Forum » Sport

Wolne tematy o rajdach, motoryzacji itp

  • 13 sie 2010

    tyle znalazłem wg.art 259 załącznika J " Załącznik J do MKS FIA - 2010; Art 259 2009-11-03, Główna Komisja Sportu Samochodowego,J - 259
    Samochody z silnikiem rotacyjnym (typu objętego patentami NSU-Wankel)
    dopuszczone są na podstawie równoważnej pojemności. Równoważna pojemność
    skokowa równa się 1,5 objętości stanowiącej różnicę pomiędzy maksymalną
    i minimalną pojemnością komory spalania "
    czy to jest praktycznie x3 tego właśnie nie wiem. Ale gdybając jeżeli minimalna ma 200ccm a max 1300ccm to różnica wychodzi 1100ccm x 1,5 daje 1650ccm przeliczeniowego a to coś mało z tym z czym się spotykałem, jednak pewny nie jestem.

    Cytuj
  • 13 sie 2010

    Dalej podtrzymuję tezę że wszędzie się da tylko u nas są problemy .
    Nie znam przepisów więc mogę się mylić ale impreza miała odbywać się na drodze gminnej i co ma do twego wojewódzka komenda?
    Chyba że ktoś życzliwy dał cynk gdzie trzeba i zablokowali?
    To chyba nie podchodziło pod imprezy masowe?
    Jeżeli się mylę to wdzięczny będę informację.
    A może poprosić Marka który kręci w Łapanowie żeby doradził jak zorganizować taką imprezę,z tego co wiem to chętnie pomoże.

    Cytuj
  • 14 sie 2010

    Prawdziwy działacz nawet porażkę potrafi przekuć w sukces,wywiad z prezesem Motosport w Dzienniku Polskim.

    Cytuj
  • 14 sie 2010

    [quote]
    Nie znam przepisów więc mogę się mylić ale impreza miała odbywać się na drodze gminnej i co ma do twego wojewódzka komenda?[/quote]nie chodzi o masówkę ale paragraf 65 ustawy o ruchu drogowym, wykorzystanie dróg publicznych w sposób szczególny. Niestety tego typu imprezy podlegają pod wojewódzką, dlatego też i na prologu krakowskim była czapka z wojewódzkiej. Wbrew pozorom to łańcuszek zezwoleń i opinii, wcale nie łatwa sprawa dlatego nie dość, że trzeba złożyć w terminie to lepiej dodać ze 30dni na usuwanie zastrzeżeń którejkolwiek ze stron.

    Lokalnie prezes ma bardzo dobre fundamenty ale jeżeli sprawa trafia wyżej nie można dać powodu do odmowy czy cienia niedociągnięcia. Kto nie miał styczności z krakowską ten nie wie.

    Cytuj
  • 14 sie 2010

    [quote]A może poprosić Marka który kręci w Łapanowie żeby doradził jak zorganizować taką imprezę,z tego co wiem to chętnie pomoże. [/quote] chyba żartujesz :-D , nie mogłem w MSM mówić o oczywistych sprawach. Do tego wypowiedź jednego z gości w innym wątku :
    [quote]Na pewno impreza będzie zorganizowana na wysokim poziomie jeśli chodzi o zabezpieczenie chętnie jutro pojawię się na spotkaniu organizacyjnym żeby się o tym osobiście przekonać na szczęście zostali jeszcze w klubie ludzie którzy mają na ten temat pojęcie.[/quote]

    myślisz, że " wszechwiedzący " zwrócą się o radę??? Nie ma miejsca dla kogokolwiek kto wie troszkę więcej, musisz udawać głupola to dłużej pożyjesz w symbiozie. Kolektyw wie lepiej, a jeżeli nie to jest kolektywnie zakrzyczany, a na potwierdzenie racji "jest ze 100 świadków" przy 60 członkach - to taki motyw przewodni zebrań. Taka typowa konstrukcja lat 70-tych.

    Gdyby nie obajt to mało a doszłoby do paradoksów bez precedensów, jak np włączanie i wyłączanie czasu przez samego kierowcę na stoliku sędziowskim (wydostań się z klatki! chyba że impreza łączona: sprawność,bieg po zdrowie i technika jazdy) albo oznaczanie klas A,B,C gdzie takie oznaczenia w rajdach są zarezerwowane dla aut funkcyjnych rajdu. Tylko skąd mieli wiedzieć, że kreują w tym momencie nowe standardy nie trzymając się obowiązujących? Zapytać??? Byłoby zaprzeczeniem wszechwiedzy.

    Cytuj
  • 14 sie 2010

    2 BP CUP. Mocze nogi w morzu więc dajcie tu jakieś czasy. Kto zebrał generalkę?

    Cytuj
  • ŁUKASZ KOTOWICZ 14 sie 2010

    Mimo że nie jest to forum klubowe i bardzo mnie ono denerwuje to muszę napisać iż; mimo problemów z policją (śmieszne ludziki które organizują bezpieczny weekend a nie pilnują podstaw gdzie młodzi się próbują,uczą i "wyżywają" czyli KJS,Sprint,kręcioł itp.) i odwołania Jasienicy , to naprawdę świetnie zorganizowana imprezka , układane trasy przez ludzi którzy maja pojęcie ,naprawdę wielkie pojęcie (mini Os-y na takich małych placykach a nie pachołkolandia i oponolandia)Naprawdę wielkie gratulacje dla organizatorów i byle tak dalej. A myślę że My zawodnicy także nie zawiedliśmy oczekiwań organizatorów i kibiców. Pozdrowienia dla Wszystkich.

    Cytuj
  • 14 sie 2010

    lux, gratulacje dla organizatorów i zamknie to dziób takim fachowym wypowiedziom [quote]byłeś o ile wiem a wiem to napewno jednym z organizatorów "Rally Cup Myślenice 14/03/2010" to dlaczego pusciłeś samocody w besposrednim sąsiedztwie dystrybutora z paliwem ??????????? I Ty masz czelność oskarżać klub nie sam zarząd nas wszystkich kilkudziesięciu ludzi o to że nasze imprezy mają jakieś zaniedbania chyba sobie żartujesz kolego![/quote] ciekawe co mądrego ma ten ktoś teraz do powiedzenia.

    ważne, że nie tylko karting jeździ ale i chłopaki, coś się dzieje, jest fun. Czy czasy wrzuci ktoś tu czy będą na stronce? Chciałem looknąć na moich faworytów ;)

    Cytuj
  • 14 sie 2010

    Znalazłem juz 1szy filmik : http://www.youtube.com/watch?v=1KTr7U30bKQ . Podoba mi sie otaśmowanie - trasa przynajmniej czytelna:) Na 1-szym zdecydowanie więcej miejsca - drugi bardziej pod maluszki:) Ogólnie zawodnicy sobie chwalą więc mimo iż nie jest to drogowy - wszystko chyba było jak najbardziej ok:) Idzie w dobrym kierunku...:):) Pozdro.

    Cytuj
  • 14 sie 2010

    http://www.youtube.com/watch?v=nht_ZM2xoHY ostatnia próba w moim wykonaniu

    Cytuj
  • adzygmunt 14 sie 2010

    I tak trzymaj!!!

    Cytuj
  • 14 sie 2010

    bardzo fajne traski, szczególnie w Jaworniku. Super ! Przemek w końcu nawet meta STOP się pojawiła ;) , kibice w Jaworniku cofnięci po knajpę, podwójne otaśmowanie. Jednak gadanie motywuje. Jak dla mnie brawo i uznanie.

    Cytuj
  • Michal P. 15 sie 2010

    hmm wyniki?:)

    Cytuj
  • 15 sie 2010

    Organizator włożył trochę pracy w przygotowanie imprezy i wszystko było OK poza jednym ale.
    Impreza wyglądała na zamkniętą ,mało kibiców gdyż jak zwykle kulała informacja i reklama .Znajomi długo szukali jak trafić na odcinki .

    Cytuj
  • 15 sie 2010

    Tak reklama troche kulala. Reszta nie mam zastrzezen jak dla mnie mozecie co tydzien takie organizowac :D Na cos takiego czekalem na naszym terenie. Zabawa byla wysmienita, dziekuje i gratuluje organizatorom. Oczywiscie czekamy na wyniki na stronie motorsportu.

    Cytuj
  • 15 sie 2010

    Reklama jest tylko wtedy jak trzeba wystawić swoje oklejone auta żeby reklamować prywatne biznesy

    Cytuj
  • 15 sie 2010

    [quote]Reklama jest tylko wtedy jak trzeba wystawić swoje oklejone auta żeby reklamować prywatne biznesy[/quote]
    Właśnie się pajacu zareklamowałeś jak tylko potrafisz

    Cytuj
  • 15 sie 2010

    a Pan prezes nie zna regulaminu imprezy organizowanej przez Jego klub? Czy moze to taki medialny lans? Az wstyd, ze chwalimy sie ze oczekuje 50 zalog na starcie, gdy w samym regulaminie wyraznie podkreslone jest ze maksymalna liczba zalog to 40? Oj Panie prezesie, moze za duzo lansu w mediach? Proponuje zawsze przed takim lansikiem przestudiowac regulaminy, wypadaloby zeby prezes je znal.

    Cytuj
  • 15 sie 2010

    [quote=Czesiek_z_Polanki]a Pan prezes nie zna regulaminu imprezy organizowanej przez Jego klub? Czy moze to taki medialny lans? Az wstyd, ze chwalimy sie ze oczekuje 50 zalog na starcie, gdy w samym regulaminie wyraznie podkreslone jest ze maksymalna liczba zalog to 40? Oj Panie prezesie, moze za duzo lansu w mediach? Proponuje zawsze przed takim lansikiem przestudiowac regulaminy, wypadaloby zeby prezes je znal.

    [/quote]
    Czesiu my z sekcji -prezes-i sam komendant myślenickiej policji o tym nie wiedzieliśmy jak byłeś na imprezie to widziałeś jak było sami zawodnicy mówili że z przyjemnością powrócą nawet na plac bo trasa była zaje...bista a os po drodze będzie po trialu żeby cię serce nie bolało zgłoszeni do kwp już idzie.

    Cytuj
  • 15 sie 2010

    Tak, tak - impreza lux, szczególnie jak na place.

    Ten pierwszy - Orlen w Jaworniku, super ułożenie, czytelna, podobnie zreszta jak druga - taki tor gokartowy, może malutka, ale sympatyczna. Ja chętnie wrócę na te imprezę - miło i smaczna kiełbaska na koniec. Pzdr

    Cytuj
  • 15 sie 2010

    michalsko1 - eh wiem ze grill wczoraj pewnie gruby byl, wiec taka mala rada:) przeczytaj jeszcze raz to co napisalem:) ja pisze o lansiku w dzienniku prezesa, gdzie wypowiada sie ze oczekuje 50 zalog na starcie, gdzie w regulaminie jasno jest podkreslone ze max to 40, regulamin ktory on chyba akceptowal?

    nie pierwszy raz pan prezes przesadza z lansem:)

    Cytuj
  • 15 sie 2010

    Czesiu miało być max 40 a prezes sam się w...zdenerwował jak to przeczytał w dzienniku polskim a na grilu gyła kiełbaska a nie alkohol dla info prawie wszystkie samochody dojechały same kilka na holu lub lawecie.

    Cytuj
  • 15 sie 2010

    co to za różnica 40 czy 50 i czy z lansem czy bez (choć fakt faktem deko lepiej byłoby wylansować imprezę, tak dla publiki) a w sumie to ile było załóg? bo ani listy startowej ani czasów.

    Cytuj
  • 15 sie 2010

    [quote=michalsko1]prezes sam się w...zdenerwował jak to przeczytał w dzienniku polskim [/quote] ileż to już razy słyszałem, że prezes co innego mówi do dyktafonu tylko źli ludzie co innego piszą ;) na logo się zdenerwował, na to że sponsorów poucinano, teraz znów w cyfrach kłopot. Ehhhh musi, że jakaś klątwa cycóś u tych pismaków.

    Cytuj
  • Przemek 16 sie 2010

    tak juz na siłe! na siłe probojecie cos napisac. Nie wiem czy jest w pl jakas impreza gdzie nie znajdziecie jakis minusow. Viv po co mamy czasy wypisywac? ci co byli czasy znaja. lista zgloszen byla na stronie. Pewnie ze mamy co popraiwac, wnioski zapisane beda wyciagniete na nastepne imprezy! Czesiek!!! jaki ty jestes "tempy" mam nadziej ze nie znam cie bo nie chce:P Udalo sie, jest sukces! w tym roku beda nastepne imprezy. dzieki dla chlopakow ktorzy pomagali. Teraz w planach rajd karkonoski wiec zapraszam do kibicowania.

    Cytuj

Odpowiedz