Forum » Sport

KS Dalin Myślenice - NOWA OFICJALNA STRONA

 • 4 sie 2009

  hmm... czegoś tu nie rozumiem. O III lidze mówicie że jest amatorska? Ja bym tego nie powiedział. Trudno powiedzieć np. O Dalinie, że jest klubem amatorskim. Owszem, może nie jest to jakiś wysoki poziom, ale żeby nazywać to amatorstwem? A jeśli chodzi o Dalin. Faktycznie potrzebuje dobrego menadżera ale nie tylko. Trzeba także sponsora. Porządnego sponsora, bo bez niego Klub wiele nie zdziała. Zastanawiam się czy nie lepiej by było, gdyby Dalin przeszedł w ręce prywatne. Gdyby miał prywatnego właściciela nie brakło by kasy dla m.in: piłkarzy, na transfery, na szkolenie juniorów. A z tego co wiem kiedyś była już propozycja od pewnego biznesmena ale zabrakło zgody. Marzy mi się, żeby ktoś wziął ten klub w swoje ręce i zrobił z Dalinu prawdziwą zawodową drużynę. Drużynę grającą na wysokim poziomie, która by była dumą naszego miasta. To samo się dotyczy drużyny siatkarek. No ale cóż, pomarzyć zawsze można. Może jednak kiedyś się wydarzy ...

  Cytuj
 • adzygmunt 4 sie 2009

  Sama prywatyzacja klubu/ klubów nic nie da.
  Zdecydowanie potrzebne jest przewartościowanie systemu szkolenia, zachęty do sportu, za który na poziomie gdy zaczyna się rywalizacja, powinni płacić uczestnicy.
  Są sporty, które w zasadzie nie mają szans na rozwój bez systemu wsparcia.
  Potrzebny jest pomysł od kogo to wsparcie powinno płynąć. Tutaj nie mam gotowej recepty, lecz zdecydowanie wiem: nie państwowe, bo tutaj nikt nie upomni się o ... "zwrot" w postaci wyników.
  A po nim pozostają anse w postaci, które opisałem w poście poprzednim.
  System prywatyzacji klubów popieram w całości. Trudno mi jest nie dodać: z wpisanymi pewnymi obowiązkami w szkoleniu własnego narybku, lub wspierania nietypowej gałęzi sportu np:... choćby piłki wodnej, lubo skoków do wody itp.
  Tu sam potknąłem się o treści z postu wyżej. To pozostałość myślenia po szkoleniu z postkomunistycznego systemu.
  Potykać się będziemy wszyscy, póki nie zmieni się radykalnie podejście do "sportowania".
  Co komu po pięknym drzewie kiedy za rok czy dwa, zgniłe korzenie zniweczą trud ogrodnika?
  Szkoda kawałka ziemi pod taką uprawę!

  Cytuj
 • 4 sie 2009

  "Zdecydowanie potrzebne jest przewartościowanie systemu szkolenia, zachęty do sportu, za który na poziomie gdy zaczyna się rywalizacja, powinni płacić uczestnicy."

  Ad ale nie mieszaj sportu zawodowego z amatorskim. Jeśli sie zaczyna uprawiać sport z myślą o zostaniu zawodowcem to raczej oczekuje wsparcia a nie tego by musiał samemu sobie wszystko opłacać. To nie jest możliwe. Jak człowiek ma się szkolić by kiedyś uprawiać zawodowy sport, gdy musi sam siebie finansować? Myślisz, że na to wszystkich stać? Cóż to byłby za system szkolenia gdyby każdy musiał za siebie płacić? Chyba by mu się szybko odechciało. Nie mówię tu bynajmniej o tym by uczestnikom płacono. Raczej chodzi mi o wsparcie dla nich. O to by miała gdzie i z kim ćwiczyć. O to by miała odpowiedni sprzęt. A sama tego sobie raczej nie zapewni. Czyż nie? Owszem, zmiana systemu szkolenia jest konieczna. Ale trochę nie w tym kierunku. Trzeba ośrodków szkoleniowych z prawdziwego zdarzenia. Ośrodków na poziomie europejskim, które będą szkoliły przyszłych sportowców już od najmłodszych lat. Ośrodków umiejących wyławiać prawdziwe talenty. I te talenty później szlifować. Tak by kiedyś były w sporcie jak diamenty. Dopiero, w przypadku takich ośrodków można myśleć o tym by uczestnicy szkolenia trochę do tego dokładali ze swojej kieszeni. Oczywiście w zależności na ile kogo stać. Reszta finansowania złożona byłaby na barki ośrodków i ewentualnych sponsorów czy inne dotacje. Wtedy to miało by sens. Tak czy inaczej czas na zmiany. Bez zmian ani rusz. W przeciwnym razie, nie ma co liczyć, na to, że poziom naszej, Polskiej piłki nożnej się podniesie.

  Cytuj
 • 4 sie 2009

  A Szuba dokąd odszedł ?!

  Cytuj
 • adzygmunt 4 sie 2009

  Pilna odpowiedź dla Warmer84.
  Już ten system dawno wymyślono, całkiem niedaleko od naszego wschodniego i zachodniego krańca. Z tym, że Ci zza wschodniej granicy przegrywali w przodowniczym systemie - z NRD!!!
  Pozwól, że zdecydowanie odetną się od Twojego poglądu.
  Pozostaję z całym szacunkiem!

  Cytuj
 • 4 sie 2009

  OK, może już zostawmy te rozważania Ad. Tak czy inaczej potrzeba zmian i to natychmiast! Mam nadzieje, że kiedyś zobaczę na meczu Dalinu pełne trubuny. Pełne kibiców, którzy dopingują swój prawdziwy, zawodowy, silny zespół. Zespół, który będzie dumą naszych pięknych Myślenic. To samo się tyczy drużyny siatkarek. Chyba zgodzisz się ze mną, że w chwili obecnej nie mamy powodów do dumy z tych zespołów? Trzeba zmiam, to pewne. Pytanie tylko, kto mógłby tego dokonać?
  Pozdrawiam!

  Cytuj
 • 4 sie 2009

  Już w najbliższą sobotę o godz. 17.00 w Myślenicach Dalin zmierzy sie z Alwernią.

  Cytuj
 • adzygmunt 4 sie 2009

  Warmer84
  Jest już dwójka ludzi, która uzgodniła consensus omnium. Kiedy będzie nas 2 miliony zacznie się nowe!
  Twojego wieku nie znam, mnie zabraknie czasu.
  Chociaż; mam zamiar pociagnąć jeszcze trzydzieści, a potem, potem niech się dzieje co chce!
  Może nawet zdążę pojechać sam, nie w towarzystwie kierowcy; A-1 do Gdańska?

  Cytuj
 • 6 sie 2009

  adzygmunt-proponuję abyś brał o połowę mniejsze dawki i pisał ( a nie tworzył poematy) na stronie Dalinu o klubie , kogo obchodzi Twoja przyszłość.

  Cytuj
 • 6 sie 2009

  Adzygmunt - ZAMILCZ !!!

  Cytuj
 • adzygmunt 6 sie 2009

  Zamilczę zgodnie z życzeniem. Tylko czy to zmieni rzeczywistość?
  Juz kiedyś zamykano nie tylko buzie. Dało to coś?
  Pozdrawiam dyktaturę!!!

  Cytuj
 • 8 sie 2009

  DZISIAJ NA ZARABIU O GODZ. 17.00 DALIN PODEJMUJE ALWERNIE.

  POKAŻMY ILU NAS JEST I WESPRZYJMY NASZĄ DRUŻYNĘ.

  WSZYSCY NA STADION !!!

  BIAŁO-ZIELONE TO BARWY NIEZWYCIĘŻONE !!!

  HEJ, HEJ DALINEK !!!

  Cytuj
 • 15 sie 2009

  Dalin wtopił dzisiaj z Kmitą u siebie 2-3, po niezłej grze, ale i tak najlepsze były wydarzenia na trybunach :D

  Cytuj
 • 15 sie 2009

  Ale zadyma była, kto nie był niech żałuje ;)

  Cytuj
 • 15 sie 2009

  A co się działo na trybunach? :)

  Cytuj
 • adzygmunt 17 sie 2009

  dalin.pl
  ENRIQE
  Gość: olo
  Gość: aa
  Od kiedy przestałem pisać na tej stronce, pojawiły sie wpisy jak wyżej wspaniałych fachowców.
  Gratuluję Wam poziomu i dalszych sukcesów w enuncjacji.
  Podsumował Was gammorin: postów: 21 "Dalin wtopił dzisiaj z Kmitą u siebie 2-3, po niezłej grze, ale i tak najlepsze były wydarzenia na trybunach"
  Ja dodam, wspaniała recenzja, czy oby na pewno wyrażona bez dopalaczy?

  Cytuj
 • 17 sie 2009

  kurde wiecie co to jest wstyd ze dalin nie ma swojej strony internetowej, wszyttkie kluby maja a oni nie

  Cytuj
 • 17 sie 2009

  Wstydem jest to że na Dalin przyhodzi ledwie 100 - 300 kibiców na mecz !!! (Sam osobiście chodzę)

  Cytuj
 • 17 sie 2009

  Nie ma niczego (prócz gry Dalinu), co mogłoby przyciągnąć ludzi na mecz. Zero dopingu, nagradzania piłkarzy oklaskami za pokazywanie waleczności na boisku (jedynie za udane akcje) oraz grupki podpitych starszych panów, którzy uważają się za specjalistów od futbolu ("nie było spalonego, przecież jakby był to bym Wam powiedział!" - jedna z lepszych kwestii którą słyszałem na trybunach).

  Cytuj
 • 17 sie 2009

  Panowie to poprawcie to

  Cytuj
 • 17 sie 2009

  a gdzie seniorzy ???

  Hitman co z Wami ???

  Cytuj
 • 17 sie 2009

  Praktycznie zero współpracy ze strony klubu, podchodziliśmy do wszystkiego 3 razy (!!) i za każdym razem wszystko na początek fajnie, po czym nagle się rozpada. Mam nadzieje, że w tym sezonie przynajmniej doping na siatkówce wypali i może strona siatkarek :)

  Cytuj
 • 18 sie 2009

  Gammorin dokładnie to zróbcie coś żeby było innaczej a nie tylko wytykajcie innym ,dopingujcie ,śpiewajcie co liczycie na tych starych?,co do grupek podpitych to napewno jest więcej tych raczej młodszej generacji którzy systematycznie przyłażą na mecz by wychylić parę małpek i też bez zaangażowania w doping. Z jednym się zgodzę tz. z Hitmanem zero współpracy ze strony klubu ale niby kto miałby współpracować i z kim.

  Cytuj
 • 18 sie 2009

  Przykro mi, mam czas pojawiać się na meczach, ale nie mam czasu na organizowanie dopingu. Z chęcią bym sam dopingował, ale jakiekolwiek wyskoki kogoś próbującego dopingować, spotykają się jedynie z szyderczymi uśmiechami osób siedzących na trybunach i nigdy nie porywały większych ilości ludzi do dopingu.
  Ja tu nikomu nic nie wytykam, stwierdziłem tylko fakty.

  Cytuj

Odpowiedz