cytuj
  • 5 lip 2022
    DM_S napisał/a:

    Nie lubię lania wody. Możesz konkretniej? Jaki to ten "styl"? Że np na ciemnoskórych imigrantów w Niemczech czy we Francji kasa unijna jest, choćby dostali do mieszkania blaszak lub namiot, ale na uchodźców wojennych z Ukrainy, których Polacy przyjęli pod własne dachy, jakoś tak nie wiadomo czemu nie ma ani grosza?

    A ile tym czarnym uchodźcom na których „ pieniądze są” dołożyła Polska?
    Ilu z nich jest w Polsce?
    Oni maja kolorowych my Ukraińców.
    Myślisz, że oni nie woleli by Ukraińców zamiast kolorowych?
    Co mieli zrobić z nimi? Dali kasę aby zatrzymać ich w Turcji.
    Zaproponuj. jak Włosi maja odstraszać od swoich wysp, prądem?
    Sorry ale piszesz tak od serca jak poeta aktywista z huty lenina:
    Nad Wisłą Odrą i Nysą, najlepsi kuwa, to my są.

    3 2 Cytuj
  • 6 lip 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    A ile tym czarnym uchodźcom na których „ pieniądze są” dołożyła Polska?
    Ilu z nich jest w Polsce?
    Oni maja kolorowych my Ukraińców.
    Myślisz, że oni nie woleli by Ukraińców zamiast kolorowych?
    Co mieli zrobić z nimi? Dali kasę aby zatrzymać ich w Turcji.
    Zaproponuj. jak Włosi maja odstraszać od swoich wysp, prądem?
    Sorry ale piszesz tak od serca jak poeta aktywista z huty lenina:
    Nad Wisłą Odrą i Nysą, najlepsi kuwa, to my są.

    Cóż, ja od serca, ty trochę z czterech liter....
    Uchodźca to osoba, która uciekła przed wojną lub prześladowaniem do najbliższego bezpiecznego kraju. Jeśli ktoś przemierza kilka bezpiecznych krajów w celu ulokowania się w jednym konkretnym, to nie jest już uchodźca a imigrantem. Czyli na imigrantów pieniądze były, na uchodźców nie ma.
    Twoje pytanie "ile Polska dała" jest dziecinnie śmieszne. Pieniądze unijne są pieniędzmi wszystkich członków unii, polska zatem także złożyła się na imigrantów rozlokowanych w unijnych państwach.

    P.s ile widziałeś nad Bałtykiem łodzi z dobijającymi się do Polski imigtantami?

    Cytuj
  • 7 lip 2022
    DM_S napisał/a:

    Cóż, ja od serca, ty trochę z czterech liter....
    Uchodźca to osoba, która uciekła przed wojną lub prześladowaniem do najbliższego bezpiecznego kraju. Jeśli ktoś przemierza kilka bezpiecznych krajów w celu ulokowania się w jednym konkretnym, to nie jest już uchodźca a imigrantem. Czyli na imigrantów pieniądze były, na uchodźców nie ma.
    Twoje pytanie "ile Polska dała" jest dziecinnie śmieszne. Pieniądze unijne są pieniędzmi wszystkich członków unii, polska zatem także złożyła się na imigrantów rozlokowanych w unijnych państwach.

    P.s ile widziałeś nad Bałtykiem łodzi z dobijającymi się do Polski imigtantami?

    Mam inną konstrukcje współżycia w drużynie.
    Jeżeli drużyna mnie nie akceptuje, wychodzę z niej.
    I idę do innej drużyny, która jest dla mnie łaskawa.
    Albo, staram się być współpartnerem drużyny z którą gram.
    Nasz społeczna cywilizacja od zamierzchłych czasów, kierowała się pieniactwem i sobiepaństwem.
    Tkwimy w nie dalej i nie mamy przyjaciół, partnerów i wspólnej drużyny.
    Kultura naszego narodowego kręgu, każe nam rozrabiać i starać się rozmontować każdy cywilizacyjny sojusz.
    Spróbuj wymienić naszych przyjaciół i sojuszników.
    A jeżeli wskażesz USA, to zastanów się dlaczego ich przywódca opluty i sponiewierany z błotem. przed elekcją, nam pomaga i czy to on jest niezrównoważony, czy nasi liderzy pieniactwo i rozrabianie, stosują jako skuteczny sposób do osiągnięcia tylko sobie wiadomego celu.

    Mamy słabą opozycję, niemniej obecna ekipa prowadzi nas na historyczne dno, z którego wyszliśmy zaledwie kilkanaście lat temu w momencie wejścia do NATO i UE.
    Historia zatacza koło,

    6 2 Cytuj
  • 7 lip 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Mam inną konstrukcje współżycia w drużynie.
    Jeżeli drużyna mnie nie akceptuje, wychodzę z niej.
    I idę do innej drużyny, która jest dla mnie łaskawa.
    Albo, staram się być współpartnerem drużyny z którą gram.
    Nasz społeczna cywilizacja od zamierzchłych czasów, kierowała się pieniactwem i sobiepaństwem.
    Tkwimy w nie dalej i nie mamy przyjaciół, partnerów i wspólnej drużyny.
    Kultura naszego narodowego kręgu, każe nam rozrabiać i starać się rozmontować każdy cywilizacyjny sojusz.
    Spróbuj wymienić naszych przyjaciół i sojuszników.
    A jeżeli wskażesz USA, to zastanów się dlaczego ich przywódca opluty i sponiewierany z błotem. przed elekcją, nam pomaga i czy to on jest niezrównoważony, czy nasi liderzy pieniactwo i rozrabianie, stosują jako skuteczny sposób do osiągnięcia tylko sobie wiadomego celu.

    Mamy słabą opozycję, niemniej obecna ekipa prowadzi nas na historyczne dno, z którego wyszliśmy zaledwie kilkanaście lat temu w momencie wejścia do NATO i UE.
    Historia zatacza koło,

    Zgadza się, jesteśmy narodem jakim jesteśmy, ale staliśmy się tacy odkąd rządzi PiS czy może byliśmy już tacy wchodząc do unii?
    Tusk za swoich rządów na unię nie pluł przecież, prawda? Teraz mamy PiS i jest armagedon, ale przyznaj sam, czy było kiedyś faktycznie dobrze?

    USA za sojusznika ani przyjaciela nigdy nie uważałam i nie będę uważać. To jatrzyciel i egoistyczny, podstępny manipulant a nie sojusznik. A propos NATO, teraz jak dołączą kolejni członkowie, USA przerzuci kolejną część swoich wojskowych i swojego sprzętu na utrzymanie Europejczykom. Jesteśmy dla nich tu w centrum Europy ewentualnym polem bitewnym i tarczą - dwa w jednym.

    1 Cytuj
  • 8 lip 2022
    DM_S napisał/a:

    Zgadza się, jesteśmy narodem jakim jesteśmy, ale staliśmy się tacy odkąd rządzi PiS czy może byliśmy już tacy wchodząc do unii?
    Tusk za swoich rządów na unię nie pluł przecież, prawda? Teraz mamy PiS i jest armagedon, ale przyznaj sam, czy było kiedyś faktycznie dobrze?

    USA za sojusznika ani przyjaciela nigdy nie uważałam i nie będę uważać. To jatrzyciel i egoistyczny, podstępny manipulant a nie sojusznik. A propos NATO, teraz jak dołączą kolejni członkowie, USA przerzuci kolejną część swoich wojskowych i swojego sprzętu na utrzymanie Europejczykom. Jesteśmy dla nich tu w centrum Europy ewentualnym polem bitewnym i tarczą - dwa w jednym.

    Sorry z twoim pytaniem czy, kiedyś za Tuska było faktycznie dobrze.
    Tusk zaczął gdy co dopiero weszliśmy do UE w trzecim roku,
    ( weszliśmy w 2004 a Tusk zaczął w 2007). To duża różnica, bo Kaczyński zaczął po 11 latach stażu w UE.
    Co do USA……., zawsze miałem do nich dystans.
    Stad uważam, że prounijna polityka Tuska, była jedynie słuszna.
    Weszliśmy do wspólnego biznesu i wspólnego rynku. Naszym interesem był i będzie interes tego rynku. A wiec zakup airbus a nie boeing dla LOT.

    Tylko głupiec inwestuje w konkurencję.
    Na tym przykładzie Kaczyński pokazał swoją głupotę. Należało pociągnąć produkcje airbusa do polski jako nasz europejski koncern narodowy.
    Ci głupcy z PiS zamiast rozwijać wspólny rynek, z którego otrzymujemy ogromna pomoc finansową, inwestycje i rynek dla naszych produktów, ci durnie obecnie rządzący, postawili na rozwój Trampa i USA.

    Podobnie zbrojenia, to UE ma mieć swoje rakiety, helikoptery itd. Ta pisowska durnota, finansuje konkurencje z USA.
    Że UE, nie kopnęła jeszcze w dupę, Kaczyńskiego, to świadczy o ich tolerancji do „kolorowych” mentalnie.

    USA już by Kanadzie czy Meksykowi dawno kopa w dupę dało. gdyby oni zaimportowała do kierowani swoim państwem takiego swojego Kaczyńskiego.

    Działalność na szkodę spółki, jest karalna w całym świecie, a Kaczyński jawnie dział na szkodę spółki jaką jest UE.
    To straszny głupiec i prymityw.

    6 Cytuj
  • 8 lip 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Sorry z twoim pytaniem czy, kiedyś za Tuska było faktycznie dobrze.
    Tusk zaczął gdy co dopiero weszliśmy do UE w trzecim roku,
    ( weszliśmy w 2004 a Tusk zaczął w 2007). To duża różnica, bo Kaczyński zaczął po 11 latach stażu w UE.
    Co do USA……., zawsze miałem do nich dystans.
    Stad uważam, że prounijna polityka Tuska, była jedynie słuszna.
    Weszliśmy do wspólnego biznesu i wspólnego rynku. Naszym interesem był i będzie interes tego rynku. A wiec zakup airbus a nie boeing dla LOT.

    Tylko głupiec inwestuje w konkurencję.
    Na tym przykładzie Kaczyński pokazał swoją głupotę. Należało pociągnąć produkcje airbusa do polski jako nasz europejski koncern narodowy.
    Ci głupcy z PiS zamiast rozwijać wspólny rynek, z którego otrzymujemy ogromna pomoc finansową, inwestycje i rynek dla naszych produktów, ci durnie obecnie rządzący, postawili na rozwój Trampa i USA.

    Podobnie zbrojenia, to UE ma mieć swoje rakiety, helikoptery itd. Ta pisowska durnota, finansuje konkurencje z USA.
    Że UE, nie kopnęła jeszcze w dupę, Kaczyńskiego, to świadczy o ich tolerancji do „kolorowych” mentalnie.

    USA już by Kanadzie czy Meksykowi dawno kopa w dupę dało. gdyby oni zaimportowała do kierowani swoim państwem takiego swojego Kaczyńskiego.

    Działalność na szkodę spółki, jest karalna w całym świecie, a Kaczyński jawnie dział na szkodę spółki jaką jest UE.
    To straszny głupiec i prymityw.

    Moje pytanie nie miało na celu porównywania Tuska z Kaczyńskim tylko uzmysłowienie ci, że Unia od początku była do nas nastawiona tak jak jest nastawiona. To, że mamy teraz pieniacki PiS jest dodatkową dla nas stratą, ale faktem pozostaje, że zawsze byliśmy w unii gorszym sortem. Nie bito nas pokazowo jak teraz, ale i tak nikt się z nami nie liczył. Potrafisz wymienić co korzystnego dla Polski, na przekór innym przywódcom unijnym, wywalczył Tusk? A no widzisz.....

    Co do reszty całkowicie się zgadzam

    2 Cytuj
  • 8 lip 2022
    DM_S napisał/a:

    Moje pytanie nie miało na celu porównywania Tuska z Kaczyńskim tylko uzmysłowienie ci, że Unia od początku była do nas nastawiona tak jak jest nastawiona. To, że mamy teraz pieniacki PiS jest dodatkową dla nas stratą, ale faktem pozostaje, że zawsze byliśmy w unii gorszym sortem. Nie bito nas pokazowo jak teraz, ale i tak nikt się z nami nie liczył. Potrafisz wymienić co korzystnego dla Polski, na przekór innym przywódcom unijnym, wywalczył Tusk? A no widzisz.....

    Co do reszty całkowicie się zgadzam

    Nie od razu Kraków zbudowano, pozycję trzeba wypracować.
    Które z państw nowoprzyjętych było, lepiej traktowane od Polski?
    Jak weszła Portugalia, Grecja czy Hiszpania to od razu były nr 1?
    A Czy Włochy są nr 1, Belgia.....
    Holandia ma 17 mln ludzi a PKB równe z 150mln Rosją.
    Powoli!!!

    2 2 Cytuj
  • 11 lip 2022

    Takie głupie i naiwne pytanie..... Czy kierowca Kaczyńskiego został już ukarany mandatem za kolejny rajd po Warszawie do kościoła???

    6 Cytuj

Odpowiedz