Forum » Społeczeństwo

FORUM PODRÓŻNIKA

• Anty Otyłość 6 sty 2021
    bono napisał/a:

Zdrowie wymaga poświęceń, i nigdy jego temat się nie znudzi.

Ale śmiecisz na forum, zdajesz sobie z tego sprawę, prawda?

1 Cytuj
  • Janek Sal 7 sty 2021

Podróż po prl komus sie marzy ?
    Raczej podróżujmy w przyszłosc - nie wracajmy do mrocznych kart .

Myślałem ze nigdzie nie ma takiego >>>>>>>> i wstyd mi było za wybór naszego cymbała

ale nie wina osła ze go wybrali na posła - a tu masz
    W kraju podobno o najwiekszyej demokracji rudy nie może zrozumiec ze go nie chcą - podobno sfałszowali??? co ? gdzie ? przeliczyli jeszcze raz cos znalezli promil - zawsze pomyłki są ale nie zmieniają wyniku .

Co ciekawe .-
    oglądałem i dokładnie słuchałem co mówił na spotkaniu w Korei. w Moskwie .-

resztka włosow mi na głowie stawała po tym co słyszałem wówczas - a co po 4 dniach i powrocie do Waszyngtonu - inna narracja inaczej go słychać co innego to znaczyło tłumaczenie że nie tak powiedział , . to należało tak rozumieć -.-
    wezwał sympatykow do obrony demokracji i .... teraz zastanawiają sie nad wprowadzeniem 25 poprawki do konstytucji . , Ciekawy chaos w świecie się szerzy . a Putin sie śmieje arcymistyrz szachowy

2 Cytuj
  • 7 sty 2021

A tak podróżując palcem po mapie, zatrzymałem się na USA .
    I pomyślałem przy okazji zmiany prezydenta tak:
    Wybrali na prezydenta komucha , jeszcze udającego katolika. ( teraz komuch to demokrata bo ZSRR upadł a z nim tamta komuna)
    A gdyby niewierzący Trump, ale ceniący wartości katolickie, miał TVP i TVP info jako swoją narodową telewizję, to drugą kadencję wygrałby w cuglach, a tamtemu komuchowi wskazał by miejsce w szeregu w oślej ławce .
    Nasz Duda, powinien zaproponować Trumpowi wypożyczenie Kurskiego do zbudowania na jego potrzeby prawdziwego narodowego przekazu?
    W koncu mamy za co być mu wdzięczni .

2 Cytuj
  • 8 sty 2021
    bono napisał/a:

A tak podróżując palcem po mapie, .........

I to by było na tyle na temat Twoich podróży :)

2 2 Cytuj
  • 9 sty 2021

Ja mam pytanko Istnieje w okolicy Myślenic jakąś szkółka rowerowa górska.

• 20 cze 2021

Wakacje.
    Polska droga, ale i świat nam odjechał. Za czeską koronę, bułgarską czy chorwacką walutę musimy wydać jakieś 5-7% więcej.
    Ale to rekompensuje nam 500 plus.
    Tak że ne ma straszno , jak mówią Bułgarzy.
    Trochę ceny też w tych państwach skoczyły, ale da się wytrzymać.
    Gdyby nie drożejące euro, urlop w Grecji czy Hiszpanii byłyby bez zmian, ale niestety złotówka słabnie i się trzeba z tym liczyć.
    Za to ci co do Polski przyjeżdżają z euro coś może zyskają, ale w Krakowie bo nad morzem ceny poszły wyżej niż spadek wartości naszej waluty.

Dla przypomnienia korona czeska z 16 groszy poszła na 18 groszy,
    zaś kuna chorwacka z 58 groszy popszła na 61 groszy.

Kalkulację gdzie jechać pozostawiam .

2 1 Cytuj
  • 20 cze 2021

Ło matko a ten dalej pianę bije. Idźże pociąg 20tą kartę o ojro za i przeciw.

bono napisał/a:

Kalkulację gdzie jechać pozostawiam .

Ty i tak znów nigdzie nie pojedziesz tylko pozostaną koloryzowane opowiastki z mchu i paproci, jątrzenie i marazm :-))) ....... ja jadę w tym roku nad morze i to jedno i drugie :-))) a Ty sobie tu z sobą dyskutuj XD

1 3 Cytuj
  • 21 cze 2021
    Vivaldi napisał/a:

Ło matko a ten dalej pianę bije. Idźże pociąg 20tą kartę o ojro za i przeciw.

Ty i tak znów nigdzie nie pojedziesz tylko pozostaną koloryzowane opowiastki z mchu i paproci, jątrzenie i marazm :-))) ....... ja jadę w tym roku nad morze i to jedno i drugie :-))) a Ty sobie tu z sobą dyskutuj XD

No nie da się ukryć, że rządzący z pln maja same korzyści.
    Dla obywatela dużo korzystniejsze jest euro, co pokazali obywatele Grecji, gdy chciano im euro zamienić na drahmę.

Inflacja to nic innego jak podatek,
    Na słabej walucie zyskują głównie niekonkurencyjni przedsiębiorcy i rząd .
    Rozmawiałem ostatnio z takim.

Człowieku, mówi gdybym musiał się rozliczać w euro, poszedł bym z torbami.
    Ja gram na różnicy kursowej, jak kiedysiesze
    koniki, choć handluje nie walutą tylko towarem. PLN chłopie, to zwykła spekulacja.
    W dupe dostają najbiedniejsi a ja na nich zarabiam.

Zostawia cię ponownie xdi.

3 2 Cytuj
  • 13 sie 2021

Niech już ci turyści rodzimi zaczną wyjeżdżać poza kraj, bo zadeptają wszystko co było piękne, u nas.
    Aby ratować rodzimą przyrodę, będzie trzeba dopłacać do wyjazdów zagranicznych tym, którzy taki wyjazd zadeklarują.

Jakie macie doświadczenia z wypoczynku w kraju z tego lata?

1 1 Cytuj
  • Janek Sal 13 sie 2021

Jestem co tydzień w Pieninach - śliczny rejon .
    Wypoczynek fantastyczny zwłaszcza na wodzie , jezioro czorsztyńskie żagiel.
    Można akumulatory naładować oczywiście podczas wypoczynku .
    Co z tego zostaje na poniedziałek?
    3,5-4 godziny powrotu Niezle - doszedłem do wniosku że należy pozostac do poniedziałku i wracać nad ranem .I tak też czynimy
    Widzę ze trasa VELO ma wzięcie i sporo osób wypoczywa w rowerowym siodle -
    To tak z tego lata

• 14 sie 2021

Wracałem wczoraj z gór i między Budzowem a Harbutowicami zostałem namierzony przez radar laserowy.
    Policjantowi który podszedł, przedstawiłem sprawę, że się pomyliłem i nie zauważyłem na liczniku przekroczenia prędkości i prosiłbym
    o reasumpcję jazdy na tym odcinku.

O dziwo policjant się zgodził. Przejechałem ten odcinek jeszcze raz i się już nie pomyliłem.

11 2 Cytuj
  • 21 lut

Wyglada na to, że podróż Putina na Ukrainę , się zakończyła o ile ta nie będzie chciała odbić regionu zagarniętego przez Rosję.

• Janek Sal 22 lut

o dalszych podróżach tego kgb-gwardzisty dowiemy sie niebawem - w Estonii też troche rRosjan jest ,podobnie na Litwie oraz Łotwie .

• 22 lut

W USA tez są Rosjanie, to może odłączyć cześć Brooklinu od USA.
    Brighton Beach – obecnie jedna z dzielnic (neighborhood) nowojorskiego Brooklynu granicząca z Coney Island. Zamieszkała jest przez około 80 tys. mieszkańców, głównie imigrantów z Rosji.

• Janek Sal 23 lut

a gdzie ich nie ma ? są wszędzie- co nie znaczy ze są w zasięgu bandyty władka .Ciekawe ilu tambylców sowieckich zmieniło by mokasyny na walonki

Odpowiedz