Forum » Wolne Myśli

Złote Słowa czyli cytat za cytat. Zabawa.

  • 24 maj 2010

    "Pesymista powie, że szklanka jest do połowy pusta, a optymista, że do połowy pełna. Wiecie, co ja o tym myślę? Że ta szklanka nie jest w połowie ani pełna, ani pusta, tylko że to jest zła szklanka. Wyraźnie za duża. Takie jest moje zdanie. - Tutaj jak zwykle zawiesiła głos, żeby dotarł do nas sens jej słów, po czym ciągnęła: - A wiecie, o czym to świadczy? Że jestem pragmatykiem! To znaczy osobą o praktycznym, zdroworozsądkowym podejściu do życia. Takich ludzi nazywa się pragmatykami i ja właśnie taka jestem, do problemów życiowych podchodzę praktycznie. Więc jeśli nie wiecie, czy wasza szklanka jest w połowie pusta, czy w połowie pełna, może lepiej się zastanówcie, czy po prostu nie jest ona za duża. Rozumiecie, do czego zmierzam? Nie chodzi o to, co myślicie o swojej szklance, ale o to, co z nią zrobicie. Powtarzam, że powinnyście ruszyć tyłek z miejsca i wziąć sobie inną szklankę! I zawsze pamiętajcie: odpowiedź to tylko zwykłe słowo. Rozumiecie? Drzwi do sukcesu są oznaczone nalepką z napisem: PCHAĆ! Nie da się zostawić odcisków swoich stóp w piasku czasu, jeśli się nie nosi obuwia roboczego."
    - Olivia Goldsmith "Kumpelki z paki"
    Jak zwykle serdecznie polecam !

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    "Jest wystarczająco dużo światła dla tych, którzy pragną zobaczyć, i wystarczająco dużo ciemności dla tych, którzy mają odwrotne upodobania."
    - Blaise Pascal

    "Cały świat może cię kochać, ale ta miłość nie uczyni cię szczęśliwym. Szczęście da ci tylko miłość wychodząca z twego wnętrza."
    - Don Miguel Ruiz "Ścieżka miłości"

    "Wystarczy otworzyć serce, aby mieć całą miłość, jakiej potrzebujesz"
    - Don Miguel Ruiz "Ścieżka miłości"

    Cytuj
  • 25 maj 2010

    "Niektórzy zapominają że im bliżej stoją swiatła tym dłuższy rzucają cień"
    - Własne.
    "Serce miej otwarte dla wszystkich, zaufaj niewielu."
    - William Shakespeare

    Cytuj
  • 25 maj 2010

    "(...) Tylko tyle i aż tyle nauczyłem się tu
    Życie dając jednocześnie też odbiera każdemu

    Kiedy zrozumiałem jak ważny jest każdy dzień
    Coraz dłuższy za mną cień, z każdym dniem dłuższy cień
    Kiedy zrozumiałem jak ważny jest każdy dzień
    Gdybym wiedział to co wiem (...)"
    - Kult "Gdybym wiedział to co wiem"

    do posłuchania:
    http://www.youtube.com/watch?v=WMFWSWIap14

    Cytuj
  • 27 maj 2010

    "W młodości studiujemy dorosłych, aby osiągnąć mądrość. W dorosłości studiujemy dzieci, aby zrozumieć, czym jest szczęście."
    - Peter Rosegger

    Cytuj
  • 27 maj 2010

    "Istnieją ludzie, którzy odnajdują swoją młodość dopiero u schyłku życia."
    - Charles Louis de Boncourt

    "Młodość kończy się wraz z egoizmem, podeszły wiek zaczyna się jednocześnie z życiem dla innych."
    - Hermann Hesse

    1 Cytuj
  • 27 maj 2010

    Trawestując zacytowane przez Ciebie Myśleniczaninie słowa P. Roseggera powiem tak:
    W młodości przejmujemy wiedzę od dorosłych. W dorosłości uczymy się od dzieci bezwarunkowej miłości. Bezwarunkowa miłość jest kluczem do szczęścia.

    Cytuj
  • 28 maj 2010

    "Zrozumieć miłość - oto mój cel. Gdy kocham, czuje że naprawdę żyję. Wiem też, że wszystko co teraz mam, jakkolwiek może się wydawać ciekawe, nie wzbudza we mnie entuzjazmu."
    - Paulo Coelho

    Cytuj
  • 28 maj 2010

    "Jedynie miłość nadaje sens życiu. Dlatego im bardziej zdolni będziemy do miłości i dawania siebie innym, tym bardziej sensowne będzie nasze życie."
    - Hermann Hesse

    "Miłość prawdziwa zaczyna się wówczas, gdy niczego w zamian nie oczekujesz."
    - Antoine de Saint-Exupéry

    Cytuj
  • 29 maj 2010

    "Przyjaźń poznaję po tym, że nic nie może jej zawieść, a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć."
    - Antoine de Saint-Exupéry

    Cytuj
  • 29 maj 2010

    "Jeżeli znasz Miłość, poznałeś także Duszę Wszechświata, która jest Miłością."
    - Paulo Coelho "Alchemik"
    "Miłość i czynienie miłości to jedno. Bez czynienia miłości, miłości nie ma."
    - Edward Stachura "Fabula rasa"

    Cytuj
  • 30 maj 2010

    "Nie można zapłacić za coś, co nie ma ceny. Niektórzy twierdzą, że każda, absolutnie każda rzecz na świecie ma swoją cenę. To nieprawda. Są rzeczy, które ceny nie mają, są bezcenne. Najłatwiej poznać takie rzeczy po tym, że raz utracone, są utracone na zawsze."
    - Andrzej Sapkowski "Chrzest ognia"

    Cytuj
  • 30 maj 2010

    "Nie pragnę zmian.
    Chcę tych samych, starych, ukochanych rzeczy,
    chcę wciąż patrzeć na te same zielone jesiony;
    chcę słyszeć gruchanie gołębi, świst kosów
    i trel żółciutkiej zięby.
    Pragnę, aby wszystko to
    było na swoim
    dawnym miejscu."
    - Richard Jefferies

    Cytuj
  • 31 maj 2010

    "Istnieją w życiu sprawy, które - bez względu na to z której strony byśmy na nie patrzyli - są zawsze tak samo ważne dla wszystkich. Miłość jest jedną z nich."
    - Paulo Coelho "Weronika postanawia umrzeć"

    Cytuj
  • 31 maj 2010

    "(...) Tęsknota duszy, uzyskiwanie świadomości własnego oblicza duchowego oraz świadectwo miłości - wszystko w człowieku stanowi manifestację wiedzy o nieśmiertelności życia i zapowiedź tejże; na każdym poziomie tych doświadczeń znajdują się w ludzkiej psyche obrazy i symbole służące temu, by przy pomocy uniwersalnych symboli wniebowstąpienia duszy, ponownych narodzin czy też zmartwychwstania "ciała" osiągnąć przeniesienie całej ludzkiej egzystencji w sferę "ducha" i "światła", i by taka przemiana została zaświadczona; ale i mówienie o "duchu" i "świetle" jest samo "tylko" symboliczne, a przydaje się ono do opisania czegoś, co jest całkowicie nieopisywalne: wkroczenia osoby ludzkiej w "przestrzeń" nieskończoności, w nieprzemijalny "świat" Boga, w sferę oddziaływań jego wiecznej miłości. (...)"
    "(...) Już w starożytnym Egipcie żywiono przekonanie, iż nasze życie toczy się po śmierci nadal, wyobrażano sobie zmartwychwstanie, wniebowstąpienie, deifikację. A przede wszystkim antyczni Egipcjanie wiedzieli, że warunkiem owego dalszego życia jest miłość, ona bowiem stanowi moc życiodajną (...)"
    - Drewermann Eugen "Zstępuję na Barkę Słońca. Medytacje o śmierci i zmartwychwstaniu"

    Cytuj
  • 31 maj 2010

    Bo miłość to świadomość, że jest się kimś najważniejszym. To życie z kimś, kto przytrzyma za rękę, gdy ziemia się zatrzęsie, a nie z kimś, kto sam co chwila będzie wywoływał trzęsienie ziemi słowami: odchodzę!, to ja w takim razie wyjeżdżam!

    Miłość to siła, która nierozerwalnie łączy, spaja w jedno i nie pozwala wypowiadać słów, które tak bardzo ludzi dzielą. Bo miłość to niemożność wyobrażenia sobie życia bez tej osoby."
    - Malwina Kowszewicz "Nigdy dość"

    Cytuj
  • 1 cze 2010

    "(...)Przez dziesięć lat codziennie pytałem Martine: "Kochasz mnie?". Nie mogłem uwierzyć w jej miłość. Doznałem uleczenia poprzez czas. Tak, trzeba czasu. Miałem szczęście, że poznałem ludzi prawdziwych. Pokochali mnie z piętnem przeszłości, odważyli się przyjąć moją odmienność, moje dreszcze rannego człowieka. Wysłuchali mojego cierpienia i nadal kochali, gdy przeszły burze. Teraz pamiętam o tym, co otrzymałem. (...)
    Dzięki Martine mogę dzisiaj wypowiedzieć coś niesłychanego: radość z jaką czerpię dzięki czwórce naszych dzieci, także zawdzięczam matce. To ona dała mi życie, nieoceniony skarb.
    Daję świadectwo, że nie ma ran, których nie można zabliźnić miłością (...)"
    - Guenard Tim "Silniejszy od nienawiści"

    Cytuj
  • 2 cze 2010

    "(...)Co by było, gdyby twarz człowieka mogła dokładnie wyrazić całe wewnętrzne cierpienie, gdyby zobiektywizowała się w akcie ekspresji cała wewnętrzna męka? Czy moglibyśmy jeszcze rozmawiać ze sobą? Czy nie musielibyśmy wówczas mówić, zakrywając rękoma twarz? Życie byłoby praktycznie niemożliwe, gdyby owa nieskończoność odczuć, jaką w sobie nosimy, uzewnętrzniała się w rysach twarzy. Nikt nie miałby już odwagi przejrzeć się w lustrze, bo w groteskowym i tragicznym zarazem wizerunku twarzy stapiałyby się w jedno plamy i wstęgi krwi, rany, co nigdy się nie zabliźnią i strugi łez, co nigdy nie będą powstrzymane.(...)"
    - Emil Cioran "Na szczytach rozpaczy"

    Cytuj
  • 3 cze 2010

    " (...) w obliczu niezniszczalnej miłości odkrywamy, że rany, jakie ktoś nam zadał, oraz cierpienie za sprawą własnej winy mogą nas uczynić cennymi, godnymi miłości dla nas samych i dla innych, że rany mogą okazywać się piękne i w końcu nie znajdujemy u siebie, ani u innych niczego, co byłoby naganne, a wręcz przeciwnie: przekonujemy się, iż cierpiąc można usłyszeć słowa Boga i mieć wiele powodów do wdzięczności - dla innych za ich zrozumienie i dobroć, dla Boga za to, że wyprostowuje najbardziej kręte drogi. Może się ostatecznie okazać, że to wszystko, co było, stanowi tylko długą drogę do obecnego człowieczeństwa - człowieczeństwa ludzi wspaniałych, bo takie odnieślibyśmy wrażenie, gdybyśmy mogli spojrzeć na siebie tak, jak kiedyś zapewne spojrzy na nas Bóg i jak chciałby, żebyśmy nauczyli się z czasem patrzeć na siebie samych. (...)"
    - Drewermann Eugen "Zstępuję na Barkę Słońca. Medytacje o śmierci i zmartwychwstaniu"

    Cytuj
  • 5 cze 2010

    "Silniejsza osobowość - silniejsze cierpienie, straszniejsze upadki, większa amplituda przeżyć. Być silnym - to boli."
    " Anna Kamieńska "Notatnik 1965-1972"

    Cytuj
  • 6 cze 2010

    "Moim ringiem jest moje serce. W każdym z nas toczy się w każdej chwili walka o miłość.(...) To co jest złem rozkłada się w nas pod wpływem czasu i łaski. (...) Nie można być dzisiaj bez bycia wczoraj. Kimkolwiek jesteś, jakiekolwiek by były twoje rany i bolesna przeszłość, nigdy nie zapominaj zachować w swojej poranionej pamięci, że czeka na ciebie wieczność miłości".
    - Guenard Tim "Silniejszy od nienawiści"

    Cytuj
  • 7 cze 2010

    "...Precz z moich oczu ! -...posłucham od razu,
    Precz z mego serca !...i serce posłucha,
    Precz z mej pamięci !...nie tego rozkazu
    Moja i twoja pamięć nie posłucha..."
    - Adam Mickiewicz "Do M"

    Cytuj
  • 7 cze 2010

    "Na pamięć jadę do ciebie
    Na pamięć majowego wieczoru
    Kiedy to od lasu szła
    Księżycowa pora przypływu

    Na pamięć biegnę do ciebie
    Na pamięć tamtych rozmów
    Kiedy ćmy podsłuchiwały nas
    z rozdziawionymi skrzydłami

    Na pamięć lecę do ciebie
    Na pamięć twoich oczu
    Od bzów pięknie zdziwionych
    z rozkoszy
    Przymkniętych do połowy
    (...)
    Na pamięć jadę do ciebie
    Na pamięć moją i Twoją"

    - Ziemianin Adam "Makatka na pamięć" (piosenka SDM)

    Cytuj
  • 8 cze 2010

    (...)"Bywają takie dni i noce , które zmieniają wszystko . Bywają takie rozmowy , które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat . Nie możemy ich przewidzieć . Nie możemy się na nie przygotować . Czyhają gdzieś , zapisane w łańcuchu pozornych przypadków , nieuchronne jak świt po ciemności." (...)
    - Anna Onichimowska "Hera, moja miłość"

    Cytuj
  • 9 cze 2010

    "Naucz się być tak cicho, aby usłyszeć głos tego, co w tobie prawdziwe,
    po to, abyś mógł usłyszeć go w innych."
    - Marian Wright Edelman

    Cytuj

Odpowiedz