Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 15 paź 2016
    krowka123 napisał/a:

    Na całym świecie Airbus Helicopters zatrudnia w sumie 22 000 pracowników we wszystkich swoich firmach a w Polsce miałby stworzyć 6000 miejsc pracy dla dostarczenia 60 śmigłowców?Wyszliby jak Zabłocki na mydle.Jak można wierzyć w takie brednie.

    Czekamy jakie profity Macierewicz uzyska w swoich "tajnych" negocjacjach. Kiedy będzie offset Black Hawk 6000+ Jak dla mnie, po tym co widzę to sąd wojskowy za zdradę Polskiej armii i gospodarki.

    http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-10-14/airbus-chcielismy-stworzyc-6-tys-miejsc-pracy/

    7 2 Cytuj
  • 15 paź 2016
    m_markos napisał/a:

    Czekamy jakie profity Macierewicz uzyska w swoich "tajnych" negocjacjach. Kiedy będzie offset Black Hawk 6000+ Jak dla mnie, po tym co widzę to sąd wojskowy za zdradę Polskiej armii i gospodarki.

    http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-10-14/airbus-chcielismy-stworzyc-6-tys-miejsc-pracy/

    To wszystko jest jakieś oderwane od rzeczywistości. Powinien być najpierw przetarg a więc negocjacje a potem decyzja. W wypadku Macierewicza jest dokladnie na odwrót. Najpierw decyzja a potem negocjacje.

    TRYBUNAŁ STANU JAK NIC.

    7 3 Cytuj
  • 15 paź 2016

    ​Informacja dla sympatyków PiS:

    Na Jasnej Górze wierni będą modlić się o odpuszczenie grzechów narodu w modlitwie przebłagalnej. Przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej odbędzie się wspólna modlitwa wynagradzająca między innymi pijaństwo i zawiść. Według organizatorów "Wielka Pokuta" to także przebłaganie za wszystkie grzechy

    - Modlitwa za grzechy moje i całego świata - dokładnie to chcemy zrobić - powiedział Lech Dokowicz, jeden ze współorganizatorów wydarzenia.
    Organizatorzy chcą, aby na Jasną Górę przybyło jak najwięcej wiernych.

    5 3 Cytuj
  • 15 paź 2016
    Lukaszz napisał/a:

    To wszystko jest jakieś oderwane od rzeczywistości. Powinien być najpierw przetarg a więc negocjacje a potem decyzja. W wypadku Macierewicza jest dokladnie na odwrót. Najpierw decyzja a potem negocjacje.

    TRYBUNAŁ STANU JAK NIC.

    Tylko że prawo polskie jak i unijne dopuszcza zakup uzbrojenia bez przetargu.
    Co do Caracali tak się dziwnie składa że oprócz Polski zakupiły je najbardziej skorumpowane kraje .Dlaczego armia francuska ma tak mało tego rewelacyjnego sprzętu?

    3 5 Cytuj
  • 15 paź 2016
    krowka123 napisał/a:

    Tylko że prawo polskie jak i unijne dopuszcza zakup uzbrojenia bez przetargu.
    Co do Caracali tak się dziwnie składa że oprócz Polski zakupiły je najbardziej skorumpowane kraje .Dlaczego armia francuska ma tak mało tego rewelacyjnego sprzętu?

    Pełna zgoda, nikt nikogo nie zmusza do zakupu Caracli, PO też ich nie kupiło, wiec skąd te wzajemne podejrzenia.

    Co do przetargu- robi się go po to, aby np Maciarewicz nie wziął łapówy od Sikorskiego i przedstawił śmigłowiec jako najlepszy na świecie a siebie jako zbawcę Polski.
    Przetarg służy przejrzystości, by skorumpowany polityk nie kupował kota w worki (zakup od Rumunii samochodów Aro dla wojska).

    Przetarg mówi: co chcemy kupić, z jakim wyposażeniem, jaka forma płatności, jaki ofset, jaka gwarancja, części zamienne, serws, koszt eksploatacji, udział w technologii itd. itp.

    Jakoś nie wyobrażam sobie aby burmistrz Myślenic kupił najdroższy samochód dla UMiG, tylko dlatego, że wg. niego jest najlepszy.

    Natomiast sobie prywatnie takie auto może zafundować.

    Bo w sposób który ty przedstawiasz, ręcznie można wybierać wszystko, budowę autostrad, portu, mieszkań na wynajem, kanału na mierzei itd. Ale tak robi tylko Putin w Rosji.

    8 1 Cytuj
  • 15 paź 2016

    Przy przetargach oczywiście nie ma wałów?
    Nawet w takiej instytucji można ustawić
    http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ustawiony-przetarg-nik-na-samochody-warunki,55,0,1872439.html
    Albo ustawiamy w momencie ogłaszania w warunkach albo po ogłoszeniu "zaprzyjaźnione" albo założone specjalnie pod przetarg firmy ustawiają tak że wygrywa nasza oferta.Ponoć tylko ryba nie bierze,

    2 5 Cytuj
  • 15 paź 2016

    Wszędzie są wały.
    Wobec tego, dajmy Maciarewiczowi, zgodę na wszystkie rządowe zakupy. Gość jest pewny, sprawiedliwy i uczciwy jak nikt, niech wybiera wykonawców.

    Poszedłbym nawet dalej, utworzyć biuro pod nadzorem Maciarewicza i niech wybiera wykonawców do wszystkich publicznych inwestycji.

    Radni robią wały, to burmistrz dzwoni do Maciarewicza i ten wyłania wykonawcę muzeum myślenickiego.
    Majchrowski dzwoni do Maciarewicza i ten decyduje, kto zbuduje szybki tramwaj w Krakowie itd.

    Jeżeli wybierzemy jedną zaufaną osobę, to niech decyduje aby nie było "wałów".

    Ale jak piszesz: "Ponoć tylko ryba nie bierze"- a Maciarewicz?

    7 Cytuj
  • 15 paź 2016
    m_markos napisał/a:

    Sam jesteś kretynem. PIS zerwaniem przetargu wysłał wiadomość do świata biznesu że Polska jako państwo jest nieprzewidywalnym partnerem.

    Biznes militarny jest połączony z polityką. PIS zamiast tworzyć sojusze tylko je burzy. Szkodnik polityczny do potęgi. Tego to chyba tylko ich ciemnny elektorat nie widzi.

    http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/533270,airbus-nie-startuje-przetarg-na-samoloty-dla-polskich-vip-ow-vip-uplynal-termin.html

    Nareszcie potwierdziłeś moje obawy. Ty i twoi kompani-propagandyści nadajecie na to że pisiory wyzywają ludzi (podobno) . A teraz otwarcie mnie nazwałeś kretynem. Piękna postawa panie markos.
    Wracając do przetargu to jeszcze raz przekonuje się że że podobnie jak łukaszek, prywatnie (prawdopodobnie dwie te same osoby) jesteście opłaconymi internetowymi propagandystami. Każdy wie że ten przetarg w wszystkich płaszczyznach był dla nas szkodliwy a kokosy na tym zbijała tylko Francja. Ktoś wziął pieniądze pod stołem , zmieniła się ekipa i jest klapa ;)
    A wy idziecie w zaparte ośmieszając się.
    O zrywaniu kontraktów to się nie kompromituj. Nie takie akcje w świecie się działy..

    2 5 Cytuj
  • 15 paź 2016
    Walker84 napisał/a:

    Nareszcie potwierdziłeś moje obawy. Ty i twoi kompani-propagandyści nadajecie na to że pisiory wyzywają ludzi (podobno) . A teraz otwarcie mnie nazwałeś kretynem. Piękna postawa panie markos.
    Wracając do przetargu to jeszcze raz przekonuje się że że podobnie jak łukaszek, prywatnie (prawdopodobnie dwie te same osoby) jesteście opłaconymi internetowymi propagandystami. Każdy wie że ten przetarg w wszystkich płaszczyznach był dla nas szkodliwy a kokosy na tym zbijała tylko Francja. Ktoś wziął pieniądze pod stołem , zmieniła się ekipa i jest klapa ;)
    A wy idziecie w zaparte ośmieszając się.
    O zrywaniu kontraktów to się nie kompromituj. Nie takie akcje w świecie się działy..

    Jesteś kretynem. Jesteś agresywnym kretynem.

    Moje odpowiedzi będą w tym samym tonie który masz wobec mnie i innych użytkowników tutaj. Można się różnić w poglądach, dyskutować ale jeśli ktoś obraża wszystkich wokoło tak jak ty to nie będę udawał że nic się dzieje. Jeśli trzeba to zniżę się do języka rynsztoka bo widać prymitywie że ty tylko taki rozumiesz.

    6 2 Cytuj
  • 15 paź 2016
    krowka123 napisał/a:

    Tylko że prawo polskie jak i unijne dopuszcza zakup uzbrojenia bez przetargu.
    Co do Caracali tak się dziwnie składa że oprócz Polski zakupiły je najbardziej skorumpowane kraje .Dlaczego armia francuska ma tak mało tego rewelacyjnego sprzętu?

    Czy nie uważasz że z korzyścią dla wszystkich byłby wybór oferenta w oparciu o przetarg a nie indywidualny interes, budzący wątpliwości?

    4 3 Cytuj
  • 15 paź 2016
    m_markos napisał/a:

    Jesteś kretynem. Jesteś agresywnym kretynem.

    Moje odpowiedzi będą w tym samym tonie który masz wobec mnie i innych użytkowników tutaj. Można się różnić w poglądach, dyskutować ale jeśli ktoś obraża wszystkich wokoło tak jak ty to nie będę udawał że nic się dzieje. Jeśli trzeba to zniżę się do języka rynsztoka bo widać prymitywie że ty tylko taki rozumiesz.

    Wybacz ale ja nikogo z forumowiczów nie nazwałem kretynem. Natomiast ty to zrobiłeś. Powinieneś być zablokowany przez administrację forum. I prawdopodobnie to zgłoszę niebawem. Bo takich zachowani nie można tolerować.

    1 6 Cytuj
  • 15 paź 2016
    Lukaszz napisał/a:

    Czy nie uważasz że z korzyścią dla wszystkich byłby wybór oferenta w oparciu o przetarg a nie indywidualny interes, budzący wątpliwości?

    Czyżby o tym nie wiedział bronek K. ?

    5 Cytuj
  • 15 paź 2016
    Walker84 napisał/a:

    Wybacz ale ja nikogo z forumowiczów nie nazwałem kretynem. Natomiast ty to zrobiłeś. Powinieneś być zablokowany przez administrację forum. I prawdopodobnie to zgłoszę niebawem. Bo takich zachowani nie można tolerować.

    Zgłaszaj już teraz. Pozwolę sobie zacytowac dzisiejszą twoją wypowiedź.

    -----------------------
    I takie idiotki organizują marsze szmat czy tam jakieś czarne marsze dla ścisłości
    ------------------------

    Te idiotki i szmaty to między innymi moje znajome.

    6 2 Cytuj
  • 15 paź 2016
    1 Cytuj
  • 15 paź 2016
    m_markos napisał/a:

    Zgłaszaj już teraz. Pozwolę sobie zacytowac dzisiejszą twoją wypowiedź.

    -----------------------
    I takie idiotki organizują marsze szmat czy tam jakieś czarne marsze dla ścisłości
    ------------------------

    Te idiotki i szmaty to między innymi moje znajome.

    Żadna moja znajoma nie była na tym pseudo-proteście . Podobnie żadna kobieta z mojej rodziny dalszej czy bliższej. Większość kobiet nie ma czasu na takie polityczne przepychanki.
    Podałem ci linki do wypowiedzi feministek które stoją za organizacją tego spędu. Chyba każdy umysłowo zdrowy człowiek po takich wypowiedziach dostrzega że to są albo idiotki albo dostają kasę za robienie z siebie idiotek. Innej opcji nie ma.
    Ty natomiast swoją wypowiedzią obrażasz na forum bezpośrednio dyskutanta.
    Świadczy to tylko o tobie źle.
    Podobne zachowanie jak przed kilku laty stosunek palikota , niesioła czy radzia sikorki do Prezydenta Kaczyńskiego..

    2 6 Cytuj
  • 15 paź 2016
    Walker84 napisał/a:

    Żadna moja znajoma nie była na tym pseudo-proteście . Podobnie żadna kobieta z mojej rodziny dalszej czy bliższej. Większość kobiet nie ma czasu na takie polityczne przepychanki.
    Podałem ci linki do wypowiedzi feministek które stoją za organizacją tego spędu. Chyba każdy umysłowo zdrowy człowiek po takich wypowiedziach dostrzega że to są albo idiotki albo dostają kasę za robienie z siebie idiotek. Innej opcji nie ma.
    Ty natomiast swoją wypowiedzią obrażasz na forum bezpośrednio dyskutanta.
    Świadczy to tylko o tobie źle.
    Podobne zachowanie jak przed kilku laty stosunek palikota , niesioła czy radzia sikorki do Prezydenta Kaczyńskiego..

    Człowieku, ale na czarnym marszu były moje znajome. Więc albo dyskutujesz zachowując szacunek do wszystkich i ten sam szacunek należy się Tobie. Albo będziemy się obrażać wzajemnie. Nie myśl sobie że możesz poniżać kobiety nazywając je "idiotkami" albo "szmatami" tylko dlatego że poszły demonstrować w to wierzą. Nie mogę blokować to co piszesz ale wiedz że zawsze od mnie dostaniesz adekwatną ripostę.

    Więć człowieku LICZ SIĘ ZE SŁOWAMI.

    9 3 Cytuj
  • 15 paź 2016

    To co PiS nazywa reforma czy uzdrowieniem sadownictwa jest w rzeczywistosci naciskiem rzadu na sedziow dla podporzadkowania ich interesom partii.Zadnej reformy nie ma, jest widzi mi sie Ziobry,Kaczynskiego i calej zdegenerowanej bandy,,,
    http://fakty.interia.pl/polska/news-rz-sedziowie-pod-presja-ziobry,nId,2290258?parametr=polecamy&iwa_source=rek:3

    11 3 Cytuj
  • 15 paź 2016

    Społecznie jesteśmy bardziej takimi jak nas widzą inni a nie takimi jakimi my się widzimy sami. Z polityką jest podobnie - słuchajcie co pisze się i mówi o sytuacji w Polsce w dojrzałych demokratycznie państwach. Swoją drogą ciekaw jestem co piszą o aktualnej PL w Rosji.

    5 2 Cytuj
  • 16 paź 2016

    Bardzo ciepło, że Polacy nareszcie postawili się UE. I że Polska płynie pod prąd, i będąc antyrosyjska, jest jednocześnie antyunijna, co należy w Rosji zdecydowanie wykorzystać.

    3 3 Cytuj
  • 16 paź 2016
    m_markos napisał/a:

    Człowieku, ale na czarnym marszu były moje znajome. Więc albo dyskutujesz zachowując szacunek do wszystkich i ten sam szacunek należy się Tobie. Albo będziemy się obrażać wzajemnie. Nie myśl sobie że możesz poniżać kobiety nazywając je "idiotkami" albo "szmatami" tylko dlatego że poszły demonstrować w to wierzą. Nie mogę blokować to co piszesz ale wiedz że zawsze od mnie dostaniesz adekwatną ripostę.

    Więć człowieku LICZ SIĘ ZE SŁOWAMI.

    To ty powinieneś być zablokowany za obrażanie forumowiczów.
    Dodatkowo manipulujesz na każdym kroku i przypisujesz mi słowa których nie powiedziałem.
    Powtarzam już któryś raz że marsz organizowały feministki czyli idiotki i po ich wypowiedziach można to stwierdzić . Te parę tysięcy zwykłych kobiet ( jeżeli w ogóle tam takie były) to dało się wykorzystać przez twoich mocodawców. To brudna gra polityczna w której ty też uczestniczysz kitując tutaj o jakiś kobietach.
    Zresztą to przeważnie wyglądało tak:
    http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/obroncy-zycia-zaatakowani-podczas-czarnego-marszu-kobiety,3877922,artgal,t,id,tm.html
    http://comniecieszy.blogspot.com/2016/10/czarny-marsz-w-naszym-miescie.html

    2 7 Cytuj
  • 16 paź 2016
    Walker84 napisał/a:

    To ty powinieneś być zablokowany za obrażanie forumowiczów.
    Dodatkowo manipulujesz na każdym kroku i przypisujesz mi słowa których nie powiedziałem.
    Powtarzam już któryś raz że marsz organizowały feministki czyli idiotki i po ich wypowiedziach można to stwierdzić . Te parę tysięcy zwykłych kobiet ( jeżeli w ogóle tam takie były) to dało się wykorzystać przez twoich mocodawców. To brudna gra polityczna w której ty też uczestniczysz kitując tutaj o jakiś kobietach.
    Zresztą to przeważnie wyglądało tak:
    http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/obroncy-zycia-zaatakowani-podczas-czarnego-marszu-kobiety,3877922,artgal,t,id,tm.html
    http://comniecieszy.blogspot.com/2016/10/czarny-marsz-w-naszym-miescie.html

    Człowieku jeszcze raz napiszę. Nie życzę sobie pisania o uczestniczkach czarnego marszu jako idiotki albo szmaty bo były tam moje znajome i użytkowniczki tego forum. Jeśli język "szmat i idiotek" jest dla ciebie normą to używaj sobie go względem pań z PISu.

    Tyle w temacie.

    8 1 Cytuj
  • 16 paź 2016
    m_markos napisał/a:

    Człowieku jeszcze raz napiszę. Nie życzę sobie pisania o uczestniczkach czarnego marszu jako idiotki albo szmaty bo były tam moje znajome i użytkowniczki tego forum. Jeśli język "szmat i idiotek" jest dla ciebie normą to używaj sobie go względem pań z PISu.

    Tyle w temacie.

    Najpierw to przestań sam obrażać ludzi na forum a potem wymagaj tego od innych.
    Ja sobie nie życzę żebyś generalizował i podpinał pod tą polityczną zadymę wszystkie kobiety w kraju.
    A po za tym ja nazwałem idiotkami feministki które niestety są liderkami tych pseudo-protestów.
    Zresztą one same się nazywają szmatami to ty chyba nie wiesz z kim się zadajesz albo tylko tak udajesz co bardziej prawdopodobne:
    https://www.youtube.com/watch?v=LCcxSpY56Ec
    https://www.youtube.com/watch?v=xQ_l8Nu_nhU
    https://www.youtube.com/watch?v=m3_Dgss_Rz8

    1 9 Cytuj
  • 16 paź 2016

    No i taki nowy gospodarz pciomia,,,,

    3 2 Cytuj
  • 16 paź 2016
    Walker84 napisał/a:

    Najpierw to przestań sam obrażać ludzi na forum a potem wymagaj tego od innych.
    Ja sobie nie życzę żebyś generalizował i podpinał pod tą polityczną zadymę wszystkie kobiety w kraju.
    A po za tym ja nazwałem idiotkami feministki które niestety są liderkami tych pseudo-protestów.
    Zresztą one same się nazywają szmatami to ty chyba nie wiesz z kim się zadajesz albo tylko tak udajesz co bardziej prawdopodobne:

    Przypomnę ci co napisałeś bo masz amnezję:

    Walker84 napisał/a:

    I takie idiotki organizują marsze szmat czy tam jakieś czarne marsze dla ścisłości.

    Obraziłeś kobiety które poszły na ten marsz a których jedynym celem był protest o zachowanie dotychczasowego kompromisy aborcyjnego.

    Przeproś za te "szmaty"!

    7 2 Cytuj
  • 16 paź 2016
    m_markos napisał/a:

    Przypomnę ci co napisałeś bo masz amnezję:
    Obraziłeś kobiety które poszły na ten marsz a których jedynym celem był protest o zachowanie dotychczasowego kompromisy aborcyjnego.

    Przeproś za te "szmaty"!

    Wygląda na to że masz problemy z rozumowaniem tego co się do ciebie pisze/mówi.
    Napisałem ci że feministki to idiotki i podałem przykłady.
    Na tych wiecach pełno ich było wszędzie.
    Nie napisałem że kobiety to idiotki. To jest twoje kolejne kłamstwo i próba manipulacji mojej wypowiedzi.
    Te które tam poszły a było ich naprawdę bardzo mało zostały wykorzystane do politycznej wojny przez twoich mocodawców. Większość stanowiły feministki , polityczni zadymiarze , lewacy i w sumie sporo tam było facetów. Sporo to byli kapusie esbeki , ormowcy i inni przedstawiciele poprzedniego systemu którzy z zasady są na każdej demonstracji przeciwko Kaczyńskiemu. I to widać na filmach.
    Odnośnie szmat to podałem ci linki do marszów szmat organizowanych właśnie przez feministki i one same siebie tak tam określają. I nie rozumiem twojego zdumienia:
    http://warszawa.eska.pl/newsy/marsz-szmat-2016-w-sobote-21-maja-po-raz-czwarty-przejdzie-ulicami-warszawy/139921

    1 11 Cytuj

Odpowiedz