Forum » Społeczeństwo

Czy PiS zabierze Polakom wolność?

 • 9 lip 2017

  Temat aktualny od prawie dwóch lat. Oczywiście dla tych którzy cokolwiek znają się na polityce jasne jest że polityka poznaje się nie po tym co mówi ale po tym co robi i jak robi. Tematy polityczne już są na forum, dlatego proszę żeby dyskutanci skupili się co i dlaczego jest niebezpieczne w tym co robi PiS z punktu widzenia przeciętnego Polaka. Pomińmy gospodarkę, finanse, skupmy się na tym co jest lub może być zagrożeniem dla praw i wolności człowieka. Chętnie poczytam jakie jest Wasze zdanie.

  11 8 Cytuj
 • 9 lip 2017

  Rozwalenie trybunału konstytucyjnego, prokuratorzy na usługach pisu, ustawa o RIO - czyli możliwość udupienia praktycznie każdego niewygodnego pisowi burmistrza, kombinują przy sądach (zobacz jaka nagonka w *****izji).

  21 10 Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 9 lip 2017

  Ponad 90% działalności PiSu można podzielić na dwie kategorie.
  Pierwsza to realizacji programu wyborczego i jego konsekwencje które były łatwe do przewidzenia jeszcze przed wyborami.
  Druga to stosowanie tych samych metod działań, które stosowały wszystkie rządzące wcześniej partie po 89 roku. Jest tylko jedna subtelna różnica, a mianowicie to że nikt wcześniej po 89 roku nie miał większości w sejmie.

  Zadajcie sobie najpierw fundamentalne pytanie: Czy to przypadek że PiS zdobył ponad 50 % w sytuacji gdy jeszcze pół roku przed wyborami nikt się tego nie spodziewał? Wątpię! To nie przypadek.

  13 8 Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 9 lip 2017

  Wątpliwe prawnie działania w sprawie Trybunału najpierw wykonało PO bo chciało rządzić nadal w razie przegrania wyborów. Dopiero po tym PIS dokonał również wątpliwych prawnie działań. Pierwsze było PO, a że jak w piłce najlepsza formą obrony jest atak...

  12 8 Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 9 lip 2017

  Na 100% wolność nie ma szans bo żyjemy w globalnej wiosce i nie jesteśmy mocarstwem. Zawsze będziemy jakoś zależni od innych i mniej czy bardziej będziemy się musieli liczyć z innymi państwami. Przemówienie Schetyny na zjeździe PO wyraźnie pokazywało między wierszami, że Polskę traktuje jak kolonię Unii Europejskiej w przeciwieństwie do wystąpienia Kaczyńskiego które podkreślało między wierszami niezależność i niepodległość Polski. Zresztą schetyna na słynnych nagraniach mówił że już nie ma Polski, tak więc kto zabierał wolność? Kto miał w dupie dwa miliony podpisów właśnie za wolnością, które wylądowały w koszu?

  12 11 Cytuj
 • Andrzej 10 lip 2017

  @sh_ma, wiemy, że to wszystko wina Tuska. Ale na temat i najlepiej w jednym poście (jest coś takiego, jak opcja edycji).

  9 6 Cytuj
 • 10 lip 2017

  Nie sądzę, by pis taka wolność Polakom zabrał.
  Polacy to wolni ludzie i oddają tyle, ile wydaje nam się w danej chwili, jest w naszym interesie.
  Opozycja - Schetyna i reszta, powinni iść w miesiecznicach smoleńskiej, w tym samym pochodzie, procesji, przybrać w symboliczne worki pokutne i gromko oklaskiwac, bez kpiny, każde wystąpienie Kaczyńskiego.
  Domagać się prawdy, powinna również opozycja, bo to jest też w jej interesie.
  Jeżeli był zamach, osadzić zamachowcow i natychmiast osadzić w aresztach.
  Chciałbym aby rządzący te prawdę podali jeszcze w tej kadencji, bo zanosi się na drugą.
  Poza tym procesje w kościele polskim, to coś radosnego, uroczystego, a więc pod pałacem prezydenckim, można by zrobić symboliczne drozki i te procesje przenieść, do tradycji Warszawy.
  Z czasem mogły by się przyjąć jako symbol, zwyczaj i rozpoznawalność stolicy.

  12 10 Cytuj
 • 11 lip 2017
  trekk napisał/a:

  Pomińmy gospodarkę, finanse, skupmy się na tym co jest lub może być zagrożeniem dla praw i wolności człowieka. Chętnie poczytam jakie jest Wasze zdanie.

  Zagrożeniem praw człowieka jest ustawa inwigilacyjna. Pisałem o tym w innym temacie.
  Możesz być inwigilowany i nikt Cię przed tym nie uchroni. No ale PISiaki tłumaczą że jak nie masz nic do ukrycia to nie musisz się bać ;)

  ------------------------------
  (...)
  Ustawa inwigilacyjna nie stwarza możliwości zweryfikowania, czy sięgnięcie po informacje było niezbędne, celowe i należycie uzasadnione (…), a więc nie daje podstawy do przeprowadzenia realnej – spełniającej standardy ochrony praw człowieka – kontroli”.
  (...)
  Sady nie mają narzędzi, by zweryfikować, czy wśród pobranych billingów nie „zaplątał się” np. billing żony funkcjonariusza Policji podejrzewanej przez niego o zdradę.
  (...)
  https://panoptykon.org/wiadomosc/sad-nie-mamy-jak-kontrolowac-dzialan-policji
  ------------------------------
  Tu
  kolejny link.
  https://panoptykon.org/inwigilacyjna

  6 3 Cytuj
 • 11 lip 2017

  Czy w dobie Facebooka potrzebna jest jeszcze jakaś inwigilacja?
  Ludzie umieszczają w sieci swoje prywatne zdjęcia,gdzie wypoczywają co kupują,sieci komórkowe śledzą każdy nasz ruch,karty płatnicze śledzą gdzie i co kupujemy itd.
  Czy nie za późno na histerię z tego powodu?
  Bez ustawy wszystko wiedzą a co najlepsze poza wszelką kontrolą i nie Państwo tylko banki i korporacje.
  Śmieszy mnie gdy ludzie którzy siedzą na Facebooku,Twitterze itp. krzyczą o zagrożeniu prywatności.

  8 7 Cytuj
 • 11 lip 2017

  Ja to mam skłonność do obnażania się i chciałbym, aby pis miał taki sprzęt, żeby widział mnie nago.
  A ponieważ mam jednocześnie instynkt podglądacza, gdyby mi zlecili abym przez te urządzenia zawodowo oglądał licealistki, a warunkiem tego było by zapisanie się do pis- zrobił bym to, niezwłocznie.
  Przecież i tak wszystkie wiedzą, jak są zbudowane, to czego się wstydzić.

  8 3 Cytuj
 • 11 lip 2017
  krowka123 napisał/a:

  (...)sieci komórkowe śledzą każdy nasz ruch,karty płatnicze śledzą gdzie i co kupujemy itd. (...)

  Ludzie sobie nie zdają sprawy jak bardzo mogą ucierpieć jak takie dane mogą zaszkodzić.

  Hipotetyczny przykład:
  PISiaki nie lubią Gazety Wyborczej, bo i autorzy i czytelnicy to komuchy esbeki w ogóle cykliści i weganie. NIech będzie w rządzie jakiś nawiedzony człowiek pokroju Macierewicza. Niech sobie ściągnie listę osób którzy prenumerują GW i porówna z osobami powiązanymi w jakiś sposób ze sferą budżetową, rządową. Zaraz później te osoby zostaną zwolnione ze względu na "utratę zaufania".

  Podobny DATA MINING można wykonać na tysiąc i jeden sposobów dla obojętnych grup społecznych i przeprowadzić określone akcje. A dlaczego np. nie wziąc danych z nadajników z krakowskiego przedmiescia i wyfiltrować sobie kto chodzi na miesięcznice i kontrmiesięcznice.

  Jeśli nie ma nadzoru sądu zagrożenie jest poważne.

  6 1 Cytuj
 • 11 lip 2017

  PiS nie zabierze Polakom wolności, bo sobie nie dadzą. Protesty to potwierdzają. Także na tym forum. Kaczyński to karykaturalny dyktatorem. Folklor nadwiślański. Jego populizm i amoralność oraz kompleksy napsują wiele, ale demokracja takie przypadki dopuszcza. Bardziej martwi mnie to, co przeżywacie PiSie wyszło. Stan demokratycznej świadomości naszego społeczeństwa, szczególnie młodzieży, która skręca ku nacjonalizmowi. Szkoła gdzieś zawala. Ekshibicjonizm zaś Facebookowy i Twitterowy stanowi prawo obywatelskie a inwigilacja państwa to przestępstwo i nie należy tego mieszać. Lepiej podglądać obnażające się licealistki na Facebooku niż na polecenie służb, awansując w półtora roku z kaprala na pułkownika. Nawet Dyzma by tego nie wymyślił. A to się dzieje. Jednak krytycznie o PiSie na tym forum piszą tylko oderwani od koryta, złodzieje, skorumpowani urzędnicy sikający na widok Ziobry w majtusie, esbeckie dzieci i cały drugi sort , czyli ynteygentni po krówkowemu. Argumenty nie ważne. Ważne zdefiniowanie je przedstawiającego.

  8 5 Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 11 lip 2017

  Pis nie zabierze w sposób ewidentny Polakom wolności bo chce wygrać kolejne wybory.
  Kto z nas jest w pełni wolny? Każdy jest od kogoś zależny, a może najbardziej ten, któremu się zdaje że jest w pełni wolny. Samo podpisane umowy o pracę to co to jest? To min oddanie części swojego czasu i wolności za pieniądze, bo już nie mogę robić co chcę w czasie pracy.
  Także 100% wolność to utopia.

  3 2 Cytuj
 • 11 lip 2017

  Temat rzeka. Przykładów można mnożyć w nieskończoność.

  Co do "zabierania Polakom wolności" ... kilka dni temu na Placu Krasińskich w Warszawie podczas państwowej uroczystości, kiedy Prezydent Trump przywołał Prezydenta Lecha Wałęsy, duża część PiSowskich klakierów przywiezionych autokarami z całej Polski, buczało i rzucało nieparlamentarnymi epitetami. PYTAM, ILU Z NICH ZOSTAŁO UKARANYCH MANDATAMI ?

  https://www.youtube.com/watch?v=jyHB1KE-mJs
  https://www.youtube.com/watch?v=4zq_vhJAJvI
  https://www.youtube.com/watch?v=HecDdd-X3qI

  Po ostatniej kontrmanifestacji, która przebiegała jak określają służby spokojnie - ukarano 44 osoby.

  Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa?

  7 4 Cytuj
 • 12 lip 2017

  Kaczyński jest za mały na wielkość - rzecze Szostakowicz. Na rynkach miast, rogach ulic wystawali na drabinkach, paczkach etc. różni nawiedzeni i głosili swoje nawiedzone wizję. Zostawmy go. Te miesięcznice go wykończą. Historia to potwierdza.

  8 1 Cytuj
 • 12 lip 2017

  Najbardziej nawiedzoną osoba jaka spotkałam w życiu jest były wójt gminy kojarzonej z Wąchockiem i Kłajem który zaprzedałby duszę diabłu aby tylko odzyskać utracony stołek i zobaczyć Obajtka za kratkami.
  Historia to potwierdza.

  3 11 Cytuj
 • 12 lip 2017

  Czarny dzień dla Polski. Koniec niezależności sędziów.

  ---------------------------
  Posłowie i ministrowie będą mogli sobie wybrać sędziów". Sejm uchwala nowelizację ustawy o KRS

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/554020,reforma-krs-sejm-glosowanie-sady-zbigniew-ziobro.html
  ---------------------------

  6 3 Cytuj
 • 12 lip 2017

  Jak wybierani są sędziowie w krajach starej Unii?
  Proszę o konkretne fakty i pokazanie jednego kraju w którym decyduje korporacja sędziowska.

  6 7 Cytuj
 • 12 lip 2017

  Prokuraturą i sądami włada teraz jedna osoba. Policją rządzi kolega tego od prokuratury i sądów. TK to iluzja.

  PISowskie tępaki. Homosovieticusy.

  6 6 Cytuj
 • 12 lip 2017

  Oj tam czerwony prokurator znowu w akcji.
  Nic się nie stało,Polacy,nic się nie stałooo......nic się nieee staaaałoooo Polacy nic się nie staaaałoooooo......

  4 2 Cytuj
 • 12 lip 2017

  zdjecie

  7 2 Cytuj
 • 12 lip 2017
  krowka123 napisał/a:

  Jak wybierani są sędziowie w krajach starej Unii?
  Proszę o konkretne fakty i pokazanie jednego kraju w którym decyduje korporacja sędziowska.

  Stara w Europie, to jest Turcja. Tutaj te wybory przebiegają identycznie jak u nas. A więc wszystko jest OK.

  7 3 Cytuj
 • 12 lip 2017

  Zastanawiam się ile jeszcze trzeba żeby ludzie w końcu wyszli na ulice i pogonili ten cały popis ??????/

  6 5 Cytuj
 • 13 lip 2017

  Polska Białoruś to już ?

  7 5 Cytuj
 • 13 lip 2017

  Ja pierdziele, nie mogę uwierzyć co ten PIS zrobił wczoraj. Władza wykonawcza czyli minister będzie ustalał skład Sądu Najwyższego.

  zdjecie

  Po wejściu ustaw w życie rząd będzie policjantem i sędzią w jednym. Obywatel w razie krzywdy już nie będzie się miał do kogo odwołać.

  9 3 Cytuj

Odpowiedz