Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 16 paź 2016
    Walker84 napisał/a:

    Wygląda na to że masz problemy z rozumowaniem tego co się do ciebie pisze/mówi.
    Napisałem ci że feministki to idiotki i podałem przykłady.
    Na tych wiecach pełno ich było wszędzie.
    Nie napisałem że kobiety to idiotki. To jest twoje kolejne kłamstwo i próba manipulacji mojej wypowiedzi.
    Te które tam poszły a było ich naprawdę bardzo mało zostały wykorzystane do politycznej wojny przez twoich mocodawców. Większość stanowiły feministki , polityczni zadymiarze , lewacy i w sumie sporo tam było facetów. Sporo to byli kapusie esbeki , ormowcy i inni przedstawiciele poprzedniego systemu którzy z zasady są na każdej demonstracji przeciwko Kaczyńskiemu. I to widać na filmach.

    Powtarzam. Przeproś za marsze szmat! Kobiety które były uczestniczkami tego marszu nie są żadnymi szmatami.

    Niema i nie będzie manipulacji. Napisałeś to dosłownie i jeśli nie przeprosisz to ten zrzut pójdzie na kilka stron z opisem "sympatycy PIS Myślenice".
    zdjecie

    8 3 Cytuj
  • 16 paź 2016

    To własnie między innymi te kobiety obraziłeś tym stwierdzeniem.

    zdjecie

    http://www.dziennikpolski24.pl/region/g/czarny-protest-w-myslenicach-zdjecia,10698556,20367334/

    8 2 Cytuj
  • 16 paź 2016

    @Walker84 jesteś żenujący. Mam nadzieję że ta zła karma którą wylałeś na tym forum wróci do Ciebie. Na miejscu myślenickich uczestniczek zgłosiłbym to na policję. Twoje wypowiedzi na tym forum kwalifikują się pod paragraf opisujący szerzenie mowy nienawiści. Mam nadzieje że markosowi, albo komuś innemu będzie się chciało to zrobić.

    8 2 Cytuj
  • 16 paź 2016
    Walker84 napisał/a:

    Najpierw to przestań sam obrażać ludzi na forum a potem wymagaj tego od innych.
    Ja sobie nie życzę żebyś generalizował i podpinał pod tą polityczną zadymę wszystkie kobiety w kraju.
    A po za tym ja nazwałem idiotkami feministki które niestety są liderkami tych pseudo-protestów.
    Zresztą one same się nazywają szmatami to ty chyba nie wiesz z kim się zadajesz albo tylko tak udajesz co bardziej prawdopodobne:
    https://www.youtube.com/watch?v=LCcxSpY56Ec
    https://www.youtube.com/watch?v=xQ_l8Nu_nhU
    https://www.youtube.com/watch?v=m3_Dgss_Rz8

    Oczywiście zgadzam się z tym, że biednego walkera strasznie obrazili !!!!!
    W związku z tym aby udowodnić jego
    Prawość
    i
    Sprawiedliwość
    oraz łagodny i wyrozumiały język pozwolę sobie uniżenie przytoczyć kilka jego złotych myśli i cytatów,które świadczą o jego wyjątkowej kulturze.......

    W nawiązaniu do powyższej wypowiedzi i ku potomności ......

    24.04.2016 - 15:21 Kolejny histeryk który nie może podać żadnych konkretów.
    26.04.2016 - 5:40 Jesteś podobnie jak bono czy markos kolejnym hipokrytą.
    26.04.2016 - 19:20 Jesteś łukaszu niestety kolejnym klakierem establishmentu po okrągłostołowego który się zakisił tutaj na 25 lat i teraz kwiczy bo jest po tym czasie w końcu odrywany od koryta i taka prawda.
    03.05.2016 - 12:42 ten cały Łukaszek to podstawiony troll internetowy platformianych i ich pomagierów.
    08.05.2016 - 11:02 Człowieku już ci tutaj dziesiątki razy różni ludzie pisali. Ale dalej udajesz głupiego.
    13.05.2016 - 5:09 Od początku wiedziałem że łukaszzu jesteś klakierem platformy
    14.05.2016 - 16:07 To nie są kobiety tylko ok. 300 jakiś lewackich idiotek.
    17.05.2016 - 20:04 Nie zwykłego idiotę. Bo tylko idiota może porównywać dzisiejszą sytuację z Stanem wojennym. ...........................Dlatego stwierdzam że jest idiotą ewentualnie dostał zlecenie i je wykonał.
    19.05.2016 - 19:13 Z tego co tutaj widzę na forum fiksujesz coraz bardziej i robisz z siebie durnia
    20.05.2016 - 18:31 Wygląda na to że jesteś kolejnym pismakiem robiącym z siebie durnia pisząc takie głupoty..
    22.05.2016 - 12:22 Po tym wpisie już wszyscy wiemy że jesteś klakierem nowoczesnej/platformy
    28.05.2016 - 10:43 Jak jesteś z kodziarzami to jesteś lewakiem bo z nimi już biegają pedzie i reszta tej bandy popalikotowej.
    28.05.2016 - 15:03 Jego wnuczka niestety jest idiotką albo dostała zlecenie żeby tak mówić
    02.06.2016 - 19:20 Nie rżnij znowu głupa.
    02.06.2016 - 20:28 Bono i kilka klakierów tutaj na forum tańczy jak zagrają
    03.06.2016 - 11:21 Śmieszny z ciebie ludzik.
    05.06.2016 - 2:41 Jesteś klasycznym głupcem..
    05.06.2016 - 12:34 Powiedz mi kolego czy ty masz wszystko w porządku z głową
    07.07.2016 - 16:09 Sam jesteś propagandysta i mąciciel w jednym.
    14.07.2016 - 5:48 Sam jesteś kłamcą.
    20.07.2016 - 19:06 Chodzi tylko o to żeby cały czas powtarzać że to są hipokryci bądź internetowi trolle platformianych.

    Oczywiście wszystkie cytaty pochodzą z wątku Dobra zmiana i są wyrwane z kontekstu i baaardzo stronnicze.

    6 2 Cytuj
  • 16 paź 2016

    Walker - przeproś Panie !

    3 3 Cytuj
  • 16 paź 2016

    No,kobiety wypada przeprosic,ale to juz facet powinien wiedziec, bez wzgledu na "sort",,,

    6 3 Cytuj
  • 16 paź 2016

    Proponuję ostracyzm wobec walkera. Nie polemizować z nim. Ignorować.

    6 3 Cytuj
  • 16 paź 2016
    WKibic napisał/a:

    Proponuję ostracyzm wobec walkera. Nie polemizować z nim. Ignorować.

    Od razu nazwijcie go "drugim sortem" albo karakanem. Nikt nie zauważy różnicy. Klasyk.

    3 7 Cytuj
  • 17 paź 2016
    destylator napisał/a:

    @Walker84 jesteś żenujący. Mam nadzieję że ta zła karma którą wylałeś na tym forum wróci do Ciebie. Na miejscu myślenickich uczestniczek zgłosiłbym to na policję. Twoje wypowiedzi na tym forum kwalifikują się pod paragraf opisujący szerzenie mowy nienawiści. Mam nadzieje że markosowi, albo komuś innemu będzie się chciało to zrobić.

    Chyba żartujesz. Przecież to markos mnie obraził w jednym z wcześniejszych postów. Po za tym ja nigdzie nie napisałem że kobiety są idiotkami . Pisałem o feminach i podałem linki.
    A to że one kiedyś organizowały marsz szmat jest prawdą . Nawet organizują go do teraz każdego roku:
    http://feminoteka.pl/tag/marsz-szmat/
    Znaleźli się obrońcy demokracji , TK i wolnego słowa a jak ktoś pisze nie po ich myśli nie obrażając nikogo z imienia i z nazwiska to straszą Policją, Sądami..
    To jest dopiero hipokryzja.
    A dodatkowo dodałbym na marginesie że przecież na tym marszu byli platformiani w Warszawie i to oni wykolegowali uczestników marszu próbując przekładać to głosowanie w sejmie na styczeń. Pisiory odrzuciły projekt.

    3 6 Cytuj
  • 17 paź 2016
    Walker84 napisał/a:

    Chyba żartujesz. Przecież to markos mnie obraził w jednym z wcześniejszych postów. Po za tym ja nigdzie nie napisałem że kobiety są idiotkami . Pisałem o feminach i podałem linki.
    A to że one kiedyś organizowały marsz szmat jest prawdą . Nawet organizują go do teraz każdego roku:
    http://feminoteka.pl/tag/marsz-szmat/
    Znaleźli się obrońcy demokracji , TK i wolnego słowa a jak ktoś pisze nie po ich myśli nie obrażając nikogo z imienia i z nazwiska to straszą Policją, Sądami..
    To jest dopiero hipokryzja.
    A dodatkowo dodałbym na marginesie że przecież na tym marszu byli platformiani w Warszawie i to oni wykolegowali uczestników marszu próbując przekładać to głosowanie w sejmie na styczeń. Pisiory odrzuciły projekt.

    Walter to co tu wypisujesz woła o pomstę !

    Tylko "mały" człowiek nie potrafi rozmawiać, a kiedy do rozmowy wplątujesz epitety określające kobiety "IDIOTKAMI", czy "SZMATAMI" to nie świadczy dobrze o Tobie.

    Zastanawiam się, czy to wina kompleksów ? Może kiedyś zostałeś skrzywdzony przez jakąś kobietę ? A może masz tak wyprany mózg pisowskim językiem nienawiści, że nie dostrzegasz swoich prymitywnych wpisów?

    Jak widać poniżej, T34 przytoczył kilka Twoich cytatów z tego tematu, gdzie po raz kolejny nazywasz kobiety "IDIOTKAMI".
    Pamiętaj, że kobietą jest również Twoja mama i kilka Ci osób najbliższych.

    "24.04.2016 - 15:21 Kolejny histeryk który nie może podać żadnych konkretów.
    26.04.2016 - 5:40 Jesteś podobnie jak bono czy markos kolejnym hipokrytą.
    26.04.2016 - 19:20 Jesteś łukaszu niestety kolejnym klakierem establishmentu po okrągłostołowego który się zakisił tutaj na 25 lat i teraz kwiczy bo jest po tym czasie w końcu odrywany od koryta i taka prawda.
    03.05.2016 - 12:42 ten cały Łukaszek to podstawiony troll internetowy platformianych i ich pomagierów.
    08.05.2016 - 11:02 Człowieku już ci tutaj dziesiątki razy różni ludzie pisali. Ale dalej udajesz głupiego.
    13.05.2016 - 5:09 Od początku wiedziałem że łukaszzu jesteś klakierem platformy
    14.05.2016 - 16:07 To nie są kobiety tylko ok. 300 jakiś lewackich idiotek.
    17.05.2016 - 20:04 Nie zwykłego idiotę. Bo tylko idiota może porównywać dzisiejszą sytuację z Stanem wojennym. ...........................Dlatego stwierdzam że jest idiotą ewentualnie dostał zlecenie i je wykonał.
    19.05.2016 - 19:13 Z tego co tutaj widzę na forum fiksujesz coraz bardziej i robisz z siebie durnia
    20.05.2016 - 18:31 Wygląda na to że jesteś kolejnym pismakiem robiącym z siebie durnia pisząc takie głupoty..
    22.05.2016 - 12:22 Po tym wpisie już wszyscy wiemy że jesteś klakierem nowoczesnej/platformy
    28.05.2016 - 10:43 Jak jesteś z kodziarzami to jesteś lewakiem bo z nimi już biegają pedzie i reszta tej bandy popalikotowej.
    28.05.2016 - 15:03 Jego wnuczka niestety jest idiotką albo dostała zlecenie żeby tak mówić
    02.06.2016 - 19:20 Nie rżnij znowu głupa.
    02.06.2016 - 20:28 Bono i kilka klakierów tutaj na forum tańczy jak zagrają
    03.06.2016 - 11:21 Śmieszny z ciebie ludzik.
    05.06.2016 - 2:41 Jesteś klasycznym głupcem..
    05.06.2016 - 12:34 Powiedz mi kolego czy ty masz wszystko w porządku z głową
    07.07.2016 - 16:09 Sam jesteś propagandysta i mąciciel w jednym.
    14.07.2016 - 5:48 Sam jesteś kłamcą.
    20.07.2016 - 19:06 Chodzi tylko o to żeby cały czas powtarzać że to są hipokryci bądź internetowi trolle platformianych."

    4 3 Cytuj
  • 17 paź 2016
    Lukaszz napisał/a:

    Walter to co tu wypisujesz woła o pomstę !

    Tylko "mały" człowiek nie potrafi rozmawiać, a kiedy do rozmowy wplątujesz epitety określające kobiety "IDIOTKAMI", czy "SZMATAMI" to nie świadczy dobrze o Tobie.

    Zastanawiam się, czy to wina kompleksów ? Może kiedyś zostałeś skrzywdzony przez jakąś kobietę ? A może masz tak wyprany mózg pisowskim językiem nienawiści, że nie dostrzegasz swoich prymitywnych wpisów?

    Chyba wyraźnie napisał, że wypowiedź dotyczyła feministek, a nie WSZYSTKICH kobiet....?!

    3 3 Cytuj
  • 17 paź 2016
    Walker84 napisał/a:

    Chyba żartujesz. Przecież to markos mnie obraził w jednym z wcześniejszych postów. Po za tym ja nigdzie nie napisałem że kobiety są idiotkami . Pisałem o feminach i podałem linki.
    A to że one kiedyś organizowały marsz szmat jest prawdą . Nawet organizują go do teraz każdego roku:
    http://feminoteka.pl/tag/marsz-szmat/
    Znaleźli się obrońcy demokracji , TK i wolnego słowa a jak ktoś pisze nie po ich myśli nie obrażając nikogo z imienia i z nazwiska to straszą Policją, Sądami..
    To jest dopiero hipokryzja.
    A dodatkowo dodałbym na marginesie że przecież na tym marszu byli platformiani w Warszawie i to oni wykolegowali uczestników marszu próbując przekładać to głosowanie w sejmie na styczeń. Pisiory odrzuciły projekt.

    Przeproś za marsz szmat!

    4 3 Cytuj
  • 17 paź 2016
    Walker84 napisał/a:

    Chyba żartujesz. Przecież to markos mnie obraził w jednym z wcześniejszych postów. Po za tym ja nigdzie nie napisałem że kobiety są idiotkami . Pisałem o feminach i podałem linki.
    A to że one kiedyś organizowały marsz szmat jest prawdą . Nawet organizują go do teraz każdego roku:
    http://feminoteka.pl/tag/marsz-szmat/
    Znaleźli się obrońcy demokracji , TK i wolnego słowa a jak ktoś pisze nie po ich myśli nie obrażając nikogo z imienia i z nazwiska to straszą Policją, Sądami..

    Nie wykręcaj się feministkami. Czarny marsz był adresowany przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. Tak miał zamiar i tak był odebrany. Tak też o nim pisały gazety.
    Ty zaś napisałeś że to marsz szmat. Przeproś kobiety które brały w nim udział!

    -----------------------
    Deszcz nie przeszkodził krakowiankom, które nie godzą się na zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych. W Czarnym Marszu Milczenia, który przeszedł w poniedziałek z Rynku Dębnickiego na Rynek Główny wzięło udział ok. 10 tys. osób. Gdy czoło pochodu było już koło pomnika Adama Mickiewicza na Rynku, zamykający go szli jeszcze Alejami Trzech Wieszczów. A ludzie zajmowali całą ulicę Piłsudskiego, potem fragment Straszewskiego, Franciszkańską i Kawałek Grodzkiej. W marszu uczestniczyły przede wszystkim młode kobiety, najczęściej studentki, ale były też emerytki. Mężczyźni najczęściej towarzyszyli swoim partnerkom. Były też całe rodziny z dziećmi.

    Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/czarny-marsz-milczenia-przeszedl-ulicami-krakowa-zdjecia-wideo,10698596/
    -----------------------

    Mam nadzieję że twoje nazwisko na którymś etapie wyjdzie tak by faceci kobiet z rynku myślenickiego po męsku sobie z tobą porozmiawali co tak naprawdę frustrat zza klawiatury miał namyśli pisząc marsz szmat.

    5 3 Cytuj
  • 17 paź 2016

    "Piekny" Antoni, zbuduje z Ukrainą najlepszy śmigłowiec między Odrą a Dnieprem. Będziemy zadowoleni, a Pan Wołodyjowski byłby szczęśliwy. Kmicic Babinicz marzył o takich potomkach.
    Patriotyzm pana Antoniego, jest iście literacki.

    5 3 Cytuj
  • 17 paź 2016

    A propos karakanow - skopiowane z sieci:

    Pewien karakan, wstrętny gość,
    Uparcie lazł po władzę.
    Lecz naród, konsekwentnie dość
    W ryj dawał tej łamadze.

    Więc się karakan w norze skrył
    Słysząc narodu gwizdy
    I zamiast siebie (sprytny był)
    Wziął dwie, posłuszne glizdy.

    Lecz gdy oślizgła para glizd
    Wygrała już wybory,
    Gdy ucichł już narodu gwizd,
    Karakan wypełzł z nory!

    I rządzić zaczął niby car
    A glizdy wielbiąc pana,
    Dziękując mu za władzy dar
    Wspierały karakana.

    Tak więc narodzie głupi mój
    Robale twoim panem!
    Dwie glizdy cię zrobiły w ch..
    Do spółki z karakanem

    7 3 Cytuj
  • 17 paź 2016
    pan Kracy napisał/a:

    Chyba wyraźnie napisał, że wypowiedź dotyczyła feministek, a nie WSZYSTKICH kobiet....?!

    Ty tez uważasz ze feministka to nie kobieta!?

    Cały pis. Taka katolicka retoryka miłości.

    7 3 Cytuj
  • 17 paź 2016

    Po niedawnym powrocie do Pragi napisał pan w poczytnym czeskim miesięczniku „Reporter”, że ma pan nieodparte wrażenie, iż „w Polsce jest coś nie w porządku”. O co chodziło?

    Josef Pazderka: Staram się nie komentować polskich spraw, chyba że ktoś mnie o to prosi. Muszę jednak przyznać, że po wyborach jesienią zeszłego roku atmosfera w Polsce bardzo się pogorszyła. W życiu publicznym pojawiło się więcej agresji, stosunek do najnowszej historii uległ uproszczeniu, zaczęło się szukanie wrogów – wewnętrznych i zewnętrznych oraz ludzi odpowiedzialnych za wszystkie potknięcia i błędy. Próbuję zrozumieć tę nową Polskę, ale jest mi trudno. Za wielki krok wstecz uważam np. konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, to co dzieje się w mediach publicznych i zmianę nastawienia rządu do Unii Europejskiej. To wszystko nie jest korzystne dla Polaków.

    Co do porażki Platformy Obywatelskiej to była ona w jakimś sensie nieunikniona. Po 8 latach rządzenia kraj potrzebował zmiany. Wymiana elit politycznych oraz gospodarczych to rzecz naturalna i potrzebna. Nie rozumiem tylko dlaczego PiS próbuje "naprawiać" błędy PO potęgując agresję i pogłębiając problemy kraju? W dodatku w ostatnich miesiącach w Polsce miały miejsce zachowania, które uważam po prostu za haniebne: brak poszanowania i dystansu w stosunku do Lecha Wałęsy, wyrzucenie Krzysztofa Persaka z IPN, dyskusję wokół „Idy" Pawła Pawlikowskiego i emisję tego filmu w TVP poprzedzoną specjalnym komentarzem, w którym tłumaczono widzom, że część społeczeństwa nie zgadza się z przedstawioną w dziele wizją historii. Haniebne było też spalenie kukły Żyda we Wrocławiu i pobicie profesora Kochanowskiego w tramwaju w Warszawie za to, że mówił po niemiecku. No i brak jednoznacznego publicznego potępienia tego typu incydentów przez rządzących.

    Co najbardziej pana zaskoczyło w Polsce?

    - Byłem zaskoczony i w jakimś sensie zachwycony entuzjazmem Polaków do szybkich zmian. Polska wróciła do Europy, stała się krajem pełnym energii, korzystającym z unijnych środków, ale nie uchylającym się od odpowiedzialności ze sprawy wspólne. Bardzo podobał mi się stosunek polskiego rządu i prezydenta do Ukrainy w czasie ukraińskiego Majdanu i później w czasie wojny na Wschodzie kraju – to że w tej kwestii prowadziliście politykę ponad podziałami politycznymi. Dla Kijowa to był wyjątkowo trudny okres – Ukraińcy potrzebowali polskiego wsparcia i zrozumienia w obliczu rosyjskiej agresji. Później zrozumiałem niestety jak krucha może być taka postawa i jak łatwo można ją zniszczyć, zastępując wstrętnym nacjonalizmem...

    W Czechach Polacy byli zawsze uważani za społeczeństwo patriotyczne, dumne ze swej historii i zdolne do zgody w sprawach istotnych dla całego kraju. Ja zauważyłem brak poczucia wspólnoty i głębokie podziały - nie tylko ekonomiczne, ale też mentalne i psychologiczne jak np. w sprawie Smoleńska czy stosunku do UE. Utrzymywanie ich jest kompletnie wbrew interesowi narodowemu Polski. I to właśnie było dla mnie największym zaskoczeniem.

    Rozmawiał pan kiedyś z Jarosławem Kaczyńskim?

    - Nie, nie miałem okazji. Kilka razy próbowałem umówić się na wywiad, ale bezskutecznie, więc nie naciskałem. Zresztą nie chciałem się koncentrować tylko na Kaczyńskim, żeby nie wpaść w obsesję. W PiS-panuje bardzo silny kult prezesa, bo on decyduje o wszystkim, ale to stoi w sprzeczności z moim pojmowaniem polityki we współczesnej Europie. Jej podstawą powinien być kompromis i dialog.

    9 3 Cytuj
  • 17 paź 2016

    Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz poinformował dziś w TV Trwam, że trwają rozmowy MON z Ukrainą na temat produkcji wspólnego helikoptera.

    Baśniowy minister:

    Poszedł Antoś chjti,
    zrobić siusiu w majti
    gwiazdki go widziały
    i się z niego śmiały
    Antoś zawstydzony
    ściągnął gawalony
    i zgadnijcie dzieci
    czym on teraz śweci?

    5 3 Cytuj
  • 17 paź 2016

    No i prosze jak medrkuja medrki ziebrowate jak tu chwycic za leb sady. Wyklulo sie w koncu ze Ziobro bedzie zwierzchnikiem dyrektorow sadow i on bedzie ich wyznaczal. O co chodzi? Moze obsadzic wiernymi sobie? A co bedzie mogl zdzialac wierny ziebrowi dyrektor? Ciekawe czy u ziebry tacy kandydaci beda przechodzic test sluchu bo dobre ucho bywa na wage zlota.Brawo ziebro jaki on prawy i sprawiedliwy,,,
    http://fakty.interia.pl/polska/news-projekt-ms-ws-ustroju-sadow-dyrektor-sadu-podwladnym-ministr,nId,2292125

    3 Cytuj
  • 17 paź 2016

    W przeciwieństwie do speców od wszystkiego z pisu nie bardzo znam się na tym, ale artykuł dość ciekawy, a nasz Antoni już chyba odpływa totalnie...... (choć ssądząccc zzzz zzzachowania tttttowar ma ppppppierwszej klasyyyyyyy)

    Polski śmigłowiec Macierewicza. Ekspert: to porywanie się z motyką na słońce

    Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapowiada zbudowanie polskiego śmigłowca wojskowego we współpracy z Ukraińcami. - To porywanie się z motyką na słońce. Fajnie brzmi i jest nośne, jeżeli chodzi o PR, ale wątpię, by to było możliwe - komentuje Bartosz Głowacki, ekspert ds. lotnictwa wojskowego.

    - Konstruowanie od podstaw śmigłowca wojskowego oznacza miliardy złotych wydatków z budżetu. Poza tym potrzebny jest czas. Przy dobrych wiatrach to co najmniej 4-5 lat do zbudowania pierwszego prototypu - mówi Grzegorz Sobczak, ekspert lotniczy i redaktor naczelny "Skrzydlatej Polski".

    O tym, jak niełatwe to zadanie, świadczy przykład Indii. - Hindusi mają nieporównywalnie większe środki niż my i budują swój samolot wojskowy już od ponad 20 lat - dodaje ekspert.

    Śmigłowce obecnie latające w siłach zbrojnych światowych mocarstw to najczęściej konstrukcje rozwijane przez co najmniej kilkadziesiąt lat. Najnowsze na rynku maszyny NH90 zaczęto projektować jeszcze w latach 90.

    - Mimo tego te śmigłowce nie są jeszcze całkowicie bez wad. Ciągle są dopracowywane i mają pewne choroby wieku dziecięcego - mówi Sobczak. I dodaje, że wykorzystywanie w tym polsko-ukraińskim projekcie starych konstrukcji rosyjskich nie ma sensu. - Biorąc pod uwagę cały cykl produkcji, ten śmigłowiec wszedłby do służby już jako mocno przestarzały - dodaje.

    Tymczasem szef MON w okładkowym wywiadzie dla tygodnika "wSieci" przekonuje, że budowa i produkcja śmigłowca ze znakiem "made in Poland" przy ukraińskim wsparciu to realna perspektywa.

    - Ukraińcy już od dawna chcą z nami pracować i za naszym pośrednictwem promować się na Zachodzie. W zeszłym roku zakłady Motor Sicz pokazały Mi-8 z nowymi silnikami. Tyle że w tym pomyśle Macierewicza wszystko jest przeciwko nam - mówi Bartosz Głowacki.

    Jak przekonuje ekspert, nie tak łatwo będzie wykorzystać poradziecki sprzęt wojskowy do tego, by w oparciu o niego zbudować coś swojego. Wprawdzie budowaliśmy w Polsce Mi-2 od lat 60., ale na wykorzystanie konstrukcji pozostałych maszyn z tej rodziny musielibyśmy otrzymać licencję od Rosjan. Oprócz pytania, na ile nasz wschodni sąsiad byłby zainteresowany sprzedażą know-how, równie istotne są inne kwestie.

    - Trudno mi sobie wyobrazić, by NATO to zaakceptowało. Sojusz nie będzie przecież przychylnie patrzył na to, że budujemy śmigłowce na rosyjskiej licencji we współpracy z niestabilną i niepewną politycznego jutra Ukrainą - wylicza Głowacki.

    Obaj eksperci są zgodni, że przy rozważaniach na temat programu budowy polskiego śmigłowca wojskowego najbardziej istotnym pytaniem jest jednak to, kto miałby go zrobić.

    - Wprawdzie mamy ludzi z wiedzą i doświadczeniem, ale oni obecnie pracują dla zagranicznych koncernów. Wątpię, by w interesie szefów Lockheed Martina z Mielca i Leonardo Helicopters (dawniej AgustaWestland) ze Świdnika było powstanie w naszym kraju rodzimej konstrukcji - mówi Głowacki.

    Mamy jeszcze oczywiście Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 w Łodzi, gdzie miały być składane i serwisowane Caracale, ale w tej firmie nie ma jednak odpowiednich kompetencji potrzebnych do konstruowania nowych maszyn.

    Jednak nawet gdyby udało się w Polsce wokół projektu zgromadzić odpowiednio kompetentną grupę fachowców, trzeba by jeszcze zabezpieczyć jego finansowanie i dać konstruktorom dużo czasu. Przy ciągle zmieniających się koncepcjach dotyczących uzbrojenia naszej armii i władzach, które za punkt honoru poczytują sobie zrywanie z pomysłami poprzedników, może to być niezwykle trudne.

    2 2 Cytuj
  • 17 paź 2016

    To tak jak z nawiedzonego nauczyciela zrobisz ministra obrony.

    Zastanawiam się gdzie się podziali realiści, czyli ludzie z technicznym wykształceniem, bo ci fantaści humaniści niosą nam marzenia jak z powieści Stanisława Lema.

    Swoją drogą, jestem bardzo ciekaw, czy Maciarewicz służył w wojsku? czy jego zainteresowania wojskiem są jedynie po lekturze "Polski Zbrojnej"?

    2 3 Cytuj
  • 17 paź 2016

    Nawet jaja w ASZ dzienniku już się kończą.....

    Dramat 52-latka. Chciał się tylko zachować jak prawicowy buc, przekonał tysiące kobiet do feminizmu
    Człowiek strzela, pan Bóg tweety nosi.

    – Nie wiem, co się dzieje. Chciałem się tylko pozachowywać się jak zwykły, prawicowy buc, a tysiące obcych osób piszą do mnie podziękowania za przekonanie ich do feminizmu – załamuje ręce czołowy 52-letni publicysta.

    Wszystko przez opacznie zrozumiałego tweeta z weekendu o publicystce/aktywistce Annie Dryjańskiej.

    – Moim celem było tylko zmieszanie kobiety z błotem z powodu jej wyglądu. Naprawdę, nie chodziło o nic innego! – zarzeka się, ale tłumy wielbicielek nie chcą słuchać.

    – Panie Rafale, nigdy nie rozumiałam, o co chodzi Magdalenie Środzie. Ale pan nareszcie to jasno wyłożył. Solidarność! Jest! Kobietą! – entuzjazmuje się Martyna z Dąbrowy Górniczej.

    – Po "Kto nie wykorzystał nietrzeźwej" zainteresowałam się się Sprawą, ale dopiero po Dryjańskiej zapisałam się na newsletter Codziennika Feministycznego. Dzięki, RAZ! – dodaje Ewa z Nowej Soli.

    Niestety, ten ogólnokrajowy entuzjazm nie stał się udziałem samego zainteresowanego.

    – Za Michnika było łatwiej – wspomina.

    Kto wie jednak, czy i 52-letni mistrz pióra na całym zamieszaniu nie skorzysta. Jak dowiaduje się ASZdziennik, środowiska LGBT właśnie zaproponowały mu sumę z sześcioma zerami.

    Byle tylko coś o nich napisał.

    To jest ASZdziennik, ale to prawda.

    2 2 Cytuj
  • 18 paź 2016
    bono napisał/a:

    To tak jak z nawiedzonego nauczyciela zrobisz ministra obrony.
    Zastanawiam się gdzie się podziali realiści, czyli ludzie z technicznym wykształceniem, bo ci fantaści humaniści niosą nam marzenia jak z powieści Stanisława Lema.
    Swoją drogą, jestem bardzo ciekaw, czy Maciarewicz służył w wojsku? czy jego zainteresowania wojskiem są jedynie po lekturze "Polski Zbrojnej"?

    Jestem chory jak czytam poronione pomysły Macierewicza o własnym helikopterze.
    20 lat temu przerabialiśmy to samo z Irydą. Wrzucam pare linków dla przypomnienia jak się to skończyło.

    http://samolotypolskie.blogspot.com/2012/12/wzlot-i-upadek-irydy.html

    http://niezlomni.com/i-22-iryda-mogla-stac-sie-symbolem-polskiego-przemyslu-lotniczego-ale-najbardziej-ambitny-program-lotniczy-w-polsce-po-30-latach-zostal-skasowany/

    Knowhow, kontakty, specjaliści, nowoczesne technologie nie kupuje się na allegro, ktoś o tym zapomniał.

    Za naszą kasę rozkładają system obronny kraju serwując coraz to nowsze utopijne pomysły..

    4 2 Cytuj
  • 18 paź 2016

    Maciar to jedno,przynajmniej na razie nikogo jego radosna tworczosc bezposrednio nie dotyka poza kadrami zwiazanymi z wojskiem. Dopoki mamy pokoj moze udawac ze buduje potege zbrojna, ale pokoj jest pozorny i dlatego nie ma czasu na dzialania pozorne...

    Co innego edukacja,ta sprawa zaczyna coraz bardziej rozgrzewac serca i umysly Polakow: http://fakty.interia.pl/polska/news-znp-rozpoczyna-ogolnopolska-akcje-protestacyjna,nId,2292632

    2 3 Cytuj
  • 18 paź 2016
    prywatnie napisał/a:

    Maciar to jedno,przynajmniej na razie nikogo jego radosna tworczosc bezposrednio nie dotyka poza kadrami zwiazanymi z wojskiem. Dopoki mamy pokoj moze udawac ze buduje potege zbrojna, ale pokoj jest pozorny i dlatego nie ma czasu na dzialania pozorne...

    Co/kto to jest "Maciar"?

    1 4 Cytuj

Odpowiedz