Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 18 maj 2017

    Opole 2017

    zdjecie

    8 31 Cytuj
  • 18 maj 2017

    Kasia Nosowska również mówi NIE dla telewizji reżimowej.

    Katarzyna Nosowska nie zaśpiewa w Opolu. To protest przeciwko decyzji Jacka Kurskiego i TVP.
    Rodowicz do zaśpiewania swoich piosenek zaprosiła m.in. Kayah i Katarzynę Nosowską.

    – Podczas poniedziałkowego spotkania usłyszeliśmy, że w Opolu nie zaśpiewa też Kasia Nosowska – mówi „Wyborczej” jeden z dyrektorów z TVP. – Sama się wycofała na znak protestu, bo prezes telewizji zakazał występu w Opolu Kayah.

    http://wyborcza.pl/7,75398,21817381,katarzyna-nosowska-nie-zaspiewa-w-opolu-to-protest-przeciwko.html?cta=bestarticles&utm_source=agora&utm_medium=email&utm_campaign=Najwazniejsze-artykuly-Wyborczej-w-tym-tygodniu-18052017&disableRedirects=true

    Wolne media?

    7 33 Cytuj
  • 20 maj 2017

    Kaczyński odsłania kolejny pomnik i wygłasza kolejną martyrologiczną naukę.
    Zadaję proste pytanie, czy gdyby w samolocie zamiast Lecha Kaczyńskiego, ukochanego brata prezesa, był prezydent o innym nazwisku, czy prezes by równie żarliwie , robił z niego pomnik polskiej martyroloii.
    Wtedy by to uchodziło .
    Nie uchodzi z syna, żony, męża, brata wykorzystując swoją pozycję czy stanowisko, robić funkcjonariuszem państwowym a tym bardziej robić z brata bliźniaka symbolu narodowego.
    Jakim cudem można być obiektywnym w stosunku do najbliższych, zwłaszcza jeżeli w temacie jesteśmy umoczeni.

    8 31 Cytuj
  • Andrzej 20 maj 2017
    Lukaszz napisał/a:

    Bojkot artystów na festiwalu w Opolu.

    Postawa bojkotu wobec TVP, która w jawny sposób gwałci wolność słowa, cenzuruje, z której wyrzucono tyle ludzi albo odstąpiono od współpracy z powodów ich poglądów politycznych. To jest propagandowa tuba partyjna tym razem PiS (kiedyś PZPR).

    Ale co Kayah teraz gada? Przecież TVP nie zgodziła się na jej udział, a nie ona zrezygnowała.

    3 34 Cytuj
  • 20 maj 2017

    Kurski nie zgodził się na występ Kayah. Po interwencji Maryli zmienił zdanie. Kayah wydała wtedy oświadczenie jak wyżej.

    To już nie tylko Kayah rezygnuje z występu w Opolu, ale także:

    - Kasia Nosowska,
    - AudioFeels
    - Maryla Rodowicz
    - Michał Szpak
    - Kasia Popowska
    - Andrzej Piaseczny
    - Grzegorz Hyży
    - Katarzyna Cerekwicka
    - Dr Misio
    - Lanberry

    Wszyscy oni mają dość reżimowej telewizji TVPiS1 i jego prezesa Kurskiego rezygnując z występu w Opolu. Ręce precz politycy od kultury.

    W zamian przewidziano recital Pietrzaka i Jacka Kurskiego
    Jacus zaśpiewa w Opolu...
    Jak szybko mijają chwile, jak szybko mija czas, za rok ,za dzień,za chwilę razem nie będzie nas. Ja odejdę w zapomnienie,wy będziecie ziemię gryźć i z telewizji PiS nie zostanie NIC.

    zdjecie

    10 28 Cytuj
  • 20 maj 2017

    Telewizja Polska ma kolejny duży problem. Z jubileuszowego koncertu w Opole zrezygnował właśnie ANDRZEJ PIASECZNY. Miał to być jeden z głównych punktów opolskiego festiwalu, obok jubileuszu Jana Pietrzaka i także odwołanego już jubileuszu Maryli Rodowicz.

    "Nie mogę pozostać głuchy, na to co dzieje się wokół tegorocznej edycji festiwalu i wiem, że wielu moich Przyjaciół oczekuje ode mnie gestu solidarności, gestu przyzwoitego człowieka, którym zawsze byłem i będę. Podjąłem decyzję o wycofaniu swojego udziału z 54 KFPP w Opolu. Proszę wszystkich którzy cieszyli się wraz ze mną na mój pierwszy, opolski recital o zrozumienie i wsparcie. Do zobaczenia na koncertach" - poinformował na Facebooku Andrzej Piaseczny.

    Andrzej Piaseczny w Opolu miał świętować 25-lecie swojej pracy artystycznej. "Ci z Was, którzy towarzyszą mojej artystycznej drodze od wielu lat, wiedzą jak ogromnie cieszyłem się na świętowanie z Wami Jubileuszu 25 lecia. Na dzielenie się radością z muzyki w miejscu do tego idealnym, tam gdzie rodziły się największe talenty i gdzie składano hołd pamięci artystów, którzy przemijają pozostawiając w nas najpiękniejsze dźwięki. W Opolu, prawdziwej stolicy piosenki. W Opolu, gdzie artyści zawsze stali ponad podziałami. Do ostatniej chwili miałem nadzieję na to, że tak właśnie się stanie że i tym razem muzyką uda nam się przezwyciężyć tak głęboki podział w naszej Ojczyźnie. Pozwólcie proszę, że dalej będę nosił w sobie tę naiwność, która jest jak mi się wydaję częścią każdej wrażliwej natury" - dodaje Piaseczny.

    https://media2.pl/media/141857-Opole-2017-Kolejny-jubileusz-odwolany-Andrzej-Piaseczny-rezygnuje-z-koncertu.html

    4 29 Cytuj
  • 20 maj 2017

    Z festiwalu rezygnuje również Lanberry .

    4 29 Cytuj
  • 20 maj 2017

    Dziennikarz muzyczny Artur Orzech ogłosił na Facebooku, że rezygnuje z prowadzenia konkursu Premier na tegorocznym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

    ”Przepraszam za porę nocy, ale właśnie wróciłem z pracy w Jeleniej Górze. I przepraszam za szczerość, ale jeśli Arek Jakubik i Dr Misio odpadają z premier w Opolu, które mam prowadzić - to ja też. Dla mnie to właśnie była szansa na pokazanie dystansu. Skoro TVP zakwalifikowała i słusznie tę piosenkę, to pytam po cóż nagle wycofuje?!… Szala się przelała. Jeżeli to oczywiście prawda co czytam w internecie. Dobrej nocy. Jutro/dzisiaj o tym poinformuję Tvp1” - napisał Artur Orzech na Facebooku.

    Jak informowaliśmy, Telewizja Polska odwołała występ zespołu Dr Misio w konkursie Premier ”z uwagi na nieemisyjny charakter” oficjalnego teledysku piosenki ”Pismo”.

    4 29 Cytuj
  • 21 maj 2017

    To bardzo dobrze . Klakierzy i inne mendy poprzedniego systemu nie powinni się pojawiać na tym festiwalu. Zresztą oprócz Nosowskiej reszta to pseudo-artyści muzyczni.

    32 13 Cytuj
  • 21 maj 2017

    W Opolu ludzi pokazali co sądzą ludzie na temat Kurskiego. Masz to tutaj.

    https://streamable.com/jz9e

    NIezła reakcja na "dobrą zmianę" ....
    I jeszcze ten jego komentarz po że gwiżdżą nie Polacy, tylko obcokrajowcy.

    8 28 Cytuj
  • 21 maj 2017
    Walker84 napisał/a:

    To bardzo dobrze . Klakierzy i inne mendy poprzedniego systemu nie powinni się pojawiać na tym festiwalu. Zresztą oprócz Nosowskiej reszta to pseudo-artyści muzyczni.

    No i tak sobie to tłumacz pisiaczku.....
    Reszta rozumie o co chodzi ......

    11 27 Cytuj
  • 21 maj 2017

    Jesli gwiazdy nie chca spiewac w Opolu, niech Jaroslaw zaprosi ta pania: https://m.youtube.com/watch?v=4dHQ3z1MRdM

    8 23 Cytuj
  • 21 maj 2017
    Walker84 napisał/a:

    To bardzo dobrze . Klakierzy i inne mendy poprzedniego systemu nie powinni się pojawiać na tym festiwalu. Zresztą oprócz Nosowskiej reszta to pseudo-artyści muzyczni.

    Do takich sytuacji nie dochodziło nawet za komuny.
    Mają rację Ci, którzy mówią że czasy Kaczyńskiego to gorzej niż komuna.

    12 29 Cytuj
  • 22 maj 2017
    Walker84 napisał/a:

    To bardzo dobrze . Klakierzy i inne mendy poprzedniego systemu nie powinni się pojawiać na tym festiwalu. Zresztą oprócz Nosowskiej reszta to pseudo-artyści muzyczni.

    Nowy System Ponad Wszystko!
    Potrzebujemy przestrzeni życiowej.
    Mein PiS- diatryba.
    Jarosław ty nas prowadź!

    Precz z klakierami i innymi mendami poprzedniego systemu!

    Masz już mundur PIS mana ?
    nakrycie głowy: czarna czapka, gryząca, materiał szorstki nieprzyjemny w zetknięciu ze skórą,
    mundur brunatny.

    7 30 Cytuj
  • 22 maj 2017

    Mendy poprzedniego systemu? Pietrzak, Wolski, Zelnik? Piotrowicz, Krzyże, towarzysz Wolfgang, ec.? To niesamowite. PiS walczy ze wszystkimi środowiskami, niszczy autorytety, poszerza liczbę przeciwników. Boże, oczy przecieram, kto przy Kaczyńskim został.Bierny , mierny, ale wierny. BMW. Komuna wraca. Komuniści jednak fachowców bardziej doceniali. Wyborcy PiSu , za chwilę zamkną Was w skansenie i nowych pisowskich bohaterów podadzą. I w podręcznikach, i w życiu. Przecież Wam też zabierają wolność, nasz wspólny świat. Całkowitych idiotów z Was robią.

    6 29 Cytuj
  • 22 maj 2017
    WKibic napisał/a:

    Mendy poprzedniego systemu? Pietrzak, Wolski, Zelnik? Piotrowicz, Krzyże, towarzysz Wolfgang, ec.? To niesamowite. PiS walczy ze wszystkimi środowiskami, niszczy autorytety, poszerza liczbę przeciwników. Boże, oczy przecieram, kto przy Kaczyńskim został.Bierny , mierny, ale wierny. BMW. Komuna wraca. Komuniści jednak fachowców bardziej doceniali. Wyborcy PiSu , za chwilę zamkną Was w skansenie i nowych pisowskich bohaterów podadzą. I w podręcznikach, i w życiu. Przecież Wam też zabierają wolność, nasz wspólny świat. Całkowitych idiotów z Was robią.

    Nie wypisuj tutaj bzdur. Pis nie walczy z żadnymi artystami. Ci co zrezygnowali to na własne życzenie i dodatkowo rezygnując w takich okolicznościach sami zaczęli uprawiać politykę. A najśmieszniejsze jest to że do teraz majaczą coś o tym aby sztuka byłą apolityczna. Beka z nich taka sama jak i z ciebie.
    A odnośnie prowokatorki tych zdarzeń niejakiej kayi to ona już wcześniej zaczęła bawić się w politykę chodząc na spędy kodziarzy :
    http://www.se.pl/rozrywka/gwiazdy/kayah-na-marszu-kod-dyskusja-w-sejmie-przelala-czare-goryczy_894989.html
    Żeby nie widzieć tego że to wszystko jest robione na potrzeby antypisowskiej propagandy trzeba być albo głupcem albo mieć sporo złej woli..

    29 16 Cytuj
  • 22 maj 2017
    Walker84 napisał/a:

    A odnośnie prowokatorki tych zdarzeń niejakiej kayi to ona już wcześniej zaczęła bawić się w politykę chodząc na spędy kodziarzy :
    http://www.se.pl/rozrywka/gwiazdy/kayah-na-marszu-kod-dyskusja-w-sejmie-przelala-czare-goryczy_894989.html
    Żeby nie widzieć tego że to wszystko jest robione na potrzeby antypisowskiej propagandy trzeba być albo głupcem albo mieć sporo złej woli..

    I tu się z tobą zgadzam. Dla wichrzycieli chodzących na spędy kodziarzy, w PiS- miejsca nie ma.
    A Pis to prawo, to rozrywka, to festiwale, to wolność i kabaret i nawet gust muzyczny. I tutaj jedna zmiana odróżniająca pis od komuny. Pis jest prawnym przedstawicielem narodu i to pis decyduje co się narodowi należey, czego słuchać i jaki mieć gust.
    PZPR robiła błąd dopuszczając do festiwali np. Laskowika i inne kabarety i wichrzycieli z pod znaku Perfekt i Lady Pank, Młynarskich, Sztura czy Dańca.

    Pis takiej niestosowności nigdy nie zrobi.
    Lepiej przenieść festiwal do innego miasta, aniżeli pozwolić na występ obywateli tego państwa, którzy źle życzą władzy ludowej, a władzą wybrana przez lud jest PiS.

    8 30 Cytuj
  • 23 maj 2017

    Kurski przenosi festiwal z Opola do innego miasta. Festiwal nie odbył się tylko raz w stanie wojennym w 1982 roku. Myślenice mają szansę. Poseł Szlachetka ma szansę wiekopomną. Opole w Myślenicach. walker, przestań p...ć. Czemu za PO festiwal żył swoim życiem, teatry też, kultura też.? Cenzurować teksty? wstyd za PiS i w kraju, i co gorsze za granicami. Ohydną twarz pokazuje Polska. Na szczęście to jedynie 18%.

    12 30 Cytuj
  • 23 maj 2017
    WKibic napisał/a:

    Kurski przenosi festiwal z Opola do innego miasta. Festiwal nie odbył się tylko raz w stanie wojennym w 1982 roku. Myślenice mają szansę. Poseł Szlachetka ma szansę wiekopomną. Opole w Myślenicach. walker, przestań p...ć. Czemu za PO festiwal żył swoim życiem, teatry też, kultura też.? Cenzurować teksty? wstyd za PiS i w kraju, i co gorsze za granicami. Ohydną twarz pokazuje Polska. Na szczęście to jedynie 18%.

    Przecież to nie Kurski zbojkotował festiwal i nie wypowiedział zgody na prowadzenie go przez miasto Opole. Tak że sam nie pie...l głupot bo ich skala tutaj jest porażająca.
    A odnośnie festiwalu to nie dziwne że się odbywał bo go właśnie komuniści stworzyli. I przez lata mogły na nim szarpać druta zabetonowane gwiazdy-artyści PRL-u.
    Ale wiemy wszyscy że wy macie z tamtym systemem sporo wspólnego tak że nie dziwi mnie to.

    27 15 Cytuj
  • 23 maj 2017

    A ten Wodecki, to też dziecko komuny. Śpiewał Pszczółkę Maję,
    dla dzieci PRL, sławiąc ten ustrój.
    Tak naprawdę, to wszystkich urodzonych w PRL, powinno się internować albo dać do rezerwatów.
    Ale kto wtedy rządził by w PIS? tylko pierwszy sort który, wyssał wrodzoną opozycję z mlekiem matki?

    Np. ten Pietrzak został wpisany do partii bezwiednie, drugi sort go do PZPR wpisał, i jak się Pietrzak o tym dowiedział, naprawiał grzech komunisty całe życie, nawet chciał odpokutować jako prezydent, ale wyborcy inaczej go ocenili -skrajnie niesprawiedliwie.
    Kurski chciał go zrehabilitować w Opolu, że jak Kmicic Babinicz, zrozumiał swoje grzechy i kabaretem je odkupywał.
    Ale wredna zmowa, wrednej opozycji, kułaków i wrogów ludu,
    pseudo artystów, zniszczyła koncert prawdziwego artysty, choć amatora- z zawodu żołnierza.
    Ale on swoją twórczością przypadł do gustu, pierwszemu sortowi, który uznał, że każdy ma mieć takie wartości jakie sort pierwszy uzna za narodowe. A gust oj ten sort ma prze wybredny , od Pietrzaka, do Martyniuka.
    Przy nich Wodecki to zwykły klakier.

    9 30 Cytuj
  • 23 maj 2017
    Walker84 napisał/a:

    Przecież to nie Kurski zbojkotował festiwal i nie wypowiedział zgody na prowadzenie go przez miasto Opole. Tak że sam nie pie...l głupot bo ich skala tutaj jest porażająca.
    A odnośnie festiwalu to nie dziwne że się odbywał bo go właśnie komuniści stworzyli. I przez lata mogły na nim szarpać druta zabetonowane gwiazdy-artyści PRL-u.
    Ale wiemy wszyscy że wy macie z tamtym systemem sporo wspólnego tak że nie dziwi mnie to.

    Zaczynam ci współczuć, ponury, nienawidzący wszystkich dokoła człowieczku......
    Ciekawe gdzie się kształciłeś ??
    Bo jak w PRLu to jesteś produktem znienawidzonego systemu i chyba będziesz musiał się.... no nie wiem??
    zutylizować jako relikt komuchów ????? nic innego nie przychodzi mi do głowy....

    6 27 Cytuj
  • 23 maj 2017

    Pawłowicz: Powinniście, jak w Korei, przejść reedukację w obozach

    Krystyna Pawłowicz (PiS) powiedziała, że "środowisko sędziowskie wymaga odzyskania dla demokracji. Państwo powinniście - jak w Korei - przejść reedukację w obozach uczących demokracji" - powiedziała, zwracając się do krytyków zapisów noweli.

    Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-burzliwy-spor-o-krs-sejmowa-komisja-przyjela-projekt,nId,2397191#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

    No to już wiemy czego się spodziewać po niemiłościwie nam panujących............

    7 27 Cytuj
  • 24 maj 2017

    Inicjały pani Pawłowicz PK, tłumaczone jako pożyteczna kretynka. Jeżeli innych wysyła do obozów, ja oddał bym do schroniska dla zwierząt.

    6 27 Cytuj
  • 24 maj 2017

    Zastanawiam się, czym się różni śmierć Staszka Pyjasa od śmierci Igora Stachowiaka. Jednego zepchneli ze schodów, a drugiego zameczyli paralizatorem. W obu przypadkach zrobili to stróże prawa.
    Jeden jest ikona męczeństwa, drugi nieistotny wypadek przy pracy. Jeden za komuny, drugi za PiS.

    8 27 Cytuj
  • 25 maj 2017

    Ja to w sumie mam gdzieś Opole i te całe przepychanki.
    Ale Kurski to mnie bawi jak cholera.

    Co się stało:
    http://wmeritum.pl/prezydent-opola-wypowiada-umowe-tvp-odwoluje-festiwal/184917

    Co pokazało TVPIS
    zdjecie
    https://wiadomosci.tvp.pl/30924309/opole-traci-festiwal-polskiej-piosenki

    5 26 Cytuj

Odpowiedz