Forum » Sport

Wolne tematy o rajdach, motoryzacji itp

  • 30 gru 2010

    Ja wiem gdzie chcę skręcić a reszta niech kombinuje sic.....

    Cytuj
  • 30 gru 2010

    michalsko1, Ty już wystarczająco dużo razy (w wielu tematach) dałeś dowód na brak rozumu, nie zdziwił mnie kolejny..

    Cytuj
  • 31 gru 2010

    [quote=gość: kierowca] michalsko1, Ty już wystarczająco dużo razy (w wielu tematach) dałeś dowód na brak rozumu, nie zdziwił mnie kolejny.. [/quote]
    I co żal dupcie ściska?

    Cytuj
  • 31 gru 2010

    To w końcu jeździ Obajt w Dobczycach podczas WOŚP czy nie? Ktoś napisał że tak a na liście go nie ma! Gdzie można sie z nim przejechać?

    Cytuj
  • 31 gru 2010

    Jest poprawka, m.in Leszek Fabią dołączył :

    Firma wydrukujsam.pl Monika Pytlak, Automobilklub Śląski koło terenowe w Krakowie oraz Rally Serwis Marka Handwerkera zapraszają na Rajdowy XIX FINAŁ WOŚP w Krakowie w niedzielę 9 stycznia 2011 roku. Impreza odbędzie się na parkingu dawnego hotelu Forum przy ul. Konopnickiej 28.

    W imię zaszczytnego celu wystąpią znane postacie sportu samochodowego: Leszek Kuzaj (Skoda Fabia S2000), Michał Bębenek, Jan Chmielewski i Szymon Kornicki (wszyscy w Citroenach C2-R2),
    Michał Kościuszko, Tomasz Mikołajczyk (Mitsubishi Lancer) oraz Przemysław Gosztyła (Opel Astra GSi).
    W programie imprezy między innymi:
    * kręciołek na śniegu dla 20 amatorskich załóg rajdowych, które wylicytują udział w próbie wyścigowej wokół dawnego hotelu Forum (zgłoszenia i licytacja w dniach od 1 do 7 stycznia na stronie internetowej safetypoludnie.pl.). Zapoznanie z trasą próby zacznie się o godz. 9, a od 12 zostaną rozegrane przejazdy konkursowe;
    * co-drive z mistrzami kierownicy, czyli rajdowe jazdy pokazowe dla publiczności (według licytacji
    prowadzonej na miejscu imprezy). Początek o godz. 10
    * przejazdy pokazowe repliką samochodu Ford Focus WRC, jakim startował niezapomniany Janusz Kulig. Za kierownicą samochodu zobaczymy Mateusza Lisowskiego, a w roli pilotów – tych widzów, którzy w licytacji zaoferują najwyższe stawki;
    * Pokazy ratownictwa drogowego na przykładzie zaimprowizowanego wypadku drogowego, połączone z wykładem przedstawiciela Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz instruktora ratownictwa drogowego;
    * Pokaz skuteczności pasów bezpieczeństwa (z wykorzystaniem symulatora zderzeń), przygotowany przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie;
    * Prezentacja samochodów Ferrari.

    Opieka medialna: TVP oddział Kraków, Radio Kraków, magazyn V12, Dziennik Polski,
    Gazeta Krakowska, wospkrakow.info, bip.krakow.pl, wosp.dlastudenta.pl,
    rallyonline.pl, autoklub.pl, interia.pl, hoga.pl, toprally.pl,
    safetypoludnie.pl

    Patronat: Platinum Orlen Oil, TUiR WARTA S.A., Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

    Cytuj
  • 31 gru 2010

    No z tego co wiem, to nie mają "opieki medialnej" TVP, a na pewno nie pojedzie do nich Tomek Mikołajczyk. Będą mieli tylko podstawione jedno z aut z Race Rent. Galicyjski miał umowę (ustną co prawda) z Kuzajem, że jeśli tylko Skoda będzie gotowa, to na pewno przyjedzie do nas na 2 godziny. Miał dać znać do końca roku (więc już niedługo się dowiemy :) ). Z tego co widzę, to fura będzie gotowa. Mam więc nadzieję, że słowa dotrzyma i będziemy go mogli oglądać w dwóch miejscach (jak Bębenka).

    Cytuj
  • 31 gru 2010

    z tego co widzę to ten wasz szumny automobilklub poza zamieszaniem na forum nic nie robi. Miało być pięknie a wyszło jak zwykle...

    Cytuj
  • 31 gru 2010

    pieszy: mógłbyś sprecyzować?

    Cytuj
  • 31 gru 2010

    Chciałem spytać czy poza dyskusjami na forum organizujecie jakieś imprezy które można pooglądać lub w których można wziąć udział . Jeśli tak to kiedy i gdzie najbliższa ma się odbyć bo chętnie "pouczesniczę" o ile nie będzie to dziki przejazd przez las na motorze lub qadzie, albo przejazd lanserski na małpi z postojem na parkingu pod Dalinem. Wieżę jednak że tego typu rzeczami się nie zajmujecie.
    pozdr.

    Cytuj
  • 31 gru 2010

    [quote=gość: pieszy] z tego co widzę to ten wasz szumny automobilklub poza zamieszaniem na forum nic nie robi. Miało być pięknie a wyszło jak zwykle... [/quote]
    też nie wiem o czym piszesz, przypuszczam, że o myślenickim Motórsporcie? Czyżbyś o nim nie słyszał? Przecież nawet sam burmistrz aniołka wręczał, chyba w podziękowaniu za święty spokój , że się u niego nie rajduje ale pod patronatem Sułkowic. Sam klub cóż ... jest jaki jest, robią co mogą, mają nawet swoje forum ale ostatni poważny post jest z listopada, a chłopy siedzą tutaj mimo wszystko (często jako goście). Odgrażali się, że jak tylko będzie ich forum to palec tu więcej nie kliknie ale jakoś nie mają chyba o czym rozmawiać. Resztę sobie sam dopowiedz.

    Cytuj
  • 31 gru 2010

    viv ktoś grubo miesza w tych zgłoszeniach bo na hodze pisze że Bębenek będzie wtedy w Makowie a na stronie AG że Mikołajczyk będzie w Dobczycach nie wiem jak ty ale ja tu czegoś nie kumam wychodzi że organizatorzy gdzieś walą w ch..a

    Cytuj
  • 31 gru 2010

    bo ponoc gdziesik cwierkaja, ze Bebenek bedzie tu i tu :)
    a Mikolajczyk ponoc ma tylko w Krk jakiesik auto podstawic :)

    zreszta, przeciez Bebenkow jest dwoch, wiec jeden w Krakowie, drugi w Makowie, po problemie.

    Cytuj
  • 31 gru 2010

    [quote=michalsko1] viv ktoś grubo miesza w tych zgłoszeniach bo na hodze pisze że Bębenek będzie wtedy w Makowie a na stronie AG że Mikołajczyk będzie w Dobczycach nie wiem jak ty ale ja tu czegoś nie kumam wychodzi że organizatorzy gdzieś walą w ch..a [/quote]
    nie sprawdzałem, ale jeżeli tak jest to każdy chce się nazwiskiem podeprzeć (albo podetrzeć) ale to jakieś chore i nie chce mi się wierzyć, że Bębny polecą z Kraka do Makowa czyli ani tu ani tu nie pojeżdżą, a raczej nie należą do tych co to przyjadą , postoją i.... już. Ciekawe co z tego wyjdzie.
    Pewnie będzie to tak : porozpisują nazwiska wszędzie a "w ostatniej chwili załoga RSMP zrezygnowała z powodów yyyy nooo tych no wiadomo .... formalnych" :-D

    Cytuj
  • 31 gru 2010

    pieszy: Jeśli chodzi o MMotorsport, to nie mój klub, więc nie pomogę. Co do awizacji poszczególnych zawodników przez organizatora imprezy, to niestety po części jest tak jak mówicie. Tak jak już opisywałem wcześniej Galicyjski miał zapewnienia obozu Leszka Kuzaja, że jeśli samochód będzie gotowy, to przyjedzie do Dobczyc na 2 godziny. Skoda widać gotowa będzie, ale potwierdzenia nie dostaliśmy, więc nie wypisujemy, że przyjedzie. Mogę zapewnić, że wszystkie osoby wpisane na dobczycką listę WOŚP potwierdziły swoje przybycie osobiście. Co do Bębenka, to sami organizatorzy się wypowiadali, że będzie w Krakowie i Makowie, więc jest ok. Jak chodzi o Mikołajczyka, to już pisałem, że do Krakowa jedzie jedno autko z Race Rent, a kierowca z Lancerem (i jeszcze jednym samochodem na wystawę) przyjeżdża do Dobczyc.

    Cytuj
  • 31 gru 2010

    przynajmniej szczera i konkretna informacja, szacun :-D

    Cytuj
  • 31 gru 2010

    I gitara.

    Cytuj
  • 31 gru 2010

    dzięki

    Cytuj
  • 2 sty 2011

    popraw linki ;)

    Cytuj
  • 2 sty 2011

    Szanowni Panowie zrzeszeni i nie zrzeszeni w jakichkolwiek klubach!!
    Na początek może kilka słów wyjaśnienia, otóż imprezy typu Rajdowa WOŚP to żadna wolnoamerykanka z przymykaniem oka na zasady. Ten, kto tak uważa mocno mógłby się zdziwić, zwłaszcza w sytuacji kiedy nie daj Boże "coś by się stało". Jeśli jest to już impreza na poważnie podłączona jest pod finał WOŚP to podlega pewnym restrykcjom z kilku stron a już na pewno ze strony wydziału WRD POLICJI, dlatego nie wyobrażam sobie aby ktoś przy zdrowych zmysłach organizował takie imprezy np. bez polisy ubezpieczeniowej.
    Co do panujących tu i na innych forach przepychanek dotyczących tego gdzie i jaki zawodnik pojedzie w sensie "a my go mamy na pewno a wy nie, bo to czy tamto...", to wybaczcie ale ludzie ci zachowują się co najmniej jak dzieci tuż po pierwszej komunii: "a ja dostałem lepszy zegarek od ciebie... , a mój lepiej wskazuje godzinę..." i tuba... i cel uświęcający poszedł w diabły... Oj nie będzie Nieba, będzie Piekło... auaaa, piecze cały czas...
    Kochani, mylicie chęci reklamy z obowiązkiem reklamy. Zawodnicy z czołówki czyli na tzw. świeczniku muszą dużo udzielać się medialnie bo na to przekładają się życzenia sponsora a co za tym idzie korzyści wymierne w postaci budżetu i jeśli byłyby cztery imprezy "w kupie" to i na czterech by wystąpili bo tak trzeba i nie spekulujcie na ten temat.
    Nasi ludzie też udzielają się w kilku miejscach i kto tylko wytrzyma orkę całodniową ten jedzie.
    W miarę sił i środków nikomu nie odmawiam pomocy bo nie chodzi mi tu o lokalne utarczki lecz liczy się idea tego sportu (nie mylić z IDEĄ->ORANGE co jak dziewice, ciągle poza zasięgiem).
    Idąc tą drogą zarówno chłopakom z AGalicyjskiego pomożemy jeśli tego zechcą jak i w Myślenicach zorganizowalibyśmy choćby mały Finał WOŚP, jeśli tylko byłoby takie życzenie i nie widzę w tym nic zdrożnego.
    Pozdrawiam z serdecznymi życzeniami na ten Nowy Rok - MarekM

    Cytuj
  • 2 sty 2011

    wszystko pięknie ładnie, ale klub nic nie robi, (albo robi tylko szaraki nic nie wiedzą), nawet najmniejszej imprezy żeby w niedzielne przedpołudnie pokręcić się na śniegu, wokół kilku pachołków, spotkać i pogadać... z szacunkiem dla MM i zarządu klubu, ale bardziej podobały mi się te sympatyczne pierwsze imprezy organizowane nim powstał klub. Przynajmniej coś się działo i każdy mógł czym miał, czy maluchem czy Imprezą pobawić się i rywalizować dla czystej zabawy w miłym gronie. Wydaje mi się, że to właśnie byłoby kluczem do sukcesu fajnych, lokalnych "rajdów" w gronie znajomych z Myślenic i okolic... Pozdro

    Cytuj
  • 2 sty 2011

    Prawdą jest że zawodnicy należą do jednego lub więcej klubów ale nie jest tak że wybieramy lepszą czy gorszą imprezę na którą pojedziemy. Czekałam na zaproszenie motosportu na wośp ale się nie doczekałam (później sie okazało że nie maja zamiaru nic organizować nie rozumiem czemu) wiec przyjęłam zaproszenie od galicyjskiego(który nie jest moim klubem) Popieram wypowiedź vivaldiego motosport powinien coś zorganizować każdy grosz na wośp jest cenny a do tego liczy się też fan. Przypuszczam że jest wielu ludzi którzy przyszli by na taką imprezę w Myślenicach bo na miejscu itp a do Dobczyc czy Krakowa się już nie wybiorą.

    Cytuj
  • 2 sty 2011

    Szanowny Marku. Nie chciałbym, żeby mój post wywołał jakąkolwiek pyskówkę na forum, i z góry zaznaczam, że nie zamierzam w takiej formie dyskusji brać udziału. Czuję się jednak po części wywołany do tablicy, więc dołożę swoje 5gr.

    Jak czytam twój post, to odnoszę wrażenie, że tzw. poprawność polityczna nie jest ci obca. Ja z kolei jej nie uznaję i uważam, że powinno się pisać (mówić) całą prawdę, a nie półprawdę, czy ćwierć prawdę. Zgadzam się z tobą, że cel jest wspólny i w sumie zbieramy wszyscy do jednej puszki. Niemniej każda impreza jest osobnym przedsięwzięciem, za organizację którego jest odpowiedzialna konkretna grupa osób. Również każda impreza ma swój wydźwięk medialny, który przekłada się bezpośrednio na zadowolenie osób wykładających swoje pieniądze i swój czas. W związku z tym wszyscy organizatorzy starają się wykonać swoją robotę jak najlepiej i tym samym rozreklamować swoją imprezę jak najlepiej. Więc moim zdaniem nie na miejscu jest porównywanie do dzieci po komunii osób, które starają się rzetelnie informować kibiców i zawodników o tym, co zastaną po przyjeździe. Tak samo jak nie na miejscu jest podawanie informacji nie potwierdzonych, które mogą wprowadzać w błąd ew. uczestników.

    Chwała wam za wsparcie udzielane wszystkim imprezom, ale czytając twoje wypowiedzi nie tylko na tym forum odnoszę wrażenie, że chcecie dogodzić wszystkim po troszku. A jeszcze się taki nie urodził....

    Rozpisałem się, ale uważam, że ludzie mają całkowitą rację dopytując się co jest grane skoro jednego zawodnika widzą na kilku imprezach.

    I na koniec. Jako AG WOŚP robimy już po raz siódmy. W tamtym roku Rajdową WOŚP organizowaliśmy wspólnie i nie przypominam sobie jakichś restrykcji czy szczególnych wymogów artykułowanych przez WRD POLICJI. Zasady ogólnie przyjęte muszą być oczywiście zachowane, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze, ale nie należy niepotrzebnie rozdmuchiwać pewnych rzeczy. Zgadza się, że organizujecie kilka imprez. Tylko dziwnym trafem, co roku z kim innym. Dlaczego? Niech każdy sobie sam odpowie.

    EDIT: Rozgryzłem dlaczego linki źle się ładowały. Poniżej poprawne. Admina proszę o usunięcie poprzednich postów i przepraszam za zamieszanie.

    Dzięki naszym sponsorom, zawodnikom, kibicom i ludziom dobrej woli przygotowaliśmy kilka licytacji:

    Kombinezon Mateusza Lisowskiego. http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=431205
    Zestaw OFF-ROAD PL 4X4 (koszulkaXL, smycz, 2xVCD). http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=431387
    Zestaw OFF-ROAD PL 4X4 (koszulkaM, smycz, 2xVCD).
    http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=431390
    Zestaw OFF-ROAD PL 4X4 (koszulkaS, smycz, 2xVCD). http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=431395
    Oryginalna torba na laptopa Orlen Team Hołowczyc http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=431434
    Oryginalna czapeczka BMW SAUBER F1 Robert Kubica. http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=431455

    Licytujmy i pieniędzy nie żałujmy.

    Cytuj
  • 2 sty 2011

    Sam_RT cieszę się że chociaż cel przyświeca nam wspólny i jako żywo też nie mam zamiaru uprawiać tu (ani gdzie indziej) żadnej pyskówki. Chylę czoła dla Waszego 7-letniego doświadczenia i chwała za to co robicie. Nie napisałem o wymogach by Cię wywoływać bo obaj wiemy, że to co Wam uda się na tamtym placu to na pewno nie uda się nam w Krakowie czy Tarnowie, czy innym mieście. Zresztą wymogiem do umowy ze sztabem była polisa i ja nie dyskutuję z tym, jak również wymagam ogólnego BK przed imprezą po podpisując zgłoszenie, podpisuję umowę cywilnoprawną z uczestnikiem. Co do rzetelności treści i co za tym idzie reklamy to jeśli jakiś zawodnik/uczestnik lub jego menago ustala swoje wystąpienie to podajemy to do wiadomości, natomiast jeśli w ślad za tym nie następuje potwierdzenie pisemne to ulega to korekcie w bieżących wiadomościach.
    Jeśli zaś chodzi o naszych zaprzyjaźnionych zawodników to każdy z nich potwierdzi że życzeniem sponsorów jest aby zdobyli jak największy wydźwięk medialny bo to przekłada się na reklamę sponsora a to z kolei na przyznany budżet i nigdy nie ośmielę się pretensjonalnie zapytać dlaczego nie chcą startować/uczestniczyć tylko w jednej imprezie.
    Jeśli zaś chodzi o to czy możemy dogodzić każdemu, hmm... cóż, oczywiście że nie, ale nie ogranicza to naszego pola działania bo z zaściankowości wyleczyłem się już dawno a ci co w niej trwali uparcie, polegli w gruzach swej barykady. Idąc tym tropem, należę do Automobilklubu Śląskiego, więc powinienem ograniczyć się co najwyżej do Rajdu Wisły bo to impreza mojego klubu, jednak nie ograniczam się , pracuję dla różnych klubów i współorganizujemy rajdy z np. Automobilklubem Zamkowym, A.Cieszyńskim, A.Rzeszowskim, A.Tarnowskim, A.Tyskim, A.Gliwickim i innymi. I nie mam oporów aby służyć im wiedzą, czasem, sprzętem, czy aby nasi ludzie po prostu zabezpieczali trasę. I nie jest dla mnie problemem przygotowanie trasy rajdu (a niektórzy są nawet z nich zadowoleni, mimo iż są bardzo wymagające, jak np. Wisła), planu zabezp., książki drogowej, łączności, sędziowaniem na PKC-u, Starcie czy choćby jako krawężnik z taśmą na odcinku. Bo dla mnie liczy się idea tego sportu, bo nie chcę zostać elementem pokolenia telewidzów z pilotem i piffkiem (do piffka nic nie mam ;-) ) w ręku oglądając zmagania naszych dzielnych kopaczy nożnych...
    Nie żywiąc żadnych pretensji pozdrawiam serdecznie - MarekM

    Cytuj
  • 2 sty 2011

    Z pełnym szacunem dla samaRT i Marka jako ludzi z branży też poczuwam się do wywołania do tablicy. Odnośnie wolnej amerykanki nie chodziło o bezpieczeństwo ponieważ wiadomo , że podczas WOŚP powinno być na wyższym poziomie , niż na OSach z uwagi na nazwijmy je "osoby postronne". Nie dopuszczalnym jest auto na odcinku ponieważ było nie było jest to odcinek, np 45 sek.:

    http://www.youtube.com/watch?v=keRelHVp654

    Miałem na myśli, klasy, regulaminy i całą administracje PZMtowską.

    Co do kierowców, kiedyś miałem przyjemość brać udział SJS i zaproszenie śp. Janusza Kuliga. Przybył na 1,5 godziny pod M1 i sam zażenowany przepraszał, że musi dalej lecieć. Pozostał niesmak i moim zdaniem lepiej upalić w jednym miejscu ale cały dzień. W końcu nazwisk jest na tyle, że można obrobić wszystkie imprezy w rejonie.
    Przkładowo samo pojawienie się Kali byłoby dla kobiet w mieście sporą atrakcją, sam przejazd kobiety-widza z Klaudią i to w rajdówce zrobiłby fan i podbudował wiele płci pięknych oraz zawstydził "męskie zimne łokcie". Dla samego spotu przy kiełbasie, nawet w 20-30 osób w te nudne styczniowe dni byłoby warto. Podzielę zdanie zdanie Marka i wróce do mojego pytania ... kto? Kto ma to zrobić ?

    P.S. Jak na GL deklarowałem, jak tylko będe w Małopolsce postaram się być pod Forum, ubrać kamizelkę i pomóc. Oczywiście za darmo, za własne paliwo, bo idea jest jedna a nawet dwie: priorytet rajdy oraz deko mniejszy priorytet (dla mnie) WOŚP. Kto ma ochotę mam 4 m-ca w aucie, tym razem kasy z roboty nie ma, będzie mróz i wredna pogoda :) --> zapraszam. Z całym szacunkiem dla Was wszystkich, zakręconych na rajdy.

    Cytuj
  • 4 sty 2011

    będziecie mieli rajdy w Mce jak sobie narysujecie na mapie miasta :) MM może kredki użyczy jak ktokolwiek jeszcze składki płaci na ten ciekawy klub organizujący tyle imprez, no chyba, że szanowny zarząd znajdzie sponsora na kredki, a najlepiej jak znajdzie i zrobi go honorowym członkiem, i da medal, i da dyplom, i będzie burmistrz, starosta i będzie prezes i będzie dalej sielanka!!! Młodzi nie dajcie się, róbcie swoje!

    Cytuj

Odpowiedz