Forum » Wolne Myśli

MARSZ W OBRONIE WOLNYCH MEDIÓW

  • 8 wrz 2012

    I jeszcze jedno. Pisz o wartościach Katolickich, bo Chrześcijan jest wiele wyznań, które w żaden sposób nie wpisują się w ideologię Katolicyzmu.
    Poza tym, do wartości się dochodzi przez pokolenia i nie ma jednoznacznej definicji.
    Można je narzucić, tym którzy nie poszukują.
    Ale gdyby świat składał się tylko z takich nie poszukujących, tkwili byśmy jeszcze w Sredniowieczu a ty pewnie ostrzył byś topór na niewiernych.

    5 28 Cytuj
  • 8 wrz 2012
    bono napisał/a:

    będę na ciebie patrzył z politowaniem i tylko tyle/

    Dziękuję Ci wszechwiedzący, że będziesz patrzył na mnie tylko z politowaniem i okażesz mi swoją łaskę ... wiesz co śmieszny jesteś :-)

    Mógłbyś nie rozmywać wątku albo sobie założyć nowy o Ojcu Rydzku/ TV Trwam/ Radiu Maryja (niepotrzebne skreślić) i pisać tam sam ze sobą bo ten wątek tego nie dotyczy ?
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.

    25 8 Cytuj
  • 8 wrz 2012

    Ta władza jest demokratyczna i pluralistyczna aż do bólu, gdzie na świecie po większością wybranych władzach, religijne radio i telewizja tak jeździ?
    Która władza w jakim kraju na to by sobie pozwoliła?
    Gdyby te media jeździły by tak po Kaczyńskim, już by ich nie było.
    A Wy jedziecie bronić wolności mediów. To jak nie są wolne to skąd wiesz co nadają z Białorusi?

    7 31 Cytuj
  • 8 wrz 2012

    Nie wiem czy jest Pan taki ciemny czy głupi, napisałem powyżej żeby sobie Pan założył osobny wątek i tam dyskutował sam ze sobą bo ja naprawdę nie będę siedział cały dzień przed komputerem i odpisywał Panu na głupie pytania. Widocznie obecny rząd zasłużył sobie na krytykę swoimi działaniami, nie pamięta Pan czy już sobie zapomniał jak Premierem czy Prezydentem był Kaczyński i jak wtedy media ich obrażały i oczerniały i do czego to doprowadziło ?

    bono napisał/a:

    Gdyby te media jeździły by tak po Kaczyńskim, już by ich nie było.

    Przypominam Panu, że TVN nadal istnieje a jeździł po Kaczyńskich jak rządzili :-)

    26 8 Cytuj
  • 8 wrz 2012

    Pisałem do " radiomaryjnych " obrońców mediów a tu odezwał się jakiś Pizzaro z inwektywami i obelgami. Uderz w stół a nożyce się odezwą.

    4 30 Cytuj
  • 8 wrz 2012

    KIK Myślenice

    : BARBARA ADELA PEREK, wiceprezes
    BOLESŁAW STOŻEK, prezes kik
    DANUTA ELŻBIETA TULA, członek
    ELWIRA ANNA UCHACZ, członek
    MARIA SIŁUSZYK, członek
    TERESA KOWALCZE, sekretarz
    TERESA MARECKA-PODCZERWIŃSKA, członek zarządu kik
    ZBIGNIEW JAN SYREK, wiceprezes kik
    Średnia wieku 70 lat

    5 30 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 8 wrz 2012

    Bono -> Rozumiem że nie oglądasz TV Trwam. Skąd więc czerpiesz swoją wiedzę o tej telewizji?

    Marla -> Ja zrozumiałem, że Rydzyk dostarczył dokumenty w których pisało o finansach radia, tylko nie zgodził się aby te informacje upublicznić.

    22 6 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 8 wrz 2012

    Nie nie pisałeś do "radiomaryjnych" obrońców mediów bo ten temat nie tylko ich dotyczy. Czy ponad dwa miliony polaków jest miłośnikami radia maryja? Nie sądzę. To czemu pozostali podpisali petycję?

    To jak nadaje RM, co prezentuje, jak jest finansowane to nie jest bez znaczenia w tym temacie, ale to jest nadal sprawa drugorzędna. Jest to stacja po prostu inna i pewnie nie wygodna dla obecnej koalicji. Nadal pytam która stacja jest krytyczna wobec obecnej koalicji?

    20 5 Cytuj
  • 8 wrz 2012

    RM, czasem przypadkowo złapię w samochodzie i zawsze mam szczęście słyszeć jazdę po rządzie
    /nie chwalę ich, ale też zostali wybrani demokratycznie i należy to uszanować, a tu takie inwektywy z ciągu dnia z katolickiej rozgłośni/
    TV Trwam czasem na komputerze w czasie czytania prasy wieczorem, co jakiś czas słucham, czy aby telewizję katolicką nie zdominowała polityka, no i przekonuję się że tak.
    Dostęp do Trwam jest bardzo prosty.
    Równoważenie stacji TVN24 telewizją katolicką jest dla mnie nieprzyzwoite.
    Poza tym katolik nie powinien wojować ze swoim rządem /chyba, że jest to dyktatura, ale w tedy duchowni przeważnie milczą, co znamy z historii tych państw/.

    4 27 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 8 wrz 2012

    Z ww wymienionej listy nazwisk kojarzę trzy osoby, z których co najmniej dwie mają daleko do 70ki.

    Skoro pierwszym a zarazem głównym twoim argumentem przeciwko KIK jest wiek ich członków to widocznie są to mądrzy ludzie skoro nic bardziej merytorycznego nie wymyśliłeś

    22 5 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 8 wrz 2012

    aha TV Religia zdecydowanie nie jest telewizją katolicką

    23 4 Cytuj
  • 8 wrz 2012

    Ale co najmniej dwie mają po 80-ce.
    Zła teza. Nie mam nic przeciwko KIK !!!

    Dobrze było by jednak aby osoby wchodzące w skład KIK, były bardziej reprezentatywne,
    no chyba, że średnia wieku wiernych w naszym mieście, odpowiada średniej wieku tej reprezentacji.
    Można by ją porównać do zarządu miasta........burmistrz 80, itd..........................

    3 26 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 8 wrz 2012

    Oj to szczęśliwy jesteś ja za Mogilanami mam już problem ze złapaniem RM. Ale to pewnie faktycznie wina mojego radia albo anteny. Niemniej jakoś nie zauważyłem aby jeździli po rządzie bardziej niż Ty po księżach.

    23 3 Cytuj
  • 8 wrz 2012

    RM łapię wszędzie.
    Zaś co do składu KIK, nie wiem czy co 100 parafianin go zna a co 1000 miał na wybór wpływ.

    3 26 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 8 wrz 2012

    No cóż samo się nie zrobi aby średnia wieku spadła. Weź i zapisz się sam. Świeża krew się im na pewno przyda. Sam widziałem kartkę na której kiedyś zapraszali młodzież na wyjazd więc przypuszczam że są otwarci na powiew młodości.

    21 3 Cytuj
  • 8 wrz 2012

    Na wyjazd tak, ale do zarządu nie.
    Te nazwiska w tym klubie są już historyczne.

    4 25 Cytuj
  • 8 wrz 2012

    Są nazwiska które obsłużyły już 3-4 proboszczów.

    3 26 Cytuj
  • 8 wrz 2012

    Może i faktycznie dobrze że ktoś organizuje taką manife.

    23 4 Cytuj
  • 8 wrz 2012
    bono napisał/a:

    RM łapię wszędzie.
    Zaś co do składu KIK, nie wiem czy co 100 parafianin go zna a co 1000 miał na wybór wpływ.

    Składu KIK-u nie wybierają parafianie. Do KIK-u możesz się zgłosić, możesz chodzić na spotkania, możesz zostać członkiem zarządu. :)

    18 1 Cytuj
  • 8 wrz 2012

    [cytat=Pizzaro] Widocznie obecny rząd zasłużył sobie na krytykę swoimi działaniami, nie pamięta Pan czy już sobie zapomniał jak Premierem czy Prezydentem był Kaczyński i jak wtedy media ich obrażały i oczerniały i do czego to doprowadziło ?

    W czasie gdy Kaczyński był premierem, w jedną noc zmieniono cały skład TVP.
    Wildstein był prezesem TVP i wszyscy dzisiejsi dziennikarze prawicowi /Pospieszalski, Sakiewicz itd./
    Tak, że proszę nie gadać bzdur, że Kaczyński nie miał swojej tuby propagandowej.
    Robił to co wszyscy rządzący, przed nim i po nim.

    5 21 Cytuj
  • 8 wrz 2012
    sh_ma napisał/a:

    Oj to szczęśliwy jesteś ja za Mogilanami mam już problem ze złapaniem RM. Ale to pewnie faktycznie wina mojego radia albo anteny. Niemniej jakoś nie zauważyłem aby jeździli po rządzie bardziej niż Ty po księżach.

    Nie jeżdżę po księżach. Zła interpretacja.
    Napiętnuję tylko ich złe nawyki.
    A bardziej napiętnuję bierność wiernych, co jest bezpośrednią przyczyną takich a nie innych zwyczajów, które są wygodne dla kleru a niekomfortowe dla wiernych, np. taca na pogrzebie czy ślubie.

    5 21 Cytuj
  • 8 wrz 2012

    Solidarność pisiejąc i rydzykując się stacza

    9 25 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 9 wrz 2012

    Idąc tym tokiem rozumowania pewnie można by powiedzieć podobnie o RM, ze nie jeździ po rządzie, tylko napiętnuje...

    14 3 Cytuj
  • 9 wrz 2012

    Mała różnica, ja nie piszę że to; żydzi , złodzieje, mafia, mordercy
    a w RM to słyszę.
    Ja jestem osobą świecką i na więcej mogę sobie pozwolić,
    ci którzy reprezentują Pismo Święte, nie.
    Wiedzieli w co idą i jaką mają misję wypełnić.
    RM daje czadu jak komercyjna stacja RMF MAX, ale oni robią to dla pieniędzy.
    Takiej misji RM, nie ma. Misją radia katolickiego, jak i misją przedstawicieli tej religii jest:
    krzewienie wiary, pomoc, przebaczenie i miłość bliźniego.
    Od wojny jest inna wiara.

    6 20 Cytuj
  • 9 wrz 2012
    bono napisał/a:

    Mała różnica, ja nie piszę że to; żydzi , złodzieje, mafia, mordercy
    a w RM to słyszę.

    Tak się składa, że już od dawna jestem słuchaczem RM i jeszcze nigdy na antenie nikt z prowadzących księży nie wypowiedział takich epitetów jak piszesz w stosunku do nikogo, jeżeli już się może zdarzyło to niezadowoleni słuchacze którzy dzwonią do Radia i tak kogoś określą, ale taka sytuacja może się zdarzyć w każdej stacji która prowadzi rozmowy na żywo jako przykład może posłużyć program "Szkła kontaktowego" w TVN24 tam też dzwonią telewidzowie i mają prawo do swojego zdania także nie zakłamuj rzeczywistości.

    17 5 Cytuj

Odpowiedz