Forum » Społeczeństwo

Euro za i przeciw

  • 29 sie 2019

    To rzeczywiście nowość u vivaldiego.
    Co do Morawieckiego......gada jak nakręcony, nie dopuszcza rozmówcy do głosu i zaczyna mi go być żal, bo gość się wypala a liczyłem na niego. Taki współczesny Lepper się z niego zrobił.

    1 Cytuj
  • 29 sie 2019
    Vivaldi napisał/a:

    ciesze się, że poprawiłem ci humor :-))) ...... ale czy aby na pewno? Różne żołędzie różnie smakują :-)))

    "W latach 2009 i 2010 zwyciężył w kilku kategoriach rankingu Przyjazny Bank Newsweeka" :-))) tym bardziej, że Alior miał u mnie "na pieńku" odkąd powstał, a przegięcie Karty Kibica ściśle powiązanej z przymusem zawarcia umowy otwarcia RORu u nich było czarą goryczy a to co się działo przy wycofaniu karty kibica to były jaja na kołach w tej "wyższej kulturze bankowości"......mam nieodparte wrażenie puszki pandory w prezencie a otwieracz ma Neewsweek :-)))
    https://prnews.pl/alior-bank-podsumowal-10-dzialalnosci-wyjasnia-dlaczego-logo-znajduje-sie-aniol-skad-wziely-sie-meloniki-oznacza-wyzsza-kultura-438850

    Dla mnie Alior był, jest i będzie syfem. Swego czasu byłem na rozmowie o pracę (lata, lata temu) do nich na Miłkowskiego - praca na słuchawce. Dwie korposuki, które dorwały się do stanowisk i myślą, że są paniusiami :).
    Kumpela z LO tam pracowała i mobbing - słowem do zaorania.

    Cytuj
  • 29 sie 2019

    Da se radę, nie booooj i to zdecydowanie lepiej niż ten tam z twojej półki ekonomista co to "piniendzy ni ma i nie będzie"

    1 Cytuj
  • 29 sie 2019

    Ale co tam Alior przy Czarnobylu na Mazowszu.
    A miałem przez Mazowsze przejeżdżać i muszę zatoczyć koło
    Żeby ominąć strefę zagrożenia .

    1 1 Cytuj
  • 29 sie 2019

    ty i te twoje bajki podróżnicze.......coś zrób z tymi twoimi kredkami do kolorowania

    1 3 Cytuj
  • 29 sie 2019
    Vivaldi napisał/a:

    ciesze się, że poprawiłem ci humor :-))) ...... ale czy aby na pewno? Różne żołędzie różnie smakują :-)))

    No I to jest komentarz roku! Może całkiem nie zamierzony ale w punkt ;) Bez Was obu to forum było by nudne.

    3 Cytuj
  • 29 sie 2019

    Ja jeżdżę w goole maps, ale smród czuję przy ekranie.

    3 Cytuj
  • 30 sie 2019
    bono napisał/a:

    Ja jeżdżę w goole maps, ale smród czuję przy ekranie.

    Zmień bieliznę zanim zasiądziesz do komputera.

    5 Cytuj
  • 3 wrz 2019

    W trakcie snu, nie zmieniam a obudziłem się dopiero dzisiaj.

    2 Cytuj
  • 3 wrz 2019
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    No I to jest komentarz roku! Może całkiem nie zamierzony ale w punkt ;) Bez Was obu to forum było by nudne.

    Bez Ciebie też. Co tam, Panie, w audycie?

    1 1 Cytuj
  • 3 wrz 2019
    Seneka napisał/a:

    Bez Ciebie też. Co tam, Panie, w audycie?

    To zależy, który masz na myśli?

    1 Cytuj
  • 3 wrz 2019
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    To zależy, który masz na myśli?

    Pewnie ten, tego co generuje dużo Twoich treści tutaj :)

    2 1 Cytuj
  • 3 wrz 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Pewnie ten, tego co generuje dużo Twoich treści tutaj :)

    Nie dziwi Cię że ucichły audyty MARG'u i ZUO? Mnie by interesowały wydatki gminy na wynajem budynków których to gmina sprzedała za poprzednika. Ni o oczywiście sprawozdanie działania dumy Księcia Międzyzdrojów Małopolski - ZUO! No bo skoro "zakład utylizacji odpadów" to dlaczego na składowisku tyle nie zutylizowanych śmieci które ktoś teraz próbuje podpalać? Ciekawą lekturą mogłyby się okazać dokumenty ubezpieczeniowe spółki... Prawda?

    1 Cytuj
  • 3 wrz 2019
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Nie dziwi Cię że ucichły audyty MARG'u i ZUO? Mnie by interesowały wydatki gminy na wynajem budynków których to gmina sprzedała za poprzednika. Ni o oczywiście sprawozdanie działania dumy Księcia Międzyzdrojów Małopolski - ZUO! No bo skoro "zakład utylizacji odpadów" to dlaczego na składowisku tyle nie zutylizowanych śmieci które ktoś teraz próbuje podpalać? Ciekawą lekturą mogłyby się okazać dokumenty ubezpieczeniowe spółki... Prawda?

    Ja w ogóle jestem zaskoczony, że jest tak cicho - oczekiwałem czegoś więcej. Też bym sobie do poduszki poczytał z ciekawości dokumenty, ale jak sam widzisz - cicho sza.

    3 Cytuj
  • 7 wrz 2019
    Vivaldi napisał/a:

    ty i te twoje bajki podróżnicze.......coś zrób z tymi twoimi kredkami do kolorowania

    Mogę teraz podróżować, dzięki 500+,
    mam pięcioro dzieci jak rodzina z Lublina i dzięki 500% postanowiłem wejść w posiadanie domu. A 300+ pomaga dzieciom mieć aktualne podręczniki z nową historią Polski.
    Dlatego głosuję na PiS bo to dobra partia, dobrzy posłowie a ludziom się żyje dostatnio.

    1 5 Cytuj
  • 7 wrz 2019
    bono napisał/a:

    mam pięcioro dzieci.....

    Taaaaa już to trollu widzę, ze sknerości nie zrobisz nawet drugiego a poza tym do tego trzeba mieć jaja a nie kinderniespodzianki XD

    6 1 Cytuj
  • 8 wrz 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Taaaaa już to trollu widzę, ze sknerości nie zrobisz nawet drugiego a poza tym do tego trzeba mieć jaja a nie kinderniespodzianki XD

    Widzę, że łykasz suplementy na powiększanie mózgu, uważaj aby ten rozrost nie wymknął Ci się spod kontroli.

    3 9 Cytuj
  • 8 wrz 2019

    Moda na te suplementy,
    oj łykają je ci w KO, PSL, SLD, ale liderem w ilości został Kaczyński, ten się nakręcił,
    a to nie jest koniec.
    Powinien już zmniejszyć dawkę, aby wrócić do świata rzeczywistości.

    2 9 Cytuj
  • 8 wrz 2019
    bono napisał/a:

    Powinien już zmniejszyć dawkę, aby wrócić do świata rzeczywistości.

    napisane przez ciebie brzmi to nienormalnie bono solo :-)))

    6 2 Cytuj
  • 8 wrz 2019
    Vivaldi napisał/a:

    napisane przez ciebie brzmi to nienormalnie bono solo :-)))

    Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

    3 6 Cytuj
  • 10 wrz 2019

    Z ciekawostek :))

    Co się dzieje, gdy kurs naszej waluty się zbytnio chwieje? Firmy przerzucają na nas swoje koszty - cena nowego srajfona w USA jest taka sama jak rok temu, w Polsce poldwyżka o 200-250 zł w zależności od modelu ;)

    A może to pokłosie ceł trumpa na chinskie firmy xD?

    1 Cytuj
  • 11 wrz 2019

    Kaczyński obiecuje nam w 2024 gwarantowane najniższe wynagrodzenie w wysokości prawie 1000 euro miesięcznie!!!

    To dzisiaj wspaniale brzmi, ale w 2024 jeżeli to zrealizuje, wartość złotówki będzie marna i za euro zapłacimy pewnie ponad 6 zł.

    Tak nas komuna mamiła i doprowadziła do hiperinflacji.

    Niech Kaczyński nam obieca że w 2024 roku najniższe gwarantowane wynagrodzenie wyniesie nie 4000 zł a jego dzisiejsza równowartość
    w euro czyli 930 euro.
    Morawiecki z Kaczyńskim, jeżeli nie robią z nas głupków muszą zadeklarować, że 2024 roku zarobicie państwo w pln równowartość 930 euro.
    Inaczej kopiują Edwarda Gierka.

    4 1 Cytuj
  • 11 wrz 2019
    bono napisał/a:

    To dzisiaj wspaniale brzmi, ale w 2024 jeżeli to zrealizuje, wartość złotówki będzie marna i za euro zapłacimy pewnie ponad 6 zł.

    czekam na uzasadnienie dlaczego ma być po 6zł. Konkretna symulacja. Jeśli nie to bredzisz.

    2 3 Cytuj
  • 11 wrz 2019

    Polecam przeczytać wszystkim - dość prosto wytłumaczone jak reaguje kurs walutowy (i na co reaguje).

    https://www.walutomat.pl/poradnik/co-wplywa-na-kursy-walut/

    1 Cytuj
  • 11 wrz 2019
    Vivaldi napisał/a:

    czekam na uzasadnienie dlaczego ma być po 6zł. Konkretna symulacja. Jeśli nie to bredzisz.

    Uzasadnienie jest proste, minimalną płacę kształtuje rynek, rząd może jedynie przyspieszyć ten proces ruchem +,-, - 100-200 zł, ale nie może z urzędu narzucić podwyżkę 1000 zł. Zostałeś mentalnie w komunie.
    To raz a dwa rząd może to czynić, ale kto wie jaki będzie kurs walut w dniu wprowadzenia tych 4 tyś.
    Całkiem prawdopodobne, że w walucie np. euro nie zarobimy ani o centa więcej, stąd kurs oscylujący w około 6 pln jest spodziewany.
    Czy mam pewne dane- nie, ale ty przedstaw mi swoje dowody konkretną symulację jak piszesz, że tak nie będzie.

    Tak już było, że zarabiało się miliony w zł ale w walucie były to 30-40 $, ilość pieniądza wrzuconego na rynek jak widzisz bogactwa nie daje.

    Bogactwo bierze się z wydajności, a nie z gadulstwa polityków.

    6 Cytuj

Odpowiedz