Forum » Sport

DALIN MYŚLENICE 2010

  • 15 sty 2010

    Proponuje nowy temat , bo nagłówek Nowa oficjalna strona jak wiemy nijak miał się do rzeczywistości ;)A więc wszystko o poczynaniach biało-zielonych .
    Zacznijmy od planów przygotowań do rundy wiosennej

    Od 11 stycznia piłkarze Dalinu Myślenice ładują akumulatory przed rundą wiosenną. Na pierwszym treningu pojawiło się 24 ludzi. Na drugim zajęcia na siłowni było już zgodnie z naszą normą, tylko 11 zawodników - nieco żartobliwe przedstawia sprawę trener Wiesław Bańkosz.

    Wysoka frekwencja na pierwszych zajęciach związana jest z dokooptowaniem do drużyny dziewięciu najstarszych juniorów, którzy po tej rundzie nie będą już mogli występować w tej kategorii wiekowej. Niektórzy z nich, jak na przykład Jakub Niedźwiedź, a przed wszystkim Maciej Miza, w ubiegłym roku już otarli się o pierwszy zespół. Oni będą stanowić uzupełnienie kadry, bo w sytuacji finansowej Dalinu, na wzmocnienia trudno liczyć, a głównym celem jest zanotowanie jak najmniejszych start.

    Ubytki jednak już nastąpiły. Do Przeboju Wolbrom przeniósł się Patryk Banaszkiewicz, ostoja defensywy. Jego miejsce zajmie zapewne Szymon Cygal, który po długotrwałej rehabilitacji na pełnych obrotach przystąpił do treningów. Problemy zdrowotne wykluczają z gry natomiast Mariusza Kęska. W listopadzie zerwał wiązadła w kolanie. 15 lutego czeka go operacja, a później rehabilitacja i granie wiosną ma już z głowy. Z gry w Dalinie zrezygnował studiujący w Katowicach Jakub Burtan. Niemal w każdym okienku między rozgrywkami z zamiarem zmiany kluby mierzy się Kamil Mysków, póki co, jednak podjął treningi z zespołem. Drużynie przydałby się jeszcze jeden bramkarz. Obecnie oprócz Karola Obłazy, jest tylko junior Adrian Firek. Na zajęciach I-ligowej Sandecji pojawił się Dawid Kałat. Zdaję sobie sprawę, że dwóch bramkarzy to mało, ale na razie nie prowadzimy żadnych rozmów ; stwierdził trener Bańkosz.

    Zawodnicy nie mają jeszcze uregulowanych wszystkich wypłat za poprzedni rok. W tej sytuacji trudno liczyć na specjalny obóz przygotowawczy. Drużyna będzie korzystać z obiektów w Myślenicach. Dalin zdążył już zaliczyć w tym roku jeden mecz w historycznych, pierwszych noworocznych derbach pokonał A-klasowy Orzeł Myślenice 9-4. Kolejną zimową ciekawostka jest halowy turniej o Puchar Prezesa MZPN, w którym drużyna weźmie udział 17 stycznia (Kraków, hala Cracovii przy ul. Wielickiej, od 9.30).

    Zasadnicze mecze kontrolne Dalin rozegra goszcząc rywali na myślenickim boisku ze sztuczną nawierzchnią. Najbardziej interesującym przeciwnikiem jest ŁKS Łódź. Oto plan sparingów:
    - Wisłoka Dębica - 23 stycznia, godz. 12;
    - ŁKS Łódź 24 stycznia, godz. 13;
    - Okocimski Brzesko 27 stycznia, godz.17;
    - Wisła Kraków Młoda Ekstraklasa - 6 luty, godz. 11;
    - Limanovia - 13 luty, godz. 15;
    - Garbarnia Kraków - 20 luty, godz. 9;
    - Orlicz Suchedniów - 27 luty, godz. 11.
    Na 3 marca zaplanowano sparing z Górnikiem Wieliczka, a 6 marca z Lubaniem Maniowy. Nie ustalono w tych przypadkach jeszcze konkretnego miejsca i godziny, gdyż, jeśli byłaby możliwości, chciano by zagrać te spotkania na naturalnej murawie. III liga startuję w weekend 13-14 marca. Dalin rozpoczyna od meczu na wyjeździe w Alwerni (13 marca, godz. 13)

    1 1 Cytuj
  • 12 lut 2010

    ciekawy temat na tym forum ;] wypadaloby go wiec jakos ruszyc... co do sytuacji kadrowej dalinu to mysle ze chlopaki powinni sobie jakos poradzic na wiosne. mimo ubytkow i kontuzji do druzyny dolaczyli dobrze zapowiadajacy sie juniorzy. mizia juz grywal w druzynie seniorskiej a takich zawodnikow jak wojtan tokarz czy niedziewdz powinno sie ogrywac juz w tym wieku, nie bardzo jest na co czekac. dalin ma pewne utzymanie a o awans zapewne nie walczy wiec trener bankosz powinien dac takim zawodnikom troche wiecej niz kilka minut w meczu. taki sam przypadek dotyczy plonki i rojka... oni maja papiery na granie a glownie przesiaduja na lawce rezerwowych co zupelnie mija sie z celem. cieszy postawa szymka cygala ktory szybko zebral sie po ciezkiej kontuzji i wrocil do gry. kadra dalinu jest chyba najmlodsza w lidze ale za to bardzo perspektywiczna. w koncu po wielu latach w myslenicach doczekalismy sie praktycznie calej druzyny zlozonej z wychowankow :) teraz tylko pozostaje marzyc ze znajdzie sie jakis konkretny sponsor badz urzad miasta wylozy nieco wiecej pieniedzy na ten zaluzony niejako klub.

    a tak btw jutro bodaj o 15 (ale nie jestem do konca pewien) dalin bedzie rozgrywal sparing z limanovia na sztucznym boisku na zarabiu. nie wiem co z tego wyjdzie bowiem boisko moze byc zmrozone i trzeba sie liczyc z tym ze moze sie przyplatac jakas kontuzja.

    Cytuj
  • 12 lut 2010

    jeden blad sie wkradl przypadkiem... ma byc oczywiscie ''zasluzony niejako klub...''

    Cytuj
  • 13 lut 2010

    Dalin przegrał z Limanovią 2:5 ale wynik na takiej murawie nie ma znaczenia ,Ja miejscu trenerów bym odmówił gry na takim boisku ze względu na obawę nałapania kontuzji przez zawodników a runda tuż tuż lecz to ich sprawa.Bardziej martwi sytuacja w klubie bo coraz częściej się słyszy o tym że prawdopodobnie podzielimy losy Hutnika ale przy takich rządach burmistrza ,jego kolesi i zarządu klubu można się było tego spodziewać.Głośno już się mówi że na Zarabiu na boisku nie tylko mineralnym ma się rozgnieżdzić Wisła ,oczywiscie za zgodą M.O. ,tylko jaki interes będzie miało z tego miasto, czy taki jak z tej powstałej spółki? coś się rysuje że to będzie interes lecz nie koniecznie dla miasta.

    Cytuj
  • 13 lut 2010

    niestety nie mialem okazji byc na meczu ale wynik w sparingach raczej nie ma zbyt wielkiego znaczenia... chodzi o to zeby sie ogrywac i sprawdzac nowe warianty gry. co do sztucznej murawy to jak tak dalej pojdzie to zadna druzyna juz nie bedzie chciala grac w myslenicach bo gra na takim boisku mija sie z celem. nie wiem co moze sie stac z dalinem w przyszlosci ale mam nadzieje ze nie skonczy tak jak hutnik o ktorym wspominal obserwator. jakos nie dawno byly plany przeksztalcenia dalinu w miejski klub sportowy ale co z tego wyniknie Bog raczy wiedziec

    Cytuj
  • 15 lut 2010

    swietnie spisuja sie juniorzy starsi dalinu w halowych mistrzostwach krakowa. jezeli wygraja ostatni mecz z garbarnia zwycieza w calych rozgrywkach brawo chlopaki !!!

    oto tabela: http://www.futbol.malopolska.pl/rozgrywki,294.html

    Cytuj
  • 15 lut 2010

    [quote=jan t.]swietnie spisuja sie juniorzy starsi dalinu w halowych mistrzostwach krakowa. jezeli wygraja ostatni mecz z garbarnia zwycieza w calych rozgrywkach brawo chlopaki !!!

    oto tabela: http://www.futbol.malopolska.pl/rozgrywki,294.html[/quote ]
    Tego im życzmy , miło będzie powtórzyć wyczyn z 2008 roku gdzie właśnie biało-zieloni zostali mistrzami Krakowa
    http://www.gazeta.myslenice.pl/serwis/archiwum/2008/8/Dalin-halowym-mistrzem-Krakowa.html

    Cytuj
  • 15 lut 2010

    Mam pytanie czy planuje sie jakis doping na meczach rundy wiosennej???

    Cytuj
  • 15 lut 2010

    teoretycznie jezeli jakas mlodziez sie zmobilizuje takowy bedzie mozna uslyszec z trybun... ale to chyba malo prawdopodobne. kilka razy probowano ale ze srednim skutkiem. no moze w tym roku bedzie inaczej ehh... ale to tylko pobozne zyczenia

    Cytuj
  • 15 lut 2010

    Fajny doping jest na Orle i z tego co się orientuje nie spotkałem się jeszcze z drużyną z naszych najbliższych stron, która by miała swoich kibiców tak oddanych i fajnie ze sobą współpracujących, jak ktoś był to wie. Szkoda, że na Dalinie tego brakuje. No ale cóż ...

    Cytuj
  • Łukasz Dragosz 15 lut 2010

    [quote]Fajny doping jest na Orle i z tego co się orientuje nie spotkałem się jeszcze z drużyną z naszych najbliższych stron, która by miała swoich kibiców tak oddanych i fajnie ze sobą współpracujących, jak ktoś był to wie. Szkoda, że na Dalinie tego brakuje. No ale cóż ... [/quote]

    a ŁKS Górki? :D

    Cytuj
  • 16 lut 2010

    zapominacie wszycy i dyskryminujecie kibicuw Gurek ,sam jestem ich fanem i czesto hodzę z kolegami oglondać jak grajom hłopaki .Mimoż isz wyniki nie som zawsze dobre kibice gurek som najlepsi w swojej lidze jak i w mieście ,mamy nawet swuj bęben kturego nam zazdroszczom inni kibice innych klubuw ,mamy tesz flage ktura jest fajnie zrobiona .Jusz niedługo otwarte zostanie nasze bojsko koło kotłowni na osiedlu i szkoda ze pan burmiszcz nie zbóduje nam trybón hociasz na 500 osub. Mimoż to i mimo warónkuw i tak będziemy za Gurkami jeździdz wszędzie .
    http://www.miasto-info.pl/images/news-pics/880_lksgorki.jpg
    Pozdrawiam i zapraszam na mecze LKS i zahęcam do pżyłonczenia się w nasz rzywiołowy doping

    Cytuj
  • 16 lut 2010

    O klubie miejskim zapomnijcie chłopaki. Pozostaje czapka i zbiórka na trybunach.

    Cytuj
  • 16 lut 2010

    zóh, co chcesz osiągnąć pisząc w ten sposób ?

    Chyba to co chciałeś - już osiągnąłeś - DNO, może czas się odbić ? :D

    1 Cytuj
  • 16 lut 2010

    zamiazd byc jak zwykły banan morzna być jak banan czikita ,po za tym co napisałem nie hce wdawac się w dialogi ,bo nie od tego jest foróm , łóbu dóbu łóbu dóbo nieh rzyje prezes naszego klóbu ,ps jusz nie odpisóje na prowokacje .chej!!!

    1 Cytuj
  • adzygmunt 16 lut 2010

    Pod dnem zawsze znajdzie się ktoś kto zapuka!!! czyli: zóh_z_gurnego

    Cytuj
  • 16 lut 2010

    na orle faktycznie cos sie dzieje... ale niestety wynikow brak a druzyna na dobre zadomowila sie w A klasie. twierdze jednak ze stac ich na znacznie wiecej. szkoda ze czesto mecze dalinu pokrywaja sie z meczami orla i nie wszyscy kibice moga obejrzec np obydwa spotkania z ich udzialem. ja jako ze bardziej przywiazany czuje sie do dalinu i chce popatrzec na kawalek futbolu na nieco wyzszym poziomie wybieram stadion przy ul. pilsudskiego chociaz w miare mozliwosci rowiez wybieram sie na dolne przedmiescie

    Cytuj
  • 18 lut 2010

    zóch z gurnego to typowy górnieWSIAK małpuje od żdzicha z suwałk.
    A co do klubów w Naszym miescie , to przecierz nie można porównywać Dalinu do pozostałych .Wraz z ew.uratą władzy Pana M.O.ukochany przez niego klub spadnie do C- kawy tam gdzie jego miejsce a Górki ? ,Górki mogą coś się tam wyskrobać do ligi wyżej bo tam chłpy mają jaja .Tylko Dalin KS ,tylko Dalin KS ,tylko Dalin.................

    Cytuj
  • 18 lut 2010

    http://sportowetempo.pl/pn_malopolska_rozgrywki_halowe/artykul/9194_Dalin_mistrzem_juniorow_Finaly_malopolskie_27_lutego

    dla zainteresowanych znalazłem taki oto artykuł. jeżeli ktoś chce się nieco bliżej zapoznać z sytuacją w rozgrywkach halowych mistrzostw krakowa może śmiało przeczytać owy tekst.

    Cytuj
  • 20 lut 2010

    sóper jóniorzy Dalió wygrali dziś na chali z garbażami z krakowa 6:2 i tym samym zostali miszczem krakowa !!! gratólóje hłopaki irzyczem sókcesuw na wiosne a taże tego by większoxć z was stanowiła w pżyłośći o sile pierwszej drórzyny seniosuw !!!!!!!! Dalinó
    Pozdrawiam ZÓH !!!!

    1 Cytuj
  • 6 mar 2010

    Wyniki meczów sparingowych Dalinu to swego rodzaju huśtawka... zwycięstwa przeplatane porażkami. Oglądałem trzy mecze kontrolne w tym dzisiejszy z lubaniem wygrany 4-3. Dobra pierwsza połowa, druga znacznie gorsza. Ogólnie rzecz biorąc myślę że w rozgrywkach ligowych biało-zieloni zagrają na swoim równym poziomie. Cieszy to że trener Bańkosz daje szanse gry juniorom którzy zostali mistrzami krakowa i dopiero od niedawna trenują z pierwszą drużyną. Niedźwieź nieźle radził sobie na środku pomocy u boku Kałata, podobnie Tokarz w obronie obok Pilcha. Młodzi mogą się przy nich sporo nauczyć bo to zawodnicy którzy stanowią trzon tej drużyny. Jednak zbyt dużych szans na pierwszą "11" nie mają ale mogą stanowić jakąś alternatywę. W ataku też grywał Mizia, akurat w sparingach które oglądałem nie strzelił bramki ale niewątpliwie to bardzo utalentowany zawodnik. Podobała mi się gra Marchińskiego, Pilcha, Kałata i Kęska. Zapewne pociągną oni tą drużynę pod nieobecność Muniaka który leczy kontuzję. Liga rusza już za tydzień- pierwszy mecz z Alwernią.

    Cytuj
  • 8 mar 2010

    Ja w przeciwieństwie do jana t nie jestem zachwycony grą Dalinu ani w jednym sparingu,wprost przeciwnie uważam że trener Bańkosz pozostał gdzieś w tyle za terażniejszą piłką i już dalinowcy przy nim się niczego nie nauczą.Z zawodników których jan t wymienił podoba się gra jedynie Marchewy i trochę Kęska ,Pilch gra piłkę A klasową ,jego bezowocne wypady do przodu kończą się tym że Cygal zostaje sam w tyle i trudno mu obronić czyste konto .Poza tym na boisku panuje chaos Dalin gra jedynie z kontry żadnych rozegrań ,żadnej klepy, tak się grało 30lat temu.Co do młodych to jeszcze im brakuje a Mizia to leń podobnie jak stary Kałat .W środku na chwilę obecną da się odczuć brak Muniaka a ogólnie Biladena i jednego bliżniaka,ale jak wrucą to może jakoś będzie.Co mnie trochę pociesza to to że nie widzę w składzie GKS-u Nowaka ,może wruci do Dalinu bo napastnika nie mamy ,tak że obrona może być ,druga linia jako tako ,brak rasowego napastnika no i do dupy z przestarzałymi metodami trener.

    Cytuj
  • 8 mar 2010

    Niestety po przyjściu do GKSu Pawła Buśkiewicza z Korony Kielce sytuacja Michała znacznie się zmieniła a o miejsce w ataku będzie naprawdę bardzo trudno .Lecz spokojnie gra w takim zespole jak GKS przy takiej publiczności jak w meczu z Górnikiem na pewno jest dla niego niesamowitym przeżyciem i ogromną różnicą w porównaniu z Dalinem ;)

    Cytuj
  • 8 mar 2010

    Problem w tym że Nowak nie miał okazji wystąpić w meczu... ba nawet nie załapał się do meczowej osiemnastki. Narazie jest jednym z tej 6-tysięcznej publiczności która oglądała na żywo spotkanie z górnikiem. Życzę mu aby jego sytuacja się zmieniła, bo trzeba przyznać że chłopak ma potencjał i dobrze by było jakby miał okazje pokazywać swoje umiejętności. Musi jednak walczyć i sprężać się na treningach bo Buśkiewicz i Dudzic to też nieprzypadkowi piłkarze.

    Cytuj

Odpowiedz