Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 18 gru 2016
    Nihilizm napisał/a:

    Na obecny problem w kraju składa się według mnie dwa główne czynniki: po pierwsze większość prawej strony politycznej jest wyjątkowa przywiązana do historii ...

    Chociaż nie podzielam Twojego zdania - bardzo dziękuję za ten wpis. Wreszcie poza przekleństwami i personalnymi wycieczkami pojawia się opinia z którą można polemizować.

    W ostatnich wyborach nie głosowałem na PiS. Wynik wyborów mocno odbiegał od moich poglądów, mimo to zaakceptowałem go i obiecałem sobie że dam szanse dotychczasowej opozycji. W ich zapowiedziach poza obawą o ich realność – widziałem szansę na zmianę pewnych symptomów które za czasów PO mnie drażniły. Wydaje mi się, że PO zamiast rozwijać Polskę, bardziej zaczęło dbać o to aby jak najdłużej utrzymać władzę. Bali się podejmować społecznie niepopularne decyzji uzasadnionych interesem gospodarczym lub społecznym.

    No i przyszedł PiS i … szybko moje nadzieje prysły.

    To co od roku obserwuję to jednostronne zerwanie umowy społecznej z obywatelami. Władza nie utrzymuje nawet pozorów. Każdy kto jej podpadnie staje się jej WROGIEM. (patrz na przykład dziennikarze z TVP1, TVP2, TVPINFO czy radiowej trójki ). Nie można krytykować Jaśnie Państwa z PiS.

    1.) BILANS OTWARCIA. Pojawiła się moja pierwsza istotna wątpliwość. Na samym początku PiS pokazał ogromne nieprawidłowości, które były skutkiem nieudolnego rządzenia PO. Ile z tych spraw zakończyło się wyrokiem skazującym ?
    Czy zatem działanie PiS nie było PRem ? Kłamstwem ? Grą ?
    To chyba nic dobrego na przyszłość nie wróży.

    2.) MISIEWICZE. Nominowanie na ważne stanowiska osób bez kompetencji (patrz: np. Obajtek) w imię interesu partii i interesu prywatnego a nie dbanie o dobro wspólne – bardzo mocno mnie zaniepokoiło. Dla mnie to jasny sygnał, że nie liczy się fachowość tylko prywatny interes.

    3.) Bardzo mnie zezłościła walka PiSu z organizacjami pozarządowymi, mediami, Trybunałem Konstytucyjnym, blokowanie dostępu do informacji, ustawowe ułatwianie inwigilacji obywateli, ograniczanie możliwości wyrażania swoich poglądów i demonstrowania … tych spraw tyle się namnożyło, że nie sposób być biernym obserwatorem tego co się wokół dzieje.

    4.) Nie mogę zgodzić się ze stwierdzeniem, że „prawa strona polityki jest przywiązana do historii. Z tego co obserwuję, jest to bardziej „graniem historią”. Granie jednostronne pod publikę (a raczej pod ONR). Bo co ma wspólnego z Katolicyzmem, łysy gość wołający „Bóg, honor, ojczyzna” ?
    Kiedy był on ostatni raz w kościele ? Kiedy był do spowiedzi i komunii ? Dlaczego nie żyje według dekalogu ? Dlaczego nie umie wybaczać ? Dlaczego ten patriota pracuje w Anglii, Irlandii, Niemczech i tam płaci swoje podatki ? Dlaczego „honorowym” jest dla niego dać w pysk murzynowi lub gejowi zamiast pomóc w zakupach starszej sąsiadce/sąsiadowi ?
    To jest klasyczne zaburzenie wartości. I PiS w tym kierunku zmierza, aby robić z ludzi „debili”.
    Tacy ludzie są łatwi do manipulacji. Wystarczy dać im pożywkę. Dziś słyszałem w TVPiS, że były wojewoda mazowiecki uczestniczył w marszach KOD. Następnie dodano „zasłynął on w zamykaniu stadionu Legii”. Przecież to jasny przekaz dla kiboli. Jeśli poleje się krew – PiS za to odpowie !

    5.) Piszesz o DUMIE OBYWATELI. Po części być może przyczyną konfliktów w Polsce może być duma. Ale czy na pewno ? Dla mnie "granie" śmiercią brata w celu osiągnięcia politycznych korzyści jest objawem upodlenia i zatraceniem jakichkolwiek wartości. Mam wrażenie jakby priorytetem dla Kaczyńskiego była ZEMSTA - zemsta za katastrofę. Nie widzę w Kaczyńskim chęci dialogu.
    Dlaczego nasze elity nie chcą ze sobą rozmawiać ? Myślę, że ważniejszy jest dla nich interes prywatny i prowadzenie jak najdłuższe tej „wojenki”. Daje im to ciągłe bycie „na pierwszej linii frontu”. Jest o nich głośno. Dlatego uważam, że katastrofą Smoleńską w Polsce będzie się jeszcze bardzo długo grać. A w interesie Kaczyńskiego, jest to aby śledztwo w tej sprawie nigdy się nie skończyło.

    6.) Ludzie mają dość tego syfu. A ponieważ nie mają wartościowej alternatywy, nie chodzą na wybory a kraj popada w coraz większą ruinę w otoczce wojny partyjnej. Zwróć uwagę na ogromną ilość nieważnych głosów oddanych w ostatnich wyborach. O czym to świadczy ?

    Partie polityczne tworzy się u nas od … zebrania grupy polityków i karierowiczów nie znających się na rządzeniu. Moim marzeniem jest powstanie partii w oparciu o uznanych specjalistów.

    Co do Twojego podsumowania – w stu procentach zgadzam się z nim.

    „ problemem nie jest brak debaty nad poszczególnymi punktami danej ustawy, problemem aktualnym jest brak chęci likwidacji przeciwieństw między grupami, jednostkami. Ludzie chcą "dobrejzmiany", ale zmiana nie jest teraz pilnie potrzebna w postaci nowelizacji ustaw, tworzenia nowego prawa. Zmiana jest potrzebna w ujęciu aksjologicznym, potrzebna jest zmiana naszej hierarchii wartości, dojrzeniu, że w polityce nie jest na pierwszym miejscu bezwzględna realizacja przyjętego przez partie planu, tylko realizowanie wspólnego długofalowego planu przyjętego planu przez społeczeństwo na drodze debaty pozapartyjnej.”

    Nasze elity doskonale o tym wiedzą – dlatego unikają tych tematów jak ognia. Co tam wartości, co tam gospodarka, co tam dojrzała demokracja – ważniejsze jest dla nich własne dobro, interes personalny - kosztem społeczeństwa. A to co robią nie jest rządzeniem – tylko okradaniem Państwa. Uwikłuje się sędziów, dziennikarzy i wielu innych którzy z zasady powinni być apolityczni w rozgrywki między partiami gwałcąc zasadę obiektywizmu i niezależności. A durny naród - daje się wciągać w te prywatne wojenki.

    Oni nie chcą abyśmy byli mądrzy, życzliwi, mili i uprzejmi. Nie chcą abyśmy mieli swoje zdanie. Nie chcą abyśmy samodzielnie myśleli bo ... wtedy nie zagłosujemy na nich.

    12 7 Cytuj
  • 18 gru 2016
    albert7575 napisał/a:

    wy za kazdym razem wychodzicie na ulice gdy PIS dojdzie do władzy,kazdy głupi pretekst wam posłuży aby skłocać ten naród i robic mu zły wizerunek na świecie,mogliście bronić praw przez 8 lat,a b yła do tego masa okazji

    Media, a poprzez nich wyborcy powinni władzę trzymać za gardło. Politycy (każdej opcji) powinni czuć, że my ciągle im patrzymy na ręce i jesteśmy gotowi ich w każdej chwili skarcić i unicestwić ich byt polityczny.

    Jeśli wy PISisiaki, nie widzicie nic złego w planach odcięcia dziennikarzy od sejmu to znaczy że nie wiecie jak działa demokracja i wolność słowa.

    Chciałem zaznaczyć że przeciwko ograniczeniom dla dziennikarzy byly PISowskie media takie jak wPolityce albo Gazeta Polska. Ostatecznie do protestów się nie przyłączyły bo wiadomo że karmiącej ręki rządowej się nie gryzie bo finansowanie mogło by być odcięte.

    Do reszty się nie ustosunkuję bo piszesz bzdury a o powodach emigracji nie wiesz nic.

    14 5 Cytuj
  • 18 gru 2016

    Spontaniczna manifestacja-zgłoszona w urzędzie kilka dni wcześniej??
    Spontaniczna okupacja ,nie planowana tylko ktoś przypadkiem zamówił w firmie cateringowej 2 tys. kanapek???
    Spontanicznie załatwiana pomoc prawna dla działających zgodnie z prawem demonstrantów
    http://www.ora-warszawa.com.pl/pl/7955852-komunikat-w-zwiazku-z-demonstracjami-pod-sejmem-rp
    Ustawka z rannym demonstrantem (wyśmiana w internecie)wykorzystana w spocie PO.Czy trzeba coś więcej aby dojść do wniosku że są to typowo ubeckie metody uprawiania polityki.
    PO i reszta opozycji broni wolności mediów i demokracji podobnie jak Jaruzelski,Kiszczak i SB.
    Nie myślałam że opozycja będzie tak durna że podejmie temat obrony ubeckich przywilejów?
    Kto miał dotychczas jakieś wątpliwości po czyjej są stronie teraz chyba je stracił.
    A tak wygląda wolność w Niemczech, którzy mają czelność nas pouczać
    https://www.youtube.com/watch?v=JojjSIeZyZo

    9 14 Cytuj
  • 18 gru 2016

    To była całkiem spontaniczna akcja...

    zdjecie

    Komu chcecie zrobić wodę z mózgu?

    12 12 Cytuj
  • 18 gru 2016

    Na Wigilię i Boże Narodzenie też zgłosili demonstrację.
    To są obrońcy demokracji?

    12 11 Cytuj
  • 18 gru 2016

    Popłoch wdarł się i na forum. To początek końca. Społeczeństwo się budzi przeciw PiSowi. I nie ma co zaklinać rzeczywistości. Krówka123 taka gorliwa katoliczka, o modlitwie mówi, a kłamie w żywe oczy, że w tym proteście o ustawę pozbawiającą ubeków nadmiernych emerytur chodzi. Tak bębni telewizja narodowa. To i Krówka w to uwierzyła. Kobieto, życzę Ci, aby święta, o które Ci tak rzekomo chodzi,przyniosły oczyszczenie z tego całego zakłamania, w którym tkwisz. Kościół, popierających PiS wyszedł " na głupka". To słowa profesora KULu księdza Wierzbickiego.

    9 13 Cytuj
  • 18 gru 2016

    poczatek konca? WOJNA?
    nie zrobicie nam tu drugiego Bangladeszu,zapomnijacie nawet o tym,też rzad dotrwa do konca kadencji i nastepnych wyborów,jedynym rozwiazaniem była by konfrontacja siłowa,sami nie wygracie,jedyna wasza nadzieja to poprosic niemców aby czolgami do warszawy wjechali,ale nie pójdzie im tak łątwo,zresztą powastanie warszawskie juz dowiodło że łatwo tego nie wygrają
    kiedyś jaruzelski szukał pomocy w ZSRR teraz wy szukacie u Niemców,

    DRUGIEJ " NOCNEJ ZMIANY " NAPEWNO NIE ZROBICIE

    dzisiaj czytałęm że Wałesa chce stanąć na czele....(hmm sam nie wiem jak to nazwac) powiedzmy że opozycji,jeśli on stanie na czele tej awantury to dopiero ludzie wyjdą na ulice...
    całe te zamieszki prowokują.....jesli do swiąt taka sytuacja sie utrzyma POLEJE SIE KREW

    TE DEMONSTRACJE I AWANTURY NIE SĄ PRZECIWKO PIS,TE DEMONSTARCJI SĄ PRZECIWKO TYM KTÓRZY NA NICH GŁOSOWALI A BYŁO TO PONAD 30%,CHCECIE ROZWIAZAN SIŁOWYCH TO JE DOSTANIEICIE

    9 11 Cytuj
  • 18 gru 2016

    Skoro to 30% głosujących na PiS myśli jak przedmówca, to istotnie problem jest. Jednak wierzę, ż elektorat PiSu jest różnorodny i wielu przyzwoitych ludzi dało się nabrać.

    6 9 Cytuj
  • 18 gru 2016

    WKibic naprawdę od....się od krówki.
    Nie wiem czy jesteś pożytecznym idiotą,przegranym politykiem czy zwykłą komunistyczną....Masz się za autorytet a jesteś takim intelektualistą jak Siwak.Jaki popłoch?
    Fakt trzeba sie troszczyć o dobro kraju aby de...le pokroju takich właśnie mędrców nie wyprowadzili na ulicę ludzi przeciw sobie.Ktoś chce zrobić Majdan bis aby dorwać się do straconych stołków nie bacząc na to do czego to może doprowadzić.Ile razy oszukaliście ten Naród od 1945 roku?Znowu chcecie wykorzystać niewinnych ludzi do dorwania się do koryta?Widzicie po sondażach że legalnie nie macie szans to trzeba sprowokować rozróbę.PiS wygrał legalne wybory,następne są za 3 lata więc o co chodzi?Chcecie siłą obalić legalny rząd i tyle.

    10 12 Cytuj
  • 18 gru 2016
    WKibic napisał/a:

    Skoro to 30% głosujących na PiS myśli jak przedmówca, to istotnie problem jest. Jednak wierzę, ż elektorat PiSu jest różnorodny i wielu przyzwoitych ludzi dało się nabrać.

    no problem jest,wiec wezcie to pod uwage,ten rzad został wybrany wiekszoscia głosów i byle jaka awantura go nie obali,gdyby jakaś awantura miała obalić jakiś rzad to PO rzadziło by trzy miesiące

    jesli myślicie że na wasze wrzaski i awantury bedziemy patrzeć spokojnie to sie bardzo mylisz

    7 10 Cytuj
  • 18 gru 2016

    Człowiek oglądając TVPIS i czytając krówkę albo alberta na forum to czuje się jak w Rosji:

    "Mimo wściekłych ataków opozycji, rząd uchwalił ustawę o obniżeniu emerytur ubkom (...)."

    Ani jednej wypowiedzi o tym jak Kuchcinski chciał odciąc dziennikarzy od sejmu, albo to co spowodowało konflikt, tylko własne teorie spiskowe. Paranoja level max.

    9 8 Cytuj
  • 18 gru 2016
    m_markos napisał/a:

    Człowiek oglądając TVPIS i czytając krówkę albo alberta na forum to czuje się jak w Rosji:

    "Mimo wściekłych ataków opozycji, rząd uchwalił ustawę o obniżeniu emerytur ubkom (...)."

    Ani jednej wypowiedzi o tym jak Kuchcinski chciał odciąc dziennikarzy od sejmu, albo to co spowodowało konflikt, tylko własne teorie spiskowe. Paranoja level max.

    dzieciaku,czy ty rok temu zacząłeś oglądać Twlewizje???
    przez 8 lat musieliśmy cieprpieć aby ogladać i słuchać waszą propagande,nie podoba ci sie nie ogladaj ,przełącz sobie na TVN,tam napewno poczujesz sie jak w Rosji

    10 9 Cytuj
  • 18 gru 2016
    albert7575 napisał/a:

    dzieciaku,czy ty rok temu zacząłeś oglądać Twlewizje???
    przez 8 lat musieliśmy cieprpieć aby ogladać i słuchać waszą propagande,nie podoba ci sie nie ogladaj ,przełącz sobie na TVN,tam napewno poczujesz sie jak w Rosji

    Paranoiku. Nie było by protestów gdyby się PISowi nie zachciało cenzury w sejmie i odcięcia dziennikarzy od nagrywania obrad sejmu. Przypominam ci że CENZURA i jedynie słuszny przekaz to standard w Rosji który PIS chciałby sobie u nas też wdrożyć.

    Pocieszę cie, takich osób jak Ty jest więcej:

    -----------------------------------------------
    Ten strach przeziera przez okrzyki Marzeny Nykiel, redaktorki naczelnej portalu “wPolityce.pl”.

    „Nadciąga regularna rebelia. Anarchiści, KODziarze, byli ubecy i cała śmietanka III RP – wylegli na ulice w buncie przeciwko władzy. Aż kipi od prowokacji. Nie mają żadnych oporów przed sięgnięciem po rozwiązania ostateczne. Wszystko po to, by doprowadzić do ulicznych zamieszek i za pomocą rozwiązań siłowych oraz interwencji zewnętrznej, odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy”.

    https://oko.press/paniczny-odlot-mediow-pis-zamach-stanu-wojna-hybrydowa-kryterium-uliczne/
    -----------------------------------------------

    9 8 Cytuj
  • 18 gru 2016

    już ci napisałem awantura jest,ale nie jest to pretekst do obalenia rzadu,o wiele lepsze preteksty dawało PO aby ich na zbity pysk wywalić,przyszły wybory i w pokojowy sposób pozegnali sie z kadencja

    co wy myślicie ze tylko wy mozecie protestowac i sie awanturowac? chcecie zadym to bedziecie je mieli

    i bez inwektyw kocmołuchu

    Frankowicze wam podziekują,załużcie sobie chełmy...
    http://fakty.interia.pl/polska/news-rmf-sejmowy-kryzys-bedzie-mial-konsekwencje-ekonomiczne,nId,2324072

    8 9 Cytuj
  • 18 gru 2016

    Nazywasz mnie dzieciakiem nie wiedząc ile mam lat, dostajesz analogiczną odpowiedz i oburzasz się?
    No proszę.

    Wali mnie PO, wali mnie PIS. Są pewne zasady których nie może przekroczyć żadna władza a jest nią między innymi wolność słowa i dostępu do informacji. Za każdym razem będą ludzie na ulicach jak przyjdą wam podobne poronione pomysły. Wy PISiory jesteście na cenzurowanym teraz.

    Przypomnij sobie marsze ACTA za PO ile miałeś ludzi na ulicach. Dostaliście dokładnie to samo.

    10 6 Cytuj
  • 18 gru 2016

    Dlatego napisalem ze awantura jest,ale to nie powod do obalania rzadu

    8 7 Cytuj
  • 18 gru 2016

    Te wydarzenia i zahowanie obozu rządzącego, przybliżają cytat:
    Wtedy Jezus rzekł do niego: «Schowaj miecz swój do pochwy, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną».”); Teraz widać, że kto mieczem wojuje, od miecza ginie.

    7 5 Cytuj
  • Pietja 18 gru 2016

    Żadnego obalania rządu nie będzie. Kto wam takich głupot nagadał? Wierny współpracownik i pomocnik Kiszczaka - Michnik :(

    10 12 Cytuj
  • 19 gru 2016

    Jak Michnik walczył z Kiszczakiem, toś Ty i podobni stałe gacie, a teraz mędrkujesz. Coraz większego głupa z siebie robisz. O zamachu mówią Błaszczaki i im podobne Czereśniaki.Protesty obywatelskie wspomagają opozycję, która w głosowaniu przegrywa. Protesty są skuteczne, bo Kaczyński pęka i z wielu rzeczy się wycofał. Zamach Wam się arzy? Zarówno opozycja parlamentarna jak i KOD są za odpowiedzialne, by Wasze życzenie spełnić. Mohikanin, burak z Ciebie. Muszę to napisać.

    13 8 Cytuj
  • 19 gru 2016

    Walka Michnika z Kiszczakiem w oczach emerytowanego nauczyciela
    https://www.youtube.com/watch?v=j_LfBm2xhEU
    Odpowiedzialny KOD i opozycja według lokalnego autorytetu
    https://www.youtube.com/watch?v=EK6vlUPh9lI
    A czym takim na linii walki z komuną wsławił się WKibic?
    Młodym możesz robić wodę z mózgu ale starej krowy nie oszukasz" kombatancie".
    Nawet Jaruzelski w ostatniej godzinie poprosił o księdza a ty będziesz szczekał w przegranej sprawie do samego końca.

    7 14 Cytuj
  • 19 gru 2016

    Szacun dla Kazimierz Ujazdowskiego za nazywanie rzeczy takimi jakie są pomimo presji partii do której przynależy. Więcej takich polityków potrzeba.

    --------------------------------
    My obiecywaliśmy wyborcom, mówię o tym z przykrością, dialog polityczny, poszerzenie praw, wolności politycznych, empatię wobec odmiennych stanowisk, krytykowaliśmy Platformę Obywatelską za naruszanie praw opozycji. Metoda, która została obrana po zdobyciu władzy, jest zaprzeczeniem tego, do czego zobowiązywaliśmy się w deklaracjach wyborczych - dodał.

    http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/538251,ujazdowski-odpowiedzialnosc-za-kryzys-spoczywa-na-koalicji-rzadzacej-na-jaroslawie-kaczynskim.html
    --------------------------------

    11 5 Cytuj
  • 19 gru 2016
    m_markos napisał/a:

    Szacun dla Kazimierz Ujazdowskiego za nazywanie rzeczy takimi jakie są pomimo presji partii do której przynależy. Więcej takich polityków potrzeba.

    jak może taki Kaźmirz chwalić PiS jak z niego wraz z innymi szubrawcami wyszedł?
    [i]Kazimierz Ujazdowski
    5 listopada 2007 wraz z Pawłem Zalewskim i Ludwikiem Dornem zrezygnował z funkcji wiceprezesów PiS w sprzeciwie wobec sposobu kierowania partią przez Jarosława Kaczyńskiego. Za to też 15 listopada 2007 zostali przez niego zawieszeni w prawach członka partii ze wszczęciem postępowania dyscyplinarnego. 12 grudnia tego samego roku zrezygnował z członkostwa w PiS i wystąpił z klubu parlamentarnego tej partii.[/i]

    6 6 Cytuj
  • 19 gru 2016
    m_markos napisał/a:

    Człowiek oglądając TVPIS i czytając krówkę albo alberta na forum to czuje się jak w Rosji:

    "Mimo wściekłych ataków opozycji, rząd uchwalił ustawę o obniżeniu emerytur ubkom (...)."

    Ani jednej wypowiedzi o tym jak Kuchcinski chciał odciąc dziennikarzy od sejmu, albo to co spowodowało konflikt, tylko własne teorie spiskowe. Paranoja level max.

    W jaki sposób chciał odciąć dziennikarzy ??
    Znowu zaczynasz manipulować .

    5 10 Cytuj
  • 19 gru 2016
    m_markos napisał/a:

    Nazywasz mnie dzieciakiem nie wiedząc ile mam lat, dostajesz analogiczną odpowiedz i oburzasz się?
    No proszę.

    Wali mnie PO, wali mnie PIS. Są pewne zasady których nie może przekroczyć żadna władza a jest nią między innymi wolność słowa i dostępu do informacji. Za każdym razem będą ludzie na ulicach jak przyjdą wam podobne poronione pomysły. Wy PISiory jesteście na cenzurowanym teraz.

    Przypomnij sobie marsze ACTA za PO ile miałeś ludzi na ulicach. Dostaliście dokładnie to samo.

    Zasady są takie że wasza banda chce zakłócić pracę legalnie wybranej w demokratycznych wyborach władzę.

    6 12 Cytuj
  • 19 gru 2016

    Walker powrócił, no proszę.

    Opisywałem ograniczenia dla dziennikarzy w tym wątku 1 stronę wcześniej. Zajrzyj proszę tam.
    Choć znając twoje wcześniejsze wypowiedzi "prawda" nabierze nowego wymiaru.

    To nie banda chce zakłócić tylko PIS dostało plaszczaka w twarz od opozycji mówiącego by nie pozwalali sobie na wszystko.

    11 5 Cytuj

Odpowiedz