Forum » Społeczeństwo

Euro za i przeciw

  • 28 sie 2019

    Tylko jest to, że PLN, leci na łeb do walut regionu też pn korony a nawet do kuny, a nie tylko do USD czy Euro.

    2 Cytuj
  • 28 sie 2019
    bono napisał/a:

    Tylko jest to, że PLN, leci na łeb do walut regionu też pn korony a nawet do kuny, a nie tylko do USD czy Euro.

    Uwielbiam sprawdzac takie kwantyfikatory

    PLN/CZK - ostatnie 10 lat - polecam zwrocic uwage na rok 2011/2012

    https://stooq.pl/q/?s=czkpln&c=10y&t=l&a=lg&b=0

    HRK/PLN

    https://stooq.pl/q/?s=hrkpln&c=10y&t=l&a=lg&b=0

    = normalne zachowanie waluty, zlotowka jest waluta plynna zachowuje sie w ten sposob NIEZALEZNIE OD WLADZY JAKA NAMI RZADZI

    Zamykam temat. :)

    2 Cytuj
  • 28 sie 2019

    Temat nie dotyczy władzy, tylko waluty. Niezależnie od władzy kocham mocną walutę.
    A kto to osiągnie to mi lotto, może być nawet Kukiz z Milerem i Kaczyńskim jako jedna partia.

    1 2 Cytuj
  • 28 sie 2019

    Ale po Tusku on też ma lęk do złota :-))) generalnie wKODował sobie bzdety o EUR teraz doszedł USD i cały szczęśliwy .....dzisiaj, jutro swoje ryzyko/niewiedzę zwali na PiS XD

    Cytuj
  • 28 sie 2019

    Nie ma o czym z wami pisać, bo jak człowiek nie jest wazeliniarzem PiS, to jest skreślony.
    A przecież moje zdanie o PO znacie, że obecnie to drugi sort.
    To co mam z powództwa cywilnego oskarżyć Tuska i Kopacz o Vat?

    Napiszę to co lubicie czytać. Prezes, premier Jarosław Kaczyński byłby najlepszym premierem w nowym rządzie i tu zgadzam się ze słowami premiera Mateusza Morawieckiego. A Tusk to dno, dorwał się do tego prezydenciny tej dziadowskiej UE, ale jaki on tam prezydent. Gdyby on był z PiS oj... to by było kawał dobrego prezydenta, ale oni w UE dobrych nie chcą, a takie jest całe PiS, tylko takie miernoty jak Bieńkowska, Buzek, Lewandowski, te miernoty drugiego sortu są im potrzebne.

    1 Cytuj
  • 28 sie 2019
    bono napisał/a:

    Nie ma o czym z wami pisać, bo jak człowiek nie jest wazeliniarzem PiS, to jest skreślony.
    A przecież moje zdanie o PO znacie, że obecnie to drugi sort.
    To co mam z powództwa cywilnego oskarżyć Tuska i Kopacz o Vat?

    Napiszę to co lubicie czytać. Prezes, premier Jarosław Kaczyński byłby najlepszym premierem w nowym rządzie i tu zgadzam się ze słowami premiera Mateusza Morawieckiego. A Tusk to dno, dorwał się do tego prezydenciny tej dziadowskiej UE, ale jaki on tam prezydent. Gdyby on był z PiS oj... to by było kawał dobrego prezydenta, ale oni w UE dobrych nie chcą, a takie jest całe PiS, tylko takie miernoty jak Bieńkowska, Buzek, Lewandowski, te miernoty drugiego sortu są im potrzebne.

    Mam prośbę - skończ z siebie robić skrajnego idiotę. W żadnym miejscu nie pisałem, że kocham PiS - obiektywizm i posługiwanie się danymi to nie bycie "wyborcą PiS". Pisałem, że zagłosuje na lewicę. Pisałem też, że nie pozwolę by ktokolwiek mnie wkładał tutaj w swoje ograniczone postrzeganie świata.

    Skończ więc. Kto bardziej rozgarnięty i czytający to forum, może tylko parsknąć śmiechem. Jedź do Izraela i pokłóć się z Vivaldim, potem napisz że "ciotka z USA", a jeszcze potem napisz, że "wujek za szekle" i inne takie Twoje urojenia.

    Zamiast siedzieć na forum i robić z siebie błazna, idiotę, osobę z trisomią (przy całym szacunku do takich osób), zapisz się może na jakieś studia ekonomiczne, przeczytaj pare książek, naucz się niemieckiego / angielskiego / francuskiego, poczytaj coś w języku obcym z dziedziny finansów i ekonomii, a potem zabieraj głos.
    Głupiś jak but.

    1 Cytuj
  • 28 sie 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Zamiast siedzieć na forum i robić z siebie błazna, idiotę, osobę z trisomią (przy całym szacunku do takich osób), zapisz się może na jakieś studia ekonomiczne, przeczytaj pare książek, naucz się niemieckiego / angielskiego / francuskiego, poczytaj coś w języku obcym z dziedziny finansów i ekonomii, a potem zabieraj głos.
    Głupiś jak but.

    Czyli takie podstawowe wykształcenie Polaka. Ja znam tylko dwa języki i odstaję od średniej. Chyba już nie zdążę nadrobić do ciebie tych języków. A i tak gówno rozumiem z tego co codziennie Morawiecki mówi w TVP-info.

    1 Cytuj
  • 28 sie 2019
    bono napisał/a:

    Czyli takie podstawowe wykształcenie Polaka. Ja znam tylko dwa języki i odstaję od średniej. Chyba już nie zdążę nadrobić do ciebie tych języków. A i tak gówno rozumiem z tego co codziennie Morawiecki mówi w TVP-info.

    Rozumiem, że znasz rosyjski i polski? To by wyjaśniało te sowieckie metody i postrzeganie świata. Taka piąta kolumna.

    1 Cytuj
  • 28 sie 2019

    Znam gościa z Chińskim, ale nie ma postrzegania świata z pozycji równego ubrania zwanego ferszalungiem. Co prawda nie myślałem o rosyjskim, ale gdybym wymienił albański, to aż mam gęsią skórę, na myśl gdzie mnie sklasyfikujesz i jakie metody postrzegania świata mi przypiszesz. A jeszcze ta kolumna?
    Kombinuj.

    1 Cytuj
  • 28 sie 2019
    bono napisał/a:

    Znam gościa z Chińskim, ale nie ma postrzegania świata z pozycji równego ubrania zwanego ferszalungiem. Co prawda nie myślałem o rosyjskim, ale gdybym wymienił albański, to aż mam gęsią skórę, na myśl gdzie mnie sklasyfikujesz i jakie metody postrzegania świata mi przypiszesz. A jeszcze ta kolumna?
    Kombinuj.

    Nie ma sensu - ty znasz co najwyżej drogę do swojego wychodka za domem :)

    1 Cytuj
  • 28 sie 2019

    Twoja inteligencja powala.
    Jak to wydedukowałeś, nie wiem, ale trafiłeś w dziesiątkę.
    Rzeczywiście jest taka z kamienia przykryta dachówką.
    Ty mnie dobrze znasz i wiesz gdzie mieszkam ,tylko robisz ze siebie idiotę.

    1 Cytuj
  • 28 sie 2019
    bono napisał/a:

    Twoja inteligencja powala.
    Jak to wydedukowałeś, nie wiem, ale trafiłeś w dziesiątkę.
    Rzeczywiście jest taka z kamienia przykryta dachówką.
    Ty mnie dobrze znasz i wiesz gdzie mieszkam ,tylko robisz ze siebie idiotę.

    Oczywiście!

    1 Cytuj
  • 28 sie 2019
    bono napisał/a:

    A i tak gówno rozumiem z tego co codziennie Morawiecki mówi w TVP-info.

    zapewniam cie, że nie tylko tego nie rozumiesz.
    Po coś ty wpadł tu z tymi żalami o twoich oszczędnościach vs. kursie walut? Przecież ten płacz tutaj nie zmieni tego, że te niby oszczędności w niby twarde waluty wrzuciłeś i niby się tym cieszysz/chwalisz a nas nie tyle niby ale poważnie gówno to obchodzi. Temat z czołówki interii obłożony opowieścią o oszczędnościach tylko po to aby ruch narobić gówno tematem. Nie masz o czym dymić bo jak paliwo było po 5,25 to sobie żyły podcinałeś i krwi upuszczałeś, ale , że teraz po 4,99 w porywach 5,02 to nagle nie rozumiesz połowy newsów z TV :-))) ..... patola trollingu.

    1 1 Cytuj
  • 29 sie 2019
    Seneka napisał/a:

    https://www.msn.com/pl-pl/finanse/gospodarka/złoty-mocno-w-dół-na-rynkach-widać-obawy-przed-nadchodzącą-recesją/ar-AAGrSPR?ocid=spartandhp

    No i co z tego, za Tuska było to samo. Co prawda wtedy upadło parę banków, ale może i teraz nasza gospodarka to przetestuje i będziemy białą wyspą.

    1 Cytuj
  • 29 sie 2019
    bono napisał/a:

    No i co z tego, za Tuska było to samo. Co prawda wtedy upadło parę banków, ale może i teraz nasza gospodarka to przetestuje i będziemy białą wyspą.

    Ktore banki w Polsce upadly, po prosze o liste? Poza Skokami, bo te updaja caly czas.

    1 Cytuj
  • 29 sie 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Mam prośbę - skończ z siebie robić skrajnego idiotę.

    Jak można zrobić coś, co już jest?

    1 Cytuj
  • 29 sie 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Ktore banki w Polsce upadly, po prosze o liste? Poza Skokami, bo te updaja caly czas.

    Ktoś mówił o polskich bankach? Polskie banki mają niewiele z kryzysem światowym i kursem walut świata.

    1 Cytuj
  • 29 sie 2019
    bono napisał/a:

    Ktoś mówił o polskich bankach? Polskie banki mają niewiele z kryzysem światowym i kursem walut świata.

    Ok, czyli chodzi ci o kryzys w systemie bankowym siwatomym - zgoda czynnik zewnetrzny,.

    Teraz masz czynnik zewnetrzny - wojny handlowe.

    Wychodzi na to samo.

    1 Cytuj
  • 29 sie 2019
    Seneka napisał/a:

    https://www.msn.com/pl-pl/finanse/gospodarka/złoty-mocno-w-dół-na-rynkach-widać-obawy-przed-nadchodzącą-recesją/ar-AAGrSPR?ocid=spartandhp

    kiedyś cie prosiłem abyś wrzucając sznurek deko go skomentował, bo nie wiadomo o co ci chodzi? Będziesz się na nim wieszał czy się nim asekurował?

    bono napisał/a:

    No i co z tego, za Tuska było to samo. Co prawda wtedy upadło parę banków, ale może i teraz nasza gospodarka to przetestuje i będziemy białą wyspą.

    Jeszcze zaczepnie wrzuć o Aliorze i będzie komplet do dymu.

    1 Cytuj
  • 29 sie 2019
    Vivaldi napisał/a:

    kiedyś cie prosiłem abyś wrzucając sznurek deko go skomentował, bo nie wiadomo o co ci chodzi? Będziesz się na nim wieszał czy się nim asekurował?

    Jeszcze zaczepnie wrzuć o Aliorze i będzie komplet do dymu.

    Alior to nr jeden w Polsce, tak słyszę w reklamie TV.
    To nie mój bank więc nie sprawdzam wiarygodności, podobnie jak w bankach Czarneckiego.
    A poza tym to się rozwijamy i ludziom się żyje dostatnio.
    Gdyby jeszcze narrację w TVP zmieniono i kierowano przekaż również do pozostałej części społeczeństwa, bardziej rozumnej, to nie mam nic do zarzucenia.
    Najbardziej razi ta narracja słowna i klepanie tych samych obrazków w każdych informacjach , przez kolejne tygodnie. Tusku w czapce w Peru i takie tam podobne obrazki dla 80+ i pozostałych po podstawówce.

    2 1 Cytuj
  • 29 sie 2019
    bono napisał/a:

    Alior to nr jeden w Polsce, tak słyszę w reklamie TV.
    To nie mój bank więc nie sprawdzam wiarygodności, podobnie jak w bankach Czarneckiego.

    Nooo i się doczekałem. Czyli jesteś ignorantem. Gdybyś wyciągał wnioski z większej ilości składowych twój obraz byłby mniej popaprany jak obecnie kręcący się tylko wokół własnej pozorowanej dupy. Podrzucę ci żołędzi, tylko się nie przejedz bo znów na wymioty ci się zbierze: Alior poprzez PZU jest przez Państwo fatalnie zarządzany. Zmieniają się prezesi i nic to nie daje ale nic dziwnego bo akurat tam ścierają się trzy fale wewnętrzne z PiS. Miały być fajerwerki a tymczasem nie dają rady. Teraz masz temat na talerzu - żryj, a nie jakieś pierdoły oszczędnościach w EURo.

    bono napisał/a:

    Gdyby jeszcze narrację w TVP zmieniono i kierowano przekaż również do pozostałej części społeczeństwa, bardziej rozumnej, to nie mam nic do zarzucenia.
    Najbardziej razi ta narracja słowna i klepanie tych samych obrazków w każdych informacjach , przez kolejne tygodnie. Tusku w czapce w Peru i takie tam podobne obrazki dla 80+ i pozostałych po podstawówce.

    Ale sam przyznałeś, że jak Morawieckiego słuchasz to i tak nic z tego nie rozumiesz. Wniosek jest taki, że za ciebie trzeba zrobić sam ani nie rozumiesz przekazu ani polecenia. Ot taki chłopek sterowany na pilota a bardziej popychany patykiem, czasem jak ciężko idzie wystarczy marchewkę przywiązać. Klasyczny osioł, tępy ale wytrzymały. Generalnie dobry materiał......na korporobola zaimponować sikorem, kartą do siłowni albo wystraszyć względnie uwiązać kredytem i mamy oddanego kiwaczka robola za drobne :-)

    A co do Tuska z Peru to nie wiem dlaczego go akurat tak pamiętasz jako szamana bo ja go pamiętam jako lidera tyle że samozwańczego lidera zielonej wyspy na której nie było pracy a jak była to na umowie śmieciowej, trzeba było 2-3 etaty ciągnąć aby żyć lub walczyć z szarymi towarami sporo tańszymi, bo po karuzelach VATowskich. Bida, nędza i słaba samoocena ludzi pracujących, marna motywacja, brak wiary w przyszłość. A i nawet tą jego zieloną wyspę sprzedał za garść miedziaków.

    Cytuj
  • 29 sie 2019

    Chyba po raz pierwszy publicznie skrytykowałeś PiS i zarządzanie robione przez jego kadry, jestem pod ogromnym wrażeniem. Uśmiecham się od ucha do ucha ;).

    Cytuj
  • 29 sie 2019

    ciesze się, że poprawiłem ci humor :-))) ...... ale czy aby na pewno? Różne żołędzie różnie smakują :-)))

    "W latach 2009 i 2010 zwyciężył w kilku kategoriach rankingu Przyjazny Bank Newsweeka" :-))) tym bardziej, że Alior miał u mnie "na pieńku" odkąd powstał, a przegięcie Karty Kibica ściśle powiązanej z przymusem zawarcia umowy otwarcia RORu u nich było czarą goryczy a to co się działo przy wycofaniu karty kibica to były jaja na kołach w tej "wyższej kulturze bankowości"......mam nieodparte wrażenie puszki pandory w prezencie a otwieracz ma Neewsweek :-)))
    https://prnews.pl/alior-bank-podsumowal-10-dzialalnosci-wyjasnia-dlaczego-logo-znajduje-sie-aniol-skad-wziely-sie-meloniki-oznacza-wyzsza-kultura-438850

    Cytuj

Odpowiedz