Forum » Wolne Myśli

Czy w Krakowie warto kupić mieszkanie na wynajem

• 27 kwi 2018
    Powodzianin_ napisał/a:

Moze jestesmy z prowincji, ale nie jestesmy takimi debilami, zeby nabierac sie na tak slaba reklame szeptana. Wysil sie kimkolwiek jestes.

Czego nie zrozumiałeś? Tego, że w Krakowie zawsze będzie popyt na mieszkania bez względu na smog, hałas, turystów i milion innych rzeczy? Mieszkaj sobie dalej na prowincji i nie zabieraj głosu w temacie, który najwidoczniej ciebie nie dotyczy.

1 9 Cytuj
  • 27 kwi 2018
    Aldona4 napisał/a:

Czego nie zrozumiałeś? Tego, że w Krakowie zawsze będzie popyt na mieszkania bez względu na smog, hałas, turystów i milion innych rzeczy? Mieszkaj sobie dalej na prowincji i nie zabieraj głosu w temacie, który najwidoczniej ciebie nie dotyczy.

Och, nowe konto zarejestrowane BEZ ŻADNEJ aktywności.

Zrozumiałem wszystko. Parszywy użytkownik "Dimo" założył konto na naszym portalu, napisał JEDNEGO posta, w którym ZAREKLAMOWAŁ, KONKRETNĄ inwestycję w KONKRETNEJ lokalizacji.

Gwoli ścisłości mam dwa mieszkania w Krakowie i do szewskiej pasji doprowadza mnie zarzygiwanie tego forum niskiej jakości reklamą szeptaną. Dotarło? Ludzie tutaj to nie debile, łatwo wykrywają reklamy szeptane. 50 groszy za wpis?

Mam nadzieje, że pomogłem.

7 Cytuj
  • 15 maj 2018

Znajomy wziął blisko centrum mieszkanie na kredyt pod wynajem. Z tego co mówi to mu się to bardzo opłaciło. Ja raczej bałabym się zobowiązać w taki sposób z bankiem, nawet wiedząc że to mieszkanie kiedyś mogłoby być moje

2 Cytuj
  • 28 cze 2018

Studenci są? to i mieszkanie bedzie wynajęte.

2 1 Cytuj
  • 11 sie 2018

ABC-DOM to bardzo fajne biuro nieruchomości, z którego sam korzystałem jak szukałem dla siebie kawalerki w Krakowie. Z ich pomocą udało mi się znaleźć kawalerkę w mega fajnej lokalizacji i spoko cenie. Agenci bardzo rzetelni i nie chcieli mnie naciągnąć na dodatkowe koszty co sobie bardzo cenie.

4 Cytuj
  • 21 sie 2018

nieruchomości to zawsze dobry pomysł bez różnicy gdzie a w dużych miastach gdzie są szkoły wyższe to już najlepiej bo jest popyt u studentów

1 1 Cytuj
  • 26 lis 2018

Aktualnie przegladam sobie oferty poszczególnych deweloperów pod kątem wynajmu. Interesują mnie
    mieszkania blisko centrum
    w dobrym standardzie
    oraz z możliwością parkingu
    Jakieś opinie na temat inwestycji Visa od tego dewelopera:
    https://lokum-deweloper.pl/oferta/lokum-vista/

Chodzi mi tutaj głownie o komunikacje do centrum.....

1 Cytuj
  • 30 lis 2018
    pirimka napisał/a:

Aktualnie przegladam sobie oferty poszczególnych deweloperów pod kątem wynajmu. Interesują mnie
    mieszkania blisko centrum
    w dobrym standardzie
    oraz z możliwością parkingu
    Jakieś opinie na temat inwestycji Visa od tego dewelopera:
    https://lokum-deweloper.pl/oferta/lokum-vista/

Chodzi mi tutaj głownie o komunikacje do centrum.....

Jeśli masz na to kapitał własny i zamierzasz wynajmować na umowę prawną, to owszem, opłaca się. Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt i wynajmować na czarno licząc, ze Ci się raty same spłacą, to od razu polecam pierdyknąć się obuchem w łeb:)

1 Cytuj
  • 30 lis 2018
    tonia napisał/a:

Znajomy wziął blisko centrum mieszkanie na kredyt pod wynajem. Z tego co mówi to mu się to bardzo opłaciło. Ja raczej bałabym się zobowiązać w taki sposób z bankiem, nawet wiedząc że to mieszkanie kiedyś mogłoby być moje

I masz rację ze się boisz, bo biorąc kredyt często masz karencję na wynajmowanie przez np kilka lat, a wynajmować na czarno to idiotyzm. Niech Ci się ktoś cwany znajdzie, nie będzie płacił czynszu a jeszcze Cię zda że unikasz podatku. Niech Ci studenci zrujnują dobytek to nawet ubezpieczenia nie dostaniesz ani podstaw nie masz, żeby od nich zadać pokrycia kosztów.

1 Cytuj
  • 10 gru 2018

Wydaje mi się, że najlepiej kupić mieszkanie blisko akademików i uczelni.

2 Cytuj
  • 23 kwi

Tak, opłaca się. Mój znajomy tak twierdzi i chyba pójdę za jego przykładem. Tylko, że jak mówi trzeba wziąć pod uwagę miejsce i budownictwo. Mój znajomy kupował \\ , bo to takie typowe, nowoczesne budownictwo a i mają mieszkania na różnych osiedlach w dobrej cenie.

1 Cytuj
  • 31 maj

Studenci sa i zapotrzebowanie na wynajmowane mieszkania.

1 Cytuj
  • 6 cze

Ale nie tylko studenci, bo i sporo rodzin szuka mieszkań do wynajęcia. Ja kupiłem mieszkanie i czekam na odbiór kluczy. Mieszkanie kupuję z myślą o zabezpieczeniu przyszłości córki, kiedyś, jak już będzie dorosła będzie miała świetne i własne mieszkanie, a póki co - będziemy je wynajmować. Jednak myślę, że raczej rodzinom, nie studentom.

1 Cytuj

Odpowiedz