Forum » Społeczeństwo

Myślenickie Zespoły "nie tylko" weselne :)

  • 13 kwi 2010

    ...
    Witam ...
    Temat wesele udane czy nie sądząc po ilości postów oraz wyświetleń to jedno z poczytniejszych miejsc tego serwisu. Jak każdy czytający po kilku wpisach zauważy zostało ono zdominowane przez wątek zespołów weselnych z daleką ucieczka od głównego rdzenia tematu przewodniego. Tak się składa że muzyka to praktycznie najistotniejszy czynnik kreujący atmosferę podczas przyjęcia i główny wyznacznik późniejszego obrazu wesela na którego fundamencie można budować opinie czy wesele było udane czy nie. Jednak sama muzyka to czubek ogromnej góry tematów jakie organizacja wesela zmusza do przyswojenia. Wątek muzyki odbiegł również od tematyki weselnej czy wręcz można rzec że podąża zupełnie inną droga i w zupełnie innym kierunku (sami wiecie), wprowadzając ogromne rozwarstwienie tematu.
    Korzystając z możliwości jakie niesie rejestracja swojego nicka postanowiłem założyć nowy osobny temat w którym możemy podyskutować o tym samym co do tej pory ale w innym miejscu gdzie nikomu nie będziemy przeszkadzać oraz zmuszać zwykłego czytelnika do odcedzania postów tych które go zupełnie nie interesują.
    Wielu Wam zupełnie nie odpowiada antagonistyczna atmosfera jaka zagościła w dyskusji, której pożywką jest możliwość ukrycia swojej tożsamości za maską tymczasowego nicka i bezpardonowy komentarz.
    Nikogo nie mogę zmuszać ale gorąco was namawiam do wyjścia z ukrycia i zabrania głosu w dyskusji na tematy które nas wszystkich interesują.
    Wielu nas zna się prywatnie na co dzień. Były okazje że oprócz swoich macierzystych składów współpracowaliśmy razem w różnych okolicznościach. Wielu już czynnie nie występuje a niektórzy dopiero zaczynają. Nowa młoda krew zastępuje starych weteranów.
    Różni nas wiek, pewnie poziom muzyczny indywidualne zainteresowania. Ale na pewno jednoczy nas muzyka.
    Oprócz składów weselnych gramy także w innych mniej lub bardziej ambitnych składach.
    Dlatego nowy temat postanowiłem nazwać: Myślenickie zespoły Nie tylko weselne.
    Jest dla mnie niewiadomą czy nowe miejsce wirtualnych spotkań Myslenickich grajków nie tylko weselnych stanie się popularnym tematem. Zależy to już od was.
    Jest także okazja aby zakopać topór wojenny i stawiając grubą krechę rozpocząć nową erę.

    ZAPRASZAM
    Bruce

    1 Cytuj
  • 13 kwi 2010

    Od razu mam takie pytanie... kto się wybiera na nasz słynny przegląd zespołów do MDKu w tym roku???

    Cytuj
  • M G 13 kwi 2010

    Trochę nie czaję , czyli ogólnie temat dla osób uprawiających 'raczej chałturkę'.. ?? Proszę mnie poprawić.

    Cytuj
  • 13 kwi 2010

    [quote=ostafinek21- IP]Od razu mam takie pytanie... kto się wybiera na nasz słynny przegląd zespołów do MDKu w tym roku??? [/quote]

    Cytuj
  • 13 kwi 2010

    [quote=ostafinek21- IP]Od razu mam takie pytanie... kto się wybiera na nasz słynny przegląd zespołów do MDKu w tym roku??? [/quote]

    Jakiego rodzaju zespołów jest ten przegląd? Kiedy?

    Cytuj
  • 13 kwi 2010

    Przegląd amatorskich zespołów rockowych... od kilku lat w maju w MDKu... ;)

    Cytuj
  • 13 kwi 2010

    Jak pięknie! Może wreszcie będzie temat bez wzajemnego opluwania. :)
    Osobiście obiecuję - nie będę czepiał się nagłośnienia podczas przeglądu.
    A'propos - wie ktoś coś na ten temat?

    1 Cytuj
  • 13 kwi 2010

    Ja niestety nic nie wiem... ostatnio nawet byłem zapytać kiedy w tym roku będzie ... nie umieli mi odpowiedzieć.... ;)

    Cytuj
  • 14 kwi 2010

    Jak ktoś będzie wiedział kiedy będzie ten przegląd to proszę o odpowiedniego posta.

    Cytuj
  • 14 kwi 2010

    Mam pytanie do chałturników: Czy ze względu na żałobę odwołano wasze imprezy? Właśnie się do wiedziałem, że żałoba narodowa została przedłużona do niedzieli. Co o tym myślicie? ciekawe co będzie w weselami w sobotę?

    Cytuj
  • 14 kwi 2010

    Ja grałem w minioną sobotę i niedzielę było całkiem normalnie. Nawet marsze pod domami w sobotę były tradycyjnie. Zrezygnowano jedynie z marszowania przed kościołem i przed wejściem na salę.
    Podchodziły podczas wesela osoby z różnymi propozycjami aby np uczcić minutą ciszy ofiary itd. jednak po konsultacji z PM i rodzicami na ich wyraźne życzenie nie było żadnych akcentów z naszej strony. Całość wesela przebiegała zupełnie normalnie.
    Na bierzącą sobotę PM zrezygnowała zupełnie z marszowania ograniczając się jedynie do sali ale także z prośbą o zupełny brak jakichkolwiek akcentów a wszelkie sugestie gości kierować bezpośrednio do nich.
    Wesele (moimzdaniem) to chyba na tyle prywatna uroczystość że nieuszanowanie żałoby narodowej nie powinno budzić większych kontrowersji

    Cytuj
  • 14 kwi 2010

    Bruce - dzięki opinię. Tydzień temu mieliśmy grać imprezę zamkniętą (inną niż wesele) i została odwołana, a w najbliższą sobotę gramy weselisko i zastanawiałem się jak to u innych zespołów wygląda.

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    witam,poszkuję zespołu na sylwestra,bardzo proszę zaiteresoawne osoby o przesłanie numeru telefonu lub adresu www na GG 917175

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    Taka refleksja nasuwa mi się od dłuższego czasu.... że nasze kochane miasto Myślenice niesamowicie upadło kulturalnie ... dawniej coś się działo ... w knajpach się koncertowało... zespoły miały gdzie zagrać.... był szał .... a teraz???? gdzie się to podziało ??????? nie wiem .... może ja się zamknąłem w moim "pudełku" i nie zauważam że coś się dzieje, a jednak może się dzieje .... no bo jak tak na to logicznie popatrzeć to chyba nie ma knajpy w Myślenicach żeby można było zagrać.... jak nie mam racji to mnie skarćcie ale na prawdę nie mogę sobie przypomnieć kiedy ostatnio byłem na koncercie w myślenickiej knajpie>>> no dawno,
    dawno....

    Cytuj
  • 16 kwi 2010

    Organizacja NWR prężnie działa w tym kierunku, ale oni raczej zajmują się inną muzyką niż rock czy metal. Ale to i tak bardzo dużo, bo muzyka, to nie tylko gatunki, które wymieniłem.
    Natomiast w Vedze dość często organizowane są przeróżne koncerty i rzadziej - Przystań.
    Brakuję nieodżałowanej Kafei.
    I poczekaj - będzie Przegląd!
    Będzie? ;)

    Cytuj
  • 16 kwi 2010

    Panowie chałturnicy, mam pytanie z innej beczki, a mianowicie:
    Jakie pieśni polecacie na błogosławieństwo poza "Serdeczna matko"
    Tylko błagam nie piszcie mi np tytułu: "Barka"

    Cytuj
  • 16 kwi 2010

    Masz racje Ostafinek :) W Myślenicach bardzo mało się dzieje, jeśli chodzi o muzykę. Moim zdaniem jednak to miasto na koncert innego typu niż metal, czy rock się nie nadaje. Rozumiem, że ktoś uwielbia siermiężne brzmienie gitar i ryczący wokal, ale niestety nie podoba mi się taki gatunek muzyczny. Swego czasu V-speed próbował tu zaistnieć z ambitniejszą muzą, ale niestety nie wypaliło... Nie było chętnych na tego typu imprezy... :(

    Cytuj
  • 16 kwi 2010

    A ja bym z chęcią zagrał w Myślenicach.... więcej znajomych przyszło by z Myślenic i okolic .... nie to co do Krakowa bo potem nie mają niektórzy czym wrócić.... Przegląd podobno ma być ale nic nie wiadomo.... na stronie Mokisu to można przeczytać za przeproszeniem gó.no ... ach Kafeji brakuje zdecydowanie.... aha Koniu nie wiem czy się znamy ale z całym szacunkiem nie chodzi mi o "siermiężne brzmienie gitar i ryczący wokal" a raczej o normalne rockowe granie .... myślę że znaleźli by się chętni, którzy by przyszli.... ;) no a V-speed??? myślę że muzyka jaką oni grają to możemy słuchać my.... bo to faktycznie ambitniejsza muzyka... no ale wielu ludziom by się nie spodobało.... ;) to tyle ode mnie;)

    Cytuj
  • 20 kwi 2010

    Jeśli ktoś z was ma wolne 3.07 lub 10.07. 2010 proszę o kontakt ...
    Najlepiej na PW lub zespol.redband@op.pl

    Cytuj
  • 20 kwi 2010

    wolne od czego??:)

    Cytuj
  • 20 kwi 2010

    Nie pisze przecież w temacie "Mysleniccy kelnerzy łączcie się" :)
    Jeśli ktoś z szanownych kolegów ma welne w/w terminy wraz ze swoim wypasionym zespołem muzycznym proszę o kontakt. Przekażę wasze namiary klientowi w potrzebie :)

    Cytuj
  • 20 kwi 2010

    [quote=Bruce]Nie pisze przecież w temacie "Mysleniccy kelnerzy łączcie się" :)
    Jeśli ktoś z szanownych kolegów ma welne w/w terminy wraz ze swoim wypasionym zespołem muzycznym proszę o kontakt. Przekażę wasze namiary klientowi w potrzebie :)[/quote]

    No to klient w potrzebie się wczas opamiętał:)

    Cytuj
  • 20 kwi 2010

    Nie zapominaj że jest mała subtelna różnica między CHCIEĆ a MUSIEĆ brać ślub :)

    Cytuj
  • 20 kwi 2010

    He he, Bruce, jak bierzecie po dwa wesela na jeden termin, a potem kombinujecie jak z tego wybrnąć, to to nie jest różnica między chcieć a musieć :D Rezerwując parze młodej termin patrzcie czasem do kalendarza, bo znani jesteście z tego, że na tydzień przed weselem informujecie "młodych" że nie zagracie bo się "nagle" okazało że macie grać gdzie indziej :D

    Cytuj
  • 20 kwi 2010

    Pani Ziuto, skąd Pani ma takie informacje? Każdy średnio rozgarnięty zespół wie kiedy i gdzie gra. Bruce raczej jest rozgarniętym człowiekiem i wątpię, żeby brał po dwa wesela na jeden termin. Znów się zaczyna jakaś chamówa, atakowanie zespołów? Miało być przyjemnie. Ziuta z jakiego jesteś zespołu?

    Cytuj

Odpowiedz