Forum » Społeczeństwo

Piesi na "pasach"

  • 15 lis 2021
    mknp napisał/a:

    @DM_S a widziałeś co się dzieje na Zakopiance na odcinku od Zarabia do zjazdu na światła gdy stoi tam czasem radiowóz? Wielu kierowców jak tylko zobaczy radiowóz, gwałtownie wciska hamulec w podłogę i zwalnia do 50 km/h zmuszając wszystkich do hamowania. Nie zliczę ile razy trąbiłem tam na takich baranów, którzy podczas wyprzedzania lewym pasem hamowali i rezygnowali z wyprzedzania prawie zatrzymując lewy pas, bo zobaczyli radiowóz. Później gdy minęli radiowóz, to znowu rura i wyprzedzanie. Skąd ta reakcja, przecież wyprzedzanie w tym miejscu jest dozwolone.

    Oczywiście, to także jest fakt. Najlepsze, że to się odbywa często w miejscach gdzie nie ma ograniczenia do 50 ani nawet 70 ale kierowcy dostają ataku paniki na widok radiowozu czego kompletnie nie rozumiem. Nie raz zdarzało mi się wyprzedzać radiowóz nie raz z nieco większą prędkością niż dozwolona i jakoś świat się nie zawalił, policja ci to w większości jednak też ludzie rozumni i tak jak inny rozumni kierowcy zwracają uwagę na bezpieczeństwo i płynność ruchu a nie na niewielkie i nieszkodliwe przekroczenia, których z resztą w czasie jazdy zmierzyć nie są w stanie.
    Ostatnio strąbiłam gapia przy samych policjantach i jeszcze podnieśli kciuk do góry. W Niemczech kiedyś była akcja że policjanci zatrzymywali wszystkich takich gapiów i kazali im patrzeć na trupy skoro tak ich to ciekawi.

    2 1 Cytuj
  • baron nk klasa 10 gru 2021

    mam taką prośbę szanujmy się na wzajem mi dzisiaj przejechało parę aut przez pasy jak stanąłem żeby przejść z przeciwnej strony samochody mi stanęły a mi przed nogami przejechali ja byłem ubrany w kamizelkę odblaskową opaski na kękach odblaskowe i latarka pod nogi i to mnie nie przepuścili żebym spokojnie przeszedł tak się zastanawiam czy stanęliby jak bym miał pochodnie czy też by pojechali ponieważ oni / kierowcy mistrzowie / są bardziej szybcy jak pieszy no i oczywiście mocniejsi tylko JEDNA PANI podniosła rękę żeby przeprosić że się nie zatrzymała ja jestem też kierowcą i wiem że dzisiaj jest ślisko ale ja stałem żeby się zatrzymali lub wyrażnie zwolnili ale wielu pieszych tego nie robi dzisiaj też jednej osobie z dzieckiem powiedziałem żeby stanęła dosadnie określiła kierowcę który przejechał bez zatrzymania ale nie zauważyła jaki był nr rejetracyjny to w razie potrącenia kierowca ucieka i albo ma wyrzuty sumienia albo się śmieje że kogoś trafił powinni się wszyscy szanować i uważać na innych wszystkim życzę zdrowia i uważności na drogach bo nie zawsze winny jest kierowca ale też piesi są winni

    1 5 Cytuj

Odpowiedz