Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 28 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Znalazłem napisany przez ciebie komentarz który wszystko mi tłumaczy. Pogardę dla pracujących fizycznie, pogardę dla PISu ponieważ wreszcie musisz płacić podatki jak zwykły szary obywatel, podziw dla Tuska który robi to samo. Twój komentarz wszystko mi wytłumaczył. Kończę pisać komentarze ponieważ szkoda jest tego czasu, oraz nigdy nie kontynuowałem znajomości z osobami które gardziły innymi (biedniejszymi).
    Poniżej treść:

    TEMAT OSZCZĘDNOŚCI
    Prawicowiec 14 cze
    Wkurza mnie jako prawicowca nagonka na oszczędności Morawieckiego.
    Ludzie prawicy, zawsze charakteryzowali się bogactwem i pomnażaniem kapitału.
    Słynne bogate rody świata to prawicowcy. Odwrotnie do lewicowców (komuchów) , którzy zawsze szli ze sztandarem pokrzywdzonych, bidokow i czyhających na pieniądze np Morawieckiego .
    Prawicowiec z zasady jest bogatym, tak jest w Anglii, USA i w świecie. Lewica to zwykły proletariat.
    Na szczęście w Polsce ludzie cenią ludzi prawicy, z ich charakterystycznym dla prawicy dążeniem do zamożności.
    Stąd uważam. że ludzie prawicy powinni być godziwie wynagradzani i szanować się i być szanowani dobrze wyglądać i nie żałować na komfort życia, transportu i gastronomii.
    To cecha prawicy, odwrotnie to bylejakości lemingów (tych pozostałych, nie prawicowców).

    Prwicowiec - typowy pisolec. Nie pojmuje tego że Morawiecki z Clapińskim przekonywali że nie bedzie inflacji , stopy nie wzrosną , to ludzie wzieli kredyty na mieszkania , a sami się zabezpieczyli kupując obligacje. Jak to pinokio mówił ludzie są tepi i podatni na propaganę i maja zapird...ać za miskę ryżu i będą sie cieszyć że maja tą miskę.

    6 2 Cytuj
  • 29 sie 2022

    PiS chce UE narodów. Putin też.
    Putin Narody rozegra indywidualnie i skończy z UE.

    Tylko Stany Zjednoczone Europy, mogą stanowić zaporę dla Putina.
    Kto tego nie rozumie jest zwykłym
    „narodowym durniem”.

    2 3 Cytuj
  • Anty 29 sie 2022

    https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28841619,wojciech-o-aresztowany-pod-grunwaldem-wyprowadzila-go-policja.html#do_w=46&do_v=306&do_st=RS&do_sid=718&do_a=718&s=BoxNewsMT

    tego pana kiedyś publikował na swoim facebooku Vivaldi z dopiskiem "dobrze godo". Wielka szkoda, że Vivaldii milczy teraz, ale jak pięknie rzeczywistość weryfikuje hahaha

    7 Cytuj
  • 29 sie 2022
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    https://

    Wielka szkoda, że Vivaldii milczy teraz, ale jak pięknie rzeczywistość weryfikuje hahaha

    Szczury pierwsze uciekają z tonącego okrętu.

    7 Cytuj
  • 30 sie 2022

    Jak tam kolego Adamus ceny prądu? Gazu? Dostępność węgla? Putin z Tuskiem nadal winni?

    5 Cytuj
  • 30 sie 2022

    Jest jak jest ale mam fotowoltaikę więc rachunek za prąd mam bardzo niski (ok 50zł miesięcznie), gazu mało zużywam więc nie boli (ok 120 zł mesięcznie) a węgiel ekogroszek poluję z PGG i nie panikuje bo mam piec dwufunkcyjny i dużo drzewa więc jeżeli nie upoluję do zimy to w zimie kupię 2 tony i powinno starczyć. Czekam na 3 tysiące dotacji do ogrzewania. Warto myśleć perspektywicznie. Co do Tuska to mam o nim swoje zdanie i nie zamierzam zmienić, niech ma swoje upiorne myśli o pracy w sejmie a o Putinie szkoda dyskutować. Pozdrawiam

    4 4 Cytuj
  • 30 sie 2022

    Ja jak Adamos, jestem przeszczęśliwy.
    Dostałem propozycję umowy z Tauron,
    abonament 150 miesięcznie i do tego rachunek za prąd, z gwarancją ceny.
    Czyli 300 zł za ratę plus zużycie.
    Można wybrać bez abonamentu i cena z sufitu.
    Wiec wybrałem ratę 300 pl za nic i będę zużywał prąd tylko do ładowania telefonu.

    Cieszy mnie że za gaz zapłacę zamiast 3900 nie całe 6 tys. Z niewiadomymi kaloriami grzewczymi.

    Gdyby nie PiS, nie przeżyłbym, albo spędziłbym zimę w ziemiance tak jak Niemcy, Czesi, Słowacy i pozostała Europa.

    Adamos, dzięki ci za apostołów z PiS.

    8 2 Cytuj
  • 30 sie 2022

    Niestety poprzednie rządy nauczyły mnie oszczędności i dobrego gospodarowania zarobkami bo miałem bardzo niskie i wtedy nie mogłem związać koniec z końcem więc teraz nie odczuwam tego bo żyję dalej oszczędnie i przewidująco.

    2 7 Cytuj
  • 31 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Niestety poprzednie rządy nauczyły mnie oszczędności i dobrego gospodarowania zarobkami bo miałem bardzo niskie i wtedy nie mogłem związać koniec z końcem więc teraz nie odczuwam tego bo żyję dalej oszczędnie i przewidująco.

    Nie wiem co będzie, bo PiS się już zwija, goście dzielą już skórę na niedźwiedziu, bo większość społeczeństwa ma ich serdecznie dość.

    I teraz jak przyjdą inni, to będzie armagedon.
    Będziemy chodzić boso po chrust, zabiorą nam wypłaty, nie będzie podwyżek pensji, nie będzie lotniska, ryby zaczną pływać w Odrze,
    i nawozy zaczną być produkowane.
    Prawdopodobnie zacznie płynąc gaz i ropa i ruszy produkcja prądu.
    Będzie wszystkiego dość, ale na kartki, bo przestaną drukować pln .
    Kto będzie chciał mieć pieniądze musi zgodzić się na konto w euro.

    Tragedia, tak wspaniałego rzadu jak dziś, nie doczekamy się już do końca świata, który wyraźnie nadchodzi.

    Przepraszam za mój sarkazm, ale ja z wami pisiorami, nie potrafię inaczej rozmawiać,
    A nie mam czasu na udowadnianie ze ziemia jest okrągła.

    7 1 Cytuj
  • 31 sie 2022

    cd.
    i nie piszę aby cię obrażać, sam kiedyś głosowałem na pis,
    ale wszystko z czasem wyrodnieje.
    To co teraz robi pis to zwykłe łajdactwo. Naprodukowali swoich celebrytów milionerów, a udają że są z ludem, przedstawiając naprzeciw ludu aktorów i zwykłych ludzi z ekranu jako rzekomych wrogów ludu a sami prezentują się jako jego obrońcy, będąc jednocześnie oligarchami.

    Krwiopijca łatwo wchodzi w buty obrońcy swoich maluczkich. i wykazuje, że zło które czyni robi w interesie tego ludu.
    Właściwie pis powinien przejąć na własność wszystkie zakłady, jako rzekome spółki skarbu państwa, a w rzeczywistości są to spółki Skarbu Pis.
    to zwykłe uwłaszczenie się na majątku społecznym.
    Czyli teraz jest największa, grabieżcza prywatyzacja, "wszystko jest nasze".
    Państwo pis przypomina Państwo Watykan.

    4 Cytuj
  • 31 sie 2022

    cd.
    przeciętne wynagrodzenie w IV kwartale 2015 r wynosiło 4066,95
    dzisiaj to: 6235,22

    To zwyżka o 53%, ale minus inflacja na przestrzeni 2015-2022, która wynosi 30 %.
    Czyli nie takie znowu cuda 23% przez dwie kadencje, czyli tak się chwalisz tymi zarobkami,
    a to ledwie 3% rocznie.
    No chyba, że robisz budowlankę w Krakowie, to rzeczywiście masz swoje 10 min, ale do czasu.

    Renaulta z salonu kupowałem 5 lat temu za 50 tyś a dzisiaj to 100 tyś. Jedynie na paliwie zyskaliśmy.

    3 Cytuj
  • 31 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Jest jak jest ale mam fotowoltaikę więc rachunek za prąd mam bardzo niski (ok 50zł miesięcznie), gazu mało zużywam więc nie boli (ok 120 zł mesięcznie) a węgiel ekogroszek poluję z PGG i nie panikuje bo mam piec dwufunkcyjny i dużo drzewa więc jeżeli nie upoluję do zimy to w zimie kupię 2 tony i powinno starczyć. Czekam na 3 tysiące dotacji do ogrzewania. Warto myśleć perspektywicznie. Co do Tuska to mam o nim swoje zdanie i nie zamierzam zmienić, niech ma swoje upiorne myśli o pracy w sejmie a o Putinie szkoda dyskutować. Pozdrawiam

    No tak... Ciężko przyznać się do błędu, więc się pisze "jest jak jest" xD Na pewno teraz lepiej jest Panu związać koniec z końcem... siedząc z Pisem, to zawsze jakaś lewa fuszka wpadnie ;)

    6 Cytuj
  • 31 sie 2022

    Tak sobie myślę, że Putin wygumkował Gorbaczowa, przekreślił jego dorobek i zmienił narrację ze złej z Gorbaczowem na wspaniałą z Putinem.

    Zawsze zastanawiało mnie skąd czerpie Kaczyński, i wychodzi mi na to że to Putin jest jego nauczycielem.
    Kaczyński wygumkował Wałęsę, przekreślił jego dorobek i zmienił narrację ze złej z Wałęsą na wspaniałą z Kaczyńskim.

    Wykorzystał do tego wszystkie te same środki co Putin.

    Można? Można!

    6 1 Cytuj
  • 31 sie 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Ja jak Adamos, jestem przeszczęśliwy.
    Dostałem propozycję umowy z Tauron,
    abonament 150 miesięcznie i do tego rachunek za prąd, z gwarancją ceny.
    Czyli 300 zł za ratę plus zużycie.
    Można wybrać bez abonamentu i cena z sufitu.
    Wiec wybrałem ratę 300 pl za nic i będę zużywał prąd tylko do ładowania telefonu.

    Cieszy mnie że za gaz zapłacę zamiast 3900 nie całe 6 tys. Z niewiadomymi kaloriami grzewczymi.

    Gdyby nie PiS, nie przeżyłbym, albo spędziłbym zimę w ziemiance tak jak Niemcy, Czesi, Słowacy i pozostała Europa.

    Adamos, dzięki ci za apostołów z PiS.

    My to jesteśmy całkowicie z innej bajki. Obwiniasz Pis o wszystko ale jeszcze raz przeczytaj siebie: wysoka cena prądu. Po co siedzisz dniami i nocami nad komputerem i piszesz cały czas komentarze, idź na spacer , porób coś fizycznie koło domu nie będziesz zużywał tyle prądu, będzie taniej. To samo z gazem wyjdź gdzieś, zmniejsz temperaturę w domu, na noc zmniejsz temperaturę, poszukaj oszczędności, nie bo lepiej narzekać na Pis, jeżeli masz duży dom na który cie nie stać to sprzedaj go, kup mniejszy albo małe mieszkanie, będzie taniej, nie bo wszystko przez PIS, auto musisz mieć nowe? ja jeżdżę autem z 2004 roku już 4 lata, ty musisz mieć nowe ale jest drogie i cię nie stać to przez Pis. To że była pandemia, to że jest wojna w Ukrainie to tobie zwisa i powiewa, ty masz prawo do wszystkich swoich zachcianek, nie możesz spróbować oszczędzać. Najlepiej zabrać emerytom 13, 14 i dać tobie, zabrać 500 plus rodzinom i dać tobie. To jest twoje motto życiowe.
    Poniżej twój cytat:

    "Stąd uważam. że ludzie prawicy powinni być godziwie wynagradzani i szanować się i być szanowani dobrze wyglądać i nie żałować na komfort życia, transportu i gastronomii.
    To cecha prawicy, odwrotnie to bylejakości lemingów (tych pozostałych, nie prawicowców)."

    Pozdrawiam LEMING Adam

    3 7 Cytuj
  • 31 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    My to jesteśmy całkowicie z innej bajki. Obwiniasz Pis o wszystko ale jeszcze raz przeczytaj siebie: wysoka cena prądu. Po co siedzisz dniami i nocami nad komputerem i piszesz cały czas komentarze, idź na spacer , porób coś fizycznie koło domu nie będziesz zużywał tyle prądu, będzie taniej. To samo z gazem wyjdź gdzieś, zmniejsz temperaturę w domu, na noc zmniejsz temperaturę, poszukaj oszczędności, nie bo lepiej narzekać na Pis, jeżeli masz duży dom na który cie nie stać to sprzedaj go, kup mniejszy albo małe mieszkanie, będzie taniej, nie bo wszystko przez PIS, auto musisz mieć nowe? ja jeżdżę autem z 2004 roku już 4 lata, ty musisz mieć nowe ale jest drogie i cię nie stać to przez Pis. To że była pandemia, to że jest wojna w Ukrainie to tobie zwisa i powiewa, ty masz prawo do wszystkich swoich zachcianek, nie możesz spróbować oszczędzać. Najlepiej zabrać emerytom 13, 14 i dać tobie, zabrać 500 plus rodzinom i dać tobie. To jest twoje motto życiowe.
    Poniżej twój cytat:

    "Stąd uważam. że ludzie prawicy powinni być godziwie wynagradzani i szanować się i być szanowani dobrze wyglądać i nie żałować na komfort życia, transportu i gastronomii.
    To cecha prawicy, odwrotnie to bylejakości lemingów (tych pozostałych, nie prawicowców)."

    Pozdrawiam LEMING Adam

    Myślałem , że gadam z fanatykiem PiS. Ale z Ciebie zwykła etatowa persona PiS.
    Powielasz kłamstwa, jak Kurski, że to co napisałem o prawdziwych pisowcach to moja idea.
    Już ci raz zaprzeczyłem, że to było prześmiewcze czego oczekuje PiS w haśle "by żyło się lepiej". Wstępują do PiS z taką ideą, bycia ustawionym.
    Czytałeś to a mimo to jak TVP, powtarzasz to w odwrotnej intencji.
    Z Ciebie taki patriota jak z Obajtka; kasa, kasa, kasa.
    Pisz dalej dla tych złodziei. Podobno się to opłaca.
    Ciebie wpuścili tu w wersji ligt, taki prze porządny swój człowiek.
    Może ktoś frajerze to kupi. Ja nie.

    5 2 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 31 sie 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Myślałem , że gadam z fanatykiem PiS. Ale z Ciebie zwykła etatowa persona PiS.
    Powielasz kłamstwa, jak Kurski, że to co napisałem o prawdziwych pisowcach to moja idea.
    Już ci raz zaprzeczyłem, że to było prześmiewcze czego oczekuje PiS w haśle "by żyło się lepiej". Wstępują do PiS z taką ideą, bycia ustawionym.
    Czytałeś to a mimo to jak TVP, powtarzasz to w odwrotnej intencji.
    Z Ciebie taki patriota jak z Obajtka; kasa, kasa, kasa.
    Pisz dalej dla tych złodziei. Podobno się to opłaca.
    Ciebie wpuścili tu w wersji ligt, taki prze porządny swój człowiek.
    Może ktoś frajerze to kupi. Ja nie.

    Popieram w 100%!!! Demaskować najemników i kolaborantów! Dosyć już pseudo symetrystow, co nas pouczają, że złodziej też człowiek.

    7 2 Cytuj
  • 31 sie 2022

    Ja tego co napisałem się nie wypieram ponieważ tak zapamiętałem te poprzednie rządy a pisanie o tych czasach w samych superlatywach jest po prostu nieporozumieniem. Ty pisząc dużo komentarzy niechcący pokazałeś swoje prawdziwe oblicze wiele razy i trudno będzie ci się z tego wycofać. Ja tylko zacytowałem ciebie i co oczywiście zostałem dla ciebie frajerem i próbujesz zrobić ze mnie płatnego pisarza dla PIS. A propos kasy to ty cały czas piszesz jakie wszystko drogie, ile to kosztuje, ile ty płacisz. Jak Obajtek: kasa kasa kasa. Zajmij się w końcu czymś pożytecznym i zacznij doceniać ludzi mniej zarabiających bo może ci naprawdę braknąć tej kasy na twoje komforty życia.
    Pozdrawiam frajer, leming Adam

    4 6 Cytuj
  • 31 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Ja tego co napisałem się nie wypieram ponieważ tak zapamiętałem te poprzednie rządy a pisanie o tych czasach w samych superlatywach jest po prostu nieporozumieniem. Ty pisząc dużo komentarzy niechcący pokazałeś swoje prawdziwe oblicze wiele razy i trudno będzie ci się z tego wycofać. Ja tylko zacytowałem ciebie i co oczywiście zostałem dla ciebie frajerem i próbujesz zrobić ze mnie płatnego pisarza dla PIS. A propos kasy to ty cały czas piszesz jakie wszystko drogie, ile to kosztuje, ile ty płacisz. Jak Obajtek: kasa kasa kasa. Zajmij się w końcu czymś pożytecznym i zacznij doceniać ludzi mniej zarabiających bo może ci naprawdę braknąć tej kasy na twoje komforty życia.
    Pozdrawiam frajer, leming Adam

    Jestem biedniejszy od ciebie cwaniaku, robiący za apostoła, nie dostaje z tej pisaniny profitów ani stanowiska.
    Nie robię tez za męczennika i taki jak ty w niczym mi nie pomoże.
    Nie znoszę cwaniactwa, a z ciebie ono bije na odległość

    5 4 Cytuj
  • 31 sie 2022

    Prawda w oczy kole, policz do 10 i weź ręce od klawiatury bo znów napiszesz coś kompromitujęcego, nie planuję ci pomagać bo nie jestem od tego a jeżeli dopadła cię bieda przez PIS to zwróć się do urzędu po pomoc finansową bo widzę że cały czas drążą ci umysł te pieniądze które bierze Obajtek a ty nie.
    Pozdrawiam frajer, leming, cwaniak Adam

    5 8 Cytuj
  • 1 wrz 2022

    Kompromitujesz to się ty.
    Nie dawno pisałeś, że kończysz pisać wspaniałości i laudacje na cześć pis , bo musisz pracować i skończyłeś urlop.
    Kiedy piszesz prawdę?

    4 2 Cytuj
  • 1 wrz 2022

    cd
    Z partyjnym pozdrowieniem
    „BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ”

    5 1 Cytuj
  • 1 wrz 2022
    Adamos napisał/a:

    bo widzę że cały czas drążą ci umysł te pieniądze które bierze Obajtek a ty nie.
    Pozdrawiam frajer, leming, cwaniak Adam

    Nie znam pieniędzy Obajtka, i są mi obojętne.

    Jeżeli wiesz coś więcej, i boli cię głowa w związku z tymi pieniędzmi, to wyrzuć to z siebie.
    Obajtek cię zrozumie.

    5 1 Cytuj
  • 1 wrz 2022

    Panowie.... po co te głupie przepychanki słowne?

    Panie Adamie - radzę poczytać, czym są spowodowane podwyżki prądu i innych mediów, tudzież całej inflacji. Rozdawnictwo i dodrukowanie pieniędzy... Staram się być obiektywny, ale PiS doprowadzi nas do ruiny. Nie jestem też zwolennikiem PO. Na dzień dzisiejszy nie ma dobrej partii, która mogła by dobrze rządzić. I na pewno nie powinien to być PiS.

    Prawda jest taka, że nie musieli by dawać 13, 14 emerytury, wystarczy żeby nie zabierali Nam tyle w podatkach. Taki Kaczyński... Nic w życiu nie zrobił, dzieci nie ma, dom po rodzicach - emeryturka 7000zł netto. Ludzie, którzy prowadza swoja biznesy, albo pracowali ciężko w różnych zakładach, emerytura 1600zł.... No sorry ale coś tu się nie zgadza.

    Dzisiaj każdy przedsiębiorca (prywaciarz) musi odprowadzić ok. 50% podatków z tego co zarobi. A za każdym razem Ci mniejsi przedsiębiorcy i tak są ruc**ni.

    Mam nadzieje, że Ci są u władzy, w końcu za to bekną... A nie że za każdym razem będą zamiatać wszystko pod dywan.

    7 Cytuj
  • 1 wrz 2022
    DM_S napisał/a:

    Jak tam kolego Adamus ceny prądu? Gazu? Dostępność węgla? Putin z Tuskiem nadal winni?

    Do prawicowca: to ja zostałem wyrwany do odpowiedzi ale jeżeli ty musisz wszędzie wtrącać swoje 3 grosze to niestety musiałem zareagować i odpowiedzieć tak jak się należało. Jeżeli uznam że znów ktoś mnie wywoła to się jeszcze wypowiem ale w ostrzejszym tonie.
    Do innych osób z forum; pomimo tylu wrednych haseł, wyzywań od złodzieji, pisiorów, pokazywania wszystkich afer, rozdmuchiwania każdej afery z udziałem osób z PIS na wszystkie strony świata nie udaje się wam przekonać społeczeństwa do PO. Jakoś w najnowszych sondażach dalej PO daleko z tyłu za PIS: 31,6 proc. do 25,9 proc https://wiadomosci.wp.pl/najnowszy-sondaz-dla-wp-kiepskie-wiesci-dla-pis-i-po-sa-tez-niespodzianki-6806298386438880a

    Przypadek, nie sądzę. Po prostu większość ludzi dalej pamięta te czasy za rządów PO i już nie chcą powtórki z historii tak jak ja. Wasze starania są daremne bo nie da się zamydlić oczu przez internet mądrym ludziom.

    6 7 Cytuj
  • 2 wrz 2022

    OK.. PO kradło..... Ale konkretnie kto, gdzie, kiedy ??? Czemu nie siedzą ??? Przecież prawi i sprawiedliwi od SIEDMIU !!!!!!! lat na nich polują i NIC!!!!!

    10 1 Cytuj

Odpowiedz