Forum » Wolne Myśli

Zima

  • 11 paź 2009

    Nic dodać nic ująć zbliża sie wiekimi krokam. Według niektórych prognoz śnieg ma spaść w Myślenicach już w tą środe !!!!! Niestety :(

    http://pogoda.interia.pl/miasta?id=11824

    Cytuj
  • 11 paź 2009

    ale i tak jak co roku zima zaskoczy drogowców..., przynajmniej się trochę autkiem poślizgam...:)

    Cytuj
  • 11 paź 2009

    Ja na rozgrzewke zaintonuje fragment tekstu, jednego kultowego utworu, lokalnej grupy IPERYT ktorego czlonkow goraco pozdrawiam!!!
    () "Idzie zima, butow nima, Bidno Janina, Bidno Janina.
    Nie ma chleba a jesc trzeba, Kacza do Nieba, Kacza do Nieba." ()

    Cytuj
  • 11 paź 2009

    "a na dworcu znów panika
    nie podjechał z Kobielnika" ;)

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 12 paź 2009

    Iperyt, przyblizysz toche historie tego zespołu bo słyszałem ze ostre "przekręty z chłopaków były i teksty...jak powstali kiedy przestali dzialac i czy mozna jeszcze czegos posluchac z tamtych czasów?

    Cytuj
  • 12 paź 2009

    Szczęśliwi,którzy widzieli ich koncert w Kinie "Wisła".Pamiętam część składu.
    "Łysy" - bębny,"Gebels" - wokal,p.Bisztyga - gitara.Reszta składu przepadła niestety w mrokach pamięci.Nawet miałem kasetę wideo z tego koncertu,ale zaginęła.
    "Zakleszczyłem się w pościeli,nic nas teraz nie rozdzieli.
    Choć zapieram się nogami,ona ściska mnie za ramię."

    Cytuj
  • 12 paź 2009

    Oj to był pamiętny koncert :)
    Niestety niektórym się już zmarło, a szkoda gości bo były to czasy w których działo się nie mało...

    Cytuj
  • 13 paź 2009

    Gdzies wsrod starych nagran mam tez pierwsza i ostatnia "kasete" ze studyjnych nagran Iperytu. "Studio" oczywiscie mam na mysli "kanciape" u Gablana. Kaseta o ile pamietam byla dostepna na jednym z przegladow zespolow muzycznych. A swoja droga, to wiem ze ktos ten koncert ma nagrany na video. ;) Wiem te ze ktos ma nagrania ze slynnego drugiego koncertu Big Cyca w Myslenicach. Wystepuje cala smietanka myslenickiej subkultury :D Jest wywiad z Pilotem przed MDK i takie tam szpargaly. Kiedys namowie wlasciciela do publikacji. Smiem twierdzic ze wiekszosc z Was dalo by wiele by znow zobaczyc to jeszcze raz :)

    ()"Jada wszyscy w PKSie kazdy reklamowke niesie,
    Starowinki chorowite oraz grymy w ciemie bite" ()
    Tekst; IPERYT. O dworcu, ktorego juz nie ma...

    Cytuj
  • 13 paź 2009

    Mysleniczanin007,jeżeli udałoby Ci się wyciągnąć na światło dzienne te perełki,to gdybyś startował na burmistrza - masz mój głos.
    Swoją drogą - wtedy wiele dobrego działo się w Myślenicach.
    I pytanie do Silwio.O kim mówisz,że zmarł,bo naprawdę nie wiem?

    Cytuj
  • 13 paź 2009

    "U Gablana jest nasza kanciapa,
    siedzą tu chłopaki buzi dać".

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 13 paź 2009

    Niezłe czasy i fajny tekst, ten o PKSie...
    A co Wy na taki pomysł..może jeśli ktoś wygrzebie kasete IPERYTu to spróbujemy tu założyć wątek o dawnych kapelach z myslenic i okolicy, pamiec jest ulotna a fajnie byłoby przekazac dalej niektóre teksty naszych regionalnych kapel..nie tylko ZM..
    Jakie jeszcze kapele poza Iperytem pamietacie??

    Cytuj
  • 13 paź 2009

    Miałem na myśli gości z "ekipy" niekoniecznie z samego Iperytu.
    "Szpula, szpula do bidula"

    Cytuj
  • 13 paź 2009

    Tak kolego Mirosławie lecytynę czas zacząć niestety :) A co do reszty składu to Artek Bagiński na gitarze i Stasiu Bularz na basie :) no i drugi "śpiewak" śp. Krzyżak

    Cytuj
  • 13 paź 2009

    Dzięki,Grzesiu, za przypomnienie. :)

    Cytuj
  • 13 paź 2009

    A przepraszam Gebels był na wokalu w Iperycie? Ten Gebels?
    Bo zawsze kojarzyłem z śtp. Krzyżakiem?

    Cytuj
  • 13 paź 2009

    A i owszem ten Goebbels :) nawet miał bardzo udane wejście wsadzając głowę w naciąg do stopy z jakżesz pięknym napisem "Metro Goldwyn Blady " :) eeeech były czasy

    Cytuj
  • 13 paź 2009

    "Blady", byly manager grupy, zaplecze socjalne i zaopatrzenie w napoje wyskokowe. No i oczywiscie organizator "gigantow" u "Slonia". ;)

    Cytuj
  • 13 paź 2009

    Nie no z tym managerem to pojechałeś trochę ;)a odpowiadając Therionowi o legendy tamtych lat to nie starczyłoby dnia na wymienienie wszystkich "zacnych" którzy przewinęli się przez muzyczną scenę myślenicką, ale najdalej chyba "zajechał" poza lokalne granice miasta LIFE czyli Robert Kasprzycki, Adaś Zadora, Łukasz Gorączko, und "Bodzio" Piotrek Dziatkowiec. Kawał dobrego grania a i kaseta by się gdzieś znalazła w domowej kolekcji :)

    Cytuj
  • 13 paź 2009

    Bardzo dobre to demo Life. Niedawno słuchałem i do dziś się trzyma. Szkoda, że się rozpadli bo namieszaliby nie tylko w Myslenicach.

    Cytuj
  • 13 paź 2009

    Adas Z. przeciez teraz mluci z Wami, Grzywa. A "Mlody Dzik" dobrze sobie radzil z gitara swego czasu ;) A pamietacie "Starego Dzika" I "Redute Ordona" :D:D:D
    "Spojzalem na pole, o ja Cie p....."

    Cytuj
  • 13 paź 2009

    Ano młóci młóci co nie zmienia faktu że w LIFE też młócił. Pamiętamy Redutę i parę innych wynalazków np POKRYTY PIÓRAMI WĄŻ się mi nasuwa :) samo dobro :)

    Cytuj
  • 13 paź 2009

    Przyznacie,że obydwa Dziki zrobiły niezły "szoł" wychodząc na scenę w MDK w maskach przeciwgazowych.No i Spyra powalał wtedy na kolana rozmiarami swojego zestawu.
    Paweł wyglądał jak Tom Araya. \m/

    Cytuj
  • 13 paź 2009

    Tylko troche malo bylo miejsca na zabawe pod scena :D Polamalismy wtedy pierwszy rzad krzeselek. ;)

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 13 paź 2009

    Więc zakładam wątek skoro jest tego aż tyle...sadze że ja i mnie podobni któży nie pamietaja tamtych czasów sporo ciekawego sie dowiedzą...

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 13 paź 2009

    http://www.miasto-info.pl/forum/temat378 tutaj temat o naszych wspomnieniach zwiazanych z kapelami, zainteresowanych zapraszam..
    niezainteresowanych też..

    Cytuj

Odpowiedz