Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 25 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    Nie masz racji, to

    Widzę że tak przeszedłeś na stronę niemiecką że masz już trudności z Polskim językiem

    Jechałem kiedyś koleją z Warszawy do krakowa i w pociągu była pani z województwa mazowieckiego i mówiła mi że reperację nam się należą na co ja powiedziałem że reparacje już raz płacili Oddaliśmy je ruskim.
    Ale mamy kilkuset kilometrowe Wybrzeże Szczecin Zielona Góra Wałbrzych Jelenia górę Opole Wrocław.
    Pan jest Niemcem odpowiedziała.

    Być może odpowiedziałem nasze korzenie są bardzo różne my należeliśmy do księżyca wielkomorawskiego zanim powstała Polska żoną Mieszka była Niemka Rycheza wtedy stolicą najprawdopodobniej było Gniezno ale ona bardzo lubiła Kraków i ze swoim synem Kazimierzem mieszkali w krakowie gdzie on się wychowywał. Czesi złupili Gniezno doszli do poznania założyli miasto Królewiec dzisiejszy Kaliningrad i Kraków był Wygodny miastem do życia . aby pozbyć się tych Czechów Rycheza sprowadziła z Saksonii 300 Wojska które to wojsko wypędziło Czechów z Polski. Po śmierci Mieszka jej syn Kazimierz nazwany odnowicielem przeniósł stolicę do krakowa od Kazimierza Odnowiciela zaczyna się administracja krakowska Polska.
    Pochodzenia niemieckiego ,czeskiego był również Jan Matejko którego matką była Niemka zaś ojcem Czech podobnie było z dietlem prezydentem z Austrii, i całą grupą Mieszczan krakowskich którzy budowali kościół mariacki A kazania w tym kościele mariackim był głoszone w języku niemieckim. Także ja osobiście tych Niemców się tak bardzo nie wypieram bok kto wie czy w mojej krwi nie płynie krew też niemiecka, dużo czeskiej . Wit stwosz tez Niemiec……
    Inaczej Niż Kaczyński którzy ma korzenie Wschodnie ja tych Niemców aż tak bardzo się nie wypieram.. A to że się spolonizowali…… a ilu Polaków w Niemczech się zniemczyło?

    7 1 Cytuj
  • 25 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    Ja jeszcze przypomnę że jak Tusk wcześniej pchał się do władzy to bardzo dużo obiecywał i nic z tego co obiecał nie zrobił a PIS jak obiecywał przed wyborami to wszystko co było zapowiedziane wprowadził. I taka jest różnica miedzy PO a PIS

    Są jeszcze inne różnice, PO mało kradło pis kradnie na potęgę, za PO żyło się spokojnie a za pis nienawiść zżera Polaków, za PO byliśmy Polską za pisu jesteśmy katopisotalibanem

    6 2 Cytuj
  • 25 mar 2023
    oportunista napisał/a:

    Są jeszcze inne różnice, PO mało kradło pis kradnie na potęgę, za PO żyło się spokojnie a za pis nienawiść zżera Polaków, za PO byliśmy Polską za pisu jesteśmy katopisotalibanem

    Z tym nawet z nim nie polemizuję. Hitler budował faszyzm, lenin komunizm, a Kaczyński coś pośredniego, taki urbanizm. Czyli trwanie przy władzy i podporządkowywanie innych. Tutaj Wałęsa wykazał się dużą inteligencją wyczuwając w braciach przyszłych dyktatorów. Pozbył się ich. Ale goście po trupach szli do celu. Wyobraź sobie że USA albo Anglią rzadzi dwóch bliźniaków . Takie cuda były tylko w Rumunii Causescu i i podobnych dyktaturach. W zsrr bliźniacy by nie przeszli .Czy ten dyktatorek dobrowolnie odda władzę- wątpię.

    6 1 Cytuj
  • 25 mar 2023

    [cytat=Adamos]Nie masz racji, to tylko wy gardzicie a większość społeczeństwa popiera tą Pisowską drużynę a gardzi POwcami
    /cytat]

    Nie jestem pewien ze tak jest. Ale gdyby tak było, to znaczy że jesteśmy zapóźnieni w rozwoju o 100-lat.. Podobnie otępione społeczeństwo poszło za leninem, hitlerem czy musolinim.

    5 1 Cytuj
  • 25 mar 2023
    marko napisał/a:

    Ty Adamos.... a co to wyżej się porobiło z Twoim postem?
    Ty go wcześniej piszesz i wklejasz?
    Pewnie wysyłasz do CENTRALI partii aby Ci sprawdzili i zatwierdzili ;-))))

    Ja mam już niedaleko do 60 więc jakieś problemy w opanowaniu komputera mi się zdarzają ale przynajmniej nie piszę z błędami ortograficznymi jak ty.

    1 4 Cytuj
  • 25 mar 2023

    Pogardę jest trudno wyleczyć.
    Sam gardzę Przylebską, Zobrom czy maciarewiczem.

    Kto to jest Przylebska, Zobr czy maciarewicz ?

    1 3 Cytuj
  • 25 mar 2023
    oportunista napisał/a:

    Są jeszcze inne różnice, PO mało kradło pis kradnie na potęgę, za PO żyło się spokojnie a za pis nienawiść zżera Polaków, za PO byliśmy Polską za pisu jesteśmy katopisotalibanem

    Nie widziałem tego spokojnego życia za PO, PO kradło 10 razy więcej niż PIS a nienawiść siejecie wy

    1 6 Cytuj
  • 25 mar 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    [cytat=Adamos]Nie masz racji, to tylko wy gardzicie a większość społeczeństwa popiera tą Pisowską drużynę a gardzi POwcami
    /cytat]

    Nie jestem pewien ze tak jest. Ale gdyby tak było, to znaczy że jesteśmy zapóźnieni w rozwoju o 100-lat.. Podobnie otępione społeczeństwo poszło za leninem, hitlerem czy musolinim.

    A może zamiast cały czas przywoływać historię zacznij dobrze oceniać tą sytuacje która teraz jest. Pokazujesz wyborców PIS jako tępaków (robiłeś to wielokrotnie) a ja obracam się w większości pomiędzy osobami z wyższym wykształceniem, proporcje są mniej więcej 1 do 1 zwolennicy PIS a zwolennicy PO więc to nie jest tak jak przedstawiacie że tępaki to PIS a inteligenci to PO ale jest jedna różnica, nikt nie wyzywa nikogo od tępaków, głupków. Nie ma takiego szczucia na kogoś jak tu na tym forum a niestety ci szczujący, wyzywający to przede wszystkim zwolennicy PO. Amen

    1 4 Cytuj
  • 26 mar 2023

    Adamos 30 % to większość??? To jakaś pisowska matematyka.......

    4 1 Cytuj
  • 26 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    Ja jeszcze przypomnę że jak Tusk wcześniej pchał się do władzy to bardzo dużo obiecywał i nic z tego co obiecał nie zrobił a PIS jak obiecywał przed wyborami to wszystko co było zapowiedziane wprowadził. I taka jest różnica miedzy PO a PIS

    Szczególnie z tych obietnic to mu się "Polska w ruinie " udała......

    5 1 Cytuj
  • 26 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    A może zamiast cały czas przywoływać historię zacznij dobrze oceniać tą sytuacje która teraz jest. Pokazujesz wyborców PIS jako tępaków (robiłeś to wielokrotnie) a ja obracam się w większości pomiędzy osobami z wyższym wykształceniem, proporcje są mniej więcej 1 do 1 zwolennicy PIS a zwolennicy PO więc to nie jest tak jak przedstawiacie że tępaki to PIS a inteligenci to PO ale jest jedna różnica, nikt nie wyzywa nikogo od tępaków, głupków. Nie ma takiego szczucia na kogoś jak tu na tym forum a niestety ci szczujący, wyzywający to przede wszystkim zwolennicy PO. Amen

    No cóż co mam powiedzieć, jeżeli stanowi nawet większość taką samą, dysponował lenin, musolini czy hitler .
    Tamte społeczeństwa zrozumiały swój błąd 78 lat temu.
    Odeszły od liderów którzy prawo i demokrację widzieli jako cześć swojej dyktatury..
    Zauważ, że te społeczeństwa dzisiaj, nie kupują ideologii orbanizmu. Nie chcą mieć dyktatorów.
    Potępiają kaczyzm i orbanizm.
    Uwzięli się na nas jak my dzisiaj na Rosjan?, którzy w pełni popierają Putina?
    Jesteś obecnie tak samo manipulowany kaczyzmem jak Rosjanie putinizmem.

    Tyle w temacie, bo ideologia to choroba. USA walczyło z podobną - komunistyczną, by do USA nigdy nie trafiła.
    Wypalali te próby gorącym żelazem.
    Jesteś w grupie ideologicznej podobnie jak marksiści czy faszyści. Ta się nazywa inaczej, ale to tez ideologia.
    Podobną zbudował u siebie Putin i Rosjanie w np. w zabijaniu Ukraińców nie widzą problemu, sami ochoczo giną, dla idei rosyjskiej Ukrainy.
    Społeczeństwo do którego należysz jest z dyktatorem, podobnie jak w Syrii, Wenezueli Turcji czy Rosji. Inne dyktatury ale jednak „prawo. dyktatora”
    Wszyscy ci stojący po stronie dyktatora, chwalą jego rządy podobnie do twoich laudacji na cześć PiS.

    Za hitlerem stała armia ludzi wykształconych.,
    To faszyzmu nie usprawiedliwiło.

    Zauważ, że wasza ideologia budowana jest we wrogości do świata nas otaczającego, na negacji demokracji. Wszyscy poza wami to złodzieje, tak było we wszystkich ideologiach z przeszłości.

    Opozycja, to nie PO. Walczycie z liderami opozycji.
    Jak miejsce Tuska zajmie Bosak, będzie nagonka na niego identyczna w skutku jak na Tuska , Holownię czy nawet na Rydzyka, jak zagrozi przejęciem władzy.
    Tusk to ofiara, dużego elektoratu, a nie osoba Tuska.
    Jak ty zastąpisz Tuska i zagrozisz Kaczyńskiemu, będziesz taką samą ofiarą jak Tusk.

    3 1 Cytuj
  • 26 mar 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    No cóż co mam powiedzieć, jeżeli stanowi nawet większość taką samą, dysponował lenin, musolini czy hitler .
    Tamte społeczeństwa zrozumiały swój błąd 78 lat temu.
    Odeszły od liderów którzy prawo i demokrację widzieli jako cześć swojej dyktatury..
    Zauważ, że te społeczeństwa dzisiaj, nie kupują ideologii orbanizmu. Nie chcą mieć dyktatorów.
    Potępiają kaczyzm i orbanizm.
    Uwzięli się na nas jak my dzisiaj na Rosjan?, którzy w pełni popierają Putina?
    Jesteś obecnie tak samo manipulowany kaczyzmem jak Rosjanie putinizmem.

    Tyle w temacie, bo ideologia to choroba. USA walczyło z podobną - komunistyczną, by do USA nigdy nie trafiła.
    Wypalali te próby gorącym żelazem.
    Jesteś w grupie ideologicznej podobnie jak marksiści czy faszyści. Ta się nazywa inaczej, ale to tez ideologia.
    Podobną zbudował u siebie Putin i Rosjanie w np. w zabijaniu Ukraińców nie widzą problemu, sami ochoczo giną, dla idei rosyjskiej Ukrainy.
    Społeczeństwo do którego należysz jest z dyktatorem, podobnie jak w Syrii, Wenezueli Turcji czy Rosji. Inne dyktatury ale jednak „prawo. dyktatora”
    Wszyscy ci stojący po stronie dyktatora, chwalą jego rządy podobnie do twoich laudacji na cześć PiS.

    Za hitlerem stała armia ludzi wykształconych.,
    To faszyzmu nie usprawiedliwiło.

    Zauważ, że wasza ideologia budowana jest we wrogości do świata nas otaczającego, na negacji demokracji. Wszyscy poza wami to złodzieje, tak było we wszystkich ideologiach z przeszłości.

    Opozycja, to nie PO. Walczycie z liderami opozycji.
    Jak miejsce Tuska zajmie Bosak, będzie nagonka na niego identyczna w skutku jak na Tuska , Holownię czy nawet na Rydzyka, jak zagrozi przejęciem władzy.
    Tusk to ofiara, dużego elektoratu, a nie osoba Tuska.
    Jak ty zastąpisz Tuska i zagrozisz Kaczyńskiemu, będziesz taką samą ofiarą jak Tusk.

    Bardzo chętnie porównujesz to co się dzieje do działań faszystów, porównujesz to co się teraz dzieje do komuny, Kaczyńskiego porównujesz do dyktatora a prawda jest taka że jeżeli choć trochę byłoby to podobne do tych reżimów to dawno już by ciebie znaleźli i zastrzelili. Pisząc takie rzeczy nie boisz się tego więc ten rząd nie jest tak mściwy jak poprzednicy. To hasła zwolenników PO są nasycone wrogością do wszystkiego co związane z PIS, to wy występujecie jako siewcy nienawiści zmuszając osoby z władzy do ochrony ich na każdym kroku, zwłaszcza do Kaczyńskiego. PIS pokazuje tylko prawdę o byłych rządach nie siejąc do nich nienawiści za to w drugą stronę nienawiść, podżeganie do siłowych działań jest na każdym kroku, we wszystkich mediach

    1 5 Cytuj
  • 26 mar 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/stan-wyjatkowy-kaczynski-rozwscieczyl-rolnikow-trzaskowski-czarnym-koniem-wyborow/xwr1d85,79cfc278

    żeby cytować onet trzeba być...... XD .....propaganda zgnilizny, syfu, dna, psucia się od głowy, gaszenia światła i podcinania sobie żył :-))) wszystko to już mamy tu wystarczy nagłówki poczytać. Czy wy jesteście normalni? Stróżaninek dopisz jeszcze, że wiosna idzie, kiedyś to stosowałeś ale Biedroń konia miał za małego, teraz podgarniasz linki z Rafauem taśma, trytytka, robak? XD
    ....lece wpadnę za kilka dni, podgrzejcie ten wątek w między czasie, trzymajcie na ogniu żeby mu nie ostygł :-)

    1 8 Cytuj
  • 26 mar 2023

    te gadki stały się nudne

    3 Cytuj
  • 26 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    Bardzo To hasła zwolenników PO są nasycone wrogością do wszystkiego co związane z PIS, to wy występujecie jako siewcy nienawiści zmuszając osoby z władzy do ochrony ich na każdym kroku, zwłaszcza do Kaczyńskiego. PIS pokazuje tylko prawdę o byłych rządach nie siejąc do nich nienawiści za to w drugą stronę nienawiść, podżeganie do siłowych działań jest na każdym kroku, we wszystkich mediach

    Nie obchodzi mnie PO. Obchodzi mnie PiS bo rządzi.
    A to partia i rząd rasistowski, bo dzieli ludzi na sorty
    i wskazuje kto jest Polakiem patriotom , a kto nim nie jest.
    PO jest mi obce, ale drugim sportem zwłaszcza przy was, nie będę.

    5 1 Cytuj
  • 26 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    Nie widziałem tego spokojnego życia za PO, PO kradło 10 razy więcej niż PIS a nienawiść siejecie wy

    Nie to nie ma sensu... jak można takie GŁUPOTY PISAĆ na okrągło!
    Ja rozumiem, że jesteś blisko 60tki... ale przecież czytać chyba i sumować potrafisz... ???

    PO kradło 10x więcej niż PIS.... to jest KAWAŁ TYGODNIA :-))))))
    Tak na TVPinfo mówią???

    4 2 Cytuj
  • 26 mar 2023

    rozmawiacie o świniach przy korycie, żałosnych krawaciarzach, cuchnących władzą, spermą, pieniędzmi i kadzidłem, mydlącym nam oczy. a wy się spieracie o to który z nich jest większym warchlakiem

    4 1 Cytuj
  • 26 mar 2023
    Vivaldi napisał/a:

    żeby cytować onet trzeba być...... XD .....propaganda zgnilizny, syfu, dna, psucia się od głowy, gaszenia światła i podcinania sobie żył :-))) wszystko to już mamy tu wystarczy nagłówki poczytać. Czy wy jesteście normalni? Stróżaninek dopisz jeszcze, że wiosna idzie, kiedyś to stosowałeś ale Biedroń konia miał za małego, teraz podgarniasz linki z Rafauem taśma, trytytka, robak? XD
    ....lece wpadnę za kilka dni, podgrzejcie ten wątek w między czasie, trzymajcie na ogniu żeby mu nie ostygł :-)

    Podziwiam twoją jasność umysłu.
    Oczywiście wzorowi dziennikarze to Kłeczek, Karnowski, Sakiewicz , Stankowski. To wybitna czwórka .
    Nawet ty, o tym wiesz że wiernie wam służą.

    5 1 Cytuj
  • 26 mar 2023
    niewierzacy napisał/a:

    rozmawiacie o świniach przy korycie, żałosnych krawaciarzach, cuchnących władzą, spermą, pieniędzmi i kadzidłem, mydlącym nam oczy. a wy się spieracie o to który z nich jest większym warchlakiem

    I co w związku z tym?
    Jakie wnioski?

    2 1 Cytuj
  • 27 mar 2023

    Warto przeczytać wywiad z ministrem finansów Chorwacji, o sytuacji po wprowadzeniu euro i o bzdurach wypisywanych w Polsce o szkodliwości
    przyjęcia euro.
    https://klubekspertow.rp.pl/panel-ekonomistow/art38205971-boris-vujcic-przyjecie-euro-w-chorwacji-nie-wywolalo-inflacyjnego-chaosu

    3 2 Cytuj
  • 27 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    A może zamiast cały czas przywoływać historię zacznij dobrze oceniać tą sytuacje która teraz jest. Pokazujesz wyborców PIS jako tępaków (robiłeś to wielokrotnie) a ja obracam się w większości pomiędzy osobami z wyższym wykształceniem, proporcje są mniej więcej 1 do 1 zwolennicy PIS a zwolennicy PO więc to nie jest tak jak przedstawiacie że tępaki to PIS a inteligenci to PO ale jest jedna różnica, nikt nie wyzywa nikogo od tępaków, głupków. Nie ma takiego szczucia na kogoś jak tu na tym forum a niestety ci szczujący, wyzywający to przede wszystkim zwolennicy PO. Amen

    Może obiektywniej ocenią to inni:

    https://businessinsider.com.pl/gospodarka/polski-pkb-drugi-najwiekszy-spadek-na-swiecie-polska-gospodarka-na-pozycji-outsidera/jpn21yh

    https://www.prawo.pl/biznes/ranking-konkurencyjnosci-slaby-wynik-polski,515733.html

    https://biznes.wprost.pl/gospodarka/10769248/biznesowe-nastroje-i-miedzynarodowe-rankingi-spadek-polski-w-idm-world-competitiveness-ranking-2022.html

    https://oko.press/polska-spada-w-swiatowym-rankingu-wolnosci-prasy-najgorszy-wynik-w-historii

    https://www.press.pl/tresc/70627,polska-spadla-na-66_-pozycje-w-rankingu-wolnosci-mediow_-najgorszy-wynik-w-historii

    https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/01/04/polska-poza-ue-pkb-per-capita-polski-bez-ue-bylby-nizszy-niz-w-rosji-i-bulgarii/

    https://obserwatorgospodarczy.pl/2019/12/21/ranking-hdi-polska-coraz-wyzej-w-gronie-panstw-bardzo-wysoko-rozwinietych/

    2 1 Cytuj
  • Janek Sal 27 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    edna różnica, nikt nie wyzywa nikogo od tępaków, głupków. Nie ma takiego szczucia na kogoś jak tu na tym forum a niestety ci szczujący, wyzywający to przede wszystkim zwolennicy PO. Amen

    oczywiscie zdradziecką mordą jestem i trzecim sortem - bez urazy to ja zamordowałem prezydenta Lecha , mea culpa .

    5 1 Cytuj
  • 27 mar 2023

    Polski odkupiony od Włochów PKO SA.
    Reklama załóż konto oszczędnościowe na nowe środki 8%.
    Przelałem, miałem u nich rachunek bezpłatny.
    W trakcie proszę założyć konto przekorzystne.
    Założyłem; i w miejsce poprzedniego zrobiło mi się przekorzystne.
    Otwórz konto oszczędnościowe. Otworzyłem . Wpłać środki. przelałem z innego baku.
    Oprocentowanie 1%.

    Dzwonię na infolinię. Proszę pana, konto przekorzystne jest płatne 40 zł miesięcznie jeżeli pan nie ma na nim wpływów i środków w wys 100 tyś miesięcznie.
    I to już mnie zabolało bo straciłem konto bezpłatne.
    A dlaczego oprocentowanie jest 1 %?
    Bo miał pan założone konto w tym roku a to promocja dla tych co nie mieli konta.
    Nigdzie o tym nie informujecie.
    Jest w regulaminie na kolejnych stronach.
    Dziękuję, przelewam do Santandera.

    Przelew przyszedł na moje nieużywane konto,
    Sprawdziłem. Promocja na nowe środki trwa do któregoś czerwca. Założyłem konto oszczędnościowe, przelałem ze zwykłego.
    Szczegóły:
    "masz nowe środki na koncie oszczędnościowym oprocentowane 8% do końca trwania promocji, dziękujemy"

    Ku.a pomyślałem, ale byłoby, gdyby wszystkie banki były państwowe.
    Jeszcze w tej inflacji, za trzymanie w banku zabierali by nam 8%, bo byliby monopolistami.
    A Morawiecki zgłaszałby im zapotrzebowanie na kasiorę.

    3 1 Cytuj
  • 27 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    A może zamiast cały czas przywoływać historię zacznij dobrze oceniać tą sytuacje która teraz jest. Pokazujesz wyborców PIS jako tępaków (robiłeś to wielokrotnie) a ja obracam się w większości pomiędzy osobami z wyższym wykształceniem, proporcje są mniej więcej 1 do 1 zwolennicy PIS a zwolennicy PO więc to nie jest tak jak przedstawiacie że tępaki to PIS a inteligenci to PO ale jest jedna różnica, nikt nie wyzywa nikogo od tępaków, głupków. Nie ma takiego szczucia na kogoś jak tu na tym forum a niestety ci szczujący, wyzywający to przede wszystkim zwolennicy PO. Amen

    Fajne to... takie...samo zaprzeczenie :-) made by PIS

    1.To PIS ciągle przywołuje historię: PO, Tusk, IIwojna światowa, tupolew itp.
    2.Akurat Ci z wykształceniem...już w większości przejrzeli co się dzieje i co się kroi. Martwie się, że z żalu za zdradę PIS zostaną w domach i nie pójdą głosować... bo niestety tak mi mówią...
    3.PIS ludzi nie obraża... a to dobre!!! Lepszy/ gorszy sort, mordercy, ideologia nie ludzie, totalna opozcyja...wymieniać dalej? Sobie puść wypowiedzi Krysi Pawłowicz to się dowiesz które pół dnia dłuższe i skulisz ogon za to co napisałeś...
    4. Nikt nie szczuje! Poprostu... probujemy Ci wytłumaczyć o co kaman... otworzyć Ci wreszcie oczy ... Wiem, boli, ale niestety lepiej teraz niż potem.
    5. Nie jestem zwolennikiem PO, ale zagorzałym przeciwnikem PISu. Kiedyś mówiło się wybrać mniejsze zło... ale teraz to już nie są żarty... bo można wybrać... WUJA SAMO ZŁO...

    3 1 Cytuj

Odpowiedz