Forum » Sport

Wolne tematy o rajdach, motoryzacji itp

  • 1 maj 2011

    [quote=zajcev] Pierwszy raz na Presov, ale warto bylo, rajd na prawde udany, szkoda tylko "naszej" zalogi Grzyb/Hundla, tak jak wyzej, kto nie byl, niech zaluje:) [/quote]

    no jak to "z naszej załogi" byłem jeszcze ja w Presovie :) Mam parę fajnych filmików z miejsca na którym stałem, dwa dzwony, sporo ratowań. Wrzucę w środę na neta jak zjadę do domu. Dziś jeszcze zaliczone GSMP Prządki 2011, ale tam już bez rewelacji. Wiało nudą :(

    2 Cytuj
  • 1 maj 2011

    [quote=gość: motofan]Presov Grzyb z Robertem niesamowici,Siemanko też niczego sobie dla nich samych warto było jechać .Kto nie był niech żałuje.
    Pozdrowienia dla Civica.[/quote]

    a no również pozdrawiam. Miło zobaczyć na obczyźnie kibiców z samochodów KMY... :)

    2 Cytuj
  • Michal P. 1 maj 2011

    Civic - o to czekam na filmy;) ciekawi mnie co to za miejscowke znalezliscie :)
    a co do GSMP, hehe po Limanowej stwierdzilem ze jest to mega nudne i odpuszczam w tym roku:) chyba ze na Limanowej bedzie padac:)

    1 Cytuj
  • 2 maj 2011

    Chyba śnieg by musiał padać :)

    1 Cytuj
  • 3 maj 2011

    Dwa przejazdy byliśmy na pierwszym odcinku jakieś 2 może 3 km od startu i niewiele dalej od samochodów, gdzie się spotkaliśmy. Odcinek Cemjata - taki fajny szutrowy prawy winkiel po dość długiej i szybkiej prostej oraz podbiciu na mostku, które wielu kierowcom sprawiało sporo problemów, a kibice się cieszyli - jak to kibice :)

    na razie tylko te 3 filmiki nagrane w całości, z reszty kiedyś zrobię jakiś klip, bo dodawać je trwające po 20s to bez sensu a jest jeszcze sporo fajnych akcji na tym zakręcie

    http://www.youtube.com/watch?v=oB3-8EDzZ2Q
    http://www.youtube.com/watch?v=-tXLj0augAU
    http://www.youtube.com/watch?v=NAkXsvgT-5Y a tu troszkę nas zakurzył :)

    1 1 Cytuj
  • 9 maj 2011

    Na należącym do kupców asfaltowym parkingu przy Słonecznej(po byłym dworcu PKS) który jest niewykorzystany można by w okresie letnim zorganizować tor kartingowy a od biedy zorganizować kręciołek,ciekawe co na to Motosport i właściciel czyli kongregacja kupiecka?

    1 Cytuj
  • 9 maj 2011

    karting i tor kartingowy ....hmmmm.... jakoś zaczepnie brzmi :-))))))

    1 Cytuj
  • lalala 10 maj 2011

    MaxiOES o puchar House of Beer w Łapanowie - 21.05.2011

    http://safetypoludnie.pl/zgloszenia.php

    http://safetypoludnie.pl/

    1 1 Cytuj
  • 11 maj 2011

    przyjemna stronka

    http://www.rallyfoto.com.pl/

    1 Cytuj
  • 14 maj 2011

    http://www.rajdprzasniczka.pl/

    miło mi poinformować, że zawodnicy (+ 4osoby) startujący co najmniej w RPP mają noclegi free więcej na http://www.rajdprzasniczka.pl/

    zapraszam do upalania

    1 Cytuj
  • 24 maj 2011

    w związku z powyższym rajdem ogólnopolskim poszukuję osób chętnych do pomocy. Zwrot za paliwo (na każde auto w obsadzie 4 osoby) + zapewne "coś" dodatkowo (po krakowskim mam nadzieje, że byliście zadowoleni), noclegi i jedzenie zapewnione w sensie nie płacicie. Rajd dwudniowy.
    Jest nas już 9ciu z Myślenic. Jeżeli ktoś jest chętny to proszę na meila : viv@interia.eu : imię i nazwisko, pesel, m-ce zameldowania, data urodzenia i nr telefonu. Dane tak szczegółowe potrzebne do ubezpieczenia na czas rajdu więc poproszę o dopisek zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rajdu.
    Zapraszam. Zapewniona niepowtarzalna atmosfera, kto był ze mną na rajdach z tamtymi ludźmi ten wie ;)

    1 Cytuj
  • 24 maj 2011

    Vivaldi, podziałajcie też na rzecz zaprzestania dzikiego, niezorganiozwanego rozjeżdżania leśnych dróg tych turystycznych też. To co jest w lesie na Plebańskiej i dalej woła o pomste do nieba

    1 1 Cytuj
  • 24 maj 2011

    bardzo chętnie ale to nie do mnie, do Pana Skałki petycja potrzebna. Ja nie mam (już) nic wspólnego z tutejszym klubem.

    1 Cytuj
  • 28 maj 2011

    działo się dziś dużoo w Sułkowicach :)
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0SFNwmciAQE

    1 1 Cytuj
  • 28 maj 2011

    o to właśnie chodzi :-)
    dobrze, że ktoś z głową układał trase i nie prostował. Mimo strat im bardziej ślisko tym wg.mnie lepiej - o doskonalenie chodzi, nie o prędkość ;)))
    LUX ! Gratulacje.

    1 Cytuj
  • 29 maj 2011

    Szkoda że pogoda nie dopisała,super zorganizowana impreza.Jeden z kibiców żalił się tylko że dowiedział się w ostatniej chwili,mówił że za mało rozreklamowana .
    Organizacyjnie na piątkę ,perfekcyjna dbałość o bezpieczeństwo.

    1 1 Cytuj
  • 29 maj 2011

    z filmów widać , że było bardzo przyzwoicie jednak trzeba popracować nad łaziorami po OSie. A klub mając aspiracje na wyżej i wyżej mam nadzieje, że przynajmniej po rolce Subarki protokół został wypełniony (po to aby organizator uczył się od podstaw by w razie draki elementarnych rzeczy nie brakło), to tak tylko merytorycznie. Całość świetna.

    1 Cytuj
  • 29 maj 2011

    Cytat", że było bardzo przyzwoicie jednak trzeba popracować nad łaziorami po OSie. "
    Vivaldi widzę że szukasz dziury w całym a z tym łaziorem to już przegiąłeś.
    Albo organizujcie zamkniętą imprezę z zakazem wstępu a bawcie się w swojej piaskownicy albo róbcie rajd dla zawodników i kibiców.Nie będziesz dorosłych ludzi uczył co mają robić bo niektórzy z kibiców gdy zaczynali jeździć na rajdy to ty biegałeś jeszcze w krótkich spodenkach po podwórku.
    NA ŻADNYM RAJDZIE NIE MA 100% BEZPIECZNYCH MIEJSC,NAWET NA PROSTEJ AUTO MOŻE WYPAŚĆ W KIBICÓW.Najlepsze jest to że najbardziej otaśmowane miejsca przeważnie nawroty są jednymi z bardziej bezpiecznych gdyż pojazdy w tych miejscach mają stosunkowo niewielką prędkość.Całe szczęście że nie Ty zabezpieczałeś ten odcinek w każdym razie jako łazior miałbym gdzieś twoje polecenia i mógłbyś mi skoczyć.
    Pozdrawiam łazior

    1 1 Cytuj
  • 29 maj 2011

    widzę mocne argumenty, czyli bez zmian - skrzywieni samouwielbieniem na poziomie wsi

    1 Cytuj
  • 29 maj 2011

    Wieś nie jest dla mnie niczym obraźliwym,z MM nic a nic nie mam wspólnego a o rajdach wiem ciut więcej od Ciebie.Pasujesz jak ulał do AKrakowskiego tam pełno takich "działaczy" i dlatego w Małopolsce nie ma żadnego porządnego rajdu.Oni też na wszystkim się znali dlatego przez ostatnie lata nie potrafili porządnie zorganizować żadnego rajdu.
    Pozdrawia łazior ze wsi

    1 1 Cytuj
  • 29 maj 2011

    Już Ci pisałem , że z AK mam prawie nic do czynienia a ich rajdy właśnie padły z powodu braku organizacji.
    Ciut czy nie ciut ale chyba nie zrozumiałeś przesłania i nie miałeś takiej sytuacji (i oby nie było) a wyobraź sobie, że organizujesz 10km OS, wchodzi w polowie niego grupa grzybiarzy z dziećmi i obrywają rajdówką (i nie mówie o bezpiecznych miejscach na rajdzie) ponieważ nie mają nic wspólnego z rajdami, nie wiedzieli że to co z tyłu warczy za górką to nie piła motorowa drwali ale cóś jedzie w ich stronę i teraz jakie jest Twoje tłumaczenie u prokuratora na pytanie jak Pan poinformował i zabezpieczył właśnie ta grupę ludzi? Takie samo jak wyżej ? "Panie sędzio miałem, mam i będe miał to gdzieś" :-)))) nie czujesz, że podpowiadam a nie szukam dziury w całym?

    Część druga dziury w całym : po 3ch dniach zgłasza się wkurzony hałasem rolnik (skoro ciut więcej wiesz na pewno miałeś taki przypadek), że rolka subarki zdemolowała mu rów, mostek i trzy źdźbła zboża i chce 2 tysiące odszkodowania od ubezpieczonego organizatora. Organizator nie ma protokołu (wypadkowego patrz strona PZM) zdarzenia. Klub na to , że absolutnie nie było rolki. Rolnik wyciąga filmik. Odmowa wypłaty ubezpieczenia, a klub wypłaca 2tyś ze składek klubowiczów bo nie zrobili protokołu. Gdzieś mam czy istniej czy nie istnieje protokół i czy jest rolnik lub go nie ma --> od początku trzeba zasady wpajać aby w nawyk weszło.

    Co bym zrobił jakbym zabezpieczał ? Wyobraź sobie, że w tym przypadku mimo, że zupełnie zbędne ale jednak odpaliłbym procedurę wypadkową. Po co ? Po to aby nauczyć się, safeciarzy i strażaków reakcji na taką ewentualność. Zachowania kolejnej załogi a nie machania safeciarza rękami w dół (duży błąd). Po odpaleniu procedury jestem pewny , że 80% nie wiedziałaby co robić zarówno kierowców załóg jak i safety. Skoro była książka drogowa była i w niej OKejka, ja jej nie widziałem. Nie chodzi o wymądrzanie się, chodzi o naukę podstawowych nawyków skoro ma być profi trzeba trenować. Ale skoro wiesz ciut więcej na pewno wiesz jak zabezpiecza się unieruchomione auto na OSie ;) , bez jego oznakowania OS powinien być przerwany a wznawa kierownik zabezpieczenia, po ocenie i oznakowaniu. To na pewno też wiesz.
    A ile byłoby korzyści gdyby załogi zobaczyły (zbędne tym razem) elementy z rajdu o poziom wyżej.... ;) ..... to by dopiero mówili o MSM jak o profesjonalistach.

    1 Cytuj
  • 29 maj 2011

    Byli panowie z Auschwitz Komando w skrócie AK i prawili swoje mądrości na temat y organizacji imprez ja mam nadzieję że żadnej sobie nie zaszczepimy bo będzie totalna kicha.

    1 1 Cytuj
  • 29 maj 2011

    to trzeba było zapytać czego tacy mądrzy nie są przy swoich rajdach? Nooo i sami na pewno nie przyjechali, zostali zapewne zaproszeni :-) w jakimś charakterze :-D

    1 Cytuj
  • 30 maj 2011

    Jak zawsze, wszyscy wszystko komentują "po". Ale na miejscu nikt nie był. Oglądnął filmik i krytyka rżnie. Weźcie jak macie ochotę i pomóżcie im w organizacji, lub sami weźcie i swoją imprę zróbcie. Może być i pachołkolandia jak kto woli.
    I tak wam łyso wszyskim, że zaczyna się dziać. Wydawałoby się co poniektórym, jak Nas nie będzie to się to rozleci !!! A tu co. MSM działa prężnie i głupio Wam. Jest garstka młodzików co dzielą swój wolny czas z MSM a niejednokrotnie zrywają się z roboty aby coś zrobić. Nikt tego nie docenia. Czy oni to robią za dziękuję? Za pochwałę Prezesa? Zapewne nie. Tylko dla Nich samych, bo tu pewnie o satysfakcję chodzi. Po imprezie wiwat: A JEDNAK! UDAŁO SIĘ.
    I za jakiś czas jak znów pozbierają sily - zaskoczą.

    1 Cytuj

Odpowiedz