Forum » Sport

Wisła Kraków

  • 25 sie 2011

    adzygmunt każdy tekst dyskredytujący kogoś za pochodzenie jest tekstem faszystowskim (dla mnie), więc czytanie słowników pozostawiam Tobie, a wtrącanie łaciny mało ma wspólnego z savoir-vivre`m (nie każdy zna łacinę no i condicio sine qua non jak już coś), zarzucasz też mi, że nie umiem czytać ze zrozumieniem
    cyt."Nie umiesz czytać ze zrozumieniem, nigdzie nie napisałem, że nie mają prawa grać; "
    ale Tobie to też nie wychodzi bo ja nigdzie nie napisałem,że Ty piszesz,że nie mają prawa grać, "zarzucał kocioł garnkowi..." mówi Ci to coś?
    a to forum to nie jest towarzystwo wzajemnej adoracji więc każdy może spotkać się tu z krytyką swojej wypowiedzi, pozdro

    7 1 Cytuj
  • 26 sie 2011

    może trochę zmęczony jestem, bo impreza po przegranej GTSu z APOELEM trochę się przedłuża... od wtorku wieczora pijemy to będzie 3 dzień za chwile...
    ale jedno powiem - GWARDYJSCY KIBICE SUKCESU!
    Boli was, że nie macie się do czego przyczepić. zAWsze waszym swoistym 'konikiem' był sukces. Ale niestety. W lidze lipa. APOEL wybił wam piłkę z głowy, tak jednostronnego meczu LM nie widziała w tej fazie eliminacji od kilku lat (chodzi mi o obraz gry a nie wynik) i teraz gracie w LE gdzie dostała się także Legi.a po dużo trudniejszej drodze!

    biedacy, mistrza nie obronicie, w Europie nic nie zwojujecie!
    ANTY wISŁA!!!!

    2 10 Cytuj
  • 26 sie 2011

    [quote=gość: Red] może trochę zmęczony jestem, bo impreza po przegranej GTSu z APOELEM trochę się przedłuża... od wtorku wieczora pijemy to będzie 3 dzień za chwile...ale jedno powiem - GWARDYJSCY KIBICE SUKCESU!Boli was, że nie macie się do czego przyczepić. zAWsze waszym swoistym 'konikiem' był sukces. Ale niestety. W lidze lipa. APOEL wybił wam piłkę z głowy, tak jednostronnego meczu LM nie widziała w tej fazie eliminacji od kilku lat (chodzi mi o obraz gry a nie wynik) i teraz gracie w LE gdzie dostała się także Legi.a po dużo trudniejszej drodze!biedacy, mistrza nie obronicie, w Europie nic nie zwojujecie!ANTY wISŁA!!!! [/quote]

    Z tym oblewaniem powinieneś się wstrzymac do końca grudnia - kiedy Wisła zakończy grę w Lidze Europy.
    Gdybym był takim de.....lem jak ty i świętowałbym każdą waszą porażkę musiałbym chodzić cały rok pijany. I tak przez całe moje życie. Bo na ekstraklase zawsze będziecie za słabi :-)

    WISŁA PANY !

    9 2 Cytuj
  • adzygmunt 26 sie 2011

    Witam Małopolanin!
    Dyskusja /nasza/ przeszła z dolnej półki przeszła na ciut wyższą, to cieszy!
    Nie trzeba znać łaciny, by niektóre zwroty pamiętać. Co sam udowodniłeś.
    Gdybym napisał po: "warunek", conditio, byłbym się powtarzał. Pomińmy jednak mało znaczący szczegół.
    Co do faszyzmu, cóż to nie jest tak jak chcesz zrozumieć. Reguły, znaczenie słów, dawno już ustalono, i tym moim zdaniem ja się kieruję.
    A tak ogólnie. Polityka klubów przyciągania kibiców na mecze doprowadza do tego że w polskiej ekstraklasie gra wielu nie Polaków.
    Mnie to się nie podoba, dlatego, że obniża poziom reprezentacji. Widać to po tym jak Smuda szuka wzmocnień z graczy klubów zagranicznych, jak nadaje się obywatelstwa /dwa jak na razie/.
    Ale o tym piszę szerzej w temacie biało-czerwoni!
    Pozdrawiam adz

    1 3 Cytuj
  • 26 sie 2011

    adzygmunt - zauważ że jestem pierwszą osobą, która odbiera Twoje wypowiedzi jako mocno faszystowskie. Kilkanaście postów wyżej pisałem o tym.
    Czy jeśli dookoła ludzie sygnalizują ci taką postawę, czy nie należy zweryfikować swojego podejścia do tematu (a przynajmniej zastanowić się, dlaczego inni tak mnie postrzegają) ?
    Szanuję Twoje zdanie, ale mam wrażenie (nie wiem może się mylę), że Twoje postrzeganie piłki nożnej kończy się na latach 80-tych.
    Drużyna piłkarska to nie nacja tylko zespół. A jeżeli w Europie, Afryce, Ameryce są lepsi piłkarze niż u nas, to niech się nasi od nich uczą.

    Ciekawostka

    Wisła Kraków otrzyma pieniądze za udział w Lidze Mistrzów. Nie będą to co prawda środki, które klub otrzymałby za awans do fazy grupowej, ale krakowianie i tak mogą być zadowoleni. Dzięki przyznaniu przez UEFA miejsca w LM Trabzonsporowi na konto Wisły wpłynie ok. 300 tysięcy euro, czytamy w "Sporcie".

    300 tysięcy euro to opłata, jaką Turcy zobowiązali się przelać na konto mistrzów Polski w sytuacji, gdy Trabzonspor znajdzie się w Lidze Mistrzów. Taka klauzula pojawiła się bowiem w kontraktach braci Piotra i Pawła Brożków, gdy przechodzili z Wisły do Trabzonsporu.

    Obaj gracze mają zapisane w umowach, że w razie awansu Turków Wisła dostanie po 150 tysięcy euro za każdego. Suma transferowa braci Brożków wzrośnie zatem z 2,5 miliona euro o dodatkowe 300 tysięcy.

    9 1 Cytuj
  • 26 sie 2011

    Terminy meczów Wisły Kraków:

    15 września, godz. 21:05 Wisła Kraków – Odense BK
    29 września, godz. 19:00 Twente Enschede – Wisła Kraków
    20 października, godz. 19:00 Wisła Kraków – Fulham Londyn
    3 listopada, godz. 21:05 Fulham Londyn – Wisła Kraków
    1 grudnia, godz. 19:00 Odense BK – Wisła Kraków
    14 grudnia, godz. 21:05 Wisła Kraków – Twente Enschede

    11 2 Cytuj
  • 26 sie 2011

    kogo wylosowaliście w lidze mistrzów? biedacy! nie dla psa kiełbasa!!! [quote=PiterS] Terminy meczów Wisły Kraków:

    15 września, godz. 21:05 Wisła Kraków 1 –1 Odense BK
    29 września, godz. 19:00 Twente Enschede3 –1 Wisła Kraków
    20 października, godz. 19:00 Wisła Kraków1 –2 Fulham Londyn
    3 listopada, godz. 21:05 Fulham Londyn 2–0 Wisła Kraków
    1 grudnia, godz. 19:00 Odense BK 1–0 Wisła Kraków
    14 grudnia, godz. 21:05 Wisła Kraków 0–1 Twente Enschede [/quote]
    brawo PiterS

    2 12 Cytuj
  • 26 sie 2011

    [quote=gość: realmadryt] kogo wylosowaliście w lidze mistrzów? biedacy! nie dla psa kiełbasa!!! PiterS napisał/a:Terminy meczów Wisły Kraków:15 września, godz. 21:05 Wisła Kraków 1 –1 Odense BK 29 września, godz. 19:00 Twente Enschede3 –1 Wisła Kraków20 października, godz. 19:00 Wisła Kraków1 –2 Fulham Londyn3 listopada, godz. 21:05 Fulham Londyn 2–0 Wisła Kraków1 grudnia, godz. 19:00 Odense BK 1–0 Wisła Kraków14 grudnia, godz. 21:05 Wisła Kraków 0–1 Twente Enschede brawo PiterS [/quote]

    Na tym forum to znamy tylko jednego biedaka. Jedną osobę w pięciu postaciach (ksgrzes, isaac, pop, p@siak, realmadryt)

    9 2 Cytuj
  • 26 sie 2011

    [quote=gość: realmadryt] kogo wylosowaliście w lidze mistrzów? biedacy! nie dla psa kiełbasa!!! PiterS napisał/a:Terminy meczów Wisły Kraków:15 września, godz. 21:05 Wisła Kraków 1 –1 Odense BK 29 września, godz. 19:00 Twente Enschede3 –1 Wisła Kraków20 października, godz. 19:00 Wisła Kraków1 –2 Fulham Londyn3 listopada, godz. 21:05 Fulham Londyn 2–0 Wisła Kraków1 grudnia, godz. 19:00 Odense BK 1–0 Wisła Kraków14 grudnia, godz. 21:05 Wisła Kraków 0–1 Twente Enschede brawo PiterS [/quote]

    A kto się dziś z Zagłębiem skompromitował ? :-)

    Tak z innej beczki, czy ktoś nie wie ile płacą w STS lub TOTOMIX za wytypowanie spadkowicza z ekstraklasy ? Znam pewniaka. Teraz kiedy były PZPRowicz Filipiak zakręcił kurek z kasą krakowia się nie utrzyma.

    WISŁA KRAKÓW MISTRZ POLSKI - WISŁA JEDYNY KRAKOWSKI KLUB KTÓREGO SIĘ NIE WSTYDZIMY.

    8 3 Cytuj
  • 27 sie 2011

    [quote=PiterS]

    A kto się dziś z Zagłębiem skompromitował ? :-)

    [/quote]

    sędzia dziecko, sędzia.

    2 7 Cytuj
  • adzygmunt 27 sie 2011

    http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/robert-maaskant-najwazniejsza-jest-ekstraklasa,1,4831592,wiadomosc.html

    A nie pisałem?

    Ludzie co Wy z tym faszyzmem. macie pojęcie co to jest?
    Nigdzie nie pisałem że nie mogą grac obcokrajowcy w lidze.
    Pisałem jakie to przynosi "korzyści" polskiej reprezentacji.
    A gra reprezentacji jest odbiciem poziomu polskich graczy.
    Gdzie się mają tego uczyć, czy przejawiają chęć szkolenia jak miejsce jest zarezerwowane dla lepszych?
    A po za tym. Jeśli dla Was jest to faszyzm, niech dla Was tak zostanie.
    PiterS, jest takie stare chińskie przysłowie: Jeśli milion ludzi robi głupstwa, to głupstwo nie przestaje nim być.
    I to by było na tyle w temacie "faszyzm".

    1 4 Cytuj
  • 27 sie 2011

    I co pieski? to niby ma byc druzyna która europe miala zwojować?:)

    Nawet słaba Lechia leje wisle...

    widok po porazce trenera-przebieranca...bezcenny:) a tydzien temu jeszcze był taki pewny siebie...hehehe

    Ale o grze nie ma co wiecej się rozpisywać...bo widac ze ta zbieranina, druzyny to nie tworzy.

    Ale ja się pytam gdzie się podziali kibice? 13,5 tys ludzi na meczu ze swoja zgodą...ZENADA!!! poraz kolejny!!

    Czyli tylko potwierdzaja sie moje slowa jakich kibicow ten zomowski klub posiada...ponad połowa to przypadkowe pikniki..

    Dla porownania:

    Cracovia-Korona 9.5 tys ludzi
    Cracovia-Legia 12.5 tys ludzi

    wisla-Zaglebie 12.8 tyś ludzi
    wisla- Lechia 13.5 tys ludzi

    Patrzac o jakie cele gra wisla, i jaką niestety padake gra Cracovia, to bijemy was na leb na szyje!!!

    I taką wlasnie jestescie potęgą...buhahaha...

    TO MY wisla- kibice sukcesu:)

    ps. piotrus a tak sie podniecałeś frekwencją...moze na Fulham znowu zjadą sie Janusze i zapełnicie ten wasz gołębnik, tymi niby kibicami:)i znowu bedziesz mogł się podniecac:)buhahaha

    taki gosc...jutro leci powtorka meczu wisly..oglądnij sobie koniecznie:)

    3 12 Cytuj
  • 27 sie 2011

    Isaac, oj bardzo Cię ta Wisła boli.
    Zajmij się lepiej żniwami na swojej wiosce.

    9 2 Cytuj
  • 27 sie 2011

    Nie ma co chciałbym dowalić sraksie,ale przez sędziego ich meczu nie mogę...

    8 2 Cytuj
  • 27 sie 2011

    Kibice Cracovii do siebie i Wisły do siebie. Będzie spokój.

    7 3 Cytuj
  • 27 sie 2011

    [quote=Isaac KSC]

    taki gosc...jutro leci powtorka meczu wisly..oglądnij sobie koniecznie:) [/quote]

    Bolą Cię Isaac te powtórki, bolą ... sam się w nie wpędziłeś. A ja powtórek oglądać nie muszę, bo byłem dzisiaj na meczu :)

    P.S. Nie zapomnij sobie na 15-go września przygotować jakiejś powtórki, niestety ja z Tobą nie będę oglądał, bo pojadę na R22 :)

    7 2 Cytuj
  • 27 sie 2011

    Gratulacje i szacunek dla Lechii za ten wynik.

    WISŁA PANY, WISŁA MISTRZ POLSKI, WISŁA NAJLEPSZYM KLUBEM W KRAKOWIE !

    7 2 Cytuj
  • adzygmunt 27 sie 2011

    Za ten tekst należy Ci się pochwała. Piszesz o klubie krakowskim, który przegrał z klubem z Gdańska.
    A ja od lat lat 40tych ubiegłego wieku jestem kibicem Lechii.
    Wisła jak ma tracić punkty to tylko z Lechią!

    4 2 Cytuj
  • 27 sie 2011

    [quote=adzygmunt] Za ten tekst należy Ci się pochwała. Piszesz o klubie krakowskim, który przegrał z klubem z Gdańska.A ja od lat lat 40tych ubiegłego wieku jestem kibicem Lechii.Wisła jak ma tracić punkty to tylko z Lechią! [/quote]

    Jak zawsze staram się być obiektywny i patrzyć na to co się dzieje z pewnym dystansem.
    Niestety na dzisiejszym meczu nie byłem, więc muszę poczytać co tam ciekawego się wydarzyło na Wiśle.
    Kończąc temat "faszyzmu" lub może w tym wypadku szowinizmu to zgadzam się ze stwierdzeniem cytowanym przez Ciebie "Jeśli milion ludzi robi głupstwa, to głupstwo nie przestaje nim być", ale weź pod uwagę że nie stosuje się ona do każdego przypadku. Jeśli kilka osób zwraca uwagę na pewną wątpliwą postawę to inteligentny człowiek zamiast negować zdanie innych- zastanowi się dlaczego mnie oni tak postrzegają ? Może nie do końca moja postawa jest właściwa .... ? Nie mam zamiaru, zmieniać Twojego charakteru czy może bardziej osobowości, ale uwagi należy przyjmować do wiadomości i czasami nad nimi się zastanowić, zwłaszcza jeśli są one szczere.

    Reasumując, patrząc na to co napisałeś powyżej to twoje postrzeganie piłki nożnej, klubów wynika z tego, że różni Nas dobre kilkadziesiąt wiosen.
    Szanuje Twoje zdanie, ale zastanawiając się ile jest Wisły w Wiśle patrzę na to zagadnienie z zupełnie innej perspektywy niż Ty.
    Dla mnie ważna jest magia klubu niż to kto w niej gra (oczywiście może poza aspektem ludzi o bardzo wątpliwej reputacji, których nie widzę w klubie).

    Nowoczesny zespół, to zlepek piłkarzy z całego świata.

    Wisła dla mnie to historia, szacunek, pasja i kawał życia spędzonego na stadionie, na który trafiłem po raz pierwszy jako kilkuletni chłopak przypadkiem oglądającym memoriał. To również wiele pasjonujących historii (z byłym obrońcą Wisły Kowalczykiem, Marcinem Dańcem, obecnym rzecznikiem klubu Adrianem O., Dariuszem G. z marketingu, Marcinem …., i wieloma innymi) których nie byłoby gdybym nie jeździł na mecze Wisły.

    Pozdrawiam.

    8 1 Cytuj
  • adzygmunt 28 sie 2011

    Wspomnij jeszcze Ryśka Wójcika niestety już nieżyjącego mojego kolegę ze studiów.
    Jestem z wykształcenia wuefistą.
    Szowinizm już teraz? faszyzm już nie?
    Z całym szacunkiem. Mając przegląd na Polski sport w ogóle, z pozycji kilkudziesięciu minionych jak mgnienie oka wiosen, widzę co dzieje się z poziomem krajowych dyscyplin gier zespołowych, bo nie tylko o piłkę nożną chodzi.
    Nadmiar zawodników z innych niż Polska krajów, w efekcie końcowym obniża poziom gry reprezentacji.
    Zauważ nadmiar. PZPN początkowo tak jak i inne związki ograniczał regulaminowo ilość obcokrajowców na boisku. Szybko o tym zapisie zapomniano.
    Zobacz co się dzieje w koszykówce, to najjaskrawszy przykład złej polityki związku. Owszem kluby zbierają komplet kibiców. ale też baty na arenie międzynarodowej z reprezentacją kraju włącznie.
    Panowie nazywacie mój stosunek do sportu faszyzmem, szowinizmem, a ja nazywam troską o poziom gier zespołowych w Polsce!
    To nas różni. panowie myślicie wąsko, "Wisła - Pany" ja także "Lechia", lecz nadrzędnym celem dla mnie jest reprezentacja.

    3 3 Cytuj
  • 28 sie 2011

    http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/patryk-malecki-tak-dalej-byc-nie-moze,1,4832088,wiadomosc.html

    Nawet Małecki, zauważył jakich macie kibiców!!!!!

    I co Piotruś pewnie znowu powiesz, że to propaganda?! Buhahahaha

    Pośmiewisko na boisku, żenada na trybunach=wisla.

    Jaki klub tacy kibice, nawet wasz ulubieniec to zauważył!!!

    2 6 Cytuj
  • 28 sie 2011

    Isaac zamiast podniecać się wypowiedzią Małeckiego poleca Ci ten link:

    http://www.90minut.pl/liga/0/liga5617.html

    Dla objaśnienia: na czerwono zaznaczono zespoły zagrożone spadkiem. Przyjrzyj się uważnie drużynie na 15 miejscu.... czy z czymś Ci się to kojarzy? Jeśli nie to polecam powtórki Ekstraklasy,

    5 2 Cytuj
  • 28 sie 2011

    a wisła swoje... sukcesy... sukcesy...

    są ważniejsze sprAWy. Historia, tradycja, kibice...
    kibice... hmmm...

    Cracovia-Korona 9.5 tys ludzi
    Cracovia-Legia 12.5 tys ludzi

    wisla-Zaglebie 12.8 tyś ludzi
    wisla- Lechia 13.5 tys ludzi

    Cracovia to 14 drużyna zeszłego sezonu ze stadionem na 15 tys.
    wisła to mistrz Polski, drużyna która "otarła się" (hahahaha) o LM ze stadionem na 24 tys.

    brak słów. patrycja trafiła w sedno.

    2 6 Cytuj
  • 28 sie 2011

    Rozstrojenie jaźni, kolejne trzy wpisy tego samego gościa: Isaac, realmadryt, red.

    TO SIĘ NAZYWA CHOROBA PSTCHICZNA :-) NA KRAKOWI TAKICH JEST WIĘCEJ, JAKIEŚ 99%.

    6 3 Cytuj

Odpowiedz