Forum » Społeczeństwo

Sympatycy ruchu społecznego KOD MYŚLENICE

  • 6 cze 2016

    Łukaszz napisał
    "Czy Ci sie podoba czy nie ale Kwaśniewski byl Prezydentem Polski i nic tego nie zmieni."
    Bierut też był Prezydentem , po pijaku nie pokazywał się publicznie.ale to wcale nie znaczy że mam darzyć go szacunkiem .

    14 3 Cytuj
  • 6 cze 2016
    krowka123 napisał/a:

    Łukaszz napisał
    "Czy Ci sie podoba czy nie ale Kwaśniewski byl Prezydentem Polski i nic tego nie zmieni."
    Bierut też był Prezydentem , po pijaku nie pokazywał się publicznie.ale to wcale nie znaczy że mam darzyć go szacunkiem .

    Krowka - bardzo dobrze zdajesz sobie sprawę, że piszę o akceptacji faktów. To że Wałęsa, Kwaśniewski, Komorowski czy Duda są/byli prezydentami to fakt. A z faktami się nie dyskutuje.
    Czy szanuję jako człowieka Bieruta i aktualnych prezydentów - oczywiście, że tak.
    W kryteriach politycznych - czy ich popieram ? W większości wypadków NIE.
    Czy Duda ze wszystkimi przywarami jest naszym prezydentem - oczywiście, że tak.
    Będąc dumny, że nie głosowałem na takiego człowieka - akceptuję demokratyczny wybór.
    Nie akceptuję marionetkowego prezydenta mając na myśli styl sprawowania stanowiska, jako człowieka - życzę mu jak najlepiej.

    Tym się różnimy od Was, że nie narzucamy Wam jak macie pojmować takie pojęcia jak np. szacunek.
    Jak Ty rozumiesz to pojęcie to Twoja sprawa pod warunkiem że nie przekraczasz bariery krzywdy wyrządzanej innym ludziom.

    W Polsce nie ma obecnie wolnych mediów państwowych i wolności słowa.
    Zimoch powiedział co myśli no i już nie pracuje w mediach publicznych.

    3 18 Cytuj
  • 7 cze 2016

    Szkoda dyskusji ale napisałeś
    "W Polsce nie ma obecnie wolnych mediów państwowych i wolności słowa.
    Zimoch powiedział co myśli no i już nie pracuje w mediach publicznych."
    więc odpowiem.Za poprzednich rządów mieliśmy wolne media prywatne i państwowe ponieważ w każdych biczowano ile wlezie zwolenników PiS a z przedstawicielami władzy rozmawiano na kolanach.Teraz wredny PiS zawładnął media i nawet taką Stokrotkę zwolnili z TVN.Tylko skąd tyle w mediach Petru,Kijowskich i Pihowicz?
    Jedni mówią co myślą inni nie myślą co mówią a to wielka różnica.

    14 3 Cytuj
  • 7 cze 2016
    Lukaszz napisał/a:

    Zanim wypowiesz się w temacie, może warto mieć jakąś wiedzę o tym co piszesz.

    Mam doskonałą wiedzę na temat przewałów jakie przez 8 lat zrobiła platforma, jak kradli hajs w biały dzień i pozwalali złodziejskim piramidom finansowym na działanie pod ich skrzydłami. Mam doskonałą wiedzę na temat tego, czym tak na prawdę jest kod i kogo oni bronią, nie błaźnij się że demokracji, bo nawet dzieci wiedzą jaka jest prawda.
    Piejesz o uczciwości a sam popierasz oszustów, to jest normalne ? chyba nie.
    Właśnie to jest nasza sprawa bo to są osoby publiczne więc daruj sobie idealizowanie łajzy nie płacącej alimentów na dzieci.

    Lukaszz napisał/a:

    Dlaczego pozwalacie sobą manipulować

    Hahaha odezwał się gość, który uwierzył jak dziecko w mikołaja, że jakiś swetru, który ma miliony na koncie będzie bronił interesów zwykłego polaka cebulaka :D Chłopie, chodzicie jak barany za kase na te marsze w obronie interesów banków i hipermarketów m.in a ty dalej wierzysz że tu o demokracje chodzi ? hahahahaha.

    Lemingostwo i naiwność niektórych nigdy mnie nie zadziwi. Ale serio ? ja nawet za kase bym nie robił z siebie takiego kaleki umysłowego, który wierzy w te brednie kodu i innych platfusów, że oni niby będą "naprawiać Polskę" hahahahaha... to jest taka żenua jak w/w nie płacenie alimentów przez twoich panów....

    A jak już widzę nawołującego do zamachu stanu donosiciela z alkoholikiem pod ręke z analfabetą "wonsatym" i ryśkiem, co nie umie historii i geografii to mam po prostu beke, bo po samym tym obrazku człowiek samodzielnie myślący dojdzie do wniosku, że coś tutaj jest nie tak. Ale czego jak wymagam od kodowców i platformianych bojowników ;) dobrze powiedziane- kwiczcie odrywani od koryt głośniej, kończy wam się możliwość dojenia państwa, i dzięki Bogu.

    20 3 Cytuj
  • 7 cze 2016
    Bolek napisał/a:

    Mam doskonałą wiedzę na temat przewałów jakie przez 8 lat zrobiła platforma, jak kradli hajs w biały dzień i pozwalali złodziejskim piramidom finansowym na działanie pod ich skrzydłami. Mam doskonałą wiedzę na temat tego, czym tak na prawdę jest kod i kogo oni bronią, nie błaźnij się że demokracji, bo nawet dzieci wiedzą jaka jest prawda.

    Ciągle czekam na procesy które wsadzą do więzienia wszystkich robiących przekręty za czasów PO. Gdzie one są? Gdzie są te wszystkie materiały i dowody afer? Dlaczego opinia publiczna nic nie dostała do wiadomości. Po cyrku z audytem wszystko ucichło.

    Jestem rozczarowany bo w tym temacie akurat gorąco PIS wspieram.

    4 18 Cytuj
  • 7 cze 2016
    m_markos napisał/a:

    Ciągle czekam na procesy które wsadzą do więzienia wszystkich robiących przekręty za czasów PO. Gdzie one są?

    Poczekaj tylko pis zrobi porządek z platfuskimi prokuratorami i sędziami bo tych chwastów z dnia na dzień się nie wyplewi, oh wait.... przecież wtedy znowu będziesz krzyczał, że to "zamach na demokracje" :D

    18 4 Cytuj
  • 7 cze 2016
    Bolek napisał/a:

    Poczekaj tylko pis zrobi porządek z platfuskimi prokuratorami i sędziami bo tych chwastów z dnia na dzień się nie wyplewi, oh wait.... przecież wtedy znowu będziesz krzyczał, że to "zamach na demokracje" :D

    Takie myślenie przekreśla Cię całkowicie. Prokuratura za PO była niezależna, Seremeta powołał śp Prezydent Kaczyński. Wyplewić chcecie 80% dorosłych Polaków , którzy na pis nie zagłosowali? PiS wygrał wybory w ramach obowiązującej demokracji i niech poprawia, co zepsute, a nie plewi. Rewolucję przeprowadza się poza systemem określonym w Konstytucji, a nie konfliktując społeczeństwo i denerwując kraje demokratyczne. nie uzyskaliście mandatu do zmiany konstytucji, zając się uzdrawianiem sytuacji w wielu dziedzinach życia, a nie plucie na tych, co odeszli. Plewienie zrobiliście ze szkodą dla siebie, wiele środowisk zraziliście swoim działaniem, stąd KOD, wygwizdywanie Kurskiego, Glińskiego, kabaretowe tematy z Waszymi politykami. Taka wizja Polski nigdy nie znajdzie akceptacji większości i przegracie. Już przegrywacie. To nie PO, którą można dalej opluwać, KOd są Waszym wrogami. Tego wroga tworzycie sami swoim codziennym rządzeniem. to [przeciętny Polak, który przeciera oczy, widząc waszych ministrów, premier, Prezydenta, posłów. Ich poziom poraża. Obłuda też. PO do tego nic nie ma. Sami się staracie. Po 8 latach plucia, pis musi procesy pokazowe zrobić, bo inaczej straci na wiarygodności. Zajmowanie się tym, to droga w przepaśc i koło się zamyka.

    5 15 Cytuj
  • 7 cze 2016
    Lukaszz napisał/a:

    Za to Ty jesteś wszech wiedzący i wszech mądry. Chyba pisowska propaganda porządnie sprała Ci mózg. Masz jaja ? Spotkaj się z nami - przekonaj się jacy naprawdę jesteśmy a nie powielaj jak człowiek niemyślący wymyślonych stereotypów.
    My w krytyce władzy posługujemy się twardymi dowodami, ty tylko epitetami i atakami indywidualnymi. Tylko słaby człowiek tak postępuje.

    Patrząc na cyfry w Twoim nicku, wnioskuje że to data. Data urodzenia. Co ty zatem możesz wiedzieć człowieku o PZPR w PL?

    Idąc twoim tokiem rozumowym krówka 123 musi być z 123 roku ? czy może ma 123 lata ?
    I jeszcze coś o olku. Tutaj jest wycinka życiorysu kwacha z okresu PRL-u :

    "Działalność polityczna w PRL
    Był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR) od 1977[2] aż do jej rozwiązania w 1990. Pełnił funkcję ministra-członka Rady Ministrów ds. młodzieży w rządzie Zbigniewa Messnera w latach 1985–1987, a następnie przewodniczącego Komitetu Młodzieży i Kultury Fizycznej (1987–1990). W gabinecie Mieczysława Rakowskiego był członkiem Prezydium Rządu i przewodniczącym Komitetu Społeczno-Politycznego Rady Ministrów od października 1988 do sierpnia 1989. W latach 1988–1991 stał na czele Polskiego Komitetu Olimpijskiego[1]. W latach 1985–1990 był członkiem prezydium Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa (do 1988 Rada Ochrony Pomników Walki i Męczeństwa)[3].

    Od lutego do kwietnia 1989 był uczestnikiem obrad plenarnych Okrągłego Stołu oraz obrad w Zespole do spraw Pluralizmu Związkowego (współprzewodniczący zespołu wraz z Tadeuszem Mazowieckim i Romualdem Sosnowskim), w Zespole do spraw Reform Politycznych i w Podzespole do spraw Stowarzyszeń i Samorządu Terytorialnego[4]. W wyborach parlamentarnych w 1989 kandydował do Senatu w województwie koszalińskim, przegrywając z kandydatami Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” (uzyskał przy tym 38,5% głosów, procentowo najwięcej spośród wszystkich kandydatów PZPR do Senatu w kraju)[5]. "

    Źródło:
    wikipedia

    I taka w zasadzie była cała socjalndemokracja. Układ postkomunistów z wybrańcami opozycji.
    Czytając twoje teksty tutaj na te tematy można odnieść wrażenie że to ty nie masz pojęcia o tamtych czasach i co się z tego ukształtowało w kolejnych latach ..

    8 4 Cytuj
  • 7 cze 2016
    m_markos napisał/a:

    Ciągle czekam na procesy które wsadzą do więzienia wszystkich robiących przekręty za czasów PO. Gdzie one są? Gdzie są te wszystkie materiały i dowody afer? Dlaczego opinia publiczna nic nie dostała do wiadomości. Po cyrku z audytem wszystko ucichło.

    Jestem rozczarowany bo w tym temacie akurat gorąco PIS wspieram.

    Już kiedyś przekrętów od was z ekipki zamykali to dysponując wszystkimi trzema kluczowymi stacjami telewizyjnymi zrobiliście z nich wariatów i oszołomów.
    Ale nie martw się . Teraz mają to lepiej obcykane. Telewizja publiczna już jest. Zostało jeszcze przeczyszczenie sądów , prokuratur i całej kliki prawniczej rodem z PRL-u. Będzie to ciężkie ale jak się uda to sporo osób skończy w pasiakach :)

    8 4 Cytuj
  • 7 cze 2016

    Gdyby Kaczor miał jakieś sensowne kwity to gilotyny pracowały by 24h, tego jestem pewien. Obstawiam że nic nie ma albo nie jest w stanie nic udowonić. A szkoda. Byli 8 lat w opozycji i nie potrafili spisać rzekomo tych wszystkich afer? Jak nie oni to kto niby miał patrzeć na ręce rządu? Społeczeństwo? To ci klasa polityczna, pożal się panie Boże.

    No ale PISiaki niech się śpieszą. Ich też będą rozliczać. Trybunał czeka na Szydło i Dudę.

    5 15 Cytuj
  • 8 cze 2016
    m_markos napisał/a:

    Gdyby Kaczor miał jakieś sensowne kwity to gilotyny pracowały by 24h, tego jestem pewien. Obstawiam że nic nie ma albo nie jest w stanie nic udowonić. A szkoda. Byli 8 lat w opozycji i nie potrafili spisać rzekomo tych wszystkich afer? Jak nie oni to kto niby miał patrzeć na ręce rządu? Społeczeństwo? To ci klasa polityczna, pożal się panie Boże.

    No ale PISiaki niech się śpieszą. Ich też będą rozliczać. Trybunał czeka na Szydło i Dudę.

    Znowu ci się pomieszało.
    To chyba platformersi mieli 8 lat żeby posadzić Kaczora i Ziobrę za podobno zamordowanie Blidy. Stawiali ich 8 lat przed trybunałem ale im nie "wyszło" . Nawet Kopaczowa nie przyszła na głosowanie bo zapomniała :)

    10 5 Cytuj
  • 8 cze 2016
    Walker84 napisał/a:

    Ale nie martw się . Teraz mają to lepiej obcykane. Telewizja publiczna już jest. Zostało jeszcze przeczyszczenie sądów , prokuratur i całej kliki prawniczej rodem z PRL-u. Będzie to ciężkie ale jak się uda to sporo osób skończy w pasiakach :)

    No trzeba przyznać że w czyszczeniu to nie próżnujecie. Jeszcze osobna wersja prawa karnego dla PIS i dobra zmiana w sądownictwie odhaczona.

    ----------------------------------------
    Prokurator badający sprawę domniemanego niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości 12 milionów złotych przez stowarzyszenie kierowane przez żonę Tomasza Kaczmarka, czyli byłego agenta CBA i posła PiS, odsunięty od śledztwa. Sprawę przejęła białostocka prokurator, która pracowała w CBA w czasie, gdy pracował tam także "agent Tomek" - donosi tvn24.pl.

    http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/522878,wyludzenia-12-mln-zlotych-prokurator-z-przeszloscia-w-cba-przejela-sprawe-interesow-zony-agenta-tomka.html
    ----------------------------------------

    3 12 Cytuj
  • 8 cze 2016
    m_markos napisał/a:

    No trzeba przyznać że w czyszczeniu to nie próżnujecie. Jeszcze osobna wersja prawa karnego dla PIS i dobra zmiana w sądownictwie odhaczona.

    ----------------------------------------
    Prokurator badający sprawę domniemanego niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości 12 milionów złotych przez stowarzyszenie kierowane przez żonę Tomasza Kaczmarka, czyli byłego agenta CBA i posła PiS, odsunięty od śledztwa. Sprawę przejęła białostocka prokurator, która pracowała w CBA w czasie, gdy pracował tam także "agent Tomek" - donosi tvn24.pl.

    http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/522878,wyludzenia-12-mln-zlotych-prokurator-z-przeszloscia-w-cba-przejela-sprawe-interesow-zony-agenta-tomka.html
    ----------------------------------------

    Jeszcze niedawno pisałeś że czekasz kiedy pisiory przejdą do czynów nie bawiąc się w zawiadomienia do prokuratury a teraz jakieś ustawki na zlecenie polityczne tutaj wypisujesz.
    i ponawiam pytanie. Dlaczego twoi nie zamknęli przez 8 lat kaczora , Ziobrę i Kaczmarczyka a nawet w przypadku tego ostatniego sami olali głosowanie jak go rzekomo próbowali postawić przed trybunałem stanu ?
    A tego kibica z Legii co to za donka trzymano 1,5 roku w areszcie i "szukali" mu dowodów to pamiętasz jeszcze ?

    6 3 Cytuj
  • 8 cze 2016

    "Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie". Taki jest morał z linku który wkleiłem. Pytam się jak może być zachowana obiektywność sądu w takim przypadku skoro sędzina i agent Tomek pracowali razem. Otóż nie może być. Ale dla PISowców to normalne bo u nich czarne to białe a białe to czarne.

    Tak dalej czekam na osądzenie wszystkich złodziei z którekolwiek strony politycznej by nie byli. Musi być bicz aby była uczciwość.

    Ziobro był bardzo blisko trybunału stanu. Niestety brakło głosów, a szkoda. Za to przegrał niejeden proces. Ale kto wie moze go trybunał nie ominie w przyszłości.

    Co mnie obchodzi kibol z legii. Dasz sobie rękę uciąć że gość jest niewinny? Poczytaj, sprawa nie była prosta. Nawet jak był niewinny to i tak wielokrotnie za każdych rządów zdarzało się że wśród gangsterów znajdywał się "skruszony" który przypadkowe osoby pakował za kratki. Temida jest ślepa.

    3 12 Cytuj
  • 8 cze 2016
    m_markos napisał/a:

    "Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie". Taki jest morał z linku który wkleiłem. Pytam się jak może być zachowana obiektywność sądu w takim przypadku skoro sędzina i agent Tomek pracowali razem. Otóż nie może być. Ale dla PISowców to normalne bo u nich czarne to białe a białe to czarne.

    Tak dalej czekam na osądzenie wszystkich złodziei z którekolwiek strony politycznej by nie byli. Musi być bicz aby była uczciwość.

    Ziobro był bardzo blisko trybunału stanu. Niestety brakło głosów, a szkoda. Za to przegrał niejeden proces. Ale kto wie moze go trybunał nie ominie w przyszłości.

    Co mnie obchodzi kibol z legii. Dasz sobie rękę uciąć że gość jest niewinny? Poczytaj, sprawa nie była prosta. Nawet jak był niewinny to i tak wielokrotnie za każdych rządów zdarzało się że wśród gangsterów znajdywał się "skruszony" który przypadkowe osoby pakował za kratki. Temida jest ślepa.

    Ziobro był bliski trybunału tylko w GW i tevauenie. Ci co tam siedzieli u góry doskonale wiedzieli że to brudna walka polityczna. Spalili się całkowicie przy głosowaniu mimo iż przecież mieli większość. W ten kit wierzą tylko ludzie słabo zorientowani w temacie. Bo trzeba być wysoce naiwnym że partia przegrywa głosowanie w sprawie z której zrobiła szopkę medialną na cały kraj z śmiesznych powodów że kilku posłów nie przyszło sobie bo zapomnieli. W tym ewka premierowa :) Istny kabaret. Niestety wtedy propagandowe media i te publiczne i te prywatne działające na usługach platformy skutecznie to zagłuszyły. Dzisiaj było by o tym głośno.

    Jak Rzepliński z TK pytał donka jak z tą ustawą to nie widziałeś nic złego bo już wspominałem w wtedy nie walczyłeś jeszcze o demokracje. I ty będziesz pisał o obiektywności sądów :)

    Tak masz rację kibol cię nie obchodzi bo nie pasuje do twojej retoryki. Tak zawsze można sobie to tłumaczyć.

    Czekasz na osądzanie złodziejaszków politycznych ale tych co są dopiero przy władzy pół roku a tych co byli przez 8 lat to nic nie wspominałeś wcześniej na forum.

    5 4 Cytuj
  • 8 cze 2016
    Walker84 napisał/a:

    Tak masz rację kibol cię nie obchodzi bo nie pasuje do twojej retoryki. Tak zawsze można sobie to tłumaczyć.

    Czekasz na osądzanie złodziejaszków politycznych ale tych co są dopiero przy władzy pół roku a tych co byli przez 8 lat to nic nie wspominałeś wcześniej na forum.

    Jak się czegoś nie wie to ciężko zabrać sensowny głos. Zakładam że ty masz dostęp do sprawy tego kibola i twoje doświadczenie oskarżyciela, obrońcy i sędzi w jednym pozwoliło ci od razu wydać wyrok.

    Szkoda tylko że środowiska kibolskie to wylęgarnia przestępczości. No ale PIS jak PIS wziął przykład z Putina i sobie z nimi flirtuje. Oskarżenia nie biorą się z powietrza musza mieć w czymś oparcie.

    Walker napisałem ci co najmniej kilka razy. Zmieniająca się co jakiś czas władza to jest coś zdrowego. Jednym z obowiązków nowej władzy powinien być bilans otwarcia.
    PIS był przez 8 lat w opozycji, patrzyli na ręce rządzącym, powinno być przygotowani by wyciągnąć konsekwencje z afer którymi się podpierali w kampanii wyborczej.

    3 12 Cytuj
  • 9 cze 2016

    Szykuje się ciekawa zagrywka,Kijowski zgłosił projekt obywatelski w sprawie TK licząc że PiS go odrzuci a tu ciekawie bo PiS skierował projekt do komisji (najlepsze że przeciw głosowali posłowie PO i Nowoczesnej ) czując chyba że Kaczor ich pięknie rozegra.Bo może się zdarzyć tak że PiS mając większość wniesie do projektu swoje poprawki i zostanie on uchwalony.I co wtedy KOD będzie protestował przeciw swojej ustawie?Co wtedy zrobi "niezależny" sędzia Rzepliński?Ponoć Kijowski po czasie za radą pewnie doradców próbował wycofać projekt ale było już za późno.
    Wam kury szczać prowadzać a nie politykę robić -jak mawiał Piłsudski

    7 3 Cytuj
  • 9 cze 2016

    Szwagier głowy państwa mówi np., że uczestniczył w dwóch manifestacjach KOD-u, bo uważa, że PiS łamie konstytucję. – To jest dla mnie jasne i przeciw temu protestuję. Nie zdziwię się, jeśli prezydent Duda stanie za to przed Trybunałem Stanu – podkreśla.

    Dalej mówi o samym prezydencie. – Jestem rozczarowany jego prezydenturą. Uważałem, że to jest samodzielny, racjonalnie myślący człowiek. Poglądy ma konserwatywne, ale nie zamordystyczne, wydawał mi się zawsze przedstawicielem katolicyzmu otwartego. Sądziłem, że będzie w stanie jako prezydent, który ma poważną legitymację społeczną, postawić na swoim. Ale z drugiej strony szczerze mu współczuję, bo widzę, jak on się męczy. Mam wrażenie, że został ubrany w buty, w których nie chciał się znaleźć – przekonuje.

    Kornhauser diagnozuje także wyborców PiS. Twierdzi, że widział takich, którzy całowali słynnego “dudabusa”. Nie oznacza to jednak, że szwagier Dudy totalnie odrzuca działania rządu. – Z dużą uwagą przyglądam się prosocjalnym pomysłom PiS. Projekt tanich mieszkań na wynajem, jeśli będzie wprowadzony, super. 500 plus - mógłby to być dobry program, gdyby został lepiej przygotowany. Poza tym uważam, że PiS wygrał te wybory całkowicie legalnie i ma prawo rządzić – zaznacza.

    W rozmowie padło też pytanie, czy siostra, czyli Agata Duda, nie ma do niego pretensji o takie poglądy. – Niby dlaczego? Rodzice uczyli mnie, że należy być uczciwym wobec siebie i innych. Związki rodzinne są drugorzędne, gdy mówimy o dobru wspólnym, demokracji, prawach człowieka.

    4 14 Cytuj
  • 9 cze 2016

    Projekt ruchu Kukiz'15
    Tak to właśnie się walczy o demokrację w polskim parlamencie - na głosowaniu ruchu Kukiz15 w sprawie zrównania stawek opodatkowania społeczeństwa z politykami. Tak właśnie mają w d. Was wszystkich ci których wybraliscie w ostatnich wyborach. Gdzie są ci KODowcy walczący o demokracje? Jak ma być równo to dla wszystkich! (George Orwell "Folwark Zwierzęcy")
    P.S. Lokalnych posłów tez nie widać, nie dziwi nic.

    7 2 Cytuj
  • 9 cze 2016

    Tu jest prawdziwa władza,reszta to marionetki.
    http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/tajemnica-grupy-bilderberg,651072.html
    Uznacie mnie za oszołoma ale kto tym gołodupcom" politykom" finansuje i robi kampanię?
    Są w stanie obalić każdy rząd który wejdzie i w drogę.
    Demokracja i neoliberalizm to rządy korporacji a nie ludu.

    6 3 Cytuj
  • 10 cze 2016
    m_markos napisał/a:

    Ciągle czekam na procesy które wsadzą do więzienia wszystkich robiących przekręty za czasów PO. Gdzie one są? Gdzie są te wszystkie materiały i dowody afer? Dlaczego opinia publiczna nic nie dostała do wiadomości. Po cyrku z audytem wszystko ucichło.

    No to proszę:

    ŚLEDZTWA WSZCZĘTE:

    Z zawiadomienia Kancelarii Prezydenta
    - w sprawie przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy przez funkcjonariuszy publicznych oraz przywłaszczenia rzeczy ruchomych z Rezydencji Prezydenckiej w Klarysewie tj. o przestępstwa z art. 231 § 1 kk, 271 § 1 kk i 284 § 1 kk

    Z zawiadomienia Ministerstwo Sprawiedliwości
    - w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych wskutek bezpodstawnego wydatkowania środków publicznych przy wykonywaniu zamówienia „Wdrożenie usług informatycznych w systemie informatycznym” tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kk

    - w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych przy udzielaniu pożyczki mieszkaniowej tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kk

    Z zawiadomienia Ministerstwa Finansów i Ministerstwo Zdrowia
    - w sprawie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości przy realizacji zamówienia za zakup sprzętu komputerowego oraz ujawnienia na nim nielegalnego oprogramowania tj. o przestępstwa z art. 286 § 1 kk i 278 § 2 kk

    Z zawiadomienia Ministerstwa Obrony Narodowej
    - w sprawie ujawnienia przez funkcjonariuszy SKW informacji uzyskanych w związku z wykonywaniem czynności służbowych, których ujawnienie mogłoby narazić na szkodę interes MON, SKW i Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO tj. o przestępstwo z art. 266 § 2 kk

    - w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków określonych w ustawie z 5.08.2010 r. o ochronie informacji niejawnych przez funkcjonariuszy publicznych tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kk

    Z zawiadomienia Centralnego Biura Antykorupcyjnego
    - w sprawie przekroczenia uprawnień przez dyrektora Departamentu Operacyjno-Śledczego CBA tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kk (sprawa niejawna)

    Z zawiadomienia Komendy Głównej Policji
    - przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych przy realizacji przetargu na dostawę komputerów przenośnych dla Komendy Stołecznej Policji tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kk i z art. 305 § 1 kk

    Z zawiadomienia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
    - w sprawie przekroczenia uprawnień przez dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Audytu ABW poprzez zmianę warunków oddelegowania funkcjonariusza Agencji tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kk

    POSTĘPOWANIE SPRAWDZAJĄCE:

    Z zawiadomienia Ministerstwo Sprawiedliwości:
    - w sprawie niedopełnienia obowiązków przez Ministra Sprawiedliwości przy wydaniu rozporządzeń z 22.10.2015 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie i radców prawnych oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej z urzędu tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kk

    Z zawiadomienia Ministerstwa Ochrony Środowiska
    - w sprawie spowodowania zniszczenia środowiska przyrodniczego w znacznych rozmiarach na terenie Puszczy Białowieskiej oraz spowodowania istotnej szkody w środowisku tj. o przestępstwa z art. 181 § 1 kk i 187 §1 kk

    - w sprawie wyrządzenia Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach wskutek wypowiedzenia umowy Fundacji Lux Veritatis tj. o przestępstwo z art. 296 § 1 i 3 kk

    Z zawiadomienia Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa
    - w sprawie wyrządzenia szkody majątkowej poprzez nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez osoby zarządzające podmiotami gospodarczymi z Grupy PKP tj. o przestępstwo z art. 296 § 1 kk

    Z zawiadomienia Ministerstwa Rozwoju
    - w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych – byłych dyrektorów Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych Ministerstwu Gospodarki oraz Biura Ochrony Informacji Niejawnych oraz uzyskania nienależnego zwrotu podatku VAT tj. o przestępstwo z art. 76 § 1 kks

    Z zawiadomienia Służby Kontrwywiadu Wojskowego
    - w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kk (sprawa niejawna)

    W przypadku pojedynczych zawiadomień prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa, m.in. w sprawie remontu w gabinecie szefa policji.

    Ponieważ najczęściej pojawia się artykuł 231 § 1 kodeksu karnego, wyjaśniamy czego dotyczy: "Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

    c. d. nastąpi... :-)

    11 2 Cytuj
  • 10 cze 2016
    pan Kracy napisał/a:

    No to proszę:

    ŚLEDZTWA WSZCZĘTE:

    Z zawiadomienia Kancelarii Prezydenta
    - w sprawie przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy przez funkcjonariuszy publicznych oraz przywłaszczenia rzeczy ruchomych z Rezydencji Prezydenckiej w Klarysewie tj. o przestępstwa z art. 231 § 1 kk, 271 § 1 kk i 284 § 1 kk

    Z zawiadomienia Ministerstwo Sprawiedliwości
    - w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych wskutek bezpodstawnego wydatkowania środków publicznych przy wykonywaniu zamówienia „Wdrożenie usług informatycznych w systemie informatycznym” tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kk

    - w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych przy udzielaniu pożyczki mieszkaniowej tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kk

    Z zawiadomienia Ministerstwa Finansów i Ministerstwo Zdrowia
    - w sprawie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości przy realizacji zamówienia za zakup sprzętu komputerowego oraz ujawnienia na nim nielegalnego oprogramowania tj. o przestępstwa z art. 286 § 1 kk i 278 § 2 kk

    Z zawiadomienia Ministerstwa Obrony Narodowej
    - w sprawie ujawnienia przez funkcjonariuszy SKW informacji uzyskanych w związku z wykonywaniem czynności służbowych, których ujawnienie mogłoby narazić na szkodę interes MON, SKW i Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO tj. o przestępstwo z art. 266 § 2 kk

    - w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków określonych w ustawie z 5.08.2010 r. o ochronie informacji niejawnych przez funkcjonariuszy publicznych tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kk

    Z zawiadomienia Centralnego Biura Antykorupcyjnego
    - w sprawie przekroczenia uprawnień przez dyrektora Departamentu Operacyjno-Śledczego CBA tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kk (sprawa niejawna)

    Z zawiadomienia Komendy Głównej Policji
    - przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych przy realizacji przetargu na dostawę komputerów przenośnych dla Komendy Stołecznej Policji tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kk i z art. 305 § 1 kk

    Z zawiadomienia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
    - w sprawie przekroczenia uprawnień przez dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Audytu ABW poprzez zmianę warunków oddelegowania funkcjonariusza Agencji tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kk

    POSTĘPOWANIE SPRAWDZAJĄCE:

    Z zawiadomienia Ministerstwo Sprawiedliwości:
    - w sprawie niedopełnienia obowiązków przez Ministra Sprawiedliwości przy wydaniu rozporządzeń z 22.10.2015 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie i radców prawnych oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej z urzędu tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kk

    Z zawiadomienia Ministerstwa Ochrony Środowiska
    - w sprawie spowodowania zniszczenia środowiska przyrodniczego w znacznych rozmiarach na terenie Puszczy Białowieskiej oraz spowodowania istotnej szkody w środowisku tj. o przestępstwa z art. 181 § 1 kk i 187 §1 kk

    - w sprawie wyrządzenia Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach wskutek wypowiedzenia umowy Fundacji Lux Veritatis tj. o przestępstwo z art. 296 § 1 i 3 kk

    Z zawiadomienia Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa
    - w sprawie wyrządzenia szkody majątkowej poprzez nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez osoby zarządzające podmiotami gospodarczymi z Grupy PKP tj. o przestępstwo z art. 296 § 1 kk

    Z zawiadomienia Ministerstwa Rozwoju
    - w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych – byłych dyrektorów Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych Ministerstwu Gospodarki oraz Biura Ochrony Informacji Niejawnych oraz uzyskania nienależnego zwrotu podatku VAT tj. o przestępstwo z art. 76 § 1 kks

    Z zawiadomienia Służby Kontrwywiadu Wojskowego
    - w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kk (sprawa niejawna)

    W przypadku pojedynczych zawiadomień prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa, m.in. w sprawie remontu w gabinecie szefa policji.

    Ponieważ najczęściej pojawia się artykuł 231 § 1 kodeksu karnego, wyjaśniamy czego dotyczy: "Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

    c. d. nastąpi... :-)

    Prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa każdy może zgłosić. To dalszy ciąg cyrku z audytem, ministrowie na siłę składają doniesienia. Gdy Ziobro zdąży prokuratorów poprzestawiać, to przykładowe oskarżenia pojawią się po ŚDM. Zasłona dymna przy kombinacjach z TK i igrzyska dla pisowskiego betonu. W ten sposób [ akcyjnie na zawołanie ] nie działa państwo prawa. Na samym początku zesrana robota, bo być może gdzieś skazać trzeba.Prokuratorów zajmujących się Kamińskim, Kaczmarkiem [ agent Tomek ] i innymi pisiorami Ziobro już poodsuwał. Dziwi, że prokuratora oskarżającego prezesa ARiMR jeszcze nie. PO będzie długo pod obstrzałem doniesień, Ziobrowej prokuratury i CBA Kamińskiego. Taki jej los. Gawiedź pisowska musi mieć paliwo. Mnie to nie dziwi. PiS działa akcyjnie, upolitycznia wszystkie sfery życia publicznego, niszczy sprawdzone bezpieczniki demokracji. Prezes ARiMR dzielnie dziękuje za parasol PiS-u. Dzielnie jeździł po powiatach i akurat tych, w których startowała Anders i niszczył silnego peeselowca. Oczywiście w ramach legalnej pracy ARiMR. podobnie jak z folią [ czyją i czyim samochodem dla Paprykarza ] pojechał nie jako wojt. stara się chłop jak może. Prawie nie sypia i samochodem służbowym Polskę przemierza, Warszawy bidula [ sam się żali ] nie jest w stanie zobaczyć. To nie kampania, to ciężka praca [ przygotowanego merytorycznie, że hej prezesa ]. Tylko ten Ziobro tego procesu w Sieradzu nie kończy. O. musi się bardziej starać.

    2 9 Cytuj
  • 10 cze 2016

    Panie WKibic niedoszły wójcie Pcimia ile razy jeszcze będziesz obrażał wszystkich w koło. To samo w kółko, żale do wszystkich, przegrałeś wybory w Pcimiu, przegrałeś sprawy sądowe o zniesławienia musiałeś przepraszać i dalej się z tym nie możesz pogodzić. Cały czas nawijasz to samo zły PIS zły prezes ARMiRu. wszyscy źli co nie głosowali na Pana. Już raz Panu napisałem KOŃCZ WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŹ. Cały czas jad jad jad Panie ogarnij się Pan!!!!!

    17 4 Cytuj
  • 10 cze 2016

    WKibic to taki lokalny Niesiołowski,i pomyśleć że ktoś taki uczył kiedyś młodzież.Człowieku wyluzuj,świat jest piękny i oprócz PiS jest tyle ciekawych rzeczy.Tyle razy powtarza -to wyborcy zabrali stołeczek czy jak niektórzy mówią korytko a nie Kaczyński.mieli dość tej demokracji i władzy w wykonaniu jedynego sprawiedliwego w gminie.
    Co do procesu Obajtka to czy PO miało za mało czasu aby go dokończyć?

    8 2 Cytuj
  • 10 cze 2016
    robert napisał/a:

    Panie WKibic niedoszły wójcie Pcimia ile razy jeszcze będziesz obrażał wszystkich w koło. To samo w kółko, żale do wszystkich, przegrałeś wybory w Pcimiu, przegrałeś sprawy sądowe o zniesławienia musiałeś przepraszać i dalej się z tym nie możesz pogodzić. Cały czas nawijasz to samo zły PIS zły prezes ARMiRu. wszyscy źli co nie głosowali na Pana. Już raz Panu napisałem KOŃCZ WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŹ. Cały czas jad jad jad Panie ogarnij się Pan!!!!!

    Czy mógłby Pan zacytować moje przeprosiny lub podać źródło i sąd, który owe przeprosiny nakazał?

    4 10 Cytuj

Odpowiedz