Forum » Społeczeństwo

Manipulacja spoleczna

  • 7 lip 2017

    Wystarczy zrobic ostra selekcje - realnie potrzebujacy - tak, imigranci ekonomiczni - wypad.

    11 1 Cytuj
  • 17 lip 2017

    Dlaczego Polska nigdy nie będzie bogata, bo jest ograniczona do swoich rozliczeń, które dominują życie Polski.
    Ostatnio niszczy się Wałęsę, bo był ORMOwcem.

    Zobaczmy jakie kariery , we współczesnym świecie robili zbrodniarze i jak to nagłaśniają (włściwie tuszują) narody z których pochodzą:

    Nazistowski zbrodniarz jest w Austrii bohaterem

    SS-man Josef Vallaster, odpowiedzialny m.in. za zagładę tysięcy Żydów, ma w Austrii status bohatera.
    Jego nazwisko znajduje się w księdze pamiątkowej wyłożonej w krypcie na wiedeńskim Placu Bohaterów.

    Niechlubna przeszłość prezydenta Austrii
    U szczytu swej błyskotliwej kariery politycznej Kurt Waldheim dość niespodziewanie popadł w niesławę. Wtedy to świat przypomniał sobie pewne zaszłości wojenne z jego życiorysu. Prestiż polityka ucierpiał, gdy ujawniono, że w czasie II wojny światowej pełnił służbę w niemieckim Wehrmachcie, w formacji, która dopuściła się zbrodni wojennych na Bałkanach.
    W 1972 roku Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych jednogłośnie wybrała go na stanowisko sekretarza generalnego tej instytucji.

    3 16 Cytuj
  • 17 lip 2017

    Bono, Polska nigdy nie bedzie bogata, bo nie byla beneficjentem odkryc geograficznych. Polozona zawsze miedzy mlotem i kowadlem, nie mogla zbytnio urusnac, poniewaz jeden albo drugi sasiad antagonista zawsze blokowal znaczny wzrost Rzeczpospolitej.
    Ego Walesy jest takie jak odleglosc ze Slonca do Pasu Kupiera i powinnien sie zastanowic trzy razy zanim cos powie. Jako dziecko przelomu - 89 mam serdecznie dosc wysluchiwania jak to on sam obalil socjalizm. Gdzie zapomina o prawie 10mln osob w Solidarnosci i takich zwyklych ludziach ktorzy walczyli z ustrojem i byli prani chociazby przez ORMO (jak moj Ojciec).
    Jest czlowiekiem, ktory sie kompromituje. Nawet przychylna "liberalnej demokracji" Pani Olejnik, go byla wstanie osmieszyc w swoim programie....

    Wybielanie Walesy i branie go w obrone przez "dawne elity" czy "opozycje" jest odrazajace.

    14 2 Cytuj
  • 17 lip 2017

    Nie zgadzam się, popatrz na historię Korei Południowej na jej zależność od Japonii i od Chin i na jej surowce.
    Albo wieczne rozliczenia i nigdy nie zabliźnione rany, albo gospodarka.

    2 16 Cytuj
  • 17 lip 2017

    Korea Poludniowa stosowala lata gospdoarki w ktorej ograniczala dostep do swojego rynku i mowila prywatnym firmom co maja produkwoac. Taki Samsung mial NAKAZANE przez rzad produkowac od elektroniki po czolgi.
    Ponadto USA bardzo duzo pieniedzy wsadzily w te gospdoarke, jako przeciwage dla Polnocy i Chin.

    Bieda Polski wynika scisle od czasow odkryc geograficznych, handlu zbozem i uzalezenienia tylko od jednego typu surowca (zboze), upadek Panstwa to tez wina przywilejow i liberum Veto, wielokulturowosci spoleczenstwa i braku umiejetnosci zapanowania nad tak ogromnym krajem.

    Polecam wyklady Bartosiaka czy zachodnich geostrategow.

    Polska nie urosnie nigdy na regionalne mocarstwo, jesli ktorys z jej antagonistow - Niemcy, Rosja - nie upadnie. Niemcy nigdy nie pozwolom nam dojsc do swojego poziomu - dla nich zawsze bedziemy gospodarka komplementarna, a Rosja nigdy nam nie pozwoli urosnac gdy bedzie silna, bo zawsze bylismy z racji polozenia jej naturalnym kierunkiem ekspansji.

    BTW: Podawanie przykaladow innych krajow ma sens, jesli wysilisz sie na doglebna analize ich bogactwa i historii. Wypisanie kilku zdan "bo Korea, Szwecja, Norwegia//// (wpisz co chcesz) nie jest analiza).

    11 Cytuj
  • 17 lip 2017

    No to mamy jasność, czy będzie Kaczyński i inna zaraza, Rosjan i Niemców nie podporządkujemy, nie urośniemy też na mocarstwo.
    Pozostaje nam zintegrować się z Unią jako Państwem wielokulturowym, i być obywatelem UE i zostawić w mroku nasz bagaż historyczny.

    2 15 Cytuj
  • 17 lip 2017

    Integracja z UE to bycie wasalem przede wszystkim Niemiec i wybranie drogi "bycia gospodarki komplementarnej dla Niemeic". Wpadniemy wtedy w pulapke sredniego dochodu i nigdy nie osiagniemy statusu do ktorego przez pokolenia dazymy.
    UE - tak, ale tylko na rownych prawach,.

    Poza tym nie wiem czy przeczytales wyzej, ale RzON upadlo wlasnie rpzez to ze bylo wielokulturowe, podobnie II RP. UE tez nie jest zadnym rozwiazaniem. Nalezy budowac wlasna droge, laczac zachod ze wschodem, nie obrazac jednych i drugich i umiec lawirowac pomiedzy zachodem i wschodem.

    Polecam wyklady Bartosiaka czy ksiazki Gisengera na temat geopolityki.

    12 2 Cytuj
  • 17 lip 2017
    Powodzianin_ napisał/a:

    Nalezy budowac wlasna droge, laczac zachod ze wschodem, nie obrazac jednych i drugich i umiec lawirowac pomiedzy zachodem i wschodem.

    Polecam wyklady Bartosiaka czy ksiazki Gisengera na temat geopolityki.

    To jest recepta regionalna, jak kiedyś dla Dobczyc i Myślenic. Śląska i Krakowa, Warszawy i Łodzi, Konstantynopola i Rzymu, Troi i Aten.

    Świat się łączy, dzieci naszych emigrantów, już są Polakami tylko z drugiego języka, przyjaciół i swoją młodość mają w miejscu zamieszkania.
    Wystarczy przenieść ziemskie życie na inną planetę, abyśmy rywalizowali ze sobą międzyplanetarnie jako naród ziemian, w tedy już z obcymi, integracja następuje bardzo szybko.
    Nie zatrzymamy Persji, Izraela, Judei, Galilei, Egiptu czy Konstantynopola na wieczność.

    1 15 Cytuj
  • 17 lip 2017
    bono napisał/a:

    To jest recepta regionalna, jak kiedyś dla Dobczyc i Myślenic. Śląska i Krakowa, Warszawy i Łodzi, Konstantynopola i Rzymu, Troi i Aten.

    Świat się łączy, dzieci naszych emigrantów, już są Polakami tylko z drugiego języka, przyjaciół i swoją młodość mają w miejscu zamieszkania.
    Wystarczy przenieść ziemskie życie na inną planetę, abyśmy rywalizowali ze sobą międzyplanetarnie jako naród ziemian, w tedy już z obcymi, integracja następuje bardzo szybko.
    Nie zatrzymamy Persji, Izraela, Judei, Galilei, Egiptu czy Konstantynopola na wieczność.

    Ja o clebie, ty o winie.

    Przykro mi, geostratedzy i geopolityka glosza zupelnie co innego.
    To o czym ty piszesz to recepta na bycie wasalem Niemiec i Francji.
    No coz nie kazdy z Polakow zadowala sie byciem gospodarka komplementarna wobec Niemiec.

    UE w obecnym ksztalcie nie ma nic wspolnego z tym jak miala wygladac wedlug Schumana.

    14 1 Cytuj
  • 17 lip 2017
    Powodzianin_ napisał/a:

    Ja o clebie, ty o winie.

    Przykro mi, geostratedzy i geopolityka glosza zupelnie co innego.
    To o czym ty piszesz to recepta na bycie wasalem Niemiec i Francji.
    No coz nie kazdy z Polakow zadowala sie byciem gospodarka komplementarna wobec Niemiec.

    UE w obecnym ksztalcie nie ma nic wspolnego z tym jak miala wygladac wedlug Schumana.

    Każdy, który jest na emigracji przyjmuje to w ciemno.

    Co do bycia wasalem kogokolwiek, mam inne zdanie. Można być wasalem we własnym kraju, to sprawa wychowania i wpajania ideologii.

    Moi pradziadkowie byli kiedyś w Państwie Wielkomorawskim, należał do niego też Kraków. Czy czuli się wasalami Czechów?

    Saksonia kiedyś współtworzyła z Polską Unię personalną i nie był częścią Niemiec, czy dzisiaj Drezdeńczyk jest wasalem Niemiec?
    Wasalami Polski czuli się Ukraińcy i wyrżnęli mniejszość polską na swym terenie.

    Neapol i Sycylia kiedyś służyły Hiszpanii, Grecji i Włochom, czy dzisiaj są razem z Sardynią wasalami Włoch?
    Czy Turcy są wasalami Bizancjum, bądź Grecy wasalami Turków?

    Z tą ideologią, to jest tak, że mieszają ci w głowi i indoktrynują wszyscy, w końcu to ty wybierasz przynależność do grupy z którą ci jest po drodze.

    1 16 Cytuj
  • 17 lip 2017

    Chyba muszę opuścić to forum. Walker 84, krówka 123 powtarzają w kółko to samo, próbują przeskoczyć , ale na razie tylko podskakują. Walker okrasza to butą i prostactwem z argumentami ad hominem w przypadku braku argumentów merytorycznych, krówka bardziej pokrętnie, ale w ostateczności do osobistych wycieczek się ucieka. Wszystko stara się nimi wytłumaczyć. Powodzianin wprowadził zaś takie rozważania geostrategiczne, wciągając w nie bono, że wysiadam. Jedynie markos i t-34 , prywatnie zostają sobą. Nie na mój łeb takie połączenie geopolityki i geostrategii z pisowską zaściankowością. Łeb mi pęka, a miewałem jeno migreny.

    4 17 Cytuj
  • 17 lip 2017
    WKibic napisał/a:

    Chyba muszę opuścić to forum. Walker 84, krówka 123 powtarzają w kółko to samo, próbują przeskoczyć , ale na razie tylko podskakują. Walker okrasza to butą i prostactwem z argumentami ad hominem w przypadku braku argumentów merytorycznych, krówka bardziej pokrętnie, ale w ostateczności do osobistych wycieczek się ucieka. Wszystko stara się nimi wytłumaczyć. Powodzianin wprowadził zaś takie rozważania geostrategiczne, wciągając w nie bono, że wysiadam. Jedynie markos i t-34 , prywatnie zostają sobą. Nie na mój łeb takie połączenie geopolityki i geostrategii z pisowską zaściankowością. Łeb mi pęka, a miewałem jeno migreny.

    A cos merytorycznie? Czy byly wojt pewnej gminy i tworca pewnego bloga, nauczyciel moglby sie bardziej wypowiadac merytorycznie?
    Co jest nie tak z moim wpisem?

    Podpowiem ci tez nie opuscisz tego forum, tak jak nie przestales sie udzielac spolecznie, pisac bloga czy zabierac zdanie - masz taki charakter ze chcesz glosic swoja racje, ja to szanuje.

    Nie rozumiem jednak czemu krytykujesz kogos za to, ze chce sprowadzic dyskusje na tok bardziej ambitny niz wzajemne sie wasze atakowanie z krowka i walkerem?

    Szczerze mowiac to jestem rozczarowany taka postawa.

    15 2 Cytuj
  • 17 lip 2017
    WKibic napisał/a:

    Chyba muszę opuścić to forum. Walker 84, krówka 123 powtarzają w kółko to samo, próbują przeskoczyć , ale na razie tylko podskakują. Walker okrasza to butą i prostactwem z argumentami ad hominem w przypadku braku argumentów merytorycznych, krówka bardziej pokrętnie, ale w ostateczności do osobistych wycieczek się ucieka. Wszystko stara się nimi wytłumaczyć. Powodzianin wprowadził zaś takie rozważania geostrategiczne, wciągając w nie bono, że wysiadam. Jedynie markos i t-34 , prywatnie zostają sobą. Nie na mój łeb takie połączenie geopolityki i geostrategii z pisowską zaściankowością. Łeb mi pęka, a miewałem jeno migreny.

    Zostań z nami.

    Potrzebne są światłe umysły, zwłaszcza daleko od wielkomiejskich ośrodków, gdzie informacja TVP info, traktowana jest jaj słowo święte.

    A wracając do spraw bieżących, to dla kogo Kaczyński i PiS zmieniają prawo i podporządkowują wszelaką władzę jednej partii, czy dla przyszłej opozycji, która może wygrać wybory?
    Nie, dla siebie i to na kilkadziesiąt lat. Ta partia, ściele sobie gniazdo, dożywotnio, jak Putin, Łukaszenka, Kastro, Hugo Javez czy Ergodan.

    Oni zakładają, że nie odejdą nigdy.

    5 20 Cytuj
  • 17 lip 2017
    Powodzianin_ napisał/a:

    A cos merytorycznie? Czy byly wojt pewnej gminy i tworca pewnego bloga, nauczyciel moglby sie bardziej wypowiadac merytorycznie?
    Co jest nie tak z moim wpisem?

    Podpowiem ci tez nie opuscisz tego forum, tak jak nie przestales sie udzielac spolecznie, pisac bloga czy zabierac zdanie - masz taki charakter ze chcesz glosic swoja racje, ja to szanuje.

    Nie rozumiem jednak czemu krytykujesz kogos za to, ze chce sprowadzic dyskusje na tok bardziej ambitny niz wzajemne sie wasze atakowanie z krowka i walkerem?

    Szczerze mowiac to jestem rozczarowany taka postawa.

    Merytoryczne posty jak białe kruki pojawiają się tak rzadko że można zacząć zaglądać tu co pół roku albo jeszcze rzadziej. Treść tez pozostawia wiele do życzenia, dlatego coraz większy opór by zabierać głos. Najgorsze jest to że stali "bywalcy" obniżyli poprzeczkę poprzez swoje monologi. Szkoda czasu na posty zaczepne, na które i tak nie uzyska się odpowiedzi, jedynie kolejny skowyt lub "sieczke" z Newsweek'a, Wyborczej czy innych "majnstreamowych" szczekadeł. Nawet jak podasz konkretne źródła to i tak zostajesz zignorowany. Zostają "Wolne Mysli" gdzie jeszcze można coś neutralnie napisać.

    16 3 Cytuj
  • 17 lip 2017

    Dokładnie tak. Właśnie post byłego wójta udowadnia jak wielkiej społecznej manipulacji ulegamy. Albo jesteśmy z "jednymi", albo z "drugimi". Nie ma stanów pośrednich, nie ma krytycznego odnoszenia się do treści, nie ma dyskusji.

    Próbujesz przeanalizować krytycznie sytuacje własnego kraju, były wójt i polonista (!), bez wykształcenia ekonomicznego czy politologicznego dyskredytuje. W sumie nie jest to najgorsze, że brak odpowiednich fakultetów - wszakże one nie świadczą o danej osobie. Smutne jest to, że wpisuje się w politykę antagonizowania społeczeństwa...

    bono napisał/a:

    Każdy, który jest na emigracji przyjmuje to w ciemno.

    Co do bycia wasalem kogokolwiek, mam inne zdanie. Można być wasalem we własnym kraju, to sprawa wychowania i wpajania ideologii.

    Moi pradziadkowie byli kiedyś w Państwie Wielkomorawskim, należał do niego też Kraków. Czy czuli się wasalami Czechów?

    Saksonia kiedyś współtworzyła z Polską Unię personalną i nie był częścią Niemiec, czy dzisiaj Drezdeńczyk jest wasalem Niemiec?
    Wasalami Polski czuli się Ukraińcy i wyrżnęli mniejszość polską na swym terenie.

    Neapol i Sycylia kiedyś służyły Hiszpanii, Grecji i Włochom, czy dzisiaj są razem z Sardynią wasalami Włoch?
    Czy Turcy są wasalami Bizancjum, bądź Grecy wasalami Turków?

    Z tą ideologią, to jest tak, że mieszają ci w głowi i indoktrynują wszyscy, w końcu to ty wybierasz przynależność do grupy z którą ci jest po drodze.

    Ja nie dyskutuje o wychowaniu, ja dyskutuję o faktach historycznych, ekonomicznych, geopolitycznych i geograficznych.

    Upadek potęgi Polski zaczął się od odkryć geograficznych - nasze państwo nie mogło drenować swoich kolonii, czy robić "handel". Było uzależnione od zboża, okresy nieurodzaju powodowały brak dochodów Państwa. Wielokulturowe i wieloetniczne, ogromne Państwo było trudne do utrzymania. Potęgi europejskie takie jak Francja, Wielka Brytania, Niemcy nie było wieloetniczne. Było homogeniczne - fakt historyczny.

    Polska położona jest na nizinie Europejskiej, dla Rosji jest punktem strategicznym, bo zajęcie Polski zapewnia jej ochronę przed Zachodem, ale też świetny punkt wypadowy właśnie do Europy Zachodniej. Dla Niemiec Polska zawsze była plebsem, współcześnie jest to nasz najważniejszy partner handlowy, jego wzrost oznacza nasz wzrost, ale tylko w tych dziedzinach w których im nie przeszkadzamy. Niemcy za wszelką cenę, próbują nie dopuścić do usamodzielnienia się Polski, Czech, Słowacji i Węgier, gdyż na rękę jest im rola tanich gospodarek komplementarnych. To wpędza nasze Państwa w tzw. pułapkę średniego dochodu.

    Dywagujecie o manipulacjach społecznych, największą manipulacją jest danie sobie wmówić, że krówka jest za PiS, markos i wkibic ja PO i każdy kto ma odmienne zdanie jest przez jednych i drugich traktowany, albo jako pisior i katol-zaściankowiec, albo jako żydo-maso komunista, lewak i dureń. To jest NAJWIĘKSZA manipulacja.

    WKibic napisał/a:

    C Walker okrasza to butą i prostactwem z argumentami ad hominem w przypadku braku argumentów merytorycznych

    Argumentum ad hominem zastosowałeś sam Waćpanie. Jak ci ludzie mówili, że jako zarządca byłeś raczej miernym urzędnikiem i jest wiele rzeczy, które ci się nie udało - to traktowałeś to jako atak zwolenników D.O. i "knesetu".

    Szczerze mówiąc, z Walkerem i Krówką można znaleźć jeszcze nić porozumienia. Twoje ego, podobnie jak Wałęsy przekracza obecny układ planetarny. Obawiam się, że obserwatorzy w najbliższej nam galaktyce Andromedy są oślepieni przez czarną dziurę Twojego nadymania się.

    To tyle z mojej strony. -.-

    12 2 Cytuj
  • 17 lip 2017
    Powodzianin_ napisał/a:

    Dokładnie tak. Właśnie post byłego wójta udowadnia jak wielkiej społecznej manipulacji ulegamy. Albo jesteśmy z "jednymi", albo z "drugimi". Nie ma stanów pośrednich, nie ma krytycznego odnoszenia się do treści, nie ma dyskusji.

    Próbujesz przeanalizować krytycznie sytuacje własnego kraju, były wójt i polonista (!), bez wykształcenia ekonomicznego czy politologicznego dyskredytuje. W sumie nie jest to najgorsze, że brak odpowiednich fakultetów - wszakże one nie świadczą o danej osobie. Smutne jest to, że wpisuje się w politykę antagonizowania społeczeństwa...

    Ja nie dyskutuje o wychowaniu, ja dyskutuję o faktach historycznych, ekonomicznych, geopolitycznych i geograficznych.

    Upadek potęgi Polski zaczął się od odkryć geograficznych - nasze państwo nie mogło drenować swoich kolonii, czy robić "handel". Było uzależnione od zboża, okresy nieurodzaju powodowały brak dochodów Państwa. Wielokulturowe i wieloetniczne, ogromne Państwo było trudne do utrzymania. Potęgi europejskie takie jak Francja, Wielka Brytania, Niemcy nie było wieloetniczne. Było homogeniczne - fakt historyczny.

    Polska położona jest na nizinie Europejskiej, dla Rosji jest punktem strategicznym, bo zajęcie Polski zapewnia jej ochronę przed Zachodem, ale też świetny punkt wypadowy właśnie do Europy Zachodniej. Dla Niemiec Polska zawsze była plebsem, współcześnie jest to nasz najważniejszy partner handlowy, jego wzrost oznacza nasz wzrost, ale tylko w tych dziedzinach w których im nie przeszkadzamy. Niemcy za wszelką cenę, próbują nie dopuścić do usamodzielnienia się Polski, Czech, Słowacji i Węgier, gdyż na rękę jest im rola tanich gospodarek komplementarnych. To wpędza nasze Państwa w tzw. pułapkę średniego dochodu.

    Dywagujecie o manipulacjach społecznych, największą manipulacją jest danie sobie wmówić, że krówka jest za PiS, markos i wkibic ja PO i każdy kto ma odmienne zdanie jest przez jednych i drugich traktowany, albo jako pisior i katol-zaściankowiec, albo jako żydo-maso komunista, lewak i dureń. To jest NAJWIĘKSZA manipulacja.

    Argumentum ad hominem zastosowałeś sam Waćpanie. Jak ci ludzie mówili, że jako zarządca byłeś raczej miernym urzędnikiem i jest wiele rzeczy, które ci się nie udało - to traktowałeś to jako atak zwolenników D.O. i "knesetu".

    Szczerze mówiąc, z Walkerem i Krówką można znaleźć jeszcze nić porozumienia. Twoje ego, podobnie jak Wałęsy przekracza obecny układ planetarny. Obawiam się, że obserwatorzy w najbliższej nam galaktyce Andromedy są oślepieni przez czarną dziurę Twojego nadymania się.

    To tyle z mojej strony. -.-

    Za dużo podkreślania szczerości z Twojej strony. Chciałem jeno zaznaczyć duże dysproporcje między Twoimi wpisami geopolitycznymi i geostrategicznymi, a postami walkera i krówki. Tyle i aż tyle. Ironii i advocatus diaboli raczej nie nazywa się nadymaniem. Szukasz wrogów tam , gdzie ich nie ma. Określeń walkera zebranych przez t-34 nie stosuję. Atak personalny w polemice jest Twoją mocną stroną, ale czy pomocną? Odpowiedz sobie sam. Brak podjęcia dyskusji merytorycznej nie upoważnia do ataku personalnego.

    5 17 Cytuj
  • 18 lip 2017
    WKibic napisał/a:

    Za dużo podkreślania szczerości z Twojej strony. Chciałem jeno zaznaczyć duże dysproporcje między Twoimi wpisami geopolitycznymi i geostrategicznymi, a postami walkera i krówki. Tyle i aż tyle. Ironii i advocatus diaboli raczej nie nazywa się nadymaniem. Szukasz wrogów tam , gdzie ich nie ma. Określeń walkera zebranych przez t-34 nie stosuję. Atak personalny w polemice jest Twoją mocną stroną, ale czy pomocną? Odpowiedz sobie sam. Brak podjęcia dyskusji merytorycznej nie upoważnia do ataku personalnego.

    Przykro mi, ale uważam inaczej. Pamiętaj też, że stosując ad hominem i ad personam co wychodzi ci rewelacyjnie, sam narażasz się na to samo.
    Z Twojej strony jak zawsze za dużo podkreślania swojej wyższości intelektualnej nad PiSiorami.

    Lepiej wejść na wyższy poziom dyskusji niż tworzyć polemiki w stylu bono, którego czytając, ma się wrażenie, że się czegoś nawdychał i tworzy swoje "fraszki" Bóg wie dla kogo.

    Ale, ale miałeś stąd uciekać? Czyżby sprawdzało się moje przewidywanie, że stąd nie uciekniesz?

    Tworząc swą postać w powiecie Myślenickim i nie ukrywając kim jesteś w świecie realnym musisz pamiętać, że każde nadmuchanie się Twojej osoby będzie ludzi śmieszyć. Mnie nie jesteś wstanie powiązać z żadną personą w świecie realnym - oczywiście, to może świadczyć, że jestem tam nikim - ale zawsze jest ryzyko, udzielając się w sieci, że piszesz z zerem.

    Bez odbioru, międzyplanetarne ego mnie przytłacza. Jeśli zabraknie Ciebie na miasto-info, z pewnością nadrobisz na bezogródek, a już za półtorej miesiąca pierwszy dzwonek (:.

    16 2 Cytuj
  • 18 lip 2017

    Powodzian, chcesz dyskutować merytorycznie a walisz jak w bęben ad persona. jeżeli chcesz prowadzić polemikę z WKibic, znając jego personalia i posługując się nimi, podaj również swoje, aby polemika była równa.
    Przenosisz dyskusje na poziom Zdzisława Krasnodebskiego, polskiego profesora pracującego od lat w Niemczech na uczelni w Bremie, i od lat plujacego na kraj który zatrudnia. Proponujesz dyskusje na poziomie ekonomicznym, ale ci którzy dzisiaj o niej decydują to albo prawnicy, historycy, politolodzy, inaczej gracze polityczni i filozofowie polityki.
    Wykształcenie rozwija człowieka, ale nie zmienia mu wrodzonej inteligencji. Stąd wielcy, którzy zmieniali świat, nie mieli tytułów profesorskich.
    A czytam różnych, mądrych, ale do takich nie zaliczam ludzi pokroju Krasnodebskiego. Ciebie postrzegam, w tym pokroju. Ja niestety nie mogę tych ludzi słuchać i czytać, bo zaczynają mnie boleć zęby . Moja kostrukcja umysłową jest tak zaprogramowana, aby unikać wyimaginowanych problemów. Toteż unikam dyskusji z ludźmi, którzy tworzą grozę i maja wizję zagrożenia, i nadzwyczajnych rozwiązań.
    Zycie jest proste, jeżeli go sobie sami nie utrudniamy .

    1 15 Cytuj
  • 18 lip 2017
    bono napisał/a:

    Powodzian, chcesz dyskutować merytorycznie a walisz jak w bęben ad persona. jeżeli chcesz prowadzić polemikę z WKibic, znając jego personalia i posługując się nimi, podaj również swoje, aby polemika była równa.

    Slucham? Kazdy decyduje sam o swoich personaliach, nikt nikogo nie zmuszal do afiszowania sie ze swoja przeszloscia. As persona pierwszy uderzyl Kibic. No coz, kto sieje zboze...

    bono napisał/a:

    Przenosisz dyskusje na poziom Zdzisława Krasnodebskiego, polskiego profesora pracującego od lat w Niemczech na uczelni w Bremie, i od lat plujacego na kraj który zatrudnia. Proponujesz dyskusje na poziomie ekonomicznym, ale ci którzy dzisiaj o niej decydują to albo prawnicy, historycy, politolodzy, inaczej gracze polityczni i filozofowie polityki.

    Porownanie chybione. Napisalem wyraznie, ze w interesie Niemeic nie jest silna ekonomicznie Polska. To tak jakbys zarzucil Bartosiakowi, ze jest germanofobem, bo w kazdym swoim wykladzie z geostrategii o tym mowi.

    Manipulujesz - krytyczne spojrzenie na sasiada, nie oznacza jego krytyki! Napisalem WYRAZNIE, ze Niemcy sa naszym najwazniejszym partnerem, ich wzrost to nasz wzrost. Po prostu, jako PANSTWO i NAROD powinnismy miec wlasne zdanie i umiejetnosc jego konstruktywnego oraz skutecznego wyrazania. Bezmyslne przytulenie sie do Niemiec oznacza bycie ich Wasalem, dominacje ekonomiczna, spoleczna, polityczna. JA JAKO MLODY POLAK, nie chce zyc w takim kraju. Jesli dla Ciebie oznacza to, ze ejstem PiSiorem - dobrze, jestem PiSiorem.

    bono napisał/a:

    Wykształcenie rozwija człowieka, ale nie zmienia mu wrodzonej inteligencji. Stąd wielcy, którzy zmieniali świat, nie mieli tytułów profesorskich.

    A co ja wyzej napisalem? Wyksztalcenie tez rozwija umiejetnosc logicznego rozumowania oraz czytania ze zrozumieniem.

    bono napisał/a:

    A czytam różnych, mądrych, ale do takich nie zaliczam ludzi pokroju Krasnodebskiego. Ciebie postrzegam, w tym pokroju. Ja niestety nie mogę tych ludzi słuchać i czytać, bo zaczynają mnie boleć zęby . Moja kostrukcja umysłową jest tak zaprogramowana, aby unikać wyimaginowanych problemów. Toteż unikam dyskusji z ludźmi, którzy tworzą grozę i maja wizję zagrożenia, i nadzwyczajnych rozwiązań.
    Zycie jest proste, jeżeli go sobie sami nie utrudniamy .

    Zycie, geopolityka, ekonomia nie jest prosta. Postrzegaj mnie jak chcesz, nie podales ani jednego przykladu, ani jednej kontry na fakty historyczne, ktore przytaczalem wyzej. Zamiast tego piszesz w formie adwokata bylego wojta. Chyba lepiej ci wychodzi pisanie poematow na forum o dziwnej tresci.
    Jesli jak sam napisales - "nie mogę tych ludzi słuchać i czytać, bo zaczynają mnie boleć zęby"

    Coz wiec tu jeszcze robisz?

    Najsmieszniejsze w tym forum jest obserwowanie jak sie miedzy soba gryziecie. Gdy skrytykujesz krowke - jestes wrednym Pelowcem, gdy skrytykujesz bono, kibica, markosa - jestes wrednym pisiorem.
    Dla was polityka, poglady, ekonomia sa tylko zero-jedynkowe.
    Przykro mi Bono, ale takie postrzeganie swiata jest domena ludzi ograniczonych, nie zas wyksztalconych.

    14 2 Cytuj
  • 18 lip 2017

    Panowie OFF TOPIC. Temat jest o manipulacji społecznej. Od geopolityce tez jest inny temat.

    Czy widzieliście to? Porównanie TVPIS z TVN odnosnie relacji z protestów o SN.

    https://www.wykop.pl/wpis/25400997/dla-wszystkich-ktorzy-uparcie-mowia-ze-tvpis-robi -/

    Przecież jak wejdzie obowiązkowy abonament to ja nie będę mógł po nocach spać wiedząc że finansuje tą wredną propagandową machinę w mikro części.

    13 6 Cytuj
  • 18 lip 2017
    m_markos napisał/a:

    Panowie OFF TOPIC. Temat jest o manipulacji społecznej. Od geopolityce tez jest inny temat.

    Czy widzieliście to? Porównanie TVPIS z TVN odnosnie relacji z protestów o SN.

    https://www.wykop.pl/wpis/25400997/dla-wszystkich-ktorzy-uparcie-mowia-ze-tvpis-robi -/

    Przecież jak wejdzie obowiązkowy abonament to ja nie będę mógł po nocach spać wiedząc że finansuje tą wredną propagandową machinę w mikro części.

    Z ciebie jest dobry manipulator podobnie jak autor tego wpisu na wykopie.Wyrwane z kontekstu kilka pasków i dwa zdjęcia mają świadczyć o tym że TVN jest ok a TVP Beee??
    Mieliście chyba szkolenia w Szkołach GRU Leningrad i te sprawy z dziedziny manipulowania opinią publiczną ..

    4 18 Cytuj
  • 18 lip 2017
    Walker84 napisał/a:

    Z ciebie jest dobry manipulator podobnie jak autor tego wpisu na wykopie.Wyrwane z kontekstu kilka pasków i dwa zdjęcia mają świadczyć o tym że TVN jest ok a TVP Beee??
    Mieliście chyba szkolenia w Szkołach GRU Leningrad i te sprawy z dziedziny manipulowania opinią publiczną ..

    Sam jesteś wyrwany z rzeczywistości. Przełącz na tą gównotelewizję nawet w tym momencie a zobaczysz odklejone psychicznie stopki.
    zdjecie

    Goście przejmują w kraju władzę absolutną a tacy bolszewicy jak ty im poklepują. Dla mnie jesteście zdrajcami Polskiej demokracji.

    Jak tak dalej pójdzie to tylko czekać jak jak Kaczyński zostanie wybrany przez Sejm carem Polski, Trybunał już tylko to potwierdzi a Sąd Najwyższy zaklepie. Wszystko to przy praniu mózgów przez Rachoniów i innych kanalii z TVPIS.

    PISiaki będą mieć gorszą kartę w historii Polski niż targowica.

    14 4 Cytuj
  • 18 lip 2017

    W sejmie jest mówione jedno:
    http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/sejm-na-zywo-poslowie-zajma-sie-nowa-ustawa-o-sn-relacja-relacja/s50y9xl

    Tymczasem tradydyjnie w TVPIS jest pokazywana alternatywna wersja wydarzeń.

    Mam wrażenie że konstytucja stała się bezwartościowym świstkiem papieru.
    zdjecie

    16 2 Cytuj
  • 18 lip 2017
    m_markos napisał/a:

    Panowie OFF TOPIC. Temat jest o manipulacji społecznej. Od geopolityce tez jest inny temat.

    Czy widzieliście to? Porównanie TVPIS z TVN odnosnie relacji z protestów o SN.

    https://www.wykop.pl/wpis/25400997/dla-wszystkich-ktorzy-uparcie-mowia-ze-tvpis-robi -/

    Przecież jak wejdzie obowiązkowy abonament to ja nie będę mógł po nocach spać wiedząc że finansuje tą wredną propagandową machinę w mikro części.

    Ciekawe ostatnie zdanie.Gdy kiedyś napisałam -kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień a chodziło o podatki itp. opłaty to wielkie oburzenie bo wszyscy są czyści jak łza.
    Chciałam przypomnieć że abonament jest i był od początku obowiązkowy tylko kiedyś "król Europy"nawoływał do niepłacenia co było niespotykane w cywilizowanym świecie aby premier namawiał do niepłacenia abonamentu.Opłata jest za posiadanie odbiornika a nie za to co się ogląda .

    5 17 Cytuj

Odpowiedz