Forum » Społeczeństwo

Piesi na "pasach"

 • 15 lis
  mknp napisał/a:

  @DM_S a widziałeś co się dzieje na Zakopiance na odcinku od Zarabia do zjazdu na światła gdy stoi tam czasem radiowóz? Wielu kierowców jak tylko zobaczy radiowóz, gwałtownie wciska hamulec w podłogę i zwalnia do 50 km/h zmuszając wszystkich do hamowania. Nie zliczę ile razy trąbiłem tam na takich baranów, którzy podczas wyprzedzania lewym pasem hamowali i rezygnowali z wyprzedzania prawie zatrzymując lewy pas, bo zobaczyli radiowóz. Później gdy minęli radiowóz, to znowu rura i wyprzedzanie. Skąd ta reakcja, przecież wyprzedzanie w tym miejscu jest dozwolone.

  Oczywiście, to także jest fakt. Najlepsze, że to się odbywa często w miejscach gdzie nie ma ograniczenia do 50 ani nawet 70 ale kierowcy dostają ataku paniki na widok radiowozu czego kompletnie nie rozumiem. Nie raz zdarzało mi się wyprzedzać radiowóz nie raz z nieco większą prędkością niż dozwolona i jakoś świat się nie zawalił, policja ci to w większości jednak też ludzie rozumni i tak jak inny rozumni kierowcy zwracają uwagę na bezpieczeństwo i płynność ruchu a nie na niewielkie i nieszkodliwe przekroczenia, których z resztą w czasie jazdy zmierzyć nie są w stanie.
  Ostatnio strąbiłam gapia przy samych policjantach i jeszcze podnieśli kciuk do góry. W Niemczech kiedyś była akcja że policjanci zatrzymywali wszystkich takich gapiów i kazali im patrzeć na trupy skoro tak ich to ciekawi.

  Cytuj

Odpowiedz