Forum » Sport

MŚ RPA 2010 startuje

  • 15 cze 2010

    Nuuuuudaaaa... tyle mozna napisac o meczach ktore zostaly rozegrane do tej pory

    Cytuj
  • adzygmunt 15 cze 2010

    Niestety dzisiaj jeszcze nic nie obejrzałem. I zapewne nie obejrzę. Czekam na Twoją rozpiskę!

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 15 cze 2010

    Spaniała postawa zespołu Korei Pólnocny! Omal wygrano z zareklamowano Brazylio! Najprawdopodobniej napewno rze kiedy dziemki Panu Burmiszczowi zawody w Euro zawitajo w miast Myślenice to właśnie ten zespuł wybierze nasz miast jako baze pobytowo.
    Bardzo zaspodobał siem mecz Portugalia komtra Wybrzerze Kości Słoniowy, gdzie jak przystało na połudnowo jamerykańsko piłke zagrano piemknie tehnicznie dla ocz.
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • adzygmunt 16 cze 2010

    Przy okazji nudy w pierwszej połowie w drugiej zresztą także, kombinowałem zmiany regulaminowe w piłce nożnej.
    Najpierw pomyślałem, że kiedy schodzi z murawy sfaulowany zawodnik, to drużyna pokrzywdzona jest podwójnie. Gra w dziesiątkę, co można odczytać, że faul dla drużyny faulującego jest nagrodą. Grają 11-tką przeciw 10-tce.
    Moja propozycja; obydwoje zawodnicy schodzą, jeden, bo kontuzjowany drugi, bo to ewentualnie wyrówna stan liczebny na boisku. Wchodzą także razem. Utopia - może?!?
    Inna zmiana. By padało więcej goli, to wprowadzić zakaz podawania na własną połowę boiska. Jak w koszykówce. To już zapewne skrajna utopia.
    Brak spalonego to rewolucja na miarę XXI wieku!

    Cytuj
  • 16 cze 2010

    Nie no brak spalonego to rewolucja ale na XXIII wiek hehe wtedy obroncy napewno beda tak nakokszeni ze napewno z polowy przeciwnika dogonia napastnika druzyny przeciwnej hehe
    ja sie zastanawialem nad takim pomyslem: kiedy zespol wygrywa mniej niz 2 bramkami dostaje 2 pkt, 2-3 - 3 pkt, powyzej 4 - 4pkt :) aaalllee to juz kosmos hehe
    Hiszpania-Szwajcaria w pierwszej polowie kolejny mecz, ktory nalezy zapomniec jak najszybciej! :/ chyba trzeba czekac na kolejny mecz niemcow zeby ogladnac pare bramek?

    Cytuj
  • 16 cze 2010

    sa jaja... hiszpania przegrywa :/ bedzie kosmiczna niespodzianka?? :)

    Cytuj
  • Marek Stoszek 16 cze 2010

    Za to kocham ten sport. W odróżnieniu od tak nudnych dyscyplin jak np tenis czy siatkówka piłka nożna ma to do siebie że tutaj emocja goni emocje. Mundial dopiero się rozkręca i mam nadzieje że to dopiero początek emocji.

    Cytuj
  • 16 cze 2010

    Zenek, w siatkówce nie ma emocji??

    Cytuj
  • adzygmunt 17 cze 2010

    Zenek napisał: "siatkowa piłka nożna". Rzeczywiście to dziwoląg, jak namiętnie oglądany w Ameryce wrestling!
    Mam niepłodną, wróć niepłonną nadzieję, że o tej normalnej siacie nie pisze.
    Po niegdysiejszej zmianie przepisów siatka stała się tak "adrenalinogenną" dyscypliną, że jak oglądam mecze reprezentacji to kończy się wyłączeniem oglądania transmisji i włączeniem na usłyszenie wyników.
    O meczu Hiszpanów nic nie napiszę bo co tu pisać. Właściwie mógłbym złośliwie napisać dobrze im tak.
    RPA do tyłu, wuwuzele nie pomogły!!!

    Cytuj
  • adzygmunt 19 cze 2010

    Dziwny jest ten... Mundial. Faworyci zawodzą, Francja na skraju przepaści, Anglia niemrawa. Niemcy w pierwszym meczu dobrzy (wówczas pisałem, że gra się jak przeciwnik pozwala). Hiszpania.
    Właściwie wiem dlaczego tak się dzieje. Na półkuli południowej wszystko w stosunku do nas jest do góry nogami. I pewnie przyciąganie jest większe dlatego zawodników zwalnia grawitacja.
    Dowodem na to jest Ghana i Algieria. Afryka gra swoje!

    Cytuj
  • adzygmunt 19 cze 2010

    Afryka gra swoje. Powtórzę po meczu Kamerunu z Danią (1:2). Pierwsza gra w całości warta oglądania.

    Cytuj
  • adzygmunt 20 cze 2010

    Marnie to wyglądało na dzisiejszym Mundialu, a do tego bijatyka na koniec meczu. Kiedy będzie drugi taki mecz jak Kamerunu z Danią?

    Cytuj
  • 20 cze 2010

    Zgodzę się z Zygmuntem, wczorajszy mecz Kamerun- Dania, zdecydowanie najlepszy na tym mundialu:)
    Liczyłem na drużyny afrykańskie, ale jak narazie to zawodzą..
    Nie zawodzi jak do tej pory mój faworyt Argentyna:)

    Cytuj
  • adzygmunt 22 cze 2010

    Dzisiaj zgonie do tyłu RPA i Francja. Tylko,że RPA z godnością.

    Cytuj
  • adzygmunt 22 cze 2010

    Wymęczone zwycięstwo Argentyny, która dla wielu moich znajomych wydaje się być głównym pretendentem do tytułu mistrza Świata.
    Już trener Górski mówił....! Ja nie mam jeszcze sprecyzowanego zdania. Wydaje się, że zespoły nastawiły się na grę w turnieju. Tu siły trzeba oszczędzać!!!

    Cytuj
  • adzygmunt 24 cze 2010

    Ho, ho Słowacja awansowała. Dołożyła makaroniarzom. Ja się cieszę!!!

    Cytuj
  • adzygmunt 25 cze 2010

    Beznadzieja, nuda wygwizdana na stadionie. Brazylia - Portugalia 0:0
    Słyszałem w TV Knedliczki pokonały makaroniarzy. Poprawię, bo knedliczki to Czechy "Prażony syr" pokonał makaroniarzy!

    Cytuj
  • adzygmunt 27 cze 2010

    Dzisiaj dobry mecz Niemców i koszmarny błąd sędziego, który być może zmienił wynik spotkania.
    Rejestracja elektroniczna bramek ze wszech miar potrzebna.
    Piłkę nożną całkowicie zdominowała nacja czarnych ludzi. Jak cały sport.
    Wczoraj Amerykanie przespali pierwszą połowę meczu i nawet bramka a ku ku na dzień dobry ich nie obudziła.
    Pobudka w drugiej połowie starczyła na 20 min, potem znowu czekali na koniec meczu!

    Cytuj
  • Marek Stoszek 27 cze 2010

    Uważam że byłoby to nie do pomyślenia aby Amerykanie grali dobrze w "nogę".Mają swój futbol i tym podobne debilne sporty. Dziś w Wiadomościach słyszałem że wczorajszy mecz oglądał prezydent Obama który w dalszym ciągu uczy się zasad tej gry. Świadczy to dobitnie o poziomie intelektualnym tego narodu. Natomiast co do dzisiejszych wzmagań to dobrze że Niemcy wygrali tak wysoko,po nie uznanej bramce miałem spory niesmak . Wygrana 4 : 1 mimo fatalnego błędu sędziego nie pozostawia złudzeń. Myślę że Niemcy zagrają w finale i mam nadzieje że z Holendrami.

    Cytuj
  • adzygmunt 27 cze 2010

    Zawsze zastanawiałem się: dlaczego zawodnicy mają takie piękne ślizgi na trawie, na kolanach, leżąco itp.
    Teraz wiem. Zawodnicy plują na prawo i lewo. Tę tajemnicę mundialu i nie tylko potwierdzają wszystkie zespoły. Jednakowoż od zasady są wyjątki ją potwierdzające. Zespoły obu Korei i Japonia tego nie czyniły.
    Polacy poszli dalej. Smarkają zatykając dziurkę od nosa na zmianę, raz jedną raz drugą.
    Bywający na meczach łatwo to potwierdzą.
    Wysiłek fizyczny nie usprawiedliwia obrzydłego procederu. Czemu nie robią tego siatkarze i koszykarze?
    Na Mundialu zwyciężył faworyt Argentyna, po kolejnym błędzie sędziego. Spalone są nie tylko pozycje, sędziowie także!!!

    Cytuj
  • adzygmunt 27 cze 2010

    W odpowiedzi Zenku.
    Zasada fair play powinna Niemcom podyktować w sporcie postępowanie: Po ustawieniu piłki na przykład na piątce /zaraz na początku 2 giej połowy/, kapitan ostentacyjnie strzela samobója /po uzgodnieniu w szatni z całym zespołem plus trenerzy i działacze/. Utopia ? macie rację!!!
    A potem wygrać 4:2? Tego już nikt nie gwarantowałby!!!

    Cytuj
  • adzygmunt 29 cze 2010

    Nie było całego meczu z emocjami i zaangażowaniem lepszego ok Dania Kamerum.
    Owszem były fragmenty ładnej i emocjonującej gry.
    To wszystko, co jak na razie można o Mundialu napisać.
    Dzisiejszy mecz skończony karnymi wpisuje do słabych, a po meczu Hiszpania - Portugalia obiecywałem sobie więcej. I co? i nic z tego!

    Cytuj
  • adzygmunt 2 lip 2010

    Super niespodziewany rezultat. Brazylia nie zdobędzie złota
    Ghana niestety pechowo karnymi także do tyłu.

    Cytuj
  • 2 lip 2010

    Szkoda mi Ghany, ale cóż... dwa strzały w serii karnych potraktowali po macoszemu, no to i taki rezultat. Gdyby nie te ręce Suareza w bramce i poprzeczka :)

    Mundial w RPA to Mundial pełen niespodzianek :) To jest dopiero sport :)

    Cytuj
  • adzygmunt 3 lip 2010

    Suarez nie zagra w następnym meczu?
    Jeśli tak, to się mimo wszystko "opłaciło".
    Już 11 tka strzelana w czasie meczu dowiodła, że Ghana jest do tyłu z tym elementem gry. To dziwne, Ci zawodnicy grają w lidze europejskiej.
    11 tki strzelane jak piszesz "po macoszemu", bez należytego rozbiegu, to było ... dziwne, bardzo dziwne!!!

    Cytuj

Odpowiedz